Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160601) radi8tor válasza Ispy (#160600) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja Inceptiont nekem is 2x legalább meg kellett néznem hogy megértsem a 80%-át :D

⭐ Stella

(#160602) Bad Pritt válasza Ispy (#160600) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Inceptiont nemrég újráztam és feltűnt valami: érdemes belegondolni, hogy a kémikus csávó vajon hány napot (!) vezetett konstans a legfelső szinten golyózáporban, míg a többiek bohóckodtak lentebb.
Tenet szerintem is egy oltári baromság mindennel együtt, tipikus gyerek elme szüleménye: amire Nolan azt mondta, hogy kihat az invertálás, arra kihat, amire nem, arra meg nem, mélyebb elmélkedés nélkül a show kedvéért.

[ Módosította: radi8tor ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#160603) mephi666 válasza Ispy (#160600) üzenetére


mephi666
nagyúr

ott szerintem pont annyit magyaráztak, amennyi szükséges volt: lerakta Nolan az alapokat és hajrá :) a csajt meg valószínű a kreativitása miatt választották ki nagy alapossággal... nálam az működött, a tenet viszont nem... habár lehet újra kellene néznem a napokban :) (inception se tetszett elsőre különösebben, de 2-3 újra nézés után már igen) ...Nolan-el kapcsolatban kicsit olyan érzésem kezd lenni, mint Lars von Trier-nél, hogy a minőség rovására megy egyre jobban, ahogy beleb*zul a saját munkásságába...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#160604) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Bitte bitte a spoiler az kerüljön spoiler tag alá!!!
Nem mindenki látott minden filmet még. Legyünk rájuk tekintettel! :R

⭐ Stella

(#160605) Ispy válasza radi8tor (#160601) üzenetére


Ispy
veterán

Inception, tenet, interstellar...ezek mind ilyen szemfényvesztések, van egy koncepció, amire ráhúznak ezt-azt, benne hihető dolgokkal, de semmit nem magyaráz el egyik sem. vagy legalábbis nem megy bele mélyen semmibe, max a felszínt kapirgálja, de csak óvatosan, nehogy meglássa a néző, hogy igazából belül nincs semmi, ez csak egy máz.

Nolen egy bűvész, aki a kezével hadonászva varázsolja el a nézőt, ennyi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#160606) radi8tor válasza Ispy (#160605) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ezt adom. Nolan ügyesen reklámozza magát azzal mennyi energiát bele fektet abba, hogy hiteles legyen egy adott jelenet (emlékezzünk csak Kip Thorne-ra Interstellarnál)

⭐ Stella

(#160607) Ispy válasza mephi666 (#160603) üzenetére


Ispy
veterán

A tenetben is pont annyit kaptál, meg volt az alap, aztán a tudos csajszi elmondta mi hogyan és folyamatosan csöpögtette az infot, hogy hogyan is működik ez a nemtudom mi. Ettől persze én egy mukkot sem értek az egészből, a vége a filmnek meg, na ott elszabadul a pokol, mindenki jön-megy-előre-hátra, esélyed sincs felfogni mi a franc ez. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#160608) Bad Pritt válasza Ispy (#160605) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na ja, csak közben a marketing azt sulykolja, hogy ezek "okos filmek", közben meg félkész váz van mindegyik ötlet alatt. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#160609) Ispy válasza Bad Pritt (#160608) üzenetére


Ispy
veterán

Nézd én elmúltam 40, marketingesnek akkor hiszek, ha ló legel a sírján. ;]

Egyébként meg, bár tudom, hogy ordas nagy kamu minden, megvesznek nolan filmjei, mert van benne egy kis tudományos blablabla, akció, jó zene, jó hangulat, minőségi kivitelezés, nolan filmjei eyecandyk, szóval tőlem gyárthatja a bullshitet én megveszem. :DDD

