Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98901) stellaz válasza nLali (#98900) üzenetére


stellaz
addikt

"annyira fontos tartozéka kéne legyen egy háztartásnak, mint egy Rama margarin"

Mondjuk nálunk 2-3 évente fordul elő egy-egy kocka :)

(#98902) bkercso válasza nLali (#98900) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát épp azért. Aki csóresz, de viszket a füle a high-endre, annak való. Csak marketing-szempontból nem annyira szerencsés, mint talán a fostosabb szavak. :DDD

:R Akkor bejön az OPA1656 karaktere a rendszeredben?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98903) nLali válasza stellaz (#98901) üzenetére


nLali
senior tag

Az jó. Szerintem Kercsó úr örülne, ha minden háztartásba 2-3 évente kerülne egy Kercso Audio termék. :U

bkercso: Ugyan ezeket a fejhallgatókat vittem fejestalira, mint amivel most próbálgattam, de nem erre emléxek. Mármint jó értelemben. Fejestalin sietni kell, zajos is eléggé a sok ember miatt. Ott egy kicsit túl sötétnek éreztem a saját ízlésemhez képest.
Itthon ugye a DAC-ban egy Sparkos SS3602 opa van, ami talin nem volt.
Tényleg csak alig 1-1.5 órát hallgattam, nem akarom elkapkodni a véleményformálást.
Nyitott AKG- és zárt Sony fejhallgatóval is tetszik. Kellően nagy dinamikával szólaltatja meg a mély hangokat is, még alacsony hangerőn is. Este, illetve még a héten folytatom a hallgatózást. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#98904) bkercso válasza nLali (#98903) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha valami változik a rendszerben, sokszor borul minden, amit addig "tudtunk". Én már inkább nem írok, (nem is nagyon olvasok, vagy ha igen, nem hiszek neki), csak fejlesztek és fülelek. :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98905) nLali válasza bkercso (#98904) üzenetére


nLali
senior tag

Én már inkább nem írok, (nem is nagyon olvasok, vagy ha igen, nem hiszek neki), csak fejlesztek és fülelek. :))

Bocs :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#98906) bkercso válasza nLali (#98905) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez egy köv. szint, csak ehhez drága a drog... :DDD

Amúgy az OPÁ-k egymáshoz képesti hangjára gondoltam, arról írtam, csak pongyolán. Nyilván nem mindenre igaz. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98907) kutyek válasza Aceroy (#98897) üzenetére


kutyek
senior tag

Ilyesmi feladatokra (ill. zenélés, hangszeres gyakorlás / felvétel) is klasszik megoldás a [Sony MDR-7506]. De hasonlóan jó lehet pl. Audio-Technica ATH-M50x (vagy annak frissebb verziója), bár ez már drágább.

[ Szerkesztve ]

(#98908) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Szeretnék vásárolni egy DAC/AMP-ot, de olyat, hogy min. 10 évig nem szeretném lecserélni. A kiszemeltem egy RME ADI-2 DAC FS. Fejhallgatót is újítanék, a célpontok a Hifiman Sundara/Hifiman Ananda/Focal Clear Mg, pénztárcától/kiadásoktól függően. Max egy millából szeretnék kihozni egy időtálló láncot (indokolt esetben párszáz dezsővel túltolhatom a keretet). Tesztek alapján az RME-nek pontos, de nem görcsösen analitikus, inkább "precíz hifi-s" hangzása van. Na, én pont ilyet keresek! De érdekelnének ár/érték arányban esetleg jobb vételek, (pl. Topping, SMSL). Pontos, de közben élvezhető hangzást keresek egy olyan DAC/AMP formájában, ami jó ideig a barátom lesz. Előre is köszi a válaszokat!

(#98909) Patice válasza bkercso (#98893) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor anagramma: Csoker Audio… :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98910) bkercso válasza Patice (#98909) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak ebben is van cs, amiből angol nyelvterületen hamar lesz sc :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98911) -NoVa- válasza bkercso (#98910) üzenetére


-NoVa-
őstag

Baker?

