Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75151) s4tch válasza bobby_30 (#75150) üzenetére


s4tch
veterán

Melyik Denon dac? Biztos, hogy magán a dacon az USB bemenet az aktív?

(#75152) bobby_30 válasza s4tch (#75151) üzenetére


bobby_30
tag

Denon usb 300. Eddig éveken keresztűl hiba nélkűl tudtam így zenét hallgatni, nem tudom mi történhetett. A Denonon csak a forrást tudom kiválasztani.

(#75153) I.T.E.M válasza bobby_30 (#75150) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Húzd ki egy kicsit a hálózatból és várj vele kb 20 percet, majd csatlakoztasd vissza és válaszd az usb forrást. Lehet csak megzavarodott valamiért.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#75154) bobby_30 válasza I.T.E.M (#75153) üzenetére


bobby_30
tag

Most megnéztem és tökéletesen üzemel média lejátszóról, illetve teszteltem a fejhallgató kimenetelt is. Még azt tudom elképzelni hogy a Belkinnel történt valami, ugyanis van kisgyerek a családban, és hát nem tudni nem-e megtört valahol.

(#75155) Bodz válasza Haart (#75110) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mondjuk a D50 egy Asgard 2-vel működne az 58X vagy esetleg HE4XX mellé.

(#75127) Bib: Valószínűleg az. Kérdés. Kijelzőt ki lehet külön kapcsolni a Motun?

[ Szerkesztve ]

(#75156) Bodz válasza Pete55555 (#75128) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem, csak elég keveset akarsz költeni. Nehéz, na. E10K a kissé világos hangjával annyira azért nem illik hozzá. Világ bármely pontjáról megfelel egy kütyü?
Milyen hangfalad van?

[ Szerkesztve ]

(#75157) Bodz válasza paler (#75129) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azokkal nem lesz gond. Sőt, a 880 szerintem kifejezetten kellemes lenne vele. Vagy ha már Beyer és többet költenél, akkor az Amiron.
Nincs ilyen érték, a közismerten nehéz eseteket kerüld azért (Hifiman HE6 pl).

[ Szerkesztve ]

(#75158) Pete55555 válasza Bodz (#75156) üzenetére


Pete55555
addikt

Igen, közben már ajánlottak egy ilyet: audio probe spartan
Ez mindjárt 48.000 :)

Kérdésedre válaszolva, bárhonnan rendelhetek, nem zavar ebay, gearbest...stb.
Genius 1250B van, tehát nem az audiofil kategória :D
Ennek nem muszáj a DAC/AMP-ról mennie, csak kényelemben ahogy én tudom egyszerűbb ha arról megy, mert ha bedugom a fülest, akkor az szól, ha kihúzom akkor meg a hangfal. De ha mellette mehet gépről is, és nem kell windowsban váltogatni a lejátszóeszközt, akkor mindegy mire lesz rádugva a Genius.
Árban is hajlandó vagyok feljebb menni 40-50e köré, ha azt mondod, hogy indokolt.

:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#75159) Haart válasza Bodz (#75155) üzenetére


Haart
addikt

És egy hd6xx-hez mi kéne? Egy DX7 pro?

(#75160) paler válasza Bodz (#75157) üzenetére


paler
aktív tag

Mégeszer köszönöm hogy válaszoltál :R
Akkor elindul a keresgélés, és a tesztelgetés.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#75161) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Tudtok ajánlani 30e-ig valami dac-ot amin van usb?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#75162) robi-k


robi-k
őstag

Érdekesnek ígérkezik az új Topping D90 (AK4499EQ) DAC: teszt és mérések

(#75163) I.T.E.M válasza robi-k (#75162) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Jön még pár vas ilyen DAC-chippel. ;) Pl ez a Gustard A22. (dual AKM4499EQ)

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#75164) robi-k válasza I.T.E.M (#75163) üzenetére


robi-k
őstag

A Gustard egy érdekes gyártó - semmi infó sincs a cégről. Ez kissé azért aggasztó.

