Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) God Vazzeg válasza tibi666 (#7299) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Élhető országot szeretnék már végre, mert mióta az eszem tudom mindig probléma volt a "bérből és fizetésből" megélni :((

És egy hír: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7302) E-Max válasza keIdor (#7298) üzenetére


E-Max
tag

Nincs lakásunk. :N
Cég fizet egy lakást egész évre ki van bérelve, immáron 4. éve, ott egy garázs.
Arra, hogy havonta kimegyek 1 vagy 2 hétre, legyen hol lakni, ne hotelt fizessenek.
Kimenni azért nem megyek, mert egyrészt nagy gyerek itt jár egyetemre, feleségem nyelvet nem beszél, és itt a munkahelye is, kis gyerek meg ovi... :)
Azt meg nem akarom, hogy én németül beszéljek hozzá, nejem magyarul, és suliban megint németül, mert akkor magyarul elfelejt.
Kár lenne érte. :(

Ma egerből vissza pályán jöttünk, A6-ossal, végül volvo itthon maradt.
Egy yaris elkezdett versenyezni... :DDD
Aztán kb 5km-en keresztül egy VW Crafter szórakozott, megy belső sávba 110-el, mögémegyek, semmi, mondom ok, várok picit, semmi, lámpázok, semmi, lámpázok párat, semmi, duda, semmi, jobbra ki, ő is elém vág, mondom puff 2., balra be, padló, elém vág. Meguntam, 2.-ba be, padló leállósávon...Oda nem mert elém jönni... :U
Reggel megyünk lefele, kívül kamion, előttem suzuki, hagytam 2 autónyi helyet, hova másszak rá.
Én belsőbe, kamion külsőbe, kb 7méter volt előttem a kamionhoz képest.
Mögöttem látom 7-es bmw közeleg, mondom most nem rántom ki a kormányt, mert bele megyek, puff mögöttem ki külsőbe, lámpa, stb nélkül, elém a 7méteren bevágott, suzukit ledudálta, már majdnem belső szalagkorláton volt, előtte végig sor, cikk-cakkba ment mint az állat, index nélkül.
Hogy az nem volt normális, az fix.
Magyar, E-xxxxx rendszámú kb 2 éves 730d volt, kb 20 év körüli fiatal gyerekkel...
De olyan volt, mint a kisujjam, nem kigyúrt kopasz... :U

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7303) keIdor válasza E-Max (#7302) üzenetére


keIdor
titán

Értem. :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7304) E-Max válasza dragonfx (#7297) üzenetére


E-Max
tag

Hát 50+ évesen, ennyi ledolgozott év után, ilyen pozíciók után valami hasonló autó kéne, különben is, 3-asban nem férek el, 5-ös nem tetszik, 7-es oké, de sajnos arra nincs pénzem. :(
Szóval 740i nem lesz egyhamar családi autó. :U
600-ból milyen autót építenél te? :DDD
Amúgy nem kell azt hinni, hogy olyan fényesen élünk... :)
Havi bruttó 750 körül keresek, ez kézbe kb 300 körül van, nejem durván 100 nettó, az 400 nettó.
Ebből csak a ház rezsije 300k, tankolás nem volt, enni nem ettünk, venni semmit nem vettünk, csak a számlák(víz,gáz,áram,telefon,net,stb...). :)
Ott nem tartok, hogy zsebből kicsengessem a 740i árát újonnan bármikor...Sajnos nem vagyok politikus... :DDD

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7305) tibi666 válasza E-Max (#7304) üzenetére


tibi666
senior tag

családi, kirándulós autónak szerintem csak kombi, vagy suv jöhet szóba.
néhány év múlva nekem is esedékes a gyerekáldás. 31 vagyok már. nem akarom, hogy a 18 éves fiamnak egy 60as tata legyen az apja. csak addig kell találnom valakit, akivel szívesen kötöm össze az életem. kiéltem magam, nyugszom lefelé, párt se dugásra keresek már, hosszabb távú céljaim vannak. szóval pár éven gyereket, pontosabban gyerekeket szeretnék. most vettem egy új lakást, de szerintem belekezdek egy építkezésbe, családot társasházban nem alapítok.

