Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) bigdady


bigdady
nagyúr

ma megneztem a viharszigetet, nagyon ott van.
Tudtok mas jó decaprio filmet ajanlani? a kapj el ha tudsz is nagyon tetszett, meg az eredet is.

(#11552) mondomén válasza bigdady (#11551) üzenetére


mondomén
őstag

Nem akarom felsorolni az összes filmjét, szóval itt van 2 amit nagyon szeretek.:)
New York bandái, Egy kosaras naplója

[ Szerkesztve ]

(#11553) Viszlát válasza bigdady (#11551) üzenetére


Viszlát
addikt

Marvin's Room, The Beach, Revolutionary Road.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11554) gyuromoj válasza bigdady (#11551) üzenetére


gyuromoj
veterán

Véres gyémánt (Blood Diamond)
Titanic ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#11555) TazLeacher válasza bigdady (#11551) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Viszonylag újabbak:
Hazugságok hálója, Véres gyémánt, A tégla

Régebbiek:
Gilbert Grape, Egy kosaras naplója

Elég megosztó, de én nagyon szeretem A part-tot, illetve nagyon sokan szeretik, de én nagyon nem voltam tőle elájulva: New York bandái.

Illetve a közelmúltban láttam a J. Edgar-t, nekem nagyon tetszett, de engem egyébként is érdekel a téma, szerintem DiCaprio abban is nagyon ott volt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11556) Huma


Huma
addikt

Megnéztem a Melankóliát. Egy szóval tudom le tudom írni. Unalmas. Az első egy órában konkrétan semmi sem történik csak egy esküvőt láthatunk.
A filmet kb az utolsó fél óra menti meg, de ettől sem lesz jó, max csak elviselhető.
Sci-fihez semmi köze. Egy dráma/művészfilm amibe rengeteg idegesítő szereplőt zsúfoltak.

Az utolsó fél óra mint mondtam már jó volt, de azért nem érdemes végignézni egy kétórás filmet.
A film alapötlete nem volt rossz csak a megvalósítást rontották el.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#11557) horush


horush
addikt

The usual suspects (Közönséges bűnözők):
Nem értem hogy maradhatott ez ki eddig, pedig remek film. 9/10.

Más:
Tudnátok ajánlani néhány olyan filmet, mely a történetet egy bűnöző és egy rendőr szemszögéből is bemutatja? Olyanra gondolok, mint a Heat, vagy az American Gangster.

(#11558) bigdady


bigdady
nagyúr

:R

(#11559) Integra válasza horush (#11557) üzenetére


Integra
titán

jobb később, mint soha :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11560) dy_nmq válasza horush (#11557) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

Donnie Brasco?

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#11561) Plutor


Plutor
aktív tag

Bourne Örökség: 8/10

A Bourne sorozat az egyik kedvencem,és ez a film sem lóg ki a sorból.
Igaz csak annak élvezhető teljesen,aki ismeri az alapfilmeket.

Éhezők Viadala 7/10.

Ha nem olvastam volna a könyveket,akkor csak 5/10 lehetne.Sok alap dolgot nem magyaráz meg a film.
Elég elnagyolt minden.Simán lehetett volna hosszabb.

Feláldozhatók 2. 7/10

Tele ordas hibákkal,de a szereplők,és a hangulat viszi a filmet jó irányba.
Egy két beszóláson nagyokat vidultam.(reptér)
Ez a film csak olyanoknak szól,akik ezeken az akciósztárokon nőttek fel.

(#11562) #54715584 válasza grabber (#11550) üzenetére


#54715584
törölt tag

A Bourne Legacyban volt zene? :DDD

(#11563) dokee78 válasza Plutor (#11561) üzenetére


dokee78
félisten

Bourne hagyaték? :U

(#11564) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Tegnap este a királyi csatornán volt egy film, erről eddig miért nem szóltatok? Pont mikor kezdődött akkor kapcsoltam oda, és a végig is néztem egy lendülettel.

Ráadásul 2006-os. Nem is tudom, hogyan menekült meg eddig a megnézéstől ez az Apocalypto című alkotás.

