Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) Lacielvtárs válasza l.sebestyen (#63200) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszi az infót. Azt hallottam mar hogy az almasok ilyet tudnak, de azt nem is gondoltam hogy a droid is tudhat ilyet :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63202) zümzümm


zümzümm
senior tag

Itt is megkérdem, mert ide is illik....:)

A GoBear Vibe meg tudj hajtani a Sony XB50-et?

(#63203) darvinya válasza Lacielvtárs (#63201) üzenetére


darvinya
titán

Valószínűséggel te droid-od tudja, mert nálam nincs.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63204) Lacielvtárs válasza darvinya (#63203) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Erdekes... Meg egy érv számomra a p8 lite mellett :C :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63205) darvinya válasza Lacielvtárs (#63204) üzenetére


darvinya
titán

Nálam csak ennyi van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63206) Lacielvtárs válasza darvinya (#63205) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

érdekes, meg kell hagyni... milyen telcsi az Uram? :U
milyen droid?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63207) darvinya válasza Lacielvtárs (#63206) üzenetére


darvinya
titán

Aláírásomban ott van, 5.1.1-es droid.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63208) Lacielvtárs válasza darvinya (#63207) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaaa :W
milyen érdekes, az enyim emui vagy mi a szösz, és droid 5.0.1

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63209) darvinya válasza Lacielvtárs (#63208) üzenetére


darvinya
titán

Ez csak attól függ, hogy mit pakolnak bele a szabvány feldolgozáshoz.
Van az alap, és egyéb kiegészítő.

Most azon vagyok, hogy BT fw-jét frissítsem és APT-X-et rakjak be, bár ez csak AAC támogatás találtam, ami mp3-hoz semmit sem ér.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63210) vicze válasza Lacielvtárs (#63201) üzenetére


vicze
félisten

Ez nem olyan egyszerű.
Egyrészt a BT headset kell támogassa, Ezzel vagy valami hasonló appal leellenőrizheted ezt. Ez maga a szolgáltatás BT oldalon. GATT profilon belül van, így minimum 4.0-ás BT kell hozzá.
A másik oldal a készülék nyilván. BT 4.0 miatt Android 4.3 a minimum ehhez, a másik hogy a gyártó ezt ROM-on belül valósítja-e meg vagy sem. pl. LG G4 igen, random példaként.

(#63211) Lacielvtárs válasza vicze (#63210) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek a választ :R
Ma is tanultam valamit.. :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63212) darvinya válasza vicze (#63210) üzenetére


darvinya
titán

Sajnos ez app sem tud többet mint a gyári fw, sőt állandóan első kapcsolatkor utolsó számot hívja.
Emiatt erre oda kell figyelni, különben nem várt számlát csinál.

Én inkább a fw-be pakolt dolgoktól függ ilyen kijelzés.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63213) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sony EX50, a hangzás tisztaságát illetően milyen? Oks hogy Extra Bass, de a mélyek ugye tiszták feszesek és a közép és magas is szép tiszta, nem telepszik rá a mély?
Nagyon gondolkodom egy ilyen füles megvásárlásan, de jóval többe kerül mint amennyit általában szánok egy fülesre. Jól jönne bárminemű vélemény.

(#63214) Ciccuka válasza zümzümm (#63213) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezeket írták róla a head-fi.org-on.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63215) vicze válasza darvinya (#63212) üzenetére


vicze
félisten

Az app sajnos lehet nem működik, nem nagyon találtam olyat ami biztosan az eszközből olvassa ki, a gyártó specifikus appokat kivéve.

FW alatt nem tudom mit értesz, van rendes Android API erre(4.3), mivel a linkelt profilból kell kiolvasni. Alkalmazással elég egyszerűen megoldható, nem kell hozzá semmi extra ha a BT eszköz tudja.

Szerk: most nem találom valamiért az androidos kódot, ez webes böngészőből hívható.

[ Szerkesztve ]

(#63216) vicze válasza vicze (#63215) üzenetére


vicze
félisten

Csak meglett, szóval ennyiből állna.

(#63217) zümzümm válasza Ciccuka (#63214) üzenetére


zümzümm
senior tag

Furák ezek a tesztek amugy. Egyik tesztben azt olvasom hogy szép tiszta a közép és magas is, aztán egy másokban hogy nagyon nem az. Bármelyik fülesnek jobban utána olvasok, mindig eltérő véleméyeket olvasok.
Itt dicsérik
De nekem magyar vélemény kell:)

[ Szerkesztve ]

(#63218) Bici válasza zümzümm (#63217) üzenetére


Bici
félisten

Ez már csak ilyen.
Mindenkinek más a hallása, máshoz szokott, más a hallójárata (agybadugósoknál ez nagyon fontos), más illesztékkel próbálják sokan, és más zenével hallgatják, más lejátszóval.

pl. aki egy 1000Ft-os bolti fülesről jön, annak valószínűleg maga lesz a megváltás, aki meg egy hasonló árú jól sikerült kínai fülesről, az meg szidja majd mind a bokrot.
Haverom pl. agyon dícséri a Sony fülesét, amit nemrég vett 11-12k körül, én meg kuncogok magamban, hogy a 900Ft-ért rendelt AWEI Q9-em jobban szól.

