Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) #54715584 válasza Huma (#439) üzenetére


#54715584
törölt tag

Shop Stop 1-2
Jay és néma Bob visszavág?
:)

(#502) bAtt001 válasza Huma (#439) üzenetére


bAtt001
addikt

shop show, tenacious d, blöff. három kedvenc nálam :)

(#503) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Matthew Broderick 50 éves?!!.....
:Y :Y

(#504) pohár


pohár
félisten

jó ez az automata méretezés, de ha klikkelhető lenne a kép, hogy teljes méretben jelenjen meg, az jó lenne :K

a Másnaposok 3 pedig Amszterdamban fog játszódni, hát szerintem zárásként elborul a forgatókönyvírók agya :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#505) pohár


pohár
félisten

szinkronos Haywire már kint is van :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#506) MmDorian


MmDorian
őstag

hejj srácok, beszéltek itt másnaposokról, meg hasonlókról.

vagy az van, hogy senki nem látta, vagy senki nem ír róla, na majd én.

Memento

bőven elfélne neki egy topic. végre láttam egy rendes filmet a sok mai szar között. miért nem tudnak értelmes forgatókönyveket írni mostanába ? nem is mondok semmit a filmről csak annyit, hogy zseniális. egyszerűen az és kész. a ponyva és a forrest után ez is emgéremli a 10/10-et. nézzétek.

(#507) dy_nmq válasza MmDorian (#506) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

memento nálam alltime top10-ben van. apropo nincs meg valakinek az Otnemem - az időrendben sorba rakott változat?

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#508) leslieke válasza pohár (#505) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt megnézem. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#509) koxx válasza MmDorian (#506) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Memento nálam is top10, de a legrosszabb filmek között amit valaha láttam.

(#510) #54715584 válasza MmDorian (#506) üzenetére


#54715584
törölt tag

Egyik kedvenc :K

(#511) Viszlát válasza MmDorian (#506) üzenetére


Viszlát
addikt

Vagy csak egy újonc hiszi azt, hogy ő találta fel a spanyol viaszt. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#512) NathanCullen válasza Csoffadalom (#499) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Ilyen kamerás filmek, vagy csak a horrorok érdekelnek?

Mindegy, a lényeg, hogy ne valami Fűrész stílusú horror legyen, hanem legyenek benne természetfeletti dolgok. Ha tudsz ilyeneket, írhatsz párat... :)

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#513) kovsol


kovsol
titán

Tudtok nekem mondani olyan filmet ami görög/római korban játszódik ?
Gladiátort tegnap meglestem újra 1080p ben és kedvet kaptam hozzá nagyon. Jöhetnek régiek is.

May the Force be with you!

(#514) leslieke válasza kovsol (#513) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sorozat is jöhet? Róma Tovább tart, mint egy film. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#515) vzsryl válasza MmDorian (#506) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én is 10/10-es filmnek tartom, főleg ha belegondolok, hogy eddig egyszer láttam, az is 5 éve volt, de mégis emlékszem szinte minden lényeges pontjára. Ilyet más filmről nem tudok elmondani, mert ami ebbe a rétegbe sorolható, azt többször is megnéztem, és úgy persze, hogy emlékszem a lényeges szituációkra. A jelentéktelen alkotások meg természetesen nem kaphatnak ennyi pontot.
Egyébként számomra egyértelműen a legjobb Nolan film. Az Eredet és a Tökéletes trükk is kiváló, de a Memento hangulata sokkal jobban eltalált. A Batman-ek hypeja előtt pedig értetlenül állok, de ezt már egyszer leírtam az előző archívum topicban. Az új résszel kapcsolatban már komolyan annak szurkolok, hogy kisebb legyen a bevétele, mint az előzőnek. Kicsit erős, de néhány pontban egyet kell értenem vele, pl.: túlhypeoltság, túlzott komolyság.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#516) kovsol válasza leslieke (#514) üzenetére


kovsol
titán

Láttam már kétszer :D és a Spartacust is most végeztem ki :B De lehet megnézem újra HD ban, mert még a laptopomon néztem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#517) #54715584 válasza kovsol (#516) üzenetére


#54715584
törölt tag

Spartacus sorozat? :)

(#518) kovsol válasza #54715584 (#517) üzenetére


kovsol
titán

[link] Jó féle ez is, érdemes megnézni egyszer.

