Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) Integra


Integra
titán

hello netflix?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34802) horush válasza SB93 (#30416) üzenetére


horush
addikt

Nem láttam a filmet még, csak egy röpke hozzászólás ehhez: "a jogász - nem is tudjuk az igazi nevét, nevetséges" - hát azért ez nehogy már komoly probléma legyen egy filmnél. Akkor a Fight Club is szar, mert nem tudjuk meg a főszereplő nevét? :)

(#34803) nem_tom


nem_tom
őstag

Szerintem ezen bejegyzésem passzol ide. Ha netán érdekelne valaki. :)

Hogy ne csak reklámozzak itten:

Amúgy a minap megnéztem a Thor 2-t. Jó volt, Lokin szét röhögtem az agyam. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy itt még nem akarják befejezni. Folytatásról van valami hír, vagy még felesleges erről kérdezni? :D

(#34804) pohár válasza nem_tom (#34803) üzenetére


pohár
félisten

csak annyi biztos, hogy lesz 3. része ennek, és CA-nak is

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34805) atike válasza dokee78 (#34785) üzenetére


atike
nagyúr

Az Evidence sem rossz... Egyszer nézős, semmi extra, de korrekt. Néha bárgyú, kitalálható, de simán végig sikerült nézni... :DDD Mondjuk 5.5 a 10-ből... :U

(#34806) Kidus válasza Integra (#34801) üzenetére


Kidus
őstag

Nem lenne rossz, itt mar szinte alap mindenhol. Olcso, es hihetetlen sok film van rajta. Persze nem mindig a legujabb hit ami kijott dvd-n, de elobb utobb felkerulnek azok is, es biztos hogy megeri ha elerheto.
Sorozatokbol is nagyon sok, az elso evadtol kezdve minden, ugyhogy aki lemaradt pl egy lost-rol vagy walking dead-rol es erdekli, kezdheti az elejetol es nem kell osszevadaszni/megvenni mindet.
A masik a hulu de az inkabb annak eri meg aki sorozatokat nez es nem akar tv-t nezni ( mint en ), minden sorozat fent van rajta masnap es szinten valami l*fasz osszeg. Viszont nem tartogatjak fent az osszes evadot, altalaban csak az aktualis, de az sokkal hamarabb mint netflixen.
Lenyeg, nekem ez a ketto boven megfelel, csak netem van es boven jobban jovok ki mintha net/tv/akarmi extrak lennenek, abbol az osszegbol amit ez sporol nekem, otszor el tudnek menni mozbia egy honapban :)

Assuming Control

(#34807) #54715584 válasza Kidus (#34806) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jól hangzik, köszi az infót :)

(#34808) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Sokan arra számítottak, hogy majd Super Bowl-on fog debütálni a trailer, de James Gunn Twitteren jelezte, hogy ez nem fog megtörténni, de helyette valami nagyon királyt fogunk kapni. Kiderült, hogy az előzetes már készen van, 2 perc 23 másodperces, és már besorolást is kapott. Mivel egy előzetest általában egy-két héten belül bemutatnak, miután megkapta a korhatár-besorolást, várhatóan a Téli Olimpia alatt érkezik, vagy legkésőbb március 2.-án az ABC-n az Oscar-díjátadó alatt.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#34809) Integra válasza Kidus (#34806) üzenetére


Integra
titán

8 dollárért a hülyének is megéri, még ha nem is sorozat junkie :)
mondjuk nem cserélném le a műholdas rendszerem rá, mert a kép és hangminőséget sosem tudja a stream, meg azt a rengeteg csatornát sem, de mellé elfogadnám.
slingbox sem rossz, bár nekem absz negatív a tapasztalatom vele, pont superbowl-ról. a szolgáltatás minősége egy nagy nulla, ha picit is terhelődik az internet. ok, hogy bp-ről néztük a houston-i előfizetést, de ez akkor is nevetséges.. nem ide való. a netflix nagy betegsége pedig továbbá, hogy egyszerűen megvágja stream képét, nem az eredetit adja nagyon sok esetben. az ilyen öncélú, vagy kényszer technikai moddolástól herótom van :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34810) oriic válasza gyuromoj (#34808) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát kíváncsi leszek, a koncepció egyelőre bejövős nagyon is. :D :C

