Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) PazsitZ válasza Huma (#706) üzenetére


PazsitZ
addikt

Be tudnék lőni egyet, de arra szerintem pont jó ez a filmes, vagy a PH top 100 movies topik...

(#716) Huma hsz-beli ötlet feljegyezve ;)

Filmezés terén is sok bepótolni valóm van. Hétvégén videótékázok pár filmet :U

Az a lesz ez még így se c. film is kimaradt eddig, pedig jónak tűnik.

- http://pazsitz.hu -

(#752) Jazz válasza Integra (#745) üzenetére


Jazz
veterán

...hát ezt látni kell. :DDD

free your mind

(#753) Csoffadalom válasza F34R (#749) üzenetére


Csoffadalom
tag

Nem rossz film. Akár többször is nézhető.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#754) Jazz válasza PazsitZ (#751) üzenetére


Jazz
veterán

Az ilyen listákkal (és legyen az IMBD akár) pont az a baj mint a demokráciával.....ha sok vérpistikének tetszik a Gyilkos Skorpió 8, akkor bizony benne lesz a listában.

A rang szerinti súlyozás diszkriminatív és nem releváns :) bár több a semminél, az egyéni lvl akárhány film esztéta szint megállapítása pedig ugye nem lehettséges.

Amit ugye mindenki szeretne, azaz, hogy pistike kritikájának súlyát csökkenteni, és egy minőségi listát létrehozni.

Mi lenne ha nem összesített listák lennének, hanem egyéni kategórián belüliek, amik esetenként eltérnek a szokásos akció, vigjáték....besorolásoktól.
Így külön lennének az egyszerű hollywood-i filmek, a mély érzésű tartalmas filmek, a minőségi vígjátékok, egyszerű paródiák, egyszerű akciók, minőségi akció, háborús filmek, egyszer nézhető filmek, alapművek, drámák, művészfilmek, kultfilmek....stb.

A listához még annyit, hogy lehetne hozzá csatolni egy vetítési dátumot? Ne csak a címek legyenek láthatóak.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#755) spammer válasza F34R (#748) üzenetére


spammer
veterán

Tudom, hogy ZS, és nem is szoktam ilyeneket nézni, de ez talán már az "annyira szar, hogy már jó" kategória lehet. Piranhák, csajok (cicik) és még Hasselhoff mester is benne van, mi ez, ha nem jó? :DDD

Viszont van sok néznivaló, de talán majd valamikor beiktatom, nyilván nem prioritás nálam sem :)

szerk:

A Börtönyregényt is tervezem megnézni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#756) ludsimon válasza Integra (#745) üzenetére


ludsimon
veterán

Ki jött már, vagy akkor hogy készült a kritika? :F
Csak mert én nem láttam kint..

undefined

(#757) NathanCullen válasza ludsimon (#756) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Hogyne. Jó minőségű, szuper giga HD-s kamerás, angol nyelven. :)

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#758) DelArco


DelArco
aktív tag

Get the Gringo
No végre valami jó film. Ez tényleg tetszett simán elképzelhető hogy még megnézem újra.
Mel Gibson is tud még jó lenni ha akar szerintem nem volt gond a játékával. Elsősorban mondjuk a történet tetszett egészen jó szerintem.
7,5/10-et megér szerintem.

Youth hides the key to salvation

(#759) czgabi76


czgabi76
tag

Melyik horror volt ez?
nem rég volt a tv2-n vagy az rtl-en,vagy m1-en volt egy olyan horror vagy film aminek az elején egy szemgolyó gurult a földön.így kezdődött az eleje.
szirénázás is volt a háttérben!

fontos!!!

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#760) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Befejeződött A hobbit forgatása

Perlman ismét Pokolfajzatként feszíthetett :R

Dinosaurs vs Aliens előzetes ez még akár jól is elsülhet

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#761) Jazz


Jazz
veterán

Majdnem híres - Almost famous

1970 környékén járunk, Doors, Led Zeppelin, Rolling Stones.....Fantasztikus zenék, remek színészek, jó rendezés, igen jó forgató könyv....egy nagyon jó élvezetes minőségi film.:) (amiből oly' kevés van mostanában)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#762) Psychonaut válasza Jazz (#761) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nagyon nem szerettem ezt a filmet, tiszta tundermese az egesz. A rock n' roll ennel sokkal piszkosabb mufaj. Sokat vartam tole, de meg vegig sem neztem. Lehet, hogy valamikor a jovoben adok neki meg egy eselyt, mert amugy nagyon szeretem ezt az idoszakot es ezeket a zeneket.