May the Force be with you!

(#519) atike válasza Tibiajax (#465) üzenetére


atike
nagyúr

Franco Nero bajuszos nindzsamaszkos feje mindent megér... :)

Én is ezen (meg pár hasonlón) nőttem fel. Nagy kedvenc!

(#520) b3Ro válasza vzsryl (#515) üzenetére


b3Ro
senior tag

Ezek tényleg ennyire sotetek a tv2 -nél !
"Jöjjön a batman film legújabb elozetese", és erre bevagjak az Arkham City elozeteset, és még sohajtoznak, h dejó..... Agyam eldobom :(((

(#521) Csoffadalom válasza NathanCullen (#512) üzenetére


Csoffadalom
tag

Hát amit én mindig ajánlgatni szoktam az a Mártírok, meg az Oldboy, beteg film mind a kettő. Igaz, én nem mondanám, hogy természet feletti a témájuk, de nagyon betegek.

Ha mindenképp ilyen ördögűzős, vagy természet feletti téma izgat, akkor ott van az Utolsó ördögűzés,Az ördögűző sorozat, a Hatodik-Hetedik érzék, meg a Kopogó szellem. Esetleg még a Hellriser, bár abból csak az első négy rész jó, a többi felejtős.

Egyéb horrornak ott a Pokolból, A dolog (az eredeti meg az előzmény is nagyon jó), Halott visszatér sorozat, Erdő szelleme, Légy 1-2, XTRO 1-2.

Ezek a mostani "horror" filmek harmat gyengék. Nagyon rámentek az ijesztgetésre. Ez nekem nem bejövős, nem vagyok parázós típus.

A visszafordíthatatlant látta valaki? Hasonlít a Mementóhoz, csak annál ezerszer durvább.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#522) BITBOYS válasza Csoffadalom (#521) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi, ezt a visszafordíthatatlant megnézem.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#523) spammer válasza MmDorian (#506) üzenetére


spammer
veterán

Szerintem rettentően túlértékelt és unalmas film :(

---

Horror témához: nem láttam, de állítólag ez elég fosatós :D Insidious

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#524) BITBOYS válasza spammer (#523) üzenetére


BITBOYS
addikt

Csak a gyerekek fosnak egy filmtől :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#525) spammer válasza BITBOYS (#524) üzenetére


spammer
veterán

:D Nem tudom, én nem láttam, de a fosatóst a mai "horror" filmekhez képest kell érteni szerintem. Vagyis talán meg tudsz ijedni néha :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#526) pakfong válasza Csoffadalom (#521) üzenetére


pakfong
tag

Speciel nekem a Memento jobban tetszett mint a Visszafordíthatatlan, bár egyik se gyenge film.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#527) madgie válasza BITBOYS (#524) üzenetére


madgie
titán

Ilyen melegben ki nem fosik? :D

(#528) NathanCullen válasza spammer (#523) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Horror témához: nem láttam, de állítólag ez elég fosatós Insidious

Az Insidious elég gagyi. Az eleje tényleg nagyon jó, de utána teljesen gagyi, semmi rémisztő nincs benne, inkább vicces. Pedig a jó kommentek, meg az eleje alapján azt hittem jó film...

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#529) MmDorian válasza Viszlát (#511) üzenetére


MmDorian
őstag

mentségemre szóljon hogy negyed 3 volt. és csak ebben a topicban kerestem... :B

(#530) BITBOYS válasza spammer (#525) üzenetére


BITBOYS
addikt

Inkább gyomorforgató ez a film :D

madgie: Én, itt klíma van :D mondjuk a hangom már elment.

mod: A végső visszaszámlálásnak nyugodtan csinálhatnának egy rebootot.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#531) madgie válasza BITBOYS (#530) üzenetére


madgie
titán

A klíma egy dolog, itt is van... annál durvább, mikor a munkaidő végén felpattanok a bicajra :D Még este is csak izzadok, mint a lú.