Igazából nekem erről szól a mozi, az összhatásról, és azt nem lehet elvitatni egyik filmjétől sem, hogy van neki, persze nem mindenki erre vágyik, sad story.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#160610) gbors válasza Ispy (#160607) üzenetére


gbors
nagyúr

Tenetben elég sok energiát fektettek arra, hogy koherens legyen a dolog. Én eltöltöttem némi időt, hogy lekövessem a szálakat, és azon a szinten megállt. Nem mondom, hogy biztos nincs benne hiba, meg biztos vannak buta kivételek, de elég tűrhetően össze van azért rakva.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#160611) proci985 válasza Ispy (#160605) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Interstellarbol kutatási publikációk is lettek

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#160612) Ispy válasza proci985 (#160611) üzenetére


Ispy
veterán

Persze vannak benne valós dolgok, meg egy csomó olyan, ami még a fizikában is a szent grál kategória, rengeteg találgatással, meg képzelőerővel. Attól még az a film kamu, ha olyan szeművegen keresztül akarom nézni, mert minden részét izekre lehetne szedni, hiszen vagy eleve nem lehetséges a tudomány jelen állása szerint, vagy csak papíron létezik egyelőre.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#160613) Bad Pritt válasza Ispy (#160612) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát meg na... mikor Mekkánegi ott van a könyvespolc túloldalán az ember által felfoghatóvá varázsolt 4D térben (ami így 3D...) és ellebeg ahhoz a pillanathoz, amikor jeleznie kell a lányának és elmorzéz neki egy komplett képletet... az azért egy józan gondolkodású ember számára szerintem elég szemöldökfelvonós volt már legelőször a moziban is. :D
Számomra az Interstellar nem is a science bullshit, inkább az érzelmi töltet miatt volt emlékezetes, még ha a végére át is billent giccsbe.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#160614) Ispy válasza Bad Pritt (#160613) üzenetére


Ispy
veterán

És tádám...máris egy tipikus időhurokban vagyunk, megint. :D Ami ugye nem lehetséges, mert az idő előre megy, nem lehet benne visszafelé menni. De nincsen elmagyarázva a KÉPLET sem, a hogyan hagyták el a földet, meg kik, meg a lebegő űrhajó, meg stbstb, ezeket el lehet képzeni. De mondom, nekem ezzel nincsen bajom, ez egy film, de ilyen modon bármit szét lehet szedni ízekre azonnal. Annyiban más, hogy az egész nem egy full képzelgés, hanem vegyiti a tudományos dolgokkal, és probál viszonylag pontos maradni, amíg a film ezt engedi, viszont úgy tálalja, hogy hihető legyen azért.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#160615) lezso6 válasza janos666 (#160596) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

TENET spoiler:

A hideg-meleg témában csak akkor van fordítás, ha létezik időtényező is. Ez a lehűlésnél meg felmelegedésnél van. A nő a jachton meg nem visszafelé van az időben, hanem a múltban van. Amúgy napfény simán lehet hideg, de ez azért nem olyan jelentős mértékű.

Úgy "beszél" az invertált ember a a normálishoz, hogy igazából ott már eleve el van döntve, hogy mire megy ki a játék. Azt a jelenetet azt hiszem látjuk mindkét irányban is.

Egyszerű a magyarázat: nem érted vagy nem akarod érteni, mert nonszensznek tartod a koncepciót. :D Utóbbit megértem.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#160616) Mr K válasza Winne (#160597) üzenetére


Mr K
senior tag

Az ezüst tó kincse (Talán. De biztosra nem mondanám.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#160617) paatrick válasza Bad Pritt (#160602) üzenetére


paatrick
őstag

Miért vezetett volna napokat? :F
Az idő lefelé tágult nem? Mondjuk 1 perc kocsizás= 10 perc eggyel lentebb. És így tovább. Szóval 5 perc kocsizásból megvolt az egész havas rész.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#160618) itroh válasza Mr K (#160616) üzenetére


itroh
tag

a végén van tényleg, tán a barlangban.

(#160619) eeXaa


eeXaa
addikt

TENET - ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
...................................................................................................MASTERPIECE ;)

[ Szerkesztve ]

(#160620) devil-k válasza eeXaa (#160619) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez ilyen hozzászólásért viszont megérdemelnél egy kis pihenőt.