De kínai gyártók közül nekem személy szerint csak az audio-gd termékei (DAC) tetszenek, már egy ideje vadászok is egy PCM1704UK alapú DAC-ra (pl.egy Reference 5.32-re).

(#75165) OPiiPO válasza robi-k (#75164) üzenetére


OPiiPO
addikt

pedig ismert cég a Gustard

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#75166) robi-k válasza OPiiPO (#75165) üzenetére


robi-k
őstag

Tény, hogy már több sikeres terméke volt. Az viszont, hogy nincs infó a cégről és nincs saját honlapja (csak aliexperresses eladók), az nem növeli a bizalmat a cég iránt.

A Topping D90 ára az infók alapján $599 -$649 lesz (az utóbbi a bluetooth-os verziós lesz), és ez az ár már sokkal szimpatikusabb a Gustard A22 árához képest.

(#75167) OPiiPO válasza robi-k (#75166) üzenetére


OPiiPO
addikt

Saját honlapját én sem lelem, de facebook-on léteznek hivatalosan (legalábbis nekem annak tűnt).

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#75168) Exodius válasza robi-k (#75166) üzenetére


Exodius
őstag

Valóban elég nagy gáz, hogy még weblapra sem futja. Eladnak egy prémium terméket, aztán megvan a pénz dizájnra.

(#75169) Sinesol válasza Exodius (#75168) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazából van honlapja, maga a ShenzenAudio az, mivel ha jól emlékszem az ő saját márkájuk a Gustard, ha igaz. Mondjuk ha mégis függetlenek lennének, igazából érthető miért nem csinálnak weblapot, igazából nincs rá szükség, a ShenzenAudio-n minden szükséges info ott van, reklámnak meg ott vannak a tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#75170) kromatika válasza Haart (#75094) üzenetére


kromatika
veterán

Topping DX3 PRO jól szól 58X el.Éppen itt van nálam egy.Bőségesen ki hajtja.Nagyon tiszta,részletes hang.Jó térrel,és jó szétválasztással..Ráadásul úgy, hogy azért zenei is marad.Kellemes.Az Atom teljesen felesleges lenne hozzá,és szerintem mivel az világosba húzó erősítő,nem is szólna jobban vele. 6XX hez már viszont jobban passzolna az Atom.Ahhoz több értelme lenne külön amp-ot venni.

(#75171) bkercso válasza Speeedfire (#75161) üzenetére


bkercso
nagyúr

Neked lesz?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75172) Speeedfire válasza bkercso (#75171) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen, nekem lenne.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#75173) Pierre75 válasza kromatika (#75170) üzenetére


Pierre75
senior tag

v1 vagy v2?
Összehasonlítva a TempoTec Serenade iDSD vs Topping DX3 pro-t az 58x-el, milyen különbséget hallasz? Klasszikushoz melyik dac-ot ajánlanád inkább?

(#75174) p76


p76
senior tag

Amir felfedezte hogy egy DAC működése változik ha bemelegszik. Most már ezt is méri.
És még mennyi ilyen felfedezés vár rá :))

(#75175) robi-k válasza p76 (#75174) üzenetére


robi-k
őstag

A végén még a kábelekig is eljut ;]

(#75176) s4tch válasza p76 (#75174) üzenetére


s4tch
veterán

Komoly oldal, komoly módszertan. ;]

(#75177) kromatika válasza Pierre75 (#75173) üzenetére


kromatika
veterán

v2. Állítólag a füles kimenete a V1 nek kicsivel combosabb volt.Hát nem tudom.De ha az extra módba rakom az erősítést,6XX et is meg hajtja.Nem is rosszul. Szóval így is combos. DX3 Pro kicsivel folyékonyabb hang mind a Serenade iDSD.Talán kicsivel lágyabb is,és egyértelműen tisztább.A közepei nincsenek előre mint az IDSD-nek. Hanem inkább kiegyenlített. IDSD jó cucc az áráért az tuti, de a DX3 Pro szerintem jobb.Mondjuk az árát nézve ez elvárható is.Jól szól 58X el. :K

[ Szerkesztve ]

(#75178) Bodz válasza Pete55555 (#75158) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ebből esetleg megpróbálhatsz még alkudni, a Lindy jól működne a 770-nel. Vagy mondjuk SMSL M100 - SAP-12 páros. Aztán ott a Magic - PHA.

