Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) Nowhereman válasza HuMarc (#35233) üzenetére


Nowhereman
őstag

A film története még elment volna - de mi az édesegytyúkszememnek kell ide rakétával szétlőtt műhold. Lehet egy meteor, de igazság szerint még arra sincs szükség, mert már annyi ürszemét kering fenn...

"Ez leginkább Oroszo., Kína lehet, az USÁkoknál ennél azért okosabb emberek dolgoznak. Ez nem rasszizmus (WTF?!), hanem reális" - Hja, a keletre meg délre mindig csak primitívebb népek élnek, az már annyira beleivódott a az emberekbe, hogy számukra már tökéletesen reális dolog. Az einsatsgruppék legtöbb tagja egyetértene veled.

Utánam a kondenzcsik!

(#35252) bok92


bok92
addikt

Justin Bieber -believe milyen lehet? :B

(#35253) aizen92 válasza bok92 (#35252) üzenetére


aizen92
addikt

trailer alapján egész jó lehet! helyedben még ma megnézném. az IMDB 1,5 is elég meggyőző.

előtte a rise to fame-t is ajánlom. kicsit gyengébb mint a believe de ajánlatos előtte megnézni.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#35254) Pali1119 válasza bok92 (#35252) üzenetére


Pali1119
tag

Megnéznéd? :DDD

Más:

Filmcímekben beszélgetés

Hatalmas :C

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#35255) bok92 válasza aizen92 (#35253) üzenetére


bok92
addikt

Köszi szépen! Akkor meg is van az esti program! :))

;]

(#35256) aizen92 válasza bok92 (#35255) üzenetére


aizen92
addikt

Kb. ezt fogod érezni ha komolyan gondoltad :DDD

sorry jobb minőségben nem találtam. hatalmas gag :DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#35257) Huma válasza HuMarc (#35249) üzenetére


Huma
addikt

Értem. Tehát a filmbéli USA és a valós között nincs semmi összefüggés.

(#35240) joshua7:
Ez a kép mindent elmond az USA hozzáállásáról.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35258) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Nos, április 1.-ig véleményetek szerint debütál olyan film, amit érdemes lenne moziban megnézni? Csak mert van két jegyem, amit eddig válthatok be, és ha nincs, akkor marad a wall street farkasa... :)

Mentalita'

(#35259) aizen92 válasza nincsisbéla (#35258) üzenetére


aizen92
addikt

könyvtolvaj.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#35260) dokee78


dokee78
félisten

Kész a Gravitációról szakszerűen.
Dancsó.

(#35261) Integra válasza dokee78 (#35260) üzenetére


Integra
titán

hahaha, ehhez ért a legjobban :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35262) LOTR válasza nincsisbéla (#35258) üzenetére


LOTR
addikt

márciusban jön a 300 2. része imaxben is és utána a noah is - ha a mozis-nézést a látványra is értetted

One Ring to rule them all

(#35263) eeXaa


eeXaa
addikt

...huu, most néztem a The Counselor-t.
Brilliáns film. 10/10

(#35264) bigdady válasza eeXaa (#35263) üzenetére


bigdady
nagyúr

:Y :N

(#35265) cyberkind


cyberkind
félisten

(#35266) troland26 válasza cyberkind (#35265) üzenetére


troland26
őstag

vóót már [link] :)

(#35267) Huma


Huma
addikt

Gravitációs Spoiler!!!

Sajnos a Gravity csupán egy látványfilm. Semmi másról nem szól. Minden kreativitás hiányzik a történetből. Hogy ne legyen unalmas a film, kitaláltak egy marhaságot, ami bonyodalmat okozott.
Lelőnek egy műholdat azok a csúnya oroszok és ezért minden emberi tákolmány megsemmisül a föld körül. Naaaggyon reális.

Nowheremannak igaza van a köteles résszel. Mivel egymáshoz képes nyugalmi pozícióba kerültek, ezért nem sodródott volna el a másik űrhajós. Sőt, semmilyen erőhatást sem fejtett ki ami miatt a csajszinak kicsúszott volna a lába a madzagokból. Két okra vezethető vissza az, hogy miért sodródott mégis el. Az egyik az, hogy ott Hollywoodban valszeg fingjuk sincs a fizikáról, ezért nem tudták, hogy mekkora ökörséget találtak ki. (Általános iskolai tananyag vazze.) A másik pedig, hogy kellett a dráma. Csak kár, hogy ilyen erőltetettre sikerült.

