Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75251) verybigboy válasza RetepNyaraB (#75250) üzenetére


verybigboy
senior tag

Loxjie D10 Angliából jött, angliai raktárból, szóval ott nem volt plusz vám.

...

Összegileg kb. 20 USD-vel volt több mint a Tempotec Serenade iDSD.

(#75252) Frogged válasza Exodius (#75245) üzenetére


Frogged
aktív tag

Van pár hazai és külföldi gyártó aki készít turbózott pci usb kártyát, a gyárilag beépített usb csatlakozók általában gagyik, az alaplapokon és a belépő kategóriás dacokon is.
Ezek meg jobb minőségüek illetve kevesebb jittert szednek össze valami ilyesmi a magyarázat, de mondjuk engem nem annyira érdekelt inkább vettem és meg hallgattam egy PPV4et.

Anno Koscsof Feri tesztelgette a nagyobb neveket Pink Faun, Jcat Femto, Paul Pang véleménye szerint mindegyik más hatásal van a hangra ezért változó hogy kinek mi passzol a rendszeréhez/ízléséhez.

Én azt tapasztaltam hogy tisztább lett a hang de kisé sterilebb is a tér meg mélyebb de ennek nem igazán örültem Metálnál jobban esett hogy az arcomba mászott a zene.

Azt hogy egy mezei nem zenére kihegyezet PC-ben kisebb vagy nagyobb válzotást okoz azt nem tudom, de érdemes rá fülelni ha meg nem tetszik vissza küldeni sokat nem bukhat rajta az ember.

[ Szerkesztve ]

(#75253) Ribi válasza Bodz (#75247) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mit kezdtünk el? Annyira jó lett volna, ha nem tudja előre melyikben mi van.
Így csak pontosan ugyan azt olvasom mint amit 99%-ra előre megmondok, hogy igen, a Heresy nagyon tiszta de fárasztó. Meg mikrodinamika, de az egésznek nincs teste. Ellenben a full diszkrét (amit már írtam, hogy képek alapján nem igaz) az testesebb, meg nem fárasztó. MINDEN esetben ez van amikor ilyen összehasonlítás van. Én írok faszságot amikor a tankonyvben leírt módon mondja vissza az "elvárt" sablonszöveget?

Csodálom, hogy egyesek le merik írni, hogy nem hallanak különbséget eszközök között. Mert ugye a "nagy hifi" oldalakon bármit bármivel hasonlítanak össze ott ég és föld különbségek vannak. Úgy, hogy kb. hetente jön ki újabb cucc és mégis.

De visszatérve a "faszságra". Én leírom a faszságom, a teszt meg ugyan azt leírja, akkor most a teszt is faszság?

[ Szerkesztve ]

(#75254) Exodius válasza Frogged (#75252) üzenetére


Exodius
őstag

Én meg azt hittem van egy bevált termék, amivel nem igazán lehet mellélőni, mint mondjuk a V2, ami behopp kategóriának tűnik az ár alapján és följebb lépve lehet mókolni, hogy kinek mi.
Éreztem, hogy fehérítő hatása lenne. Egy újabb tényező, ami csak még nagyobb káoszt eredményezne a már amúgy is több-tényezős egyenletünkön. :D

(#75255) Bodz válasza Ribi (#75253) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Már itt elkezdted az opás, szentségtöréses, hifistás ökörséggel. Amiről továbbra sem tudom honnan jött, miért, minek.
Dehogy minden esetben. Nincs semmilyen tankönyvben leírt mód, elvárt szöveg sem. Hihetetlen miket be tudsz magadnak beszélni.

Csak tudod van egy hatalmas különbség. A tesztelőnél ott vannak az eszközök, így valamennyire komolyan vehető az irománya.

[ Szerkesztve ]

(#75256) Ribi válasza Bodz (#75255) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jajj mintha nem ez menne jó pár helyen, hogy csak a diszkrét. Ne tetesd már lééécciiiii. :(
Meg jön az ARS hívősködés. Mert az is már milyen, hogy egyesek le merik mérni az eszközr pár paraméterés nem csak csak vakon hisznek a nagy japó mesternek aki "fülre" megmondja a tápkondi mellett van-e 10pF vagy nincs. Neee léccciiii tényleg ne csinálj úgy mintha ez nem lenne...

(#75257) Miért akarod nekem bemesélni, hogy én mesélem be magamnak? Miért akarod nekem megmondani, hogy én mit gondolok? Saját magaddal keversz össze. Hanyagolj már....

