Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) Bodz válasza -FreaK- (#71198) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vettél egyet?

(#71202) -FreaK- válasza Bodz (#71201) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen. Ennél jobb áron egyhamar nem lesz, még a Massdrop-on is 425+szállítás+sarcok (az lehet itt is lesz). 121e Ft-ot vont le amúgy.

Ha már itt tartunk: rövid, XLR összekötő kábelt tudsz ajánlani, 10k alatt mondjuk? Vagy vegyek két random XLR mikrofon kábelt? Azt találtam bőven :)

(#71203) Bodz válasza -FreaK- (#71202) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha DHL a szállítás, akkor 99,9%, hogy lesz. Ráadásul 6500 Ft (vagy már több, rég nem volt csomagom velük) a vámügyintézés, de legalább marha gyorsan meg fogod kapni, ez nagy előny a postához képest.
Érdekes szerkezet amúgy, szimpatikus nekem is.

Oyaide neo d+ class b megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#71204) -FreaK- válasza Bodz (#71203) üzenetére


-FreaK-
veterán

Sima, ingyenes Aliexpressz szállítás, úgy van esély, hogy megúszom :) de ha nem, akkor az sokáig fog tartani..

Oksa, köszi, már csak kellene egy eladó... hm... :D

(#71205) kromatika válasza #56474624 (#71186) üzenetére


kromatika
veterán

Én meg pont abban nem hiszek nagyon hogy a gyártási szórás beli különbségek hallhatóak lennének.Viszont itt az sem játszott,mert pár hónappal később ismét össze hallgattuk és akkor már nem volt különbség." a bejáratás a fontos" Igen szerintem is az.Mert van amikor hallható változást hoz a hangban.Abban viszont teljesen egyet értek hogy a fejhallgató megfelelő felhelyezése még fontosabb. :K

(#71206) bkercso válasza -FreaK- (#71204) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem már nincs esély. nagyon rámenősek lettek a vámosok.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#71207) #56474624 válasza kromatika (#71205) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én meg pont abban nem hiszek nagyon hogy a gyártási szórás beli különbségek hallhatóak lennének.

Az attól függ, mekkora a gyártási szórás.

De amúgy ez a vita már lement jó másfél éve: [link], mielőtt ugyanazokat a köröket lefutnánk itt 100-200 hsz erejéig, tök feleslegesen. :D

(#71208) OPiiPO válasza Bodz (#70956) üzenetére


OPiiPO
addikt

elérhető az Airis, most jelezte Massdrop

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#71209) Bodz válasza OPiiPO (#71208) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Köszi! Kaptam én is mailt, megrendelve, hamar el fog fogyni. Már megint valami, reménytelen eset vagyok, ritkítani kéne a cuccokat... :O

[ Szerkesztve ]

(#71210) IO.sys válasza OPiiPO (#71208) üzenetére


IO.sys
őstag

Valamelyik srác kérte, hogy requesteljük. Remélem, figyel.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#71211) OPiiPO válasza IO.sys (#71210) üzenetére


OPiiPO
addikt

;)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#71212) OPiiPO válasza Bodz (#71209) üzenetére


OPiiPO
addikt

majd azért szólj ha tesztelés után eladod :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#71213) Bodz


Bodz
Topikgazda

És már el is fogyott az Airist...

(#71212) OPiiPO: Az nem lehet, hogy annyira jó lesz a CTH mellé, hogy megtartom? :D Szólok, persze.

[ Szerkesztve ]

(#71214) OPiiPO válasza Bodz (#71213) üzenetére


OPiiPO
addikt

CTH is van az láncodban? Erősen lemaradtam :)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#71215) Yofej75 válasza Bodz (#71209) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Belepofázóként csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy imádok "majdnem új" (vagy akár új) elektronikai kütyüket gyűjteni. Írom a címet ahová küldheted a megunt cuccokat: ... :DD

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#71216) bkercso válasza #56474624 (#71207) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sőt, látni is lehet, csak ami látható, az selejt. Ami hallható... :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#71217) kromatika válasza #56474624 (#71207) üzenetére


kromatika
veterán

:K

(#71218) p76


p76
senior tag

Érdemes lenne nekem is kipróbálni egy R2R ladder DAC-ot?
Nálam egy Sony CD-ben egy CXD2561AM és az erősítőben egy CS4398 van.
Ezek delta-sigma DAC-ok, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#71219) Eugene Roe válasza p76 (#71218) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ha van felesleges 100 ezer ft-od, akkor próbáld ki, ennyi. Nekem most csöves hibrid erősítő birizgálja a fantáziámat :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#71220) Bodz válasza OPiiPO (#71214) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van. :) LCD-X kellemes vele. Akad egy ideje Grace m9XX is, talán ezt még annyira sem "reklámoztam", mint a CTH-t.

