Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75701) p76


p76
senior tag

Ha valaki USB-ről ad tápot a DAC/AMP eszköznek és rosszul szól akkor érdemes nagyobb amperral próbálkozni? Például ha egy 5V/1A töltőt használunk és nem elég az 1A az eszköznek akkor érdemes egy 5V/2A-est beszerezni vagy még nagyobbat?
Az 5V a fontos, áramot meg felvesz az eszköz amennyit akar.
Loxjie D10 tulajok figyelem :)

(#75702) Sinesol válasza p76 (#75701) üzenetére


Sinesol
veterán

Abból kiindulva lehet van értelme, hogy pl. PC-s tápok is 40-80% terhelésnél adják le a legstabilabb jelet, szóval ha az az 1A-es töltő nagyon határon megy, akkor lehet nem olyan stabil, mint mondjuk egy 1.5A-es valamivel több mint fél terhelésen.

[ Szerkesztve ]

(#75703) matyi94


matyi94
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy jó tápot venni a Raspberry Pi transzportomhoz.
50 EUR-ért van iFi iPOWER. Személyes tapasztalatom nincs vele, de a sajtója jó.
Ennél egy tisztességes lineáris stabilizált tápot sem tudok annyival olcsóbban összerakni, hogy megérje vesződnöm vele. (a resale value figyelembevételével pedig egyáltalán nem látok jobb alternatívát)

Szerintetek vegyem vagy tudtok jobbat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#75704) RetepNyaraB válasza p76 (#75701) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem értek hozzá, de van olyan kínai kütyü, amely 5V hivatalosan, mégis 9V táppal adják az utóbbi időben. Amper viszont változatlan.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75705) Polllen válasza p76 (#75701) üzenetére


Polllen
nagyúr

A jó táp sokat számít. És ezek a tápok csúcsra járatva zajosodnak.
Szóval érdemes lehet egy jobb minőségűt venni és nem alulméretezni.
pl budget kategóriában az Apple iPad töltő kifejezetten jó. Nagyobb terhelés alatt is stabil. Mondjuk pár éve láttam utoljára ilyen méréseket, azóta lehet van jobb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#75706) gianni85 válasza matyi94 (#75703) üzenetére


gianni85
veterán

Én tuti nem vennék az allo tápnál drágábbat.

(#75707) SZKEBE75 válasza ozzy711 (#75676) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

A Teac UD-501-et,csak ajánlani tudom.Aiso-t használ.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#75708) bkercso válasza p76 (#75701) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kisebb zajú táppal érdemes, pl. power bank.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75709) CyberFriend válasza matyi94 (#75703) üzenetére


CyberFriend
tag

+1 az iFi-nek. Kiváló cucc, sokat hoz a hangon. Meglepődtem rajta, mikor lecseréltem a gyári, mezei tápot (Fostex HP-A4 BL).

(#75710) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

A táp kérdést itt is elég komolyan veszik. :K Szépen leváltak a hálózatról, cserébe masszív napelemes invertereket, meg akkut használnak, hogy a rendszer kellően meg legyen tápolva.

Kenji Hosoi - Kenrick Sound..

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#75711) verybigboy válasza I.T.E.M (#75710) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez már beteg!

(#75712) I.T.E.M válasza verybigboy (#75711) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Az itt látható hangfalakat, DDC-t, DAC-ot, stb elég vastagon mérik, mondjuk nagyon komoly restauráláson esnek át a jó kis JBL cuccok és a többi technika is. Érdemes megnézni a shop bemutató videót is. http://jbl43.com/

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#75713) verybigboy válasza I.T.E.M (#75712) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ezt értem, elfogadom, bizonyára nagyon jó is a dolog, de ez már nem, nagyon nem az ész diktál kategória ...

Én családos ember vagyok, gyerekekkel, Ő 100% hogy nem!

Ezt egy feleség sem viseli el, egy Hölgy sem gondolja azt hogy így, ez legyen a nappali "része" :D ... ebből tuti válás lenne, azt maradna az ember az invertereivel, meg a tuti tápjaival ... egyedül!

