Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) #54715584 válasza gyuromoj (#11700) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát én nagyon bánom, hogy nem mentem el megnézni őket eddig :O

(#11702) bigdady


bigdady
nagyúr

a korlatlan kaja mit takar a vip ben? arena?

(#11703) gyuromoj válasza #54715584 (#11701) üzenetére


gyuromoj
veterán

CIRQUE DU SOLEIL BUDAPEST 2013 - Papp László Sportaréna
Sajnos kimarad, nincs melóm és nem hiszem hogy lesz felesleges min. 10k-m plusz útiköltségem Pestre.
Max. beszerzem valahonnan a felvételt.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#11704) Zirowe válasza ChromeX (#11688) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jó, csak nem tölti ki a teljes képernyőt (felül/alul fekete csík), bár nem értem miért nem készült kifejezetten imax kópia.
3d is rendben van.

Egyedül annyi, hogy a fényerőt éreztem kicsit gyengének.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11705) TESCO-Zsömle válasza bigdady (#11702) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

a korlatlan kaja mit takar a vip ben?

Nagyjából ezt takarja.

Bár lehet, hogy azóta megváltoztatták, én is akkortájt voltam, és a hányinger kerülgetett a látványtól...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11706) rt06 válasza #54715584 (#11695) üzenetére


rt06
veterán

mondjuk egy 384kbps ac3-at szarnak nevezni picit eros (megha az csak stereo is)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11707) hoffman_ válasza rt06 (#11706) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Házimozi topicba be ne menj ezzel, mert megőszülsz(ha még esetleg nem lenne aktuális) :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11708) #54715584 válasza rt06 (#11706) üzenetére


#54715584
törölt tag

A fejemet teszem rá, hogy mozis a hang... :)
Szóval nagyon messze van az még a 6ch DTS-től... :)
Akartam samplet szedni, de már nincs fent.

Szerk: Találtam máshol orosz verziót, bakker, ott még DTS-HD Master hang is van a blúréjen :D
Nem hiszem, hogy ezek a releasek igaziak

[ Szerkesztve ]

(#11709) TESCO-Zsömle válasza hoffman_ (#11707) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megőszül? Keresztre feszítik... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11710) Zirowe válasza hoffman_ (#11707) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Házimozi topicban milla alatti rendszerrel nem is vagy ember, de még arra is húzzák a szájukat. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11711) #54715584


#54715584
törölt tag

(#11712) Devid_81 válasza TESCO-Zsömle (#11705) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Eleg jol ez a VIP dolog! :DDD

...

(#11713) rt06 válasza #54715584 (#11708) üzenetére


rt06
veterán

pedig igazi, a kep egyertelmuen brrip, a hang viszont valoban mozisnak tunik

szerk.: retorzio #11711-ert
szerk.: megegy

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11714) ChromeX válasza Zirowe (#11704) üzenetére


ChromeX
addikt

ez érdekes amugy ja, ilyen nagy film és nincs belőle rendes IMAX. de akkor marad a jegy. köszi az infot

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#11715) troland26 válasza mephi666 (#11696) üzenetére


troland26
őstag

Na akkor a 3. részt kihagyom .

más Trónok harca , tudom , hogy sorozat , de szerintem sokan nézik a topikból

[ Szerkesztve ]

(#11716) TazLeacher válasza Zirowe (#11710) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez hülyeség, és ferdítés. Elég OFF a téma itt, de a legtöbb "betérő" ember azt várja az ottaniaktól, hogy megerődítsék a saját ötletében (hülyeségében)...ehhez nem kell segítséget kérni. Van, aki ép ésszel fel tudja fogni az ott elhangzottakat, van aki nem, és duzzogva odébb áll. Nekem több, mint 1 év kellett, de megértettem a lényeget. Van aki nem, és inkább veszi méreg drágán a kompakt sz@rokat. És nem, nincs millás rendszerem... :U

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11717) gyuromoj válasza troland26 (#11715) üzenetére


gyuromoj
veterán

Szerintem itt oszd meg. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#11718) #54715584 válasza rt06 (#11713) üzenetére


#54715584
törölt tag

:DDD

(#11719) Devid_81 válasza Zirowe (#11710) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor a notimmal meg a fulhallgatommal ne is menjek oda? :DDD
Pedig nekem az a mozigep...

...

