Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) F34R válasza babferi (#850) üzenetére


F34R
nagyúr

Esetleg Norman Osborn ?

(#852) blackydan


blackydan
senior tag

Életrevalók: Nagyon bejött :C Egyszerű, mély, vicces, és megható... az érzelmeink összes húrján játszik ez a film 9,3/10

(#853) babferi válasza F34R (#851) üzenetére


babferi
tag

SPOILER!!!

Egy kis utannaolvasas utan a a filmben halottak utan en his gondoltam ra . Es megint a Goblin lesz az ellenfel. Mivel most a filmben (bar nem szerepel csak beszelnek rola) kiderul , hogy haldoklik Osborn es nagyon szuksege van erre a cuccra ami a Dokibol is Lizzardot csinalt. Ill. hogy Peter apja is ezen a cuccon dolgozott es ra is jott a megoldasra , de emiatt menekulniuk kelett , mert nem akarta atadni a megoldast , es ezert is hagytak el Petert.

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#854) spammer válasza blackydan (#852) üzenetére


spammer
veterán

A pontozás nálad hogy működik? Hogy jön ki az a három tized? :DDD

Amúgy tényleg baromi jó film, nálam is 9 pont.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#855) F34R válasza spammer (#854) üzenetére


F34R
nagyúr

mert többen pontozták így jött ki a 3 tized ;]

(#856) Tibiajax válasza spammer (#854) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nálam 8.67 volt..

(#857) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Sherlock Holmes: A Game of Shadows
1080p

Korrekt film, csak úgy mint az első rész. Álcázós, pónis és az erdős rész nagyon tetszett. Látvány oké volt. Két főszeplő hozta a kötelezőt, a mellékszereplők is jók voltak.
Vége alapján a harmadik rész garantált.
Nem tudom más hogy van vele, de nekem Noomi Rapace bejön és remélem sok filmben fog majd még szerepelni.

8/10

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#858) varsam válasza NathanCullen (#800) üzenetére


varsam
őstag

Köszi mindenkinek az ajánlásokat!

Végül a Fanboys nyert, jókat röhögtem rajta, nagyon tetszett :)
8,132/10

[ Szerkesztve ]

(#859) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Prometheus: 8/10. Jöhet a folytatás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#860) Pitterix


Pitterix
őstag

A szellemlovas: A bosszú ereje

Az elsőt még moziban láttam és az akkor tetszett.
Ez sem volt annyira rossz, mint azt oly sokan állították róla.
Lehet nagyon gyermeteg a lelkem, de nekem azért kicsit bejött. :B
Sőt, ha lesz 3. rész, semmi pénzért nem hagyom ki!

6\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#861) blackydan válasza spammer (#854) üzenetére


blackydan
senior tag

Hát magam sem tudtam hova tenni a dolgot :P 10 pontos film nálam csak kettő van amik hihetetlen mód hatalmukba kerítettek, de bármennyire is tetszett a film nem kaphatott max pontot. Persze gondolkodtam, hogy simán oda lökök egy kilenc pontot neki, viszont az nem tudná éreztetni, hogy valamivel mégiscsak kitűnik a jobb filmek közül is. Így lett 9,3 :D Lehet inkább bevezetem a 100-as max pontot és úgy értékelek ezentúl, így jobban lehet árnyalnom a filmek közti különbségeket. Szóval végértékelés: 93/100 :))

(#862) baluka26 válasza blackydan (#861) üzenetére


baluka26
veterán

Melyik az a kettő?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#863) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Abduction
1080p

Egynek jó volt. Esetleges folytatást még megnéznék... Szegény srácnak legalább annyira kifejező az arcjátéka mint Steven Seagal-nak. :DDD

6/10

(#864) Mister_X
Gwen Stacy-t

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#864) Mister_X válasza babferi (#847) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Emma Stoone kit alakít?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#865) F34R válasza Mister_X (#864) üzenetére


F34R
nagyúr

(#866) Integra


Integra
titán

no, miután lemaradtam a délutáni ámokfutásról, csak ennyit fűznék hozzá:

illetve ezt: végre..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#867) pohár válasza Integra (#866) üzenetére


pohár
félisten

hülye :D

Cinema City Mozikvíz - sok szerencsét mindenkinek! a héten még több, mint 4000db közepes popcorn várja gazdáját!

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#868) #54715584


#54715584
törölt tag

(#869) Mister_X válasza F34R (#865) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nocsak... benne volt a mesesorozatban is, de ott (is) élt é virult. Lehet meg lesz a trilógia vége vagy majd átírják a képregény forgatókönyvét , mert ezt végigolvasva az eddigi trilógiának sikerült. Rég láttam olyan szuperhôsös filmet ami nem heppienddel végzôdött volna.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#870) Integra


Integra
titán

green lantern: ez tényleg moziban ment? nem csoda, hogy bukás volt. bóvli, de nagyon :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#871) Mister_X válasza Integra (#870) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jah. Csóri földi csávesz talál egy ufót akitôl lenyúlja a gyûrût és ô lesz A Kiválasztott :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#872) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Project eXtended
1080p

Ez kemény kis buli volt. Nem is film, hanem inkább egy videóklip esetleg dokumentum film. Végére megkapták amit akartak és egy esetleges folytatás is lehetne a vége miatt.
Simán elmentem volna egy ilyen buliba, de házigazda semmikép nem lennék.