Ez nem egy egyszerű indiános film, bár annak sem lenne rossz, hanem sokkal több. Nekem tetszett, és szerintem bárki megnézheti.

(#11565) alratar válasza antikomcsi (#11564) üzenetére


alratar
addikt

Az tényleg jó film, már ha nem zavar az értelmetlen vérrontás?
(a mayak is benn vannak, ha jól emlékszem)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#11566) spammer válasza bigdady (#11551) üzenetére


spammer
veterán

Aviátor , ahogy látom, ezt nem írták a többiek. Nagyon jó film (szerintem az egyik legjobb filmje).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11567) #54715584 válasza antikomcsi (#11564) üzenetére


#54715584
törölt tag

Imádtam azt a filmet. Az elején furcsa volt, aztán a végére nagyon bejött :K

(#11565) alratar nem emlékszem, hogy vért rontottak volna benne :F Persze az tényleg értelmetlen lett volna. :K

(#11568) bigdady válasza antikomcsi (#11564) üzenetére


bigdady
nagyúr

egyik kedvencem nekem is

(#11569) hoffman_ válasza antikomcsi (#11564) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én nem akartam anno megnézni, de aztán csak rá lettem véve, és azzal együtt, hogy az ilyet én nem szeressem, még is nagyon ütött, jó cucc, az fix.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11570) Jhonny06 válasza antikomcsi (#11564) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ma is lesz, konkrétan. :D

(#11571) horush válasza Integra (#11559) üzenetére


horush
addikt

Ez így van :)

dy_nmq: Köszi, de az meg volt már.

(#11572) Huma válasza madgie (#11516) üzenetére


Huma
addikt

No én is megnéztem a Bronsont. Jó film.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#11573) Realradical válasza antikomcsi (#11564) üzenetére


Realradical
őstag

Elspoilerezem a film teljes storyját:
Félig pucér indus rohangál fel és alá a bozótban...
;]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11574) Integra válasza horush (#11571) üzenetére


Integra
titán

remélem a k-pax és a többi spacey filmet is láttad.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11575) somasz


somasz
addikt

Expendables 2

Spoilerveszély
Sokkal jobb, mint az első, szerintem. Haverral rettentően jól szórakoztunk rajta. Kezdés előtt fölvetettük, vajon mennyi felvezetést szánnak a sztorinak, erre bumm, lőnek, robbantanak, tehát bele a közepébe, ahogy azt kell. Mind az akción, mind a komolynak gondolt részeken jót derültünk, vihogtunk amikor egy-egy komolynak szánt mondat hagyta el Stallone száját pl. a temetésnél. Ezt a filmet nem lehet komolyan venni, nem is kell, ez egy parádé a színészeknek. A beszólások, csipkelődések, minden nagyon a helyén volt, még úgy is, hogy nem rajtuk nőttünk fel.
Tipikus sörözős, haveros film, ajánlom mindenképpen az erre fogékonyaknak. Jó kis gőzleeresztés! :C

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11576) horush válasza Integra (#11574) üzenetére


horush
addikt

A k-pax-ot igen, az american beautyt és a se7ent is. Az szigorúan bizalmas meg jön majd a napokban. :)

[ Szerkesztve ]

(#11577) Viszlát válasza somasz (#11575) üzenetére


Viszlát
addikt

Elnezest a kotekedesert, de arra kivancsi lennek, hogy megis hogyan ereszted LE a gozt. ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11578) dokee78


dokee78
félisten

Asylum gazdaságos Hobbit. :F

(#11579) rt06 válasza Viszlát (#11577) üzenetére


rt06
veterán

alul van a gozkieresztoszelep, igy a goz LEfele tavozik ;p

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11580) somasz válasza Viszlát (#11577) üzenetére


somasz
addikt

Hát, ha sok bablevest eszem, a kifejezés megállhatja a helyét. :DDD

Más:
Tegnap viszont életemben először aludtam el moziban. Lehet későn kezdődött a film és túl hosszú volt. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11581) #54715584 válasza somasz (#11580) üzenetére


#54715584
törölt tag

Áááh, az gáz, nem gőz, de gáz :DDD

(#11582) somasz válasza #54715584 (#11581) üzenetére


somasz
addikt

Ki tudja ;]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11583) Plutor válasza dokee78 (#11563) üzenetére


Plutor
aktív tag

Bourne örökség

Igaz a film elején hagyatéknak mondják. :F Szótár szerint mindkettő jó.(hagyaték,örökség)
Valamint van ludlumnak egy könyve,ami szintén a Bourne örökség címen fut.