(#763) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Babylon A.D. Extended Cut
1080p

Ezt a filmet nem tudom hova tenni... Teljesen felesleges volt leforgatni szerintem.

4/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#764) Viszlát válasza baluka26 (#739) üzenetére


Viszlát
addikt

Jelentem, ember vagyok. :)

Szerk: ja és köszönöm az ajánlást, nem hallottam erről a filmről míg meg nem említetted.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#765) Jazz válasza Psychonaut (#762) üzenetére


Jazz
veterán

Ez olyan mint egy monty python gyalog galopp. Más szemüvegen keresztül kell nézni, különben azt is csak egy humortalan túlerőltetett ultra gagyi nézhetetlen filmnek látja az ember.
Én nem vártam a filmtől egy janis joplin életrajzi dráma feldolgozást. Nem is arról szól. És nem is a rock n' roll-t hivatott bemutatni. Arra ott vannak más filmek.
Amire én figyeltem, hogy egy egyedi történet, jó dialógusok, remek színészek, minőségi a rendezés, az operatőri munka, értékes és nem értéktelen szemét a forgató könyv, egyszerűen egy jó film, és nem valami agyhalott 3DD katyvasz.

free your mind

(#766) #54715584 válasza Viszlát (#764) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor nézd meg mindenképpen, és a százas zsepit készítsd elő :K

(#767) Jazz válasza #54715584 (#766) üzenetére


Jazz
veterán

Ez tényleg egy hűséges kutya történetéről szól, családi filmként megelevenítve? És ilyen ultra szentimentális mézes mázos túljátszott csöpögős, vagy azért megvannak a határok és csupán egy érzelgős film?

free your mind

(#768) #54715584 válasza Jazz (#767) üzenetére


#54715584
törölt tag

Állítólag igaz történeten alapul a film, nem olvastam utána, hogy így van-e, de állítólag ez igaz.

Simán egy családi film (bár nem tudom a kisgyerekek mit szólnának a film végéhez), de sok ismerősöm a barátnőjével nézte, és ők jobban sírtak, mint a csajok :DDD
Van benne máz is rendesen, de szerintem a kutyus miatt ugyanúgy jelen vannak a határok is, úgy összességében egy megható és szép történet, megszórva egy kis szomorkás hangulattal.
Alap érzelmekkel operálnak a filmben, akinek volt már a kutyája hűséges társa, az mindenképpen elérzékenyül.

Sajnos amikor én néztem, az egyik ismerősöm lelőtte a fő poént, ezért annyira nem élveztem.
Viszont aki szeretne egy jó filmet, az bátran vállalja be, de inkább a párjával. :K

[ Szerkesztve ]

(#769) Viszlát válasza #54715584 (#766) üzenetére


Viszlát
addikt

Már megnéztem, ezért mertem kijelenteni hovatartozásomat. :)

Jazz: egyáltalán nem nyálas, szimplán egy olyan történet, amit a hétköznapi ember is megél, ha nem is ilyen formában. Ezért lehet ekkora hatással a nézőkre.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#770) #54715584 válasza Viszlát (#769) üzenetére


#54715584
törölt tag

Én is ezt akartam mondani :K

(#771) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hanna
1080p

Érdekes film volt. Külön tetszett hogy a film eleje és vége egy keretbe foglalta a filmet. Akciójelenetek korrektek voltak. A kislány jó úton halad hogy elismert színésznő legyen belőle. Amúgy pedig bájos teremtés.

7/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#772) #54715584 válasza gyuromoj (#771) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tetszett nekem is, lekötött végig :)

(#773) spammer


spammer
veterán

Piranha 3DD

Na mégis megnéztem, ebben a melegben gondoltam jó lesz ilyen vízi baromság.... Zs kat, de az a szerencséje (?), hogy nem veszi komolyan magát, kb. mint a Grindhouse filmek. Történet és az izgalom zéró, de vannak jó csajok (sok sok dupla D :D ), meg Hasselhoff baywatch-os poénokkal.