Live-Die-Respawn

(#34811) Kidus válasza Integra (#34809) üzenetére


Kidus
őstag

Itt viszonylag konnyu a dontes mert a net 50, ha tv is jon ra plusz 50 ha meg hbo es hasonlok akkor meg ujabb 40 kornyeke, a netflixet meg ketten hasznaljuk 2 haztartasban ( rendszer elvileg engedi ), ugyhogy 4 dolcsi vs 90 :D
Ami meg azonnal erdekel es mar van dvd, arra ott a redbox. 1 dolcsi/nap, ha bluray akkor talan 2.
Itt meg letolteni sem eri meg mert egyreszt figyeli a szolgaltato mit toltok es lekapcsoljak a netem, masreszt kivadaszni melyik jo minoseg stb, meg a raszant ido... meh, 1 dolcsi. Senki nem toltoget :)

Assuming Control

(#34812) TazLeacher válasza Kidus (#34811) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem csodálom...simán megéri. Ha minden nap megnézel egy filmet, az is 30 egy hónapban, ami lósz@r. Tehát van megoldás...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#34813) Integra válasza Kidus (#34811) üzenetére


Integra
titán

egyértelmű. az európai nagy műsor szolgáltatók már most idegesek szerintem.. :) legyenek is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34814) Kidus válasza Integra (#34813) üzenetére


Kidus
őstag

Itt is haldoklik, senki nem veszi mar ilyen arakert a tv csatornakat, de meg fele aron sem biztos, igy aztan a szolgaltatok allandoan buzeralnak meg leveleket kuldozgetnek hogy csomagban a ketto csak ennyi meg annyi, de most oszinten, manapsag mar kit fog ( legalabbis itt ) erdekelni.
A net is ketszeres sebessegre fog noni mert no a konkurencia es csak igy fogjak tudni megtartani az elofizetoket. Csak mert 50 dolcsi szerintem netre tul sok, es ezzel nem csak en vagyok igy.
Mondjuk siman megeri az teny, mert hasznalok ugye netflix, hulu, toltok sok szemelyes cuccot fel-le, meg xbox live. De ha ezek kozul egyik sem lenne, akkor is ennyibe kerulne a net, es ez sokaknak nem fekszik.
De ez mar mas tema :)

Assuming Control

(#34815) aizen92


aizen92
addikt

Az American Beauty-val kapcsolatban lenne kérdésem.
Egyszerűen nem jövök rá, 1 hete agyalok rajta.
*spoiler*
Most akkor az ezredes szomszéd meleg és azért puffantja le drága Spaceyt mert visszautasította a közeledését, és azért is tiltja a fiát és vannak homofób. beszólásai, mert nem akarja,hogy ilyen ''szörnyeteggé'' válljon mint Ő ?

Vagy

Azért csókolja meg, hogy tesztelje meleg-e, majd nagy szégyen miatt öli meg, ami a homofób nevelésmódját tette tönkre és mérgezte meg a drága fiát.
( ebben a verzióban nálam full konzervatív hetero )

Amúgy én az előbbire szavazok.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34816) Realradical válasza aizen92 (#34815) üzenetére


Realradical
őstag

Amerikai szépség SPOILER
Én így értelmeztem:
- A semmirekellő fia az kell, de Ő nem, így előjön a sértettség
- Nem tudja visszafogni magát, előtör a homo belőle, később meg rájön, hogy mit tett, maga előtt is elborzad és gondolom be is szarik, hogy mi lesz, ha szétkürtölik.
- Az egész élete egy szar lett, a fia otthagyta, a neje egy idegösszeomlott zombi, ráadásul ez a szemét még "meg is rontotta" a fiát
- A legszomorúbb, hogy valószínűleg ezek nem is tudatos szinten jönnek elő benne, hanem kb. az a tanulság, hogy az átlag amerikai nem is érti mi a baj az életével, csak mikor kívül kerül a komfortzónán összeomlik. Tulajdonképpen az összes szereplőnek megvan a társadalomtól kapott/felvett nyomora.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#34817) atike


atike
nagyúr

Amerikai szépség...

