Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) cor válasza aizen92 (#34847) üzenetére


cor
őstag

Pharrell, egyikbe se, zenész/énekes/producer/rapper stbstb
nem tudom mire jelölhették, tippre GRU2 zene

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#34852) #54715584 válasza cor (#34846) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :)

(#34853) Tibiajax válasza bok92 (#34779) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nézegettek ilyen kis fruskákat.... nna ez, ez már üt[link]

:))

(#34854) pohár válasza Tibiajax (#34853) üzenetére


pohár
félisten

Makulát olvastam :DDD :DDD :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34855) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Breathe In
euro felirat

nem a transformers, die hard, pacific rim, szupercella közönségek készült film. elég nehéz értékelni, mert szerintem nem lehet a személyes élettapasztalat és értékrend, illetve érzelmek fokozott igénybevétele nélkül. elég kemény témája van. a megvalósítás érdekes, szolid, lassú, mégis erőteljes, valami nyomasztó volt benne végig, hiába nem történt sokáig semmi, konkrét. akivel voltam, a vége felé már nagyon nyafizott (kedves leány ismerős, de sokadszorra bizonyosodott be, most utoljára, hogy nem filmezek vele többet), tudtam, hogy ezt egyedül kellett volna nézzem. nem egy olyan jelenet volt, ahol szavak nélkül történt minden, tekintetek, apró mimikák voltak azok, amikre figyelni kellett. nekem nagyon átjött. azt is meg kell jegyezzem, hogy beleszerettem Felicity Jonesba. valószínűleg nem fogott volna meg ennyire a film, ha nem ő az egyik főszereplő(más filmet azt hiszem még nem láttam tőle), de hát nincs ezzel semmi baj, ez a jó a színészekben. Guy Pearce játékán sokáig kattogott az agyam, sőt még most, ő is kellett bele. nem volt se íves, se hullámzó a film, konstans ugyanazt éreztem, a többi színész se törte meg az összhangot.

a trailer alapján pontosan el lehet dönteni, hogy valaki akarja-e nézni, vagy sem. pörgősebb, mint a teljes film.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34856) Fitzgerald válasza Tibiajax (#34853) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez pont egy ilyen tizenkettő egy tucat csaj, akit jól megfacef*ckol a gyártásvezető meg a rendezőasszisztens meg a rendező, aztán kap egy kövér szerepet az Attack of the Killer Tomatoes 4-ben. :D
Akkor már Sarah Shahi. Ő tényleg jó csaj, meg rendkívül intelligencs is.

[ Szerkesztve ]

(#34857) Integra


Integra
titán

28 days later és 28 weeks later - mekkora jó filmek ezek még most is..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34858) Ijk


Ijk
nagyúr

Kick Ass 1-2.
Hát ez egy rakás szar. Az elsőnek még volt valami egyedi groteszk hangulata, és a kiscsaj (Chloë Grace Moretz) elvitte a hátán az egész filmet, de a második rész valami minősíthetetlen hulladék, nem sokon múlt hogy nem néztem végig.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34859) #56474624 válasza Pali1119 (#31639) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az ördög a részletekben rejlik. Bizonyos filmek például elég sokat vesztenének az értékükből a zenéjük nélkül. A képminőség is egy ilyen adalék a hangulathoz, a hitelességhez. Amúgy sem a történet a perdöntő egy filmnél, csomó olyan film van például, ami nagyon hasonló történetet mesél el. Mégis egyik 10-ből 10, másik meg 10-ből 6. Gondolok itt például az eredeti (rendszerint alapmű) filmre és a remake-ekre.

[ Szerkesztve ]

(#34860) Kidus válasza cor (#34846) üzenetére


Kidus
őstag

Ethan Hawke jobbra a szobor mellett, meg folotte a szoke cserkoszaju elfelejtettem a nevet csaj :U
Bradley Cooper, es egy al-dr.House :U :)

Assuming Control

(#34861) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Reggeli humor: statiszták gyöngyei :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#34862) brownus


