Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157552) Pearce


Pearce
aktív tag

Első kép a Joker 2-ből:

(#157553) mephi666 válasza Pearce (#157552) üzenetére


mephi666
nagyúr

eddig el is kerülte a figyelmem: Lady Gaga lesz HQ? :C :Y

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157554) oriic válasza mephi666 (#157553) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tavaly nyáron jött talán a hivatalos bejelentés róla.

Live-Die-Respawn

(#157555) PuMbA


PuMbA
titán

[link] Spielberg nagyon hálás Tom Cruise-nak a Top Gun Maverick miatt :D

[ Szerkesztve ]

(#157556) mephi666


mephi666
nagyúr

Infinity Pool

...felénél tartok, de mi a f*szom ez? :DDD és mi lesz belőle?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157557) Mik76 válasza PuMbA (#157555) üzenetére


Mik76
senior tag

Mi lett volna ha egy jo filmet csinal? ;]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157558) Mik76


Mik76
senior tag

Riddick 1.

Jo volt a megerzesem hogy sokaig halogattam. Sajnos nem eleg sokaig. Vin bacsi nagyon gagyi, vfx nem kulonben, rendezes kozepes, latvany cukrozott kozepszer. 15 percig birtam a kinos feszengest.
Nem pontoznam.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157559) Ispy válasza Mik76 (#157558) üzenetére


Ispy
veterán

Jó volt ez a film, csak te elkéstél vele 10 évet. Most már nem jó - mondjuk én még mindig meg tudom nézni, de ez legyen az én bajom. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#157560) belinho válasza Ispy (#157559) üzenetére


belinho
senior tag

Közel 20 évet késett csak. Inkább nézem meg a Riddicket 10x-er mint a mostani Netflixes moslékokat.

[ Szerkesztve ]

(#157561) Ispy válasza belinho (#157560) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, hogy a pitch black, az nem riddick. :DDD De ja, akkor 23.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#157562) Bad Pritt válasza Mik76 (#157558) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Akkor a többit ne is erőltesd szerintem, a második még gagyibb, a harmadik meg egyenesen kínos. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157563) Mik76 válasza belinho (#157560) üzenetére


Mik76
senior tag

A Pitch Blacket lattam, de ez nem ugyanaz a szinvonal. :N

Ispy
Oke, mondjuk en kihagytam a F&F szeriat is az elso ket resz kivetelevel. Az a gyanum ez igy is marad. :D

Bad Pritt
El lettem ijesztve a folytatasoktol, koszi a megerositest.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157564) Ispy válasza Mik76 (#157563) üzenetére


Ispy
veterán

Pedig az első szerinetm teljesen vállalható, na jó, azért nem jó. :D

Most akkor te melyik riddick filmet nézted, mondj már egy évszámot! ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#157565) Bad Pritt válasza Mik76 (#157563) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Várj, most nálad a Riddick 1 a Pitch Black vagy a Chronicles of Riddick? Nem mintha nagyon számítana, mindkettőre igaz, amit írsz. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157566) mephi666 válasza Ispy (#157564) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ja, az első részben is van kamu vastagon, de a készítők itt még rendesen szedték a gyógyszereket :DDD

a pitch black-et meg úgy kell nézni, hogy látványban ebben az időszakban nálam a matrix és alien4 volt a plafon :K ezek mellett a pb sem lógott ki

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157567) Mik76 válasza Bad Pritt (#157565) üzenetére


Mik76
senior tag

A PB-t meg anno moziban lattam. Most a Chronicles lett eloveve, de csak egy rovid idore.
A vfx helyenkent botrany. Neztem is hogy ezt hogy engedhettek moziba?

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157568) Bad Pritt válasza Mik76 (#157567) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A kérdés azért is baromi jó, mert a Rhythm and Hues meg az ILM is dolgozott az effekteken, szóval egyáltalán nem jöttmentek rakták össze. Az egésznek volt egy ilyen 90-es évek TV film szaga, vagy mintha a Csillagkapu sorozat egy random epizódját csinálták volna meg egész estés filmként. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157569) Mik76 válasza Bad Pritt (#157568) üzenetére


Mik76
senior tag

Ezert irtam hogy helyenkent. :K
Szerintem volt ott egy par kissebb studio is, de nem jutottam el a stablistaig... :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157570) Ispy válasza mephi666 (#157566) üzenetére


Ispy
veterán

Én a 2. rész először a Miskolc Pláza CC-ben láttam, 2006(?) környékén, de szerencsére nekem nincs válogatós szemem, se válogatos gyomrom, szóval nekem tetszett.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#157571) Mik76 válasza Mik76 (#157569) üzenetére


Mik76
senior tag

Igen, ahogy sejtettem. A R&H, Dneg, ILM trio mellett volt meg vagy 4 noname kis studio.