[ Szerkesztve ]

(#75257) Bodz válasza Ribi (#75256) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Láttál ilyet is, valóban létezik, de ettől még... Megint, sokadszor bebeszéltél magadnak valamit, aztán azt egy általános igazságként (???) tálalod.

[ Szerkesztve ]

(#75258) Eugene Roe válasza Frogged (#75252) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Hallatlanban szerintem egyszerűbb szerezni egy allodigionet vagy usbridget, mert így kevesebb pénzért rengeteg problémát megkerülsz.

Persze, ha már lenne egy félmilliós passive hűtéses htpc-m (ami sose lesz nvidia shield mellett), akkor én is inkább abba vennék egy paul pangot :))

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#75259) Bodz válasza Ribi (#75256) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igazad van, nem akarok én neked inkább semmit mondani ezentúl. Felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#75260) Frogged válasza Exodius (#75254) üzenetére


Frogged
aktív tag

Nézőpont kérdése aki szeret kütyüzni az örül hogy itt is van választék:)

Igazából egy sima pc-be szerintem a drágább dedikált usb kártyák lehet túlzások egy PPV2 vagy a Bodor Feri féle olcsóbb megoldásoknál én drágábbat nem tennék.
Persze mindenki maga tudja mire mennyit akar vagy tud költeni.

Ahogy fentebb írta Eugene Roe kolega vannak még más alternatívák is.

Én egy darabig szemeztem usb koax áttalakításal is de el vetettem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#75261) ribizly válasza Ribi (#75256) üzenetére


ribizly
veterán

Errefelé nem szokás az a stílus, amit megengedsz Magadnak.
Szerintem itt az idő, hogy Te hanyagold ezeket a topic-okat! :(((

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#75262) robi-k


robi-k
őstag

Leveleztem Kingwa-val (Audio-gd), hogy nem tervezne-e esetleg egy AK chipre (pl. AK4499EQ) épülő DAC-ot tervezni/gyártani. Egyértelmű NEM volt a válasza. Sajnos :((

(#75263) Ribi válasza ribizly (#75261) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem én kezdtem el faszságozni, legalább vedd a fáradtságot és ovass vissza ha beszólsz.:(
Keress már rá discrete vs ic vagy chip amplifierre és megérted miről beszéltem...

[ Szerkesztve ]

(#75264) verybigboy


verybigboy
senior tag

SMSL SU-8 kézben.

Első benyomás, hű de kicsi, picike a készülék
Második benyomás, hű de van súlya ... kézbe véve érzi az ember a zene "súlyát" :D

Itt tartunk most, valószínű hétvégén lesz próba, de még van teendő vele :)

(#75265) Exodius válasza ribizly (#75261) üzenetére


Exodius
őstag

Ne legyél már ilyen kertvárosi! Nem vérengzett azért a Ribi. :) ;] :DDD

(#75266) ribizly válasza Exodius (#75265) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem a stílussal van problémám, amit megengedett magának. Elegem van már abból, hogy csak azért mert nem.személyesen beszélgetünk, hanem avatar mögé bújva, egyesek olyan "hangnemet" engednek meg maguknak, amit személyesen még véletlenül sem mernének. Nem kell bomlasztaniuk és kiidegelniük azokat, akik a csoportot fenn-/összetartják. Nincs itt helye ezeknek az elemeknek.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#75267) Ribi válasza ribizly (#75266) üzenetére


Ribi
nagyúr

De visszaolvasni még mindig derogál... :(

(#75268) fattyu válasza ribizly (#75266) üzenetére


fattyu
veterán

szóltak már nem egyszer hogy fejezzétek már be. önérzet az van szabály betartás nincs.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#75269) bkercso válasza Ribi (#75226) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy nem FET-es. Valamint szimmetrikus a be- és kimenete, meg a közbülső fokozatok.
Nekem ilyen erősítőm volt a Szimamp (Symamp).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75270) fattyu válasza fattyu (#75268) üzenetére


fattyu
veterán

mellément :D mindenki fejezze be :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#75271) bkercso válasza fattyu (#75270) üzenetére


bkercso
nagyúr

Bztos nekem akartad. ;]
Engem spec. nem a vita zavar, hanem az, hogy szakmaiatlan. :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75272) Ribi válasza bkercso (#75269) üzenetére