Ízlés, és viszonyítás kérdése ez a dolog, ezért meg kell hallgatni, saját zenével, saját kütyüvel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63219) Ciccuka válasza zümzümm (#63217) üzenetére


Ciccuka
veterán

Elég sok a közepes review róla.
Cons Large Treble (if you dont like treble)
A igényesebb zenehallgatók biztosan lepontozzák. Kb. CX400-II szinten lehet, már ami a hangzást illeti, de lehet még azt se éri el. Inkább a negatív véleményeket érdemes átfutni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63220) zümzümm válasza Bici (#63218) üzenetére


zümzümm
senior tag

Valahogy elvesztettem a bizodalmam a jól sikerült fülesekkel szemben. Rock Zircon hatalmas csalódás volt, pedig közkedvelt. A Sony ex110 igazi megváltás volt számomra a Zircon után. Pedig az ex110 egyáltalán nem közkedvelt. Ed10nek még adnék esélyt, de mire az ideér...
Ja igen, még egy, amire nagyon szeretnék megtudni:) A Gogear Vibe megtudja hajtani az xb50est?

[ Szerkesztve ]

(#63221) zümzümm válasza Ciccuka (#63219) üzenetére


zümzümm
senior tag

Biztos ugyan azt nlzzük? :)
22db 5 csillag
7db 4 csillag
1-1db 1-2-3 csillag

(#63222) Bici válasza zümzümm (#63220) üzenetére


Bici
félisten

A Rock Zircon szerintem is egy szörnyű hangú füles; brutál sok mély, állati sok magas, és a zene meg sehol.
Viszont az AWEI Q9 szerintem nagyon jó füles, 900Ft-ért meg aztán pláne.
Tervezem is megrendelni a tesóját, a Q5-öst, ami kicsivel mély és magas kiemeltebb füles (állítólag), de ennyiért megéri belevégni még ha nem is fog tetszeni.

A meghajtós kérdésre nem tudom a választ, mert rossz tapasztalatok miatt messze kerülöm az ilyen Sony, Philips, Sennheiser, AKG, stb. ismert márkák audio termékeit.
De szerintem meg kell tudnia hajtani.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63223) takacsbotond válasza zümzümm (#63213) üzenetére


takacsbotond
őstag

Nekem volt ilyenem. Szerintem nem különösebben jó, anno nagyot csalódtam benne.
Szerintem a mélye elég kevés, viszont a közép és a magas elég tűrhető, és elég dinamikus hangja van. A tere is egész jó. Enyhén magas kimeltnek mondanám a hangját. Ennyiért már sokkal inkább Xiaomi Piston 3, vagy Piston 3 YE, szerintem sokkal jobb hangjuk van, bár dinamikában és térben elmaradnak. Milyen zenéket hallgatsz? Electrohoz, meg ezekhez a manapság divatos pop zenékhez jobb választás lehet a Sony, de ha rocker vagy nagy ívben kerüld el. :D
A régebben az ajánlóban szereplő, nem sokkal olcsóbb Maxell Electricstől minden szempontból jobb hangja van, talán egyedül a mélye kevesebb a Sonynak.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#63224) sfbalazs válasza Lacielvtárs (#63199) üzenetére


sfbalazs
tag

Nekem is kijelzi 4x en, de nem valami megbízható módon :D

(#63225) #16820480 válasza zümzümm (#63220) üzenetére


#16820480
törölt tag

De most ha láthatóan ellentétes ízlésed a fórumonban uralkodóval, akkor miért hiányzik annyira a mi véleményünk? :)

(#63226) zümzümm válasza #16820480 (#63225) üzenetére


zümzümm
senior tag

Majdnem jogos a kérdés:)
Nos hát igyekeztem specifikusan feltenni a kérdést, és nem csak úgy nagy általánosságban. Szóval kitértem a mélyek jellegére, és a magasak tisztaságára.

