Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109802) dobolan válasza Cheesus (#109800) üzenetére


dobolan
senior tag

De gondolom azért dupla t-vel kellene írni ezt is, mint a társait.

(#109803) darál0w válasza koncsik (#109799) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

de biztos tt-vel írják ;] :DDD

ejjj....már leírták...mindegy :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#109804) Cheesus válasza dobolan (#109802) üzenetére


Cheesus
senior tag

Ja igen, az kimaradt, természetesen tt-vel írom :D

https://www.twitch.tv/csehla

(#109805) koncsik válasza darál0w (#109803) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+Chessus :DDD az én águsztus-om is sok mosolyt termett (értsd augusztus) :B

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#109806) emiki6 válasza Cheesus (#109804) üzenetére


emiki6
veterán

"itt vagyok hol, itt az én világom" :))

koncsik: az algusztus jobb! ;]

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#109807) Mik76


Mik76
senior tag

Birdman (masodszor)

Ez meg mindig bejon. Remek szineszi alakitasok, nagyon egyeni rendezoi stilus, szuk folyosok, diszletek, kis lepteku de total megelheto sztori. Az egesz hangulat remekul egyensulyoz a komoly-vicces-szomoru-fura-depis-orult-muveszi vonalon vegig. Technikailag is nagyon hozza azt a szintet amire szukseg volt. Baromi nehez melo lehetett osszehozni ezeket a nagyon hosszu jeleneteket (rendezo ur jegyzi ugye pl a Gravity-t meg a Revenantot is).
Annak meg kulon orulok hogy a film tortenetevel parhuzamosan sikerult ezzel Michael Keaton karrierjet is ujrainditani. En nagyon birom az urget es igy idosebb korara meg kifejezetten jok az alakitasai.
Ez meg mindig tizes.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#109808) lionshamlet válasza koncsik (#109799) üzenetére


lionshamlet
senior tag

szintén használom, ha elfeledkezem magamról még az "oszt" is játszik-

(#109809) pohár válasza Cheesus (#109800) üzenetére


pohár
félisten

ha még le is írod, hogy megyünk nálatok, én abban a pillanatban beleülök egy izzó vascsőbe :DDD (4 évig szabolcsiakkal voltam egy szobában középsuliban, hallottam érdekes dolgokat :D )

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#109810) DS39 válasza Bad Pritt (#109798) üzenetére


DS39
nagyúr

+1
Szerintem jó film lett, érdekes. A vége hagyott bennem nyitott kérdéseket. (Bár valószínűleg ez is volt a készítő célja, a misztikum, és hogy elgondolkodtasson.)

(#109811) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Már a Pókember: Hazatérés elárulta, mikor jön a Végtelen háború előzetese

Azért.. nah.. :D Ez milyen már.. Persze én, hogy easter egg.. :)

Véleményem szubjektív...

(#109812) Cheesus válasza pohár (#109809) üzenetére


Cheesus
senior tag

Annyira elvetemült azért nem vagyok :D

https://www.twitch.tv/csehla

(#109813) Realradical válasza Bad Pritt (#109798) üzenetére


Realradical
őstag

Az egy nagyon hatékony film, mindkettőnket elaltatott 45 perc alatt.
A Mother szintjén lévő fo*tenger. Az alkotási folyamat része lehetett a "majd beleképzelnek valamit aztán rendben lesz a lyukas forgatókönyv"

@batai15
Nem unod még, hogy állandóan ezzel macerálnak? Miért nem teszel fel helyesírás-ellőrzőt?

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#109814) devil-k


devil-k
nagyúr

A Kút

6.5/10

Borzasztó erős hangulattal nyit ez a film, sőt egészen a film 2/3-ig tartja is a szintet, aztán az utolsó szekciót olyan szánalmassá tették, hogy ilyet még nem láttam.

A tehetség
Gifted

6/10

Aranyos ki film, de ennyi. Nem hozott a műfajban semmilyen változást.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

- mozi bolondéria -

(#109815) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Sziasztok!

Egy másik topicban már feltettem a kérdésem, ezért nem szeretném bemásolni a teljes kommentet, viszont meg szeretném tőletek kérdezni, hogy szerintetek létezik olyan, hogy egy filmnek van IMDB linkje, amit gyakorlatilag be is mutatták egy filmfesztiválon, viszont ezen kívül se egy trailert, se semmilyen anyagot nem találok róla? Konkrétan az egész neten nincs róla semmi, mintha nem létezne a film.

