Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) koxx válasza Huma (#1843) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Én a Leleményes Hugoval jártam így. Vártam a nagy csodát, de nem történt semmi. Pedig volt potenciál a filmben, csak nem tudták kihozni belőle." el se hiszem, hogy vmiben egyetértünk :)

(#1852) #54715584 válasza koxx (#1851) üzenetére


#54715584
törölt tag

Én meg mindkettőtöknek ellentmondok, le voltam nyűgözve és nagyon tetszett a film és végig lekötött :DDD

(#1853) pohár válasza Ps Vita (#1817) üzenetére


pohár
félisten

SPOILER

a végén én is felnevettem kicsit a mozival együtt, jó kis csavar volt :D
de a vége kiszámítható volt kicsit, gondolok arra, mikor az olasz jelenetet mutatták

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1854) Jojo5 válasza pohár (#1853) üzenetére


Jojo5
őstag

SPOILER is meg nem is

volt benne pár vicces jelenet, pl. amikor a fiatal zsarut beoltotta az öreg, meg a srác bocsánatot kért meg még akad ám... :))

a végén nálatok is volt taps meg ujjongás ? :DDD

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1855) horush válasza Jojo5 (#1854) üzenetére


horush
addikt

Páran tapsoltak, hogy kinek, nem tudom.. Talán a mozigépésznek? :D

Mondjuk megtapsolták a srácot is az Asustól, aki a film előtt beszélt röviden az egyik laptopjukról, bár nem volt túl nagy taps, mindenki a filmet várta már inkább.

[ Szerkesztve ]

(#1856) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

no kérem alássan. hogy valami hasznosabb benyögés is legyen a topicban

most beszélgettem a toldi mozi recepciós fiatalemberrel (ott akartam volna megnézni, mert trendi vagyok), meglepően felkészült volt és nyílt.
érdeklődő kérdésemre a következő választ kaptam: jelen pillanatban a sötét lovagot csak és kizárólag vagy szinkronnal vagy eredeti nyelven felirat nélkül adják. náluk is, máshol is.
az oka eléggé prózai. a kópiákat digitális verzióban kapják meg a 35mm-es tekercsek helyett - amikre ugye eddig simán ráégették a feliratot utólag itthon - és ott van ugye képanyag, van audiosáv és pá. feliratsáv is lehetne éppen, de az már egy +koncepciót képez, amit az aktuális hazai forgalmazó dönt el épp, kell-e a közönségnek, vagy sem. és mivel a jó sötét lovaggal elsősorban a pláza viszonylag egyszerűbb műveltségű közönségét bombázzák meg, ezért most nem (/se) lesz felirat. szóval választhatsz itthon, szinkronocska vagy megpróbálod angolul ugy ahogy megérteni.
nahát ezt így már neem... :N
úgyhogy Tibi el is döntötte, hogy ezt most kihagyja szépen, és megvárja a blurayt. addig meg szépen, ügyesen, fiatalosan ellavírozgat majd a spoilerek tengerében

[ Szerkesztve ]

(#1857) NathanCullen válasza Tibiajax (#1856) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Az a gond, hogy a legtöbb fiatal annyit makog angolul, hogy "yes, no, what, fuck" stb. Egy épkézláb mondatot nem tudnak összerakni, pedig minden iskolában tanítják. Tehát nekik érteni kellene, de nem. És mivel őket célozzák a filmekkel, így nincs az angolra igény. Lehet azt mondani, hogy Magyarország, magyar nyelv... Csakhogy magyarul sem tudnak normálisan írni/olvasni/beszélni. És itt nem egy-két helyesírási hibáról van szó, mert az mindenkinél előfordul. Mellesleg az angol nyelv alap, tanítják, tehát tudni kellene. De nagyon valószínű, hogy a többi tanított anyagot sem tudják rendesen.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#1858) horush válasza Tibiajax (#1856) üzenetére


horush
addikt

Én tegnap feliratosan néztem meg (igaz premier előtti vetítésen), de szerintem máshol is van feliratos verzió egyébként. (Mom park, Aréna)

[ Szerkesztve ]

(#1859) koxx válasza Tibiajax (#1856) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor én ezt meg is cáfolnám. Tegnap este haver megnézte a MOM-ban, premier előtti vetítésen. Eredeti angol hanggal és magyar felirattal. Szóval nem biztos, hogy pontosak a kollégának az infói.
Nekem jó lesz szinkronnal :) majd itthon megnézem angolul ha egyáltalán...

