Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99401) Ear001 válasza Bogyó bá' (#99400) üzenetére


Ear001
addikt

Majd írd meg ezt mondjuk az MSB-nek is, hogy kár fáradniuk fűtött, árnyékolt, saját órajel eszközzel, az IC-ben benne van minden, meg a MUTEC-nek is, hogy kár a gőzért, holnap bezárhatnak. :DD :N

(#99402) Bogyó bá' válasza Ear001 (#99401) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Amíg el lehet adni (magyarul nagyon jól meg lehet élni a gyártásukból) addig miért ne gyártanák? Gazdagék el sem tudnák verni a pénzüket, ha nem volnának ilyenek.... :P

Egyébként a filléres kínai DAC-omnak is elég jó oszcillátora van: [kép] Ott a a jobbszélen - az csak a két D/A IC-t szolgálja ki, ezért gondolnám, hogy újra-órajelezhet... :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99403) bitrograde válasza Bogyó bá' (#99402) üzenetére


bitrograde
senior tag

Ha hallottad volna a kérdéses gyártók készülékeit, nem mérnéd őket filléres kínai DAC-okhoz. Szép dolog az elmélet a forrasztóállomás mellől, de sajnos nem pótolja a tapasztalatot. :R

(#99404) Bogyó bá' válasza bitrograde (#99403) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is tudom, hogy kispénzű, félsüket "vén hülye" vagyok (egy más jellegű fórumon egyébként ez volt a nickneveem sokáig). ;] De ha van kétszáz dollárért "igényesen" megépített, elfogadható hangú DAC, amit kis barkácsmunkával, és újabb 100 dollár anyag bele feccölésével rohadtul jól hallgatható készülékké lehet tuningolni, akkor mi értelme van a 100 ezer dolláros cuccoknak ugyanerre a célra? Pláne, hogy ugyanazt a felvételt (annak hibáival, technikai korlátaival - a felvétel nem feltétlenül a legdrágább "audiofil" eszközökkel készült....) hallgatnám rajtuk? Én sem vagyok (teljesen) süket, én is hallom a különbségeket - de vajon megér-e 100-500-1000 szeres felárat a "kicsit jobb"? Számomra biztosan nem...

Peace! (Rosszul aludtam, pocsékul ébredtem, főnökeim is felb@xtak kora reggel, így most "kicsit" nyűgös vagyok...) :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99405) Ear001 válasza Bogyó bá' (#99404) üzenetére


Ear001
addikt

Ilyenkor szokott az lenni, hogy egy készülék/alkatrész/drót csere után lelkendezve írják meg, hogy rá sem ismerni ugyanarra a felvételre.

Szerintem itt senkinek sincs baja a kis pénzzel, meg a félsüketséggel, szerintem itt sem akarja senki sem számolatlanul költeni a pénzét, inkább azzal, hogy kis tapasztalat alapján teszel nagyívű kijelentéseket és ajánlásokat, amik jó részét a topik másképp tapasztalta.

(#99406) bitrograde válasza Bogyó bá' (#99404) üzenetére


bitrograde
senior tag

A világért sem akartalak letorkollni/letrollkodni. Csupán az "igényességnek" egészen különböző szintjei vannak, gondoljunk az árunkról bármit is. Másrészt honnan tudod, hogy ugyanazt a felvételt hallod, mint adott esetben egy másik rendszeren. Éppen az a szép, amikor egy rendszer képes megmutatni olyan dolgokat is a zenéből, annak felvételéből, amit eddig nem hallottál.
Valaki írta, hogy nem sok különbséget vél hallani a tubusról csorgatott és a natívan lejátszott DSD-felvételek között. Könnyen lehet, hogy a megállapítás nem is az ő hallásának vagy a felvételek minimális különbségéről szól, hanem a rendszerének a korlátairól.
Ha tehetsz, hallgass meg egy rendes MSB DAC-ot! Nem kell a legújabbat. Elég egy régebbi, akár kitből kivitelezett példányt.