A csaj életképtelensége idegesítő volt. Bár ez legalább megfelelt a valóságnak mivel az életben is ilyenek.
Amúgy szerencse hogy Clooney egy látnok, aki pontosan meg tudja jósolni hogy a törmelék mikor ér újra oda hozzájuk. Ami ráadásul genyó módon követi szegény Szandrát.

Értékelés: Látványvilág 8 pont. Történet 4 pont.

(#35241) ben11:
Én nem büszkélkednék a helyedben hogy fizika tanár vagy, ha szerinted a köteles jelenet teljesen reális volt.

Nálam még mindig az Avatár vezet. Ott nem csak látvány van hanem normális és reális sztori is.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35268) devil-k válasza Huma (#35267) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most egyet kell, hogy értsek veled. :C :K ;)
A fizikás részhez nem adom a szavam, mert világ életemben kettes voltam belőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35269) ben11 válasza Huma (#35267) üzenetére


ben11
őstag

Fizikailag reális a jelenet.
És nem büszkélkedek vele, csupán tényként közlöm. De ajánlom beszélgess el akkor egy fizikussal.
Ami vicces, hogy a sok antitalentum itt megmondja, hogy mi lehetséges és mi nem...Vicces.. :C

[ Szerkesztve ]

(#35270) Pitterix


Pitterix
őstag

10 dolog, amit utálok benned (1999)

Az a fajta Comedy, Drama, Romance, amit nem tudok megunni. Ne kérdezze senki, miért szeretem annyira, hiszen akár gagyinak is lehetne titulálni, de akkor is. Talán a gyermeki lelkem az oka.... :B
Heath Ledger mikor mosolyog benne, akár Joker nézne velem farkasszemet. Julia Stiles, meg hiába pici cicis, ebben a filmben valamiért számomra nagggyon dögös.

9\10

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#35271) warcat


warcat
veterán

Nem büszkélkednék itt az ilyen énjólmegmondom és hímsoviniszta véleményemmel,de hát másból vagyunk nyilván.

EA: It's in the crate!

(#35272) Huma válasza ben11 (#35269) üzenetére


Huma
addikt

Akkor én is csupán tényként közlöm, hogy fizikailag nem reális a jelenet. Az antitalentum kijelentésed ennek fényében pedig elég vicces. Mondanám hogy érdemes lenne egy kis szakirodalmat olvasnod a témáról, de igazából felesleges. Ez ugyanis egy olyan dolog amihez nem kell egyetemi professzornak lenni hanem elég a józan paraszti ész meg minimális jártasság a témában.

Amúgy meg nekem volt olyan Doktori titulussal rendelkező oktatóm aki egy villanykörtét sem tudott kicserélni. És nem ő volt az egyetlen a felsőoktatásban akinél nem értettem, hogy az egyetemet egyáltalán hogy tudta elvégezni.
Szóval nem az számít hogy kinek mi a szakmája, végzettsége vagy a titulusa mivel nem az határozza meg az embert.

(#35268) devil-k:
Miért? Volt hogy nem értettél egyet velem? :D

(#35271) warcat:
Ezt nekem címezted?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35273) eeXaa válasza Huma (#35267) üzenetére


eeXaa
addikt

...sajnos ez nem jött le neked pontosan....
jelen esetben a föld gravitációja érvényesül, (még az ürben is, minél közelegbb vagy mondjuk egy nagy tömegű égitesthez, annál inkább hat annak a gravitációs ereje)
Pont ez a film címének szerintem a kulcsmozzanata, amikor is ketten már túl nehezek ahhoz hogy visszajussanak...
mellesleg ezért is van minden müholdnak is egy életciklusa, mert minél közelebb álítják föld körüli pályára annál hamarabb fog elégni a légkörben, ha nem korrigálják a pályát folyamatosan....

amúgy sztem briliáns film: 10/10

(#35274) HuMarc


HuMarc
addikt

(#35275) Huma válasza eeXaa (#35273) üzenetére


Huma
addikt

Dehogynem jött le. Ismerem a gravitációt, ugyanis minden nap használom.
A gravitáció olyan távolságra a földtől gyakorlatilag elhanyagolható volt a jelenet szempontjából. Az űrben hogy lehet amúgy valami túl nehéz mikor súlytalanság van? Ott csak tömeg van.
Hidd el, sajnos ezt nagyon benézték a készítők. Ha ez a momentum nem lett volna akkor 5 pontot simán megkapta volna tőlem a film. De ez nagyon fejfogós jelenet volt.