(#98912) Patice válasza bkercso (#98910) üzenetére


Patice
nagyúr

Gondoltam rá, akkor régiesen is lehet írni cs helyett ts-sel:
Tsoker Audio
:B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98913) -NoVa- válasza Patice (#98912) üzenetére


-NoVa-
őstag

Baker & Co

(#98914) emiki6 válasza Patice (#98909) üzenetére


emiki6
veterán

Choker... xd
"Because it sounds breathtaking"... :U

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#98915) bkercso


bkercso
nagyúr

LuukSounds? :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98916) -NoVa- válasza bkercso (#98915) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aural. A flagship model lehet Aural Intruder 3000. A Schiit CEO meg irigykedhet az instant figyelemközéppontra.

(#98917) Gzula[HUN] válasza kutyek (#98907) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az M50X az "új" verizó. A régi az M50-es volt. Ami miatt ez ugorhatott be, hogy relatíve sokszor van új színes verziója, illetve a közelmúltban cserélték le a M50XBt verzióját a fantáziadús nevű M50XBT2-re. (Vagy tudsz valamint, amit még én nem.)

#98897Aceroy: Szerintem ITT nagyobb sikerrel járhatsz, bár elég nagy fedésben van a 2 csport. Viszont az összefoglalóban további kérdések is vannak, ami közelebb vihet a választáshoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#98918) bitrograde válasza CoroStar86 (#98908) üzenetére


bitrograde
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem egyáltalán nem tetszett az RME fejhallgató-erősítő része. A DAC akár tetszhet is, rendszere válogatja (elég sok beállítási lehetőséggel lehet hangolni), de egybe készüléknek én meghallgatás nélkül nem venném meg a helyedben.
Kiátkoznak mindjárt, de én inkább Schiit-vonalon nézelődnék a helyedben. Kicsit több is, mint precíz hifis. Bifrost-Jotunheim/Asgard kombináció, pl.

(#98919) bkercso válasza -NoVa- (#98916) üzenetére


bkercso
nagyúr

Not bad! Csak létezik - bár nem márka. :) Nem is olyan könnyű ez.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98920) -NoVa- válasza bkercso (#98919) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor simán marad a NAL Audio, és a méltán híres portable NAL Intruder széria. Élvezet amíg az akku bírja.

(#98921) kutyek válasza Gzula[HUN] (#98917) üzenetére


kutyek
senior tag

kösz, csak rémlett, hogy van újabb a wired-ből is, de valszeg a ...BT2-vel kevertem :(

(#98922) nLali válasza bkercso (#98919) üzenetére


nLali
senior tag

A névnek utalnia kell a készítőre?
Vagy utalnia kell például tervezési filozófiára?
Vagy csak legyen könnyen logózható, jól kinéző, mint a FEZZ?

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#98923) fericske válasza bkercso (#98919) üzenetére


fericske
addikt

ßΣRT Audio Engineering

(#98924) fehér_ember válasza nLali (#98903) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nálam a tápkábel is sötétített kicsit.
A vandamme H07RNF 3x2,5mm²-es tápkábelt azért volt az elején mert a mélyeket hangsúlyozza de sötétít is. Azért valamennyit abból is korrigált az isotek, de főleg a részletesség visszahozása miatt van utána. Amúgy ~az utolsó 3m-en lévők számítanak. Most pl. próbából csak isotek sequel van annyi és világosabb is lett, de esélyes hogy visssza fogom csinálni; illetve lehet kipróbálom ezt a soros módszert ic-nél is (mert ott a párhuzamosan vegyítésem rosszabb lett mint külön-külön :) ).
Most nálam van egy Massdrop AIRIST R-2R DAC-is (szintén s4tch jóvoltából :R ). És ez is tetszik, annak ellenérve hogy mérve álltólag elég gengus. Még jó hogy amikor hallgatjuk, nem az jön le.

(#98925) Gijon válasza nLali (#98900) üzenetére


Gijon
senior tag

Semmi rossz, hátsó gondolat nem volt benne. Nem ismerem, azaz nem hallottam a termékeit. Sőt csak jót hallottam róla. A meghökkentès volt a cél, amire felkapja a fejét az ember. Olyasmi, mint a “szar”…

[ Szerkesztve ]

(#98926) nLali válasza Gijon (#98925) üzenetére


nLali
senior tag

Ja, így értem. Én meg is hökkentem :))
Más is használja ezt a marketingben: [kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#98927) Laby válasza HELLAFLUSH (#98874) üzenetére


Laby
senior tag

+ #98873bitrograde

Köszönöm a válaszaitokat!
(Meg az utána beinduló világbajnok szójátékokat... ;]

Ha jól értelmezem, akkor ez a Fosi Audio K5 PRO megtudná enni egyszerre jack-ről a fejhallgatós mikrofonomat előre bedugva, és hátul pedig RCA-n keresztül a 2.0-ás hangfalamat is? És tudnék váltogatni köztük?

