Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98351) -NoVa- válasza nobela (#98348) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy ddHifi TC09S USB-C kábelt szerezz be mellé, jót tesz neki az izoláltan futó adatkábeles megoldás. Sajnos hallom vele a javulást a saját kábeleihez képest :) Hifigonál most akciós, így sem olcsó.

(#98352) RetepNyaraB válasza bkercso (#98350) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azért tegnap este borongás közben láttam egy 15 millió forintos audioquest hangfalzsinórt valami videós boltban. Ott picit megbillent a teáspohár a kezemben :))

Ui.: Sajnos most nem találom, pedig biztos lenne rá igény...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#98353) t.imi válasza RetepNyaraB (#98352) üzenetére


t.imi
addikt

[link] inkább 16 :D

(#98354) RetepNyaraB válasza t.imi (#98353) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nalám!
Lehet pénztárhoz fáradni a jó kis forintot lóbálva :DD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#98355) Bogyó bá' válasza t.imi (#98353) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ó, bammeg! :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#98356) nobela válasza stellaz (#98349) üzenetére


nobela
senior tag

Érdekes megközelítés, de egyébként teljesen jogos! Ha így nézem akkor máris könnyebb szívvel adom ki rá a lóvét :K

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#98357) RetepNyaraB válasza stellaz (#98349) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azért költséges, mert a vezérhangyát nagyon nehéz elkussoltatni. Esetleg néha évekre is, de aztán hangyairtó ide, vagy oda; megint előjön.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#98358) stellaz válasza RetepNyaraB (#98357) üzenetére


stellaz
addikt

Nem szabad fórumozni ;]

Az igazán durva hobbi szerintem az az órázás, ott még az sincs, hogy valamelyik 10 x drágább cucc legalább az időt jobban mutatja :D

[ Szerkesztve ]

(#98359) t.imi válasza RetepNyaraB (#98354) üzenetére


t.imi
addikt

+ Bogyó bá' nem kell ám pánikba esni.
Ha nincs a napi két sör v doboz cigi, hamar összejön rá. Szalicilt kell enni, az tartósít.
Azt tudom nehezen elképzelni, ha valaki ennyit ad kábelre, mi lehet amire ráköti. Milyen autó, ház, lehet?
Ha már óra. [link] Szóval elég baráti áron mérik azt a kábelt :DDD
Ja, az óra használt. Van 5 éves is hasonló árban :F

[ Szerkesztve ]

(#98360) Bogyó bá' válasza t.imi (#98359) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor inkább maradok a sörnél és a ciginél.... Mazzagból meg jó nekem az aliexpresszes is. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#98361) RetepNyaraB válasza t.imi (#98359) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ou.
"-Hogy mondta, doktor úr? Elmehetek?
-Elmebeteg!!"

Végül is platina, meg arany, meg aligátor bőr (az tuti kamu), meg vertikális a pöcögtetője, ami a kis ablakon láccik. Meg automata.
Sehogy se lehet megindokolni, mi kerül ezen 397 euróba és 950 centbe. Ja, ööö :Y

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#98362) bkercso válasza RetepNyaraB (#98354) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem olyan nagy pénz az, még egy rendes panellakást sem kapni ennyiért. Ez legalább biztos egy "rendes", jó zsinór. :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98363) t.imi


t.imi
addikt

Dettó. Egészségügyi szempontból lehet jobb a kábel :D
Most emlékeztem vissza, hogy amikor 3x1.5 sodrott rézkábel, meg nagy kp hiányban - nem volt pénz
a 3x1.5-re - szalagantenna volt a hangszórókábel....ezek a nyüzüge gyárak eret vágtak volna.

Hány az óra vekker úr új köntösben és értelemben?
Összetevőket el sem olvastam, mezei halandónak ez 18as karika :K

Off off.