évvégén cls, aztán ha nősülök, akkor meg egy új e kombi, vagy gl esetleg. de minél nagyobb legyen, egyrészt, hogy a csomagok beférjenek, másrészt meg hogy biztonságban legyen a szeretteim. 2 tonna feletti lenne az ideális. gl500? :DDD

(#7306) fekeandras válasza E-Max (#7292) üzenetére


fekeandras
őstag

Sógoromnak volt pár éve egy régi gömbölyű S8-a.Megdöbbentő menetteljesítményekre volt képes az is pedig az teljesen gyári volt, "csak" 360lovas.Főleg ha már belendült.Bár állóból sem volt rossz.De ha jót akarsz autózni próbálj ki egy rövid tengelytávú Sport Quattro-t.Azzal már már, a fizikát meghazudtoló sebességgel lehet abszolválni a kanyarokat.De ha egyszer megindul a hátulja elég összeszedni valahogy... :) Nagyon alattomos.

(#7307) VR6-Fan válasza fekeandras (#7306) üzenetére


VR6-Fan
veterán

olyan S8-al nem régiben kergetőztünk a VRT-vel 200-ig távolodot, pedig vagy 50le-vel tuti több ;]

S1-et meg nagy álmom :)

bocsi az OFF-ért!

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7308) E-Max válasza tibi666 (#7305) üzenetére


E-Max
tag

S60-as volvoba is beférünk, max egy tetőbox kell, pedig ennek köztudottan kicsi a csomagtere, a sedan megane 2-be soookkkall több fér. :B
Irtam vagy fél oldalt, de inkább privibe, ide túl off lenne. :)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7309) E-Max válasza fekeandras (#7306) üzenetére


E-Max
tag

Öhmm, szerintem az még a kocka s8... :DDD
De akkor gondolhatod, hogy egy 500 lovas v8 hogy megy, 140 lóval több mint az, egy kisebb autóban... :D
Kb M5-ös bmw szint, csak legalább kényelmes, nem úgy, mint az e60 m5, és nem olyan ronda, hanem sokkal szebb. :)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7310) fekeandras válasza E-Max (#7309) üzenetére


fekeandras
őstag

Az első S8 volt a gömbölyű, hozzá képest az összes többi később kijött a kocka.
Az utolsó mondatodért meg örökre száműznek minket innen. :D

(#7311) E-Max válasza fekeandras (#7310) üzenetére


E-Max
tag

Én imádom a bmw-t, de az e60 számomra külsőre nagyon nem tetszik, belsőre még annyira se, és nem is kényelmes.
Ráadásul megbizhatóságban az eddigi leggyengébb bmw... :(
Amúgy ez szerintem kerekebb:[link] :B

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7312) tibi666 válasza E-Max (#7311) üzenetére


tibi666
senior tag

ez az autó: [link] v12 :)

mondjuk ez még csak szívó, az utódban már duplaturbós.

(#7313) E-Max válasza tibi666 (#7312) üzenetére


E-Max
tag

Nem kéne... :DDD
Merciből csak E-S-ML-GL-SL kellene, esetleg R... :D
Csakis benzines, 3-5l közötti motorral, esetleg egy SL65 AMG... :DDD
Turbó szintúgy nem kéne, minek?Én a szivót szeretem. :)
Ezért se a szivem csücske a 740i. :B

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7314) SpeedR válasza E-Max (#7311) üzenetére


SpeedR
őstag

E60-am valószínű nekem sem lesz. Az első lámpája egyszerűen förtelem. Elég nagy gondban lennék, ha most új BMW-t kéne vennem. :D Talán az E90 tetszik még a legjobban, meg a következő 5-ös az F10 is bejön a képekről.

Az miatt ne aggódj, hogy nem kapsz állást. Ekkora vezetői tapasztalattal biztos vagyok benne, hogy gyorsan találsz valamit. Jó, lehet hogy nem 750-ért, de még a fele-harmada is jobb mint a semmi.

