Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) Pali1119 válasza Wyll (#34299) üzenetére


Pali1119
tag

Hát ha csak egy könnyed szombat délutáni kikapcsolódásra vágysz, akkor Az amerikai botrányon kívül sztem bármelyik belefér. Kb. ilyet 6/10-esek. Az árnyékügynök kb. az újfajta Borune /a Renner-es/, a Frankeinstein az az Underworld -el van egy szinten, a Hercules meg valami görögös Halhatatlanok /Immortals/ meg az Új Conan /a 2011-es/ egyvelege. Az amerikai botrányt meg vannak, akik elégé unták, sok benne az improvizáció, bár a színészek nagyon jók A korrupt politikusok lebuktatása körül bonyolódik a történet a 70-es években, korhű díszletek, ruhák, frizurák. --- leszögezem viszont, hogy én még egyik filmet sem láttam

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34302) Hintalow válasza k!nG (#34203) üzenetére


Hintalow
senior tag

Erre a kérdésre annyi a magyarázat, hogy rohadtul nem figyelt senki a kontinuitásra, az első 3 filmet, valószínűleg "alternatív idővonalnak" kívánják beállítani, szerintem nem véletlen, hogy pont a days of the future past-ot választották témának, az időutazós/valóság megváltoztatós téma segítségével remélnek a filmeknek némi egységes keretet adni, és megmagyarázni a bakikat.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#34303) oriic válasza k!nG (#34203) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem olvastam további hsz-eket, szóval lehet hogy megválszolták már. Nézd meg az X-men 3. stáblistás jelenetét.

SPOILER LEHET

A lényeg hogy Xavier-nek van egy agyhalott ikertestvére, akinek a testébe helyezte át a tudatát a halála előtt.

Live-Die-Respawn

(#34304) bAtt001 válasza Wyll (#34299) üzenetére


bAtt001
addikt

ezek közül csak az american hustle-t láttam de rettentő unalmas volt, az utolsó kettőt mindenhol lehúzták, szóval én az elsőre szavaznék így látatlanban is :)

(#34305) Hintalow válasza oriic (#34303) üzenetére


Hintalow
senior tag

Na én pont ezt a jelenetet nem láttam (vagy nem emlékszem rá)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#34306) Ijk


Ijk
nagyúr

Megvan az új Lex Luthor
Szerintem ezt a filmet már szándékosan el akarják kaszálni, más magyarázat nincs.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34307) Integra válasza Ijk (#34306) üzenetére


Integra
titán

egy biztos, valóban szakít minden korábbival.
ha nem is pont olyan pozitívan fog elsülni, mint a star trek reboot, hasonló változásra számítok alapvetően. ami még lehet jó is, nem feltétlenül rossz, majd meglátjuk. minden esetre a rajzfilmekből és képregényekből vett idős, mogorva, bunkó, megkeseredett, szarkasztikus betmennek örülnék...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34308) hoffman_ válasza Wyll (#34299) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem tudom időben csíplek-e el, én a négyből kettőt láttam, a másik kettőt meg részben.

a herkules egy tök átlagos, sokszor gagyi, mítoszt rebootoló mozi, tipikus szombat esti tv2-ős vacak. no. a frankenstein alapötlete annyira nem sz*r, de a kivitelezés elég karcsú, ezt mondjuk vasárnap adná az rtl. no. az árnyékügynök nem vészes, egy átlagosan jó akciófilm, a baj csak az vele, hogy annyira sok van, hogy megszámolni nem lehet, semmi új. én szeretem őket, de már nekem is elegem van belőlük. no. amcsi botrány kicsit elvontabb film, az átlagemberek le is szarozzák, mert túl hülyék egy ilyen filmhez. persze lehet nem szeretni komoly iq-val is, ez a szubjektivitás, de messze ez a legjobb film. yes.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34309) aizen92


aizen92
addikt

Ha volt már akkor sorry: Martin Scorcese Jancsó Miklósról

(#34308) hoffman_: köszönöm. végre valaki. utolsó 3 sorral tökéletesen egyetértek. Az emberek nem nyitják ki a szemüket és nem használják az agyukat a film közben az 100%.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34310) #54715584


#54715584
törölt tag

Ender's Game

Nem olvastam a könyvet, így sajnos nem tudom mennyire követték, de igazából mindegy is. Ez a film nagyon bejött, fantasztikus a látvány, kellően izgalmas végig, még az edzéseket is élveztem, a zene is nagyon jó volt, szerintem a karakterfejlődéssel sem lehet gondunk, bár az elején picit gyorsan történtek a dolgok, az idő múlását pedig nem tudtuk nyomon követni. A végén leesett az állam, bár picit sejtettem, mi fog történni (vagy mi történik éppen).
Nálam a tavalyi év sci-fije (bár a Gravity-t még nem láttam). Nem tudom van-e lesz-e folytatás, de arra mindenképpen benevezek :K

9/10

Cloudy with a chance of meatball 2

Ez teljesen csalódás volt. Amennyire bejött az első, annyira unalmas volt ez a rész.
A gonosz bácsit egyáltalán nem tudtam utálni, sőt, még néha kedvesnek is tűnt.
Bár voltak benne jó poénok (we have a leek on the boat :DDD ) nem igazán tudott lekötni, nagyon súlytalan volt ez az egész.

