Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) Huma válasza ben11 (#35300) üzenetére


Huma
addikt

Te valami másik filmet néztél mert a Gravitáció címűben nem távolodnak. Csupán a kötél helyezkedik egy picit, de az is marhaság mivel nincs semmi ami húzná.

Az is érdekes hogy amikor lecsatolja magát a másik űrhajós akkor a csaj megindul az űrállomás irányába. Úgy tűnik hogy míg az egyik űrhajóst húzza a gravitáció addig a másikat taszítja. Teljesen logikus... :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35302) bok92 válasza Integra (#35298) üzenetére


bok92
addikt

Az egy minősíthetetlen sz@rrr... És én még voltam olyan hülye, hogy moziban néztem. :W Igaz rábeszéltek. :DDD

(#35303) LOTR válasza rii (#35296) üzenetére


LOTR
addikt

valaki a napokban érdeklődött egy film után, ahol -már nem emlékszem pontosan mit írt- valami fura dolgokkal edzettek/súlyzóztak és egyből eszembe jutott egy régi kedvencem, ahol van ahhoz hasonló jelenet: Suburban Commando - Külvárosi kommandó (1991)

nagyon régen láttam utoljára, nem tudom ha megnézném újra, akkor mennyire tetszene, de anno koptattuk a videokazettáját az biztos, kicsit scifi, kicsit vígjáték, meg "retro" is, viszont elgondolkodni azt bizony nem kell rajta :D

One Ring to rule them all

(#35304) rii válasza bambano (#35299) üzenetére


rii
nagyúr

tyóóóó .-D

nagyon köszönöm a címeket!!! .-)

(#35303) LOTR: köszönöm .-) megnézem!

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35305) Integra válasza bok92 (#35302) üzenetére


Integra
titán

azon gondolkodom, hogy mcgregor vajon mit szívott, mikor erre igent mondott... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35306) bambano válasza rii (#35296) üzenetére


bambano
titán

szellemirtók
menekülő ember
predator
lifeforce
a légy
the twilight zone (igaz, ez novella-sorozat inkább)
marslakó a mostohám
Addams family (nem tisztán sci-fi, de szerintem jó)
the abyss
vissza a jövőbe sorozat
a testrablók inváziója
az utolsó csillagharcos
szörnyecskék
bill & ted excellent adventure
rövidzárlat
13. harcos
existenz
5. elem
sötét zsaruk
jurassic park
gattaca
dark city

külvárosi kommandó +1

de a komplett listából szerintem 1. blade runner, 2. végső visszaszámlálás, 3. kék villám

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35307) rii válasza bambano (#35306) üzenetére


rii
nagyúr

fúúú'hát
lekötelez :R

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35308) LOTR válasza Integra (#35305) üzenetére


LOTR
addikt

ezt a filmet meg kell védjem egy kicsit, nem annyira rossz, simán nézhető egyszer, egy közepes film
pontosan azért néztem meg, mert annyira rossz véleményeket olvastam itt róla, már-már nem akartam elhinni, hogy tényleg olyan a film, mint ami vélemények itt voltak és amik szerencsére szerintem nem helytállóak

bár azt mondjuk el nem tudom képzelni, hogy mi került benne közel $200millióba és abból tényleg csak egy ilyen filmet sikerült kihozni...

One Ring to rule them all

(#35309) Integra válasza LOTR (#35308) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, biztos jól lebiziszelték közgép módjára a filmet, mert ez 50 milliót sem ért, legalábbis a cgi sem indokolja :DDD
egyszer megnéztem, soha többet, süllyesztő.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35310) callmeakos válasza HuMarc (#35274) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

intergalaktikus körhinta :DDD :O

All→M8

(#35311) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

3 előzetes kép a holnapi trailerhez :D

All→M8

(#35312) Integra válasza callmeakos (#35311) üzenetére


Integra
titán

megnézted már a bárányok hallgatnak c. filmet?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35313) pohár válasza callmeakos (#35311) üzenetére