Ha nagyon nincs más, egynek elmegy, ha az ember tudja, hogy gagyiságot fog nézni, és nem vár tőle semmit.

4/10, de csak a csajok és Hasselhoff miatt :)

2D-ben néztem, 3D talán még dobhat rajta egy pontot...

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#774) dokee78 válasza spammer (#773) üzenetére


dokee78
félisten

Ez a film egy vicc?

(#775) #04441088


#04441088
törölt tag

A diktátor-t látta már valaki? :) Jóféle?

(#776) spammer válasza dokee78 (#774) üzenetére


spammer
veterán

Kb. mint a végső állomások, olyan, de még annál is komolytalanabb, meg még annyi "kamu" történet sincs :D Tipikusan az a film, amitől semmit nem kell várni, vannak csöcsök, jó nedves csajok (a víztől! :DDD ) oszt kész! Meg mondom, a Hasselhoffos "nosztalgiafaktor" egy poénnak jó. (Kicsit a Grindhouse filmekhez hasonlít az egész...)

De a kérdésedre válaszolva: az :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#777) Gyusz válasza #04441088 (#775) üzenetére


Gyusz
őstag

(#778) #54715584 válasza spammer (#776) üzenetére


#54715584
törölt tag

Neeeee....ne hasonlítsuk egy filmhez sem, mert a Piranha akármelyik része sem értékelhető alkotásként...

A végső állomást főleg ne sértegessük vele... :)

(#779) mickemoto


mickemoto
őstag

Bűnjel (2000), nem egy szokványos krimi, jóval életszerűbb.

Cinema Paradiso (1988), Régóta terveztem megnézni ezt a filmet. Azt kell hogy mondjam ez egy csodálatos film.Mindenkinek kötelező.

(#780) spammer válasza #54715584 (#778) üzenetére


spammer
veterán

Na jó, a Végső Állomás 1 még talán elment annak idején (talán még a 2 is), de onnantól kezdve.... Főleg az újabbak, nem is tudom melyik rész volt, amikor ilyen Nascar versennyel kezdődik... Katasztrófa. Sok értékelhető ezekben sincs, csak a véres halálesetekre van kihegyezve az egész... A Piranha is erre, meg a csajokra. Csak ez a Piranhás szar nem is akarja magát komolyan venni, látszik az egész filmen. Bár én csak a 3DD-ről beszélhetek, első részt nem láttam, nem tudom milyen volt... Gondolom jobb az sem lehetett :D

De azért ügyesek, hogy kaptak pénzt ilyen film elkészítésére, lehetett vagy 20 oldal a forgatókönyv :D A forgatás viszont biztos buli lehetett: sok csaj, medence, gondolom a felvételek között lazítottak is kicsit :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#781) NathanCullen válasza spammer (#780) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Na jó, a Végső Állomás 1 még talán elment annak idején (talán még a 2 is), de onnantól kezdve....

A Végső állomás nem rossz film, nem talán, szerintem biztos. Az viszont igaz, hogy a 2-vel megkezdve folyamatosan romlott/romlik a színvonal. :)

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#782) Pitterix


Pitterix
őstag

Hippi-túra

Igazi marhaság.
Néha idegesítő, néha fárasztó, kisebb hibákkal tarkított, de egyszer nézhető, sőt talán élvezhető is.

6,3\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#783) Huma válasza Jazz (#734) üzenetére


Huma
addikt

Na megnéztem. Úgy tűnik még nem láttam. Jó volt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#784) #54715584


#54715584
törölt tag

A végső állomás 2-ben van a kedvenc jelenetem, amikor szegény rendőrbácsit darabokra szedik a nagy szálfák. Meg úgy az egész jelenet, a balesetekkel. :)
Szerintem jó a franchise, bár tény, hogy a 3D és 1-2 gyengébb forgatókönyv kicsit lazított a részeken.