Hajlandó vagyok sokat benyelni, de itt már egyszerűen be kell látni ezt már egy társnak nehéz bemagyarázni hogy szivem, ez így jó ... :D :D :D

(#75714) I.T.E.M válasza verybigboy (#75713) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Ez a bemutatóterem Tokyo-ban. ;) Amúgy otthon is van neki pár durva cucca. Ez egy tavaly karácsonykor rögzített videója és látható, hogy nagyon is családos ember. :K Az ottani audiofil "őrültekből" jól meg lehet élni, Kenji-nek is van mit aprítania a tejbe. ;)

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#75715) s4tch válasza verybigboy (#75713) üzenetére


s4tch
veterán

Nem minden családban jelent problémát a hely, a praktikum és a költség. Sőt, nem minden családban van demokrácia.

(#75716) verybigboy válasza s4tch (#75715) üzenetére


verybigboy
senior tag

:R

Értem ... de nem húzom tovább a dolgot ... értem és pont.

[ Szerkesztve ]

(#75717) funkmester válasza Bodz (#75491) üzenetére


funkmester
aktív tag

RME is ilyen? felfújt mély, felül kellemes

(#75718) Haart


Haart
addikt

Na ma megjött a jézuska :D
Meghozta a Topping DX7s-t. :C
Egyenlőre tesztelgetem plusz a fejesem se érkezett meg még, így egy pc37x tásaságában tetszeleg :K .

[ Szerkesztve ]

(#75719) -Skylake- válasza I.T.E.M (#75710) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem semmi kihívás lehetett ennyire szar minőségben felvenni a hangot amúgy. Emberünk napelemről küldi a hifit (lol) és akkor mellette felvesz egy videót ilyen hanggal , hát gg :C

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#75720) Exodius válasza #56474624 (#75697) üzenetére


Exodius
őstag

TV-re gondoltam. :D

(#75721) niof válasza -Skylake- (#75719) üzenetére


niof
addikt

Szerintem elég jó a felvett hang, nincs vele semmi baj. Egy régebbi videóban egy másik kamerával felvették a setupot, rajta két, valami jobb mikrofonnal. Az, hogy a lakás olyan üres, mint egy múzeum, az ő bajuk. Közel sincs az ideális lehallgató térhez. De ha belenézel azokba a videóiba, amit azoknál vettek fel, ahova eladtak egy-egy ilyen renovált JBL-t, alig van olyan, ahol a szoba megfelelne egy ilyen b@szom nagy hangfalnak. Van, ahol konkrétan egy lyukba van beerőszakolva két ilyen szekrény. De nyilván ott is a pénz beszél, nem igazán számít, hogy a leendő tulaj hogy fogja használni, ha egyszer kifizette. Segítenek beállítani, meg elhelyezni, aztán jóccakát. Ez is épp olyan üzlet, mint bármi más. Majd ha gép előtt leszek, linkelek pár példát. Az biztos amúgy, hogy a dobozokkal iszonyú jó munkát végeznek, a szokásos japán precizitás szerint. Mindegyik gyakorlatilag hibátlan, mind műszakilag, mind esztétikailag.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#75722) niof válasza niof (#75721) üzenetére


niof
addikt

Lyuk1; Lyuk2; Lyuk3

Viszont vannak, amiket én is el tudnék viselni itthon, még hely hiányában is:
1; 2; 3; 4;
És az abszolút kedvenc: JBL Paragon;
Itt szerelnek össze egyet egy vevőnél. A tökéletes példája, hogy egy hangsugárzó lehet lakberendezési tárgy is, nem kell feltétlenül "elcsúfítania" a lakást, lehet annak a dísze, legszebb bútora is.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#75723) Bodz válasza funkmester (#75717) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem. De lehet ilyenné is tenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#75724) Bodz válasza Bib (#75686) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Oehlbach? Túl drága, túl olcsó?