(#98928) Gijon válasza nLali (#98926) üzenetére


Gijon
senior tag

Jó a kép!🤣 Ja, lehetne Ba-Ker is, az annyira nem fájó és úgy is 2-“kával” ejtenék…,

(#98929) bkercso válasza nLali (#98926) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez MI-generált vajon?

Mindenkinek köszi az ötleteket! ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98930) HELLAFLUSH válasza Laby (#98927) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Kérdésedre a válasz igen, ha aktív hangfalakról van szó. :K
Váltogatni nem tudsz, mert egyszerre szól minden tehát az RCA kimenet az nem kapcsolható ki.

(#98931) Laby válasza HELLAFLUSH (#98930) üzenetére


Laby
senior tag

Köszönöm! :R

(#98932) szuszu.f20


szuszu.f20
friss újonc

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy szükségem lenne egy olyan DAC-ra, amivel a tv-ből Toslinken érkező jelet tudom továbbítani a 2 Yamaha aktív hangfalamhoz. Jelenleg egy teljesen alap DAC van a rendszerben, viszont sajnos a tv nem szabályoz jelszintet optikai kimeneten. Olyan eszköz érdekelne, amin távirányítóval tudok hangerőt állítani. Nincs szükségem atom Hi-Fi hangzásra, így nem a 100.000 FT+ kategóriát lőném be.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :) :DD

(#98933) stellaz válasza szuszu.f20 (#98932) üzenetére


stellaz
addikt

Lehet, hogy valam bluetooth adapterrel jobban jársz, mert azt a tv hangerő szabályzója kezeli elvileg.

(#98934) bkercso válasza szuszu.f20 (#98932) üzenetére


bkercso
nagyúr

Toslink class-d vagy optical class-d kifejezésekre keress eBay-en vagy Aliexpressen!
Például

Amúgy igen, a BT-t szabályozzák a TV-k, én is így használom. Ám a legtöbb TV nem kezel AptX-LL-t (low latency), anélkül meg 0,2..0,25sec késésre számítani kell. Ezt éppen észrevenni, ha figyelsz rá; engem pl. nem zavar.
Ezt tudom ajánlani, jó minőségű és a hangja is jó.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98935) CoroStar86 válasza bitrograde (#98918) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszi! Ekkora beruházásnál mindenképp meghallgatnám vásárlás előtt! A javaslataidnak utánanézek!

(#98936) Bogyó bá' válasza bkercso (#98934) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A második linkeden lévő Douk Ali-n még sokkal olcsóbb: [link]
Pláne ha van otthon egy fölös laptop-táp, és anélkül kéred.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#98937) CyberFriend válasza CoroStar86 (#98908) üzenetére


CyberFriend
tag

Érdemes lenne rákukkantani az Audio-GD lehetőségeire is. Mondjuk:
R28 MkII + egy jó fejes 400-500k körül, amilyen hangzásvilágot szeretsz

(#98938) fericske válasza CoroStar86 (#98908) üzenetére


fericske
addikt

Ebben a felállásban a Focalra mozdulnék én.
Nem erősítőigényes, telóról is hallgatható (Mate 10 pro) .
Egy jó dac kell elé elsősorban.
Akár az Adival is kielégítő eredményt hozhat.

(#98939) szuszu.f20 válasza bkercso (#98934) üzenetére


szuszu.f20
friss újonc

Köszönöm szépen!
Annyi update van a dologban, hogy bekerült a rendszerbe egy Onkyo TX-SR606 erősítő, aminek, ha jól tudom nincs szabályzott vonal kimenete, a két hangfal pedig Yamaha HS80M, aminek 6,3 vonalbemenete van, illetve XLR, ebből kellene valamit összehoznom. :D Esetleg ehhez, valami ötlet?