pohár
félisten

kispocok jól küldi :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#35314) pohár válasza callmeakos (#35311) üzenetére


pohár
félisten

amúgy itteni idő szerint fél 6-kor debütál ITT

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#35315) callmeakos válasza Integra (#35312) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem igazán, de nagyon más filmet se néztem mostanában időhiány miatt. Ha ez nem tűnt volna fel, kevesebb vélemény kommentet teszek ki :U :(
De ha van is időm, inkább az Oscar filmekkel való lemaradásomat pótlom, de előbb utóbb erre is sor kerül.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#35316) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mivel már töbször hangoztattam itt, hogy mennyire utálom és hülyeségnek tartom a szuperhősös/képregényes filmeket. A tisztesség megkívánja, hogy bevalljam. Megnéztem a Thor - The Dark World-öt. És tetszett, marha jót szórakoztam! :) Sikerült tényleg kikapcsolnom és élvezni a filmet, és korábban pont erről vitáztam itt többekkel. Úgy, hogy arra sem emlékszem, hogy miről szólt az első rész.
Persze vannak negatívumok ami mellett nem tudok elmenni.:
-Az oké, hogy vannak a DarkElfek, és sötétségbe akarják taszítani az mindenséget. De méééééé'?! Miért akarják? Fény érzékenyek vagy mi a tököm? Ez nem nagyon van megmagyarázva.
-Natalie Portman-t mekkora hülye indokkal, "erőlteik" bele a történetbe? Pont őt "szállja" meg az éter. Persze.

És a legfontosabb, ezt a filmet kicsit elcímezték? Thor? Az ki? Mit csinált a filmben? Ennek a filmnek Loki címet kellett volna adni. Ami egyben az egyik legnagyobb pozitívum is. Az a figura nagyon jó, Tom Hiddleston pedig mindenkit lemos a vászonról. Kicsit szerintem ezért a rendező a felelős, neki kellett volna ezt észrevenni, mert nagyon elbillen a film, és szinte csak Loki-ra emlékszem belőle :)
Ami miatt még talán ennyire tetszett, az az univerzum. Ez a fantasy-scifi világ nagyon bejött nekem, és kellően kidolgozott is.

Tudom, hogy nagyon le vagyok maradva, de amilyen viszonyban állok a képregényfilmekkel, csoda, hogy megnéztem. Ellenben egy IronMan, Amerika Kapitány, az teljesen ki van lőve, azokat még mindig nevetségesnek tartom.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#35317) spammer válasza .LnB (#35316) üzenetére


spammer
veterán

Fura, hogy pont ez tetszett, szerintem borzalmasan gyenge volt az egész. Ennél még az IM3 is jobb volt, pedig az sem volt nagy eresztés. Marvelből nálam még mindig az IM1, ami oké, a többi meg felejtős. Bár nekem még a Thor 1 is jobban tetszett, mint ez...

Viszont erre a mosómedvés állatságra kíváncsi leszek. :DDD Thor is már annyira röhejes volt helyenként, hogy az jutott eszembe, hogy talán jobb lett volna, ha nem veszik komolyan az egészet, hanem csinálnak belőle egy fantasy-vígjátékot, azt' kész ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35318) .LnB válasza spammer (#35317) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, rákerestem itt a topikban a filmre, és olvastam amit te írtál. Láttam, hogy sokan negatívan írtak róla. De valamiért én még így is jól szórakoztam. Magam sem értem. :DDD Igazából én pont a poénok miatt nyilatkoztam ilyen pozitívan a filmről. Nekem kicsit inkább ez vígjáték volt.