(#75725) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Találkozott valaki mostanában 100 ezer alatti USB 3.0-ás interfésszel, aminek fasza a fejes kimenete (RODE AI-1-en kívül - az megvan, és jó, de csak 1 csatornás) ?
Valami 3+ csatornás hordozható USB 3.0-ás cucc érdekelne most, jó fejes kimenettel.

[ Szerkesztve ]

(#75726) Bodz válasza p76 (#75687) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én most éppen ezt használom a Grace SDAC-hoz. Olcsó, működik, nincs vele baj. De ha nem bírsz magaddal, akkor Oehlbach neked is. Ez még belefér egy D10 árú dac mellé szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#75727) Linux-1


Linux-1
csendes tag

Sziasztok!
Egy Xiaomi Redmi 7A telefonom van, és egy Sennheiser CX3.0 fülhallgatóm.
A kérdésem hogy hozna érdemi javulást az alábbi DAC a telefonhoz képest?
Van valakinek tapasztalata esetleg a DAC-al kapcsolatban?
[Meizu]

(#75728) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Van valami mód arra, hogy ha USB Audio Player Pro-t használok androidon , akkor ne csak streamelni tudjak rajta TIDAL-t , hanem offline hallgatni is ? Valahogy nem találok erre vonatkozó menüt , ha berakom offlineba a telefont akkor nem tudok lejátszani olyat amit amugy a TIDAl appban letöltöttem előtte. Van erre megoldás ? ( Vagy valamilyen megoldás arra, hogy maga a TIDAL kiküldje nekem külső dacra a zenét ? Hiába van csatlakoztatva , ha inditok egy TIDAL-t a telefon hangszóróján szól csak a zene , audio player proval amúgy tökéletesen működik)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#75729) s4tch válasza Linux-1 (#75727) üzenetére


s4tch
veterán

Hozna, de utánaolvasva ez nem a legjobb választás. Hidizs ill. Tempotec Sonata HD, vagy iBasso DC02 lenne a választásom hasonló keretből.

(#75730) -Skylake- válasza -Skylake- (#75728) üzenetére


-Skylake-
addikt

Rendkívűl érdekes dolgot tapasztaltam most. Ha rádugom otg kábellel a mojot a telefonomra és inditok egy TIDAL-t , akkor kvázi semmi sem történik , világit a mojon , hogy 44,1khz de a hang a telefon hangszórójából szól. Namost. Ha így rá van a dugva a telefonra ÉS újraindítom a telefont anélkül, hogy lecsatlakoztatnám , akkor újraindítás után tökéletesen megy a TIDAL és a mojo. Ha ezután lehúzom és újra visszadugom , ismét nem jó. Ez mitől lehet ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#75731) Linux-1 válasza s4tch (#75729) üzenetére


Linux-1
csendes tag

Köszi a választ, az iBasso DC02 nagyon tetszik! :)

(#75732) #56474624 válasza -Skylake- (#75730) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jó kérdés, nekem az x-usb-vel van hasonló (illetve durvább, mert nekem pattog is, ha olyanja van, két szám között meg szinte mindig olyan hangon pattog, mint a lencózott bakelit *), gyakran a két kábel egymáshoz csatlakozását kell csak megpiszkálnom, hogy magához térjen. Máskor meg a telefonba vezető otg kábelt kell ki-bedugdosnom jó sokszor.

* ezt lehet nem kellett volna leírnom, így már le nem mosom magamról, vajon miért halllom jobbnak a telefont :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75733) Polllen válasza -Skylake- (#75730) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem rendesen írták meg a driver kezelést. Ha bootnál ott a cucc, betölti és működik, amúgy nem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#75734) Bib válasza Bodz (#75724) üzenetére


Bib
őstag

Köszi

(#75735) -Skylake- válasza Polllen (#75733) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ja hát egy hulladék szar telefon egyébként (Nokia 7 plus) , szóval ez abszolút elképzelhető. Nézegettem dev optionsbe , hogy lehet e forcolni az usb audiót , de természetesen nem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#75736) Polllen válasza -Skylake- (#75735) üzenetére