(#75179) Bodz válasza Haart (#75159) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akár az is működhet (szigorúan csak olvasottak alapján). Mondjuk a HD6XX-et én megkínálnám egy Valhalla 2-vel, ha már cső is szóba került. Bár ez annyira meleg csöves, hogy semennyire. :)
De mondjuk egy cuki kis Grace M9XX/M900 is fasza lenne vele.

[ Szerkesztve ]

(#75180) Bodz válasza Speeedfire (#75161) üzenetére


Bodz
Topikgazda

SMSL M100, Sanskrit 10th, VMV Magic, Logilink UA0211, Grace SDAC, Topping D10, Musiland 01 Mark 2, 04 MX, stb, stb.

Nem tudja valaki, hogy az új (?) UD-301-X miben különbözik az sima 301-től?

[ Szerkesztve ]

(#75181) Eugene Roe válasza Bodz (#75179) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Látatlanban is inkább vennék Feliks Echot [link] mint egy schiit-et. Neked már volt szerencséd Felikshez? A nagy európai megmondók szeretik.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#75182) Bodz válasza Eugene Roe (#75181) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem találkoztam még vele, Valhallám viszont volt.

(#75183) Eugene Roe válasza Bodz (#75182) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Indítanad kellene Hungarian audio review oldalt patreon meg ilyenek ;]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#75184) fericske válasza Eugene Roe (#75181) üzenetére


fericske
addikt

Echo szuper volt ax Empyreannal, Era1-el, Sonorous 6-tal (8 ohm).
Nagyon jó erősítő szerintem.
Schiit-ből csak régebbi kicsiket hallottam, azok nekem nem.

(#75185) p76 válasza p76 (#74590) üzenetére


p76
senior tag

Újra elkezdtem a Loxjie P20-at hallgatni. És mivel nem szólt olyan varázslatosan a Hiby Music Playerrel, kipróbáltam az UAPP-vel.
A Loxjie az UAPP-vel varázslatos, az Atom meg a Hiby Music Playerrel profi. Na erre varrjatok gombot :)
És persze tök másképp szólnak.
Nemsokára meglesz az okleveles placebómágus vizsgám. :)

(#75186) Speeedfire válasza Bodz (#75178) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez a lindy milyen? Ha csak a dac es az usb bemenet érdekes ?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#75187) fericske válasza p76 (#75185) üzenetére


fericske
addikt

Hallgasd őket így hetekig. Utána cseréld vissza ahogy volt, és ha akkor szinte azonnal hallod, hogy rosszabb, akkor nem placebo :)

(#75188) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Csak a kedvemért, mert debil vagyok és feledékeny is:
Milyen OPA tenné kicsit melegebbé az idsd hangját? Az öreg Beyer elég kemény csávó, főleg csattogós zenéken (rock és haverjai). Ráférne kis szelidítés.

Plusz azt vettem észre, hogy az igen laza gyári latency beállításokkal, 4096 sample buffer asio driverrel is meg-megakad a tidal master rövid pillanatokra. Lehet, hogy a gyári usb kábel cseréje valami eggyel jobbra segítene? Az is nagyon basic kinézetű, mint a táp.
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75189) leon11 válasza Pierre75 (#75173) üzenetére


leon11
tag

+1 a Topping DX3 PRO-ra.
Nekem V1 van, a HD660s-t szépen meghajtja. Pár hónapja Loxije P20-al kiegészítve + egy kis kábel és táp tuninggal spékelve "öröm és bódottá" klasszikus és mindenféle akusztikus zenére.

