Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166201) dokee78


dokee78
félisten

Magyarázat mindenre magyar filmet hol tudom meg tekinteni?
Streamingen már megy?

(#166202) liszi70 válasza dokee78 (#166201) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én is hajkurászom már egy ideje...

(#166203) cucka


cucka
addikt

The Ministry of Ungentlemanly Warfare

Ezt most muszáj kiírnom magamból. Ilyen penetránsan szar, saját seggébe felbújó filmet régen láttam.
Guy Ritchie meg akarta csinálni a saját Becstelen Brigantik-ját, és teljesen lyukra futott.

Hiányoznak az érdekes karakterek, mindenki egy dimenziós, vagy még annyi sem. A dialógus fáradt, egyáltalán nem vicces vagy ötletes, nincsenek jó dumák, semmi, nulla.
A film nem tud feszültséget teremteni, az akciójelenetek olyanok, mint ha egy paródiát néznél, kivéve, hogy ez nem az. És azért a Churchill alakításért (meg a casting-ért, sminkért) jár az arany faszkorbács díj.

Az egész ilyen nagyon laza és stílusos akar lenni, de egyik sem jön össze, helyette amit kapsz az egy komolytalan fércmunka. Kár érte, mert ebből a sztoriból és színészekből ki lehetett volna hozni egy remek filmet.

(#166204) arcitec válasza dokee78 (#166201) üzenetére


arcitec
addikt

Art+ Cinema ;)

#166203cucka : +1 Ad abszolút sokáig nem értettem kit is személyesít meg a Churchill-t
játszó figura. Ennyire silány megoldást nem igazán látni a témában .. :(

[ Szerkesztve ]

(#166205) erahurka válasza arcitec (#166204) üzenetére


erahurka
félisten

Ja az a Churchill engem is irritált :DDD Jobb lett volna Ian Fleminget szerepeltetni inkább, aztán telefonon beszéltek volna párszor Churchillel.

(#166206) erahurka


erahurka
félisten

Tudtátok, hogy senki sem tudta kettőnél többször megnyerni az Arany Pálmát, viszont ezt már 9-en elmondhatják magukról? [link]

(#166207) erahurka


erahurka
félisten

Lurdy 2-es terme mennyire pici nem tudjátok? Ott lesz feliratos a Furiosa. 14 soros és 15 szék van egy sorban.

Szinkronosan a 10-esben lesz, az sokkal nagyobbnak tűnik. Gondolom nem sokat beszélnek benne :F

(#166208) liszi70 válasza cucka (#166203) üzenetére


liszi70
nagyúr

The Ministry of Ungentlemanly Warfare

Hihetetlen, hogy tényleg mennyire Becstelen brigantyk utánérzés! :D Persze meg sem közelíti azt. Olyan érzésem volt a harcjelenetek közben, mintha egy lövöldözős játékban lennék, és az összes ellenséget teljesen természetes, hogy én lövöm le, mert kezdő szintre van állítva a nehézségi fok. :D (Mondjuk sosem játszottam ilyenekkel, úgyhogy elnézést, ha hülyeséget beszélek játék-szempontból.:) ) Meg ez a nyilazás.... OK, nem feltétlen kell életszagúnak lennie egy harcolós filmnek, ezt a John Wick-típusúaknak elnézzük, de könyörgöm, ez egy igaz történeten alapuló film. Szerintem itt illett volna kicsit közelíteni a realitáshoz. Csak egy kicsit. Churchill-el nekem nem volt különösebb bajom, nem zavart, hogy nem nagyon hasonlít. Színész, nem pedig Churchill. Közhelyek megvótak, whisky-szivar, oszt jóvanaz.
A kliséi, hibái ellenére nézhető ez egyszer, de ne legyenek különösebb elvárásaink. Legnagyobbat a Guy Ritchie rajongók fognak csalódni szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#166209) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

TOP10 dráma all time? :B

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#166210) Elemental válasza mufi (#166209) üzenetére


Elemental
addikt

Rekviem egy álomért ugrott be. Lassan újra kellene néznem...

(#166211) j0k3r! válasza mufi (#166209) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Az a baj, hogy a drámát majdnem mindenre rá lehet húzni, szóval én inkább más irányból szűrnék.

some men just wanna watch the world burn...

(#166213) eeXaa válasza mufi (#166209) üzenetére


eeXaa
addikt

Derek Cianfrance filmjeit csekkold. Ő a műfaj királya.