Ribi
nagyúr

Igen, csak ennek az elején is ott kuksol az opa.
Bár egyesek rebesgették, hogy az ott hátha csak DC kompenzéció miatt van, de ugyan úgy ott van a Magni 3 elején is. Lehet jelútban van, lehet csak DC miatt. Nem találtam erre hirtelen meggyőző leírást.
De amit korábban írtam, hogy van benne 2x5 sok lábú, az mint kiderült sok dual tranzisztor.
Szóval csak 1-1 opa van benne, a többi nem valamilyen integrált cucc.
Tudom mit jelent, csak a Fully discrete és all-bipolar rész volt a fura a sok soklábút látva.
Viszont a magni 3-ban az opa, egy tl081 ami nem a minőségéről híres, cserébe ahogy tudom jó a DC offsetje, emiatt jó DC beállításra. De lehet rosszul tudom. És emiatt gondolnám, hogy a 3+-ban is csak emiatt van. De lehet nem. Fene tudja.

(#75273) bkercso válasza Ribi (#75272) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75274) fehér_ember válasza bkercso (#75271) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mivel nem csak szakmabeliek írhatnak, meg azok sem tudhatnak mindent, ezért szakmaiságot nem is lehet elvárni. Persze az sem árt ha jelen van. :R
Amúgy te biztos sejted hogy mikor és miért számíthat jobban az opa.
A Presenter3-nál nagyon nem volt mindegy mit tettem bele, ahhoz képest a CompositeAmpnál meg szinte nem is változott.

(#75275) Sinesol válasza fehér_ember (#75274) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha jól emlékszem kiemelte bkercso, hogy rengeteg szűrés volt benne tápra vonatkozóan, szóval én arra tippelnék, hogy mindegyik opamp kb. gyári értékeket volt képes hozni, azon a szinten a zaj meg szerintem mindnél kívül van az emberi halláson, ezért nem volt különbség.
Vagy valami ilyesmi. :D

[ Szerkesztve ]

(#75276) rbkzndrs


rbkzndrs
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni hangminőség javításában.

- Milyen komponensekkel rendelkezel már, mit keresel még?
Cooler Master MH751-es fejhallgatóhoz szeretném hasznánli
- Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit kell belőle kihozni?
10-15k, játékra szeretném használni, így az ottani élményt szeretném fejleszteni.
- Vannak-e speciális igényeid? (telefonnal szeretnéd használni, laptop mellé kéne hordozható, rózsaszín, stb.)
Laptop mellé kell, tehát ha hordozható az nagyon jó.
- Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni?
A lehetőségek szerinti legjobb stereo hangzást.

Köszönöm mindenkinek is előre a segítséget :) :D

(#75277) bkercso válasza fehér_ember (#75274) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mert a Ptesenter végfoka nagyot torzít, így az OPÁ-nak sokat kell kioltania.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75278) Bodz válasza robi-k (#75262) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Érdekes. Pedig elég trendi egy ideje az AK.

(#75264) verybigboy: A Tempotec, a Loxjie, most meg ez... Úgy látom elég nagy bevásárlás volt. :D

(#75276) rbkzndrs: Szia! Dacmagic XS jó lesz neked. Mikit használod?

[ Szerkesztve ]

(#75279) Bodz válasza Sinesol (#75249) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha veszel egy Heresy-t, akkor jók vagyunk. :DDD
Amúgy csak a linkelt teszt alapján nem vagyok benne egészen biztos, hogy a 3 után a 3+-tól hanyatt vágnám magam. Kb olyasminek tűnik a különbség, mint mondjuk itthon az M9XX-hez hasonlítva.

[ Szerkesztve ]

(#75280) robi-k válasza Bodz (#75278) üzenetére


robi-k
őstag

Szerintem nem azért terjednek az Asahi Kasei Microdevices (AKM) DAC chipjei, mert trendik. A Sabre chipekkel van egy nagy gond, ami IMD torzításokban jelentkezik. Nincs biztos jele, mi váltja ki, de szakik szerint az ESS szabadalmaztatott találmánya okozza, az ASRC+DPLL modul:

Az AKM DAC chipek mentesek ettől a ficsőrtől, és a hangjuk is természetesebb.

Na mindegy, ha az Audio-gd nem akar AKM chipes DAC-ot készíteni, akkor megvárom a Topping D90-est, ígéretesnek tűnik (bár jó lenne vásárlás előtt meghallgatni az itthoni rendszeremben, de tudtommal idehaza egyik HM eladó sem forgalmazza hivatalosan a Topping DAC-kat).