Erről lenne szó: Lords of Chaos (IMDB link)

(#109816) Laraxior válasza Mr_no_Name (#109815) üzenetére


Laraxior
titán

Na, ez a black metalos dolog engem is érdekelne pedig. :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#109817) Bad Pritt válasza Mr_no_Name (#109815) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem tudok a filmről semmit, de ez a Jack Kilmer gyerek full apja, nagyon durva.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#109818) oriic válasza Mr_no_Name (#109815) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Simán lehetséges. Az első posztert is januárban mutatták be. [link]

Sundance fesztiválon ment az első vetítés, de ez nem jelent semmit, innentől még simán lehet hogy több hónap múlva lesz csak rendesen bemutatva a film.

Live-Die-Respawn

(#109819) Vikthor válasza Mr_no_Name (#109815) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nekem megvolt a könyv el is olvastam, abból csináltak volna filmet, ergo Varg Vikerness már életrajzfilmet kapott volna? Nézném én is... :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#109820) S e t h válasza batai15 (#109786) üzenetére


S e t h
nagyúr

Rettentő időt emésztene fel 3000 hozzászólás átfutása.
Lehet még a helyesírásra is jótékony hatással lenne.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#109821) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Srácok félre ne értsetek, a film (ha létezik) akkor egy kacat hazug szarhalmaz. Konkrétan Mayhemtől kezdve a Darkthroneig ill. Varg is megtagadott minden jogot a filmtől, és megtiltották, hogy a zenéjüket felhasználják...innentől kezdve képzelhetitek, hogy mennyire "valósághű" a film :D
(amugy ezért kattogok azon, hogy lehet a jogi vita miatt elpárolgott a film)

Engem csak a kíváncsiság furdal, hogy halivúd vajon mit művelt Norvégia 90-es évek metál érájából és mennyire gyalázza meg azt.

Akit érdekel ez a téma, annak ajánlom az Until the Light Takes Us c. dokufilmet amiben megszólalnak az érintettek (Varg, Fenriz, Hellhammer stb.), és elmesélik a történetet. A film szerintem baromi jó, de azért kíváncsi lettem volna egy "halivúdi" verzióra is...bár szerintem úgy sem tudnám végignézni :D

Az Until the light takes us, viszont nagyon jó, azt bátran ajánlom a műfaj kedvelőinek!

[ Szerkesztve ]

(#109822) Vikthor válasza Mr_no_Name (#109821) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A könyvben benne van minden, el kell olvasni és a hifibe meg berakni közben a klasszikus bm nótákat. :DDD Vagy inkább a Metalhead című filmet ajánlom, mejnek a fináléja felér a klasszikus blackmetalos zenekarok nívójához simán, kár, hogy rövid...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#109823) emiki6


emiki6
veterán

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#109824) Bad Pritt válasza emiki6 (#109823) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért írjuk mellé, hogy fan made, kb kicserélte a színeket és leszedte a karmokat a Logan poszteréről.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#109825) emiki6 válasza Bad Pritt (#109824) üzenetére


emiki6
veterán

Nem egyértelmű? :DDD
Itt van mégegy: [link]
Ez pedig zseniális: [link] :))

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#109826) brownus válasza emiki6 (#109823) üzenetére


brownus
veterán

kijé az a kici kéz? :)

megnéztem a trélert, lesz itt véres zúza rendesen :D

[ Szerkesztve ]

(#109827) Bad Pritt válasza emiki6 (#109825) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez is jó. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#109828) gyuromoj válasza brownus (#109826) üzenetére


gyuromoj
veterán

Gamora-é.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#109829) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ez egy tök jó gif: így működött régen a Disney multiplán kameraeljárása.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#109830) brownus válasza gyuromoj (#109828) üzenetére


brownus
veterán

hogy hogy? átáll a rossz oldalra? valami rémlik, hogy ő a faterja??

(#109831) vond válasza Bad Pritt (#109829) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az. :K After-ben én is szoktam ilyeneket csinálni. ;]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#109832) vond válasza brownus (#109830) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jááájjjj, nem olvasod a híreket. :P Valószínűleg Gamora flashback-ek lesznek a filmben. A trailer elég egyértelműen sugallja, amikor Tony-nak mesél Thanos-ról.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#109833) gyuromoj válasza brownus (#109830) üzenetére


gyuromoj
veterán

Szerintem csak elmeséli majd hogy foglalta el a bolygóját Thanos és lett a mostohaapja.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#109834) pohár válasza vond (#109832) üzenetére


pohár
félisten

ha megnézed, Tony és Gamora totál más környezetben vannak, szóval biztos nem neki meséli majd el :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#109835) .LnB válasza oriic (#109607) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azt mondják nagyon hasonlít a reboot játékra. Mennyire? QTE van benne? ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#109836) bAtt001 válasza .LnB (#109835) üzenetére