7/10

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#873) Integra válasza Mister_X (#871) üzenetére


Integra
titán

szörnyű... de komolyan.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#874) rt06 válasza Integra (#870) üzenetére


rt06
veterán

viszont volt benne egy jelenet, ami nekem rendre minden ilyen szuperhosos mesebol hianyzik
konkretan az, amikor odaall beoltozve a csajhoz, az meg (nem tudom pontosan mit mond), hozzavagja, hogy hulye vagy? egy a szemedre huzott zold szalvetatol meg siman felismerlek

p.s.: mifele amokfutas?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#875) Integra válasza rt06 (#874) üzenetére


Integra
titán

jaja!! az nagy volt tényleg! az állkapcsáról ismeri fel :DDD jawbone

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#876) Mister_X válasza rt06 (#874) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez volt a film fénypontja :D Ezt sajnáltam a Hihetetlen családban is, hogy raktak egy monoklit maguknak oszt ôk voltak az inkognitó szuperhirók :(

@Integra: meg frizura, meg arcszerkezet, meg orrméret, meg magasság, meg testalkat... :D

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#877) rt06 válasza Mister_X (#876) üzenetére


rt06
veterán

eleg megnezni egy superman-t, feldob egy par sztk-s szemuveget, es senki nem ismeri fel

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#878) Integra válasza Mister_X (#876) üzenetére


Integra
titán

jah, mondja azt is a csaj, hogy láttalak pucéran is :DDD

de a hihetetlen családnál ez nem volt gond, ott illett az úgy, nagyon aranyos film, szeretem :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#879) spammer


spammer
veterán

Kár, hogy kevés a jó képregényfilm :(

Nálam kb. ez a sorrend:

Watchmen
Sin City
TDK
Iron Man 1

A többi elég közepes vagy szar. Avengers-t még nem láttam, de remélem, hogy tetszeni fog. Meg még az új Batman és a Pók, amik esélyesek, hogy tetszenek majd :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#880) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Cleanskin
Jóféle akciódús. Néha kiszámítható, néha meglepő fordulatokkal teli. 10es skálán nálam 8.

(#881) Huma


Huma
addikt

Na megnéztem a District 9-et. Továbbra is fenntartom amit mondtam. Rengeteg hiba van benne. Ennek ellenére az utóbbi idők egyik legjobb sci-fi filmjei közé sorolom.
Végig lekötött és izgalmas volt. Valamint meglehetősen egyedi. Tudott újat mutatni.

Ha nem lett volna benne az a rengeteg baki akkor talán még az évtized sci-fije is lehetett volna.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#882) leslieke


leslieke
Jómunkásember

John Carter 6/10, még éppen beleesik az egyszer nézhető kategóriába.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#883) Mister_X válasza Integra (#878) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jó a Hihetetlen család, de sajna a jó filmeknek sosem csinálnak folytatást :(

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#884) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Chronicle Director's Cut
1080p

Ez most nagyon bejött. Végre egy olyan "hero movie" ami nem a szokásos klisékre épül. Látvány korrekt volt és amúgy is imádom az ilyen kézi kamerás dolgokat.
Szerintem nincs olyan ember, aki ne játszott volna már el azzal a gondolattal hogy mit csinálni ha lenne valamilyen különleges képessége. Legfőképpen azok a részek jöttek be amikor megtanultak repülni és az "boss fight" a végén.

8/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#885) Mister_X válasza spammer (#879) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Sin City nekem is nagyon tetszett. Elôször azt hittem, hogy elcsúszott a DVD kábelje és azért fekete-fehér, de utána rájöttem, hogy a film noire mintaértékû használatát látom egy profin megkomponált alkotásban. Azért az elején volt egy kis wasistdas, mert mintha két (három) film lett volna egyben a szálak alapján.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#886) littlelion21 válasza Mister_X (#885) üzenetére


littlelion21
addikt

"Elôször azt hittem, hogy elcsúszott a DVD kábelje és azért fekete-fehér..."

[ Szerkesztve ]

(#887) Tibiajax válasza Huma (#881) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

te még itt vagy?

(#888) Mister_X válasza littlelion21 (#886) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:U
Fordult már elô, hogy az AV-kábel rosszul volt bedugva a TV-be és fekete-fehér lett a játék és a film.. nem láttam azelôtt soha egyetlen képet, kritikát, infót a Sin Cityrôl.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#889) gyuromoj


gyuromoj
veterán

50/50
1080p

A legtöbb megtörtént eseményt feldolgozó film tetszik és szerencsére ezzel sem volt másként. Jól mutatja be a film hogy mi élhet át egy rákos ember, miken megy keresztül minden nap, hogy viszonyulnak hozzá mások és hogy mennyit tud segíteni a család, barátok és a pozitív gondolkodás. Ilyenkor elgondolkodik az ember hogy milyen szerencsés ha nincs semmi baja.