[ Szerkesztve ]

(#75281) Bodz válasza robi-k (#75280) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pont azért trendi, mert nagyon elterjedt lett. Igazából azóta, hogy ez a Velvet Sound széria van. Ha még emlékszel régebben "mindenbe" WM8740-et dugtak, volt PCM179X időszak is (igazából a Wolfival párhuzamosan), stb. Utóbbira épülő dac mostanság nem sok jelenik meg.
A Sabre viszont örök ilyen szempontból.

Megveszed majd Audiophonics-ról pl. Ha nem tetszik, akkor a visszaküldést úgyis megtéríti a Paypal.

[ Szerkesztve ]

(#75282) rbkzndrs válasza Bodz (#75278) üzenetére


rbkzndrs
tag

Szia igen használom.
:)

(#75283) Sinesol válasza Bodz (#75279) üzenetére


Sinesol
veterán

Kicsit gondolkodom is rajta, van akkora tartalék benne, hogy kb. mindenhez elég lenne. Bár olyasmit olvastam, hogy eléggé melegszik együtt a sok Opa. Fogalmam sincs, hogy az a melegedés mégis mit jelenthet a valóságban, valakinek pl. egy proci is meleg 60 fokon, miközben kb. 90 fokig tökmindegy, hogy mennyi, csak egy szám. Bár gondolom a 3+ is melegedhet, azért az a több mint 2 watt kimenő teljesitmény elég sok egy akkora dobozkának, hasonló erőben lévő erősítők sokkal nagyobbak általában. Mondjuk annyiban talán jobb, hogy nagyobb felületen oszlik el a hő diszkrét komponensek esetében.

robi-k: Sok ujabb cuccnál meg nincs ott az az IMD torzítás, lehet korábban csak a körítésnél ronthattak el valamit.

[ Szerkesztve ]

(#75284) #56474624


#56474624
törölt tag

Na eddig bírtam OPA2227-tel a Presenter2-t, visszakerült a 2228. Csak jobb ezzel, a PC agresszívabb hangjával kombinálva a mobil nyugisabb hangja helyett talán nem is kerül vissza a 2227 a ridegebb, élettelenebb hangjával. :)

(#75285) bkercso válasza #56474624 (#75284) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egészségedre! :R
Miért nem veszel egy "jó" erősítőt belépő helyett? ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75286) #56474624 válasza bkercso (#75285) üzenetére


#56474624
törölt tag

Javíttatni kell a régit, ami a hangfalat is hajtja, hát csak ezért. :)

(#75287) robi-k válasza Sinesol (#75283) üzenetére


robi-k
őstag

A gond az, hogy a torzítások megjelenése és kiváltó oka nem rendszerezhető, amir pl. van, hogy torzítás nélkül végzi el a mérés sorozatot, viszont egy idő után az ismételt mérésnél már megjelenik.

(#75288) Bodz válasza rbkzndrs (#75282) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor viszont azt továbbra is az integrált hanggal kellene használnod.
15-ig nincs túl sok opció. Ott van az E1 és G1. Ezek hangra szerintem szerényebbek az XS-nél, viszont mehet velük a miki is. Csak megemlítem, mert igazából semmit sem tudok róla, nemrég jelent meg a Sharkoon Gaming DAC Pro S. Ha vállalkozó szellemű vagy, akkor akár ezt is kipróbálhatod, max visszaküldöd ha vacak.

[ Szerkesztve ]

(#75289) rbkzndrs válasza Bodz (#75288) üzenetére


rbkzndrs
tag

Okés, szuper.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Még átgondolom a helyzetet, de szerintem az E1 lesz a befutó. :)

(#75290) Bodz válasza Sinesol (#75283) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Amíg meg lehet fogni a potit rendben van. :) A sima 3 is igen meleg bizonyos esetekben, de még nem jutott eszembe aggódni. De persze, ez megint ízlés dolga.

(#75289) rbkzndrs: Azért én csak az XS-t tenném első helyre. Szerintem mikihez nem túl nagy kellemetlenség továbbra is az integráltat használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#75291) rbkzndrs válasza Bodz (#75290) üzenetére


rbkzndrs
tag

Ebben az esetben átgondolom mégegyszer :D . Illetve a másik kérdésem, ami a belső vagy külső hangkártyára/DAC-ra vonatkozott, arra tudsz valamit ajánlani?