(#1860) Huma válasza NathanCullen (#1857) üzenetére


Huma
addikt

Jaj, hagyjuk már azt, hogy mindenkinek tudnia kéne angolul. Van akinek nincs hozzá érzéke. Általában az iskolai nyelvoktatás sem éppen magas szintű. Arra meg nincs mindenkinek pénze, hogy kimenjen pár hónapra Angliába.
Persze lehet bohóckodni angol nyelvű feliratos filmekkel, de ha az ember élvezni akarja akkor nem alkalmas túlzottan a nyelvtanulásra. Az én képességeimet legalábbis meghaladja, hogy egyszerre figyeljem a képet, olvassak és próbáljam értelmezni az angolul elhangzott szöveget. Legalábbis folyamatosan nem megy.

Arról nem is beszélve, hogy van aki nem angolt tanul hanem pl németet.

Semmi baj sincs a magyarokkal. Külföldön sem művelik jobban az idegen nyelveket.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1861) pohár válasza Tibiajax (#1856) üzenetére


pohár
félisten

MOM-ban és az Arénában megy feliratosan

itten van e

legközelebb szépen meg kell nézni a CinemaCity honlapján, és nem hőbörögni :P

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1862) Tibiajax válasza koxx (#1859) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jó, ha adják mégis felirattal, annak csak örülök én..
a mom parkot én is néztem, de nem sikerült kiderítenem, lesz-e az angol dub alatt felirat is
Ha viszont lesz, ott a helyünk! kár, h mostmár várnom kell vele jövö hétig.. :/
szerk. kösz, pohár

[ Szerkesztve ]

(#1863) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Eagle Unrated(nem tudom mivel volt több)
1080p

Egyszernézős szokványos hollywood-i mozi. Tájak szépek voltak és jó volt látni pár magyar arcot.

6/10

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1864) Dani82


Dani82
senior tag

Jack kechum's girl next door elég hard :F

(#1865) rt06 válasza NathanCullen (#1857) üzenetére


rt06
veterán

az iskolai nyelvoktatas (ahogy legtobb helyen csinaljak) kb semmit nem er
20+ ember egy csoportban, heti 2-4x 45 perc alatt lof*szt nem fog megtanulni angolul

arra meg, hogy szuksege van ra, tobbnyire csak kesobb jon ra az ember

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1866) Tibiajax válasza Dani82 (#1864) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

azt mondják, igen. az egyik legkeményebb, a múfajában

...mások szerint meg kaka, van nála jobb is sokkal. pl ez

humának meg közben találtam meg egy remek filmet[link]
:))

(#1867) NathanCullen válasza Huma (#1860) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Jaj, hagyjuk már azt, hogy mindenkinek tudnia kéne angolul.

Ezt egyátalán nem mondtam. De nézz végig pár állásajánlatot, és lepődj meg, mi sokszor az alapkövetelmény. Egyébként a fiatalokról beszéltem, akiknek sokszor (iskolától, osztálytól, satöbbi függően) elég komoly szinten tanítják. Igen is szégyen, hogy ezek után két szót nem tudnak. Holott a szakma/képzés is sok esetben megköveteli. Nem tudnia kéne vagy elvárható lenne, hanem kötelező ilyen esetben.

Van akinek nincs hozzá érzéke.

Olyan nincs. Ha valakinek nincs hozzá érzéke, az magyarul sem tanul meg. Olyan van, hogy valakinek nincs hozzá kedve.

Általában az iskolai nyelvoktatás sem éppen magas szintű.