(#71221) Bodz válasza p76 (#71218) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Persze, kipróbálni mindent érdemes. :)

(#71222) EQMontoya válasza Bodz (#71221) üzenetére


EQMontoya
veterán

Eleg jokat irnak rola, hallott valaki ilyemit mostansag?

Same rules apply!

(#71223) Yofej75 válasza Bodz (#71220) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Ilyenkor kelt jó és rossz érzést bennem a tudat, hogy időben leálltam a "szerről". 2000-es évek környékén kezdett beindulni valami. Sony MD Walkman, AKG K-55, Wharfedale hangfalak, Technics hifi...azután jött a válóper és a holmi nagy részének pápá lett :D A baj az, hogy az utóbbi három évben újra kezdett valami beindulni :DDD

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#71224) IO.sys válasza Yofej75 (#71223) üzenetére


IO.sys
őstag

Ott nem a hifivel volt a baj. Én 34 évesen tudtam meg, hogy a feleség azt jelenti, hogy váláskor a fele cuccot viszi. Nézegetem az oszcilloszkópot a műhelyben meg a tuning gépet mellette, most a hifit, hát az asszony marad inkább barátnő.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#71225) OPiiPO válasza Bodz (#71220) üzenetére


OPiiPO
addikt

gyári csővel vagy tuning?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#71226) Yofej75 válasza IO.sys (#71224) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Tudom én jól, hogy nem a hifivel volt a baj :D Na de félre a búval (Riska b+, mennyémááán!), azóta sok víz lefolyt a Dunán.

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#71227) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

AKG 702 és Sennheiser 650/660s között van valami köztes átmenet? :) Első fejes lenne, illetve hozzá egy belépő erősítő úgy 40 ezerig? Vagy menjen egyből egy 100 ezres audio gd? :P

Nyitott / félig zárt fejest szeretnék, mélyből inkább a minőség a fontos, mint a mennyiség.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#71228) #56474624 válasza Eugene Roe (#71227) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha K702 felmerült, K712-vel is érdemes számolni. Köztes átmenetnek szerintem kb. meg is felelne.

Amúgy, ha van pénz jobb erősítőre (és marad mellette a fejesre is), akkor mindenképp. :D

[ Szerkesztve ]

(#71229) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Erről van valami infó? Egy áron van az SMSL X4-el, vagy annál ennyiért nincs jobb?

(#71230) Eugene Roe válasza #56474624 (#71228) üzenetére


Eugene Roe
őstag

K702-t 40k-ért tudom venni, a 712-t 77-ért, nem tudom kiegyensúlyozottabb / jobb-e "annyival", fene vigye :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#71231) Yofej75 válasza SunMount3r (#71229) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Hello!

SMSL-t nem ismerem még, én GGMM A1-et rendeltem próbaképp és az nem rossz.
Micro USB
USB Type C
A Dodocool pedig árához viszonyítva jó vétel ;)

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#71232) Dorien válasza Eugene Roe (#71230) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem annyit nagyon nem ér meg a K712... Inkább K612 akkor. [link] [link]
Nekem volt mindkettő, a K612 nagy élmény volt, a K712 meg nagy csalódás, mert semmi pluszt nem adott. Ráadásul a qrva drága és nehéz memóriahabos párnái kevésbé voltak kényelmesek, mert folyton lecsúsztak a fülemről a túl laza fejpánt miatt. Azt a +3dB mély emelést én sehol nem éreztem, ugyanúgy a magasba húzott a hangkép. (Sense V1 és Presenter 2 erősítőkkel próbáltam.)

Esetleg próbálj vadászni egy Q701-re, néha feltűnik használtan 1-1db 40-60k körül. Az egy jó cucc.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#71233) ribizly válasza Dorien (#71232) üzenetére


ribizly
veterán

Vagy akkor már jó áron egy K7xx is szóba jön akár, nem?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71234) #56474624 válasza Dorien (#71232) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy nem mindenki értett veled egyet a K712 kapcsán: [link].
Mondhatni, nagyobb általánosságban nézve is inkább "kivétel" róla a véleményed, mint "szabály". ;)

[ Szerkesztve ]

(#71235) Dorien válasza #56474624 (#71234) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, és a kollektív igazsághoz az enyém is hozzátartozik.