brownus
veterán

(#34863) bok92 válasza callmeakos (#34861) üzenetére


bok92
addikt

Vótmá! :P Pár hónapja valamikor... :DDD

(#34864) brownus


brownus
veterán

(#34865) Viszlát válasza #54715584 (#34807) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem akarom elrontani senki örömét, csak netflix kicsit másképpen. Nekem angoloknál volt 2 hónapig, aztán lemondtam a francba, iszonyatosan szegényes kínálat, ezeréves filmek, BD újdonságok közül semmi, sorozatokból is régi évadok voltak csak. Mindez ultragagyi lejátszóval, ami egy sima visszatekerésbe hülyére fagyta magát, kizárólag SD minőségben és 2.0 hanggal. Laptopon még elment, de nagyobb kijelzőn nagyon kijött az ótvar képminőség. Mondogatták páran, hogy időt kell neki adni, hogy itt is olyan legyen mint usákoknál, de én speciel el nem tudom képzelni, hogy ez akkorát javuljon, hogy kiváltsa a virágboltot. Legalábbis baromi sokat kellene fejlődnie, hogy egyáltalán ugyanazt tudja produkálni (normális képminőség, normális hang, választék) és akkor még mindig nem értem miért fizessek valamiért, ami már 10 éve működik máshogy, ingyen. Persze biztosan szuper dolog, hogy csak rákötöm a netet a tévére és voilá, de ez engem nem nagyon hoz lázba, ezer más sokkal jobb megoldás van.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34866) oriic válasza brownus (#34862) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi ezt meg is lesem.

Live-Die-Respawn

(#34867) Huma válasza Viszlát (#34865) üzenetére


Huma
addikt

Hát így tényleg nem alternatíva. Pedig az ember azt hinné, hogy az angoloknál azért odateszik magukat.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34868) #54715584 válasza Viszlát (#34865) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ejj, hát fejtörést okozol? :DDD :(

(#34869) brownus


brownus
veterán

(#34870) Tibiajax válasza callmeakos (#34861) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

A Hogan-es képen nem értem a problémát..

(#34871) #54715584 válasza Tibiajax (#34870) üzenetére


#54715584
törölt tag

Beledobja a kutyát a vízbe? :)

(#34872) Fitzgerald válasza Huma (#34867) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Viccelsz? Még a normális szélessávú netelérés is ritkaság odakint. Nem vicc.

(#34873) Kidus válasza Viszlát (#34865) üzenetére


Kidus
őstag

Nyilvan ugy ahogy leirtad engem sem hozna lazba :)
Itt viszont jo minoseg, vannak uj filmek, sorozatban meg irtam is hogy nem arra eros hogy fent van gyorsan az uj, hanem hogy az elso evad elsojetol meg tudod nezni ami erdekel.
Itt DD 5.1 es nettol fugg a stream minosege, nem mindig tokeletes tueles kep de az arat mindenkepp megeri errefele.
Ha egy olyan kalap fos lenne amirol te beszelsz, tuti nem kene, de meg igy is ott lenne a redbox, az lenne meg jo dolog otthonra :)
Ingyen meg semmi nincs....
Kerdes miert nem ugyanaz a rendszer mukodik mindenhol ugyanugy, nem ertem miert akkora ratyi UK-ban vagy barhol mashol, meg azt sem hogy miert mas a valasztek.
Bar az teny hogy van olyan ami pl csak online nezheto mert nincs ra engedelyuk, lehet Europaban mas filmekere van nekik mint itt.

Assuming Control

(#34874) Integra válasza Kidus (#34873) üzenetére


Integra
titán

feltételezem komoly licenszdíj háború van a briteknél is, mert ott a bt, na meg a bskyb... nem lesz ez másképpen németeknél sem, bár ott meglepődnék, ha ilyen fapados minőségben a piacra mernék dobni a szolgáltatást, mert már eleve fut 2-3 stream szolgáltató is jó ideje, lehet, hogy hamar bebukna a piacon.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34875) devil-k válasza Viszlát (#34865) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1

Valóban nem kell csodát várni.

- mozi bolondéria -

(#34876) Tibiajax válasza #54715584 (#34871) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

értem, de ebben mi a poén?..na mindegy

Justice League - War
hd,dts
állatjó volt, állat jó. Nekem eddig ez volt a legjobb ligás film, imádtam. Darkseid ahogy érkezik, alatta a kántáló félelmetes rigmus...jááj. hát szóval, nem ugatnék be neki, maradjunk annyiban
xd
királyság volt, rajongóknak ínyencség.
9/10 csak azért, mert amikor sötétség ura fölhöz szegezi wonder woment és úgy üti-veri mint az állat, azért utána ne kelljen már fel egyből a kis ribi és röpködjön, mintha mi sem történt volna..:D

[ Szerkesztve ]

(#34877) callmeakos válasza Tibiajax (#34876) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na ja, mert szokványos dolog egy blökit így behajítani a tóba :D

All→M8

(#34878) HuMarc válasza callmeakos (#34877) üzenetére


HuMarc
addikt

Kutyát két okból dobunk tóba, s ennek nem volt tégla a nyakában, szóval szerintem a gazdája éppen fürdette.

(#34879) Huma válasza HuMarc (#34878) üzenetére


Huma
addikt

Téged úgy szoktak fürdetni hogy behajítanak egy tóba? :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34880) atike válasza HuMarc (#34878) üzenetére


atike
nagyúr

Szegény kutya... Ilyen "megoldást" sem hallottam még.... :((

(#34881) HuMarc válasza Huma (#34879) üzenetére


HuMarc
addikt

Kutya. Tudod, szőrös vau-vau.