(#7315) keIdor válasza SpeedR (#7314) üzenetére


keIdor
titán

Nekem E60, meg E90 is tetszik.:)
Következő 5-ösről még nem láttam képet, csak a GT-ről...
Valaki linkelhetne ha tud, mert Google nem ad semmit...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7316) tibi666 válasza E-Max (#7313) üzenetére


tibi666
senior tag

ez egy w140 s600. :)
sel a régi nevezéktanban annyit tesz: s osztály, injektoros, hosszított tengelytávú.
se: normál tengelytávos
sec: coupé.

de valamikor 93 körül dobták ezt, és lett simán s600-s500, stb.

én szeretem a turbót. mondjuk egy 12 hengeres szívó mellé már nem feltétlen kell. :DDD

(#7317) SpeedR válasza keIdor (#7315) üzenetére


SpeedR
őstag

(#7318) tibi666 válasza SpeedR (#7317) üzenetére


tibi666
senior tag

nekem az e60 is tetszett, de ez vagányabb azért. a legszebb fünfer akkor is az e39 szerintem. :) főleg a touring. a barátomé nagyon szép.

(#7319) keIdor válasza SpeedR (#7317) üzenetére


keIdor
titán

:R
Ez is szép!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7320) E-Max válasza SpeedR (#7317) üzenetére


E-Max
tag

Ez már igen, sokkal szebb elölről mint az F01-es 7-es.
Hátulról meg az szebb... :DDD

Ma idegbajt kaptam egy BMW-től...
E39-es volt, benzines a hangján hallatszott, színre olyan, mint BMW001 kollégáé. :D
Megyek pályán miskolc felől pestre, 150 körül, előttem hosszan vannak autók, jobbról végig suzuki, meg kis szarok pár méterenként, gyorsabban nem tudtam menni, előttem voltak sokan, lehúzódni nem tudtam, oldalt voltak sokan, ez mögöttem folyamatosan lámpáz, már fél oldalával a korláton van, vészjelzőt benyomom, hogy nyugi.
Lámpázok én is, előlem sem állnak félre, index balra kitéve, akkor sem.
Ez meg mögöttem másodpercenként lámpáz. :DDD
Kimegy előlem a focus, padló, szabad a sáv, akkor is a seggemben van, mondom jó, lehúzok, menjél, látom 523i, na mondom most kapsz... ;]
Manuálisba be, 3.-ba, padló, fél percen belül sehol nem volt... :))

[ Szerkesztve ]

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7321) SpeedR válasza E-Max (#7320) üzenetére


SpeedR
őstag

E60-hoz képest nagy előrelépés, de még nem az igazi. Kíváncsi vagyok élőben milyen lesz. A lámpázós k*cs*göket meg le kell xarni. Tömött soroknál nem lehet ide-oda ugrabugrálni, főleg nem 150-nél a jóval lassabb külső sávba.

(#7322) tibi666


tibi666
senior tag

ma levillogott egy e60 520d.
lol.
kamionokat akartam előzni 150-el, de inkább kimentem előle, mert nagyon hamar mögém ért, meg lámpázott.
mikor megláttam a 20d feliratot, gondoltam, hogy na most elkaplak. bukaresti rendszám volt természetesen. utánamentem, közel a seggébe, aztán elvettem, mondom, én nem sietek.

legalább 30d lenne, ha már villog, az legalább menni is tud.

[ Szerkesztve ]

(#7323) Gebriel válasza tibi666 (#7322) üzenetére


Gebriel
veterán

"legalább 30d lenne, ha már villog, az legalább menni is tud."
Aha- :o Ezek szerint csak azoknak jár ki a le villogás a másikra, ha legalább 3000cm3 vagy nagyobb cm3 motor van a kocsiba. :U LOL

Azt már meg sem merem jegyezni, hogy folyamatosan azzal büszkélkedtek, hogy mennyire tudjátok letolni a másikat a 150-200km/h között bizonyítva azt, hogy bizony titeket nem olyan fából faragtak, hogy csak úgy "levillogjanak". Szánalmas :(((

[ Módosította: 7 ]

(#7324) Tomics válasza tibi666 (#7322) üzenetére


Tomics
addikt

nagyobb lett tőle a péniszed mikor utánaeredtél? :DDD ;]

