Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110451) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Újranéztem a három Narnia filmet az elmúlt hetekben és az az igazság, hogy meg kell követnem magam: habár az továbbra is igaz, hogy nem tudott igazi Gyűrűk ura pótlék lenni, de visszatekintve az elmúlt másfél évtized ifjúsági fantasy és/vagy szandálos történelmi próbálkozásait, még a Hajnalvándor útja is egy remek szórakozás, az első film pedig egy kifejezetten erős film, remek effektekkel, jó szereplőkkel és sztorival. Nem is véletlen szerintem, hogy míg az első film egészen kolosszális 700 milliót össze tudott hozni, addig a két folytatás már csak 400-400-ra volt jó akkor, amikor a milliárdos bevétel már rég nem csak James Cameron kiváltsága volt.

Az az igazság, nagyon sajnálom azt, ami történt a filmgyártás ezen frontján, hogy az Alkonyat és hasonszőrű "No 1 bestseller-ből készült" társai ennyire szétrombolták a Harry Potter örökségét, a 2010-es Robin Hooddal Russel Crowe szépen elpusztította a Gladiotárbeli önmaga által elindított szandálos, történelmi kalandfilmes időszakot (nem is értem, milyen indíttatásból nyúltak pont a Ben-Hur-hoz pár éve...), azt meg végképp, hogy az Arany iránytűtől kezdve a két Worthington Titán-filmig gyakorlatilag porba hulltak a szandálos fantasy-k. Most átpörgetve a kövi két év megjelenéseit, nem is nagyon látom, hogy mi az, ami kirángathatná akár a történelmi/szandálos filmeket, akár a fantasy-kat ebből a szardagonyából, mert az, hogy a szörnyű minőségi romláson áteső Trónok harca és a szintén váltakozó minőségű Vikings az a két kurrens alkotás, amit ajánlani lehet bárkinek, elég szomorú szerintem.

Bármennyire is ezer sebből vérzett anno a Trója, a Mennyei Királyság vagy akár a fent említett Narniák, szórakoztatóak és látványos, jó filmek mai szemmel nézve, és jó lenne, ha nem mindig ezeket kéne elővenni, ha új évezredből szeretne az ember ezekből a zsánerekből valami értelmeset látni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110452) Mik76 válasza Bad Pritt (#110451) üzenetére


Mik76
senior tag

Van benne valami. Idekivankozik meg a 300, Prince of Persia, Lovagregeny. Sokat tettek a kategoria hanyatlasaert... :)

Sose felejtem el mikor az mpc-nel toltuk a Prince-t, athivtuk vacsorazni a nejem egyik baratnojet aki eppen tortenetesen egy irani (perzsa) pasival jart akkor eppen. Szegeny csavo annyira boldog volt hogy igazi nagy film keszul Perzsiarol... Hiaba mondtam neki hogy az elvarasokat azert ne tegye tul magasra, teljesen odaig volt.
:)

Mas.
Ready Player One

Szerintem teljesen elvezheto volt. Ettol a filmtol nem hiszem hogy tul mely mondanivalot kellene varni. Valamennyi van benne, boven eleg is. Porgos, vicces, kalandos kis marhasag az egesz. Ettol a filmtol komoly mondanivalot varni kb ugyanaz lenne mint az Indiana Jones I.-tol.
Lefogadom hogy rengeteg utalasrol lemaradtam, igy is boven lattam/hallottam beloluk.
Jot rohogtem mikor nagy nehezen a csavo a verfolyambol bemenekul a 237-es szobaba. :D Tutira tul oreg vagyok mert korulottem senki nem ertekelte a fordulatot. Sok volt a fiatal, valszeg nem is lattak vagy olvastak a Ragyogast. Kb az a szint volt a poen mint a Nagy Durranasban amikor a vegen a repulogep hordozon lebucskazik a csavo a lepcson es bele esik a fogorvosi szekbe es a doki egybol kezdi is furni mikozben bekerdezi hogy -Biztonsagos??? (A`la Marathon Eletre Halalra).
Szoval szerintem annak aminek keszult teljesen jo volt, latvany rendben, sot....
8/10

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#110453) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#110454) k-adi válasza oriic (#110453) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát ez egy nagy "meh" eddig... alig van SW érzet ebben... egy gyengébb heist-movienak is jobb a hangulata mint ennek :D :U

(#110455) atike válasza oriic (#110453) üzenetére


atike
nagyúr

Hááát.... A Falcon és Chewie nélkül meg sem mondanám, hogy ez nem egy "alap" sci-fi hanem Star Wars film... :U Na jó, volt benne egy pár Tie is, az segített egy picit... :DDD

Érdekes.