Nem is épp az általános iskolára gondoltam. De meglepődnél... Ha egy gyermek mindent megtanul az általánosban, egy angol filmet úgy-ahogy megért. Kiskorom óta angolt tanultam, emlékszem anno milyen szinten tanultam. Nem abból állt, hogy yes/no.

Arra meg nincs mindenkinek pénze, hogy kimenjen pár hónapra Angliába.

Tök felesleges. Érteni, meg beszélni teljesen különböző dolog. Ha pl. angol nyelvű filmeket nézel, remekül megtanulod hallás alapján érteni. Ez nem jelenti azt, hogy beszélni is szépen fogsz, akcentus nélkül, de gyakorlott leszel.

Persze lehet bohóckodni angol nyelvű feliratos filmekkel, de ha az ember élvezni akarja akkor nem alkalmas túlzottan a nyelvtanulásra.

Először meg kell tanulni angolul. Utána nem tanulni kell a filmmel a nyelvet, hanem gyakorolni, mikor már megérted.

Az én képességeimet legalábbis meghaladja, hogy egyszerre figyeljem a képet, olvassak és próbáljam értelmezni az angolul elhangzott szöveget.

Ennek több oka lehet. Vagy nem tudsz gyorsan olvasni, vagy nem is tudsz angolul. Plusz ha tudsz angolul, akkor nem kell mindig a feliratot figyelni, mert a lényeg az, hogy ilyen esetben a felirat csak segítség, azokhoz a részekhez, amiket nem értesz. Vagy nem is kell felirat...

Legalábbis folyamatosan nem megy.

Itt a lényeg. Ha folyamatosan olvasod, akkor nem is érted a nyelvet... Akkor kell olvasni folyamatosan a feliratot, ha nem érted a nyelvet, és angol nyelvű filmet nézel magyar felirattal.

Arról nem is beszélve, hogy van aki nem angolt tanul hanem pl németet.

Ezzel sincs semmi gond. Nem mondtam, hogy mindenkinek angolul kell tudnia. Csak annak kellene valamilyen szinten beszélnie, akiknek tanítják. Pusztán ennyi...

Semmi baj sincs a magyarokkal. Külföldön sem művelik jobban az idegen nyelveket.

Azért ebben ne légy olyan biztos. Valamikor láttam a TV-ben is róla egy műsort, talán a Fókuszban volt róla szó. Plusz találtam hirtelen egy cikket, majdnem 10 éves, de gondolom nem sokat javult azóta a helyzet: KATT

Bocsi a többiektől a hosszú offért!

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#1868) Kassadin válasza rt06 (#1865) üzenetére


Kassadin
addikt

Ez így van sajnos.

(#1869) pohár


pohár
félisten

Meglepetésfilm az év legsikeresebb komédiája

jó látni hogy jól sikerült a film, így biztos moziban nézős lesz ez is

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1870) Dani82 válasza Tibiajax (#1866) üzenetére


Dani82
senior tag

Jaja, azt tegnap néztem. Kicsit más műfaj, de eléggé döbbenet az is. Ráadásul ma éjszaka álmodtam is róla valamit rohadjonmeg :D

(#1871) PazsitZ válasza Huma (#1860) üzenetére


PazsitZ
addikt

külföldön sem művelik jobban az idegen nyelveket.

Nem mondom, hogy az én tapasztalatom releváns, de én nem ezt tapasztaltam.

Továbbá, bár én angolt is tanultam korábban, úgy hiszem a feliratos filmek sokat fejlesztettek a nyelvtudásomon. Persze tudatosan nem csak süketen olvasgattam, hanem hallgattam-olvastam a szöveget. Emellett tudtam élvezni a filmet.