(#34882) Huma válasza HuMarc (#34881) üzenetére


Huma
addikt

Én értem. Csak azt nem tudom hogy hol szokás így fürdetni őket.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34883) Pali1119 válasza HuMarc (#34878) üzenetére


Pali1119
tag

Kutya nyakába téglát?! Meg úgy fürdetni, hogy beledobni a tóba?! :Y Eszem megáll...

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34884) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Amiket mostanában láttam:

Constantine - A démonvadász
Pozitív csalódás volt.
8/10

The Kings of Summer( A nyár királyai )
8.5/10

Moonrise Kingdom ( Holdfény királyság )
8.5/10

[ Szerkesztve ]

(#34885) BenHans válasza HuMarc (#34878) üzenetére


BenHans
addikt

Kutyát téglával a nyakában a tóba? Dobunk? Szerintem gondolkodni kéne egy kicsit mielőtt ilyet írsz. Lehet hogy viccnek szántad, de én állatvédő vagyok mindamellett hogy tartok is sokfélét és engem ez nem feldob hanem elborzaszt és undort vált ki belőlem az emberek iránt. Volt már abból másnak problémája, hogy a szemem láttára bántott állatot, de ezt tovább nem is taglalom ;)

Már az egy magas fokú emberi butaság, ha valaki úgy akarja úszásra/vízhez szoktatni a kutyáját hogy bedobja, mert a szoktatásnak megvannak a normális eszközei, igaz időigényesebbek, de legalább megszereti a vizet az állatka nem pedig egy életre görcsösen félni fog tőle.

Nem kell félreérteni, nincs veled bajom, csak egyszerűen nem akarok ilyet sehol sem olvasni! Nemhogy egy ilyen topikban, ahova eddig mindig szerettem benézni, mert jó tippeket kaptam az esti filmezéshez...

Köszi a megértést! :R

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#34886) Pali1119


Pali1119
tag

Brick Mansions / Veszélyzóna - Official Trailer

Konrétan D13 remake Paul Walkerrel és a parkour-os csávóval. /Walker utolsó befejezett filmje/
Az eredeti egy frankó kis akrobatikus elemekkel operáló akciófilm volt, de itt basszus, konkrét jeleneteket emeltek át belőle.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34887) HuMarc válasza BenHans (#34885) üzenetére


HuMarc
addikt

Belőlem is undort vált ki, nem azért írtam, mert én ilyet csinálok, hanem mert mondjuk úgy, hogy bevett gyakorlat. Az, hogy mi butaság, meg mi nem, sok embernek nem igazán lehet magyarázni, ahogy azt a fenti gifen is láthatod.

Amúgy rájöttem, hogy miért asszociáltam a követ a nyakba szóra. A Macskafogó miatt, ahol a hibát elkövető macsekoktól így szabadult meg Optimus fővezér, akinek nem ugrik be a neve.

[ Szerkesztve ]

(#34888) Huma válasza BenHans (#34885) üzenetére


Huma
addikt

Az mondjuk engem meglepett hogy HuMarc ilyet írt. Nem gondoltam volna róla hogy ez a téglás dolog szóba jöhet nála egy kutyánál. Nekem eszembe sem jutna ilyesmi.
Egyetértek veled. Aki így akarja vízhez szoktatni a kutyáját az egy had ne mondjam, hogy mi. Ez kínzás az állat számára.

(#34887) HuMarc:
Bevett gyakorlat? Mégis hol? Nem nagyon tapasztaltam, hogy ez gyakori szokás lenne.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34889) BenHans válasza HuMarc (#34887) üzenetére


BenHans
addikt

Értem. Én is csak azért írtam, mert egyre több az állatok ellen elkövetett bűncselekmény, és ezalatt manapság már a normális ember számára elképzelhetetlent is kell érteni sajnos. További szép napot Neked! :R

@Huma: Én nem arra gondoltam, hogy HuMarc ilyet csinál, csak már elegem van kicsit mert egyre több esetről kell tudomást szereznem.