(#98364) Tulku válasza t.imi (#98359) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor van baj bőven, ha valaki a hifi mellett még órázik is....tapasztalatból írom... :W :D

[ Szerkesztve ]

(#98365) -NoVa- válasza Tulku (#98364) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bámulatos önkontrollal 3 órám van, és abból is csak egyet használok napi szinten, a legegyszerűbb smart cuccot. A másik kettő svájci bigyó, az egyik kultúrált, a másik meg bírja a tengert mélyebben is, aztán mivel nem nézek órás híreket/fórumokat, olcsón megúsztam :)

(#98366) stellaz válasza -NoVa- (#98365) üzenetére


stellaz
addikt

Én vettem egy klasszikus kocka g-shockot, ami szerintem objektíven nézve kb a világ legjobb órája minden tekintetben (és gyerekkorom egy szép emléke) és a mindennapi órám, meg van egy hót egyszerű seiko mechanikus, hogy legyen egy ilyen is.

Aztán amikor kezdtem - az ezekhez képest -drágább órák felé nézelődni, akkor még idejében abbahagytam a fórumozást :D

Szerencsére van az az ebből a szempontból hasznos tulajdonságom, hogy nagyon idegesít, ha egy kedvelt tárgyamat nem tudom rendesen használni, ezért nem halmozok semmiből sem többet vagy drágábbat, mint amit napi szinten használni tudok. Kések terén is így álltam meg az Opinel - Victronox vonalon a mindenféle egzotikus cuccok helyett :D

[ Szerkesztve ]

(#98367) bkercso válasza stellaz (#98366) üzenetére


bkercso
nagyúr

Éljen a bolygó! :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98368) -NoVa- válasza stellaz (#98366) üzenetére


-NoVa-
őstag

Victorinox órák között akadnak szépek, a késeik nem fogtak meg. Leatherman Skeletoolom van, és nem is nézelődtem tovább, amíg az kiszolgál.

(#98369) stellaz válasza -NoVa- (#98368) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem egy VX cadet alox van a kulcstartómon, ami így kéznél van, szép, lapos és nem kracolódik semennyire sem. Illetve van egy VX multitoolom, de szerintem a Leathermannel jobban jártál, a VX vágja a tenyeremet, elég rossz a fogása, de nekem sem jutott eszembe lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#98370) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Stack nap :)

(#98371) stellaz válasza -NoVa- (#98370) üzenetére


stellaz
addikt

Tisztára mint egy emeletes torta :)

(#98372) -NoVa- válasza stellaz (#98371) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt az Eloop E12 power bankot jól elirigyeltem a HD650-es stackról, pont jó méret. Semmi extra, csak pont jó méret, lapos, sima, és stabilan leadja a 3W-ot a DAC-nak.

(#98373) stellaz válasza -NoVa- (#98372) üzenetére


stellaz
addikt

Akksiról amúgy jobb tápellátást kapnak az eszközök, mint pl. usb-ről vagy egy adapterről?

(#98374) OPiiPO válasza -NoVa- (#98370) üzenetére


OPiiPO
addikt

Jól néznek ki! Fotókat mivel csinálod?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#98375) -NoVa- válasza OPiiPO (#98374) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak a felső, Grado-s szett az enyém, a másik az FB csoportból jött kontent. Ez most épp hosszú záridő letámasztott telefonos kép, festővászon alapra téve a dolgokat, hogy legalább valami természetes fény jusson rá. Ugyanez kicsit jobb fényviszonyban 1Dx-el kicsit azért tud jobban is kinézni, rendes mélyélességgel, de az instant kényelem nagy úr, telefonnal lekapom, 10 másodperc utómunka, és már mehet is kommentbe :)


(#98376) -NoVa- válasza stellaz (#98373) üzenetére


-NoVa-
őstag

Külső hálózati zajtól mentes, de főleg konnektorfüggetlenül hordozható. Fotelből dolgozva a karfára lerakom a kupacot, és nem kell odahozni semmit. Itthon simán elmegy gépről tápolva is, de az irodában pl olyan durva morgás jön át a konnektorból, hogy semmiféle audiobigyót nem dugok be sehová.