(#532) #54715584


#54715584
törölt tag

Ne vicceljetek már gyerekek, évek óta nem láttam fosatós horrort vagy thrillert. Utoljára talán a Silent Hillen borzongtam kicsit a moziban, de azóta csak a hirtelen hangokkal tudnak kicsit megijeszteni, a hangulattal nem.
Már nagyon ki vagyok éhezve egy hasonló jó filmre, legalább annyira, mint egy jó sci-fire.
Hollywood mostanában nagyrészt csak a szemetet gyártja, nem a jó filmeket.

pohár: tedd be a képet linkkel :)

[ Szerkesztve ]

(#533) pohár válasza BITBOYS (#530) üzenetére


pohár
félisten

icc dö fájnöl káúntdáúúúún, türürűűűű türürütüttűűűű :DD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#534) BITBOYS válasza pohár (#533) üzenetére


BITBOYS
addikt

:D
Tök jó film volt akkoriban :K

madgie Bicaj egy dolog... meló után bkv-zok :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#535) dokee78


dokee78
félisten

Már kérdeztem 1-2 hónapja,de nem jött válasz.

Láttam egy háborús filmet.Arról szólt,hogy afganisztánban vagy irakban az amerikai katonák megerőszakolnak és kivégezek egy családot.
Az egyik katonát elrabolják az arabok egy kisbusszal és lefejezik.
Talán 2010 vagy 2011-es a film és úgy rémlik valami díjat is nyert.

HELP,melyik film ez?

[ Szerkesztve ]

(#536) dokee78


dokee78
félisten

Nézem ezt a Haywire-t,hát a zene a 12-dik percnél látható akciónál brutálsz@r.
Hogy lehet ilyen nyomasztó fos zenét alávágni. :O

Színészi teljesítmény: gyenge

[ Szerkesztve ]

(#537) spammer válasza dokee78 (#535) üzenetére


spammer
veterán

Talán ez lenne az?

Redacted (Cenzúrázatlanul: Háború másképp)

"Redacted is a 2007 American war film written and directed by Brian De Palma. It is a fictional dramatization, loosely based on the 2006 Mahmudiyah killings in Mahmoudiyah, Iraq."[link]

"The Mahmudiyah killings and gang-rape of a 14-year-old girl by U.S. troops occurred on March 12, 2006, in a house to the southwest of Yusufiyah, a village to the west of the town of Al-Mahmudiyah, Iraq. Five United States Army soldiers of the 502nd Infantry Regiment were charged with the crimes" [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#538) dokee78 válasza spammer (#537) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,igen ez az. :R
Ez Zene el van találva.

[ Szerkesztve ]

(#539) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Zskritika: Homokcápák :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#540) Viszlát válasza #54715584 (#532) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem lehet, hogy mivel már sok ilyet láttál, az ingerküszöböd változott és az új horrorok semmivel sem rosszabbak mint a régiek, csupán már nem érik el nálad azt a hatást mint pár éve?:)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#541) b3Ro


b3Ro
senior tag

Gengszterosztag
jónak néz ki....

(#542) Tibiajax válasza NathanCullen (#528) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hehe, pont az eleje az ami nem jó, hanem utánna, végig:)

(#543) #54715584


#54715584
törölt tag

Cabin in the woods - látta már valaki?

(#544) Viszlát válasza #54715584 (#543) üzenetére


Viszlát
addikt

Vaksi... :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#545) F34R


F34R
nagyúr

hy D

nesztek thriller rajongók [link]

(#546) F34R válasza F34R (#545) üzenetére


F34R
nagyúr

Nah meg ez is kimaradt [link]

(#547) leslieke válasza F34R (#545) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem rossz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#548) Huma válasza leslieke (#547) üzenetére


Huma
addikt

Már egy rakás hasonló filmet láttam. Valami újítás nem ártana. Pl a Silent Hill egész kellemes és egyedi volt. Valahogy már nem vonz az N+1-ik megszállásos horror.

De pl volt az a film is amelyiknek nem jut eszembe a címe. Igaz, hogy gagyik voltak benne a szörnyek és az effektek, de tudott újat mutatni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#549) leslieke válasza Huma (#548) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egynek elmegy vacsora meg 1-2 sör elfogyasztásának ideje alatt. A dél-Amerika és a hazai szappanopera nyáltengernél csak jobb lehet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#550) Huma


Huma
addikt

Ez meg mi? Alakváltó szörny terrorizálja a várost :Y

"Az egyik szerint egy ember a szeretőjéhez próbált álruhában közelebb kerülni, amikor pedig a rendőr meglátta, véletlenül túlfújta kutyajelmezét, így nőtt tehén nagyságúra."

A hétszázát! :D

Sajnos amit ajánlottatok vígjátékot már mind láttam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.