A legnevettségesebb még mindig az Amerika Kapitány. Azt egyszerűen nem is értem, hogy merték kiadni. Az a film röhej, néztem SuperBowl alatt az új rész trailerét, az is egy Zs kategóriás film lesz. IronMan-ről sem jobb a véleményem. Egyik kedvenc hősöm Wolverine lenne, de az a film is kritikán aluli. Egyszerűen nem bírom nézni őket.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#35319) eeXaa válasza Huma (#35286) üzenetére


eeXaa
addikt

[link]
"Az űrállomás átlagosan 100 métert veszít naponta pályamagasságából. A Földet 92 percenként kerüli meg."
..tehát akkor mi is hat rá?
de amúgy szerintem az is hozzáadódott amit HuMarc linkelt a #35201 es hozzászólásban... most találtam meg ezt a hozzászólást, ami szerintem szintén egy nagyon jó magyarázat...
szerintem a kettőből simán kijön az amit ott láthattunk..
De valószínűleg a filmkészítők is kikértek pár hozzáértő véleményt egy ilyen kulcsjelenetre....

...amúgy meg ez egy tudományos fantasztikus FILM... abból pedig elég jófajta....

[ Szerkesztve ]

(#35320) Huma válasza eeXaa (#35319) üzenetére


Huma
addikt

100 méter/nap az kb 7cm/perc. 0,00416km/óra. Hatalmas sebesség. :U
Amúgy semmi olyat írtam, hogy nem hat a gravitáció valamire. Csak annyit hogy elhanyagolható a jelenetek szempontjából.

HuMArc által linkelt hozzászólás egyáltalán nem fedi a filmben történteket.
"Clooney nagyobb sebességgel száguldott Bullock felé, mikor elkapta még maradt a kezdeti energiából, így ő nem tudott akkora ellenhatást kifejteni ami megállította volna. Ha visszarántja, a kábel ami fogta a lábát, elvált volna az állomástól, ezért engedte el a hevedert Clooney."
Mivel már megállt, ezért nem maradt semmi az energiájából. Nem kellett már semmilyen ellenhatást kifejteni. Így nincs is miről beszélni.

Tudományosnak nem nevezném az említett bakik miatt. És igazándiból fantasztikusnak se mivel semmi ilyesmi nem volt benne. Jelenkori technológiát használtak a filmben.
Ez szimplán csak egy űrben játszódó dráma.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35321) .LnB válasza Huma (#35320) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha tudnátok, hogy ez a "Cloony elengedte a kötelet" jelenet itt az irodánkba is milyen vita tárgya :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#35322) spammer válasza eeXaa (#35319) üzenetére


spammer
veterán

Amúgy csak szerintem hülye kifejezés a tudományos-fantasztikus? Mármint a "fantasztikus" szó, amit magyarul/magyarban általában nem a fantasztikum, fikció, vagy fantázia szinonimájaként használunk. Most nyilván nem konkrétan a Gravity-vel kapcsolatos, csak épp eszembe jutott megint, ezt olvasva.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35323) brownus válasza Integra (#35139) üzenetére


brownus
veterán

jóóók! :)

(#35324) eeXaa


eeXaa
addikt

tudományos: mivel az ott történt eseményeket elég valósághűen jeleníti meg, mégha nem is 101százalékosan..
fantasztikus: mert az egész csak egy kitaláció, a valóságban semmi esély erre hogy ez így lejátszódjon...

(#35325) Huma válasza .LnB (#35321) üzenetére


Huma
addikt

Nem csodálom. Szerintem nem is tett jót a filmnek. Persze szép és megható jelenet ahogy a hős űrhajós feláldozta magát, csak baromi erőltetett és klisés volt.
No meg ugye nem is állta meg a helyét. Kb olyan mintha egy akciófilmben szálka megy a bal kisujjába az egyik karakternek és az erre főbe lövi magát csak hogy ne hátráltassa a többieket. :D

(#35324) eeaa:
"a valóságban semmi esély erre hogy ez így lejátszódjon..."
Végre. Csak elismerted hogy a film nem reális. :)

