Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) gyuromoj válasza varsam (#798) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nagyi szeme fenye
New Kids Turbo
New Kids Nitro
Pite 4
Vaskabatok
Halali hullak hajnala

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#802) dokee78


dokee78
félisten

Mellesleg a Szitakötő miért csak ilyen értékelést kapott?
Azért egy 7-est ér szerintem.

Igen dráma is egyben,de nagyon szeretem,van mondanivalója. :K

[ Szerkesztve ]

(#803) spammer válasza dokee78 (#799) üzenetére


spammer
veterán

A távkapcs emlékeim szerint csak félig meddig vígjáték, inkább dráma. Bár már régen láttam.

(#798) varsam

Életfogytig (régi, de rohadt jó, bár ez is dráma és komédia keveréke)
Elhajlási engedély (párkapcsolatban élők előnyben)
Testcsere (ez nem nagy durr, de egynek elmegy)

Illetve +1 kakukktojásnak: Életrevalók, ez ugyan nem kifejezetten vígjáték, de nagyon feelgood film, rohadt jó dumákkal, én pl. többet röhögtem rajta, mint sok mai vígjátékon. Szinkronnal nagyon ütöttek a poénok :)

(#800) NathanCullen

Kick-Ass, mint vígjáték? :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#805) NathanCullen válasza spammer (#803) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Kick-Ass, mint vígjáték?

Igen, ha megnézed, mindenhol akció-vígjátékként szerepel. Nem tisztán, de az is.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#806) pohár válasza NathanCullen (#805) üzenetére


pohár
félisten

hát én nem nagyon nevettem rajta...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#807) baluka26


baluka26
veterán

Az őslakó 9,5/10
Majdnem trónfosztás történt nálam. Eszméletlen film, nem is lehet róla reális véleményt mondani. Kötelező darab.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#808) NathanCullen válasza pohár (#806) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Jó, na, nem pont vígjáték. Úgy került bele a fenti listába, hogy kismásoltam a címeket, amik beleestek IMDb-n a kategóriába...

Egyébként a vígjátékot, mint műfajt, sokan keverik, csakúgy, mint a horrort. Ahogy az amerikai comedyt is használják sok mindenre, úgy a magyar filmesek, a vígjáték kifejezést is. Nem csak egy Másnaposok lesz vígjáték stílusú, hanem pl. jelen esetben a Kick-Ass is, és nem csak azok a filmek vígjátékok, amikben szállnak a poénok. A másik a horror, ami hallatán sokan olyan filmekre gondolnak, mint a Fűrész. Pedig a horror, azaz borzalom/borzasztó (stb.) filmek nem csak olyanok lehetnek. Jó példa mondjuk A szomszéd lány, amit nemrég láttam. Sokan azt sem értik, mitől horror, mert nincsenek tisztában a szó jelentésével, illetve, hogy pontosan mire is használják a filmes szakmában az adott műfaj megnevezést.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#809) chubii


chubii
senior tag

Megneztem ennek a Twilight-os gyereknek az uj filmjet, az Abduction-t. Azt hittem rosszabb lesz, egyszer siman meg lehet nezni.

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#810) mickemoto válasza varsam (#798) üzenetére


mickemoto
őstag

Isten nem ver Bobbal
A nagy Lebowski
Örökség, avagy gútntág, faszikáim
Csapd le csacsi!
Idétlen időkig
Veri az ördög a feleségét
Amerikába jöttem
Senki bolondja
A hal neve Wanda
Az élet büdös
Az ember, aki túl keveset tudott

(#811) koxx


koxx
MODERÁTOR

Hm, valóban meghalt Ernest Borgnine? :( elég friss hírnek tűnik [link]

[ Szerkesztve ]

(#812) Huma


Huma
addikt

Holnap megnézem a Districtet. Vagyis ma. Hamarosan részletes elemzés és kritika következik. ;]

Lehet hogy még azt a kutyás filmet is beszorítom a programba.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#813) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Valaki megnézte már a Jégkorszzak 4-et? Szerintem marha jó lett, sokat röhög az ember alatta :D Szerintem tízpertíz, 2250Ft-ot (jegy+kellékek) nekem megért! :)

Ott lesz valaki A csodálatos pókember (The Amazing Spiderman) premiervetítésén?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#814) Jojo5 válasza Mister_X (#813) üzenetére


Jojo5
őstag

jó barátom elvileg foglalt jegyet, de sajnos nekem az időpont nem jó, viszont Batman-re nagyon szeretnék jegyet szerezni... :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#815) Jazz válasza Huma (#812) üzenetére


Jazz
veterán

District egy borzadály. Nézhető de csak nagyon nehezen. Annyira szájbarágósan pofátlanul erőltett a mai világra vetített bevándorlási diszkriminációs probléma párhuzama, hogy már én szégyenltem magam a film alatt. Ez nem film, ez valami oktató tanmese híradó szerű szájbarágós vélemény erőltető akármi. :(

free your mind

(#816) littlelion21 válasza koxx (#811) üzenetére


littlelion21
addikt

Sajnos nem lesz benne a folytatásban...

imdb is lehozta.