Itt egy kis magyar nyelvű értelmezés

Itt pedig egy nagyon komoly angol....

Rákeresve elég sokféle értelmezés és találgatás van, hogy mi is történt - azaz ki által történt meg - a film lezárása... Az alkotók finoman szólva is nyitva hagyták a kapukat... :)

(#34818) Integra válasza aizen92 (#34815) üzenetére


Integra
titán

spoiler
azért lövi le, mert félt, hogy kitudódik, hogy meleg

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34819) aizen92 válasza Realradical (#34816) üzenetére


aizen92
addikt

(#34817) atike ; (#34818) Integra; (#34816) Realradical:
Köszi a válaszokat és értelmezéseket ezzel a szállal kapcsolatban. Így most már 100%-ban összeállt bennem az ezredes személyisége. Erre nem is tudom miért nem gondoltam, hogy azért IS lövi le, nehogy kitudódjon.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34820) Zoo123 válasza Jhonny06 (#34775) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Ezt a csajt ne mutogassák már bugyiban.. undorító.. mintha egy 10 éves lenne lefényképezve"

Huhúú, akkor a Hick-et meg ne nézd mert kiég a szemed. Ott is van 1 jelenet amiben bugyiban flangál, pedobear befigyel.
Amúgy kicsit alápontozták, közepes film, sajátos hangulattal.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#34821) Huma válasza Zoo123 (#34820) üzenetére


Huma
addikt

Ha közepes film akkor pont hogy fölé pontozták, nem? 5,7-en áll.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34822) pohár


pohár
félisten

kis filmes humor :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34823) Integra válasza pohár (#34822) üzenetére


Integra
titán

juj :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34824) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Captain Phillips

Aki látta a Discovery-n anno az esetről készült dokumentumfilmet az látott mindent.
Nem értem, miért kellett ebből feature filmet készíteni.
Ennél sokkal érdekesebb, fontosabb, megrázóbb eseményekről kéne filmet készíteni.
Ha már itt tartunk, azt az 55 millió dollárt amibe a film került akár szét is oszthatták volna az éhező afrikai
államok között. Annak sokal több értelme lett volna.

(#34825) dokee78 válasza Fitzgerald (#34824) üzenetére


dokee78
félisten

Mi a dokumentum címe?

(#34826) Fitzgerald válasza dokee78 (#34825) üzenetére


Fitzgerald
veterán

NatGeo-n volt, hülyeséget irtam.

Hunt for the Somali Pirates

(#34827) Pali1119 válasza Fitzgerald (#34824) üzenetére


Pali1119
tag

"Ha már itt tartunk, azt az 55 millió dollárt amibe a film került akár szét is oszthatták volna az éhező afrikai
államok között. "

Miért kell már mindenhova az afrikaiakat hozni? :U Nem mintha nem sajnálnám őket, de most komolyan...

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34828) Fitzgerald válasza Pali1119 (#34827) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem tudom ki hova viszi az afrikaiakat. Azt sem hogy miért.

A filmet meg gondolom nem láttad.

SPOILER

Szomáliai kalózok foglalják el a Maersk Alabama kereskedelmi hajót, menekülés közben túszul ejtik a kapitányt.

Szomália, fekete Afrika, éhezés, szegénység. Tudod.

Hol osszák szét a pénzt, Dubaiban?

