Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166051) Bad Pritt válasza oriic (#166050) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mikor először megláttam ezt a képet azt hittem AI generated kamu. Igazából még most is azt hiszem, csak kamu nélkül. :D We have Wish Superman at home...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#166052) markknight válasza oriic (#166050) üzenetére


markknight
veterán

Ilyen unottan veszi a csizmát
-hjaaj, megint menthetem meg a világot
háttérben szól valami hasonló: [link]

Kb 1 ütéssel leveri ezt a nagy jellyfisht, mert már ez az UFO a 43958 ilyen hasonló, és már nagyon unja.

Közönség meg nevet, hogy milyen kis vicces jelenetet láttak.

Klasszik Gunn...

[ Szerkesztve ]

(#166053) paatrick válasza oriic (#166050) üzenetére


paatrick
őstag

Get ready.
#Superman

Attól félek erre nem tudunk felkészülni :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#166054) cyberkind


cyberkind
félisten

Most, hogy kilőtték a Godzillát mindenhova, felugrott Tyúbon a film vége, megnéztem, és ennyi, ezzel le is zárták az egészet? :DDD Nekem ez gyenge így de nagyon. :)

Tehát ha jól értelmezzük a sorokat, ez egy egyszeri lövés volt ebben a formában, és kész?

Paranormal Cocktivity

(#166055) WayneGace válasza liszi70 (#166049) üzenetére


WayneGace
őstag

Az a film nagyon maradandó számomra, nagyon nyomasztó volt, kellemetlen nézés közben is és az után is. Az a film, amelyre úgy gondolok, hogy jó film, de nem szívesen nézném újra. Engem nem zavart a színpadiassága, szerintem különlegessé tette.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#166056) oriic válasza cyberkind (#166054) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem nincs egyáltalán lezárva, hiszen mutatták hogy regenerálódik.

Live-Die-Respawn

(#166057) markknight válasza oriic (#166056) üzenetére


markknight
veterán

Mondjuk amikor a víz alatt megmeredt az nagyon creepy volt, legalábbis nekem :D

(#166058) mephi666


mephi666
nagyúr

Ghostbusters: Frozen Empire

na, hát ezzel vallatni lehetne :DDD már az előző résznél el kellett volna engedni ezt a témát... sőt az az előtti csajos verziót se kellett volna elkészíteni... oké, hogy nyomokban van kis fanservice, de nálam ez se vitte el a hátán (pedig 30 éve nagy kedvencek voltak a filmek és a rajzfilmsorozat is teljesen jó volt)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#166059) k-adi válasza mephi666 (#166058) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ha ezzel vallatni, akkor az előtti csajos verzióval ölni

(#166060) RetepNyaraB válasza liszi70 (#166049) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hú de jó volt. Néztem egy darabig, mi a sz@r és mit akar kihozni ebből a hülyeségből, és eccercsak beszippantott a végéig. De valóban kellemetlen egy alkotás. Kidman meg jó színésznő, ez legkésőbb itt kiderült.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#166061) myckey válasza mephi666 (#166058) üzenetére


myckey
veterán

Pedig ez most jobb volt, sztm lesz következő is... :K :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#166062) bagyulajuve válasza mephi666 (#166058) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem mondjuk pont betalált, bár a "bossfight" lehetett volna kicsit hosszabb is;
a színészi játékok, cgi szerintem elég jó volt, a poénok néha azért félrementek, de azért volt 1-2 jó is

mondjuk nekem az előző is tetszett

a csajosat elvből nem néztem meg

Resistencia eterna

(#166063) eeXaa válasza bagyulajuve (#166062) üzenetére


eeXaa
addikt

"a csajosat elvből nem néztem meg"
...és mi lenne az az elv?

(#166064) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Vin Diesel végre visszatér a szerephez, ami sztárrá tette

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#166065) Vikthor válasza gyuromoj (#166064) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:Y :C

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#166066) Bad Pritt válasza gyuromoj (#166064) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezt a franchise-t ott kéne hagyni elporladni, ahol van. De hát ők tudják, ha van pár tucat felesleges millió, ami nem fog hiányozni, akkor miért ne járnák be Európát belőle.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#166067) myckey válasza gyuromoj (#166064) üzenetére


myckey
veterán

Nagyon helyes !
Jöhet Riddick ! Masterpísz :C

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#166068) paatrick válasza gyuromoj (#166064) üzenetére


paatrick
őstag

2. rész nem tetszett, de a 1-3-at bármikor meg tudom nézni ha adja a TV ;] remélem ennek a 4-nek is hasonló faék sztorit csinálnak és nem nyújtják 2 órán túlra.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#166069) S e t h válasza gyuromoj (#166064) üzenetére


