Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75451) Eugene Roe válasza ribizly (#75450) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Competitive reflexeim 25 éves koromra már amúgy is elkoptak ;] (most 29 vagyok)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#75452) pulutodurumo válasza ribizly (#75450) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem egy pro gamer tolja nyitott A.T. fejesben. FPS, ahol számít a tér.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#75453) Sinesol válasza ribizly (#75450) üzenetére


Sinesol
veterán

Most ezt nem egészen értem, mivel épp a nyitottak közt vannak a legrészletesebb fejesek, plusz elég sok helyen írják, hogy masterelésre a zártak nem is annyira jók épp azért, mert nem tudják jól visszaadni a részleteket a zártságból fakadó torzítás miatt.
Ha jol emlékszem valami olyasmit irtak, hogy az összes zártnak van valami "reverb" effektje, ami bekavar a hangképbe..?
Gondolom ez lehet az, amit zártságként, enyhe dobozhangként érzékelünk. Most, hogy évek óta nyitott fejeseket hallgatok, azopnnal feltűnik, hogy hiába jó hangú egy zárt, valahogy olyan fura a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#75454) ribizly válasza Sinesol (#75453) üzenetére


ribizly
veterán

Az van, hogy hiába a zárt minden előnye, mindent hallasz kívülről is. Ez akkor nem zavaró, ha egy csendes környezetben vagy, esetleg feltolod a hangerőt (bár én még mindig nem értem miért akarna bárki halláskárosodást). Egy jó zártban viszont a külső zajok kiszűrése megoldott, a tér leképezése is tud jó lenni, a szellősség meg nem kötelező eleme a dolognak. Arról már nem is beszélve, hogy általában a kompetitív játékok nem egyszer csapatalapú játékok, szóval a mikrofon túloldalára is gondolni kell(ene), különben mindenki hallja amit Te. Nekem játék és kontextus függő, hogy melyik fejest használom.
Amúgy mindenki azzal játszik, amivel csak szeretne. :P

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#75455) gg72


gg72
veterán

Tascam VL-S3BT hangfalakhoz keresek külső hangkártyát/DAC-ot 20ezer Ft körül. Nézegetem a Creative X-Fi HD-t, de nem riadok vissza a külföldi/kínai rendeléstől sem, de kezdek elveszni a DAC-ok tengerében... Ilyenek pl. jók lehetnek? [Nobsound XMOS U208 ]
vagy [Xiangsheng DAC-01B] vagy [Nobsound Q3] .
Lehetőleg plug&play-ben működjön Win10-ben, a Creative-nál olvastam driverbeli gondokról.
Mit tanácsolnátok?

[ Szerkesztve ]

(#75456) kopygege


kopygege
tag

Sziasztok!

A hangkártyás topicban már feltettem az alábbi kérdést, ahol javasolták, hogy itt is érdeklődjem.

Igyekszem röviden összefoglalni a segítségre váró kérdésem.
„Örököltem” egy Harman Kardon AVR-142 házimozi erősítőt és egy Pana TX-P42V20E TV-t. Veszteségmentes fájlokat az asztali gépemről szeretném átküldeni az erősítőre. A gépben nincs dedikált hangkártya, csak az alaplapi kimenet. Bluetoothon kapcsolódik jelenleg a gép és az erősítő, de gondolom a legjobb hangminőség eléréséhez célszerű lenne valamilyen más megoldásban gondolkodni.
A hangkártyás megoldásban az alábbi tűnt járhatónak: A gép és az erősítő között kb. 5 méter a távolság, ezért optikai helyett inkább koaxban gondolkodtam eddig, de lehet, hogy a külső hangkártya miatt érdemes lehet 2 méter usb + 3 méter optikaival megoldani az összekötést?

Itt elsősorban azt szeretném Tőletek megkérdezni, hogy a külső hangkártya helyett inkább egy transporter lenne a jobb választás? Ha igen akkor milyet javasoltok? Az 5 méter miatt gondolom olyan lenne célszerű, amin koax kimenet van.