[ Szerkesztve ]

(#99407) Bogyó bá' válasza bitrograde (#99406) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Meghallgatnám én nagyon szívesen. :R De a másfél hónapja vett olcsó MA hangdobozaimon, vagy éppen a Beyer fülesemen úgysem hallanám azt, amit ezek a szuper DAC-ok ténylegesen tudnak. Ezek - szerintem - a leggyengébb láncszemek nálam (a saját hallásomon kívül persze), a "felhergelt" filléres kínai DAC-om biztosan jobb ezeknél. Az egyensúly nagyjából meg van nálam, szolíd költségvetésből, vétek lenne egy-egy sokkal drágább láncszemet beilleszteni - ha az összes többi dolog változatlan maradna. Az egész láncomat egy jóval magasabb szintűre cserélni meg nincs anyagi lehetőségem - de talán igényem sem erre.

Azt viszont nagyon élvezem (mint időtöltést, kikapcsolódást), ha egy filléres cuccból nagyon kevés pénz (de sok agyalás és munka) ráfordításával legalább "középszerűt" tudok csinálni.

Legalábbis én így látom. :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99408) lapalapa válasza Bogyó bá' (#99400) üzenetére


lapalapa
senior tag

Elég sokszor leírtam itt a saját kínlódásomat ezzel kapcsolatban, de kérdezd Tulkut, eléggé meglepődött amikor bekötötte az usb szűrő/újraórázó kütyüt az Innuos meg a Lampizator közé, és ezek azért nem kispályás cuccok..

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99409) bkercso válasza Ear001 (#99401) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hiába írunk bármit, mindig jön ugyan az a szöveg... ;]

Bogyó bá': jitter :P
Én már vagy 100x éreztem ugyan azt, amit leírsz, hogy hú, ennél nem is kell feljebb. Az elmúlt 99-et már nem hallgatnám. :B
Csak a találkozókkal vigyázz majd, ha nem akarsz többet költeni!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99410) Bogyó bá' válasza bkercso (#99409) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Biztos vagy benne, hogy a kispályás DIY-rendszeremben a jitter a legnagyobb probléma? ;]

Tehát: ha mondjuk van 100 ezer elköltendő forintom, akkor egy újra-órajelező beszerzése hozná a legtöbbet? :F

(Én inkább - mivel a régi KEF kisdobozaimmal ellentétben az újak baromi érzéketlenek - egy dupla teljesítményű csöves végfok [természetesen A-osztályú, SE - ebbe a technikába beleszerelmesedtem - pedig anno hallani sem akartam róla] össze dobásában látom a "jövőt". ;] Mondjuk ha a mostani csövi hangminőségét az elvárt minimumnak tekintem, akkor inkább 2-300 ezerbe fájna egy nagyobb DIY végfok összelapátolása...) Majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99411) bkercso válasza Bogyó bá' (#99410) üzenetére


bkercso
nagyúr

A digitális oldal nem szól másról, mint a jitterről. Ezért van az a sok órajelgenerátor. A DAC-chipedben is ezért van ASRC, amit kiszolgál az az óra.
És az órajelgenerátorokkal kapcsolatban nem érdekes a frekvenciapontosság. A legvacakabb is 100ppm-en belül van, azt pedig nem hallod meg (3 óra alatt 1s eltérés). A fáziszaj számít, de az nagyon. Annak az integráltja a jitter.
TCXO-kat is azért használnak, mert kisebb a jitterük, nem pedig a hőkompenzáltság miatt, mert az audio-ban nem lényeges.
(A 6db nullát meg hiába írják rá a kínaiak egy órára, 1ppm-en belül még a TCXO-k se tudnak; ebben az árkategóriában biztosan nem.)

És igen, a jitter olyan hibát okoz, amit más nem, így hallani gyengébb rendszeren is. Ezért mondom, hogy ha tartani akarod a szerelmet a kínaival, meg ne hallgass jobbat!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99412) lapalapa válasza Bogyó bá' (#99410) üzenetére


lapalapa
senior tag

A hibák összeadódnak, ha egyet kijavítasz, jobb lesz, amit vagy meghallasz, vagy nem ;] .
De ha elég sok mindenen sikerül javítani, akkor azt előbb, utóbb hallani fogod..
Ez a jitteres probléma elég nagy és totál hangrontó hatású, szóval érdemes vele foglalkozni. És akkor még nem is beszéltünk a forrás problémájáról, ami megint csak valami jitter, de nem olyan, és külső cuccal utóbb nem igazán kiszürhető tapasztalataim szerint.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99413) nLali válasza Bogyó bá' (#99410) üzenetére


nLali
senior tag

Biztos vagy benne, hogy a kispályás DIY-rendszeremben a jitter a legnagyobb probléma? ;]
Tehát: ha mondjuk van 100 ezer elköltendő forintom, akkor egy újra-órajelező beszerzése hozná a legtöbbet? :F