(#11720) rt06 válasza #54715584 (#11718) üzenetére


rt06
veterán

es most probald meg ezt a kepet ugy megnezni, hogy nem celine dion hangjan enekled a fejedben a kepfeliratot

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11721) #54715584 válasza rt06 (#11720) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezt úgy nem lehet, impossibru :DDD

(#11722) Zirowe válasza TazLeacher (#11716) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pedig elég sok példát látni arra, hogy pár "okos" befészkelődött, és bizonyos összeg alatt fújoz/szaroz és nem segít.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11723) Viszlát válasza Zirowe (#11710) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagyon OFF, de a legtöbb szakmai topikban ez megy, nem csak a házimozisban, ezért is szoktam már le a segítségkérésről itt. Legutóbb azt hiszem projektor vásárlásához akartam infót kérni, tisztán és érthetően leírtam, hogy prezentációkhoz kell, nincs szükség full hd felbontásra, viszont a minél nagyobb fényerő fontos lenne és 150 van rá. A fél millás cuccnál olcsóbb projektorok mind szarok, aki nem full hd-t vesz manapság az totál idióta és ehhez hasonló kommentek, nagy részét törölték is. Úgyhogy végül két napig nyomoztam és ajánlottam saját kútfőből egyet, ami a leírások alapján megfelelt az ismerősöm céljának...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11724) rt06 válasza #54715584 (#11708) üzenetére


rt06
veterán

par sample kep (amig ezeket csinaltam, kiderult, hogy nem csak mozis, de hezagos is, helyenkent az eredeti - orosznak tuno - hang szol, ami teljesen jo minosegu)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11725) hoffman_ válasza Viszlát (#11723) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Amennyire OFF, basszus, és legalább annyira igaz... Az a baj, hogy nagyon sok jó szakember van, és szakmailag profi illető, de már nekem is herótom van a legtöbb helyen a maximalizmustól. Illetve nem, mert az nekem is van, de szerintem a maximalizmushoz nem kell sznobnak is lenni, vagy annak tűnni akarni(jó ez így?).

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11726) rt06 válasza hoffman_ (#11725) üzenetére


rt06
veterán

az, hogy valaki hulye, es mindenre a legnagyobbat, legragabbat ajanlaj, az nem maximalizmus
ez tipikusan nem a maximalizmus, hanem a hozzanemertes indikatora

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11727) Devid_81 válasza rt06 (#11724) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mindenesetre ez eleg hamar kiszaladt netre, gondolom lesz majd olyan ami jo hamarosan....

...

(#11728) hoffman_ válasza rt06 (#11726) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Azért itt nem arról van szó, hogy a legnagyobbat, legdrágábbat ajánlja mindenki orrba-szájba. De a hifi az egy külön világ, a saját demagóg alapköveivel, ezzel nem lehet mit kezdeni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11729) rt06 válasza Devid_81 (#11727) üzenetére


rt06
veterán

innentol mar csak egy line hang kell hozza, ami mozival egyidoben szokott lenni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11730) vzsryl válasza Viszlát (#11723) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez inkább a multimédiás topicokra igaz, de ott is vannak kivételek. A számítástechnikai topicokban már tényleg odafigyelnek a szakik az árérzékenységre, pl. a táposban is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#11731) #54715584 válasza rt06 (#11729) üzenetére


#54715584
törölt tag

:N Bár a kép jó, de a mozis hangnak mi értelme van?
Azért én megvárom a blúréjt :)
Köszi a képeket és az infót :K

(#11732) mephi666 válasza hoffman_ (#11725) üzenetére


mephi666
nagyúr

jajj, mekkora oltások áldozata voltam, amikor vettem táblacsokiért jó hdmi kábelt, mert "a rendszer 10-20%át rá KELL költeni nagyonjó kábelre, amin szebb a kép és élénkebbek a színek" (beszélhettem veszteség nélküli digitális átvitelről meg arról, hogy "vagy jó a kábel és szép a kép, vagy pedig sz@r a kábel és annyi..." ...én voltam a skót/hülye/kontár)

#11730: tápban mondjuk szerintem könnyű különválasztani a sz@rt a kis felárért kapható "jótól" ...meg azért 5-10ezres összegről van szó szerintem az esetek nagy részében... házimozinál/projektornál/tv-nél nagyságrendekkel nagyobb a difi 1-1 termék közt

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11733) TazLeacher válasza Zirowe (#11722) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pedig elég sok ellenpélda van, csak az illetők végig sem hallgatják. Nem 1, nem 2 100K alatti rendszer lett már kiajánlva...

Megjegyzem, az "elégedetlen" kérdezők 99% egyszerűen arra nem képes, hogy azt elolvassa, hogy mi a topic témája: Házimozi erősítő és minden, ami hozzá csatlakoztatható. Erre azok, akiknek nem felelnek meg a válaszok, rendszerint mind a kompakt rendszerekről érdeklődnek...miért várják el, hogy ajánljanak valamit, amikor a topic nem arról szól? Miért várják el, hogy olyat ajánljanak, ami nem jó? Ez nem a kompakt rendszerek topicja...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11734) vzsryl válasza mephi666 (#11732) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az csak poén volt, hogy reklámozzam a topicot, illetve fényezzem. :D