Minden konstruktív javaslatot előre is nagyon köszönök!

(#75457) Exodius


Exodius
őstag

Skacok!

Sundara-hoz Magni3+ vagy Heresy érné meg jobban? A sima Magni 3-al is jó volt alá bizonyos kommentek (fülek) szerint.
Amúgy mi a különbség az OP-amp-os meg diszkrét erősítő között? Valamelyik jobban való planár alá?

(#75458) Ear001 válasza gianni85 (#75445) üzenetére


Ear001
addikt

Pontosan. Amúgy USB-ről is hozza a karaktetét, és XMOS van benne, ha jól láttam.

(#75459) Bodz válasza Exodius (#75448) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ja, hát az rendben van még a magasabb EU-s árat is figyelembe véve.

(#75460) Gabesz_23 válasza gg72 (#75455) üzenetére


Gabesz_23
tag

Kicsit drágábban: smsl sanskrit 10th.
Távos, nem kell matatni a hangfal hátulján. :K

(#75461) Zoolee1976


Zoolee1976
aktív tag

Sziasztok! Kérdésem az lenne hogy van egy Edifier R1280T aktív hangfal pár és hozzá lenne egy Deezer hifi előfizetés.Egy Lenovo 3-4 éves laptopról hajtanám Jack csatlakozással az egészet.Szerintetek ez hozná a cs minőséget vagy jobban járnék valami közepes Dac al az Amazonról? Köszi előre is.

Zoolee

(#75462) Zoolee1976 válasza Zoolee1976 (#75461) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

CD minőség akart lenni.

Zoolee

(#75463) Bodz válasza gg72 (#75455) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nincs driver gond, ha nem teszed fel a Creative csomagját. Szépen működik a Win saját driverével is.
SMSL M100-at is nézegetheted. Általában az XMOS driverrel nem szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#75464) Bodz válasza Exodius (#75457) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tippeljünk? A 3+. :) Még senki sem találkozott velük élőben. De amúgy a Liquid Spark (is).
Ilyen nincs, hogy melyik illik jobban planár alá. Lényegtelen hogy opás vagy diszkrét.

[ Szerkesztve ]

(#75465) gg72 válasza Bodz (#75463) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm, Gabesz_23-nek is. :K
Igen, az SMSL M100-at is nézegettem, olvastam, hogy többeknek gondjuk volt a win-es driverrel.
Topping D10 is jó lehet?
Persze kérdés, hogy a Tascam VL-S3BT esetén lehet-e egyáltalán érzékelni nagy különbségeket.

(#75466) Bodz válasza gg72 (#75465) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akár az is. De ugyanúgy xmos az usb, szóval... :)
Mihez képest?

[ Szerkesztve ]

(#75467) gg72 válasza Bodz (#75466) üzenetére


gg72
veterán

X-FI HD, SMSL M100, Topping D10, illetve FiiO E10K. Érzékelhető lenne-e az ezek közötti különbség a kis Tascam-okon. :U

(#75468) Bodz válasza gg72 (#75467) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Persze, máshogy szólnak.

(#75469) gg72 válasza Bodz (#75468) üzenetére


gg72
veterán

Ezek közül az X-Fi HD lenne talán a legmelegebb hangú? [link]
Sabaj D2 elég jó áron van Angliából: [link]
Igazából akkora a választék, hogy elveszek köztük, végigpróbálgatni meg nem szeretném az összeset, vannak itt többen a topikban, aki részben már megtették. :)

(#75470) RetepNyaraB válasza gg72 (#75469) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

szerintem meg ilyen belépő készülékeknél nem kell sokat pöcsölni. A Tascam magasai nagyon szép nyitottak, meglepő ebben a kategóriában. Mélyei meg nem lesznek semmitől. Azt vedd, amire akció van. Egyébként én pont xfi hd-re szavazok; ha van driver gond, akkor van megoldás is.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75471) gg72 válasza RetepNyaraB (#75470) üzenetére


gg72
veterán

Rendben, köszönöm, amúgy is azt néztem ki eredetileg (úton is van hozzá egy spéci miniUSB kábel, ami a többihez nem lenne jó), így akkor maradok a Creative-nál.