Nem, nem neztem vegig, csak kivancsisagbol leporgettem a stab listat a netflixen... :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157572) mephi666 válasza Mik76 (#157571) üzenetére


mephi666
nagyúr

szakmabeliként az asylum cgi mennyire üti ki nálad a biztosítékot? :DDD

+1 bónusz :) (Lorenzo Lamas szebb napokat is megélt)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157573) Mik76 válasza mephi666 (#157572) üzenetére


Mik76
senior tag

Annyira hogy sosem neztem meg toluk semmit. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157574) mephi666 válasza Mik76 (#157573) üzenetére


mephi666
nagyúr

jajj, akkor nem tudod, mi az igazán jó :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157575) KISDUCK válasza mephi666 (#157574) üzenetére


KISDUCK
addikt

Amit Tara Reid művelt annál még a forgószél is hihetőbb ami vérszomjas cápákkal szórja meg a lakóparkot.

(#157576) Mik76 válasza mephi666 (#157574) üzenetére


Mik76
senior tag

Koszi, ez utos volt. :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157577) mephi666 válasza Mik76 (#157576) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor itt van egy utolsó jelenet mára :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157578) PuMbA válasza Mik76 (#157557) üzenetére


PuMbA
titán

A film jó, de csak ha szereted a repcsiket :D

(#157579) gbors válasza KISDUCK (#157575) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, nekem is az ugrott be, hogy itt a CGI a legkisebb probléma :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#157580) Mik76 válasza PuMbA (#157578) üzenetére


Mik76
senior tag

Vagy inkabb ha szereted a repcsiket akkor hajlando vagy elnezni az osszes hibajat ennek a remekmunek. ;)

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157581) Bad Pritt válasza Mik76 (#157571) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Viszont itt is úgy van, hogy fontossági sorrendben követik egymást, nem? Szóval a legelső cégnek volt a legtöbb melója a filmben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157582) Mik76 válasza Bad Pritt (#157581) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem feltetlenul. A sorrend nem a shotok szamatol fugg. Bar valszeg a nagyok vittek el a melo 70-80%-at.
:K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157583) Mik76 válasza Bad Pritt (#157581) üzenetére


Mik76
senior tag

Hmm... pontositanam a hozzaszolasomat.
Valoban van osszefugges a sorrend es ahozzajarulas merteke kozott. En inkabb arra gondoltam hogy nem a szamszeru shot count a lenyeg. Ha ket studio csinal 400-500 shotot, de az egyik csak kompozital, akkor valszeg a masik lesz elore veve mert komplexebb munkat tesz le.akkor is ha mondjuk szazzal tobb shotot ad le a kompozitalo ceg.
Igy ertettem.
:)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157584) mephi666


mephi666
nagyúr

I'm Thinking of Ending Things

tegnap is belenyúltam a "miaf*sz?" filmek közé rendesen... ma megint sikerült :) Charlie Kaufman írta+rendezte, aki az Eternal Sunshine of the Spotless Mind -ot... ez a film annyira nem jó és kerek, viszont elültet az ember fejében csomó gondolatot, ami miatt maradandónak tűnik :K nem egy "laza esti film"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157585) PuMbA válasza Mik76 (#157580) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem semmivel se rosszabb, mint a 80-as, 90-es évek nyári blockbusterei, amik Imdb-n 7-es körüli pontszámúak a 10-ből. Independence Day, Armageddon, Beverly Hills Cop 2, első Top Gun :) Ezekben is van "hiba" bőven és a Top Gun Maverick pontosan ezekből a filmekből merít. Nagyon hasonlóak a struktúrák, a motivációk.

[ Szerkesztve ]

(#157586) perempe válasza mephi666 (#157584) üzenetére


perempe
addikt

Ezt meg fogom majd valamikor nézni.

Szósöl média témában nagyon jó az Ingrid Goes West (2017), tegnap láttam.
A befejezés nagyon meglepő és jó volt.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#157587) Bad Pritt válasza PuMbA (#157585) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha az ID-hez vagy az Armageddonhoz hasonlítod akkor gyakorlatilag kijelented, hogy rossz a film. Csak mondom. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157588) PuMbA válasza Bad Pritt (#157587) üzenetére


PuMbA
titán

Imdb-n 7-re értékelt film nem rossz, hiszen ez azt jelenti, hogy az emberek többségének kifejezetten tetszik :) A rossz film körülbelül 5-ös pontszámtól kezdődik, amikor az emberek többségének már nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#157589) erahurka válasza perempe (#157586) üzenetére


erahurka
félisten

Én is feltettem már megnézendők közé SkyShowtime-on.