- mozi bolondéria -

(#160621) j0k3r! válasza lezso6 (#160615) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Én úgy emlékszem, hogy maga a történet nem volt olyan bonyolult, csak Nolan elmesélése miatt tűnik annak. Illetve még az is rémlik, hogy azért voltak logikai "bakik" a filmben. Néha úgy tűnt, hogy amikor időben "visszafele" valami cool, vagy legalábbis annak néz ki, az ki lett hangsúlyozva. Ami meg nem lett kitalálva, ott meg el lett kummantva a dolog. Kicsit olyan, mint amikor az egyik Star Wars filmben visszaúszik az űrben Leia. Miért is? Hogyan? Mi ennek az előzménye? Ja semmi, de legalább cool és wow.

Velem az a baj, hogy ebből a szempontból rossz filmnéző vagyok, mert egy-egy ilyen logikai "baki", sumákolás teljesen ki tud zökkenteni a filmből, mert arra gondolok, hogy
- hülyének akarnak nézni (úgy' se veszi észre a néző), vagy
- arra is igénytelen a film, hogy a saját szabályrendszerén belül konzisztens legyen

Jó sok erőt kellene gyűjtenem, hogy újranézzem a Tenet-et, mert ahhoz képest, hogy miről szólt nagyon el volt nyújtva emlékeim szerint.

some men just wanna watch the world burn...

(#160622) lezso6 válasza j0k3r! (#160621) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, ahogy írod, egyáltalán nem bonyolult a Tenet sztorija (gagyi akciófilm kategória), csak a történetmesélés teszi csak azzá. De tudod ez olyan, mint a Ponyvaregény, az is ugrál, s ettől lesz zseniális.

De azt te sem írtad meg, hogy mi a probléma vele. :D Szvsz azt lehet felróni a filmnek, hogy nem magyarázza meg a dolgait, gondolkodni kell hozzá. Mondjuk én az ilyet szeretem. Persze van az a film, ami nem magyaráz, aztán tényleg bullshit az egész, de a Tenet az nem ilyen. Én kétszer is megnéztem, biztos ami biztos, de elsőre is átjött a 90%-a. Szerintem akinek nem tetszik annál az lehet a baj, hogy nem fogékony erre az agyfasz logikára (pedig koherens), így csak feszült lesz tőle, hogy mi ez a fasság. Persze ennek ott a másik oldala, amikor azért tekinti valaki masterpiece-nek, mert nem érti. :DDD Ez utóbbi szerintem a legrosszabb, s gyakorlatilag egyfajta sznob hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#160623) lezso6 válasza eeXaa (#160619) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A TENET nem inkább ECEIPRETSAM? ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#160624) eeXaa válasza lezso6 (#160623) üzenetére


eeXaa
addikt

WoW! :DDD

"Persze ennek ott a másik oldala, amikor azért tekinti valaki masterpiece-nek, mert nem érti. :DDD Ez utóbbi szerintem a legrosszabb, s gyakorlatilag egyfajta sznob hozzáállás."
....ezt gondolom, nem nekem céloztad. ;]

[ Szerkesztve ]

(#160625) j0k3r! válasza lezso6 (#160622) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Majd, ha újranézem, akkor írok konkrétumot. Szerintem több, mint két éve láttam, rég volt. Augusztusban leszek majd szabadságon, szerintem akkor újranézem majd és jelentkezem és szétcincálom :DDD

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#160626) lezso6 válasza j0k3r! (#160625) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, én legalább 4x láttam. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#160627) lezso6 válasza eeXaa (#160624) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jaa, nem neked céloztam. Csak azért használtam a masterpiece kifejezést, mert gyakorlatilag már egy mém lett. :D Vagy igazából te sem érted? ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#160628) KISDUCK válasza lezso6 (#160627) üzenetére