Nem, valószínüleg többet számít, hogy a zenehallgató szobában milyen akusztikai feltételek vannak.
Nem kell 100 ezer elköltendő. Itt a fórumon volt róla szó néhányszor, hogy milyen oszcillátorok ajánlottak. Annak kb 450-500 Ft darabja Mouseren, vagy farnellen. Rendelsz pár félét+posta és még mindig csak 5000 Forintot költöttél. Nem drága kísérlet szerintem.
Ha nem jön be, mert valamiért nálad nem hozná a várt pozitív eredményt, akkor is csak 5000 Forint bánta a kísérletezést. Ebben a hobbiban nagyon nehéz csak 5000 Forintot költeni. Ebben biztosan egyetértesz velem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#99414) Bogyó bá' válasza nLali (#99413) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na de melyik oszcillátorokat kellene kicserélnem? :F A D/A konverterek sajátja biztosan jó (az a szép sárga TCXO). Cserélhetném esetleg az USB Amenero kártyán lévő 3 darabot, esetleg az - általam soha semmire nem használt - BT adapterét vagy a kijelzőt hajtó mikrokontroller chip saját kvarcát? Csak az Amanero-kártya tűnik értelmezhetőnek.... OK, meg fogom próbálni, hátha tényleg javulást hoz.

A zenehallgató szobácskámmal tényleg kellene valamit kezdjek, de az nagyon nehéz diónak tűnik. 3,90x1,60 méter (nyitott tornác volt valamikor, az lett lefalazva vagy 50 évvel ezelőtt), keresztben ülök a belső felében, itt van az íróasztali rendszerem elhelyezve (közeltérre berendezkedve, pici hangerőn járatva). Ráadásul tele van bútorokkal és szobanövényekkel rakva az egész. :O Ha tudsz valami jó, nem túl vastag falpanelt (ami sík felületű, tehát portalanítható) akkor az nagyon érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99415) nLali válasza Bogyó bá' (#99414) üzenetére


nLali
senior tag

Úgy tippelem, hogy az usb kártyán lenne értelme. Szükséged lehet levegős pákára, vagy hőlégfúvóra, mert sima pákával igen macerás ezeknek a cseréje. Legalábbis nekem az én képességemmel nehéz volt.
Azóta már vettem ilyet [link] . Ezzel és forró levegővel már biztos könyebb lesz. A kipróbálás még hátra van. Eddig egy dacban cseréltem csak órákat, de hamarosan cserélem a PCI sínbe dugott USB bővítőkártyán és egy USB hub-ban is az órákat.

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#99416) Bogyó bá' válasza nLali (#99415) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ilyen, kínai forrasztóállomásom van - bár a hőlégfúvóval csak zsugorcsövet szoktam melegíteni, SMD_t még nem melegítettem vele: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99417) Ear001 válasza Bogyó bá' (#99414) üzenetére


Ear001
addikt

Hát lehetett volna választani hangdobozt nagyobb körültekintéssel, valami olyat, ami kellően érzékeny és közeli hallgatásra tényleg jó.

(#99418) Bogyó bá' válasza Ear001 (#99417) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ő volt tervben, de nem volt annyi pénzem..... :( Több netes vélemény szerint különösen passzol a csöves cuccokhoz.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99419) stellaz válasza bitrograde (#99406) üzenetére


stellaz
addikt

"Valaki írta, hogy nem sok különbséget vél hallani a tubusról csorgatott és a natívan lejátszott DSD-felvételek között. Könnyen lehet, hogy a megállapítás nem is az ő hallásának vagy a felvételek minimális különbségéről szól, hanem a rendszerének a korlátairól."