S e t h
nagyúr

Diesel olyan sikeresen pusztította el a renoméját(nálam), hogy nincs az az alternatív univerzum ahol én bármit is várnék tőle.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#166070) arcitec válasza S e t h (#166069) üzenetére


arcitec
addikt

+1 Masterpísz hozzászólás. :D U.I: Egyébként "fénykorában" sem volt egy hűde .... :K

[ Szerkesztve ]

(#166071) myckey


myckey
veterán

Majd meglatjatok hogy masterpisz lesz, csak jöjjön! 🥱🤣

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#166072) lezso6 válasza S e t h (#166069) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nézd meg azt a filmet, amiben van haja. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#166073) cyberkind válasza S e t h (#166069) üzenetére


cyberkind
félisten

Te milyen renoméról beszélsz?

Paranormal Cocktivity

(#166074) S e t h válasza cyberkind (#166073) üzenetére


S e t h
nagyúr

Sámsonnak hol volt az ereje?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#166075) cyberkind válasza S e t h (#166074) üzenetére


cyberkind
félisten

A hajában.

Paranormal Cocktivity

(#166076) k-adi válasza arcitec (#166070) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát igen, még xXx, stb. esetén is egy generic action hero max.

(#166077) oriic válasza lezso6 (#166072) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Riddicknek is volt hosszú haja :DDD

[link]

Live-Die-Respawn

(#166078) myckey válasza oriic (#166077) üzenetére


myckey
veterán

Bizony vót !
De ő az úszószemüvegben hordja az erőt :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#166079) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hang nélkül: Első nap - előzetes #2

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#166080) negyven2


negyven2
veterán

Andy Serkis To Direct, Star In New ‘Lord Of The Rings: The Hunt For Gollum’ Set For 2026 Release

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#166081) bagyulajuve válasza eeXaa (#166063) üzenetére


bagyulajuve
addikt

az, ami olyan mint a végbélnyílás: mindenkinek van, csak senki nem kíváncsi rá :DDD

de mivel te ilyen kíváncsi vagy: az, hogy számomra feleslegesen feminizálták, például az általam végtelenül idegesítőnek és teljesen humortalannak (de nem súlytalannak) tartott Melissa McCarthyval

Resistencia eterna

(#166082) radi8tor válasza negyven2 (#166080) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem semmi, nem is tudtam hogy lesz ilyen. :C

⭐ Stella

(#166083) liszi70 válasza bagyulajuve (#166081) üzenetére


liszi70
nagyúr

"általam végtelenül idegesítőnek és teljesen humortalannak (de nem súlytalannak) tartott Melissa McCarthy"

Nekem jó élményem van róla, nagyon bírom A kém című filmet. Imádom a humorát, nem kifejezettem Melissának (vele sincs semmi bajom), hanem az egész filmnek. Baromi jó dumák, és kiváló a szinkron is. (Akkor még élt Börcsök Enikő.) Jason Statham karaktere pedig zseniális! :K

(#166084) Rigormortiis válasza liszi70 (#166083) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Az a film egy kincs :C

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#166085) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

The Autopsy of Jane Doe (A boncolás):

Pár éve is hallottam már, hogy jó film, de valahogy sose jött velem szembe. Most pedig gyanútlanul böngészve a Prime-ot, megtaláltam, és akkor már meg is néztem.

Végre egy jó horror! A film első két harmada zseniális. Remek atmoszféra, történetépítés és színészek. Igazából meglepett, mert pont semmit nem vártam már tőle sem a zsánertől pedig még kevésbé. Kellemeset csalódtam. A film utolsó harmada nem ér fel az első kettőhöz, de összességében így is bőven pozitív az összkép.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#166086) bagyulajuve válasza liszi70 (#166083) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mondjuk az a film nekem is tetszett, és egyetértek, Statham zseniális benne :D

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#166087) eeXaa válasza bagyulajuve (#166086) üzenetére


eeXaa
addikt

Nézd csak meg a Ghostbusters 2016 ot, lehet pozitív csalódás lesz.
Szerintem a legjobb, legviccesebb GB film.