PH! addikt since 2004

(#7325) tibi666 válasza Tomics (#7324) üzenetére


tibi666
senior tag

az enyém nem szorul nagyobbításra. eddig még senki nem panaszkodott rá.:)

Gebriel: csupán annyiról van szó, hogy én alapból nem szoktam villogni. ha valaki levillog, hát egészségére, hadd menjen. de annyi önkritika lehetne bennük, hogy erősebb autót nem villognak le. mint a múltkor a polos srác engem, vagy most az 523i-s E-Max-ot. szóval egy 520d ne villogjon le, még akkor sem, ha nincsen típusjelzésem hátul. mert érhetik kellemetlen meglepetések.

négyzetcentiméteres motorok nincsenek amúgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#7326) E-Max válasza tibi666 (#7325) üzenetére


E-Max
tag

Engem volt oka levillogni, meg akarta mutatni, miaz, hogy bmw... :D
Ódi hátuljára TDI Quattro felirat van kitéve... ;]
4.2 V8 500HP nincs... ;]

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7327) Gebriel válasza tibi666 (#7325) üzenetére


Gebriel
veterán

Ki a jóIsten vagy Te, hogy ne villogjanak le. :U
De ne is válaszolj rá.
Ezzel a hsz-del el még jobban alátámasztottad nálad/tok ez presztízs kérdés. Csorba esik a kis lelkeden/teken, ha valaki levillog.
Amivel tulajdon képen mind addig nem is lenne, baj amíg nem itt fényeznéd/tek magatokat. :U

Nem azt kérdezték meg akarod nagyobbítani, hanem hogy ráizgultál? :)

[ Szerkesztve ]

(#7328) tibi666 válasza Gebriel (#7327) üzenetére


tibi666
senior tag

a következő pihenőben ki is vertem.

(#7329) E-Max válasza Gebriel (#7327) üzenetére


E-Max
tag

Aztán kb 5km-en keresztül egy VW Crafter szórakozott, megy belső sávba 110-el, mögémegyek, semmi, mondom ok, várok picit, semmi, lámpázok, semmi, lámpázok párat, semmi, duda, semmi, jobbra ki, ő is elém vág, mondom puff 2., balra be, padló, elém vág. Meguntam, 2.-ba be, padló leállósávon...Oda nem mert elém jönni... :U
Reggel megyünk lefele, kívül kamion, előttem suzuki, hagytam 2 autónyi helyet, hova másszak rá.
Én belsőbe, kamion külsőbe, kb 7méter volt előttem a kamionhoz képest.
Mögöttem látom 7-es bmw közeleg, mondom most nem rántom ki a kormányt, mert bele megyek, puff mögöttem ki külsőbe, lámpa, stb nélkül, elém a 7méteren bevágott, suzukit ledudálta, már majdnem belső szalagkorláton volt, előtte végig sor, cikk-cakkba ment mint az állat, index nélkül.
Hogy az nem volt normális, az fix.
Magyar, E-xxxxx rendszámú kb 2 éves 730d volt, kb 20 év körüli fiatal gyerekkel...
De olyan volt, mint a kisujjam, nem kigyúrt kopasz... :U

Olvasni tudsz-e?

Ma idegbajt kaptam egy BMW-től...
E39-es volt, benzines a hangján hallatszott, színre olyan, mint BMW001 kollégáé. :D
Megyek pályán miskolc felől pestre, 150 körül, előttem hosszan vannak autók, jobbról végig suzuki, meg kis szarok pár méterenként, gyorsabban nem tudtam menni, előttem voltak sokan, lehúzódni nem tudtam, oldalt voltak sokan, ez mögöttem folyamatosan lámpáz, már fél oldalával a korláton van, vészjelzőt benyomom, hogy nyugi.
Lámpázok én is, előlem sem állnak félre, index balra kitéve, akkor sem.
Ez meg mögöttem másodpercenként lámpáz. :DDD
Kimegy előlem a focus, padló, szabad a sáv, akkor is a seggemben van, mondom jó, lehúzok, menjél, látom 523i, na mondom most kapsz... ;]
Manuálisba be, 3.-ba, padló, fél percen belül sehol nem volt... :))

Olvasni tudsz-e?