Na jó, de azért bőven nem szarral hallgatom, és arra írtam, hogy a - számos vélemény alapján legalábbis - forrás hatalmas minőségi különbségének szerintem már ezen a szinten is ki kéne, hogy üsse a házfalat nem pedig csak ilyen vagy hallom vagy nem módon, ehhez képest, hogy hogy van bedugva a táp a konnektorba, nekem elhanyagolható jelentőségű dolognak tűnik :)

[ Szerkesztve ]

(#99420) nLali válasza Bogyó bá' (#99416) üzenetére


nLali
senior tag

Célnak megfelel. Én azért vettem ilyen levegős pákát, hogy tudjam a régebbi kínai tabletekben cserélgetni a mindig széthulló micro usb csatlakozókat. Sima pákával komoly kihívás :DDD

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#99421) s4tch válasza Bogyó bá' (#99418) üzenetére


s4tch
veterán

Valóban jó csővel. Ilyesmi van egy helyi hifis cimboránál, TMP Triton van előtte, nekem nagyon tetszik az a párosítás. Ugyanaz a doboz Cambridge CXA80-nal vagy valami 400 ezres Vincenttel nem jött be, a Tritonnal nagyon jó kis páros. Kell nekik az erő.

Viszont ha jól emlékszem, neked kis asztalon, kvázi közeltéri elrendezésben vannak a dobozok. Ezeknek kell a hely, úgyhogy anélkül, hogy meg nem hallgatod őket hasonló elrendezésben, mint ami nálad lenne, nem javaslom a vételt. Illetve tud szúrni ezekben a magas, nem egyszerű jó hangot kihozni belőlük.

(#99422) Bogyó bá' válasza s4tch (#99421) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az MA Bronze 100 is "szúrt" eleinte (a KEF Coda7 után fájdalmas volt sok mai könnyűzenei felvétel - amaz igazi allrounder dobozpár volt), kellett neki több mint egy hónap mire bejáródott, pedig napi 10-14 órát megy nálam. Eleinte nem is bírtam hangszóróselyem nélkül hosszan hallgatni, most már teljesen OK lett - mindig csupaszon van. Sőt, ahhoz is hetek kellettek, mire az igazi mélye kialakult. Most már nagyon bírom, mehet közel teljes hangerőn egész nap. :K Kettős kábelezéssel használom, az olcsó, vastag ATAUDIO mazzagokkal vált be ez is. Sajnos a hangerő az csak fele a régi dobozhoz képest: jazz-re, világzenére épp elég, szimfonikusra már kevéske. A KEF 91dB érzékenységű volt, ez csak 87 dB-es.... :O A Focal Aria 906 az pont félúton lett volna a kettő között, 89,5dB/1W érzékenységével.

Hogy legyen mihez hasonlítani a hangját: az MA hangkaraktere kb. megegyezik a Beyer DT990-ével, a KEF az sokkal "lágyabb hangzású", középtónusú volt - de az is betyár jó térrel.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99423) s4tch válasza Bogyó bá' (#99422) üzenetére


s4tch
veterán

Ez nem járatás kérdése a Focal esetében. Van erősítő, amivel kellemetlen a magasa, és van, amivel nem az. Ha egyszer ismét képbe kerül a Focal, akkor esetleg tartsd szem előtt ezt is, ennyi a lényeg.

(#99424) Bogyó bá' válasza s4tch (#99423) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Magyarul - ha van rá módom - akkor vigyem magammal a csövi erőlködőt meghallgatni. :R Köszi a tippet, nem felejtem el (bár egyelőre nincs tervben újabb hangdoboz még távlatilag sem - ehhez fogom "behangolni" a rendszeremet, ha már bejáródott rendesen. Anno az erőlködőket, DAC-ot teljesen a KEF hangjához igazítottam: a végfok egyik kapcsolható bemenetére még került egy passzív 100Hz-en 2,5dB-es mélyemelő, "teremkorrektor" EQ-áramkör is - na ezt az MA megvételekor azonnal ki kellett irtani belőle. :)) )

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99425) Zoliee válasza s4tch (#99421) üzenetére


Zoliee
senior tag

"...Ezeknek kell a hely..."
:K
Fél évig zenéltek nálam, de közelebbről hallgatva felejtős. Olyan 3 méter minimum kellett nekik, hogy megjöjjön a hangjuk/terük.

(#99426) Ear001 válasza Zoliee (#99425) üzenetére


Ear001
addikt

+1

(#99427) Bogyó bá' válasza Zoliee (#99425) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Így viszont akkor teljesen megnyugodtam - úgysem lett volna jó nálam (a hely az adott). :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99428) bkercso válasza nLali (#99415) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1
ajánlott oszcik: KC7050K vagy C3391 szerintem

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99429) nLali válasza Bogyó bá' (#99424) üzenetére


nLali
senior tag

A teremkorrektor szóról jutott eszembe : Amúgy majdnem szomszédok vagyunk. Én Pakson lakom, Te meg a Duna túloldalán. Tudok kölcsönadni egy kalibrált mikrofont. Ha PC-ről hallgatsz zenét, abba bele lehet korrigálni elég jól. Nálam elég jó eredményeket hozott, hogy mérés után rendbe lett téve kicsit a két csatorna.
Van munkatársam, aki Géderen lakik, onnan jár minden nap Paksra. Könnyen eljuttatom, ha érdekel.