(#98377) csƵ válasza csƵ (#98285) üzenetére


csƵ
őstag

Megérkezett a Sound Blaster X1. Hamarosan jelentkezem beszámolóval.

[ Szerkesztve ]

(#98378) btraven válasza -NoVa- (#98376) üzenetére


btraven
őstag

Kutya nem lehet a konnektor mögött?

(#98379) t.imi válasza Tulku (#98364) üzenetére


t.imi
addikt

Csöndben maradok. Nehéz pálya ez függőknek :B

(#98380) Ear001


Ear001
addikt

Végre van megint rendes frontendem!

(#98381) btraven válasza Ear001 (#98380) üzenetére


btraven
őstag

Ennek [link] jó hangja van? Vagy irtó jó?

(#98382) fericske válasza Ear001 (#98380) üzenetére


fericske
addikt

A másikkal mi lett? Az sem volt rendetlen.

(#98383) Ear001 válasza fericske (#98382) üzenetére


Ear001
addikt

Hosszú történet, egyszer élőben szívesen elmesélem, de a lényeg, hogy sokkal olcsóbban van jobb hangkeltő eszközöm. Sokkal-sokkal olcsóbban.

(#98384) RetepNyaraB válasza Ear001 (#98380) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hova lett róla az acélszablya? Es a parafa tapéta a kar alól?? Ej.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#98385) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sajnálom, beállok a pofonfa alá: van értelme egy tetszőleges random ferritgyűrűs usb összekötő helyett valami eggyel komolyabbat venni PC->külső DAC zenefolyamhoz?
Az "eggyel komolyabb" is már 10k Ft/m körül van alin és azért érdekel, mert első vásárlásként rendes engedményeket kapok; később már nem.
Illetve, ha pechemre "igen" a válasz, ezt vajon direktben rá tudom dugni a mobilomra, tehát megy-e otg funkcióval? Egyáltalán nem értek hozzá, mi kell a teljesüléshez :B

Kösz.

szerk.: baszki kiveri a szemem az otg felirat :W
De a kérdés eleje marad.
Ez volt a másik verzió, amely ugyanannyiba fáj és nincs ráfirkálva, hogy otg.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#98386) bkercso válasza RetepNyaraB (#98385) üzenetére


bkercso
nagyúr

Van értelme, kb, mint egy RCA-nak. Típust majd ajánlanak.

Az OTG-nek csak 5-pines USB-csatlakozásnál van értleme (mini/micro USB-B vagy USB-C), mert az lehet periféria és host is. Az OTG-kábel kapcsolja host módba a telót. Vegyél egy USB-C to USB-A female OTG-kábelt, meg valami jobb USB-A to USB-B-t!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98387) RetepNyaraB válasza bkercso (#98386) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na de konkrétan egy C-B otg madzag alaplap->DAC kapcsolatban amúgy okés elgondolás lehet, vagy már a C sem tetszik, nemhogy az otg? Van egy szabad C aljzat a lapon és szívesebben használnám, mint az A-t. Abból sosincs elég.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#98388) bkercso válasza RetepNyaraB (#98387) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha laptop, akkor nem kell OTG-kábel. Bár azt nem tudom, hogy a C-s kijáratára kell-e; azt nem használtam még. :DDD De én kihagynám a plusz kábelt; mennék egy minőségi A-B-vel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98389) Patice válasza RetepNyaraB (#98385) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem tudsz kölcsönkérni pár márkásabb drótot, hogy kipróbálhasd nálad hoz-e a hangon, vagy sem?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98390) -NoVa- válasza RetepNyaraB (#98385) üzenetére


-NoVa-
őstag

ddHiFi TC09s kábelt használok, neked TC09CB kell. Külön árnyékolva futnak az adat és tápkábelek.