(#63227) zümzümm válasza takacsbotond (#63223) üzenetére


zümzümm
senior tag

Fura, hogy egy „Extra bass” fülesben kevés a basszus:) Egyre kíváncsibb vagyok erre a cuccra:) Mondanak már rá mindenfélét:)
Ha úgy összességében nézzük, akkor mindenfélét hallgatok. De túlnyomó részt különféle elektro ill divatos popzenét. De rock is becsúszik sokszor… Fontos számomra az erőteljes FESZES basszus, szóval nem a puha lapos, mindent elnyomó. De az erőteljes feszes basszus mellett ugyan olyan fontos(talán fontosabb is?), hogy minden tartomány tisztán szóljon.

(#63228) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Rendeltem a Penon audio-tól szivacsot a VSD2-es fülesemhez. Nagyon bevált hangzásra,sokkal jobb lett. Viszont 2 hónap alatt szétszakadt az egyik szivacs. Méretben is nagy egy kicsit.Ráadásul elég drága is volt. Most honnan lenne érdemes rendelni? Alin amikor néztem az ajánlott eladót már nem kínált ilyen szivacsot.

(#63229) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Eddig egy Sony készülékem volt, amit Xiaomi piston youth-al használtam, azonban váltottam i6S-re, és az amúgy sem kedvenc youth elég kevéske lett. Szeretnék valami jobbat, otthon az alábbi bontatlan fülesek vannak:
- Sony MH750
- Apple gyári füles
- QuadBeat 3, LG G3-hoz volt.

Szerintetek érdemes kibontani ezeket, vagy hagyjam a fenébe, mert nem leszek előrébb velük?
-> Ha érdemes, melyik ér meg egy misét?
-> Ha nem, mit ajánlanátok nagyjából 10e. Ft-ig, ami agybadugós? Igazából lehet, hogy még feljebb is mennék, ha van valami bestbuy.

Felhasználás: deephouse, indie, hip-hop, dnb.

A jelenlegivel a gyenge mély, lapos hangok zavaróak.

Köszönöm előre is! :R

(#63230) Ciccuka válasza zümzümm (#63221) üzenetére


Ciccuka
veterán

A többi neten található review-et is nézd meg, majd összegezd.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63231) sid87


sid87
senior tag

Esetleg van ötletetek hol lenne érdemes vennem Xiaomi Hybrid Dual Drivers fülest? Nem nagyon találok sehol.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#63232) Ciccuka válasza sid87 (#63231) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt esetleg?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63233) đe$|re


đe$|re
senior tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Vsonic VSD3S fülhallgatóm a végét járja és szeretném lecserélni.
Elsődlegesen rock/blues/metal a hallgatott műfaj. Árban 20-21k-nál feljebb nem mennék. A forrás egy Nokia Lumia 1520.
Jelenlegi kiszemelt: Vsonic VSD5S

Ötletet, tanácsot elfogadok. Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#63234) Tulku


Tulku
veterán

Első CIEM-em...

Self made from Westone UM Pro50...senkinek nem ajánlom a procedúrát...fogytam 5 kilót...persze rám fért :)

A dolog úgy van, hogy az UM Pro50 nagyon jó hangú, baromi telt közepekkel, amit nagyon szeretek és a magasai visszafogottak amit meg végképp...
Van annyi kis hibája viszont: tán egy kissé szűkebb a tere (W60, Angie-hez viszonyítva) és hiába gyönyörű testes a mélye, engem a közép basszus túltengése néha irritált...

Csináltattam shell-t (testet) és szétkaptam a Pro50-et....erről később bővebben mert horror volt már a kezdet is...

A vége felé közeledem.....hang sokkal nagyobb lett, tér és közepek kitágultak, mélyközép púp eltűnt, de a testesség megmaradt....magasak puhák, visszafogottak...órákig hallgatható, nagy élmény...

Behelyezés horror, kivétel szintúgy...ez van.....

(#63235) xmaas válasza đe$|re (#63233) üzenetére


xmaas
őstag

Nem probalta meg senki itt a forumon, nalam a sima VSD5 volt nem volt okom panaszkodni a hangra. Megredelheted nyugodtan legfeljebb ha nem jonn be neked felteszed aprora biztos lesz ra jelentkezo plane ha irsz egy kis tesztet rola :)

#63234 Tulku Aaaa kiadsz erte 700 dolcsit es meg kinlodsz is vele meg reszketsz hogy elcseszed maga noooormalis :D ?

[ Szerkesztve ]

(#63236) vicze válasza zümzümm (#63227) üzenetére


vicze
félisten

EX sorozat nem az extra bass, a XB jelölésű fülesek az extra basszusosak. Az EX a "kiegyenlítettebb" sorozata a Sony-nak. Enyhe V-s valójában, ez a Sony alap hangzása.