Polllen
nagyúr

Samubol is van olyan, ahol le van tiltva az usb audio... :/

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#75737) Gzula[HUN] válasza Linux-1 (#75731) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Egy ukrán srác, a Porta.Fi oldalon tesztelgetett egy csomó USB DAC-ot. Az iBasso DC01-et is összehasonította a 02-vel, a 2-esnek egy kicsit melegebb a hangzása, az 1-esnek pedig kiegyenlített a leírása alapján. Az 1-esnek jobb az "erősítő" része, 1,9V-ot tud, a másik csak 0,9-et. A Meizu Pro-t is tesztelte.
Az iBasso összehasonlításnál kérdeztem tőle, hogy melyiket választaná a Dragonflyokkal szemben, erre válaszolta, hogy régebben tesztelte azokat, és emlékei szerint a DF-ekkel jobb hangzás érhető el.
Amúgy én is hasonló cipőben vagyok. Tempotec Sonata HD van, nekem bejön a hangja, csak egy kis kraft hiányzik belőle. Telefonon MÉG nem próbáltam, mert a micro usb - usb c átalakító csak úton van Kínából. Egyelőre inkább Dragonfly Red-re spórolok. Black Fridaykor volt 38-ért, de abban a hónapban vettem a Fideliot, és úgy már sok lett volna a költség.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#75738) RetepNyaraB válasza -Skylake- (#75735) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Lett frissen egyébként Tidal topik, a gazda eléggé képben van. Inkább ott érdeklődj. De a driver valóban olyan, hogy először madzag, majd Tidal indítás. Különben nem megy. Az offline érdekes kérdés, ez is összefügghet a Tidal app implementácval (mit engedett nekik a Tidal pl.és mit nem)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75739) Hack3er


Hack3er
őstag

Az évtized utolsó legfogósabb kérdést teszem fel nektek :D

Van nekem egy vintage DT880-am ami ugye 600ohm.
Amit jelenleg macbook pro-val használom ""minőségi"" 6.3-ról 3.5-re átalakítóval.
Olyan háromnegyed alatti hangerővel szoktam hallgatni, kellemes nem fülsüketítő hangerő számomra.

Az egész hangképe tetszik, nem szeretem a kiemeléseket. Órákon keresztül eltudom hallgatni anélkül hogy zavarna. Leginkább rockot és jazz-t szoktam hallgatni tidalon keresztül.

Nekem ez így tökéletes, de a kisördög bennem van ;] és kacsingatna a csöves erősítők felé.
A két kiszemeltem schiit-éktől van. a Valhalla 1 és a Lyr 2.

És a nagy kérdés, megérné e nekem 80-100K-t a kettő erősítő egyikére elkölteni?
Miben kapnék többet amit a bot fülemmel meg is hallanék (nagyobb hangerőre, több magasra, több mélyre sincs szükségem)

B.Ü.É.K Mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

(#75740) pulutodurumo válasza Hack3er (#75739) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szerintem inkább DAC + AMP kombó. A MBP beépített megoldását is érdemes lenne kiváltani.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#75741) #56474624 válasza Hack3er (#75739) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem ugyan vintage DT440-em van, de ebből kiindulva, hogy ez milyen jól skálázódik, a néhány évvel későbbi DT880 sem lehet rosszabb e tekintetben. Hogy miben lehet több, ha kap egy rendes erősítőt (tök általánosságban)? Tranziensek/mikrodinamika (igazából ez adja meg igazán a zene "élő" jellegét, "savát-borsát", nem a frekvenciatartomány különféle kiemelései), tisztább, kifinomultabb hangzás, kisebb torzítás, levegősség, tér. Nem hiszem, hogy egy Macbook Pro-hoz képest túl nehéz lesz előrelépni, sokkal rosszabb fejhallgatónál is hallható előrelépést hozna egy dedikált erősítő/DAC. Amúgy tényleg nem ártana DAC sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#75742) SZKEBE75 válasza pulutodurumo (#75740) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

A dac + amp kombokból melyek lennének ajánlottak komolyabb zárt fülesekhez, akár HD800.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#75743) Bathalsar


Bathalsar
aktív tag

Sziasztok,

Superlux HD681 EVO-hoz keresek olcsó, de jó megoldást, hogy PC-re és telefonra (Galaxy S9) kötve jobb hangzást és magasabb hangerőt érjek el. (Hangerőben PC-re kötve jobb, de telefonról siralmasan halk.)