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#11735) hoffman_ válasza vzsryl (#11734) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem nyaggatnak így is eleget? :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11736) rt06 válasza #54715584 (#11731) üzenetére


rt06
veterán

nem az a gond, hogy mi ertelme, van aki megnezi a kameras szemetet is
a gond az, hogy ninsc fletuntetve, hogy mozis a hang, es hogy emelle meg hianyos is (csak beletekertem a kepek miatt, es azalatt is voltak orosz reszek)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11737) mephi666 válasza vzsryl (#11734) üzenetére


mephi666
nagyúr

most látom, hogy te nyugtattál meg épp, amikor bő 1 éve kirohadt a tápom és egy jóárasított chief-et szereztem helyette :DDD

boondock saints:

most néztem meg és nem értem, miért maradt ki eddig... első nézésre kap tőlem egy 10/8.5-et ...ez tuti sokszornézős lesz ...willem dafoe nem egyszerű szerepet kapott benne :DDD az egész film az utolsó percig lekötött: sztori, szereplők, fényképezés... minden nagyon ott volt... többet nem is írnék róla, mert aki látta, valószínűleg tudja, miért tetszett, aki meg nem látta, az nézze meg :DDD találtam egy ilyen borítót a filmről, amivel szerintem csak annyi a gond, hogy az egyik testvér jobb kezes volt, a másik pedig bal... :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11738) Viszlát válasza hoffman_ (#11725) üzenetére


Viszlát
addikt

Én ezt értem, csak tudod az nem segítség, ha figyelmen kívül hagyják az igényeket, paramétereket, a keretet, stb. Ezt mifelénk nyálverésnek hívják, amikor ő azzal bizonygatja a szakértelmét, hogy felsőkategóriás cuccokat ajánlgat.

vzsryl: lehet, hogy így van, de őszintén szólva már próbálkozni sincs kedvem, elment az elmúlt évek alatt. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11739) hoffman_ válasza Viszlát (#11738) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez teljesen jogos.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11740) Zirowe válasza TazLeacher (#11733) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Akkor ne lenne ajanlva az elso hszben kiemelten csomo kompakt rendszer, ha utana vki rakerdez es elhajtjak a busba erte.

Vegyek ki oket es irjak oda, hogy kompaktrol szo sem lehet itt.

Segitseggel es iranymutatassal en is osszeraktam egy nagyon jo rendszert kompakt aron.
112k volt, ennel tobbet mar nem fogok ra kolteni, nem vagyok denever.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11741) TazLeacher válasza Zirowe (#11740) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az 1. hsz-ben nem kompakt rendszerek vannak, hanem egybecsomagolt komponens rendszerek.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11742) Zirowe válasza TazLeacher (#11741) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A nevuk nem valtoztat azon, hogy mit keresnek ott, ha aztan bkit, aki rajuk kerdez, elhajtanak.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11743) Pitterix


Pitterix
őstag

St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

Mivel láttam az elsőt, gondoltam hátha....

Először ki akartam kapcsolni, de adtam neki egy esélyt, aztán bele akartam pörgetni, de kapott még egy esélyt, megint a kikapcsoláson töprengtem és lám vége lett. Igazán fárasztó néha.

5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#11744) Zirowe válasza Pitterix (#11743) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Milyen benne Tennant?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11745) Realradical


Realradical
őstag

A mai termés:
Zodiac 10/9
Még mindig nagyon jó, idáig csak a TV-ben láttam ahol a reklámok mellett még hosszabb volt a film. Így szinte elröppent a 3 óra.

Mr. Brooks 10/6
Nem volt rossz. A történet eredeti, van benne annyi csavar amennyi kell, némi akció, hogy ne laposodjon el a lelkizés. Ha nem lenne Dexter azt mondanám nagyon jó, de így csak másolat. Szerintem a film gyenge pontja William Hurt. Valaki karizmatikusabb kellett volna arra a hátsó ülésre.

Kalifornia 10/8
A történet egyszerű, mint a faék, viszont a színészi játék életben tartja a filmet. Brad Pitt briliáns, be kellett tennem a feliratot, mert egy rohadt szavát nem értettem végig olyan redneck tájszólásban beszél. Juliette Lewis hozza a szokásos figuráját, állítom, ha épp nincs szerepe akkor is ilyen. Kell nekem egy ilyen! :) Duchovny és a párja szintén nagyot alakít, a kínos jelenetek és a feszültség végig jól benne van a levegőben ahogy egy jó thrillerben kell.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11746) giigz válasza Realradical (#11745) üzenetére


giigz
veterán

Erről az utolsó filmről tudnál nekem adni egy imdb linket? :R

(#11747) giigz válasza Realradical (#11745) üzenetére


giigz
veterán

Közben megvan, azt hittem valami új filmről van szó, de ez az 1993-as, ha jól sejtem, márpedig stimmel minden, tehát az lesz. :)

(#11748) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hobbit

Na ez egész jó volt, asszem meg kellene néznem végre a trilógiát, ha már úgysem láttam egy részt sem.

Live-Die-Respawn

(#11749) Viszlát válasza Realradical (#11745) üzenetére


Viszlát
addikt

Mi köze van Dexternek a Mr. Brooks-hoz? :F

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11750) leslieke válasza oriic (#11748) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindenképp a bővített verziókat nézd meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.