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35326) brownus válasza Tibiajax (#35197) üzenetére


brownus
veterán

btw, mi a francnak írja/írjuk ki, hogy szerintem, nekem, stb... mikor ez az én hozzászólásom, vagy az övé, vagy a tiéd!?!? hm? én nem szoktam más nevében irkálni, akkor se ha hangokat hallok a fejemben, általában elnyomom őket:d

ha már bűvös szó, inkább ezt használná következetesen mindenki: SPOILER :D

(#35327) eeXaa válasza Huma (#35325) üzenetére


eeXaa
addikt

...az esemény sorozata értettem... dehát jahh... ez csak egy film... ezért igy is kezelem...

(#35328) brownus válasza bok92 (#35252) üzenetére


brownus
veterán

:P

vs.

;]

e két kép közül választhatsz:D

béke meg minden, remélem nem lesz harag! :)

[ Szerkesztve ]

(#35329) jjeahh


jjeahh
nagyúr

nem tom volt-e már, és wareznek számít-e, de mindenkinek ajánlom, nagyon jó: [link], kritika, imdb :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35330) Dany007


Dany007
veterán

Hétvégén volt "szerencsém" megnézni az agyondicsért Gravity c. filmet. 3D-ben. Hát mit ne mondjak. Összességében nagy csalódás.
Grafikára, fizikára, látványra kiváló volt. De tényleg, végre egy film az űrben ahol tényleg nincsenek hangok, se orbitális robbanások a semmitől stb... Tehát korrekt volt.
Ellenben rohadtul vontatott, már-már unalmas és legfőképpen idegesítő! De piszkosul idegesítő. Azok a részek amelyeket arra szántak, hogy majd ott jól izgul az ember, meg leveri a víz meg ilyesmi... na azok a legidegesítőbb részek.
Kb, mint amikor hatástalanítják az atombombát és jujj melyik drótot vágjam el, de már csak 5 másodperc van és 1-nél sikerül végülis a jót elvágni. Na az egész film kb erről szólt. És ez nem az izgalamat fokozta, hanem csont ideg lettem tőle... már a harmadik ilyen szintu után.
Maga a story is elég lapos volt, persze gondolom hűek akartak maradni a valóságban is lehetséges dolgokhoz... de inkább dokumentumfilmnek tudnám elképzelni, mint mozifilmnek, sci-finek.
De tényleg, volt olyan rész ahol bele kellett tekernem mert már nem bírtam... tudtam hogy túlfogja élni, mert biztos voltam benne - hiszen még volt háromnegyed óra a filmből - de csakazért se sikerült kicsavarni azt a csavart... csakazért is elszállt a behajtó de azért az utolsó pillanatban mégiscsak elkapta is sikerült stb... fú szóval katasztrófa volt ilyen téren... (ja és mindezzel együtt ugye rendkívül vontatott)

No, aztán ezen felbuzdulva, nézzünk valami jobbat, megnéztük az Europa Report-ot is. Trailerekből gondoltam ez legalább tényleg valami frankó, izgalmas film lesz. Hát tévedtem. Egy fokkal érdekesebb volt, mint a Gravity de szintúgy dokumentumfilmnek tudnám elképzelni, nem mozifilmnek. Értem én az egésznek a koncepcióját - most spoiler nélkül próbálom írni - meg ötletes meg minden meg reális, valósághű érzést kelt stb... tényle... De épp ebből adódóan inkább dok.film, mint mozifilm. Pont mikor beindult volna és lett volna valami tényleg érdekes a filmben, na akkor lett vége.
Visít egy második rész után... Szóval ez is eléggé fos volt.

Áldom is az eget érte, hogy nem moziban néztem meg, pedig a Gravity-n elgondolkoztam és biztos brutális élmény lett volna iMax-ben mert látszott sima 3D tévén is, hogy azért ütős... de még így se biztos, hogy megérte volna a jegy árát... Láttam én már iMax-ben "űrös" dok.filmet...