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#99430) Bogyó bá' válasza nLali (#99429) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm - lehet hogy alkalomadtán (nem most) majd élnék a felajánlásoddal. :R

Szoftveres korrekciót semmiképpen nem vagyok hajlandó csinálni - hanem elnyelő lapokat szerelnék a falra. Amúgy a "közeltéri" zenehallgatás miatt ennek sincs sok jelentősége szerintem.... Vagy nem is tudom.

Nem a frekiátvitelt egyengetném az új dobozokkal (szubjektíve az nem lehet most rossz), hanem a túl korai visszaverődéseket kellene csökkentenem - mármint úgy "megérzésre".

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99431) btraven válasza nLali (#99429) üzenetére


btraven
őstag

Nem szól bele a hangminőségbe ha olyan hosszú a zsinórja hogy átér a Dunán?

(#99432) bitrograde válasza stellaz (#99419) üzenetére


bitrograde
senior tag

Nem tudom, min hallgatsz és mit, de egy rendesen öszzerakott és szoftverelt forrás eserében elég jelentôs külõnbségek vannak a felvételek és hanganyagok megszólalása között. A tubusosnál ráadásul nem is feltétlen tudni, mi van a böngésző motorházteteje alatt. Nálam a sima asztali Dell igáslovon is van külöbség a Deezer asztali alkalmazás, a webes felület és a wynil+SSD kõzött. Az ugyanúgy szoftverezett audio-PC-t pedig lélegzetvétel volt visszarakni a RPi4 után. Azon is a wtfplay szól a legjobban, csak kényelemből lett felhúzva a Volumio. De annak idején a PP2-es USB-kártyát váltó MZ/X modifikált Delock is hallhatóan jobb volt. El lehet bőven játszadozni a forrással (is).

(#99433) SunMount3r válasza bitrograde (#99432) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is kipróbáltam ezt a Winyl-t, de a Jriver után nem annyira győzött meg. = "More fun".

Ebből vajon mikorra lesz valami végleges?

[ Szerkesztve ]

(#99434) lapalapa válasza bitrograde (#99432) üzenetére


lapalapa
senior tag

wtfplay for evör, vagy egy dap

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99435) SunMount3r válasza lapalapa (#99434) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Elhiszem, a konyhában Volumio van. :D

(#99436) Bogyó bá' válasza bitrograde (#99432) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Elnézést, de mi a t*k*m az a tubusos?! :Y

#99433SunMount3r: Nekem nagyon bejött a Winyl, szeretem a felületét, az egyszerűségét, a kereshetőséget benne - és számomra legalábbis - pont úgy szól ASIO4-al, mint a közkedvelt Foobar2000 (amit viszont rühellek használni). De leginkább a Spotify appot hallgatom PC-n, most már prémium előfizuban vagyok (egyelőre "ingyér", július elejétől majd fizetősen. Nekem havi 5 dollárt meg fog érni, szóval maradok nála továbbra is)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99437) nLali válasza btraven (#99431) üzenetére


nLali
senior tag

Neem. A vízzel árnyékolt kábel nagyon jó. :U (én kábel nélkül, wifin csatlakoztattam a pc-hez)

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#99438) bitrograde válasza Bogyó bá' (#99436) üzenetére


bitrograde
senior tag

Youtube=tetubus/csatorna.

(#99439) Bogyó bá' válasza bitrograde (#99438) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tényleg "vén hülye" vagyok - nem esett le. :W Ott nagyon ritkán szoktam zenét hallgatni, nálam az nem szól jól.... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99440) stellaz válasza bitrograde (#99432) üzenetére


stellaz
addikt

Dell Pc + iFi Zen Dac V2 + Grado 225x
Nálam is a Wynil megy direkt kimenetre állítva, böngészőt meg próbáltam Firefoxot és Chromeot.
Nem tudom mennyire ekzakt egy ilyen meghallgatás, csak a benyomásaimat írom le. Annyi biztosan lejön, hogy ha van is különbség a hallottak között, az legalábbis nem fülbeötlő számomra a hallgatott zenék esetén (Daft Punk, Kraftwerk, Adel). Persze nem is hallgattam mindent végig és a felvételek között is lehet különbség formátumtól függetlenül.

