Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) troland26 válasza leslieke (#12443) üzenetére


troland26
őstag

Igen a helyszín valóban más , de szerintem ezt talán jobban el van találva a filmben hiszen azon a környéken talán aktuálisabb az emberrablás mint Olaszországban , A főhős mindkét helyen egy lecsúszott züllött valaki akit szerintem DW nagyon jól játszik . Scott valóban nem öli meg a kislányt , viszont a végén megöli Creasy-t .

Azt hozzáteszem még , hogy én a filmet láttam előbb és csak utána olvastam a könyvet , viszont ez nem vont le film értékéből számomra.

[ Szerkesztve ]

(#12452) leslieke válasza oriic (#12449) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha megérte, akkor nem vett el 11 órát az életedből. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12453) HuMarc válasza oriic (#12449) üzenetére


HuMarc
addikt

Akkor a bővített változatokat nézted? :D Belegondoltatok, hogy a Hobbitok is kb. 8 órásak lesznek összesen?

(#12454) oriic válasza HuMarc (#12453) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen alapból bővítettet néztem.

Live-Die-Respawn

(#12455) alratar válasza rt06 (#12450) üzenetére


alratar
addikt

Na jó, van de ritka, mint a fehér holló!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#12456) rt06 válasza alratar (#12455) üzenetére


rt06
veterán

nem az, te nezel rossz filmeket (nemreg volt mar errol egy eszmefuttatas)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#12457) spanyoll


spanyoll
addikt

Beállok a sorba én is, ebben a pillanatban fejeztem be a Felhőatlaszt (nem bírtam már várni, bármilyen nemű kövezést elfogadok).
Nem fogom leírni én is, hogy mennyire nagyon jó, aki látta, és tetszett neki az tudja, akinek nem tetszett az nem tőlem fogja megtudni. Nálam 10/10, még ha ilyet nem is illik adni, a partvonalról dilettánsként én feljogosítva érzem magam erre!
Ajánlom mindenkinek :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12458) alpihun


alpihun
senior tag

Szerbusztok!

Tudnátok nekem ilyen transformers-féle filmeket ajánlani. Ilyen tipikus szombat esti dolog kellene, ami inkább vizuálisan fogjon meg mint lelkileg. Tehát a következő néphülyítő elemekből minél többet tartalmazzon:
- látványos akciók
- robbanások
- sportkocsik
- jó csaj(ok)
Inkább valami akciósfilm, bár kevés és finoman adagolt humor jöhet, de semmiképpen sem idétlennégeres vagy dzsekitcsenes. :W

(#12449) orichalcos

Az jó film! Nekem viszont majdnem 10*11-et vett el, nem erőszakkal, saját beleegyezéssel (és már megint türelmetlenül várom, hogy Film+on mikor 'vetítik' újra). :C

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#12459) alratar válasza rt06 (#12456) üzenetére


alratar
addikt

Nem tudom kehet.
Én az egyetlen nem happy endes filmnek a Keeresztapa trillogiát mondanám!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#12460) HuMarc válasza alpihun (#12458) üzenetére


HuMarc
addikt

Bad Boys? Vagy az idétlennégeres?

(#12461) blackydan


blackydan
senior tag

A leleményes Hugo : Nagyon szép film főleg így Karácsony környékén amikor még az idősebbekből is előbújik a gyermeki énjük. Engem olyannyira megragadott, hogy kétszer is rászántam magamat a megnézésére persze az egymást követő napokon. Azért a nagy öreg Martin Scorsese tud ám rendezni :K

9/10

(#12462) alratar válasza HuMarc (#12460) üzenetére


alratar
addikt

téves, bocsi

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#12463) #54715584


#54715584
törölt tag

Nem tudom min vagytok kiakadva, már a mesékben is békákat csókolgattak :D

(#12464) alratar válasza #54715584 (#12463) üzenetére


alratar
addikt

Igaz-igaz! :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#12465) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Az ember tragédiája (2011)

Röviden: Túlrendezett, vontatott. 4/10

Hosszabban: Monumentális alkotás, ami megpróbál könyvhű maradni. Részleteiben tele van ötlettel, látszik az odafigyelés, olyan, mintha egy múzeum képei/installációi között járna az ember. Csak éppen ami működik piciben, a trailerben, az nem biztos, hogy 160 percben is működik. Ugyanúgy, ami fordított mondatszerkezetek emelkedettebbé teszik egy könyv szövegét, és ahogy egy bekezdésen belül fordítva a hátuljáról felépítve egy gondolatmenet jól működhet, az filmben nem fog.