[ Szerkesztve ]

(#11584) HuMarc válasza Plutor (#11583) üzenetére


HuMarc
addikt

A film 2012.09.06.-os dátummal került a mozikba. A cikk pedig januári. Valószínűleg egyszerűen akkor még nem lehetett tudni, hogy hagyatéknak fogják fordítani és nem örökségnek.

[ Szerkesztve ]

(#11585) baluka26


baluka26
veterán

Warrior - A végső menet 9/10

Ez a Hardy egy zseni. Meg a film cakumpakk, óriási, nagyon jól meg vannak csinálva a verekedős része. Még barátnő sem tudott elcsábítani közben, pedig rajta volt nagyon ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11586) hoffman_ válasza HuMarc (#11584) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A magyar cím irreleváns. Egyébiránt az örökség jobban passzolna.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11587) leslieke válasza Plutor (#11583) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Valamint van ludlumnak egy könyve,ami szintén a Bourne örökség címen fut

Amit nem Ludlum írt, hanem Eric Van Lustbader. [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11588) HuMarc válasza hoffman_ (#11586) üzenetére


HuMarc
addikt

Pont az a kérdés, hogy miért örökség itt és miért hagyaték ott. Tehát a magyar cím pont hogy releváns, mert angolul ígyis-úgyis Bourne Legacy.

(#11589) dokee78


dokee78
félisten

Még anno moziban néztem az Avatart 3D-ben. 9/10
Most 3 évre rá megnéztem az Avatar Extended Collectors Editiont.
Az a gondom nem jövök rá sehogy így 3 év távlatából,hogy milyen plusz jelenetek vannak benne.

[ Szerkesztve ]

(#11590) Jhonny06 válasza HuMarc (#11588) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem kérdés, ugyanis sehol nem örökség néven fut, maximum néhány site hibásan jelenítette meg, de hagyaték a hivatalos magyar fordítása.

(#11591) oriic válasza dokee78 (#11589) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ő alapból az elején a földi jelenetek? Meg a navi-sex? :DDD Most ezek jutnak hirtelen eszembe. Vagy ezek csak a brutális extra király extended verzióban vannak benne?

Live-Die-Respawn

(#11592) dokee78 válasza oriic (#11591) üzenetére


dokee78
félisten

Navi szex alatt azt érted mikor összekapcsolják a hajukat és ölelkeznek?

(#11593) Coccolino_O válasza dokee78 (#11592) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Vagy a felnőtt Avatar változatra gondolt. :D

(#11594) oriic válasza dokee78 (#11592) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha jól emlékszem igen.

Amúgy meg 178 perces a leghosszabb verzió, te melyiket nézted?

szerk:

Cím alapján igen azt...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#11595) dokee78 válasza oriic (#11594) üzenetére


dokee78
félisten

A leghosszabbat néztem: 2:58:09

(#11596) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Resident Evil Retribution -10/10

Reg lattam ennyire fos filmet, ez meg az elozot is kepes volt alulmulni.

Looper 3/10

Onellentmondasok es kovetkezetlensegek hada, csakis Emily Blunt miatt neztem meg, de o meg ugyebar csak csak a masodik feletol van.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11597) babferi