[ Szerkesztve ]

(#166088) koncsik válasza mephi666 (#166058) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ghostbusters: Frozen Empire
Bill Murray miatt (teljesen jelentéktelen a szerepe és nem is alakít emlékezeteset) masztörpísz (lehetne). ;) 10/10
Sajnos a Spengler gyerek végtelenül idegesít, nagyon szurkoltam a cúna szellemeknek. 1/10
Ha jól látom, ez most Ivan Reitman emlékére készült. Ezek szerint ha meghal valaki az eredeti alkotóiból, kapunk egy "hommage" filmet... ?/?
Konkrétan a film nekem tetszett, minden volt benne, ami egy Ghostbusters moziba kellhet. 7/10 a vége, jó AV rendszeren talán 2x is nézhető/hallgatható, amennyiben a 2. nézésben meg tudom oldani majd valahogy a kis Spengler maszkolását. :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#166089) OPiiPO válasza koncsik (#166088) üzenetére


OPiiPO
addikt

Vevő lennék a maszkolási technológiádra, komoly pénzt megérne ha a számomra idegesítő szereplőket el tudnám tüntetni :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#166090) bagyulajuve válasza eeXaa (#166087) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nem hoztad meg a kedvem a 2. mondatoddal :D

Resistencia eterna

(#166091) eeXaa válasza bagyulajuve (#166090) üzenetére


eeXaa
addikt

Olyan zseniális hogy hagyom hogy teljes mértékben élvezd.
No pressure :D

(#166092) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Tetsuo: The iron man (1989)

Filmként kvázi értelmezhetetlen. Állítólag van sztorija, ugyanakkor az egész inkább egy kafkai lázálom. Normál esetben jobban szeretem a show-not-tell történetmesélést, de ez ebben a filmben nem működik. A rángatózó és össze-vissza fókuszáló kamerakezelés a japán splatterhorrorokra jellemző style-over-substance megvalósítással nagyon nehezen követhető eredményt ad. Mármint tényleg el kéne olvasnom a film ajánló szövegét, hogy értsem, mire gondolt a rendező? Színészi játék nagyon nincsen, az operatőr általában gyenge, a beállításai inkább rosszak és kb a maszkmester pár tényleg erős és szuggesztív jelenettel viszi a hátán valamennyire a filmet.

Ez talán az egyik legismertebb kísérleti japán underground bodyhorror. Pár jelenete tényleg szuggesztív, ugyanakkor tipikusan az a film, amiről érdekesebb beszélni koncepció szinten, mint tényleg megnézni. A Naked Lunch, a Fly, a Titane vagy a District 9 pl hasonlót csinál, csak jobban. A PI szintén hasonló, bár inkább a mentális részre fókuszálva. Esetleg ott a Tokyo Gore Police ami bár végeredményben nem jobb film (a színészi játék brutálisan rossz hasonlóan gyenge dialógusokkal), de legalább követhetőbb.

4/10. Lehúztam a listámról. Nagyon bizarr egy film és a kora 90es években, amikor horroroknál elég volt pár erős jelenet, hogy végigszenvedje az ember a maradékot, ez a film érthetően került kult státuszba. Mai szemmel részben meglepően jól tartja magát, ugyanakkor viszont inkább érdekes, mint jó.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#166093) markknight válasza proci985 (#166092) üzenetére


markknight
veterán

Én a Tokyo Rose - Antagonist klipben láttam ezt, elég is volt.

(#166094) Elemental válasza proci985 (#166092) üzenetére


Elemental
addikt

Fent van a yt-n. Bele is néztem hirtelen, hogy írtál róla. Az jutott eszembe, jó hogy te itt vagy nekünk, és helyettünk végigszenveded ezeket a filmeket. Öreg vagyok már ahhoz, hogy ilyen filmmel kínozzam magamat. :)

[ Szerkesztve ]

(#166095) liszi70 válasza Elemental (#166094) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez nagyon vicces, ezt meg fogom nézni!!! :D :C

(#166096) paatrick


paatrick
őstag

Godzilla Minus One / Gojira -1.0 (2023)

Na hát ez bekúszott egy 9 pontra. Nem tudom azt mondani hogy rég láttam ilyen jó filmet mert a Poor Things-et is pár hónapja néztem és az is a meglepetés erejével hatott.

De azért ehhez a filmhez bőven ismerni kell a japán kultúrát, a 2.vh alatti és utáni Japánt, és az atom/atombomba hatásait hogy minden világos legyen. Bár próbálták úgy csinálni hogy akciófilmként is megállja a helyét, lényegében ez a film visszatér Godzilla alapjához amiért anno megalkották az pedig az atomfenyegetés.
Enélkül olyan ez mint megnézni a Rambot a vietnámi háború ismerete nélkül. Akciófilm de nem érted mi kínja van a csávónak :DDD

És bár Godzilla mellékszereplő a saját filmjében a végét egész jól kihozták úgy hogy akár a monsterverses godzillához is kapcsolódni tudjon, vagy ne lógjon ki onnan.
Szóval nagyon tetszett, igazi bujtatott történelmi korrajz. A CGI röhejesen jó volt, egyedül az nézett ki hülyén mikor Godzi gépiesen lépkedett előre, de gondolom az meg tisztelgés lenne az eredeti Godzillák előtt.