3/10

(#34311) gzbotii válasza #54715584 (#34310) üzenetére


gzbotii
veterán

En ma nezem meg a Veg Jatekat :D

Gravity-t ha nem lattad akkor meg: nem konkurens (szinte) semminek. Ott a latvany a fontos, tortenes is csak azert van, mert unalmas lenne azt nezni ahogy emberek ott lebegnek es kinyulkalnak a kepbol meg feled repul par aszteroida... :U :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#34312) #54715584 válasza gzbotii (#34311) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezt terveztem mára, egy kis sci-fi napot, akkor beteszem következőnek :K

(#34313) gzbotii válasza #54715584 (#34312) üzenetére


gzbotii
veterán

De szigoruan csak 3D-ben. Maskepp nincs ertelme. De tenyleg.
Hacsak nem vagy Sandra neni vagy Clooney bacsi verbeli fanatikusa 20p utan kikapcsolod :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#34314) aizen92 válasza #54715584 (#34310) üzenetére


aizen92
addikt

igen. az elejével úgy voltam én is hogy így most mivan? kivágtak fél órát a filmből? reméljük lesz valami directors cut vagy valami hasonló ahol azért valamit megmagyaráznak is, mi miért történt.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34315) #54715584 válasza gzbotii (#34313) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sajna nem tudom 3D-ben nézni, ha akarnám se :(((

(#34314) aizen92
Nekem az idő múlás hiányzott, nem tudom mennyi idő telt el.

(#34316) #51177472


#51177472
törölt tag

(#34317) Pitterix


Pitterix
őstag

The Lord of the Rings: The Two Towers

Ez a rész sem gyengébb, mint azt előző. Kicsit több harc, ugyanolyan jó zenék, még mindig az egyik legjobb folytatás.

10\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#34318) S e t h


S e t h
nagyúr

Találó.
Caprio és az Oscar

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#34319) gzbotii válasza S e t h (#34318) üzenetére


gzbotii
veterán

Amugy a filmben ez a legjobb jelenet szerintem :C

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#34320) aizen92 válasza gzbotii (#34319) üzenetére


aizen92
addikt

kár hogy kivágták a lényeget :))

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34321) pohár válasza aizen92 (#34309) üzenetére


pohár
félisten

ami unalmas, az unalmas, ha érted, ha nem :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34322) bambano válasza gzbotii (#34313) üzenetére


bambano
titán

hát lehet egy cicanadrágos Lenina Huxley hadnagyot utálni? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34323) bambano válasza #54715584 (#34310) üzenetére


bambano
titán

ez az egész végjáték film kb. olyan, mint amikor "kacsázol" egy tavon egy kővel... 20 méterenként belecsobban a kő egy pillanatra a tóba. na mennyit tud a kő a tóról?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34324) #51177472


#51177472
törölt tag

Ideglelés Csernobilban

Régóta halogattam mert nem hallani róla túl sok jót, valóban nem egy nagy cucc, imdb reális, 5/10.

[ Szerkesztve ]

(#34325) cyberkind válasza #51177472 (#34324) üzenetére


cyberkind
félisten

Majd az 51-es körzet. :K

Paranormal Cocktivity

(#34326) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ne szólj senkinek! (Ne le dis a` personne/Tell No One) - 2006

A film eleje egy lassacskán, unalmasan indult, azután vontatottá vált kissé az egész remekmű, de ahogy kavarodtak és bonyolódtak az eseményszálak, kezdett érdekessé válni. Sajnos kis hibát elkövettek hogy túl sok a cselekményszál, ahhoz hogy irányítani és elvarrni tudják mindet. Így néhány rész zavaros lehet. A film amúgy elég pörgőssé válik, úgy bő fél óra után. Néhol a képi világ és a soundtrack nagyon tetszetősre sikerült. Nekem különösebben tettszett, 2 órára lekötött a vonatút alatt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#34327) #54715584


#54715584
törölt tag

Gravity

Nekem bejött, a Föld gyönyörű volt, a zene jó volt, különösen a végén. Nekem egy picit rövid volt.

9/10

(#34328) emre


emre
veterán

Üdv!

Tudna nekem valaki segíteni?
Egy régi, kb 80-as évekbeli magyar filmet keresek aminek sajnos nem tudom a pontos címét.