Eddig ~40 féle fejes fordult meg nálam, van viszonyítási alapom. Biztosan van jobban passzoló DAC / erősítő lánc a K712 Pro-hoz, mint amin próbáltam, ezt aláírom - az enyémen inkább az ATH-k, Beyerek szólnak jól. A K712 nálam már a kialakítása miatt is elvérzett, a hangja pedig egyértelmű visszalépés volt a Q701 után. A hype alapján, majdnem a K612 dupla árán egyáltalán nem ezt vártam... Big-big disappointment.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#71236) #56474624 válasza Eugene Roe (#71230) üzenetére


#56474624
törölt tag

Legjobb meghallgatni, illetve ezeket már nem árt jól kiszolgálni sem, de itt van Bodz véleménye K712 vs K702 ügyben:
[link]
Hogy kinek mennyi az annyi, ami már elégedetté teszi, az persze szubjektív.

(#71237) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Van egy Genius SP-HF1250B 2.0 hangfalam, illetve egy Pioneer SE-M531 fejhallgatóm.
Számítógépről alap hangkártyáról hajtva.
Ha vásárolnék egy Creative Sound Blaster PLAY! 3 erősítőt, azzal érnék el bármilyen érdemi változást?
Tervezek venni egy fülhallgatót is (NICEHCK EB2), amihez olvastam hogy valamivel érdemes meghajtani hogyha értelmes hangot szeretne kihozni belőle az ember.

Ha van bármi értelme, akkor lenne még egy kérdésem.
Egy sima Y elosztót használok, így egyszerre aktív a hangfal és a fülhallgató is, nem kell állandóan ki-be húznom hogyha másikat akarom használni, csak lehalkítom a másik eszközt.
Ha egy ilyen erősítő és a fejhallgató, hangfal közé berakok egy Y elosztót, az ront bármit a minőségből?

(Nincs extrém jó hangzás igényem, ezekre a felhasznált eszközeimből rá is jöttetek gondolom, de azért a nagyon buta hangok zavarják a fülemet.)

Köszi :)

(#71238) Zoliee válasza #56474624 (#71234) üzenetére


Zoliee
senior tag

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy több hónapos kapcsolat/tapasztalat végén azonban ment a k712. Számomra nem volt "hosszan" hallgatható meg kikapcsoló/szórakoztató..., és persze találtam számomra jobbat. Mert hát tudjuk: mindennél van feljebb :)

[ Szerkesztve ]

(#71239) Bodz válasza OPiiPO (#71225) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Gyári Electro-Harmonix.

(#71240) Bodz válasza SunMount3r (#71229) üzenetére


Bodz
Topikgazda

X4 jobb, de attól meg csak 10 dollárral drágább a Musiland 01 Mark2. Inkább azt venném, attól függően mihez kell. Összefoglaló, hogy kérjünk segítséget rész.

[ Szerkesztve ]

(#71241) elprimo válasza Dorien (#71235) üzenetére


elprimo
junior tag

Igen szerintem is jóval komolyabb vas kell akg-k alá,mint amit alátettél,presenter stb, így nem tudsz a hangjárol érdemben nyilatkozni mit tud valójában . Régen volt nekem is, és nagyon háklisok mi van alattuk, tud borzasztóan és nagyon jól is szólni . K712 volt a legjobb egyértelműen ha jól ki vannak szolgálva . Itt már visszább vettek kicsit a közép magas kiemelését és a +3db mély is kellett már a szériának. Így már joval hallgathatobb lett hosszú távon is szerintem. De már nem tudnék ilyet hallgatni így se hosszú távon .

[ Szerkesztve ]

(#71242) fehér_ember válasza Dorien (#71232) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én is inkább 612-őt vennék mint 712-őt, hiába tud kevesebbet felbontásban, mégis kiegyenlítettebbnek tűnt.

(#71243) IO.sys


IO.sys
őstag

Akció van SMSL falván.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#71244) Yofej75 válasza IO.sys (#71243) üzenetére


Yofej75
aktív tag

King of rock (but haven't money...) :B

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#71245) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Erről jut eszembe, van valami vállalható DAC Kínából -vagy bárhonnan- 40$ (ÁFA határ) alatt / körül?
Nem kell semmi extra, szóljon win 10 alatt, USB be, RCA ki. Genius 1250-nek.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#71246) Bodz válasza pulutodurumo (#71245) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pl ezt vedd ahol legolcsóbb.

(#71247) Speeedfire válasza IO.sys (#71243) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez a sanskrit 10 milyen? Egész jó árban van, technikai adatai is jók. De kérdés, hogy hogyan szól. Vagy drágábban az M6?

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#71248) IO.sys válasza Speeedfire (#71247) üzenetére


IO.sys
őstag

Állítólag dinamikus, bulis hangja van, de nem hallottam még mást. Jónak jó.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#71249) pulutodurumo válasza Bodz (#71246) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Köszönöm!

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#71250) SunMount3r válasza Bodz (#71246) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez jobb, mint az SMSL X4?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.