Ha olyan hely van, ahol látom messziről, hogy közeledik, kihúzok, előttem, ahol hosszú sor van, hova az annyába villog bárki, hova húzódjak le? A kamionba? Vagy hova? :U
Németeknél nincs ilyen, ott a lambo is, amelyik 300-al megy, megvárja, amíg előzök, ha 110-el előzök belsőbe, akkor is, nem lámpáz, dudál mint az állat....

Engem nyugodtan villogjon le bárki, ha siet, és előzök, vagy nem is előzök, hanem bent vagyok.
Vagy pl 130-al megyek, sok ideje, nem kigyorsító félben vagyok, és mellettem senki nincs, de pl ha gyorsítok 90-ről, úgy, hogy mellettem van valaki, ne villogjon, vagy ha nincs mellettem senki, de padlóval gyorsítok, akkor se villogjon.
Amúgy ha gps szerint 142-vel megyek, akkor senki ne villogjon, max a mentő, vagy rendőr. :K

[ Szerkesztve ]

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7330) Gebriel válasza E-Max (#7329) üzenetére


Gebriel
veterán

"Amúgy ha gps szerint 142-vel megyek, akkor senki ne villogjon, max a mentő, vagy rendőr"
Így van :K :K

Baj az itt kezdődik..."lehúzok, menjél, látom 523i, na mondom most kapsz. Manuálisba be, 3.-ba, padló, fél percen belül sehol nem volt... "
Gondolom nem volt nagy kihívás.. :U

[ Szerkesztve ]

(#7331) Eagl3 válasza E-Max (#7329) üzenetére


Eagl3
veterán

" Meguntam, 2.-ba be, padló leállósávon...Oda nem mert elém jönni..."

Ez ugye nem komoly?

(#7332) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Na mennek már a jampi hüJeségek itt is :DD

(#7333) E-Max válasza Gebriel (#7330) üzenetére


E-Max
tag

Érted, egy barom villog a seggedbe már mióta, te sehova nem tudsz menni, én meg haladnék, úgy ahogy ő is, de ha már felidegesített, lerázom a fenébe.
Egy 540i-nek nem esek neki, megértem, ha sietne, de legszívesebben megállnék, és elküldeném az annyába, hogy ott villogjon, de egy 523i mit pattog?Amúgyse tudna menni, de ha szabad lenne a pálya, se tudna úgy menni.

Eagl3: De, halálosan komoly, fel tart egy barom, közveszélyes idióta az autópálya sávjain cikázva, de nem személyautó, hanem egy nagy áruszállító dög.
Mit kezdjek vele?
110-el nem fogok pályán vánszorogni, pláne nem egy közveszélyes barom mögött. Mást mit tettem volna, várok, ameddig félre áll? Felhívom a rendőröket? Két hét, és ki is érnek talán.
Leállósáv üres volt, crafter előtt is tudtam menni, látszott a helyzetben, hogy senki nem megy ki.
Amúgy ha sor van, és baleset pl akkor nem megyek leállósávban, de mást ilyen esetben mit tegyek? :U

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7334) tibi666 válasza Eagl3 (#7331) üzenetére


tibi666
senior tag

ha előtte megnézte, hogy vannak-e a leállósávon, akkor szerintem érthető a dolog.

(#7335) E-Max válasza tibi666 (#7334) üzenetére


E-Max
tag

Persze, mert ha leállósáv televan, 2.-ba padlógázzal kimegyek ott előzni, mi? :DDD
De őszintén, te pl mit tettél volna? :)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7336) tibi666 válasza E-Max (#7335) üzenetére


tibi666
senior tag

nem tudom, nem voltam még ilyen szituációban, de valószínűleg hozzád hasonlóan csináltam volna. de én 2-esbe nem teszem vissza a dieselt 110-nél. :DDD