Továbbá szerintem illene tudni legalább alap szinten 1 használható nyelvet, minden embernek. Mégpedig azért, mert a mai világunk mérete összeszűkült.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#1872) rt06


rt06
veterán

amugy en tovabbra is azt mondom, hogy nyelvtanulashoz sokkal jobbak a sorozatok, mert nem masfel-ket orad van arra, hogy megszokd az egyes szereplok kiejteset, szavajarasat, hanem tobb napnyi anyagod

NathanCullen: majdnem mindenben igazad van, de az elso ponton szerintem tevedsz
igenis, mindenkinek, aki valami ertelmeset akar kezdeni magaval, kellene tudnia - ha nem is angolul - legalabb egy nemzetkozi szinten hasznalhato nyelvet, es nem csak annyira, hogy ne tudjak eladni kilora kutyaeledelnek

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1873) Viszlát


Viszlát
addikt

Mindenkit megnyugtatok, a TDKR nem az a film, ahol az angol tudás szintje miatt aggódni kellene. Nem éppen egy gondolkodós, filózgatós, pörgős párbeszédekre alapozó filmről van szó, alapfokú angollal könnyedén megérthető. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1874) Huma válasza Tibiajax (#1866) üzenetére


Huma
addikt

Tetszik a címe. :D

más:
Már csak fél óra van hátra a zombis filmből. Nem is vészes. Rosszabbra számítottam. A zenéje pl egészen jó.

(#1867) NathanCullen: Nem értek veled egyet. Később, ha már ráérek kifejtem.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1875) rt06 válasza Viszlát (#1873) üzenetére


rt06
veterán

tartok tole (nemreg neztem meg az elso ket reszt), hogy nagyobb gondot fog okozni a nyelvtudas esetleges hianyossagainal batman horgese

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1876) Viszlát válasza rt06 (#1875) üzenetére


Viszlát
addikt

Na igen, az lehet, bár a kemény imázs része, hogy tőmondatokban beszél és keveset, szóval nem vészes. Bane eltorzított hangja is necces lehet, de az sem hűdemittomén, lassan beszél és akkor sem az atomfizikáról.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1877) Tibiajax válasza rt06 (#1875) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

és akkor bane-t még meg sem említettük..

(#1878) Kassadin válasza Viszlát (#1876) üzenetére


Kassadin
addikt

Azt amúgy tudod, hogy újra vették az egészet? Állítólag a legelső Bale monológokat nem is lehetett érteni. De ha jól rémlik, a legelső előzetesben én is ezt tapasztaltam.

(#1879) Viszlát válasza Kassadin (#1878) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, nem tudtam. Számomra egyébként még ez a torzítás is teljesen felfoghatatlan, köze nincs Hardy hangjához, egyszerűen nem értem mi ráció volt ebben az egészben.

Amúgy Batman recsegős hangjáról jutott eszembe, hogy érdekes módon nála senki nem kritizálja a résnyire nyitott száj dolgot, szegény Twilight-os csajt meg mindenki ezzel zúzza. Pedig a denevéres fickónak is állandóan tátva van a szája. :D

Szerk: haver benyögte, hogy szorítja a jelmez, azért. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1880) spammer válasza Viszlát (#1873) üzenetére


spammer
veterán

Ha alapfokkal nem is (mert az aztán tényleg lószar szint), de egy középfokú/szintű angollal egy ilyen filmet meg kellene érteni felirat nélkül is. Egyébként én már leszoktam a magyar feliratokról is elég régen, ha az akcentus miatt nem értem vagy bármi más miatt, akkor ott az angol felirat (az látod, amit hallasz is, nem elferdítést), oszt csókolom. Ezeknek a filmeknek azért nincs olyan bonyolult nyelvezete. Jó, egy Sorkin filmhez azért már kell felirat, ha nem vagy perfekt :D

Persze kell szinkron, mert vannak gyerekek, idősebbek, más nyelvet beszélők, nyelvet egyáltalán nem beszélők stb., szóval nincs ezzel sem semmi gond. Én is szoktam szinkronnal nézni, de vígjátékokat :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1881) NathanCullen válasza spammer (#1880) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Ha alapfokkal nem is (mert az aztán tényleg lószar szint), de egy középfokú/szintű angollal egy ilyen filmet meg kellene érteni felirat nélkül is.

Ennyi.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#1882) Viszlát válasza spammer (#1880) üzenetére


Viszlát
addikt

Rosszul fogalmaztam, alapszintű-t kellett volna írnom, mivel fogalmam sincs, hogy mit követelnek meg egy alapfokú nyelvvizsgán.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1883) Tibiajax válasza spammer (#1880) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

helló. nyugtass már meg, h nem dopmen az avatarod..