Láttam hogy írtátok a végét, ami szerintem megint inkább szimbolikus mintsem sejtetés egy esetleges folytatásra. A csaj a végén leképezése azoknak az embereknek akik ugyanígy kisebb sérülésekkel megúszták Nagaszakit meg Hiroshimát, majd 3 héten belül meghaltak sugárbetegségben. Szerintem ezt sejteti a nyakán a felfelé kúszó cucc. És mivel főhősünk is kapta a fekete esőt, így az ő sorsa is meg van pecsételve kvázi "a háborúja véget ért" - ahogy a csaj is mondja neki.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#166097) Elemental válasza liszi70 (#166095) üzenetére


Elemental
addikt

Majd számolj be, hogy hányadik percig bírtad :)

(#166098) proci985 válasza Elemental (#166094) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

[link] internet archive is ott alternativ forrasnak.

Az jutott eszembe, jó hogy te itt vagy nekünk, és helyettünk végigszenveded ezeket a filmeket.
:DDD :R

liszi70: hala egnek csak egy ora.

egyebkent vannak tenyleg eros pillanatai

markknight: tippet koszi, eleg sok hasonlo zenet hallgatok (Pertrubator, Health), valamiert oket nem vagtam.

de igen, elegge kultfilm es kb 20 eve a listamon volt. lassan a 80-90s japan horror listamnak a vegere erek, talan meg a Visitor Q ami hatra van (bar az 2001es).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#166099) liszi70 válasza proci985 (#166092) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát, ilyen lassan már rég telt el 1 óra 7 percem... :D

Tetsuo: The iron man (1989)

Borzalom, minden szinten. De nem horrorisztikusan, mert ez még csak nem is horror. Nem tudok írni róla, mert nem nagyon van miről. Ez egy agymenés, ahhoz viszont hosszú. Gyakorlatilag minden értékelhetetlen benne, most erről mit írjak? :D Végigvigyorogtam az egészet, miaszarez- és eztnemhiszemel-vigyorral. Trollkodás? Poén? Művészfilm-paródia? Sok minden eszembe jutott közben, hogy értelmet erőszakoljak bele valahogy, de sajnos nem, egyik sem. Ez kérem komolyan van gondolva! :D Kétszerre néztem meg, éjjel a felét, reggel a másik felét, mert azért kíváncsi voltam, kisül-e valami belőle, de nem. Nem tudom, ki ez a rendező, de szerintem gyűlöli az emberiséget, és ezzel átkozta meg. :D Ja, és epilepsziára hajlamosak semmiképp ne nézzék meg, mert ennyi villódzást én még nem láttam filmen, az náluk rohamot okozhat. Én nem vagyok epilepszia-hajlamos, de nálam is kis híján rohamot okozott ez a film, így azt javaslom, a biztonság kedvéért SENKI ne nézze meg! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#166100) liszi70


liszi70
nagyúr

Taxisofőr - Taxi Driver 1976

Rég terveztem megnézni, mert valahogy kimaradt eddig. Csak annyit tudtam róla, hogy kultfilm, meg az IMDB leírását.
Hát, ez nekem nagyon bejött. Végig lekötött, fantasztikus színészi játék DeNiro-nál meg a két csajnál is. Izgalmas és hiteles karakterek és szituációk, követhetők a motivációk és miértek. A zene is nagyon jól működik összességében. Nálam bekerült a legjobbak közé ez a film, többször újranézős, az biztos.
A film megnézése után kommenteket és véleményeket olvasgattam róla, és hihetetlen, mennyi olvasata, és a "főhős" személyiségének mennyi variánsa bukkan föl. Igazi vita-csemege ez a film, ki így, ki úgy fejti meg a főszereplő mentális és egyéb tulajdonságait, és pláne a film végét. Van az a teória ugye, hogy valójában meghal, és a vége-történés csak egy vágyálom az agonizáló elmében. Én nem tudok állást foglalni egyértelműen. Realistább ha meghal, és felvet kérdéseket, ha kvázi hepiend a vége, de nekem tetszik így is, úgy is. Hordoz mondanivalót mindkét verzió. Egyébként itt ki hogyan értelmezi, szigorúan spoilerbe téve? :)

[ Szerkesztve ]