(#157590) Bad Pritt válasza PuMbA (#157588) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Népszerűek. Attól még rosszak.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157591) Ispy válasza PuMbA (#157588) üzenetére


Ispy
veterán

Egyetértek, egyáltalán nem rossz film, nézhető, sok akció, csoda manőverek, 40 éves TC forma, szóval, mint szórakoztató ipari termék megállja a helyét ebben a kategóriában. Az más kérdés, hogy az én ízlésemnek nem való, unalmas, giccses és béna, de ez az én bajom. Ha ez lenne az kicófilmek alja nem lenne itt semmi gond.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#157592) PuMbA válasza Bad Pritt (#157590) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem itt külön kell venni filmeket. Vannak filmek, aminél egyből érzed, hogy nem akar szuperkomoly lenni, láthatóak a hibái, nem akar szuper komplex sztorit és karaktereket prezentálni, mint például ezek a blockbusterek. Ezeknél a filmeknél ez egyértelműen az előnyükre válik, hogy nem izzadás szagúak, hiszen a nézők megérzik ezt. Ezért kapják meg a 7-es értékelést imdb-n :) Vegyük például az első Beverly Hills-i zsaru-t vagy mondjuk a Coming To America-t. Nincs komplex sztori, nincsenek komplex karakterek, de simán 9/10-es filmek nálam, mert a való világ sem csak komplex sztorikból és komplex karakterekből áll :) A mindennapi életünk is tele van az átlagossal és emberi hibákkal, orbitális hülyeségekkel és ha egy film ebből építkezik, az nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#157593) Bad Pritt válasza PuMbA (#157592) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ennyire mélyen nem akarok ebbe belemenni, arra akartam utalni, hogy ha ezekhez hasonlítod, akkor az emberek egy részének egy gagyi, buta, pátoszos film fog eszébe jutni. Nem biztos, hogy előnyös összevetés.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157594) PuMbA válasza Bad Pritt (#157593) üzenetére


PuMbA
titán

Értelek, én csak arra akartam utalni, hogy attól, hogy egy filmben vannak dolgok, még nem lesz rossz. Attól, hogy van benne pátosz, hülyeségek vannak benne, nem komplex a sztori, nem komplexek a karaketerek. Ezektől nem lesz egy film se rossz :) A film összessége lehet csak rossz, ha nem egységes vagy oda nem illő elemek vannak kombinálva például, ha túl komolyan veszi magát a film, aztán meg a másik pillanatban túl viccesre. Ez inkonzisztens, kilöki az embert a filmből és rossznak fogjuk megítélni.

[ Szerkesztve ]

(#157595) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Scott Adkins kicsit megnőtt a John Wick-hez. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157596) PuMbA válasza Bad Pritt (#157595) üzenetére


PuMbA
titán

Várom már az új John Wick-et nagyon, moziba nézős :) Ez is olyan film, hogy tudja magáról, hogy komolytalan, ezt jól ki is használja és ezért szeretik az emberek. Én is.

[ Szerkesztve ]

(#157597) Bad Pritt válasza PuMbA (#157596) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem igazán éreztem azt egyik John Wick-nél sem, hogy tudatosan komolytalan lenne, sőt. Ott volt a Bullet Train, na az egy self aware, már-már karikatúraszerűen komolytalan akciófilm.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157598) erahurka válasza Bad Pritt (#157595) üzenetére


erahurka
félisten

Ha Scott Adkins benne lesz akkor várom. Frank Grillóval lenne csak igazán toplistás nálam.

Mondjuk ilyen Bálna üzemmódban nem tudom mennyire lesz nagy bunyós. :F

Ha nem tudatosan komolytalan a John Wick széria akkor baj van, mert röhelyes az egész. :F

Én unom már kicsit ezeket a vicces akciófilmeket amik kicsit önmaguk paródiái, jó lenne már valami komolyat nézni. A Gép egész jó volt ilyennek.

[ Szerkesztve ]

(#157599) Bad Pritt válasza erahurka (#157598) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Komolynak szánták, látszik az eddigi három film témájából, konfliktusokból, az interjúk meg bts anyagok is ezt sugallják. Az más kérdés, hogy a nézők számára komikusnak hat.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157600) S e t h válasza Bad Pritt (#157595) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha nem írod oda kicsoda, nem ismertem volna fel.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.