Amúgy a film elején, az űrben nincs élet kijelentés is elég jól megmutatja a készítők hozzá nem értését a témához.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35276) Tibiajax válasza Pitterix (#35270) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

(#35277) warcat válasza Huma (#35275) üzenetére


warcat
veterán

Elhanyagolható? kuckuc. keringés közben körbezuhanják a Földet a gyakorlatban.
Egyébként súly hiányában lendület még ugyanúgy van.
Megy az okoskodás a semmibe megint.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#35278) eeXaa válasza Huma (#35275) üzenetére


eeXaa
addikt

...nézz utána jobban...

(#35279) eeXaa válasza HuMarc (#35274) üzenetére


eeXaa
addikt

...inkább nevezném viccesnek, mint szakszerűnek... mivel egy oltári nagy baromság...

(#35280) nincsisbéla válasza LOTR (#35262) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Nem, nem csak a látvány a lényeg! :) Inkább az, hogy olyan film legyen, ami "többet ad". Magyarán extraüberfaszakirály filmnek van beharangozva! :)

Mentalita'

(#35281) Huma válasza warcat (#35277) üzenetére


Huma
addikt

"elhanyagolható volt a jelenet szempontjából"
Értelmezés...

(#35278) eeaa:
Szerintem inkább neked kellene. :)

Amúgy ha még mindig ez a film a téma, van még pár dolog amit kihagytam. Az hogy lehet hogy kismillió törmelék záporozik össze-vissza. Mindent szétszednek, de a csajt egy sem találja el? Azért ehhez egy lottóötös szintű szerencse kell.

No meg a kapszula amivel végül landol. Nem vagyok szakértője a témának, de szerintem elég durván sérült a cucc. Nekem nem tűnik valószínűnek hogy sikerült volna.
Amúgy az is mekkora már hogy szkafanderben próbált meg úszni. Ez mondjuk szintén reális volt egy nőtől.

Ja és az hogy lehet, hogy a nő egész film alatt pánikrohamban szenved és kapkodja a levegőt, de mikor vízbe kerül akkor gyöngyhalásszá válik? 45 másodperc elég sok egy ziháló, rémült embertől. Ráadásul milyen gyorsan képes volt lekapni magáról a ruhát ahhoz képest hogy víz alatt volt, pánikolt és hajszál választotta el a fulladástól valamint először volt rajta, így még gyakorlata sem lehetett benne.

(#35274) HuMarc:
Ez legalább tényleg jó. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35282) LOTR válasza nincsisbéla (#35280) üzenetére


LOTR
addikt

oh, akkor még ott lesz a dallas buyers club és a grand budapest hotel is
különben itt egy lista a hazai mozipremierekről: 2014-es filmek a bemutatóik szerint

One Ring to rule them all

(#35283) HuMarc válasza eeXaa (#35279) üzenetére


HuMarc
addikt

(#35284) S e t h válasza Huma (#35281) üzenetére


S e t h
nagyúr

De legalább a Zavatar tök reális volt, ez a lényeg.A Gravitáció elejére meg tutira ki volt írva az, hogy tudományosan megalapozott és a fizikai törvények figyelembevétele mellett zajlott a forgatás és egy csepp túlzás sincs benne a készítők által.Tutira.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35285) eeXaa válasza HuMarc (#35283) üzenetére


eeXaa
addikt

..tudom, hogy viccnek szántad, csupán a videóra mondtam véleményt...

huma: sajnos nem tudok most linkelgetni mert mobilon vagyok holnap reggelig, de ha addig nem teszi meg senki akkor majd én, csak hogy ne maradj kétségek közt...
...de ja, arra most rájöttem, hogy ezt a filmet vagy tudatlanul lehet élvezni, de méginkább akkor ha tisztában vagy az ide kapcsolódó gravitációs alaptételekkel...
e két állapot közt nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#35286) Huma válasza S e t h (#35284) üzenetére


Huma
addikt

Egy ilyen filmben ne legyenek túlzások, csúsztatások, valótlanságok. Ez egy tökéletes lehetőség volt arra, hogy egy teljesen reális filmet csináljanak, amiből átlagember is tanulhat valamit. De csak nem sikerült összehozniuk.
Persze amcsiban tudatosan butítják a népet, szóval talán még szándékosnak is hihetném, ha nem tudnám, hogy a filmiparban nem éppen atomfizikusok dolgoznak.