Valami ilyesmi volt, hogy Az első és utolsó magyar maffia története. Ha jól emlékszek ez egy pár részes 35-40 perces, néhány részes sorozat volt. Sajnos a neten nem találtam semmi érdemleges információt.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#34329) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na akkor én is nyomok egy

Gravity / Gravitáció kritikát:

Aréna pláza, IMAX 3D középső sor, közepe.

Nagy elvárásokkal indultam látványok terén és borzasztó kicsivel történet szinten.

Akkor írok először a látványról:
Egy valamit lehet erről írni, nem feltétlenül szép, nem feltétlenül csilli-villi, de egy valami biztos. Végig azt hiszem, hogy az Űrben vagy. Egyszerűen azon agyaltam a film alatt, hogy hogy a fenébe forgatták ezt le, az űrbe vitték ki a kamerákat? :D

Sztori:
Ahogy írtam kevésre számítottam, viszont a sztori szerintem meglepően jó volt. Nekem talán kicsit lassú volt néha, elhúzott, de maga az alapsztori jó. Nem is tudom fejből, hogy milyen kategóriában indult a film, de inkább dráma volt, mint akció film, számomra legalábbis.

SPOILER:
Az utolsó pillantban mindig megmenekülünk századszorra kicsit unalmassá tette a filmet, mert úgy is tudtam, hogy ezt is túl fogja élni, akármennyire is reménytelen helyzetben volt.
/SPOILER

Imax:
Én nekem speciel megint az volt a bajom az Imax-szel, hogy homályos. Pontosabban fogalmazva nem éles, a homályos kicsit talán túlzó. Kicsit olyan volt, mintha egy Full HD képernyőn HD alatti felbontást nézett volna. Nem, nem a szemem rossz, nem nem a szemüveg volt piszkos, a felirat végig tű éles volt

Ezektől eltekintve 8.5/10

(#34330) Tibiajax válasza Vasinger! (#34329) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

még mindig műsoron van az imaxban??..

(#34331) aizen92 válasza Tibiajax (#34330) üzenetére


aizen92
addikt

igen. napi kétszer játsszák!

más: Új Szirmai videó.

2:00-nál az a mondat :DDD a vidék helyett: más városokban lévő mozik.... :D szakadtam. párszor beolthatták a vidéki mozi kifejezésért?

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34332) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok, ajánljatok nekem valami jó filmet ,mert már fogalmam sincs ,hogy mit nézzek, jöhet bármi ,ami picit régebbi (2000-es évektől). Valami ufós űrlényes ,rejtélyes, scifis .. :D De mindenevő vagyok! :R :R

halahala

(#34333) pohár válasza aizen92 (#34331) üzenetére


pohár
félisten

ha már Hercules, beugrott Liam McIntyre is egy kicsit, úgyis testhezálló szerep :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34334) #54715584 válasza pohár (#34333) üzenetére


#54715584
törölt tag

A 300-ban meg a strike back-es szőrmók lesz benne :)

(#34335) oriic válasza aizen92 (#34331) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pokemon, Loki. :DDD Sírok. :DDD

Live-Die-Respawn

(#34336) callmeakos válasza aizen92 (#34331) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Háh namost elszakadt a gyeplő nála :DDD :C
Gergő téged választalak :DDD :))

ÉS AZ A FEEJ ááááááááá :DDD :DDD :C :))

All→M8

(#34337) bok92


bok92
addikt

Végjáték...

Elment, de a vége az érdekes lett. :U Többet ért volna tanulni, na mindegy. :DDD

10/6

(#34338) HuMarc válasza Vasinger! (#34329) üzenetére


HuMarc
addikt

SPOILER Honnan veszed, hogy túléli? Ez szerintem pont hogy egy csavar akart lenni a film végén, mert egy szál semmiben a semmi közepén egyáltalán nem biztos, hogy megtalálják (a radar nem lát bizonyos magasság alatt, így a pontos zuhanás helyét nem lehet megmondani + a rádióüzenetekre sem válaszolt.

(#34339) dokee78 válasza xenom0rph (#34332) üzenetére


dokee78
félisten

Ender's Game

(#34340) Dany007


Dany007
veterán

Üdv!

Tegnap az egyik topikban kedvenc Humánk elsütött egy olyan poént, amitől még utána fél órával is könnyeztem a röhögéstől. Ekkor jöttem rá, hogy évet óta nem nevettem egy jót. De úgy igazán jót. Amikor az ember nem csak mosolyog egy poénon, hanem tényleg szakad a röhögéstől.
Na jó, a TBBT egyes részei az elején még ilyenek voltak...