(#166214) S e t h válasza Miklós315 (#166212) üzenetére


S e t h
nagyúr

A Felperzselt föld engem megtaposott, +1 ajánlás.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#166215) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Late Night with the Devil

Kompakt, hangulatos misztikus ("horror")film. Jól hozza a 70-es évek show-feelingjét, és ügyesen fogja meg az "ördögös filmek" tematikát, frissnek ható élményt kínálva (tehát az ötezredik lenyúzott rókabőr nem is tűnik annak). Lehetne jobb, de így is egész működőképes.
Van egy kritikai rétege a showbiznisz és a nézők felé is, ez hozzáad az alap történethez, emel az értékén.
Szerintem jól illik Az ördög ügyvédje, Ördögűzés Emily Rose üdvéért, Démonok között (1), A boszorkány és A boncolás sorba.
Aki vevő az ilyesmire, annak bátran ajánlom.

#értékelés

"Szerintem."

(#166216) liszi70


liszi70
nagyúr

Nem vénnek való vidék (2007)

Hú, ez mekkora film. Hátborzongatóan erős, amihez természetesen nagyban hozzájárul Javier Bardem hátborzongató alakítása. A rendezés, a képek funkcionálisak, sallangmentesek. A figyelmemet, a feszültséget végig fenntartotta, mindezt egy árva effekt vagy zene nélkül. Zseniális. Letisztult, szinte minimalista rendezés és kiváló képek. Tommy Lee Jones végső álom-monológját még nem nagyon tudom hová tenni, de egyáltalán nem zavar. Kellően elemelt és szimbolikus film ez ahhoz, hogy ne keressek mindenben földhözragadt logikát vagy szájbarágósan elvarrt szálakat. Számomra felső polcos film! :K

Végre megnéztem a rendező testvérpáros egy másik híres filmjét is:

Fargo (1996)

Állítólag megtörtént eseményeken alapul. Kiváló film ez is, még ha nem is olyan hatású, mint a másik. Imádom, hogy egy terhes rendőrnő a főhős, akinek időnként hányingere van és le kell ülnie, mert "nagy a teher". Zseniális az utolsó jelenet, amikor az ágyban beszélget a férjével, de végülis mindegyik kiváló. Remek stílus, abszurd humor, jó karakterek, minden a helyén.

Itt is van egy halom hulla, és néha már azt kérdezem a filmnézéseim alapján, hogy nem is lehet hullák, gyilkolászás és vér nélkül jó filmet csinálni? :) Persze értem én, sokkoló és hatásos, kellően drámai a jól bemutatott halál, az agresszivitás és a bűnügyek, ezért filmtémának és filmalkotórésznek ez az egyik legtutibb. Pedig annyi más témájú film van még, de mostanában valahogy az ölősökkel futottam össze dögivel. (Pár napja pl. a Zodiákus-t néztük a nagyfiammal, előtte a Ponyvaregényt mutattam neki, Nagymenők, miegymás :D) Szóval mostanában kicsit besokalltam ezektől, egy ideig igyekszek nem csak erőszakról, gyilkosokról, háborúról szóló filmekkel nyugtatni a túlstimulált idegrendszeremet. Kérdés, összejön-e abból a többszázból, ami a listámon van. :D

[ Szerkesztve ]

(#166217) cucka válasza liszi70 (#166216) üzenetére


cucka
addikt

A Vizsga (2011)
Magyar kém thriller. Nemrég láttam, kb. nulla előzetes elvárásom volt, és abszolut pozitív csalódás.
Nagyon jól átadja az 50-es évek szürke, fojtogató hangulatát, tök jók a színészek (főleg Kulka és Scherer, Nagy Zsolt tehetsége viszont kevés ide), sikerül neki feszültséget teremteni. Nincs benne üresjárat, nincs rajta fölösleges zsír, végig feszes és izgalmas marad. Ez egy igazi zsánerfilm, egy dolgora akar fókuszálni és azt sikerül elérni.
Ez egy kis költségvetésű film, talán ezért is lett olyan, mint egy kamaradráma, de ez szerintem előnyére válik.

A játszma (2022)
Az előzőn felbátorodva megnéztem a folytatást.
Ez egy sokkal nagyszabásúbb darab, sokkal több pénzből készült, a hangulata is teljesen más. Színes-szagos hollywood-i érzés inkább. A díszletek, ruhák, hajak nagyon jók, totál hozzák a 60-as évek hangulatát.
A Vizsga színészei és karakterei mind visszatérnek ebben is, plusz van egy új központi karakter, az Abigél nevű falusi lány, aki felkerül Budapestre egyetemre. A színészek továbbra is jók, Nagy Zsolt továbbra is túlértékelt :) .
Szerintem segítene a filmen, ha úgy 15 percet kivágtak volna belőle. Nagyon lassan indul be, és a végén amikor szinte a néző felé fordul az egyik szereplő és szájbarágósan, didaktikusan elmeséli a történet csavarjait, hát az nagyon kellemetlen.
Ezt leszámítva tök korrekt, szórakoztató film, a hibái ellenére is, egyáltalán nem bántam meg, hogy rászántam 2 órát.

