Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99451) Bogyó bá' válasza Digitalis (#99450) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak a tápvonalat szűri , tehát egy saját (pl. külső) tápos asztali DAC-nál pont nem csinál semmit sem. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99452) Digitalis válasza Bogyó bá' (#99451) üzenetére


Digitalis
senior tag

Még csak azt sem, inkább szűri a bankszámládat.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#99453) Bogyó bá' válasza Digitalis (#99452) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az enyémet nem - vénségemnél fogva gyanakvó vagyok.... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99454) -NoVa- válasza Digitalis (#99450) üzenetére


-NoVa-
őstag

2 dimenziós mérésekkel próbál 3 dimenziós változásokat mérni, nem csoda, hogy nem jut semmire. Mint amikor a kábelek közti minőségi eltéréseket sima freq response diagrammal próbálják igazolni, miközben az időt magába foglaló waterfall mutat egyértelmű változást zajban, lecsengésekben.

Szóval inkább meghallgatom most már, eleget hallottam hogy jót tesz. Az USB kábelben sem hittem, aztán mégis hallottam jól megfogalmazható eltérést a jól árnyékolt, szeparáltan futtatott adat - táp vonalas kábel javára. Aztán majd kiderül.

(#99455) Vibalazs


Vibalazs
tag

Hali!

Szeretnék segítséget kérni.

Keresek egy olyan hangkártyát ami USB-vel kapcsolódik a számítógép, telefonhoz stb... és onnan tudom a jelet tovább küldeni SPDIF-en keresztül hangfalra.

Eddig a Topping termékeket néztem de ott csak fogadja a hangot, küldeni nem tudja.

(#99456) s4tch válasza Vibalazs (#99455) üzenetére


s4tch
veterán

SMSL PO100 AK vagy PO100 Pro?

(#99457) lapalapa válasza Bogyó bá' (#99451) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ha ipurifier elé kötöd, ahogy írtam előbb, akkor annak szűri a tápfeszét. Nálam saját tápos asztali daccal pc ről hajtva nagyon hatásos a combo. Már csak wtfplay kell és tádááám.
Vagy veszel egy nem sz.r dapot és elfelejtheted az egészet.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99458) Bogyó bá' válasza lapalapa (#99457) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bocs, nem néztem hogy az ipurifier milyen tápról megy. :B Így már kezdem kapisgálni. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99459) fehér_ember válasza lapalapa (#99457) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Vagy veszel egy nem sz.r dapot és elfelejtheted az egészet."

Nekem van pl. egy Astell & Kern AK 120 II. Talán az se szar, mégsem elég jó a hangfalas rendszerbe, pedig át lehet állítani "line out"-ra illetve fel is lehet tekerni a hangerőt, mégis valahogy erőtlen az a jelszint amit kiad egy asztali dac-hoz képest. [használati]
Ananda fejesemhez és sennheiser ie80-as fülesemhez viszont teljesen jó.
Szóval nekem vannak kételyeim arról hogy mindenre is jól használható dac helyett egy dap.
Persze lehet most csak digit szűrésre gondoltál, de akkor is azt mondom hogy hangfalas rendszerbe inkább egy "asztali" dac (még akkor is ha "olcsóbb" féle). Dapot meg utazáshoz vagy ágyban fekvős zenehallgatásra (fülhallgatókhoz esetleg fejeshez).

[ Szerkesztve ]

(#99460) fehér_ember válasza fehér_ember (#99459) üzenetére


fehér_ember
addikt

A dapom digit kimenetét (optikai) még nem próbáltam, de nincs is olyan dac-om ami azt esetleg "értékelni tudná". Persze ez azért már régebbi modell, szóval lehet nem annyira jó a digit kimenete mint a modernebbeké.