8/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#890) Huma válasza Tibiajax (#887) üzenetére


Huma
addikt

Naná. Hová mennék? Semmi pénzért nem hagynám itt ezt a kellemes társaságot. :D

Szerintem ma megnézem a kutyás filmet.

Ez a mondat már régóta foglalkoztat:

"Nincs átmenet a sötétségből a világosságba, nincs ellentét, nincs elhatározás; minden csak van, mint valami lomha hegy, amit úgysem lehet megmászni, de nem is érdemes."

Valami olyan filmet néznék meg szívesen ami ezt a világszemléletet tükrözi.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#891) Realradical válasza Huma (#890) üzenetére


Realradical
őstag

"Nincs átmenet a sötétségből a világosságba, nincs ellentét, nincs elhatározás; minden csak van, mint valami lomha hegy, amit úgysem lehet megmászni, de nem is érdemes."

Íme

:DDD

szerk:
Egyébként, ha szereted Pityu bácsit akkor inkább olvasni tessen.
Bán Mór: Hunyadi könyvei pl. sok hasonló idézetet rejtenek.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#892) kmarci25


kmarci25
veterán

Üdv a díszes társaságnak! Az első hsz-em ebben a topikban. Régóta kerestem filmes fórumot, nem tudom hogy miért csak most jutott eszembe, hogy itt is szétnézzek.
Tegnap láttam az Engedj be (Lat den raetta komma in/Let the Right One in) című filmet.
Vámpíros, amit alapból nem szeretek. Mégis itt valamit elcsíptek, és nem tudom miért, de megfogott. Sikerült olyan atmoszférát teremteni, amiben érzi az ember a hideget, még úgy is, hogy 30 fokban néztem. Ahogy hallottam a könyv jóval durvább, de nekem ez így elég volt. Lassú, néhol már vontatott, de talán épp célzatosan. A gyerekszínészek meg nagyon jók, főleg a kislány. Csak az volt futa, hogy akárhányszor mutatnak utcaképet, soha senki sincs az utcákon... Plusz azt sem értettem, hogy miért kellett a történetet a közelmúltba helyezni...
7,5/10

És egy másik skandináv, gondolom volt már róla szó: Fejvadászok. Sokat vártam tőle, mert a könyv írójának nagy rajongója vagyok és ugyan ez direkt nem olvastam, de a Harry Hole sorozat sztem óriási. Lassan melegszik be, aztán a közepe nagyon ütős, a végét pedig nem igazán szerettem, anélkül, hogy spoilereznék, nem ezt vártam. Végül is csak egy leheletnyi csalódással jöttem el, picit több, mint másfél óra, és végül is egy jó közepes krimi. Ha megcsinálják a Hóembert (állítólag 2013-ban/-ra), és lesz fele olyan jó, mint a könyv, akkor érdemes lesz moziba menni.
7/10

Ha valaki tud ajánlani jó skandináv filmeket (Tetovált lány trilógián már túl vagyok), azt szívesen veszem. :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#893) Huma válasza Realradical (#891) üzenetére


Huma
addikt

:D
Valami másféle műre gondoltam. Kicsit komolyabbra.

Olvasni csak a maradi emberek szoktak, nem? :)

Bán Mórtól van vagy 6 könyvem.

(#892) kmarci25:
Azért nincs senki az utcákon mert kva hideg van ott.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#894) Integra válasza Tibiajax (#887) üzenetére


Integra
titán

tényleg másik topicot kell csinálni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#895) Huma válasza Integra (#894) üzenetére


Huma
addikt

Támogatom. :R

Alakítsunk egy privát klubot. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#896) adalbert1 válasza Integra (#866) üzenetére


adalbert1
veterán

Miért, milyen balhé volt? Gyanús, hogy minden hozzászólás megvan...

Ezek tuti olyan arcok, mint Huma. :))

21 Jump Street: egyszerű, bugyuta, a minőségi humortól baromi messze álló, de mégis szórakoztató volt. Fáradtan egyszer nézős filmnek szerintem tökéletes.

American Reunion: ez is tetszett. Persze nem az a halálra röhögöm magam minden olcsó poénon mint tizenévesen az első részt nézve, de szvsz jó volt ez így, hogy a karakterek is öregedtek.

(#897) Huma válasza adalbert1 (#896) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem teljes mértékben igazuk van. Már nekem is feltűnt, hogy egy zsebkendőnyi szárnnyal repked, ami lehetetlenség.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#898) madgie válasza Huma (#897) üzenetére


madgie
titán

:U

(#899) Fecogame


Fecogame
veterán

Chihiro szellemországban

Ehhez hasonló anime filmet tudtok ajánlani? :R

Ezeket már láttam, amik hasonlóak - 1x nézhető kat. nálam

A vándorló palota
Totoro - A varázserdő titka

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#900) koxx válasza Huma (#897) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sőt, a filmekben igazából nem lövik le az embereket, csak trükk az egész. A vér sem igazi. Sztem nézzél inkább cartoon networköt, bár te abba is belekötnél. Kezdem azt érezni, hogy sokszor direkt provokálod a fórumozókat a f.szságaiddal, nem lesz jó vége.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.