Szóval mondjatok már nekem pár olyan komoly vígjátékot amin tényleg(!) lehet nevetni! Ami tényleg vicces. Plz! :B

Referenciaként mondanám, hogy a "híres" Másnaposok 1-2-3 részén összesen nem röhögtem annyit, mint tegnap itt egy fórumos beírás miatt. Mondjuk sok más vígjátékot nem néztem manapság, épp azért mert igen szörnyű a tapasztalat. Mondjuk ott Paul c. film. Az jó volt, vígjátéknak nem mondanám, miközben az akart lenni. Jó kis családi film. 1 rész volt bent amit igazán röhögtem egész végig. És ennyi. Volt benne más vicces rész is, de az ingerküszöböm szerintem már elég magas. :D
Aztán mivan még... vannak ezek az animációs mesék amiket leginkább a gyerek szokott nézni (madagaszkár stb) na abban is vannak poénok, de kb egyiken se tudtam röhögni egy picit se....
MIB-k amik még talán ilyen vicces filmek közé sorolhatóak... no azokon se röhögtem. Tetszik, meg is van meg többször is láttam, fasza kis bohóc scifi vagy minek nevezzem, de nem nevetek rajta.

Aztán ott volt a TED c. film! Na az már ütötte az ingerküszöböt pár helyen! Na igen, azt már volt értelme megnézni. Persze még mindig inkább vicces filmnek mondanám, mint igazi vígjátéknak amin végig lehet röhögni mint az állat.

szerk.: Ja és az ilyen tini szerelmes filmek se jönnek be =/

Lehet velem van a probléma és csak be kéne tépnem! :D

[ Szerkesztve ]

(#34341) aizen92 válasza Dany007 (#34340) üzenetére


aizen92
addikt

belinkelnéd azt a hsz-t? :D

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34342) bigdady válasza xenom0rph (#34332) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fuggetlenseg napja.

(#34343) Dany007 válasza aizen92 (#34341) üzenetére


Dany007
veterán

Ismerni kell az előzményeket meg a környezetet is. : )
De itt a bejegyzés: [link]
Először olvasd el és tudd meg miről is van szó. Aztán ha megvan, akkor itt a tegnapi könnyfakasztó: [link] (348-tól)
Épp az egyszerűsége miatt ütött annyira nekem, meg persze el kell hozzá képzelni Humát is, mint "embert". :D

[ Szerkesztve ]

(#34344) negyven2


negyven2
veterán

Lego Movie

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#34345) Tibiajax válasza Dany007 (#34340) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

(#34346) Vasinger! válasza HuMarc (#34338) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

SPOILER

Dehogy hiszem azt. A vége persze nyitott marad, de a film közben n+1-szer majdnem meghal, aztán mégse. Erre gondoltam. A végén meg csak nem hal meg, a Nasa tudja, hogy mi esik le a földre és ki is tudja számolni, hogy hova.

Azon nevettem volna nagyot, ha beleesik valami óceánba aztán elsüllyed és meghal :D Kicsit ironikus lett volna :)))

(#34347) callmeakos válasza negyven2 (#34344) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Liam Neeson nem vállalja fel :DDD

All→M8

(#34348) Pali1119 válasza Dany007 (#34340) üzenetére


Pali1119
tag

Mostanában már nem készülnek olyan vígjátékok, amelyeken visítva lehetne végig nevetni. Az átlag filmekben van pár poén, ami nagyon beteg és nagyon jó, talán van 1-2 gyöngyszem az évek alatt, amelyek kivételek, ez van.
Úgyhogy olyan hatalmas sírva fetrengős filmekre sajnos ne számíts. Pár példa azért itt van:
Itt a vége /elvont, de van pár beteg poén/
Családi üzelmes /ezt még nem láttam, de elég nagy sláger volt a nyáron a mozikban/

Női szervek /voltak, akiknek ez is bejött/
A Wall Street farkasa /ez még mozikban megy, de sztem az utóbbi évek legjobb vígjáték - dráma filmje/

(#34338) HuMarc

SPOILER

Túléli. Nem volt ott semmi csavar. Kimászott a vízből, két lábra állt /evolúciós utalás/ és ment.

SPOILER

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34349) Dany007 válasza Pali1119 (#34348) üzenetére


Dany007
veterán

Igen igen, szerintem is. Kár, hogy felnőttem. Mert anno a Csupasz Pisztoly is bejött... Még most is szeretem nosztalgiázni. De aztán ennyi. :)

Ja meg még láttam a Diktátort. Abban is volt pár jó poén. Az se volt rossz összességében. :)

No azért megpróbálom valamelyiket ezek közül.

@(#34345) Tibiajax:

Köszi, már jön is! :R

(#34350) Tibiajax válasza Dany007 (#34349) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

1 helyszínen játszódik, helyzetkomikum-hegyek. 10-15 perc után indul kb be, utána nincs megállás.
:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.