[ Szerkesztve ]

(#99461) Bogyó bá' válasza fehér_ember (#99459) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ne félts engem, a DAP (ez az önálló médialejátszó, ugye? :F ) az, amire a legkevésbé van szükségem, olyanra soha nem fogok költeni. (tél végén tévedésből vettem egy filléres kínait - de az guriga taknyot nem ér, a használata és a hangja is egy rémálom - a dobozában a szekrény tetején porosodik az idők végezetéig) ;] Combos, dolgozós asztali PC-ről szól egész nap a zene nálam asztali DAC-on keresztül, meló közben - távmunka rulez ... (Na jó, fele időben analóg rádiótunert hallgatok, és csak a többi a Spotify meg a konzerv zene SSD-ről) Szóval ebből az íróasztali HiFi-ből kellene kihoznom a maximumot - sajnos pici pénzből. :O

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99462) fehér_ember válasza Bogyó bá' (#99461) üzenetére


fehér_ember
addikt

Pedig már azt hittem te is le akarod bontani a redszered minél több részegységre :)
Amúgy úgy tűnik fentebbi szinteken ezt csinálják szóval biztos lehet vele javulni

u.i.: hordozható zenelejátszó vagy valami olyasmi

[ Szerkesztve ]

(#99463) Bogyó bá' válasza fehér_ember (#99462) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A jelenlegi, PC-alapú, kínai DAC-os, csöves erőlködős hangszórós rendszerem egész napos hallgatása folyamatosan örömet okoz - komoly upgrade-t már nem tervezek a későbbiekben sem, de ha pici pénzből lehet szignifikánsan javítani valamin, arra persze vevő vagyok (amúgyis imádok tervezni, építeni, buherálni, kísérletezni mindennel). Ezért olvasok el mindent, amiről írni szoktatok. :R

Napi 10-14 órát ülök a monitor előtt (ha dolgozom akkor azért, ha nem melózom akkor meg azért...), én másutt nem hallgatok zenét - itt viszont folyamatosan szól tavaly ősz óta. Na jó: ha hosszú, unalmas autóútra kell menjek, akkor a kocsiban előbb-utóbb bekapcsolom az autórádiót. Sajnos az csak MP3-at játszik le kártyáról, és nem is valami kellemes a hangja.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99464) s4tch válasza fehér_ember (#99460) üzenetére


s4tch
veterán

Azon is a kombó jack van, ugye? link] - egy ilyen kéne neked, és az Impact Twin és a Zidoo is megennék a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#99465) lapalapa válasza fehér_ember (#99459) üzenetére


lapalapa
senior tag

Új vagyok dap témában, pár hete vettem egy Ibasso Dx170-et.
Ami a tapasztalat vele, hogy más ligában játszik mint a pc-s
jriveres foobaros satöbbis források. Az asztali dacom wadia di122, a jitterbugok az ipurifier és az elején a wtfplay van kb partiban vele. A fejesemet felix echoval hajtom, ahhoz analóg forrásként működik most a dap. Tolja mint állat, nincs hiányérzetem. Lehet hogy ibassoék figyelnek a line outra is, nem tudom.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99466) stellaz válasza lapalapa (#99443) üzenetére


stellaz
addikt

áhhh... én ilyenekkel nem játszok egyelőre, ennyire nem vagyok maximalista :)
a wtfplay-t azért még kipróbálom

(#99467) -NoVa- válasza lapalapa (#99465) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fene tudja. Az RS2-őn külön dedikált line out van saját előerősítő résszel, fix hangerővel. Szeretik is csöves, vagy hordozható Class A cuccokkal használni.
A DX160 a sima 3.5mm kimenetén fixálja be a max hangerőt LO módban, nem teljesen ugyanaz. Ellenben ott ugyanazon a 3.5mm-en ki tud adni SPDIF jelet is, amit a Hiby USB porton át küld ki megfelelő adapterrel, ott nem vettem észre minőségben komoly eltérést.
Aztán térben, minőségben más világ a kettő, az iBasso a technikára teszi a hangsúlyt, részletez, széthúz és kontúrokat emel ki, az RS2 meg analóg és transzparens, zenét és érzelmeket játszik. Párosítás, zene, hamgulatfüggő, mikor melyik jön be.

De azért ez nem kiváltja az asztali rendszert, mellé ad jó alternatívát.

(#99468) lapalapa válasza stellaz (#99466) üzenetére


lapalapa
senior tag

Na majd de... :)
Ha wtfplay beüzemelésben tudok segíteni szólj..

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99469) fehér_ember válasza s4tch (#99464) üzenetére


fehér_ember
addikt

Van kácsás optikai adapterem 3,5-es jackbe, de még nem használtam.
Régebben amikor tv optikai kimenetéről próbáltam az impact twin nem tűnt jobbnak optikairól mint usb-ről, persze akkor csak tv-n keresztül volt átalakítva a pc hdmi-je.
A zidoo uhd 2000 nem önálló dac, nincs digit bemenete.