(#75292) kromatika válasza Bodz (#75290) üzenetére


kromatika
veterán

Üdv mester.Üdv mindenkinek. Audio GD NFB 11.28 vs Aune S6 ról szeretnék véleményeket.A cél egy kissé ki egyenlítettebb, részletesebb,kevésbé le kerekített magasakkal mint a 2r2.11 volt.Persze csak oly annyira hogy ne szúrjon. Anno hallgattam 11.28 at és tetszett .De nem tudom hogy az S6 milyen hozzá képest? 58X és 6xx lenne az alany.(Az én ízlésemnek nem volt sok magas egyáltalán a 11.28 ,58X párosításnak,főleg klasszikusnál) Köszi előre is mindenki segítségét. :R

(#75293) Bib


Bib
őstag

A Motu M2 kb egy heti hallgatózás után csak annyit tudok nyilatkozni, hogy nagyon tetszik és beváltotta a hozzá fűzőtt reményeket. Aimp3 Asioval használom. Hátránynak talán annyit lehetne megemlítenem hogy a Windows betöltődéskor mindig felugrik a driver kis beállítás ablaka. Sikerült egy tartót szerkesztve megtalálnom az asztalban egy megfelelő helyet neki.

Annyi kérdésem volna kedves szakértőkhöz, hogy énekelni nem szeretnék , de beszélgetésre milyen mikrofont lehet ehhez csatlakoztatni? Köszi!

(#75294) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Már több, mint egyhónapos, de azt hiszem, nem volt még itt: Amirm elkészítette az SMSL M500 méréseket is, illetve itt van egymás mellé vágva a Sabaj D5 - SMSL M500 - Topping DX7 Pro mérési eredménye is.
Ha jól értelmezem a méréseket és a hozzászólásokat, akkor az M500 gyakorlatilag a Sabaj D5 javított változata DAC téren. A Topping állítólag fülre ugyanazt nyújtja, csak van benne még bluetooth is. (a fejhallgatóerősítő része engem nem érint, csak a dac-ról beszélek) Ti is így látjátok?

Vannak tapasztalatok ezekről a készülékekről?

(Topping DX7 Pro-t próbáltam rendelni, de a Shenzenaudio nem tud szállítani, előrendelést lehet csak leadni februári szállításra (és az még ki tudja, mikor ér ide... Erről tudtok valamit? Valami bug miatt leállították volna a szállítást, vagy olyan nagy rá az igény, hogy nem győzik gyártani??).

Illetve amin még töprengek, egy Teac NT503 használtan. Erről vannak tapasztalatok (a fejeserősítő része nem érdekel)? Hogy viszonyul hangban az előző trióhoz? Ennél a médialejátszó rész is érdekell, hozná azt a minőséget, mint az előző trió egy rPi + HifiBerry Digi forrással?

(Ja, és amit hallgatok: akkusztikus hangszerek, zongora, hegedű, gitár, énekhang, kamara, újabban egész sok soul is szól, de amúgy a kamara és könnyebb pop zenék a kedvencek. Szeretem a melegebb, analógos, folyékony hangzást is, de a semlegest is.)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#75295) Alabástrom válasza Alabástrom (#75294) üzenetére


Alabástrom
senior tag

...az SMSL M300 hol helyezkedik el ezekhez képest? Ha jól értem, van USB bemenete is, nem csak a tápot kapja azon...

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#75296) robi-k válasza Alabástrom (#75294) üzenetére


robi-k
őstag

Franciáknál van raktáron: SMSL M500 , €399 áron.
Sőt, elvben a Topping D90 is rendelhető náluk, €699 áron

[ Szerkesztve ]

(#75297) Alabástrom válasza robi-k (#75296) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Igen, az van sok helyen. Topping DX7 Pro nincs.

Ha már így feljött - a Topping D70 illetve D90 hogyan viszonyul hangzásban a DX7 pro-hoz? Melyik illik jobban a korábban említett zenékhez?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#75298) Bodz válasza rbkzndrs (#75291) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A GSP300-hoz?

(#75292) kromatika: Az S6-ban max egy elfogadhatónak mondható erősítő van, inkább mint dac remek. Így szerintem ez már el is dőlt. Főleg ha hallottad a 11.28-at és tetszett is.
Ha az S6 Prot kérdezed, akkor passz. Azzal nem találkoztam még.

[ Szerkesztve ]

(#75299) rbkzndrs válasza Bodz (#75298) üzenetére


rbkzndrs
tag

Igen, az már rendes PC szóval nem opció a hordozhatóság. :)

[ Szerkesztve ]

(#75300) kromatika válasza Bodz (#75298) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi.De van ám egy myrad Z40 is. :K Avval már gondolom elég jó lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.