(#1884) koxx válasza Tibiajax (#1883) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem az :) róla van szó [link]

[ Szerkesztve ]

(#1885) pohár válasza koxx (#1884) üzenetére


pohár
félisten

ó, épp most akartam linkelni :N
Coach Taylor az

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1886) Tibiajax válasza koxx (#1884) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

já de jó, tényleg.. :)
nem ismerem őt

(#1887) spammer válasza Tibiajax (#1883) üzenetére


spammer
veterán

LOL, még hogy a Dopeman :DDD Már Flour Tomit is mondtak rá, mi jöhet még? :O :D

---

(#1885) pohár : Végre valaki felismerte/ismeri :R :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1888) pohár válasza spammer (#1887) üzenetére


pohár
félisten

ja, NFL topikban láttam a megfejtést :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1889) koxx válasza pohár (#1888) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én meg kikerestem az arcképszerkesztőből :DDD

(#1890) DelArco


DelArco
aktív tag

One Flew Over the Cuckoo's Nest
Jack Nicholson szerintem nagyon jó volt ebben a filmben tényleg oscart érdemel érte. Maga a film annyira nem tetszett hogy sokszor megnézzem de egyszer mindenképp érdemes volt.

Shichinin no samurai
Ezzel nagyon melléfogtam sajnos. Végignéztem azért de számomra egészen unalmas volt egy-két jelenettől eltekintve. :(

Schindler's List
Ezt már láttam korábban csak nem emlékeztem rá. Jó film és szerintem is van helye egy top250es listán (mondjuk nem feltétlenül ennyire elöl)
Liam Neeson alakítása szerintem nagyon jó sikerült jó volt nézni.

Youth hides the key to salvation

(#1891) pohár válasza koxx (#1889) üzenetére


pohár
félisten

azt mindjárt gondoltam :D
arra emlékeztem hogy az NFL topikban láttam hogy rákérdeztek, csak a névre nem emlékeztem

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1892) Jojo5 válasza Kassadin (#1878) üzenetére


Jojo5
őstag

nem Bane-re panaszkodtak, hogy "erthetetlen"?
meg arrol is volt szo, hogy Nolan azt mondta, hogy nem hajlando ujravenni most akkor ennek mi lett a vegeredmenye konkretan?:F

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1893) Tibiajax válasza koxx (#1889) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szóval mindketten simán vágtátok ránézésre... :DDD

(#1894) Kassadin válasza Jojo5 (#1892) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerinted én mit írtam? :D

Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1895) spammer


spammer
veterán

Nem baj, legalább megjegyeztétek a nevét. :D Amúgy ha nem is mozi, de sorozatos téma ő is, Emmy-díjas szerepe volt ez Kyle Chandler úrnak (ezért), enyhén szólva is tökéletesen alakítást nyújtott az 5 évad alatt :K

Amúgy játszott a Super8-ban is, de azt inkább hagyjuk, az nem volt méltó szerep hozzá :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1896) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Du voltam TDKR imax vetitesen, egy szavam van ra: tokeletes!:)
Legalabb is szamomra, bar lwhetett volna hosszabb -az utolso jelejet, de semmi panaszkodnivalom nincs ra, lehengerlo volt.

Spoiler:
heten daraltam mindent, ami deneverrel kapcsolatos, es kicsit utanaszamoltam Nolan verziojanak: 8evesen lesz arva, Chill kb 14 evet ul, aztan 7evig szamuzetes, szoval kb 29evesen (+talan kb 1-2ev) lett Batman, az maradt kb 1 evig (TDKban mondja Joker), utana 8 evig pihi, majd kb 3 napra visszater (+kb 110nap fogsag).
Szoval nem volt egy hosszu karrierje, es kb 40 evesenmar vissza is vonult vegleg. :)
Nem, mintha panaszkodnek, csak erdekessegkeppen.