[ Szerkesztve ]

(#34829) Huma válasza Fitzgerald (#34828) üzenetére


Huma
addikt

Csak hogy ne legyen vita köztetek, adják inkább nekem. Feláldozom magam a köz oltárán.
Huma a nap hőse. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34830) Realradical válasza Fitzgerald (#34828) üzenetére


Realradical
őstag

Nem tudom ki hova viszi az afrikaiakat. Azt sem hogy miért.

A hajó viszi őket, azért, mert vannak automata fegyvereik. ;)

@Pali1119
Az a pénz nem szétosztásra kerülne, hanem gyémántos elefántcsont bottá, vagy kezdő palotává alakulna egy afrikai hadúr kezében

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#34831) Fitzgerald válasza Realradical (#34830) üzenetére


Fitzgerald
veterán

lol :)

Ne is az oligarchák kezébe nyomják, hanem a karitatív szervezeteknek adják inkább.

[ Szerkesztve ]

(#34832) Pali1119 válasza Fitzgerald (#34828) üzenetére


Pali1119
tag

"A filmet meg gondolom nem láttad."

Végig még nem láttam, mondjuk így. Azt tudtam róla, hogy kalózok foglaltak el egy teherhajót.

"Szomáliai kalózok foglalják el a Maersk Alabama kereskedelmi hajót, menekülés közben túszul ejtik a kapitányt.
Szomália, fekete Afrika, éhezés, szegénység. Tudod."

Azt írtad, hogy miért nem az afrikai éhezők között osztották szét a pénzt. Ezek pedig a filmben/ és a valóságban is kalózok voltak. Ők erőszakkal akartak pénzt szerezni. Szerintem az afrikai éhezők néven nem biztos, hogy pont a szomáliai kalózok ugranának be.

"Hol osszák szét a pénzt, Dubaiban?"

A másik végletben sem kell gondolkodni.

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34833) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az Oscar jelöltek elmentek ebédelni a kifőzdébe :D

Dögöljek meg ha Christian Bale-en kívül valakit is felismerek :DDD

All→M8

(#34834) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ja, majd elfelejtettem:

Óriásláb és Hendersonék. Ne röhögjetek.
Ezt csak azért néztem meg, mert 21 éve tartoztam vele saját magamnak.
'93 szeptemberében az első 10 percet láttam belőle kb.
A címére sem emlékeztem. Csak arra a jelenetre, amikor elütik szegény bigfoot-ot.
Évekig kerestem a filmet, de a Google valahogy nem akart barátkozni. Egészen tegnapelőttig.
Aranyos családi film. A Predator-t is megszemélyesítő Kevin Peter Hall alakítja bigfoot-ot.
Nah, ez is letudva.

(#34835) ígyvanferi válasza callmeakos (#34833) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az jó, mert én őt sem. :) Az a nagyszakállú, jobbról a 4.? Balra legfelül meg a 2. mintha Sanda Bullock lenne.

[ Szerkesztve ]

(#34836) Pali1119 válasza callmeakos (#34833) üzenetére


Pali1119
tag

Ott van Pharrel, Jared Leto, Steve Mcqueen, a Captain Philipsből a kalózok vezetője (Barkhad Abdi), a 12 year a slaveből a csaj (Lupita Nyong'o), Scorsese, Bono, Matthew McConaughey, Alfonso Cuarón, Jonah Hill, Sandra Bullock, Steve Coogan a Philomena-ból. Kb ennyi. :D ja meg Bale, de őt már említetted

(#34837) cr33p

Ez rendben is van, én azt kifogásoltam, hogy azt írtad, hogy inkább adták volna oda az afrikai éhezőknek. Hogy még ide is őket kell idehozni. Mindenhova őket kell odahozni. Ez volt a problémám. Mindegy, nem akarok vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34837) Fitzgerald válasza Pali1119 (#34832) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Na látod ez az.
Ha láttad volna azt is tudnád, miért lesz kalóz a kalóz, szó esik róla a filmben.
Hidd el, hogy ha az éhség hajtana, te is elszednéd a szomszéd Erzsike nénitől a retiküljét az utcán.
Kicsit árnyaltabban kell gondolkodni. Azért lesznek kalózok, mert nem sok egyéb lehetőségük van.
Persze attól még a törvény az törvény. Az ember meg ember. ;)