[ Szerkesztve ]

(#166218) Major Lion válasza liszi70 (#166216) üzenetére


Major Lion
senior tag

Az igaz tortenet kiiras kamu volt…

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#166219) liszi70 válasza Major Lion (#166218) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az igaz tortenet kiiras kamu volt…
Igen? Ezt honnan lehet tudni? Semmi nem utal a szövegben erre. Bevallották a készítők? :)

(#166220) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Harold Fry valószínűtlen utazása (The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry)

Regény alapú lélektani utazástörténet, melyben az idős Harold Fry, kezében a levéllel, az első postaládát elhagyva, majd a következőt is, és az azt követőt is... végülis inkább meglódul gyalog a címzett felé: Dél-Angliából Észak-Angliába. Közben emlékek, tisztázások, kívülállók kerülnek sorra, és ez a történet mélysége, az út inkább csak eszköz.

A színészek jók, a karakterek szintén, lassú, kedves, keserédes hangulatú film.
Egyetlen oda nem illő, ügyetlen, a szövetből kiugró, beleerőltetett jelenettel bír, sajnos, ezt a gyártás korának - illetve a rendező rögeszméjének - lehet betudni, kár érte.
Amúgy szép film, talán a Vándorút merül fel hasonló műként, szóval, akinek az bejött, ez is be fog.

#értékelés

"Szerintem."

(#166221) lemmy9 válasza liszi70 (#166216) üzenetére


lemmy9
őstag

A nem vénnek való vidéket bármikor megnézem. Top 5.

Szerintem!

(#166222) lezso6 válasza liszi70 (#166219) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hatásvadászatnak írták ki, szándékosan kamu. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#166223) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Close Encounters of the Third Kind (1977)

Mai szemmel nézve nem egy pörgős film, ellenben nagyon hangulatos, audiovizuálisan engem sikerült behúznia. Egyedül a közepéből (Roy megőrülése) vágtam volna ki egy 15-20 percet, mert utólag visszanézve nem sokat adott a történethez, hogy 15 perc helyett 35 percig néztük ezt a történetszálat. Illetve még annyi, hogy az eleje kicsit zavarosan indult, kellett egy kis idő, mire összeállt a kép (lehet, hogy direkt van így). Aki bírja a lassabb tempót és szereti a sci-fi-t, annak bátran tudom ajánlani :K

7/10

#értékelés

some men just wanna watch the world burn...

(#166224) proci985 válasza Miklós315 (#166215) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi, felvettem a listamra

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#166225) liszi70 válasza lezso6 (#166222) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, utánaolvastam. :) Egyes momentumai valós bűnügyeken alapulnak, de ja, összességében a színjáték része az "igaz történet"-kiírás is. Mondjuk alapból kétkedéssel fogadok minden ilyen kiírást, nem véletlen, hogy ezt írtam a Fargóhoz is: "Állítólag megtörtént eseményeken alapul." Ha az alaptörténet tényleg igaz is egy filmben, nem az a jellemző, hogy az alkotók mereven tartanák magukat még a történethez sem, nemhogy a karakterekhez. A drámai hatás kedvéért változtatnak, felfújnak, hangsúlyáthelyeznek, stb. ezt mindannyian tudjuk, és nincs is ezzel semmi baj. Egyébként a Fargo stáblistájának legvégén ott a szokásos felelősségelhárítási nyilatkozat is: "The persons and events portrayed in this production are fictitious. No similarity to actual persons, living or dead, is intended or should be inferred." :D

(#166226) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Erről a filmről tudni már valamit? :R
A Greyhound csatahajó
Már 2020-ban megcsinálták mégsem látom sehol szinkronosan... :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#166227) Bad Pritt válasza makoss (#166226) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

AppleTV-n fent van. Egynek jó volt, semmi extra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#166228) devil-k válasza Bad Pritt (#166227) üzenetére


devil-k
nagyúr

A majmok bolygója: A birodalom
Kingdom of the Planet of the Apes
4.5/10

Én, aki szereti ezt a sorozatot, ezeket a filmeket (kivéve a 2001-es változatot), olvastam a könyvet is... ki kell hogy jelentsem, ez egy orbitális bugyuta öngól lett ez a film. Annyira, de annyira jól meg lehetett volna csinálni, annyi potenciál lett volna ebben a "vissza a körfogáshoz" c. fejezetben... de nem. Egyszerűen nem tudták megugrani azt a szintet, ami elvárt lett volna. Voltak kísérteties utalások és visszaütések az 1968-as, eredeti filmre... de...