KISDUCK
addikt

(#160629) janos666 válasza Ispy (#160600) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A különbség az, hogy az Inception-t nézve ámul és bámul az ember, bólogat azon a pár mondatos magyarázaton, hogy "igen, ez érthető, és akár működhet" (abban a világban, amit felfest), míg a Tenet alatt állandóan csak forog a szeme, feje, törzse körbe-körbe mint egy démonnak egy fantasy filmben, és azon vakargatja az altáját, hogy ő a hülye amiért nem érti, vagy az a hülye, aki ezt így mind kitalálta.
Én ahelyett, hogy "beleőröltem", inkább annyiban hagytam, hogy kár is konkrét példákat feszegetni, mert számtalan dolog oda visz vissza, hogy első ránézésre vagy nem konzisztens önmagával, akár külön-külön is lehetetlennek tűnik, vagy olyan szintű tudás kéne a "normál" univerzumról ahhoz, hogy belegondoljon az ember az inverzébe, amit ma nem is birtokol az emberiség (tehát ahogy te érvelsz, előbb le kéne tenni pár Nobel díjat az asztalra, mielőtt egyeltalán bele mersz gondolni, hogy nézhetne ki az inverz... sőt nem csak az inverz, hanem a normál és inverz kölcsönhatása). Az pedig már még egy nagyságrenddel elragaszkodottabb, ha tetszőlegesen tudod megszabni, hogy melyik fizikai tulajdonság invertálódik, és mi nem.

Igazából semmi bajom nem lett volna az időutazással, ha semmi más nem invertálódik, csak az idő. Aki belép, az elkezd visszamenni az időben, és kész. Csak a 4. dimenzióban invertálódik, és nincs semmi légpalack, "lelket időfertőző lőtt seb" vagy akármi más hülyeség. Ennyi, és akkor csak egy kis fűszer az akciófilmbe, amit nem kell túlagyalni se a készítőnek, se a nézőnek.

De mindegy is, már a film alatt elengedtem a dolgot (ahogy te is írtad, ez akciófilm, nem sci-fi, és hamar így néztem tovább, nem agyalgattam sokat, csak pislogtam), egyedül azért mentem bele ebbe a témába, mert olvastam a hsz-t, ami azt állította, hogy patika sci-fi.

Szerintem semmi különös magyarázat nem kell az Inception álom-város építésre. Vannak nagyon éber álmodó és fantáziadús emberek. Én általában úgy aludtam, mint egy kő (mint a fantasy-kben az dwarf-ok, kikapcs/bekapcs, egy szempillantás 6-10 óra), de mikor egy gyógyszert szedek, néha egész estés kalandjaim vannak álmaimban és néha tudom, hogy álmodok (nagyon ritkán régen is volt ilyen, de akkor azonnal fel is ébredtem mozogva és csak erre a pillanatra emlékeztem, másra nem).
Szóval ha valamilyen sci-fi tech és sci-fi drog is segít valakinek, aki eleve "rátermett", szerinem egyáltalán nem lehetetlen dolog összehozni egy olyan álmot (le van vezetve, hogy építészmérnöknek tanul és azon belül is cherry-picked a csaj + tech + drog + instruktor...). Azzal a filmmel nekem egyedül a lezárás a kérdéses (ami tudom, hogy szándékosan olyan, amilyen, de személy szerint nem rajongok az ilyenért).

#160615lezso6 - Ja, ebben igazad van, hogy a jachton már normál. De a hővel kapcsolatban én a negatív Kelvinekre szavaznék, nem a fordításkori semlegesedésre. Itt szerintem te vagy az, aki nem gondol bele abba, hogy a földfelszíni hőmérséklet totál random szám az univerzumban, nem valamiféle origó (a víz fagyáspontja sem az, csak a hétköznapi életben 0 °C a víz fagyáspont, kicsit kitekintve a nagy világot nem igazán érdekli ennyi, hogy hol fagy a víz).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#160630) Ispy válasza janos666 (#160629) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, a tenet határozottan túl van tolva, én szeretem, ettől függetlenül, jopofa, ahogy inverzbe nézed a filmet, igaz 3 után sem értem még, hogy mi miért. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#160631) KISDUCK válasza janos666 (#160629) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát ha jól tudom olyan nincs hogy negatív kelvin, olyan van hogy abszolut nulla fok ami elvileg 0 kelvin és itt a vége a hőmérsékletnek. Ez az a pont ahol elvileg a részecskék már nem mozognak, mindenki nyugton van. A legegyszerűbb erre úgy gondolni hogy a hőmérő csak kilométeróra a részecskéknek. Minél jobban mozog valami annál nagyobb a hőmérséklete (gyorsabb) és minél kevésbé mozog (lassabb) annál alacsonyabb és ha megáll akkor abszolut zéró a hőmérséklet. Itt kár a valóság szabályait alkalmazni a filmre, Nolan akart valami újat és úgy sikerült ahogy, hibák és ellentmondások vannak benne bőven, mert a film fizikája nem egyezik a mi valóságunk fizikájával, úgy kell rá gondolni mint egy ikszedik halálos iramban filmre, történnek benne olyan dolgok amik összeegyezhetetlenek a valósággal.