(#817) Mister_X válasza Jojo5 (#814) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én még nem tudom, hogy elmenjek-e, mert az idôpont mekem se a legalkalmasabb... Valamiért meg még nem akaródzanak kiírni a többi vetítés idôpontját...

Az új Batmennek mi lesz a címe?

A Palace Cinema és a Cinema City ugyan az? :F Esküszöm, hogy az utóbbi honlapján nétem meg a ma esti Jégkorszak 4 vetítésének az idôpontját (Mammut), de a helyszínen Palace Cinema volt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#818) Jazz válasza Jojo5 (#814) üzenetére


Jazz
veterán

Még véletlenül sem személyeskedni akarok, csak kérdés: Ti ezeket a hősős filmeket hogy bírjátok még nézni? Vagy velem van a baj? Csudálatos pókember, meg zöld lámpa, atya ég. A Batman forevernél vagy sötét árny vagy mi-nél a rosszullét kerülgetett mikor egy képregény filmet komor, komoly, borzasztóan realista, depressziós, sötét, mély, egy valóságot kegyetlenül bemutató naturalisztukus filmként adták elő. Miért?? És közben rajta van a denevérfüles álarc.
Vannak egyáltalán mostanában értékes filmek a mozikban? Vagy kliséhalmaztól hemzsegő egyszer nézhető felejtős kólás pop-corn-os eccerű-ék filmek csak? :(

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#819) Jazz


Jazz
veterán

Capote
Na ez egy nem semmi film és alakítás. Komoly EQ és mély beleérzési képesség kell ha érteni akarod a filmet. Hoffman ezért a szerepért azt hiszem oscar-t is kapott.
Nekem 8/10 mert kicsit sok volt, de a maga műfajában 10/10.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#820) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Get the Gringo
hd,dts
no, ez valóban nem volt olyan rossz.. Gibsonnak marha jól állt anno a Maverick szálhámos figurája, itt is, jó sok év után simán lehozza azt. Kicsit sok lövöldözéssel meg hullával ugyan, de egész jó kis mozit raktak össze.. és még hangulata is van
7/10

(#821) Mister_X válasza Jazz (#818) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ezek a képregényhôsös filmek elsôsorban Amerikaiaknak készülnek, mert ott a kultúrába erôsen beleépültek a képregények abban az idôben, amikor fekete-fehér tévén futott a Wendy-reklám. Az akkori gyerekek álmodoztak arról, hogy kedvenceiket a képernyôn láthassák, ma meg már ôk a felnôttek akik pénzt adnak ki a pénztáraknál.

Batman az új trilógiában az a kôkemény igazságosztó, aki a képregényekben is megelevenedett, lecsapja a rosszfiúkat, fegyverarzenálja a legkülönfélébb trükköket is ismeri. Annyiban helyt adok, hogy Gotham City túl modern, nem viseli magán a hatvanas évek stílusát, továbbá minden sarkon rosszfiúk ácsingóznak. Heath Ledger legalább maradandót alakított Joker szerepében, még az ottani háttere is sokkal realisztikusabb, mint a képregényé, ahol úgy lett mindig torz vigyora meg zöld haja, hogy ráment valami vegyszer...

Phókember meg ugye New York hôse, kíváncsi leszek, hogy ez mennyire fog passzolni a képregényekhez, mert az elsô trilógiának vajmi kevé volt. Nincs jobb még mindig szerintem a The Amazing Spiderman és Batman: The Animated Series soroxzatoknál.

Én már csak azért is szeretem meg nézem a szuperhirós filmeket, mert általában nem rosszak és kapcsolódnak az én ízlésvilágomhoz. Meg kéne nézni A bosszúállókat, de még az Amerika kapitànyt sem láttam :(

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#822) littlelion21 válasza Jazz (#818) üzenetére


littlelion21
addikt

dehogy bírjuk végignézni, sz@r az összes.
és amúgy is már évek óta csak szemetet gyártanak.