babferi
tag

Par oraval ezelott megneztem moziban A hobbitot , mar jopar kritika meg hsz. van rola , de amig friss az elmeny leirom a velemenyem rola SPOILEREK NELKUL !
Angol moziban neztem meg HFR 3D-ben . Evek ota ez volt az egyik legjobban vart film szamomra (a LoTR trilogiat mar szamtalanszor lattam kulonfele valtozatokban es meg fogom is :U ) . Azt kell , hogy mondjam jo fim , de megsem vagyok teljesen elegedett .
Kezdenem a latvannyal . Nos ez a 48frame dolog kivancsiva tett nagyon , de egyben tartottam is kicsit tole. Azt kell , hogy mondjam eleinte nemcsak szokatlan , de bizonyos helyszineken zavaro is volt kisse , joval a film fele utan mondhattam azt , hogy megszoktam . A legzavarobb belso helyszineken (pl. a film elejen Bilbo hazaban ) , teljesen olyan mintha valami komolyabb diszletu szinhazi eloadast vagy valami szappanoperat neznek a TV-ben . Maga a 3D szamomra nem sokat tett hozza az elmenyhez . A CGI jelenetek szinvonalasak es szepek , csakugy mint a helyszinek ( amiket ugye mar megszokhattunk a LoTR trilogiatol ) .
Most a filmzenek . Ez a trilogianak pl. ez az egyik erossege , szerintem a filmtortenelem 10 legjobb olyan filme kozott van aminek nemcsak , hogy piszkosul jo a zeneje , de kegyetlenul passzol is hozza minden tekintetben . A hobbitnal ez a resz nem varazsolt el igazan . Sok zene a trilogiabol van atmentve , sajat , uj , alig van benne. Van egy jelentosebb , de azt is joparszor leadjak benne amikor valami csata van . Az egyik zavaro dolog az volt szamomra , hogy parszor ugy ereztem mintha valami Disney filmet neznek ! Tisztaban vagyok vele , hogy maga a konyv is konnyedebb , mesesebb jellegu a trilogiahoz kepest , de akkor is szokatlan volt igy . Maga a szereposztas jo , a Bilbot alakito Martin Freeman kivalo valasztas volt szerintem , Ian McKellen ismet kivalloan hozza a Szurke Gandalfot , Thorin karaktere is tetszett. Abszolut nem ereztem unalmasnak ezt a majd 3 orat , de bizonyos esemenyek kozt , hogy nem igazan ereztem igazi atmenetet megintcsak piszkalta a csorom . Amilyen lassan indult be , kesobb mar ugy ereztem mintha egyszerre sok dolgot akart volna Peter Jackson megmutatni . A fo baja szerintem a filmenk , hogy sokan (sot szinte mindenki , en is ) akarva , akaratlanul a LoTR-hoz hasonlitja es valamilyen szinten jogosan , de ha ezt tesszuk akkor nem biztos , hogy elegedetten hagyjuk el a mozitermet . Hiszen ugye maga a konyv is mesesebb , es kozel sincs benne akkora tetje a dolgoknak , nincs benne akkora drama es az a kisse komor hangulat mint a trilogiaban (Ha szabad ilyet mondanom maga a konyv jelentosegeben is kisse hatrebb van ). Ott latjuk , hogy Frodonak (es Samunak) meg kell kuzdenie onmagaval , a gyuru hatalmaval es az elemekkel , hogy teljesiteni tudjak feladatukat. Szinte erezzuk Frodo terhet es latjuk azt is , hogy emeszti fel ot ez a dolog . Es ha ok elbuknak akkor az ismert vilag sotetsegbe borul . Ez a hangulat nincs meg a Hobbitban es sajnos emiatt sem er fel az "elodokhoz" . Egyszeruen tul jora sekerultek az elozo filmek , tul magas volt a merce es ezt az alap konyvbol kiindulva ( sztorijat , hangulatat tekintve ) nem tudta megkozeliteni !
Ezeket egybevetve , szerintem jo film es tetszett is , minden rajongonak kotelezo beulni ra ( ha ram halgattok siman jo ez 2D-ben 24frame-ben , es aki teheti eredeti hanggal nezze ) ! De aki LoTR szinvonalat var minden tekintetben az tobbe-kevesbe csalodni fog !
Bocs , ha kicsit hosszura sikerult :))

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#11598) atike válasza Zirowe (#11596) üzenetére


atike
nagyúr

Akkor "kicsit" félrepontoztad a Retributiont, nem? :) :U

A Looper nekem is következik.... :)

(#11599) atike


atike
nagyúr

Új Statham film:

Parker

(J.Lo sem lesz rossz benne... ;) )

(#11600) Viszlát válasza atike (#11598) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem kotojel az ott elotte, hanem minusz. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.