#99465 lapalapa
Mint mondtam jó a dap füleshez, fejeshez; ez ok. Meg persze amúgy hangdobozos rendszerben is azért minőségien szól, de ha azt nézem hogy mondjuk én az enyémtől megválnék 160-ért (mert nagyon keveset használom). És ha valakinek főként hangdobozos rendszerbe kellene dacként, akkor azt mondom hogy inkább vegyen használtan asztali dacot, mert ennyiért hangdobozos rendszerbe jobban illőt fog találni. Vegyes használatnál vagy hurcolászásra fejeshez füleshez persze OK.

Lehet akkor jobb az illesztése az ibasso-nak

[ Szerkesztve ]

(#99470) stellaz válasza lapalapa (#99468) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi, most csináltam egy boot pendriveot és beállítottam a bootszekvenciát erre, de simán csak a windows töltődött be. Legalábbis én úgy értelmeztem, hogy ez lenne a menete a dolognak, de majd rádugom a lapotopra is mindjárt, azzal szívesebben játszok ilyesmivel.

(#99471) lapalapa válasza fehér_ember (#99469) üzenetére


lapalapa
senior tag

Asztali dacnál a forrás a probléma, ha pcről hajtjuk. Mint írtam ezt próbáltam kimaxolni viszonylagos sikerrel. Sajnos ezt a szintet, vagy lényegesen jobbat egy jobb dap lazán kisujjból kirázza, nekem most ez a közvetlen tapasztalatom.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99472) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Melyik páros a jobb választás az alábbiak közül:

SETUP #1:
Onkyo TX-NR6100, DIRAC házimozi erősítő
Yamaha hph-mt7 füles

SETUP #2:
Fiio K7 DAC és fejhallgató erősítő
Yamaha hph-mt7 füles

A Setup1 csak azért vetődött fel, mert amúgy is újítani szeretnék házimozi erősítőt, de nem tudom fejhallgatóval való zenehallgatás esetén, jobb választás-e egy direkt füles DAC árának integrálását egy házimozi erősítőbe!

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#99473) fehér_ember válasza lapalapa (#99471) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nálam/nekem pc + firewire card vagy pc usb is OK-nak tűnik, esetleg pc usb xmos-ra és abból spdif.
De lehet csak kevésbé vagyok válogatós.

[ Szerkesztve ]

(#99474) nLali válasza Bogyó bá' (#99463) üzenetére


nLali
senior tag

Milyen rádiót hallgatsz, ami ennyire hosszú időn keresztül leköt?

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#99475) s4tch válasza fehér_ember (#99469) üzenetére


s4tch
veterán

Akkor rosszul emlékeztem. Mindenesetre az Impact Twint ki tudod próbálni az AK mögött. Szerintem nem is lenne rossz. Tavaly volt pár hónapig egy Hiby R3 itthon, az klassz volt futóműként is.

(#99476) fehér_ember válasza s4tch (#99475) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem nagyon akarok már többet kisajtolni belőle mint amit így TI firewire kártyával és aq carbon frewire kábellel a pc-hez csatlakoztatva nyújt. És még analóg tápot se kapott soha.
Jobb lenne inkább nekem is egy soekris a pc-hez :)

[ Szerkesztve ]

(#99477) bitrograde válasza stellaz (#99470) üzenetére


bitrograde
senior tag

Mókolni kell a BIOSban és engedélyezni a más oprendszer-bootolást. UEFI, mifene. A laptopon is ez lesz.

(#99478) lapalapa válasza fehér_ember (#99473) üzenetére


lapalapa
senior tag

Én meg próbálok minél jobbat kihozni az adott cuccból, jobb hang, nagyobb élvezet..

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99479) s4tch válasza fehér_ember (#99476) üzenetére


s4tch
veterán

Most ment el egy jó áron a head-fi-n ([link]), ezzel jól járt valaki...

Egyébként erősen gondolkodom azon, hogy veszek egy családbarát integrált eszközt, mint mondjuk a Naim Uniti Atom, vagy a Technics SA-C600, amiről meglepően jókat lehet olvasni. Ha így alakul, akkor van egy elővásárlási jogod a Soekrisre.