:U

(#823) Jazz válasza baluka26 (#807) üzenetére


Jazz
veterán

Egyetértek. Egyik legjobb film amit valaha láttam az Őslakó. Kritikákkal ellentétben nekem nagyon tetszettek a karakterek, a színészi alakításuk is pont olyan volt ami oda kellett, és a hangulat is egy régi filmes sherlock-os időt idézett.

(#822) littlelion21: Végre valaki. Kár hogy csak szarkazmus. Vagy tévedek? :U

free your mind

(#824) Mister_X válasza littlelion21 (#822) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én azért nem fogalmaznék ennyire erôsen... Inkább csak annyi, hogy egyik sem fogja megváltani a világot, de bôven nézhetôk.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#825) Jazz válasza Mister_X (#821) üzenetére


Jazz
veterán

Igazad lehet. De én már megcsömörlöttem ezektől. Keresném a minőséget, a tartalmasat....de csak zöld olajat fingó transzformerszekkel találkozom. :S

free your mind

(#826) littlelion21 válasza Mister_X (#824) üzenetére


littlelion21
addikt

(#827) Mister_X válasza Jazz (#825) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Áá, jó, hogy eszembe juttattad. Ez a Transformers trilógia a valaha volt leggyengébb adaptáció amihez volt balszerencsém :((( Kb. semmit nem tudsz meg érdemiben a Transformersek univerzumából, csak kapsz egy tini szerelmespárt meg pár jármûvet akik valamiért a Földet akarják a magukénak és értelmetlen klisékkel van tele... sebaj, legalább dôlnek-törnek a felhôkarcolók, Imax 3D-ben csudálatos :W

@littlelion21: haggymá, párbeszédekben sem mindig ismerem fel, nemhogy írásban :B

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#828) oriic válasza Jazz (#818) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mindenkinek más tetszik, ezzel nincs semmi gond amíg nem próbálja valaki ráeröltetni a másikra a véleményét. Nekem tetszetnek a hősös filmek, főleg mostanában, a Marvel nagyon jó filmeket dob a piacra.

Ha neked nem jön be, az is egy vélemény tiszteletben tartjuk. :)

Live-Die-Respawn

(#829) baluka26 válasza Jazz (#823) üzenetére


baluka26
veterán

Amúgy én sem szeretem a gigamegaszuperhero filmeket, pl Bosszúállók, de a Batman, az barátom kva jó. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#830) Huma válasza Jazz (#815) üzenetére


Huma
addikt

Na végre valaki egyetért velem.

A Tenenbaum-hoz hasonló filmet nem tudsz véletlenül?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#831) atike válasza koxx (#787) üzenetére


atike
nagyúr

Én is évente újranézem. :R

Eredeti díszdobozos kiadás... :K amin nem elhanyagolható szempont, hogy rajta van az eredeti szinkron is, nem csak az új...

(#832) adalbert1 válasza koxx (#811) üzenetére


adalbert1
veterán

Most akartam én is linkelni, újabb szomorú hír (habár a 95 azért messze az átlagéletkor felett van). Hasonló korú híresebb színészek közül már csak Kirk Douglas és Eli Wallach van életben, ha jól tudom.

Tibiajax: nekem annyira nem tetszett ez a Get the Gringo... Mel Gibson tényleg nem rossz, de valahogy az egész film nem jött át, gyengének éreztem.

(#833) dokee78 válasza littlelion21 (#822) üzenetére


dokee78
félisten

Igen nagyon sz@r lehet a Batman.
Biztos azért ennyire sikeres :D

Nekem jobban bejönnek ezek az új Batman-ek.

Akinek nem az nézze ezt:Batman 1960

(#834) #54715584 válasza atike (#831) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tervben van nálam is. Végre 720p-ben DTS-el :)

(#835) pohár válasza baluka26 (#829) üzenetére


pohár
félisten

láttad is, vagy csak kitaláltad hogy nem szereted? :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#836) littlelion21


littlelion21
addikt

Úgy nézem Seth MacFarlane-nek bejött a Ted: [link]

dokee78: "Baldrick van halvány fogalmad, hogy mi az az irónia?"