Elsőre a TempoTec Sonata HD-ra gondoltam, de ha van ár/teljesítményben párja, akkor szívesen fogadom a javaslatokat.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#75744) Gzula[HUN] válasza Bathalsar (#75743) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Telefonon még nem próbáltam, mert még nem érkezett meg a micro usb - usb c átalakító, de a Tempotec laptopon nem ad több hangerőt, mint az alaplapi. Szebben szól vele, de nem hangosabb. Most olyan 25 dollár az ára Alin, szerintem annyit simán megér, én még 30-ért vettem, de könnyen hajtható fejhallgató kell hozzá.

Tudomásom szerint a iBasso DC01-es (50 dollár) ebből az árkategóriában, ami tényleg erősít is, vagy spórolsz a Dragonfly Red-re. Egyelőre én is csak tapogatózom.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#75745) Bathalsar válasza Gzula[HUN] (#75744) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

iBasso DC01 már szembejött, és a méretéből adódóan szemre több elektronika fér el benne, mint a kisebbekben. De vajon ér dupla annyit?

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#75746) Gzula[HUN] válasza Bathalsar (#75745) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Olyannak érdemes ezt a kérdést feltenni, akinek már van.

Amazon.fr oldalon amúgy 49 juró, szóval ha mégis rászánod magad, szerintem nem érdemes Kínából rendelni. Legutóbbi rendelésem másfél nap alatt megjött onnan, pedig vasárnap rendeltem.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#75747) Bathalsar válasza Gzula[HUN] (#75746) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Közben olvastam, és DC02 jobb választás lenne, mert nem kell hozzá speciális kábel sem (2.5 jack és szimmetria miatt).

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#75748) Gzula[HUN] válasza Bathalsar (#75747) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az meg erősíteni nem fog. A DC01-nek 1,9V a kimeneti feszültsége, a 02-nek meg 0,9V. Összehasonlításképp a Dragonfly Red-nek (emlékeim szerint a Cobaltnak is) 2,1V. Pár hozzászólással feljebb már írtam, a Youtubon a Porta.fi oldalon egy ukrán srác tesztelgette ezeket (is).

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#75749) Hack3er válasza #56474624 (#75741) üzenetére


Hack3er
őstag

Értem, akkor dac/amp kombót keresgélek.
Valóban jobban szeretnék egybe megoldást, mint kettő eszközt.

Mondjuk a Teac ud-501 vagy marantz hd-dac1?

[ Szerkesztve ]

(#75750) #56474624 válasza Hack3er (#75749) üzenetére


#56474624
törölt tag

Valóban jobban szeretnék egybe megoldást, mint kettő eszközt.

Én arra figyelnék ez esetben, hogy olyat keressek, ami inkább az erősítésben domborít (nem csak az erőre gondolok), mert ha olyat sikerülne venni, ami inkább DAC-ként erős, az erősítő meg csak úgy benne van mintegy "mellékesen"... persze technikailag előrelépés lenne az is a mostani helyzethez képest, de ezeknek a vintage Beyereknek, amennyire az előd DT440, és az utód DT990 alapján meg tudom ítélni, az erősítés az Achilles-sarka.

Azt fontos megemlíteni, hogy technikai előrelépés az, ami garantálható, a hallgathatóság/szinergia nem adja magát automatikusan. Nem néznék vintage Beyer mellé se analizálós erősítőt, se elkenőset, főleg előbbit nem. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.