bAtt001
addikt

Van csak itt unalmas mert még a gombokat se kell megnyomni :D

(#109837) .LnB válasza bAtt001 (#109836) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pedig milyen jó lenne.. ha elrontod kezdődne elölről a film. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#109838) bAtt001 válasza .LnB (#109837) üzenetére


bAtt001
addikt

Sírva szaladnék ki a teremből, egyszer bőven elég volt :B Mondjuk volt egy jelenet amikor pár másodpercig pont úgy követte a kamera Lara-t mint a játékban is, szóval TPS nézetben, attól kirázott kicsit a hideg, tök jó megoldás volt a fanoknak.

(#109839) KaitouP válasza bAtt001 (#109838) üzenetére


KaitouP
veterán

Hasonló módon mint az amúgy szarul sikerült Doom film FPS nézetes jelenete? Továbbra sem szimpatikus ez a TR film, de ez az ötlet amit mondasz, az jópofa.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#109840) bAtt001 válasza KaitouP (#109839) üzenetére


bAtt001
addikt

Csak emiatt ne menj a moziba mert ez tényleg max 5-6 másodperc lehetett :D Egy kis fanservice-nek jó volt de semmi több.

(#109841) Vikthor válasza Pitterix (#109795) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Bár nem filmek, hanem sorozatok, de ezt a hangulatot hozza rendesen:

The Killing
True Detective S1

Ja még a Luther is jóféle (Idris Elba)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#109842) vond válasza KaitouP (#109839) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Valami ilyesmit tehettek volna az új Jumanji-ba is. ;] Végig azt vártam, hogy betolnak egy ilyen Donkey Kong-os, jobbra rohanós/ugrálós jelenetet, ha már ennyire videojátékosra vették a figurát.

Amúgy rendesen ledöbbentem én is, de a film teljesen rendben volt. :K Mármint a Welcome to the Jungle. Persze, nem egy világmegváltó múví, de amit vállalt, azt hozta is szépen. Nagyon jól működött benne szinte minden. Egyedül egy egész filmen keresztül valószínűleg nem nagyon toleráltam volna - Karen Gillan-en kívül - senkit, de így közösen, kb. negyedelt játékidővel pont jók voltak. Így nem kellett kifutnom a világból Hart, vagy Black ripacskodásától. No és végre nem az alpári poénkodás volt a humor fő forrása. Ezt különösen köszönöm! :R 7/10 (de jobb hangulatomban akár egy 8-assal is megkínálnám)

#értékelés

(#109834) pohár: Lehet, de a visszaemlékezésen nem változtat. Persze, majd megtudjuk a filmből.

(#109841) Vikthor: Ja, TD S1-et ajánlottuk már neki a sorozatos topikban is. Nem tudom, látta-e már, de azzal nem lő mellé, az biztos. :)

[ Módosította: Viszlát ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#109843) chungee


chungee
addikt

Napot!

Ugye extended és unrated között nincs különbség:F

(#109844) atike válasza chungee (#109843) üzenetére


atike
nagyúr

....van még director's cut is... :)

(#109845) chungee válasza atike (#109844) üzenetére


chungee
addikt

Sorry akkor részletesebben fogalmazok. Csak unrated felirat van viszont a film extended vagy theatrical vagy jelzés nélkül formában elérhető :(

(#109846) atike válasza chungee (#109845) üzenetére


atike
nagyúr

Szerintem ezek mind különböznek... De majd a többiek megcáfolnak vagy megerősítenek... :)

(#109847) emiki6 válasza chungee (#109845) üzenetére


emiki6
veterán

Az unrated nem a minősítetlen?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#109848) chungee válasza emiki6 (#109847) üzenetére


chungee
addikt

Azt jelenti de akkor nem értem hogy miért nem a minőség kategóriába bityesztették :F Egyenesen a felirat realse-ben van. Félrevezető

(#109849) atike válasza emiki6 (#109847) üzenetére


atike
nagyúr

Nem (ha jól tudom). Annyit jelent, hogy nincsenek kivágva a 18+ jelenetek a filmből (amit azért tettek meg, hogy beleférjen egy adott korhatár besorolásba).

(#109850) emiki6 válasza atike (#109849) üzenetére


emiki6
veterán

Gondoltam arra is, hogy nincs korhatár besorolás alatt, de furának tűnt a gondolat, hogy nem sorolják be. Vagy besorolták 18+-ba és azt nevezik unrated-nek?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.