"erőteljes FESZES basszus"
5e-ért eléggé esélytelennek gondolom ezt a két kritériumot.

(#63237) xmaas válasza vicze (#63236) üzenetére


xmaas
őstag

legyen 5 ezer is de szoljon jol is hat ja sokat akar a szarka :)

(#63238) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Hi megint.

30 alatt lehet kapni olyan fülest, ami kellemes (bass-head féle) mélyet ad, de semmilyen más frekvenciát nem szűkít le emiatt? Szóval nem úgy, mint az olcsóbb füleseknél, hogy csak sok a mély, jön, mint az állat, a többi terjedelme viszont konvergál a nullához.

De lehet nem ártana tisztázni, hogy milyen a "középtartomány" és milyen a "magas". Mondotok nekem pár zenét, amiben hol az egyik, hol a másik dominál?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#63239) Darko_addict válasza Darko_addict (#63238) üzenetére


Darko_addict
őstag

U.i.: Kézenfekvő lenne a GR07 BE., de magyar forgalmazói garancia fontos.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#63240) #16820480 válasza Darko_addict (#63238) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Gr07 BE nem bashead füles, csak kicsit több a basszusa a sima verziónál, de nem annyira sok.

Ilyesmi igényekkel még mindig az RHA van itthon. Drágábban valamivel lenne Shure Se215, illetve drágábban és külföldről lenne Audio Technica iM70.

(#63241) zümzümm válasza xmaas (#63237) üzenetére


zümzümm
senior tag

Nem említettem 5ezer ft-os értékhatárt

(#63242) Darko_addict válasza #16820480 (#63240) üzenetére


Darko_addict
őstag

Szerencsésnek érzem magam, pont találtam egy 750i-t itt Aprón jó áron, már meg is egyeztem az úriemberrel. :)

Annyira megtetszett az E30, amit pár napja vettem, hogy a CX400-at már nem is szívesen használom, valami jobbra vágyok. (E30 speckó alkalmakra kell, 750 meg a mindennapokra lesz)

Köszi ismét!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#63243) zümzümm válasza vicze (#63236) üzenetére


zümzümm
senior tag

Jaja ezt vágom hogy az XB az extra bass. Meg azt is hogy az EX kiegyenlítettebb. Ez utóbbit tapasztalatból is. Véleményeket és teszteket egybevéve, az XB50-t úgy képzelem el, hogy megtartva az EX sorozat tiszta hangzását(számomra legalább is ilyen az EX sorozat), de a mélyek tuningoltak, ugyan akkor szintén tiszták. Remélem ilyen lesz, mert úgy néz ki rendelek egyet.

(#63244) vicze válasza zümzümm (#63243) üzenetére


vicze
félisten

Ah értem már a félreértést, EX-et írtál először a XB50 már 10e ami ok lehet, de tuti hogy mélytúlsúlyos lesz.

(#63245) takacsbotond válasza zümzümm (#63241) üzenetére


takacsbotond
őstag

Ennyiért még mindig a Piston 3 a legjobb vétel. Szerintem a tiszta hangok bőven megérnek annyi kompromisszumot, hogy nem olyan dinamikus, és valamivel kissebb a tere! :))
Illetve egy kis eq-val csodákra képes...
Vagy még ott van a Piston 3 hybrid, de azzal nincs személyes tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#63246) szentkuti11 válasza Darko_addict (#63242) üzenetére


szentkuti11
addikt

Biztosan szeretni fogod. :)

Más: most hallgattam meg újra a Xiaomi Piston Hybridet, én nem is emlékeztem rá, hogy ez mennyire mélyláda. Emellett a Piston 3 egy visszafogott, nagyon kellemes karakter, a kettő közül én biztosan azt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#63247) Keem1 válasza szentkuti11 (#63246) üzenetére


Keem1
addikt

+1 P3
Nekem is jobban tetszik a P3 hangja, ezért is tartottam meg inkább a Hybrid helyett. :K

(#63248) K1LLMy53Lf válasza szentkuti11 (#63246) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

P2 szerintem durvább, mármint mélytúlsúlyosabb. Ugyanakkor Hybridben nekem nagyon tetszenek a magasai P3mal szemben (KC06 nagyon hozzászoktatott a magasokhoz:B), tehát kérdés, hogy ki mit szeret. (nekem a P3 mélye +Hybrid magasai lenne a legjobb kombó ezekből:) )

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#63249) vicze válasza K1LLMy53Lf (#63248) üzenetére


vicze
félisten

A leirt füles a 1More Dual ugye. :) Sajnos olcsón már nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#63250) #16820480 válasza vicze (#63249) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem a Piston Hibridre gondolt, nem a 1more-ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.