Ami viszont pozitív csalódás volt az az Escape Plan! Csak pár sort olvastam róla előzetesben és sokat szidták amiért Stallone meg a Svájcinéger megint összeáll egy nagypapa filmre... És eszméletlen jó volt.
Érdekes volt, izgalmas volt, okozott meglepetéseket is, amire nem is számítottam volna... volt eleje, közepe, vége... Egyszóval fa...a volt tényleg.

(#35331) Realradical válasza Dany007 (#35330) üzenetére


Realradical
őstag

SPOILER!
Az Europa Report nem visít második rész után. Pont az volt a lényege ami történt. Utána már az ahogy Swarczi és Stallone védőruhában lemészárolja a lények anyakirálynőjét, nem illett volna bele a filmbe. :N
SPOILER!

Kezdek rájönni, hogy a topiclakók egy részének a fénykard és a sugárhajtás képviseli a sci-fi-t.
Tessen olvasni néhány Stanislaw Lem történetet, vagy, ha könnyebb téma kell akkor Isaac Asimovot és rá lehet érezni az izére annak, hogy "nem történik semmi".

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#35332) dokee78


dokee78
félisten

Final Fantasy VII. Advent Children Directors Cut 9/10
Sokadjára néztem meg,de egyre jobban tetszik.
Egyszer kétszer átváltottam angol hangsávra,nem jön be angol nyelven. :O
Japán nyelvel kötelező darab.

[ Szerkesztve ]

(#35333) Dany007 válasza Realradical (#35331) üzenetére


Dany007
veterán

:DD Ez nagyon jó volt! :D

De félreértesz... =/ Nem az volt a lényeg, hogy nem volt benne fénykard meg csihi-puhi. Az volt a gond, hogy nem volt benne semmi. Mutatták ahogy utaznak, ahogy élnek, ahogy küzködnek. Ami tök jó és tényleg érdekel is. Egy dokumentumfilmben. Nem pedig mozifilmben. Volt pár éve ilyesmi rész a Discovery-n hogy megcsináltak egy fiktív Mars-missziót NASA meg egyéb tudósokkal karöltve hogy valósághű legyen... Na az is korrekt volt, az is élvezetes és érdekes volt. Viszont sajnos az Europa Report se volt egy fikarcnyival se több. Ez a bajom.

Nem kell nekem fénykard. De egy ilyen filmben viszont kellene a rejtélyek. Az érdekességek, a jövőbemutatás a lehetséges dolgok feltárása stb... Az ilyen filmeket a rejtély miatt nézem, hogy kiderül-e valami, elgondolkodtat-e a szerző valamivel és igen, várnék némi magyarázatot is.
Kb, mint amikor olvasol egy jó krimit és a büdös életbe se derül ki a végén, hogy ki volt a gyilkos. Vagy nézel egy sport filmet. Mondjuk autóversenyzésről szóló filmet... Ahol megy végig a küzdelem, a felkészülés a dráma stb... majd a végén jön a minden eldöntő verseny és az versenyez akiért az egész film alatt izgultunk... majd a verseny vége előtt 2 körrel mikor fej-fej mellett küzd a két ősi vetélytárs lehúzzák a függönyt és jön a Credits... azt viszlát. :U Na az Europa Report pontosan ilyen.