A legnagyobb baj talán a dialógusszerkezet. Túlbonyolított struktúra, teljesen kifacsart logikájú mondatszerkezetekkel, egy filmnél pedig fárasztó folyamatosan az utolsó egy-két percet észbentartani és visszapörgetni az összes monológnál, hogy akkor mit is akart a szereplő, miközben már kezdődik a következő monológ, és fontos lehetne. Ez egy ideig megy, de fárasztó.

A könyvnél anno amikor olvastam -még tíz éve-, hogy a tézis-antitézis párhuzamok néha erőltetettek voltak, egy lépésből a következő nem mindig volt egyértelmű, ez a filmnél is megvan (a történelmi párhuzam nagyon erőltetett pár helyen). Bár nem a film hibája. Ugyanakkor részben a hossza, részben a monológstruktúrája miatt kaotikussá válik, utólag a trialert megnézve visszajöttek emlékek, hogy jé, ezt is láttuk. Elveszik az ok, elveszik a cél, marad a massza.

A megvalósítás kissé hullámzik: Néhány pillanatban brilliáns, máskor közepes, leragadt a 80as években. Bár a 20+éves készítési időt elnézve ez érhtető.

Marad egy kérdés: A koncepció. Használtak egy csomó animációs technikát, általában remekül, néha kevésbé, de ötletesen. Részenként nézve úgy néz ki volt ötlet, volt cél, a technika volt a mondanivalóért, és nem fordítva. Viszont nem áll össze. Néhány rész sem teljesen, de az egész semmiképp. Lehetne mondani, hogy dehát a cél a könyv adaptálása, ugyanakkor a könyv csak egy történet, hiába a keret, ha közben a terjedelem miatt szétfolyik az egész. Hiába áll közel innentől az adaptáció, ha filmként már nem működik.

A János vitéz és a Fehérlófia filmtörténelmi remekek. Ez a film grafikuspalántáknak érdekes lehet, művészfilmekért és úgy általában művészetekért rajongóknak szintén... bár vontatottsága miatt inkább csak akkor, ha tényleg semmi jobb nincs kéznél. Hosszú film és nagyon hosszúnak érződik, érzésre a felére kellett volna vágni. Hárman néztük nagy reményekkel, ebből két ember néha el-elaludt, én meg kávéztam.

A dvdkiadás szép, a digipack is. Füzet nincs, de duplán záródik, a nyomása is rendben van. A dvdkiadás képe a technológiához képest teljesen jó, a hang szintén oké. A hang nem tolakodó, a vokál nincs az egekbe hangosítva... semmi extra, hozza az elvárható szintet, de itt nincs is szükség többre. Van egy music track is a filmen, ilyen extrát már rég láttam... csak a képeket nézve zenével, a monológok nélkül lehet még jobban is teljesítene, mivel a képek magukban eléggé kifejezően.

Érdekes film, de nekem egyszer bőven elég volt. 4/10 (egyébként kereső még nem dob mástól kritikát itt a fórumon, ami fura, mégiscsak egy Jankovics filmről van szó)

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12466) alpihun válasza HuMarc (#12460) üzenetére


alpihun
senior tag

Sajnos igen.
Nem összehányni akarjuk egymást (bocsánat a megfogalmazásért, de soha életemben nem szerettem az ilyen filmeket, nem a bőrszín, hanem az olcsó poénok miatt), ezeknél kissé komolyabb, úgymond olyan ámulós film kéne. Mint a transformers, vagy a 'halálos irakban-ok'.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#12467) rt06 válasza alratar (#12459) üzenetére


rt06
veterán

igaz ez nem hollywood, de ajanlom figyelmedbe a la haine-t

a gond az, hogy sosem ugranak be cimek, mikor kellene, igy csak par, a mai nap elhangzottakbol:
american history x
the green mile
25th hour

illetve amig ezt irtam, beugrott meg 1-2
gran torino
million dollar baby
no country for old man
reservoir dogs
se7en

vagy meg korabbrol:
miracle mile
vanishing point
dirty mary crazy larry

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#12468) rt06 válasza alpihun (#12466) üzenetére


rt06
veterán

bar szerintem borzaszto, de esetleg vess egy pillantast a battleship-re (kb az, mint a tf-ek, amik szerintem szinten borzasztoak)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#12469) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ja igen, es akkor a Dredd 3D a Drot univerzumaban jatszodik?
Barksdale kiszabadult a dutyibol, es tovabbra is drogban utazik. ;]

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12470) proci985 válasza rt06 (#12467) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyors polcranézés alapján:

Infernal Affairs
The Descent (UK international cut)
Alien3
Rec 1-2
Eden Lake
The Darkness
Akira (nézőpontfüggő)
Oldboy
Brazil
Blade Runner (vágásfüggő)
Requiem for a Dream
Vampire Hunter D (nézőpontfüggő)
Trainspotting (nézőpontfüggő)
Event Horizon
Fight Club (nézőpontfüggő)
Clockwork Orange (nézőpontfüggő)
Dr Strangelove

a "nézőpontfüggő" esetében tradicionális happy endről lehet ugyan beszélni, de a teljes kontextus általában nem feltétlenül általánosan pozitív. a Blade Runner, a Descent és a Brazil esetében pedig legalább az egyik vágás hagy egy kiskaput egy pozitív kimenetelre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12471) troland26 válasza proci985 (#12465) üzenetére


troland26
őstag

egyébként kereső még nem dob mástól kritikát itt a fórumon, ami fura, mégiscsak egy Jankovics filmről van szó na ezen jót mosolyogtam . Nagyon ritkán kerül terítékre magyar alkotás . David Fincher vagy Ridley Scott neve jobban cseng a topikban :)

[ Szerkesztve ]

(#12472) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Dredd (2012) ha a hipeot nézem ami alapján elvárásokat alkottam előre akkorr 6/10 ha csak a filmet akkor 7/10
Hobbit 3D 6/10 nekem túl meseszerű lett. tökre fölösleges 3D-ben megnézni :(

Taken 2 még megmentheti a hetemet ;)

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#12473) Viszlát válasza troland26 (#12471) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagyjából pont olyan mennyiségben születik értékelhető magyar film, ahányszor említést találsz róla a topikban. Erről azt feltételezni, hogy azért, mert amerikai nevek jobban csengenek, fájó sznobizmusnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12474) leslieke válasza ClayMore (#12472) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hobbit 3D 6/10 nekem túl meseszerű lett

Meseszerű, mert a gyerekeinek írta Tolkien.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12475) Realradical válasza ClayMore (#12472) üzenetére


Realradical
őstag

Én is most végeztem vele. Nem volt rossz, egy kis agyvelő kellett már a karácsonyi hangulathoz. 10/6.5-öt szerintem is megér.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#12476) ClayMore válasza leslieke (#12474) üzenetére


ClayMore
aktív tag

ez megmagyarázza ;)

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#12477) proci985 válasza troland26 (#12471) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azért én még emlékszem, hogy hogy nézett ki a topik, amikor kijött az aktuális Üvegtigris;).

egyébként mainstream filmek mindig is túltengtek a topikon belül, nincs ezzel semmi probléma. csak meglepett, hogy azért mégiscsak egy nagyobb durranásról (utólag pukkanásról) beszélünk. ok, art kategória, de azért mégiscsak egy olyan rendezőről van szó, aki már bizonyított.

Viszlát: azért ez is határeset, bár az itthoni gyűjtemény magyar része kb Jankovics és Tarr filmekből áll.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12478) troland26 válasza Viszlát (#12473) üzenetére


troland26
őstag

Nem értek veled egyet . A magyar filmeknek általában esélyt sem adnak . Sznobizmus ide vagy oda kíváncsi lennék ki részesítene pl egy Jankovits vagy Jancsó filmet előnybe egy Nolan filmmel szemben ... szerintem te sem és én sem De azt is kérdezhettem volna , hogy pl te mikor néztél utoljára magyar filmet ?

[ Szerkesztve ]

(#12479) spammer válasza ClayMore (#12472) üzenetére


spammer
veterán

Taken 2 sem fogja :N ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12480) rt06 válasza troland26 (#12478) üzenetére


rt06
veterán

szerintem koze lehet ahhoz is, hogy imho keves a jo magyar filmszinesz
affelol nincs ketsegem, hogy sok remek szinhazi szineszunk van, de ez filmekre mar kevesbe igaz
sot, pontosan a szinhaz latszodik meg sokszor a filmes munkajukon is

amugy, hogy megnyugtassalak, a tdkr-rel szemben pl sokmindent elonyben reszesitenek

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#12481) baluka26


baluka26
veterán

Életrevalók harmadjára is csodálatos.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12482) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Gyerekek miért nem szólt senki, hogy Bourne-csapda megy a tívíbeee, hát ejnye! :) Kár hogy magyar :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12483) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Super: jóféle szuperhős film, de a másik kettő "képsség nélküli superhős" filmhez képest csak a harmadik helyet foglalja el (1. Special (ez egy nagyon jó film, szegény Rapaport nagyon alábecsült színész!), 2. Defendor), itt nagyobb szerepet kapnak a vígjátéki és parodisztikus elemek, Page jól hozza a szerepét, néha túl jól is (idegesítő, de ez a szerepe).