(#110456) Bad Pritt válasza oriic (#110453) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

:DDD

Elején a sisakos forma alapján azt mondtam volna, hogy Destiny filmet csinálnak. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110457) .LnB válasza oriic (#110453) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Már az is sokat elmond, hogy meg sem akarom nézni. :) Korábban barmilyen SW trailerre azonnal ugrottam, most meg nem is érdekel.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#110458) Jim-X válasza oriic (#110453) üzenetére


Jim-X
őstag

Visszasirjuk meg a "Phantom Menace"-t es Jar-Jart :O :U

;]

A játék az nem játék!

(#110459) polgi803


polgi803
őstag

(#110460) atike válasza polgi803 (#110459) üzenetére


atike
nagyúr

A "really" kimaradt, és volt már... :)

(#110461) polgi803 válasza atike (#110460) üzenetére


polgi803
őstag

Uppsz..siettem és lemaradt... és nem figyeltem... :B :DDD

(#110462) Valty válasza oriic (#110453) üzenetére


Valty
aktív tag

Érdekes lesz. Hans és Chewbacca megélik az öregkort, így értük nem kell aggódni, Viszont akkor kiért kell majd vagy miről fog szólni ez az egész?
Emilia Clarke annyira "semmilyen" színésznő, kár őt filmekbe erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#110463) WayneGace válasza Valty (#110462) üzenetére


WayneGace
őstag

Azt is lehet tudni, hogy Jame Bond túléli az adott filmben. Ahogy a filmek jelentős részében a főszereplő.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#110464) lacibacsi


lacibacsi
addikt

A Solo filmre szerintetek mikortól nyílik meg a jegyelővétel? Az Ep. VII és VIII esetében két hónappal a bemutató előtt már lehetett vásárolni, most meg semmi...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#110465) oriic válasza lacibacsi (#110464) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem nagy premier ez szerintem, szoval tippre a premier elotti heten.

Live-Die-Respawn

(#110466) Zeki válasza lacibacsi (#110464) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nagyon nem hiányzik a 2 hónappal előtti jegyelővét.. halomba jöttek az emberek, hogy mégse jó a jegy akkor, cseréljük már be másikra, vagy adjuk vissza az árát... MERT MINDIG KÖZBEJÖN VALAMI.

(#110467) Valty válasza WayneGace (#110463) üzenetére


Valty
aktív tag

Én ezt értem, de akkor a trailert kellene másképp összeszerkeszteni, kevesebb olyan jelenettel, ahol azokért a szereplőkért kell aggódni, akik még a SW VII-ben is vígan mosolyognak (pl.Chewbacca 2:00-nál). Mert szerintem így az egész trailer értelmét veszti, semmi olyat nem mutat, amiért ezt a filmet meg kellene nézni

(#110468) lacibacsi válasza oriic (#110465) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszi. Akkor várok... Bár ezen az elven szerintem akkor a Rogue One sem volt nagy premier, mégis volt korai elővétel... :F

(#110466) Zeki: Az ilyen esetekre egészen egyszerűen be kellene vezetni az IJ (így jártál) kategóriát...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#110469) callmeakos válasza oriic (#110453) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Egy hangos NOPE a reakcióm erre.

All→M8

(#110470) bAtt001 válasza oriic (#110453) üzenetére


bAtt001
addikt

Abszolút ellenszenv volt bennem a filmmel kapcsolatban de egyre jobban tetszik, és pont az, hogy végre nem hasonlít a többi filmre. Nem kell vele foglalkozni, hogy mi a karakter neve, egy jó sci-fi heist filmnek tűnik kiváló látvánnyal. Én befizetem a starwars adót idén is úgy tűnik.

(#110471) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Érdekes, hogy pont azt fogalmazták meg többen, amit magam is gondolok a Solo -s SW-ről. Eddig fél évre előre rá voltam készülve, jegy az első pillanatban megvéve előre a neten, de most semmi. Ha nincsnenek benne régi ismerős szereplők, akkor valami 6 pontos sci-fi -re gondolnék, ami annyit ér, hogy virágboltba megnézzem. Amúgy a színész se valami telitalálat.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#110472) #48613632 válasza V.Stryker (#110471) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha a Star Warsokra fél évvel előre vehetnél jegyet, az eladónak meg kellene kérdeznie, hogy melyikre? ;]

(#110473) szekzol válasza bAtt001 (#110470) üzenetére


szekzol
tag

A Solo kapcsán én még azért Ron Howard-ban is bízom, bár tudom, nem csak rajta múlik. Mintha Ridley Scott is olyasmit mondott volna, ha jó a forgatókönyv akkor megrendezni már nem nagy szám :D

[ Szerkesztve ]

(#110474) bAtt001 válasza szekzol (#110473) üzenetére


bAtt001
addikt

Most megnézem ki is dolgozott az alapanyagon, hát az író a Birodalom Visszavág és a Jedi Visszatér forgatókönyvírója, legalább nem teljesen amatőrökre bízták a dolgot, meglátjuk mit sikerült összedobni :D