Ami vártam volna... SPOILER!
Nem kell nekem Stallone ahogy írtja a polipokat... De az a minimum lett volna, hogy mondjuk bemutatják hogyan s miként tanulmányozzák azokat a lényeket... felkutatni hogy mik is ezek, milyen életforma... valami DNS vizsgálat... következtetések, lehetőségek, megdöbbenés stb... Hiszen az emberiség a sci-fi egyik nagy már-már közhely kérdése, hogy egyedül vagyunk-e. És ha nem akkor milyenek az idegen életformák. Van-e egyáltalán DNS-ük? Milyen elemekből épülnek fel? Szén alapú? Netán más? Esetleg beleszőni valami kis filmes rejtélyt még pluszban, izgalmat stb...
Na szerintem a scifinek ez lenne a feladata, hogy mindezt a kor tudományos ismeretei tükrében valóságnak megfelelően bemutassa. Egyfajta fikció, mert még soha senki nem látott idegen lényt, de mégis tudományos alapon, hogy ez vajon milyen lehet stb...
Na az említett filmben meg épp akkor kapcsolták le a lámpát, amikor az igazi érdekesség jött volna, amiért érdemes lenne nézni egy ilyen sci-fit. Hogy meglássa a néző, hogy a tudomány mai állása alapján milyen lehet egy ilyen idegen lény... hogyan vizsgálnák, mik lennének a következményei mik következhetnek ebből-abból stb...
És amint látod még mindig sehol nem hiányoltam a Stallone féle lövöldözést meg ufó irtást. :)

(#35334) Huma válasza Dany007 (#35333) üzenetére


Huma
addikt

Teljes mértékben egyetértek veled.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35335) brownus válasza Dany007 (#35333) üzenetére


brownus
veterán

hihi:), jogos! és akkor ne nézd meg a last days of mars-ot :d

(#35336) bok92 válasza brownus (#35328) üzenetére


bok92
addikt

:U :W

:DDD :DDD

(#35337) gyuromoj válasza callmeakos (#35311) üzenetére


gyuromoj
veterán

Holnap hajnalban adják le a pohár által linkelt műsorban. 4-kor kezdődik, gondolom legkésőbb 6-ra kint lesz YT-n is. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#35338) Realradical válasza Dany007 (#35333) üzenetére


Realradical
őstag

SPOILER!
Hát igen, itt szerintem nagyon arra lőttek, hogy jól elgondolkodtasson a film vége, meg nyitva is maradjon. Az biztos, hogy a témákkal amit leírtál, elnéztem volna a filmet még 2 órát. (bár szerintem az Arnis verziót is továbbnéztem volna :DDD )
SPOILER!

@brownus
Na azt viszont nem láttam. Rá is nézek a tékában.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#35339) Dany007 válasza Realradical (#35338) üzenetére


Dany007
veterán

SPOILER!
"Hát igen, itt szerintem nagyon arra lőttek, hogy jól elgondolkodtasson a film vége, meg nyitva is maradjon."
Na az biztos! :) El is gondolkodtatott, csak kb 5 kemény percig. Mivel ugye mit tudtunk meg? Hogy létezik élet, létezik komplex élet és hogy vonzza a fény, óvatosan kell "kezelni"... És kész. Pont. Ennyi.
Rengeteg nyitott kérdés maradt, amin nem tudsz elgondolkodni, mert egyszerűen nincs infó. De ha mondjuk azt mondanák, hogy nincs DNS-ük, más az örökítőanyaguk, más a sejtfelépítésük stb stb akkor mindjárt jobb a helyzet, mert van mit továbbgondolni. :)

De szerintem az is benne van, hogy szándékosan akarták nyitva hagyni a dolgot, hogy legyen második rész. Ezért is írtam, hogy kellene. És ha azt is hasonlóan tudományosan helytálló módon megcsinálják akkor igazán jó film lesz belőle. Elvégre a valóságban is egy hasonló esetnek biztosan az lenne a következménye, hogy küldik a második csapatot. Ahol persze ott van Stallone és Arni is, de csak mint biztonsági őr. A főszerepet továbbra is a kutatás / felfedezés kapná. A visszaküldött rahedli információ alapján megpróbálnák megjósolni mik lehetnek ezek. Hogy lehet védekezni, megtervezni egy biztonságos kis kutatómodult, befogni egy ilyen cuccot és tanulmányozni... És mondjuk az odaút szólhatna arról, hogy az "utasok" átbeszélik az első expedíció által visszaküldött adatok eredményeit. Mert igazából erről se tudunk semmit se. És mindjárt meglenne a jó forró előjáték a film elején... feltüzelné a nézőt. Lövések nélkül.