Jut eszembe, Defendorral egy időben láttam a Shrinket, a K-Pax után szerinten Spacey második legjobb filmje.

Mindjárt levezetésképpen a Makulátlan Elme, ennyi év után is fantasztikus film.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12484) madgie válasza baluka26 (#12481) üzenetére


madgie
titán

Kár, hogy képtelenek voltak HD-ban leadni, no meg valami ditherelt f*s volt az anyag (mindigtv), a sötét árnyalatokban akkora sávok voltak, mint egy rossz hőtérképen :(

(#12485) spammer válasza baluka26 (#12481) üzenetére


spammer
veterán

Én csak másodszor láttam most, de csatlakozom, csodálatos film. És szerintem a szinkron is tökéletes. Ludovico Einaudi zenéje szintúgy telitalálat hozzá.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12486) hoffman_ válasza rt06 (#12480) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én többször láttam az Üvegtigrist, mint a TDKR-t, és ez így is fog maradni :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12487) Viszlát válasza troland26 (#12478) üzenetére


Viszlát
addikt

Engem rohadtul nem érdekelne, hogy ki rendezte, ha jó a film. A TDKR-re akkor is 5 pontot adnék ha Jancsó rendezte volna, ha esetleg így jobban érthető.

Rendszeresen nézek magyar filmeket, ezeknek többsége mondjuk régi kedvencek újranézése. Művészfilmekkel úgy vagyok, hogy kissé már unalmas az elvontság, a nagy magyar kínlódás, trianon, 56, meg a tököm tudja min sírunk már évtizedek óta. De ha éppen nem ezek vannak terítéken, akkor is valamin muszáj kínlódni, amihez nekem nagyon ritkán van hangulatom.

Legutóbb a Konyec volt terítéken, nem is volt olyan rossz, de valószínűleg ez is mainstream a művészlelkeknek. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12488) #54715584 válasza troland26 (#12478) üzenetére


#54715584
törölt tag

Érdekes ez a dolog, mert pl. én utoljára 2010-ben voltam moziban.
Az egyik film, amit megnéztem az az Inception volt. Ebben a vonatkozásban "sajnos" Nolan, mert a TDKR pl. nekem nem jött be.

Viszont voltam a filmszemlén is, ahol egy magyar filmet néztem, és nagyon tetszett (bár elfogult vagyok)

Szóval ha ezt így nagyon leegyszerűsítem, akkor nálam 50-50 az arány... :D

(#12489) troland26 válasza Viszlát (#12487) üzenetére


troland26
őstag

Nem értettél meg . Ha pl azt mondom Tóth Barnabás : Rózsaszín sajt vagy Ridley Scott : Prometheus , tételezzük fel , hogy nem láttad egyiket sem . Melyiknek adnál több esélyt látatlanban ?

(#12490) proci985 válasza Viszlát (#12487) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a szimbolikaceptiont ki ne hagyd, az a halálom a túljátszás mellett. meg a kínlódás.

na utóbbi pl az Ember tragédiájában annyira nem volt, a szinkronszínészek viszont nagyon túloztak. szimbolikában meg hozott anyagból dolgoztak, annyira nem is kellett túlzásba vinni (bár a jellegéből adódóan telítve volt kereszthivatkozásokkal)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12491) horush


horush
addikt

Gangs of New York: Tegnap kezdtem el nézni, de meg is untam úgy egy óra után, szóval csak ma fejeztem be. Számomra sajnos túl vontatott, elnyújtott volt. A története egyszerű, kiszámítható. A díszlet viszont nagyon ott van, a színészi játék szintén, főleg Daniel Day-Lewis alakított kiválót. NY elfelhőkarcolósodása egyébként miért került a filmbe? :DDD

6/10.

[ Szerkesztve ]

(#12492) spammer válasza troland26 (#12489) üzenetére


spammer
veterán

Annak biztos nem, aminek az a címe, hogy Rózsaszín sajt ;] Na jó, csak hülyülök, de a magyar filmeket én sem csípem, egyszerűen a legtöbb fos (számomra). Kútfejek meg ilyen Tiborok, ha meg nem kommersz, akkor tényleg ilyen 56-os szenvedés.