(#34838) callmeakos válasza ígyvanferi (#34835) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ők azok. Bár Bullockot eléggé nehezen ismertem fel :D
Ott középtájt meg azt hittem elsőre hogy Woody Allan, de aztán eszembe jutott hogy ő alapból szarik az egész Oscarra, meg most amúgy is más gondja van :D

(#34839) cor
Könnyű mindig ezt felhánytorgati ;]

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#34839) cor válasza callmeakos (#34833) üzenetére


cor
őstag

s te tényleg vmi filmes oldalon is írogatsz ? ;]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#34840) aizen92 válasza callmeakos (#34833) üzenetére


aizen92
addikt

Bono( az tényleg U2 Bono jobb oldalt? mit keres ott? :DDD) Bullock Scorsesi és Bale. Ennyi.
ja és valamit észrevettem. Az akadémia rasszista. :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34841) callmeakos válasza aizen92 (#34840) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem lepődnék meg ;]

Amúgy Amy Adams-t is kiszúrtam, csak hogy megemlítsem :P

monstre
Origón szúrtam ki, de a gugli sem dobott ki ennél nagyobb felbontásút. Később talán lesz.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#34842) #54715584 válasza callmeakos (#34833) üzenetére


#54715584
törölt tag

Van ez valahol nagyban is? :)

(#34843) Fitzgerald válasza aizen92 (#34840) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Van 4 fekete is a képen, és több latino. Nincs rajtuk lánc.

(#34844) Pali1119 válasza aizen92 (#34840) üzenetére


Pali1119
tag

"Bono( az tényleg U2 Bono jobb oldalt? mit keres ott? :DDD)"

A U2 énekli a Mandalá-s film főcímdalát, ami a legjobb betétdal kategóriában indul.

"Woody Allan, de aztán eszembe jutott hogy ő alapból szarik az egész Oscarra, meg most amúgy is más gondja van :D"

A molesztálási ügy? Ja, aztán a lány eddig várt és csak most írta meg a levelet, mi? Baromi átlátszó az egész történet.

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34845) ígyvanferi válasza callmeakos (#34838) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hoppá, ott a bácsi az UP!-ból, a jobb oldali karéjban középtájon. ( :DDD )

(#34846) cor válasza #54715584 (#34842) üzenetére


cor
őstag

ez egy fokkal normálisabb kép

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#34847) aizen92 válasza cor (#34846) üzenetére


aizen92
addikt

az a furakalapos beesett arcú úriember melyik filmben játszott? kétlem, hogy stábtag lenne ilyen "egyéniséggel"

és hol van DiCaprio? :D ennyire vak vagyok.... áááh megvan. huh. már megijedtem.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34848) ígyvanferi válasza aizen92 (#34847) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Aki épp belevakuzik a kamerába, az DiCaprio. :) A feletted linkelt képen nézd meg!
Az a mókás kalapos néger meg a Happy című, most nagy sláger számot éneklő fazon, nem?

(#34849) Huma: láttad a Jagten című filmet? :U

[ Szerkesztve ]

(#34849) Huma válasza Pali1119 (#34844) üzenetére


Huma
addikt

Én nem lepődök meg ezen a molesztálási ügyön. Woody Allen-ből simán kinézem. Inkább hiszek a lánynak mint egy olyan embernek mint ez a Woody fiú.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34850) hoffman_ válasza Integra (#34801) üzenetére


hoffman_
nagyúr

neeee, amióta tudom, hogy létezik, azóta várok rá. gyere, gyere!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.