Az a lényeg, hogy egyre többen legyünk akik az állatok védelmére kelnek, és lehet hogy előbb-utóbb, de remélem előbb, még normális törvények is fognak születni, mert az állatkínzás ellen már ideje lenni ilyen módon is fellépni. Mert hiába a radikális védelem, a különböző mentők és az állatvédőrség, ha nincs megfelelő jogkörük, és a bíróságon nem lehet példát statuálni egy elkövetőn.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#34890) Huma válasza BenHans (#34889) üzenetére


Huma
addikt

Ne is mondd. Nem rég láttam a facsén egy képet amin két jóember egy akasztott kutya előtt pózolt. :(((
Múltkor meg az erdőben találtam egy hurokcsapdát.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34891) TazLeacher válasza BenHans (#34885) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szerintem félreértetted. Amit leírt, az valóban igaz: kutyát két okból dobunk tóba. Ha nem megy be, és Te be akarod dobni, vagy ha tégla van a nyakában. Ennyi. De ha Te tudsz harmadikat....(vagyis van még 1 "extrémebb", amikor a kutya élvezi, és játék.)
Ő egy szóval nem írta, hogy ez normális, de ami igaz, az igaz, kutyát ebből a két okból "dobunk" (szerintem talán itt hasznosabb lett volna a dobnak) vízbe.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#34892) adalbert1 válasza Viszlát (#34865) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát, ez nem hangzik túl jól. Múltkor olvastam egy írást (lehet, hogy itt linkelte valaki), ahol az író azt boncolgatta, hogy a mostani diákok közül senki nem ismeri pl. a Sopranos-t, mert HBO sorozat (és csak HBO GO-n van, amihez ráadásul kell egy sima hbo előfizetés is), így nincs netflixen...
Ha azt nézem, hogy egynél több szolgáltatásra kellene előfizetnem, hogy mindent elérjek, akkor a virágbolt még mindig sokkal kényelmesebb választás... - főleg, hogy mivel eléggé kis piac vagyunk, így sokáig szerintem semmi épkézláb nem lesz (igaz nekem teljesen jó lenne az eredeti hangsáv + max. egy angol felirat, csak megkapjak mindent akkor és olyan minőségben, mint a kinti fogyasztók).

(#34893) devil-k


devil-k
nagyúr

Most ez állatvédő egyesület vagy filmtopic? Ígyis úgyis gusztustalan dolog bármilyen állatot bántani! Legyen szó aranyhalról vagy akár egy elefántról! :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34894) HuMarc válasza BenHans (#34889) üzenetére


HuMarc
addikt

Na, szóval mindenkitől elnézést kérek, akinek a megjegyzésem rosszul esett, vagy akinek a lelki világát rosszul érintette a megjegyzés. Meglepődtem, hogy pont egy ilyen (számomra teljesen ártatlannak tűnő) megjegyzés (ami nem is tudom, hogy ugrott be, de mint ahogy írtam is, a kutyáról valszeg a macskára asszociáltam, arról meg a Macskafogóra) kavar ekkora port. Persze értem és megértem, hogy miért érint ez egyeseket sokkal inkább, mint engem. No, mindegy is. Szóval mindenkitől elnézést. És kérlek fejezzétek be az OFF-ot, mert mint ahogy ti is írtátok, a topiknak nem erről kéne szólnia.

OFF vége.

Megnéztem újra a Pault, amiről korábban már írtam, és mégsem olyan rossz, mint amennyire akkor "leértékeltem". Persze ez nyilván azért van így, mert hangulatfüggő dolog, hogy mikor hogyan látunk egy filmet, na meg azóta eltelt több, mint egy év. És a Vaskabátokat is megnéztem, bár azt itt nem véleményeztem, de az sem volt olyan jó, mint mikor először néztem. Mondjuk az is tavaly szilveszterkor volt, és akkor szinkronosan társaságban, most meg feliratosan és egyedül. Szóval sok mindenen múlik az ilyesmi.

Bár múlthéten volt betervezve, most szombatra csúszik a Lego Movie megtekintése. Valaki látta? Vélemények?

(#34895) callmeakos válasza HuMarc (#34881) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

:DDD :DDD
Ez már leírás :C

All→M8

(#34896) Huma


Huma
addikt

Megnéztem a Pain and Gain-t. Egész jó film volt. Legalábbis a sztori hatalmas. Inkább száz ilyet mint egy keresztapát.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34897) spammer válasza Huma (#34896) üzenetére


spammer
veterán

Hát igen, kb. 100 ilyent kell gyártani, hogy elérjék 1 Keresztapa film szintjét ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#34898) Huma válasza spammer (#34897) üzenetére


Huma
addikt

:D
Amúgy tényleg nem értem mit esznek az emberek a Keresztapán. Régen csak egy unalmas film volt, de most már nem csak unalmas hanem elavult is. A békesség kedvéért hozzáteszem, hogy szerintem.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34899) bigdady


bigdady
nagyúr

Film Mánia: A hálózat csapdájában :C

(#34900) KisTücsök válasza Huma (#34898) üzenetére


KisTücsök
addikt

De amúgy most ezeket komolyan gondolod?

A TF4-be miért kellett Wahlberg? Bár így is várom, a Battleship!Pacific Rim duónál remélem több értelmet szorítanak bele. Meg hát robot dinó...

kenwood3: Ok. Jogos.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.