@brownus:

Jajj nemár! :D Pedig láttam belőle egy fél trailer-t és megtetszett! De nem fogom szo..atni magam mégegyszer. :D

[ Szerkesztve ]

(#35340) eeXaa


eeXaa
addikt

Találtam még két értelmes magyarázatot, azokon kívűl akik nem értik, vagy szerintük lehetetlen,
amik leírják a pontos helyzetet, és valóban...
visszanéztem és látszódik hogy clooney mögött a háttér egyenes irányban mozog, tehát nem álltak meg, még amikor a kötél megfeszült...

"they were still traveling in an arc and Clooney was being pulled by centrifugal force. I watched for this in my second viewing and it seems plausible since the still appear to be moving even once the tether "stops" Clooney. The ropes couldn't sustain the certifugal force of both bodies as they spun and so Clooney released himself so that Bullock had a chance to get back."

"The rope was slipping. Though getting caught in the rope adequately reduced their momentum so it seemed like they were matching velocities with the ISS, it's perfectly possible that there was just enough residual energy for Stone's foot to work loose of the parachute cord. If that happened, the two of them would have had no way of reaching the ISS"

(#35341) Integra


Integra
titán

horror filmek forgatási szüneteiben
hatalmas fotók :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35342) bambano válasza Huma (#35281) üzenetére


bambano
titán

amcsik gyakran landolnak vizen, tehát a szkafanderes úszás az kötelező.
az amcsi űrhajósok 7-8 percig különösebb erőfeszítés nélkül bírják visszatartott lélegzettel, ha előtte a repülési gázt lélegezték be. 45 másodperc az ilyen szempontból semmi.

A Föld gravitációs vonzása még a Hold túloldalán sem elhanyagolható, lásd l2-es Lagrange pont.

(#35340) eeaa: mindig sírok kicsit, mikor centrifugális erőről írnak...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35343) Pali1119 válasza eeXaa (#35340) üzenetére


Pali1119
tag

Egy asztronauta a kérdéses jelenetről:

"Another huge error was – there was absolutely no reason for Clooney to sacrifice himself!!! Once Sandra caught him, he would be just floating there. A small tug on his tether would send him back to the space station. And as my wife put it, when you have a hold of George Clooney, only an idiot would let him go.

Of course, at the speed he was tumbling by her, there is no way she would have caught him in the first place. He weighs a few hundred pounds and his suit weighs a few hundred more. Try lying on a sheet of ice while a 500 pound weight goes flying by and then try to grab a tether attached to that weight while wearing a pair of gloves from a medieval suit of armor. Not so easy."

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#35344) pohár válasza gyuromoj (#35337) üzenetére


pohár
félisten

ja igen, ezt benéztem... nekünk bőven hajnal/korán reggel lesz :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#35345) spammer


spammer
veterán

Guardians of the Galaxy Official Sneak Peek, avagy a mosómedvés trailer trailere :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35346) pelenka35 válasza jjeahh (#35329) üzenetére


pelenka35
őstag

Köszönöm...

Régi jó magyar filmeket tudna valaki ajánlani

Gamertag:Rob3rt75

(#35347) bigdady válasza pelenka35 (#35346) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bujtor filmek, Tanu, Indul a bakterház

[ Szerkesztve ]

(#35348) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Valóban megjelent magyar szinkronnal DVD-n a Rush Hajsza a győzelemért vagy ez csak valami elírás?
Mert beruháznék rá.

Köszönöm a válaszokat.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35349) ViiiiktorOC válasza spammer (#35345) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Nem bírok már várni vele! Most kell!!!! :O ;]

(#35348) Predator2: 2014. február 19.

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#35350) bambano válasza ViiiiktorOC (#35349) üzenetére


bambano
titán

puszifutár kopaszon... elsőre nem hangzik jól :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.