(#99480) lapalapa válasza -NoVa- (#99467) üzenetére


lapalapa
senior tag

"De azért ez nem kiváltja az asztali rendszert, mellé ad jó alternatívát."
Persze, csak ha azt a szintet akarom hallgatni mint dapon, akkor az nem lesz egyszerű meg olcsó.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99481) -NoVa- válasza lapalapa (#99480) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pro tip: Ne hallgass meg soha semmiféle Cayin N8-at :)

Aztán minden más olcsó kompromisszum, amit lehet tekergetni :)

(#99482) fehér_ember válasza s4tch (#99479) üzenetére


fehér_ember
addikt

OK. Köszönöm.

Ez már kicsit drágább [link] illetve kamu is lehet.

(#99483) stellaz válasza bitrograde (#99477) üzenetére


stellaz
addikt

A laptopon elindult, csak most a fiam lefoglalta a dac-ot, majd este babrálok vele.

(#99484) Ear001 válasza s4tch (#99479) üzenetére


Ear001
addikt

Lehet egy Soekrisért én is beállnék a sorba. ;)

(#99485) Ear001 válasza fehér_ember (#99476) üzenetére


Ear001
addikt

AQ Carbon? Küldhetek neked masik Firewire drótot?

(#99486) SunMount3r válasza Bogyó bá' (#99436) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért használsz ASIO4ALL-t? Miért nem WASAPI-t akkor?

(#99487) lapalapa válasza stellaz (#99483) üzenetére


lapalapa
senior tag

Leírod majd mit hallasz?
Kíváncsi vagyok...

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99488) bkercso válasza Bogyó bá' (#99449) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Jitterbug nem választ le. Az az ADUM4160. De nem is csak a tápot szűri, mert láthatod a közösmódusú szűrőtekercset az adatvezetékeken is.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99489) lapalapa válasza -NoVa- (#99481) üzenetére


lapalapa
senior tag

Mennyi gomb!
Kollégám nagyon bmw-jét sem probáltam ki...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#99490) Bogyó bá' válasza nLali (#99474) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Többnyire a helyit (Korona FM100). Bírom a műsorszerkezetüket, ráadásul két éve pályázati forrásból lecserélték a teljes adáslebonyolító rendszerüket és az adót is - azóta messze ők szólnak a legjobban a nálam fogható adók közül. :K

Ha éppen magyar "nyál-gáj" popzene szól náluk (amit rendkívüli módon rühellek :B ), akkor meg átkapcsolok a Bartókra. :)) A többit nem szeretem, főleg a gyengébb hangminőségük miatt.

Késő este érdemes a Dankó Rádión (!!!) is "szétnézni", ilyenkor szokott lenni a Népek zenéje műsorblokk, amin néha rendkívül jó minőségű (indián, indiai, japán) stb. "audiofil" különlegességeket (népzenét) is ki lehet fogni. Igazi csemege az arra fogékonyak számára. De komolyan!

#99486SunMount3r: Mindkettő fel van telepítve - a Winyl-ben választható hogy mit használjon lejátszásra. Utoljára épp oda kapcsoltam..... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99491) Bogyó bá' válasza bkercso (#99488) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor ez kell nekem? [link] :F
Mivel mindenem védőföldeléses az asztali PC-től kezdve egészen a csöves végfokomig, ráadásul a PC a szűretlen, a többi az RFI-szűrt elosztóba van dugva - így gyanakvó vagyok a földhurkon felszedett (de nem az 50Hz-es, mert olyan nem hallatszik) lehetséges zavarokkal kapcsolatban. Ennyiért kipróbálom szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99492) fehér_ember válasza Ear001 (#99485) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszönöm, elhiszem hogy vannak jobb drótok, de én már nem szándékozok ennél feljebb menni. Ami van ezüstözött oehlbach-om annál számomra jobban bejön a carbon (persze lehet másnak meg az tetszene jobban).
Amúgy ami 3m-est vettem ebay-ről nem akart működni (amúgy van 0,75m-esem is) ezért lecseréltem a csatlakozókat rajta és hát amikor csupaszoltam az ereket nekem nagyon ezüstnek tűntek a szálai a rezek mellett, pedig usb-nél azt olvastam hogy ezüstözöttek vannak. Mindenesetre itt nem láttam a rezet a közepükben vagy akkor nem réz van ezüstözve. [kép1] ; [kép2]