Szegeny Robin, mindenfele eszkoz nelkul kapta meg a stafetabotot (kocsi nincs, batpod Selinanal, a bat [nevetseges, hogy ezt nem forditottak le] felrobbant, a ket szett maszk elhasznalva[a barlangeban fogtak el, a kontener alattiban tunt el], szoval majd lehet izzasztani az ugyben Foxot, bar penz nem maradt+a felso emeleten egy arvahaz duborog. :D ).

Mondjuk a szobrot meg azt, hogy teljesen csodbe ment kicsit erosnek tartottam, de vegig lekotott a film. :)

Most potlom gyorsan a No man's landet es a Knightfallt.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1897) Huma válasza NathanCullen (#1867) üzenetére


Huma
addikt

Tudom, hogy sok helyen követelmény az angol. De ettől még nem lehet mindenkitől elvárni, hogy tudjon angolul.

"Olyan nincs. Ha valakinek nincs hozzá érzéke, az magyarul sem tanul meg. Olyan van, hogy valakinek nincs hozzá kedve."
Márpedig van ilyen. Magyarul elég jól tudok. Viszont egyrészt legendásan rossz a memóriám másrészt elég rossz a hallásom. Mármint nem úgy hogy süket vagyok hanem, hogy hiába ismerem a szavakat angolul, ha nem értem amit mondanak.
Ha nem szépen artikulálva beszélnek, hanem hadarnak, akkor nem értem. Ezért szeretem e tekintetben az angol filmeket. Sokkal érthetőbben beszélnek mint az amcsik.
A memóriára visszatérve. Mire megtanulok 10 szót elfelejtek 20 másikat. :D

Van akire ragad a nyelv. Elég neki az iskola, angol nyelvű filmek és a számítógépes játékok kombinációja. Viszont rengeteg ember nem így van vele.
Ezért is bírom mikor valaki beírja, hogy tök alap az angol és aki nem műveli az lusta és nem is akarja megtanulni. Mintha valami fél ember lenne az aki nem beszél angolul.
Te már minimum a tizedik ember vagy aki így áll hozzá a kérdéshez itt a fórumon és ez felettébb bosszantó. Attól hogy neked nem okoz problémát egy nyelv elsajátítása lehet hogy másnak igen.
Ez olyan minthogy nézzünk le minden férfit aki nem tud kinyomni 80Kg-ot. Lehet hogy van akinek az alkata nem igazán alkalmas rá viszont ha sokat edz akkor biztos menni fog.
Van akinek ez gyerekjáték és még edzenie sem kell rá. Van akinek pedig vért kell izzadnia, hogy sikerüljön.

A linkelt cikk pedig már itt megbukott nálam: "Az Európai Unióban minden második ember legalább egy idegen nyelvet tud.
Nem tudom, hogy ez hogy jött ki nekik, de alaposan benézték.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1898) pohár válasza Zirowe (#1896) üzenetére


pohár
félisten

SPOILER

nem sok olyan 40 éves ember van, akinek nincsenek térd- és könyökízületei, meg hegesedett veséi :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1899) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Last Legion
1080p

Hétvégén elkaptam a végéből pár percet, gondoltam most bepótolom. Nekem mesefilmre hajazott teljesen, látszott rajta hogy nem kell "komolyan" venni. A végén tetszett hogy beleszőttek egy másik monda világot is. Jó volt látni a sok sorozatos arcot a filmben. [Aishwarya Rai Bachchan] pedig bollywood egyik legszebb színésznője.(ha nem a legszebb)

6/10

Remélem jövőhéten sikerül nekem is megnéznem a TDKR-t, még a szinkront is el fogom viselni.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1900) Zirowe válasza pohár (#1898) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Spoiler
Azt vehetjuk annak, hogy lelkiismeretfurdalasbol nem ment dokihoz a TDK vegi eses utan (bar a kozepen nagyobbat esett ugyebar Rachellel)+elhanyagolta magat.
Bar senkit nem zavart, hogy hip hopmegint egyenesen es bot nelkul jart+a godorbeli felepules es az esesek tulelese. :)
Amugy mokas a godor utalas a Lazarus pitre.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.