(#166101) Kergeboci válasza liszi70 (#166100) üzenetére


Kergeboci
tag

már nem emlékszem annyira a részletekre, de bennem az maradt meg, hogy a vége nem lehet más, csak egy álom. Ez helyezte keretbe az egész eddigieket, és kvázi szembe ment volna a happy end az egész filmmel, annak hangulatával (és szembe is ment, ezért is van az álom teória, mert különben nem illik bele az összképbe a befejezés)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#166102) Kergeboci


Kergeboci
tag

1984 május, 40 évvel ezelőtt. Bemutatták az Indiana Jones 2. részét, és ahogy annak lennie kellett, le is tarolt minden más filmet, bevétel és nézőszámok tekintetében.

Indiana Jones and the Temple of Doom
Indiana Jones és a végzet temploma

A baj csak az, hogy én :sárdobálást váró arc:, nem szeretem az Indiana filmeket.

Az első és a harmadik részt láttam. Már nem rémlik melyik idegesített jobban, szerintem a 3.nál akadtam ki. Ott hangzott el minden 32. másodpercben, azaz a film alatt 8500-szor a főcímdal? Vér folyt ki a fülemből.

Hát, ahogy ez a rész kezdődött, esélyes volt, hogy az első fél órában abba is hagyom. A musical betét után, egy James Bond leggagyibb elemekkel fűszerezett Bud Spencer és Terenc Hill filmbe csöppentem. Csak amíg az utolsó páros egy percre sem vette komolyan magát, addig ez próbálkozott.

Szerencsére Indiába pottyanva, javult a helyzet, és elkezdett egyfajta kaland filmként működni. Meglepő mód, a templomos részek, egész komolyra sikeredtek. Már-már horrorisztikusnak is mondanám. Még tetszett is. Csak aztán hullámvasútra ültünk és visszacsöppentünk a hülyéskedésbe.

Szerencsére a zenét ebben a részben nem tolták túl, sőt, pár másodpercre még a Dual of Fate is felcsendült (vagyis a Dual of Fate-be csendült fel ezek szerint a Temple of Doom), Ke Huy Quan is elviselhetően volt csak idegesítő, úgyhogy végül is elvoltam vele. És legalább bezártam a kört (a folytatásoknak meg biztos hogy neki nem megyek.. majd 40 év múlva, talán).

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#166103) proci985 válasza liszi70 (#166099) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:DDD:R

koszi, ezen nevettem egy jot

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#166104) liszi70 válasza Kergeboci (#166101) üzenetére


liszi70
nagyúr

Így van, nekem sem illett oda a hepiend, teljesen másra számítottam. Meglepetés volt. Viszont bennem nem merült fel az, hogy ez vágyálom, csak azt éreztem, hogy valami nincs rendben a befejezéssel, indifferens ez a lenyugtató, harmonikus lezárás. Három olvasata lehetséges:
1. Ha a rendező szándéka az volt, hogy a film vége valós, tehát életben marad, megkapja a hőn áhított elismerést és sínre kerül az élete, akkor ezt sikerült megfelelően láttatni, csak kevésbé életszagú ez a befejezés, de talán tudatosan.
2. Ha a rendező szándéka az volt, hogy a film vége nem valós, igazából meghal, de a halála előtt még lejátszik az elméje egy vágyálmot, akkor ezt szerintem nem sikerült rendesen láttatni, mert nem egyértelmű.
3. Ha a rendező szándéka az volt, hogy a film vége ne legyen egyértelmű, és mi erről beszélgessünk évtizedekkel később, vitatkozzanak róla a nézők, és ne legyen szájbarágósan elvarrva minden szál, na akkor azt kell mondjam, ez TÖKÉLETESEN sikerült. :K
Szerintem a mester tudta mit csinál, úgyhogy én határozottan a 3. lehetőségre tippelek. :K

[ Szerkesztve ]

(#166105) proci985 válasza liszi70 (#166104) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vagy gyakorlatilag ugy is ertelmezheto, hogy az egesz film egy alomjelenet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#166106) gbors válasza proci985 (#166105) üzenetére


gbors
nagyúr

Akárcsak ez a fórum, amin írunk a filmről ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#166107) proci985 válasza gbors (#166106) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mondjuk keves filmnek van ennyire megbizhatatlan narrativaja

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#166108) myckey


myckey
veterán

Mary Shelley's Frankenstein

Mikre nem képes a tudomány, meg az emberi elme, lélek...Felmerül a kérdés, ki is a valódi szörnyeteg.
Azért a végén legalább győzött a belátás, józan gondolkodás.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.