(#7337) fekeandras


fekeandras
őstag

Az ilyen megbüntetem mert levillog emberektől kérdem, hogy törtetek-e már össze autót?De nem koccanásra gondolok meg, hogy betörik a lámpa és elreped a műanyag lökhárító hanem rendes törés!Nem túl vidám dolog hallani a roppanást mikor a több centis acél úgy törik darabokra mint egy szál ropi, meg a fém kaszni alkatrészek szakadnak mindenfelé mint egy papírlap.Arról nem is beszélve, hogy egy egy ilyen "büntetés" közben mondjuk például autópályán 160-180nál ne adj isten összeakadtok tök mindegy milyen kocsiban ülsz éppen.Elég nagy rá az esély, hogy darabokra szakad és TE ottmaradj.Családotok, gyereke(i)tek van(nak).Tényleg megéri ezt kockáztatni egy hülye juppiköcsög miatt aki levillog a belső sávban???Mert szerintem nem. :( Nőjetek már fel.

(#7338) Eagl3 válasza E-Max (#7333) üzenetére


Eagl3
veterán

Beállsz mögé, egyszer úgyis elenged, de leállósávban előzni? Ne vicceljünk már... te is ugyan olyan "közveszélyes idióta" vagy ha leállósávban előzöl mint az, aki előtted cikázik.
Mondjuk nem fér a fejembe, hogy miért normál esetben miért ne engedne el? :F

(#7339) E-Max válasza tibi666 (#7336) üzenetére


E-Max
tag

Ejj, csúnyán csinálna... :DDD
De V8-as benyát én bármikor... ;]
Volvot helyben kinyírnám, 5500-6000 fölé nem forog, kb 2. vége 100 körül lehet, pontosan nem tudom, de ugye turbó, meg csak 5 henger, meg awd is, automata is, szóval az bonyolultabb.
De audi összkerékhajtása brutális, 500 lovat is simán úton tart, ha direkt úgy megyek, hogy hátha sikerült kicsúsztatni az ívről, vagy kipörgetni, de nem akar akkor se... ;]

fekeandras: Törtem, nem is kicsit, egy faluban mentem 55-el, az út közepén egy babakocsit toló nő átszaladt, járda, stb semmi, én meg vagy azt választom, hogy lehet hogy meghalok, vagy megölöm őket, inkább félrerántottam a kormányt, árkon át, ház falának neki.
Fejen állva volt az autó, orrából nem sok maradt. Egy vadi új, 3 napos saját Renault 25-öt törtem össze kegyetlenül.

Eagl3: Azon kívül, hogy mögémentem, vártam nyugisan, nem rögtön villogtam, mint leírtam, semmi olyat nem követtem el, amiért hisztizhetnéke lett volna.
Egyszerűen csak nem akart lemenni.

[ Szerkesztve ]

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7340) Gebriel válasza tibi666 (#7334) üzenetére


Gebriel
veterán

Bakker ezt úgy mondod mint ha a világ legtermészetesebb dolga lenne a leállósavában előzni. :W

[ Szerkesztve ]

(#7341) E-Max válasza Gebriel (#7340) üzenetére


E-Max
tag

Tudsz mást tenni? :U
Nem nagyon. :N
Vagy megvárod 300 autóval a seggedben, aki villog úgyszintén rád is, hogy a barom mit csinál?
Nem volt hozzá kedvem, így is sokat szenvedtem mögötte, siettem is, különösebben nem érdekelt.
Ha 142-vel megy, ok, teljesen igaza van, nem szabályos gyorsabban menni, de 110-el minimum belső sávba. Ő pont annyival ment úgy, hogy a külső üres is volt... :U

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7342) tibi666 válasza fekeandras (#7337) üzenetére


tibi666
senior tag

nincs családom, nincs gyerekem.
utánamegyek, megelőzöm (csakis balról), aztán hagyom hadd menjen. nincs nagyobb esélyem összeakadni, mint egy sima előzésnél. itt mindketten figyelünk, ellentétben azzal, ha én tempomatos 150el előzöm a bambán 110el haladó tatákat, akik behúzzák elém a kormányt. az ilyentől jobban félek.

(#7343) tibi666 válasza Gebriel (#7340) üzenetére


tibi666
senior tag

jól van, ne játszd már ennyire az agyad.
egy adott szituációról volt szó.