Ezt a Piranhát meg pénzkidobásnak tartom, nem is értem miért kellett második rész? Persze ez csak az én véleményem :)

(#785) spammer válasza #54715584 (#784) üzenetére


spammer
veterán

Pénzkidobás? Kinek? A moziban nézőnek lehet, bár aki moziban nézte, az már úgyis tudta, mire számítson (főleg az első rész után). A készítők meg aprópénzből csináltak egy filmet, ami tuti, hogy sokszorosan visszahozta az árát, köszönhetően a 3D-nek és a sok dupla D-nek :D

Én meg "kikölcsönöztem" , ennyit ért meg maximum. Időt áldoztam rá :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#786) Jojo5 válasza spammer (#785) üzenetére


Jojo5
őstag

moziról jut eszembe, én már úgy rá vagyok kattanva az Batmanra, hogy az szörnyű... :( :Y
amint lehet éccakai premierre próbálok jegyet szerezni imaxben, ez a spider man se lehet rossz imaxban csak haver foglalt jegyet az éjszakaira, de nekem pont rossz időpontban van...

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#787) koxx


koxx
MODERÁTOR

Valamikor újra kéne nézni a trilógiát

(#788) gyuromoj válasza koxx (#787) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nagy kedvenc a trilógia, 1080p-ben pihen a HDD-men.
Félévente-évente újranézős.
:R

Szegények már nem lesznek fiatalabbak, de legalább maradandót alkottak. :) :(

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#789) ludsimon válasza koxx (#787) üzenetére


ludsimon
veterán

Hatalmasat alkottak!
Gyerek korom legjobb filmjei, a Bud Spencer & Terence Hill filmek között. :K

undefined

(#790) DelArco


DelArco
aktív tag

Contraband
Egyszer meg lehet nézni. A történet és a színészek alakítása nem nagy szám szerintem. Nem értem miért csinálnak ennyire középszerű filmeket amikben semmi olyan nincs ami 1000 ugyanilyenben ne lett volna már benne. Bár biztos az ilyen sablonszotrik is hoznak pénzt.

Youth hides the key to salvation

(#791) baluka26 válasza Viszlát (#764) üzenetére


baluka26
veterán

:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#792) dokee78


dokee78
félisten

Láttátok már a Batman Nokia Promo trailerét?
Nekem nagyon tetszik,szinte kirázott a hideg tőle. :DDD
Tom Hardy nagy lesz.

(#793) scorpy02 válasza dokee78 (#792) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Ilyet még nem is tapasztaltam youtube-on, hogy ha átváltok mondjuk 720p-re, akkor nem állítja meg a videót, hanem elkezd forogni a fogaskerék, és amikor leáll, akkor a videó megállítása nélkül átvált jobb minőségre. Tetszetős. :K

(#794) koxx


koxx
MODERÁTOR

Shame (720p, szinkron)

Pont olyan a film mint amilyen a címe :/ 3/10

(#795) dokee78 válasza koxx (#794) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem tetszett a film,kivéve a végén a homárság.

(#796) Solar_Wind válasza koxx (#794) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Szerintem marha jo film.

(#797) NathanCullen


NathanCullen
senior tag

Ondine

Nagyon jó hangulat, remek történet, jó szereplők. Erősen ajánlom, azoknak, akik szeretik a nyugodt, profi drámákat, egy kis romantikus beütéssel. A színészeket is eltalálták a szerephez. Alicja Bachleda pedig rohadt jól néz ki...

Objektíven 7/10-es a film, de szubjektíven 9/10-es. Engem nagyon megfogott a mesés történet, és a kiváló hangulat.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#798) varsam


varsam
őstag

hali

ajánlanátok pár jó vígjátékot kérlek
köszi

(#799) dokee78 válasza varsam (#798) üzenetére


dokee78
félisten

*Távkapcs
*Trancsírák
*Spanom csaja
Förtelmes főnökök
*Faterok motoron
*Nagyfiúk
*Halálos temetés (a régebbit nézd,az amerikai remake nem jött be)
*A bébisintér
*Másnaposak 1-2
Terhes társaság
Kellékfeleség

* ezek kötelezők

[ Szerkesztve ]

(#800) NathanCullen válasza varsam (#798) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Pl.:

Charlie Bartlett
Fanboys - Rajongók háborúja
Másnaposok 1, 2
Elhajlási engedély
Terhes társaság
Kick-Ass
Zöld Darázs
Superbad
Paul
Trópusi vihar
Kiscsávó

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.