És még mindig fognak bőrt lehúzni.

- mozi bolondéria -

(#166229) diablo1984


diablo1984
veterán

Madame Web: hú, nem hiába volt zakó a film, egysíkú, semmitmondó karakterek, súlytalan gonosz, képtelen hülyeségekpl ellop egy taxit és napokig azzal furikázik, leparkol a lakásánál, de lepattintja a rendszámot róla, mert kevésbé feltűnő egy rendszám nélkül parkoló taxi, utána meg megy tovább vele, persze rendszámmal,pl2: mondja a csajoknak, hogy várják meg, ne menjenek sehová, mert vadászik rájuk a pókember, erre ők elmennek kajálni... bazz+. 3/10
Imádlak útálni: klasszikus vígjáték, egész jó móka, nem kimagasló, de a erős középmezőny közé sorolható 1-2viccesebb jelenete miatt. 7/10

Őszintén megvalva Sydney Sweeney filmjeit most hétvége előtt nem láttam egyet sem, viszont nagyon sztákolják, hogy milyen jó színész, egy új csillag, stb. Hát a Madame Webben a szerepe szerint az egyik főhőst játszaná, de az kb egy semmivel ér fel szoknyában és nagy szemüveg mögé bújtatva, ezzel imitálva hogy tizenéves, de azt nem sikerült kivitelezni, ugorjunk a másik filmre amiben játszott az Imádlak útálnira. Az a film rávilágít Sydney erősségére, ami nem a színész tudása, hanem a testi adottsága(ami a fimben ha nem testdublőr volt, akkor egyértelműen nem teljesen természetes), azaz 2 csöcs mögött egy bárgyú, érzelmet kifejezni nem képes arc. De ekkora mellek mögött úgysem nézi senki, hogy van-e mimikája, így is kiliáltják tehetségnek... Jajj. Fogalmazzunk úgy, hogy dekoratív, de nem éppen egy korszakalkotó színészi tálentum.
Lehet még fejlődik, de ezek a szerepek után nem tudnám elképzelni, hogy tud maradandót alkotni.

(#166230) paatrick válasza diablo1984 (#166229) üzenetére


paatrick
őstag

Én még mindenhol csak a melle miatt láttam sztárolni és nem a tehetsége miatt :P

Ő lehet a következő Megan Fox.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#166231) diablo1984 válasza paatrick (#166230) üzenetére


diablo1984
veterán

Megane az igazi bomba csaj volt, míg a Kelly srác össze nem kente. Sydney egy jó test, 2 nagy böggyel és egy bamba arckifejezéssel amivel bármilyen érzelmet ki tud fejezni.
Alexandra Daddario-hoz tudnám hasonlítani, de neki van mimikája és tudja is használni.

(#166232) erahurka válasza diablo1984 (#166231) üzenetére


erahurka
félisten

Immaculate után lesz érdemes véleményt alkotni szerintem nem egy Sony trash Pókember spin off és egy romkom alapján.

(#166233) mephi666 válasza erahurka (#166232) üzenetére


mephi666
nagyúr

...pont azt akartam mondani, hogy érdemes azzal folytatni a listát, mert abban a tizenéves szeplőtelen szüzet alakít :C

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#166234) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Tegnap elővettük a Mullholland drive című David Lynch rendezte filmet 4k UHD lemezről. Képi világába igen jól passzol a depresszív és sötét hangulathoz amilyen az egész film is. A zenéje meglehetősen jól nyomasztja olykor a nézőt, mintha afféle szatíra lenne Hollywoodról. Ez egy nehezebb film, nekem oda kellett figyelnem, mert nem egyszerű "eset" :D. Sokszor éreztük magunkat kényelmetlenül nézése közben. Érdekes volt mindenesetre, Naomi Watts jól játszotta a szerepét.