Régebbi filmek között persze vannak jók és klasszikusok, az utóbbi tizenpár évből meg számomra egyedül az Üvegtigris 1-2 értékelhető, de az is a kretén "haver humor" miatt, meg mert laza film volt, nem vette komolyan magát.

---

(#12491) fezlergabor: hát az nekem is egy középszar film, el se hiszem, hogy Scorsese csinálta, sajna sem ő, sem Caprio nem tudja megmenteni, kegyetlenül untam én is.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12493) Viszlát válasza troland26 (#12489) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem nagyon szoktam cím alapján választani, legalább elolvasok egy pár soros leírást róluk, ha felkelti az érdeklődésemet, akkor nem nézem ki rendezte.

proci985: őszintén szólva fogalmam sincs mi az a szimbolikaception. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12494) proci985 válasza Viszlát (#12493) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szimbólumok extrém túlzásbavitt használata, avagy a szimbólum szimbólumának a szimbóluma. főleg rendszerváltás előtti filmeknél megfigyelhető -cenzúra megkerülése miatt-, de pár esetben utánna is megmaradt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12495) DelArco


DelArco
aktív tag

Savages
Szerintem ez lehetett volna jó film is. Az ötlet nem is olyan rossz. Viszont a film 2 óra szenvedés. Sehol egy igazán szuper jelenet amire mondjuk 2 nap múlva is emlékszik az ember. Egyszer meg lehet nézni mert ez a csaj nem olyan rossz de tényleg csak ha nincs más.
5/10 talán.

Youth hides the key to salvation

(#12496) Viszlát válasza proci985 (#12494) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi, gyanítottam, hogy valami ilyesmi lehet és egyébként tényleg jellemző. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12497) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Tudom, hogy nagy részben sorozatos, de azért mégiscsak:
Doctor Who - The Snowmen: karácsonyi különrész, minden elvetemült sci-fi rajongónak kötelező, még annak is, aki nem ismeri a Doktort, ezek után biztos, hogy tudni fogja kiről van szó.

Eszméletlen egy óra volt, a háromnegyedén keresztül vigyorogtam, nagyon jó volt!:)

Nyugodtan, minden előismeret nélkül bele lehet vágni, utána tudni fogod, hogy neked való-e ez az univerzum (ps: ha tetszett a galaxis útikalauz, akkor ezt is imádni fogod!:) ).

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12498) #54715584 válasza Viszlát (#12496) üzenetére


#54715584
törölt tag

Catception :DDD

Edényke: a Torchwoodhoz mennyire hasonlít?

[ Szerkesztve ]

(#12499) Zirowe válasza #54715584 (#12498) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Teljesen másvilág.

Torchwood--> felnőtteknek készült, komor hangulatú sorozat, DW spin-off (Torchwood Doctor Who anagrammája, amikor az első részeket forgatták az új DW-ből ez volt a kódneve, hogy ne jöjjenek rá mások), első két évad epizódikus, utolsó kettő folytatásos/egybefüggő, legutolsó szerintem azért rossz, mert túl nagy az usák befolyás benne.
DW--> nagyon könnyed, de ha akar, akkor komoly és komor sci-fi, ha akarnám vmihez hasonlítani, akkor a galaxis útikalauzhoz hasonlítanám, hiszen az, amiből az kinőtt, elvetett DW ötletek voltak, viszont annál összetettebb és jobb.
Új DW-ből eddig 3 Doktor volt, bmelyiknél be lehet ugrani új kezdőként, mert majdnem mindegyiknél tabula rasa volt, szóval 1. évad 9. Doktor, 2-3-4. évad 10. Doktor, 5-6-7. évad 11. Doktor, semmi előismeret nélkül is bele lehet ugrani nyugatodban, komolyan, minden sci-fi kedvelőnek ajánlom!:)

De tényleg, jelenlegi DW az az, amiről a sci-fi szól: fékletelen szórakozás. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12500) rt06 válasza Zirowe (#12497) üzenetére


rt06
veterán

huhh, kosz az infot, eszembe sem jutott, hogy figyeljem, pedig van minden evben

monstre: annal sokkal konnyedebb, de ugyanaz az univerzum (a torchwood a doctor who egy spinoffja)

szerk.: azert a fektyelen szorakozas imho eros tulzas, akadnak benne boven eleg sotet reszek is...pl az utolso is, de a korabbi angyalos sem valami vidam (illetve volt egy masdodik vh-s - azt hiszem akkor jelent meg cpt jack, ha minden igaz - ami az egyik legsotetebb sci-fi volt, amit "tv"-ben lattam)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.