[ Szerkesztve ]

(#837) pohár válasza littlelion21 (#836) üzenetére


pohár
félisten

hát elég gyorsan visszahozta az 50 misit :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#838) #54715584


#54715584
törölt tag

(#839) GaPetya


GaPetya
csendes tag

Frászkarika

Horror-vígjátéknak van titulálva, de közben egy rendes ijesztő jelenet, vagy egyetlen poén nem volt benne. Voltak benne tényleg jó részek, de egyébként nagyon gyenge egy film.. Ez a vámpíros sztori...hajjaj, időpazarlás. Bár a szereplőgárda azért eléggé jó volt, de a sztori egyszerűen nem lett jól átgondolva/kidolgozva. Egyszer nézhető filmek kategóriájába tartozik.
5/10

(#840) pohár


pohár
félisten

atyagatya, meg ez is

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#841) dokee78 válasza pohár (#840) üzenetére


dokee78
félisten

Nagyon jó hangja van ennek a Tom Hardynak.

(#842) BITBOYS válasza pohár (#840) üzenetére


BITBOYS
addikt

yepp :C főleg az első

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#843) pohár válasza BITBOYS (#842) üzenetére


pohár
félisten

Hugh-ra nagyon kíváncsi leszek! :D
remélem a karaktere olyasmi modort kap, mint amit a House-ban kellett játszania :K

15:06-tól van egy Samueles poén, aki szokott Family Guy-t nézni, annak tetszeni fog :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#844) BITBOYS válasza pohár (#843) üzenetére


BITBOYS
addikt

Felőlem tolhatja György herceg stílusban is :DDD
..már aki érti :D

Nagyon régóta várom már ezt a mozit :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#845) pohár


pohár
félisten

ez nagyon kész :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#846) Viszlát


Viszlát
addikt

Hysteria (2011): ez egy nagyon jópofa kis film volt, szerintem nagyon eltalálták az egyensúlyt a korabeli egészségügyi és társadalmi helyzet drámai helyzetének bemutatása és az egész szituáció humorossága között. Így nem erőltetett egyáltalán, nem akar sokkolni, miközben jókat mosolyogsz a mai tudással a hátad mögött.

7/10

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#847) babferi


babferi
tag

Tegnap este sikerult megneznem az Amazing Spiderman-t. Kulfoldon lakom baratnommel es igazabol o volt kivancsi ra . Nem voltak igazabol elvarasaim vele kapcsolatban , hisz nem mas mit egy kepregeny adaptacio-popcorn mozi . Aki szereti az ilyen tipusu filmeket nyugodtan uljon be ra , szerintem nem fog csalodni . Egyeblent semmivel sem rosszabb (talan egy-ket tekintetben meg jobb is) a Tobey Maguire fele Pokembertol. A noi szereplo kellemesebb szerintem (Emma Stone) , mint a Mary Jane allandoan sikoltozo-panikolo idegesito karaktere az elozo trilogoaban . Peter Parker/Spiderman karaktere is szerethetobb szerintem itt. Maga a film kisse nehezen indul be , a latvanyban semmi kiemelkedo sincs , amolyan elvarhato szintet hoz kb. 3D-ben neztuk , ami persze nem igazan latszott szoval siman jo a 2D is .
Szoval aki csak egy konnyed kis popcorn-kepregeny mozira vagyik es nincsenek nagy elvarasi az nem fog csalodni benne.

Jah es a stablistat varjatok meg , itt is lesz utanna egy kicsi jelenet , bar szamomra eleg semmitmondo volt . Es ha relative sikeres lesz a film akkor folyt.kov.

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#848) gyuromoj válasza babferi (#847) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ahogy olvastam már most siker így biztos kinéz egy új trilógia.(boxofficemojo)
Esetleg spoiler mellett leírnád hogy mi történik a stáblista utáni jelenetben?
Persze ha mást nem zavar. :R

Szerk.:
Elég ha privátban leírod, akkor tuti nem lesz baj belőle.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#849) oriic válasza pohár (#840) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az első nagyon tetszik. :C

Live-Die-Respawn

(#850) babferi válasza gyuromoj (#848) üzenetére


babferi
tag

SPOILER!!!

Nos nem titok , bar mondom eleg semmitmondo volt szamomra , de ha te kepregeny fan vagy neked lehet tobbet elarul .

Dr.Curt/Lizzard-ot bortonbe zarjak egy sotet cellaba . Latszolag egyedul van , amikor a sotetben feltunik egy fekete kalapos , fekete hosszu kabatos ferfi alakja , az arcat nem latni . Es azt kerdezi Dr.Curt-tol , hogy beszelt e az apjarol Peternek . A Doki eleg idegesen v. ilyedten azt mondja , hogy nem/soha kb. Egyebkent Youtubon fenn van , nincs egy perc az egesz .

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.