A kétezres évek elején/közepén még jóval gyengébb cuccon is nagyon lehetett hallani, hogy a Winamp mennyire gyengén szólt a Windows media playerhez képest, de ma már egyáltalán nem hallok ilyen különbséget a lejátszók között.

(#99441) bitrograde válasza stellaz (#99440) üzenetére


bitrograde
senior tag

Nálam egy Bifrost-Jutumheim-Sennheiser HD540 Reference Gold a vége, hasonlóan egy Dell mögött, és elég jól hallani a lülönbségeket. Próbáld ki egyszer ezt a wtfplayert, csak egy pendrive kell hozzá, és kapsz egy szép "Norton Commander hozzá képest maga a Matrix" bonyolultságú felületet, ha arról bootolsz. Tallóz be néhány eltérő felbontású számot a lejátszási listába (ha lehet, akkor ugyanazt), hallgasd meg, aztán mesélj. :DDD
Egyébként valószínűleg az sem mindegy, melyik Jriver (én valahol 2X-nél szálltam ki abból). De mindenki úgy élvez, ahogy tud - mondaná HZs. :R

(#99442) stellaz válasza bitrograde (#99441) üzenetére


stellaz
addikt

ok, elég érdekesnek tűnik, rápróbálok, köszi :)

Más: megjött a Cordial RCA kábel, nekem igényes darabnak tűnik, kellően rugalmas is a kábel, és bár nem hallgattam össze a régivel, de teljesen jól szól, most az egész rendszer finom és selymes, marha jó dinamikával, hosszan hallgathatóan.

(#99443) lapalapa válasza bitrograde (#99441) üzenetére


lapalapa
senior tag

Stellaznak:
...és bepattintasz a wtfplay-es pc és dac közé mondjuk egy két jitterbug-ot meg egy ifi ipurifier3-at. Akkor fogsz rádöbbenni hogy vannak még csodák...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99444) osonte válasza lapalapa (#99443) üzenetére


osonte
senior tag

Én két embert is ismerek, aki vett ipurifier3-at és egyikük sem bánta meg, hallható hatása volt! Az egyik esetben egy passzív nem olcsó épített dedikált audio PC (Windows Server, monitor nélkül, meg ami kifér a csövön...) és a legdrágább Soekris DAC közé került. Nem olcsó, de én is vennék, ha lenne rá keretem.

(#99445) lapalapa válasza osonte (#99444) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ja, jó, de előtte egy-két jitterbuggal együtt szintet lép. Kell neki, mert a tápot az usbről veszi, a jitterbug passzív szűrője nagyot dob rajta.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99446) osonte válasza lapalapa (#99445) üzenetére


osonte
senior tag

Azt nem ismerem, ezért arról nem mertem nyilatkozni, de az érdekes, hogy az ipurifier3-ban is írja a zavarszűrést, ezekszerint az nem elég, kell hozzá még egy szűrő? :F Elhiszem, csak érdekes, bár a hifiben minden IS lehetséges. :)

(#99447) bitrograde válasza osonte (#99444) üzenetére


bitrograde
senior tag

Akkor ezek szerint nekem is vennem kellene: egy heedless audio-PC csatlakozik egy Soekris 1541-hez a hangfalas rendszerben. :DD :)) :DD

(#99448) -NoVa- válasza lapalapa (#99445) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egye fene, egy Jitterbug FMJ-t beteszek a PC-s láncba a Prime DAC elé, ott van egyedül USB-A foglalatba dugva bármi.

(#99449) Bogyó bá' válasza lapalapa (#99443) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez az Audioquest Jitterbug akármi ez csak egy passzív filter, vagy egyben USB-leválasztó is? Mert ha galvanikusan leválaszt, akkor engem is érdekelne esetleg.... :F

Ha jól értem (közben olvasok ám ezerrel) ez csak az USB tápvonalakat szűri, tehát az USB-ről "táplált" DAC-"pendrive"-okkal hatékony? Önálló (pláne analóg) tápos DAC-oknak kb. tökmindegy?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99450) Digitalis válasza Bogyó bá' (#99449) üzenetére


Digitalis
senior tag

[link] :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.