(#75472) leon11 válasza p76 (#75379) üzenetére


leon11
tag

Ha még aktuális, új erősítő vásárlása helyett próbálj kábelekkel variálni/hangolni. Konkrétan én P20 HD660 kombóhoz régebben csináltattam Neotech NECH-3001-ből fejhallgató kábelt Cardas HPSC és jack-el, melyet később lecseréltem szimetrikus Neutric 4 pin XLR csatira. A hangzás sokkal gyorsabb, nyíltabb, teresebb és részletesebb lett. Nekem így nagyon bejön. A HD 6XX-hez jó lehet a Kácsa KCO-HPAg kábele, amely még dinamikusabb. Tesztet róluk most csinált az AV Online, [link] a NECH-3001-ről minden szavát megerősíthetem. :C

(#75473) HUNNIA1920 válasza Ear001 (#75458) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszi!

Akkor ezek szerint az USB része van olyan, mint a koax?

A csövek miatt mennyi idő kell neki bekapcsolás után, mire megjön a hangja?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#75474) Tim82 válasza kopygege (#75456) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kiegészítésként hozzátenném, hogy a fórumtársat én irányítottam ide és "transporter" alatt USB/SPDIF transzportot ért (mint pl. a különféle Xmos cuccok, amikkel kapcsolatban itt bőséges tapasztalat van), amit javasoltam ott neki, mint lehetséges és optikai kimenettel rendelkező külső hangkártyánál biztosan jóval olcsóbb megoldást.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#75475) p76 válasza leon11 (#75472) üzenetére


p76
senior tag

Köszönöm, minden kábelemet lecseréltem már jobbra, csak a fejhallgató kábelt nem, az még a gyári.
Most egy DAC-ot szeretnék venni, ez az újabb mániám :)
Az jó vicc lesz ha kiderül hogy teljesen másképp szól majd mint a PM7005, pláne ha jobban.

(#75476) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Közben elég sokat ment az iDSD és bár csodák nem történtek, úgy látszik a dacampoknak is be kell járatódni. Vagy csak megszoktam :)
Ment bele egy opa2107, plusz a meanwell táp. Konkrétan nem tudom megmondani változtatott-e a hangképen és ha igen, merre nem. Talán szelidített a tetején. A több praktikus szolgáltatás miatt (line out hangerőszabályzás, otg, két jack kimenet) asszem megtartom végül is, annak ellenére, hogy nem tartom jobb hangúnak, mint a régi kis szutyok fijót.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75477) zsizsef válasza robi-k (#75432) üzenetére


zsizsef
senior tag

Na most lettem ideges, hogy hülyeséget rendeltem. ;]

(#75478) #56474624 válasza p76 (#75475) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igazából azért is ajánlottam a DAC-fronton nézelődést, mert te magad írtad le, ha jól emlékszem, hogy nincs viszonyítási alapod, "sötét ló". A fejlesztésnél pedig nem árt, ha a fő komponenseket (fejes/hangdoboz, erősítő, DAC - szerintem ebben a sorrendben, de vannak, akik a forrást előrébb sorolják) el tudjuk helyezni a hifi térben. A szóban forgó DAC-ról ráadásul még a neten sem igen találni érdemleges összevetést, inkább marketing által erősen átitatott "tesztek" vannak, de abból rengeteg.

Attól egész biztosan nem kell tartani, hogy nem hallasz érdemi különbséget, két lejátszó alkalmazás között jóval kisebb eltérések vannak. :)

[ Szerkesztve ]

(#75479) leon11 válasza p76 (#75475) üzenetére


leon11
tag

Nekem a gyári kábellel már nem annyira tetszik, néha még próba képen, de gyorsan visszakerül a Neotech, - tényleg jó, és persze a szimetrikus kimenet is tesz hozzá.
Most, hogy olvastam a tesztet, lehet berendelem az ezüstözött Kácsás kábelt is.
Hétvégén még van 20% kedvezmény, az XLR-t meg innen: [link] és ha kell azt is ráteszik.