[ Szerkesztve ]

(#160632) janos666 válasza KISDUCK (#160631) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"ha jól tudom olyan nincs hogy negatív kelvin, olyan van hogy abszolut nulla fok"
Pont ez az érvem, hogy ha valami körül megfordul a termodinamika, akkor az nem az embernek kellemes 20-30 °C, hanem talán inkább 0 Kelvin lesz. Márpedig határozottan állítja, hogy megfordul, tehát elvileg előállna az elvileg lehetetlen (és ki tudja, hogy akkor mi történne vele, ha azt bedobod a normál univerzumba), de szerintem ez sem sokkal lehetetlenebb, mint megfordítani az időt.
Azért 0K-n sem tűnik el minden, mert pl. az időt, és a négy elemi erőt sem érdekli igazán (és ki mondja, hogy ezek megfordulnak-e -> szerintem ha ezek megfordulnak, akkor a kilépő ember nem fuldoklik a levegőtől, hanem lassan semmivé válik benne a levegővel és talpa alatti anyaggal együtt egy robbanás félében). Ehhez már fizikus kéne, de szerintem a sub-atomi részecskék még mozognak (de amiről még csak felvetések vannak, hogy hogy néz ki még mélyebben, arról biztos nem tudjuk, hogy mit csinál).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#160633) KISDUCK válasza janos666 (#160632) üzenetére


KISDUCK
addikt

Most nagyjából végig gondoltam azt amire emlékszek a filmből, inkább spoilerbe teszem mert lesz benne olyan ami érinti a filmet:

A filmben ugye a "kamra" megfordítja az idejüket az időben, a film úgy kezeli az időt mint egy dimenziót, a világban minden ugyan abban az irányba halad az időben és a filmben aki vagy ami bemegy a kamrába annak az iránya megfordul az időben. De a hőmérsékletet ilyen mértékben nem kéne szerintem befolyásolnia hogy a tűz megfagyasztja, mert hiába a láng részecskéi nagy sebességgel az ő részecskéinek csapódik és ugyan úgy energiát ad az ő részecskéinek nem pedig lelassítja, elvéve a részecskéi sebességét. Amit reálisnak vélnék hogy adott folyamatokat máshogy érzékel, pl ha fogna egy üres szódásszifon patront a megfordított ember amit előtte töltöttek bele a szifonba akkor ő úgy érzékelné hogy hideg és hirtelen felmelegedne ahogy visszafelé halad az időben. Vagy a sütőbe tett fagyasztott pizzát úgy érzékelné hogy a sütőben megfagy, mert számára visszafelé zajlik az az esemény. Nolan szerintem sokat akart markolni és megzavarni az embereket hogy most valami fullos gondolkodós scifit rittyentett, csak hát sok az ellentmondás.

(#160634) janos666 válasza KISDUCK (#160633) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én megittam közben egy üveg bort, és te nem emlékszel erre? ;]
Egyrészt a főhős szájába rágják előre, hogy a tűz hideg, másrészt egyszer majdnem halálra fagy egy tűzben (látjuk a jegesedést és mondják neki később).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#160635) KISDUCK válasza janos666 (#160634) üzenetére


KISDUCK
addikt

Arra a tűz hideg tutorialra nem emlékszek, de logikátlan is a filmhez képest is. Nolan megint beleesett a saját hülyeségébe mint az inception-nél, amikor minél mélyebre mentek annál gyorsabban telt az idő az álomban, amihez már olyan agyi tevékenység kellett volna, hogy meghalt volna mindenki.