"This is the girl" jelenet az elején, elképesztő :D :D :D

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#166235) mephi666 válasza Vikthor (#166234) üzenetére


mephi666
nagyúr

...nekem a silencio-s rész a kedvencem :)

rég láttam utoljára... többszöri megnézésre se állt össze a fejemben teljesen a mozi :K kb az első 4/5-ében úgy érzem, hogy teljesen megvan, de a végén Lynch úgy összeborogat mindent, hogy széthullik a fejemben... nem ismerek olyat, aki azt mondta volna, hogy érti teljesen a filmet és el is tudja mondani, hogy mi a tökéletes értelmezése :K zseniális...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#166236) mephi666


mephi666
nagyúr

Imaginary

...megnéztem, hogy nektek ne kelljen :DDD

ui: ezek után nézek inkább "eső ember"-t (the fall guy :) )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#166237) erahurka válasza mephi666 (#166236) üzenetére


erahurka
félisten

Ezt az Eső ember címet én is javasoltam a forgalmazónak egy kommentben de akkor már megvolt A kaszkadőr :DDD

(#166238) mephi666 válasza erahurka (#166237) üzenetére


mephi666
nagyúr

...a kaszkadőr túl komoly és snassz... a film komoly(talan)ságát figyelembe véve meg az "eső ember" szerintem tökéletes cím lehetett volna :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#166239) erahurka válasza mephi666 (#166238) üzenetére


erahurka
félisten

Hát az biztos hogy az Esőember - Eső ember párhuzam nagyot ment volna a közösségi médiában, de nem tudom mennyi plusz nézőt hozott volna.

(#166240) KISDUCK válasza mephi666 (#166238) üzenetére


KISDUCK
addikt

Szerintem nem lett volna túl szerencsés választás az "eső ember" főleg hogy van már "Esőember" címen film és lehet hogy sokan azt hitték volna hogy még egy dráma egy autista karakterről. A kaszkadőr szerintem hazai címként simán belefér emiatt.

(#166241) myckey válasza KISDUCK (#166240) üzenetére


myckey
veterán

Érdekes lett volna... de sztm sokan nem is ismerik már az " esőembert". Egyik -másik generáció tuti nyakalta volna ezt a címet.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#166242) KISDUCK válasza myckey (#166241) üzenetére


KISDUCK
addikt

Asszem a trópusi viharban is megemlítík amikor a "sose nyomd fullba a kretént" téma megy. Leht hogy a mostani tini bubik nem vágják, de fölötte azért már szerintem vágják hogy mi a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#166243) myckey válasza KISDUCK (#166242) üzenetére


myckey
veterán

Úgy emlékszem, jaja.
Egy bizonyos kortól szerintem is, de lehet nem is lenne ezzel " gond",.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#166244) KISDUCK válasza myckey (#166243) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nagyon könnyen össze lehet keverni ilyeneket. Én az insiodus vörös ajtóról azt hittem hogy démonok között film. Belekezdtem és mondom, mi van lecserélték a feleséget játszó színésznőt? És ott a közös pont a horror meg a férfi főszereplő volt, az eső embert is nagyon könnyen össze lehet kapcsolni Dustin Hoffman autista karakterével. Márketingnek necces lett volna mindenképp az eső ember címet használni.

(#166245) myckey válasza KISDUCK (#166244) üzenetére


myckey
veterán

Én kapsából első embert olvastam... ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#166246) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Bastarden (The Promised Land / A fattyú)

Kissé szájbarágós és klisés, de értékelem benne, hogy hagy időt jelenetekre, karakterekre, és végső soron tanulsággal tud szolgálni, szóval nem egy öncélú nyomorpornó.
Nekem a Truth and Justice mindenesetre jobban tetszett. Ezzel együtt érdemes megtekinteni a kor/műfaj/Mikkelsen kedvelőinek.

Le otto montagne (The Eight Mountains / Nyolc hegy)

Barátságon innen.
Lassú, líraibb alkotás, melynek talán a könyvalapja kidolgozottabb lehet (ezt még nem tudom, de a filmtől kedvet kaptam elolvasni), mindenesetre A fattyúhoz hasonlóan - bár teljesen máshonnan közelítve - az életben meglelt/meglelendő/meg nem lelt helyünk áll a középpontjában, és a nézői ráhangoltságtól függően nagyon szépen be tud vonni ebbe a merengésbe, ami végig ott lebeg a filmben megcsodálható hegyek fölött.
Soha rosszabbat.

#értékelés

"Szerintem."

(#166247) arcitec


arcitec
addikt

(#166248) OPiiPO válasza Vikthor (#166234) üzenetére


OPiiPO
addikt

Zseniális film :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#166249) erahurka válasza arcitec (#166247) üzenetére


erahurka
félisten

:F

(#166250) myckey válasza Miklós315 (#166246) üzenetére


myckey
veterán

Két remek film :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.