[ Szerkesztve ]

(#110475) szekzol válasza bAtt001 (#110474) üzenetére


szekzol
tag

Ez jól hangzik, bizakodó vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#110476) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A franc akar károgó varjú lenni, de esküszöm ezen képek láttán lehetnek gondok a drága kisasszonynál, mert erősen a két nővérére kezdett el emlékeztetni, ami eddig azért nem volt meg. Vagy csak nagyon szétcsapta magát előző este és nem heverte ki ;] :P

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#110477) gyuromoj


gyuromoj
veterán

THE MEG - Official Trailer #1 [HD]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#110478) Vertigo18 válasza gyuromoj (#110477) üzenetére


Vertigo18
addikt

Uwe Boll most nem perel? :D

Alap esetben az ilyen ötletek tőle pattannak ki, csak neki "védjegye" a szar "megvalósítás"... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#110479) gyuromoj válasza Vertigo18 (#110478) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ez elvileg egy könyv/regény alapján készül.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#110480) Bad Pritt válasza gyuromoj (#110477) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez amúgy eskü viccesnek néz ki. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110481) emiki6 válasza callmeakos (#110476) üzenetére


emiki6
veterán

Nem értem, mi a baj?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#110482) OPiiPO válasza gyuromoj (#110477) üzenetére


OPiiPO
addikt

csak nekem tűnik reboot-nak?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#110483) atike válasza callmeakos (#110476) üzenetére


atike
nagyúr

Egyik nagy kedvencem, eszméletlenül szexi... De ez a ruha... Uh, Lehet tényleg a tesói öltöztették fel... :DDD

(#110484) TomMusic válasza gyuromoj (#110477) üzenetére


TomMusic
őstag

Pont ma láttam én is először a trailert (na mondjuk lehet azért, mert ma jelent meg :D )
Végre egy remélhetőleg nézhető "szörnyes" film, már a trailer alapján jobbnak tűnnek a szereplők is, mint az asylum filmekben (nem beszélve a CGI-ról).

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#110485) #48613632 válasza OPiiPO (#110482) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát, ez valami Asylum project lehet, bár IMDB-n nem találtam erre történő utalást, de lehet csak vak vagyok. Minden esetre, a 2.4 IMDB pont azért sejtet valamit.
Na most, ha a sztorihoz nem nyúltak, de miért is tették volna, hanem csak felpimpelték egy kis CGI-vel, meg adtak hozzá egy Jason Stathamot, akkor ez sem lesz egy agytorna ;]

(#110486) TomMusic válasza #48613632 (#110485) üzenetére


TomMusic
őstag

a 2.4 IMDB pont azért sejtet valamit
Hol látni ilyet? :F
Egyébként meg sosem értettem, hogy az ilyen filmektől miért vár bárki kvantumfizikai szintű bonyolultságot. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#110487) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Downsizing

Normál esetben erről nem is írnék. Igazából azt szerettem volna írni, hogy ennyire megtévesztő trailert is rég láttam, mint amit ehhez a filmhez csináltak. Engem megfogott a trailer, még gondolkodtam is, hogy moziban kellene nézni. Egy jópofa vígjátékra számítottam, úgy is ültem neki nézni. Aztán nem kicsit lepődtem meg. Mert ez nem is vígjáték. És nagyjából nem is a kicsinyítésről szól, csak mellékesen. A film elég komoly kérdéseket feszeget a maga módján. Persze ezekre a kérdésekre szerintem egyáltalán nem a kicsinyítés lenne a megoldás, sőt..!
Szóval azt hittem, hogy a trailer vert át. De most újranézve nem. Én értettem félre. Igaz az egyetlen vicces (vodkás) jelenet benne sincs a filmben. És egyetlen egyszer sem nevettem a film alatt.
Egyébként nem egy jó alkotás, úgyhogy nem is nagyon fecsérelem rá a szót. Egyedül Christoph Waltz érdemel szót, ő itt is nagyon jól alakít.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#110488) OPiiPO válasza #48613632 (#110485) üzenetére


OPiiPO
addikt

kb. Lorenzo Lamas-t pimpelték fel kicsit Jason Statham-ra, ja ez sem lesz egy Sztalker :DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#110489) #48613632 válasza TomMusic (#110486) üzenetére


#48613632
törölt tag

ITT a linken ;) (Ok, valamiért 2.4-re emlékeztem, de valójában 2.5)
Kvantumfizikai összetettségről meg nem beszéltem, pusztán megemlítettem, hogy nem lesz túlkomplikálva a sztori.
Egyébként az is érdekes még, hogy általában ez fordítva történik a piacon. Kijön egy blockbuster, az Asylum meg rámegy a hypera, és kidobja a saját minősíthetetlen fosát annak hullámaira.
Hacsak nem volt egy még korábbi verzió ugye ... :F

OPiiPO
Azt mondják, szar film az, amire elvárások nélkül ülsz be, és mégis csalódottan távozol. Nálam ez nagyon ritka, és szerintem ez is fogja hozni a vártat.