(#75480) Bodz válasza kopygege (#75456) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sztereó elég?

(#75481) Ear001 válasza HUNNIA1920 (#75473) üzenetére


Ear001
addikt

Hasonló. A karaktere mindhárom bemenetről megvan, de közben megmutatja, ha jobb forrást, kábelt, más lejátszó programot stb. használsz.

Hidegen is jól szól, nem bántó, úgy 15 perc múlva pedig már abszolút üzemmeleg. Ami kicsit hosszabb idő, az az SE változat Mundorf kondijainak bejáródása, annak kell pár hét.

(#75482) Exodius


Exodius
őstag

Miért jobb a Dual DAC-chip a szimpla helyett?

(#75483) robi-k válasza Exodius (#75482) üzenetére


robi-k
őstag

Műszakilag: valamivel jobb a THD-je a DAC chipnek mono üzemmódban, de ez már bőven a hallhatatlan minőségváltozás kategóriába tartozik a korszerű DAC chipek esetében (AK4499EQ, ES9038PRO).

A fő ok a marketing: több pénzt lehet elkérni a duál DAC architektúra miatt ;]

(#75484) Eugene Roe válasza robi-k (#75483) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igazából már 4490-nél sincs sok értelme talán, csak a dual dac, meg dual mono buzzwordökkel feledtetni lehet a rendes tápellátás, tervezés hiányát.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#75485) bkercso válasza Exodius (#75482) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meg néhány DAC-chip néhány funkciója csak mono üzemmódban érhető el, ha jól rémlik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75486) borix válasza robi-k (#75483) üzenetére


borix
őstag

Duál DAC architektúra, és 32bit/768kHz alá nem érdemes menni? ;]
Dual sem hozott mérésben számottevő előnyt az egy dolog. [link] 24bit/96kHz is elég lenne az a másik.

(#75487) alphamooncam válasza HUNNIA1920 (#75473) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ha problémának érzed, hogy "csak" 16/44-et tud, akkor ez nem az. Volumióval használom, az bármilyen forrást rõptében átkovertál, DSD-t is. :DDD

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#75488) kopygege válasza Bodz (#75480) üzenetére


kopygege
tag

Alapvetően igen, flac fájlok átvitelére használnám elsősorban, de ha esetleg tudtok ajánlani (5.1) 3.1-est is, akkor azt is megköszönöm.

(#75489) Bodz válasza kopygege (#75488) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#75490) p76 válasza Bodz (#75281) üzenetére


p76
senior tag

Én azt hittem azért velvet sound mert olyan a hangzása. Most látom hogy az AKM hívja így ezt a sorozatot. De akkor most van velvet hangja? Mint az ESS Sabre-nak éles hangja?

(#75491) Bodz válasza p76 (#75490) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem minden Sabre dac éles, ahogy nem minden AK "velvet". Amúgy csak a marketingesek agyszüleménye a név, nem kell vele különösebben foglalkozni.
Aztán vannak persze a tapasztalati dolgok. Pl sok 4490-re épülő dac hasonló karakter (pl UD503, DX1). Szóval meleg, kicsit felfújt mély, felül kellemes (csapott, kerekített, ahogy tetszik), életszerű (???), blabla. Aztán valahogy ebből pár helyen és embernél kialakult az a tévhit, hogy minden Velvet chipre épülő dac "ilyen jó". Hát a lófaszt... Erre csak ennyit tudok mondani. Pl a 4497-es Loxjie D20-tól az összes Sabre allergiás AK fan kimenekülne a világból. :D

[ Szerkesztve ]

(#75492) HUNNIA1920 válasza Ear001 (#75481) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszönöm!

alphamooncam: nem igazán vagyok híve a mai "divatnak" (Tidal, MQA, DSD, stb), de szerintem ma már a 24/192-nél meg lehetne húzni a határt. Na nem azért, mert annyira ki is tudnám használni, de azért visszafelé se menjünk.