Az Avatar nem akar többnek látszani mint ami. Ez a film viszont igen. Ami gáz, mert a témában járatlanabb, tanulatlanabb rétegek elhiszik azt amit benne látnak és hamis tudással gyarapodnak ami rosszabb mint a tudatlanság.
Már az is durva volt, hogy az Inceptionban lévő álomszintes/lassulós marhaságot egy csomó ember elhitte. :Y
Egy kicsit csalódtam is az emberiségben emiatt. Mármint a nagyjában. Szerencsére azért rengeteg nagy koponya van közöttünk akikre büszkék lehetünk.

(#35285) eeaa:
Ok. Akkor várom a linkeket.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35287) ígyvanferi válasza eeXaa (#35273) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vagy neked nem jött le. Ez alapján miért is kifelé sodródik a világűrbe? Egyébként nekem is nagyon tetszett a film.

(#35288) eeXaa válasza ígyvanferi (#35287) üzenetére


eeXaa
addikt

..egyet mondok: meg fogtok lepődni.... kb. ugyanolyan vicces a téma mint amikor egyetemistákat kérdeztek arról, hogy szerintük mi fog történni egy tollal a holdon ha azt a tartó kéz elengedi.... :)

[ Szerkesztve ]

(#35289) ígyvanferi válasza eeXaa (#35288) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ahá, szóval bizonyítottuk nemcsak, hogy létezik kozmikus háttérsugárzás, még azt is, hogy gravitációs ereje is van, ami szegény Clooney-t egyenes vonalú egyenletes mozgásra készteti. Ki. A sötét világűrbe. El. Bele a zűrbe.

(#35290) Huma válasza eeXaa (#35288) üzenetére


Huma
addikt

Nagyon nem ugyanaz. Amúgy én már általános alsóban tudtam, hogy mi történik ha a holdon leejtesz egy tollat. Fogtam is a fejem a videónál, hogy hogy lehetnek ennyire tanulatlanok. És ők azok akik miután lediplomáztak büszkék lesznek arra, hogy milyen okosak. Valószínűleg még be is kereteztetik a diplomájukat és kiakasszák a falra hogy mindenki lássa. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35291) warcat válasza ígyvanferi (#35287) üzenetére


warcat
veterán

Clooney nem sodródott "ki" a világűrbe,ő is a Föld körül kering,egy "icipicit" nagyobb sebesség kell ahhoz,hogy ez megtörténjen.Viszont mivel nem lett ellenhatással lefékezve,ezért alacsonyabb pályára állt be mint az állomás.Az alacsonyabb pályán gyorsabban kell keringened(és fordítva),ezért messze maga mögött hagyta Sandrát.

EA: It's in the crate!

(#35292) ben11 válasza Huma (#35290) üzenetére


ben11
őstag

Szóval, amikor kapaszkodik Clooney, akkor mindketten folyamatosan távolodnak a bázistól, nincsenek nyugalomban. Azzal, hogy Clooney elengedi csökkenti a kötélre ható erőt, ezáltal esélyt teremt Bullocknak a túlélésre..

[ Szerkesztve ]

(#35293) Huma válasza ben11 (#35292) üzenetére


Huma
addikt

Ugyanarról a filmről beszélünk? Mert amit én láttam ott kb egy centit sem távolodtak a bázistól miután megfogta őket a kötél. A nulla távolodás pedig szerintem elég messze van a folyamatos távolodástól.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35294) bok92


bok92
addikt

Viharsziget

Ez a film valami zseniális. A vége meg... :Y

(#35295) Huma válasza bok92 (#35294) üzenetére


Huma
addikt

Tényleg jó film. Azért megérdemelte volna az Oscart DiCaprio.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35296) rii


rii
nagyúr

régi sci-fiket szabadna kérnem? .-)

2001: űrodisszeia féleségeket .....
.-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35297) bok92 válasza Huma (#35295) üzenetére


bok92
addikt

Így nézve viszont az vicces lenne, ha a Wall Street farkasáért meg kapna.Akkor most inkább ne kapjon, szerintem. :U Majd lesz még alkalom..

(#35298) Integra


Integra
titán

jack az óriás szléjer (2013)
remélem irdatlan nagy bukta volt a moziban (is).............
imádom a fantázia és kaland filmeket, de ez minősíthetetlen :((( :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35299) bambano válasza rii (#35296) üzenetére


bambano
titán

2010 :)
kék villám
hegylakó
fortress
blade runner, a nagy klasszikus
johny mnemonic
war games
harmadik típusú találkozások
superman
mad max
tron
dűne
firestarter

személyes kedvenc: végső visszaszámlálás

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35300) ben11 válasza Huma (#35293) üzenetére


ben11
őstag

Most vettem ki a TK-ból..Távolodnak, csak lassan..

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.