(#98940) bkercso válasza szuszu.f20 (#98939) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha aktív dobozokat használsz, akkor add el az Onkyo-t és vegyél valami jó hangú HiFi előerősítőt! ;) (Biztos létezik jó hangú Onkyo cucc is, csak még én nem hallottam...)

Arra figyelj, hogy ha a hangfalaktól távol szabályozod a hangerőt, akkor a kábelen kicsi jelszint megy, így az általa összemikrofóniázott hibafeszültség arányaiban nagyobb, jobban hallható. Így egyrész jó minőségű, és lehetőleg szimmetrikus kábelezést használnék, vagyis szimm. kimenetű előfokot nézz. A hangfalad bemenetei is szimmetrikusak.
Valamint próbáld ki, hova kell belőni a hangfalak hangerőszabályzóját a lehető legjobb minőséghet. Ha feltekered, kevésbé számít a hangfalak olcsó beépített hangerőszabályzójának a hangminőségre gyakorolt hatása, azonban kisebb a kábelen futó jel, vagyis jobban számít a kábel minősége. Lehet, hogy letekert állapotban jársz jobban; meg kell fülelni!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98941) bkercso válasza bkercso (#98940) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagy szimmetrikus kimenetű DAC kell neked, ami szabályozza a kiement hangerejét (vagyis előfokként is használható). Nem tudom, milyen forrásaid vannak. Ha csak USB, akkor talán a Scarlett Solo megfelelő, ha szabályozza a kimenetek hangerejét. Úgy rémlik, hogy igen, de olvass utána...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98942) szuszu.f20 válasza bkercso (#98941) üzenetére


szuszu.f20
friss újonc

Csak a tv lesz rajta, illetve, egy xbox, de az a tv-n keresztül adja le a hangot Toslinken.
Jelenleg olyan rca-ts kábelt használok, amit színpadi hangosításhoz használunk. A DAC fixen a tv alatt lenne, ezért szeretnék olyat, ami távirányítós.

[ Szerkesztve ]

(#98943) bkercso válasza szuszu.f20 (#98942) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor optikai bemenetű, távos DAC kell neked.
(optikai esetén "coax"-nak hívjuk a csatit, nem RCA-nak, mert azon analóg jel megy. :R )

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98944) szuszu.f20 válasza bkercso (#98943) üzenetére


szuszu.f20
friss újonc

Ilyeneket nézek, csak mivel kevésbé vagyok jártas a témában, ezért kértem segítséget.
A DAC-kor coax az bemenet, és a kimenet mivel analóg, RCA nem? Nem kötözködés :D
Esetleg ebben a kategóriában ár!érték arányban valami jó tippet tudsz adni? :)

(#98945) bkercso válasza szuszu.f20 (#98944) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jelenleg olyan rca-ts kábelt használok
Erre írtam, hogy az coax-toslink lesz, mert az RCA sztereó és analóg jelet visz.
De én is tévedtem, mert a coax az nem optika, szóval nincs ötletem, mit is használsz. :DDD

A gyári készülékeket meg nem ismerem sajna. Szerintem nézz körbe, és a kiszemelteknek olvass utána, mit írnak róla fórumokon. Támpont lehet az Amazonos, eBay-es értékelés is. Használtat is vehetsz itthonról, amin meghallgatás után bukó nélkül adhatsz túl, így több készüléket megismerve.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98946) fattyu válasza CoroStar86 (#98908) üzenetére


fattyu
veterán

a focalt nem ismerem,

de az adi és a sundara kifejezetten utálta egymást.
tűpontos hiperrészletes száraz lelketlen volt az egész.

Bitograde: mivel nem tetszett?

nekem lusta meleghangú planarral nagyon adta. mocsok sok erő van benne. de a dac része tűpontos az amp része meg nagyon erős és nem mos. neutrál fejessel, lásd fentebb a sundara párost.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#98947) bitrograde válasza fattyu (#98946) üzenetére


bitrograde
senior tag

LCD2-vel (classic), Sennheiserekkel, Mezével. Egikkel sem volt jó.