(#75190) #56474624 válasza RetepNyaraB (#75188) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kezdem azt hinni, hogy apám Beyer DT550-e tényleg valami teljesen más példány. Kevés szelídebb hangú fejhallgatót hallottam annál. Egy szűk sávban kiemel magasban, de alapvetően magashiányos kissé, vastag hangszerhangok, szép közép, kicsit túltolt mély, könnyed prezentáció. Hozzá képest a vintage DT440, DT990 csattogós, mindkettő precízkedőbb, kevésbé könnyed, vékonyabb, felső-középben, magasban élénkebb, "digitálisabb" hang (de amúgy ez a pontosabb).

[ Szerkesztve ]

(#75191) magickonfig


magickonfig
tag

Helo!
Sajnos a googli nem segített.
Pontosan mi ez a jelkiemelés funkció, és ti bepipálva hasznájátok külső DAC-nál?
Valamiért nálam eddig használatba volt, de most kipipálva valami iszonyat nagyot nő a hangerő főleg basszus terén!

Lehet eddig rosszul használtam a DAC-omat :DDD ?

[ Szerkesztve ]

(#75192) RetepNyaraB válasza magickonfig (#75191) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mivel ez microfos fícsör, én nem használom. Belerondít a hangba erősen.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75193) fehér_ember válasza RetepNyaraB (#75188) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mikor volt presenterem én kedveltem benne a JRC-s 5532-est.
Persze lehet hogy ezzel egyedül vagyok :)

(#75194) bkercso válasza RetepNyaraB (#75188) üzenetére


bkercso
nagyúr

TI gyártmányú TL072CP (DIP8) pl.
OP275
OPA2107
OPA2209

Növekvő minőségi sorrendben.
Csak tipp, mert invertáló kapcsolásban próbáltam őket, jó tápról.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75195) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A Topping DX3 Pro-t néztem ki PC-ről zenét lejátszani, de most látom, hogy ez Bluetooth-on nem képes zenét sugározni, csak venni. Jól látom ezt? Ha igen, akkor van olyan hasonló kategóriás eszköz, ami sugároz AptX HD-n és esetleg LDAC-on? (Mert ugye erre általában nagyobb szükség van, mint egy rendszerbe beépített fix berendezésnek venni a jelet valahonnan. Úr Isten! Ezek arra gondoltak, hogy mobillal ökörködik a paciens?!)
Szóval van ilyen DAC/Amp, illetve jelenelg mik a Topping konkurensei?

(#75196) Sefter válasza Tetsuo (#75195) üzenetére


Sefter
veterán

Mi értelme lenne az általad keresett eszköznek :F
Elég egy bt modul a gépedre (ha nincs benne), onnan küldheted a jelet a bt hangsugárzóba/fejesbe (ezekben van a dac, ami a digitális jelet analoggá alakítja)...
Teljesen mindegy milyen dacról küldenéd a jelet, úgyse az alakítana, hanem a vevőben lévő dac.

Psn ID: sefter_hun

(#75197) Tim82 válasza Tetsuo (#75195) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úr Isten! Ezek arra gondoltak, hogy mobillal ökörködik a paciens?!

Meg rajtad kívül mindenki erre gondolt és aktívan használja is ezt a funkciót. A hiba ennek megfelelően keresendő...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#75198) #56474624 válasza Tetsuo (#75195) üzenetére


#56474624
törölt tag

Annyira nem ökörködés a mobilról való lejátszás, hogy a pc-mmel szemben azt preferálom, jobban szól.

(#75199) p76


p76
senior tag

Tényleg jár a egy tekercs WC papír a Schiit Magni 3+ és Heresy-hez? (Schiit happens)

Tényleg igaz hogy az "egybe" DAC/Amp előnye hogy a DAC részben van a hangerő szabályzás és ezért nincs eltérés a bal/jobb csatorna között? Különálló erősítőben meg jobban előfordulhat?

(#75200) Ribi válasza fehér_ember (#75193) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemrég olvasgattam valamelyik Douglas Self könyvet, abban ő is említi az 5532-est, illetve az "utódjaként" (legalábbis neki) az LM4562-ot. Szóval nem csak neked tetszik.

p76: Csatorna imballance szerintem nagyon ritka esetben gond, max ha ténylegesen hibás a poti. Csak emiatt nem érdemes választani valamit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.