Viszont mint már mondtam, még nem volt szerencsém egy TMP-s cucchoz sem, így inkább csendben maradok.

Szerk.: nem tudom ilyet lehet-e kérdezni, de akinek van TMP-s DAC-ja, az miről váltott illetve milyen gyári DAC-nál tartja jobbnak az ANT-ot?

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#75493) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ha mar ugy is feljott ez a dac tema , akkor en is bedobnek egy kerdest.
Ki tudna nekem valaki fejteni, hogy a chord dacoknal mit is jelent pontosan a TAPS ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#75494) Bodz válasza -Skylake- (#75493) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ez elég?

(#75495) alphamooncam válasza HUNNIA1920 (#75492) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link] [link] 16/44-től nem kell félni! Sacc 15-20 millás rendszer felett lehet találni, amin lehet érzékelni, ha lehet egyáltalán valami különbséget. Most nem találom, de azt olvastam, hogy simán kenterbe ver akár DSD-s dacot is, úgyhogy nem ez a szűk keresztmetszet, hanem hogy milvel eteted. Szerintem.

Fiio E10K-ról és NAD D3020-ról váltottam. TMP kérdés nélkül klasszisokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#75496) Dorien válasza -Skylake- (#75493) üzenetére


Dorien
veterán

:C

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#75497) p76 válasza Exodius (#75482) üzenetére


p76
senior tag

Ha egy opamp tudja mindkét csatornát erősíteni akkor is ajánlott, ha van rá lehetőség, külön opamp-ot használni a jobb meg bal csatornára.
A crosstalk miatt.
Gondolom ez a DAC chipre is igaz, mivel az is egy elektronikus áramkör.

(#75498) Ear001 válasza HUNNIA1920 (#75492) üzenetére


Ear001
addikt

A TMP ANT D/A nem egy specifikáció köré épült, hanem két technika köré. Az egyik a különleges csöves erősítőrész, a másik a Philips 1543 DA. Ez utóbbi egy régi DA, ezért tudja csak a CD specifikációt, de egészen egyedi hangú, pláne NOS szűrő nélküli kivitelben. Lehetett volna akár 1541-is, de a 43 jobban passzolt az erősítő karakteréhez.

Hogy milyen DA-kat meg CD játszókat hallgattam korábban? Sok Marantz, AN CD 2-3-3.1, AN DA-k, Kondo DA, Regák, Heed Obelisk DA, TC Konnekt, NAD, Centrace, Accuphase, Naim, Devialet, Arcam, Cambridge, meg még amire nem emlékszem.

Amire nagyon is az a 47 Lab volt, a Sanyo alapú CD mechanikával, meg a 1543 alapú NOS, szűrő nélküli DA-val. Ebből a Flatfish is rettentő közel állt hozzám, meg a Shigaraki kivitel is. Egyfelől nagyon realisztikusan szóltak, másfelől egyáltalán nem bántóan, nagyon hosszan hallgathatóak. Kipróbáltam a 47 lab Shigaraki USB-s DA-jat, na az béna volt, gondolom a korai USB interface miatt. Viszont a Sparkler CD és DA, ami erősen épít a 47 Lab koncenpcióra, hozzám szintén nagyon közel áll, szerintem nagyon jó. A TMP ANT DA ez a szint, az egyik ebben, a másik abban jobb, nem hirdetnék győztest a kettejük között, de nagy előnye, hogy a 47 lab vagy a Sparkler csak egy bemenetes DA-t kínál, míg ezen váltani lehet a koax, az USB és az optikai között, így CD-t, számítógépet és tévét is tudom vele integrálni a hifibe, és hát sokkal olcsóbb is.

(#75499) HUNNIA1920 válasza alphamooncam (#75495) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Neked is és Ear001-nek is köszönöm, így már világos. :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#75500) #93178624


#93178624
törölt tag

#75409 Erre valaki? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.