Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12052) #54715584


#54715584
törölt tag

Baraka

Hát nem tudom mit írhatnék erről az alkotásról, mert nem mozifilm, mindenesetre szerintem ezt látnia kellene mindenkinek.
Nagyon tetszett, és nem csak azért, mert olyan helyeket és dolgokat láttam, amiket valószínűleg a hátralévő életemben nem fogok, hanem azért is, mert agyilag és érzelmileg teljesen lemerített.
Az egyik pillanatban úgy tudtam volna sírni, mint egy kislány valamelyik animéban, a másik pillanatban pedig könnyes szemmel vigyorogtam, mint egy hülyegyerek. Az egyik percben még bambultam bele az aktuális gyönyörű tájba, a következő perc pedig beleégett az agyamba, mert annyi mindent lehet látni egy ember arcán és szemében, míg közelít rá a kamera. Egyszer úgy éreztem felemel, másszor pedig úgy, hogy leránt a mélybe, azt éreztem, hogy egy érzelmi hullámvasúton ülök. Lehet éppen menstruálok és hormonzavarom van és emiatt érzékenyebb vagyok, de ez a másfél óra nagy hatással volt rám. :K
A zenék, hangok és a vágások is jók.
Szóval mindenképpen élmény volt ez az alkotás, de most szerintem valami agy nélküli szórakozás fog következni, pedig tervben van a Samsara és a Life in a day is.
Az pedig elképesztő volt, hogy 1-2 jelenet kivételével meg nem mondaná az ember, hogy ezt 20 éve készítették/forgatták.
Nem hiszem, hogy újra megnézem, de ott a helye a polcon a kötelezők között, csak hogy meglegyen :K

Mivel elvből nem adok 10 pontot, ezért csak 9.5/10 :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.