[ Szerkesztve ]

(#99493) bkercso válasza Bogyó bá' (#99491) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez az, igen.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99494) osonte válasza bkercso (#99493) üzenetére


osonte
senior tag

Ma tegnap megfordítottam a DAC adapterét konnektorban. Egész délután fájt a fejem és nem tudtam, hogy lesz így zenehallgatás este, de már órák óta egyik szám a másik után, annyira jól szól, testesebb lett az énekhang (főleg a női) és iszonyat jó. Persze lehet csak beképzelem, de nagyon élvezem. :) Nyilván vannak hibák, de hát ennyiért nem a tökéletesség kapható. (Topping DX3 Pro+, A-T M50x)

[ Szerkesztve ]

(#99495) stellaz válasza lapalapa (#99487) üzenetére


stellaz
addikt

Az asztali vason nem sikerült bootolásra bírnom a cuccot, ha manuálisan választottam ki a pendriveot, akkor a Dell Recovery kezdett mindenféle tesztet és helyreállítási műveletet indítani, hogy nem talál indító file-t.

Ellenben a laptopon rendben elindult, viszont melegszik vele a gép elég rendesen.

A hangot egy számmal teszteltem (Fábián Juli - World Peace) úgy, hogy hol a wtfplay-t futtató gépre dugtam az iFi-t, hol a pc-re, ahol fent van az iFi drivere és a Wynil direkt usb-re van kapcsolva. Kb 6-8 ilyen cserét csinálhattam.

Összességében nagyon nehéz eldönteni, hogy mit hallok különbségnek, ha hallok egyáltalán. Elsőre az gondoltam, hogy a wtfplay egy kicsit természetesebben szólal meg, a Win alól pedig "túlszaturált" egy kicsit, de aztán a következő cserék esetén már nem hallottam ilyen különbséget.

Szóval igazából nem tudom, lehet, hogy másik eszközzel, és/vagy lejátszóval markánsabb különbség lenne. Illetve ilyen szempontból tapasztalatom szerint a Win11 is jobb a Win10-hez képest. Esetleg minimális hangerő különbség is okozhat ilyesmit szerintem.
Szóval egészen biztosan van az a szoftver-hardver együttállás, amikor hallhatóan nagy lesz a különbség a wtfplayer javára, de ez nálam annyira most nem, vagy nem elég markánsan jött elő.

[ Szerkesztve ]

(#99496) bkercso válasza osonte (#99494) üzenetére


bkercso
nagyúr

Spórolhatsz lineáris tápra. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99497) osonte válasza bkercso (#99496) üzenetére


osonte
senior tag

Tervben van, viszont tanácsot elfogadok, Te melyiket választanád a kettő közül?
[Gyári megoldás] vagy [AliExpress] .
Előre is köszönöm a válaszod. :R

(#99498) bkercso válasza osonte (#99497) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom. Az ali-s jó, csak toroiddal vedd, mert az R-magos kínai noname trafókkal szokott gond lenni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99499) osonte válasza bkercso (#99498) üzenetére


osonte
senior tag

Köszi a tanácsot, akkor a toroidhoz ragaszkodok, de szerintem azt választom, hogy van egy ismerősöm, aki építene (szerintem van neki polcon is), személyesen át tudnám venni nem kellene postázni, lehet akkor inkább őt kérem meg, hogy ilyet szeretnék. Nagy cégeknek is tervez, pl.: Bosch/Siemens, de a hobbija a hifi és nagyon maximalista benne. Iszonyatos hangú cuccokat hallottam tőle, az árat kellene már csak megtudnom. :)

(#99500) bkercso válasza osonte (#99499) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nagí kihívás amúgy nincs ebben, mert a DAC belső stabilizátorai adják majd a kimeneti impedanciát. Vagyis csak zaj oldalról kell jónak lennie. 100nF fóliakondik kellenek az egyenirányító diódákra ||-an, a trafót meg 250V primerfeszültségre kell tekerni, hogy ne zúgjon. Egy DC-blocker még mehet bele, azt' jó is vagy.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.