(#98948) Zoliee válasza bitrograde (#98947) üzenetére


Zoliee
senior tag

+1
Az amp része (a felsorolt fejesekkel) tényleg gatya, de egy jó erősítőt ráakasztva a dac default-on használva is nagyon rendben van (persze csak szerintem).
Talán még a Denon d5200 zárt fejesem adja vele magát a legjobban (saját amp-ját használva).

(#98949) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Pár napja megjöttek a kacatok a kínai DAC buherálásához. Bejárattam, beégettem őket, így most már nyugodtan kijelenthetem, hogy szignifikáns javulást hoztak - pici pénzecskéért. Hátrány: legalább félórányi melegedés kell neki mindig, utána simul ki a hangja, hidegen elég nyers és tolakodó. Elsőre meg is ijesztettek.... :O

A DAC után a szűrők (kínai) Oracle II-esek lettek, a kimeneti erősítő / buffer pedig diszkrét elemekből felépített, tiszta A-osztályban járó (és rohadtul melegedő) kínai OPA. A DAC tápját kicsit meg kellett hozzá "pöckölni", hogy bírja a nagyobb áramot: nagyobb elkók, illetve az SMD kivitelű 7812 és 7912 stab. IC-k hűtőborda alá kerültek, enélkül leolvadtak volna a NYÁK-ról.... (Jobb alul a szalagkábel mögött látszik talán valami belőle)

Az egyenirányítókra kerültek párhuzamosan kötve Wima MKP kondik (a 8 db piros a jobb alsó sarokban), illetve - a NYÁK alsó oldalán - minden elkóra került párhuzamosan fólia kondi, a digitális részek áramellátásánál pedig tantál elkó is. Határozottan jobb a cuccos így.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#98950) bitrograde válasza fattyu (#98946) üzenetére


bitrograde
senior tag

Erről akartam már egy ideje egy kicsit írni. Nem egészen eldönthető számomra, mire jók ezek a minden egyben készülékek. Vagyis persze, igen: kompakt, árérzékeny megoldásokat kínálnak egy rendszer mindeneseként.
De a legtöbb esetben kiderül, hogy külön komponensekkel kiváltva sokkal jobb (hangbéli) eredmény érhető el. Akár árában is (a kábeleket most egy pillanatra elfelejtem). Nálam ez úgy nézett ki, hogy RME Adiról váltottam Parasoundra P6-ra. Előbbinek talán jobb volt a DAC-ja, de összességében a Parasound mind előfokként, mind mindenesként jobban teljesített. Egyértelműen, minden fronton hallható volt a változás - és azonnal, ami nagyon ritka, különösen, hogy a benyomás hosszútávon is maradt. Viszont a Parasound DAC-ja érezhetően gyengébb volt. Fejhallgató-erősítőként egyik sem volt értékelhető, mindig kellett mögé az OTL (jól jött, hogy a szimmetrikus kimeneten lógott a végfok-hangfal, az SE pedig a fejhallgatós rendszert szolgálta).
Továbblépni pedig úgy lehetett (én úgy tudtam), hogy maradt az OTL fejhallgató erősító, a Soekris maradt DAC-nak (előfokként nem rossz, a Parasound pl. ebben jobb, fejhallgató-erősítő része meg mindkettőnek van, de minek?), a Schiit Freya S pedig előfok lett a hangfalas rendszerben (korábban bekötöttem a Jotunheimet, már annál hallatszott, hogy jó lesz, és a Freya rádobott még egy lapáttal arra is). Ez persze, különösen a kábeleket is figyelembe véve, jóval drágább, de egyben sokkal-sokkal kielégítőbb rendszert eredményezett.
Nagy tanulság nincs, talán csak annyi, hogy érdemes eleve különálló komponensek irányába indulni, ha megengedheti magának az ember, akár anyagilag, akár praktikusan (pl. hely, stb.). Volt nekem anno TVC-rendszerű előfokom is (Promitheus TVC), azok is kiválóak (hát még Django, vagy különösen a Music First különböző készülékei). DAC-ból is érdemes csak DAC-ot kipróbálni (itt mindig ajánlgatom a Resonessence cuccokat: az a kis Concero DAC pl. USB-SPDIF konverterként is nagyot tud menni: DSD64-et ad ki koaxon, pl.).
Szóval egyfunkciós komponensekből (vagy így használva a készüléket) számomra mindig jobb hang jött ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.