Simán telefonról hajtva is hallhatóan jobban rajzolt teret a Gryphon Tidal MQA streammel hajtva, mint a saját kábelével, és nagyon nem örültem neki, amikor ezt tisztán hallottam egy nálam járó kölcsöndarabbal. Rendeltem abban a percben :)

(#98391) RetepNyaraB válasza Patice (#98389) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nyilván nem, az lenne a tuti. De amúgy jelentősebb pénzt ebbe nem tolok, csak megütötte szemem a múltkor a "rezezett alumínium" termékleírás. Na pont olyan drót megy jelenleg az erősítő felé. Gondolom innen csak felfelé vezet az út :DD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#98392) RetepNyaraB válasza -NoVa- (#98390) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sajnálom, pont lecsúsztam a szerkesztésről
Szóval ejnye :Y Ettől tartottam. Látom mi benne a truváj, csak a gyenge agyam nem nagyon fogja fel, digitális adatfolyamot hogy tud bármi befolyásolni, amíg a csomagok rendben vannak (ettől digitális, nem?). Mivel más topik már nincs ilyen ezó-szagú témában, ahol vagy jobbról, vagy balról ne hülyéznének le, ezért spammelek itt; elnézést kérek. Viszont 40 rugót nem adok ki egy usb kábelre. Ez alatt (jelentősen) is lehet élet és végjak bele, vagy akkor maradjon a cérna usb és koncentráljak a számomra kevésbé ezoterikus analóg oldalra (rezezett aloménijom ;] )?
Nem költői kérdés, de nem is fogom senkin leverni, ha utólag mégis más lenne a véleményem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#98393) -NoVa- válasza RetepNyaraB (#98392) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt jön be, hogy kapni csatlakozót, árnyékolt kábelt, az alapelv tiszta és érthető, páka van, a lábkiosztás jól dokumentált, DIY audio USB kábel szubkultúra létezik.

(#98394) bkercso válasza RetepNyaraB (#98392) üzenetére


bkercso
nagyúr

Audióban a digitális is analóg, mert az időzítése analóg módon zajosodik. Az időzítésjavítók sem tökéletesek: a PLL-nek fáziszaj-elnyomása van, vagyis valamennyi hibát átereszt, míg a FIFO talán a tápvonal egyenetlen terhelésén keresztül nyilvánulhat meg hibásan (?). Ez utóbbi kérdőjeles -- nevezetesen, hogy pl. aszinkron USB-vevőnél miért számít az USB órajele. Rejtély.

Audio USB-kártyát vagy USB reclockert viszont vehetsz. Akár egy jobb hangú USB HUB formájában. (A dedikáltan hifi USB-órázókban is HUB controller van, csak az órajelgenerátoruk ill. a tápjuk lehet jobb.) Példa ilyenre az Oelbach USB Master Clock XXL, ami úgy gagyi felépítésú, hogy egyszerűen kipofozható igen jóra. Meg kell neki egy analóg táp vagy egy intenzív LC tápszűrés.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98395) bkercso válasza -NoVa- (#98393) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csináld meg 90ohm hullámimpedanciűjúra, úgy, hogy az imp. ne törjön a csatlakozóknál sem! :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98396) Ear001 válasza RetepNyaraB (#98392) üzenetére


Ear001
addikt

Az USB kábelen nem digitális adatfolyam van, nincsenek csomagok, hanem kutya közönséges "analóg" áram.

(#98397) bkercso válasza Ear001 (#98396) üzenetére


bkercso
nagyúr

???

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98398) RetepNyaraB válasza Ear001 (#98396) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Biztos, hogy nem. A pc-ről kijövő nyers biteket a külső dac kódolja. Nem is értem. Valami másról beszélünk.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#98399) Polllen válasza RetepNyaraB (#98398) üzenetére


Polllen
nagyúr

bkercso-nál az igazság. Bitek mennek, de sajnos a dac nincs 100%-ban elszeparálva attól, amit még a kábel vezet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#98400) dgyuri0123 válasza RetepNyaraB (#98398) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez a "túloldalon élő tagadók" véleménye is. De nem csak usb kábellel kapcsolatban, hanem minden kábellel kapcsolatban. Ha rájuk hallgatsz, nem jól teszed. :N

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.