(#160636) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#160637) devil-k


devil-k
nagyúr

Sisu
5/10

Egy kissé hihetetlen meseszerű történet az egész. Egyszer nézős, tele képtelen baromságokkal.

- mozi bolondéria -

(#160638) gbors


gbors
nagyúr

Luther: The Fallen Sun (2023)
Fura volt ez a film. Időnként teljesen jól működött, minden egyben volt, máskor meg elment eszetlen hatásvadászásba (főleg az eleje), vagy az amúgy egész racionálisan csordogáló eseménysorozat hirtelen megkergült, és össze-vissza történtek az események (Piccadilly chase, meg az utolsó fél órának a nagy része). Néha azt éreztem, hogy volt szándék bizonyos részleteket jobban kibontani, de a producer szöges korbáccsal verte az író hátát, hogy haladjunk má', nincs elég játékidő. Mindezzel együtt is egy egészen élvezhető film volt, jó sötét atmoszférával, jó alakításokkal, de volt benne több is, mint amit végül kihoztak belőle. 6/10.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#160639) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Barbie.

Oszinten szolva picit szegyenkezve ultem be egyedul negyvenhez kozeledve, oszulo szakallal, de utolag azt kell mondjam nagyon jo otlet volt. Nagyon vicces film, erdekes problemakorokkel, de tnyleg a legerosebb jellemzoje az, hogy vicces. Megkockaztatom, hogy jlyen vicces filmet nagyon reg nem lattam. 7/10.

(A ladybirdot egyebkent nagyon untam anno es semmilyennek ereztem. Az azonos rendezo okan.)

I am having fun staying poor.

(#160640) lezso6 válasza janos666 (#160629) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"De a hővel kapcsolatban én a negatív Kelvinekre szavaznék, nem a fordításkori semlegesedésre. Itt szerintem te vagy az, aki nem gondol bele abba, hogy a földfelszíni hőmérséklet totál random szám az univerzumban, nem valamiféle origó (a víz fagyáspontja sem az, csak a hétköznapi életben 0 °C a víz fagyáspont, kicsit kitekintve a nagy világot nem igazán érdekli ennyi, hogy hol fagy a víz)."

Miért, hogy lenne negatív Kelvin? Ez teljesen nonszensz. Nem arról hogy megfordítják ezt a hideg-meleg dolgot, mert az milyen király. Hanem mert így logikus.

A hő az egy random mozgása a részecskéknek, nincs iránya, csak egy abszolút mértéke, ami nem lehet negatív, mert visszafelé mozogva is ugyanakkor mértékben mozognak, ennyi. Azonban mérték ugye tud változni, az idő folyamán. És pont hogy az idő megfordításának következménye, hogy a hőtermelésből hőelvonás lesz. Mert előbbi időben visszafelé lejátszva az utóbbi. Pl adott a testhőd, a puszta létezéseddel hőt termelsz, azaz melegíted a környezeted. Azonban ha invertálva vagy, akkor ugye ugyanúgy hőt termel a szervezeted, s te nem érzékelsz semmi különöset, azonban a környezeted hűtöd, hisz időben visszafelé termelsz hőt. Érthető? Ha pedig ezt megfordítod és maga a környezet termel hőt tűzzel miközben te invertálva vagy, akkor megfagysz a tűzben.