[ Szerkesztve ]

(#110490) TomMusic válasza #48613632 (#110489) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja hogy Te a Asylum filmre gondoltál.. bocsi. :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#110491) Bad Pritt válasza #48613632 (#110485) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az elmúlt évek alapján még szemöldökömet sem húztam fel erre a trailerre.

A Transformers az ötödik részére megérte azt, hogy most már nem is zavartatják magukat Michael Bay-ék a sztori kontinuitásának fontosságával, úgy dobálják egymásra a jeleneteket ész nélkül, mint hülyegyerek a lego kockákat.
Tavaly volt egy Power Rangers-ünk, ez külön kommentárt nem is érdemel, e héten debütál a Rampage, amiben a legkeresettebb A-listás színész feje felett vitorlázik át egy génmanipulált farkas, hogy megküzdjön a génmanipulált, vadászgépeket zabáló aligátorral.
Most debütált a Pacific Rim 2, aminek az első része sem volt egy Iliász, a másodikban pedig még sikerült is egy shaker, némi whey protein és sok színes kijelző segítségével az embert, a gépet és a kaijut egy közös entitássá mixelni, ami természetesen gonosz. Erről szól.
A Justice League-ben tavaly a srácok egy dobozt, amit nem értenek, arra használnak, hogy felkeltsék Supermant, akit nem értenek, hogy legyőzzék a gonoszt, aki gonosz. Hangsúlyozom, ezt egy olyan név alatt tették meg, ami az elmúlt közel 60 évben a képregényes történetmesélés alfája és omegája sok szempontból, néhány JL sztorit kritikailag is top kategóriás regények mellett jegyeznek, olyan jók.
A tavalyi Star Wars-ról pedig tényleg felesleges lenne bármit is mondani, megtették helyettem egyrészt a készítők a zavaros, egymásnak ellentmondó magyarázkodásokkal, másrészt a mémgyárosok a fantasztikus alkotásokkal (kedvenc video).

Szóval ja, mindent összevetve, Hollywood utolérte az Asylumot. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110492) #48613632 válasza Bad Pritt (#110491) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha a storyline, és a megvalósítás együtt hozza, amit egy Pacific Rim hozott, akkor nálam már belefér.

Akkor problémázok, ha a cselekményszál kusza, és csak nyakatekert módon lehet összefüggéseket kihalászni, mint pl Covenant, vagy a Transformers V, amiből fél órát néztem, és máig befejezetlen. A Power Rangersen is elaludtam, és nem is vitt rá a lélek, hogy folytassam valaha is.

A többivel tudtam annyira toleráns lenni, hogy végig nézzem, de pl a SW is csalódást okozott.
Azt viszont kijelenthetjük, hogy fenti felsorolásban, egytől egyig nagyon fontos (lenne) a storyline, ami a MEG esetében nem annyira lényeges, és ugye fenti filmek is pont ezen csúsztak el.

Így a MEG akár lehet kasszasiker is, de legalábbis a San Andreas szintjét biztosan tudja hozni majd.

San Andreas budget:110M
BO:474M

MEG budget:150M
BO:??

szerk: Na ja, az a video :W

TomMusic
No probs at all ;)

[ Szerkesztve ]

(#110493) OPiiPO válasza #48613632 (#110489) üzenetére


OPiiPO
addikt

a szar film definíciója stimmel

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#110494) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Taxi 5 - Új trailer

Live-Die-Respawn

(#110495) atike válasza oriic (#110494) üzenetére


atike
nagyúr

Jó lesz az... :DDD

Mondjuk ez már nem az a Taxi, de tetszik!

(#110496) cyberkind válasza oriic (#110494) üzenetére


cyberkind
félisten

Simán jöhet. :))

Paranormal Cocktivity

(#110497) callmeakos válasza emiki6 (#110481) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nézd már meg szegény arcát. Mintha átment volna rajta egy úthenger, majdhogynem a szeme se áll jól. A ruha meg csak hab a tortán. :O

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#110498) emiki6 válasza callmeakos (#110497) üzenetére


emiki6
veterán

Jó, hát a ruha tényleg elég vacak, meg a mosoly se túl hiteles :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#110499) oriic válasza atike (#110495) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vigyorogtam a trailer alatt, szóval valszeg megnézem én is. Elég nagy marhaságnak tűnik.

Live-Die-Respawn

(#110500) EmberXY válasza oriic (#110494) üzenetére


EmberXY
addikt

Jó lesz! Hozza az eddigi szintet. ;]

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.