A filmnek a legagyfaszabb része szerintem az, hogy a kauzalitás is megfordul, ami mindenféle paradoxonokhoz vezet, de erre egyszerű a magyarázat: itt az a fajta időutazás van, ahol nincs több párhuzamos idővonal, hanem egyetlen egy van, és kész, azaz nem tudod megváltoztatni a történelmet. Ebből pedig ugye az következik, hogy nincs szabad akarat, minden eleve elrendelt. Emiatt működik az a nonszensz, hogy "akarni" kell hogy az asztalon lévő invertált golyó "felessen" a kezedbe. Ugyanez a koncepció van pl a Harry Potternél, amikor megmenti saját magát a dementoroktól.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#160641) sherlock82 válasza Winne (#160597) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ezüst tó kincse, megvan még VHS - en is. :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#160642) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Na, úgy tűnik, miközben a Pixar meg a Disney összeomlik jönnek az igazán jó rajzfilmek más nagyobb stúdióktól. A Sony letett az asztalra két kiemelkedő Spider-Mant, az Illumination végre el tudott szakadni a minyonoktól és megcsinálta a legjobb videojátékadaptációt, a DreamWorks végre összekapta magát kicsit (Bad Guys, Puss in Boots 2) és a Netflixnél is voltak remek filmek az elmúlt évekből (Klaus, The Sea Beast) és most hozzájuk csatlakozik a Nickelodeon/Paramount is a TMNT Mutant Mayhemmel.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#160643) devil-k válasza Bad Pritt (#160642) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem össze sem lehet hasonlítani azokkal, amiket írtál. Ez valami ultra gagyi “feldolgozás” lett. Szerintem. :)

- mozi bolondéria -

(#160644) Bad Pritt válasza devil-k (#160643) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Láttad?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#160645) Ispy válasza devil-k (#160643) üzenetére


Ispy
veterán

Hát nálam a sea beast is max egy gyenge közepes, nem raknám egy kalapba egy spider mannel. Mondjuk az egyik inkább felnőtteknek készült, a sea beast meg inkább egy valódi gyerek mese. Ráadásul az egész egy how you train your dragon klón...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#160646) Yodamest válasza Bad Pritt (#160642) üzenetére


Yodamest
addikt

Fú de érdekes a stílusa ennek a TMNT-nek, kicsit mintha gyurmafigurák lennének, de jópofa, tetszik. Nézős lesz, csak félek túl gyerekesre vették a figurát, az idióta poénkodást nem szeretem egy filmben sem.

(#160647) Bad Pritt válasza Yodamest (#160646) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

PG film, biztosra veheted, hogy gyerekesre vették a figurát, gyerekeknek készült. Azért néz ki így amúgy, mert tulajdonképp a szkeccseket animálták, plusz ugye a SpiderVerse óta mindenki olyan akar lenni, mint az volt. Szerintem ennek a témának rohadt jól áll ez a stílus, meg végre újra tinik a tini teknősök. :D
Ráadásul a nagy stúdiók filmjeihez képest fillérekből készült ötödannyi emberrel. Kreativitás > pénz, eredmény:

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#160648) mephi666


mephi666
nagyúr

újráztam ezt a Tenet-et, továbbra is tartom, hogy Nolan jól elvesztette a fonalat a víziójában, de azért csak rálocsolt sok-sok dollárt :DDD Pattinson viszont jól hozta a karakterét :K

az egész alapkoncepcióban a következő a legnagyobb probléma:

elindul "A" 9:00kor: így halad előre az időben
A--------------------------------->

"B" elindul 9:10-kor az időben visszafelé és így halad:
<----------------------------------B

9:05-kor találkozhatnak, mert akkor kerülnek "egy időbe" egy pillanatra:
A---------------><---------------B

ehelyett meg a film úgy mutatja be, hogy 9:05kor találkoznak és együtt haladnak előre, viszont "B" tolat :DDD ...plusz néhány random fizikai törvény is megváltozik (a telefonbeszélgetésekről meg "beszédmegfordító bullshitről" nem is beszélve :DDD )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#160649) Yodamest válasza mephi666 (#160648) üzenetére


Yodamest
addikt

Fú ezt a TENET témát jól elhúztátok, nem ér ennyit ez a film állítom. Persze bele lehet látni a mindenféle Nolan zsenialitás ismérveit, de számomra egy nem túl izgalmas karakterekkel operáló, kissé összecsapott, nem eléggé kibontott, pulzust nemigen megmozgató alkotás volt. Tipikus példája annak, amire azt mondom 3/5.

Végtelen számú jobb film van ennél, akár ebben a témában, ez simán felejthető cucc.

(#160650) devil-k válasza Bad Pritt (#160644) üzenetére


devil-k
nagyúr

A trailer is megmutatta milyen gagyi az animáció. C kategóriás.

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.