(#7344) fekeandras válasza E-Max (#7339) üzenetére


fekeandras
őstag

És az mindössze 55km/h volt.Gondolom fékeztél is szóval még kevesebb.Akkor sejted milyen mondjuk 120al beleakadni a szalagkorlátba.Az még a szerencsésebbik dolog, hogy megforogsz és körben szarrá törik a kocsi de nem ritka, hogy a szalagkorlát egyszerűen beleáll a kocsiba és szétvágja mint egy konzervnyitó.Simán felnyársalhat.

#7342: Hát ha ilyeneket csinálsz akkor vagy eleve soha nem is lesz mert mielőtt lehetne kinyírod magad, vagy majd egyszer csak hirtelen árvák lesznek mert apu elvesztette az uralmát a kocsi felett és... Azért az is fura nekem, hogy az ilyen módon közlekedő emberekre meg fűt fát mondtok a "miért vezet úgy..." topikban itt meg teljesen természetes dolognak adjátok elő amit műveltek forgalomban más emberek között :U .

[ Szerkesztve ]

(#7345) E-Max válasza fekeandras (#7344) üzenetére


E-Max
tag

Tudom én mit jelent a baleset, ezért is vezetek általában elővigyázatosan, láttam már egyet s mást a lassacskán 3millió levezetett km alatt... :U
Van, amikor elszáll az agyam, és akkor akár olyat is csinálok, mint amit leírtam, hogy leálló sávba uccu neki, de általában 110-150 között vezetek, óvatosan, vigyázva, külső sávban. :K
Mondjuk ha a szalagkorlát a volvo vagy akár az audi orrát szemből átfúrja, akkor meg lenne az emberek véleménye eme két gyártóról(főleg a volvo-ról), maximum oldalról lehet bajom tőle, szemből nehezen jön be. Maximum a motor cserél helyet a váltókarral. :)
De egyszer úgy is meg kell halni, ennyi erővel, ha mindig félnék, nem ülnék autóba, hanem otthon gubbasztanék egy atombunkerba a föld alatt jóval. :)

Én nekem semmi bajom azzal, aki ha előtte felméri a terepet, és látja, hogy egy olyan manőver, ami tiltott a kresz szerint simán elvégezhető biztonságosan, és meg is teszi.
Azzal inkább van baj, aki nem méri fel a terepet, és megteszi. Pláne az, aki a kreszt se tudja.
Az meg a legveszélyesebb, ha siet is, bmw/audi/merci van alatta, megy mint az őrült, nem figyel, nem méri fel a terepet, és még a kreszt sem ismeri, na azok okozzák általában a balesetet.
Akit leírtam 7-es bmw, hogy mellettem és a kamion mellett, mögött hogy behúzott, ott picit gyorsabban megyek, kész is a baleset, erre nem tudsz felkészülni... :(

Ha akkor a balesetem esetében lett volna járda az út szélén, ház mellett, nem egy nagy mély árok közvetlen az út szélén, lehet, hogy most nem lenne meg a nyoma a fejemen a balesetnek(fejem kellős közepén van egy csúnya heg, bele állt egy darab a tetőből).

[ Szerkesztve ]

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7346) fekeandras


fekeandras
őstag

Igazából nekem tökmindegy.Mindenki úgy hal meg ahogy akar.

(#7347) E-Max


E-Max
tag

Nem semmi mit számít az összkerék meghajtás a sima hátsóval szemben:
Audi RS6 vs M5 E39
0:45-nél szép, Audi már messze, bmw-nek nem sikerült még erőt hátravinni... :)

Ez meg szégyen, mást nem mondok rá: [link]
Volvo, a biztonság "megtestesítője", és nem nyílik az utaslégzsák. No comment...

[ Szerkesztve ]

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7348) SpeedR válasza E-Max (#7347) üzenetére


SpeedR
őstag

Álló rajtnál, fagyos úton persze hogy az AWD nyer. Nagyobb tempónál, autópályán és versenypályán viszont már inkább nyűg a 4x4.

(#7349) VR6-Fan válasza SpeedR (#7348) üzenetére


VR6-Fan
veterán

80's illetve 90's-ben az audi még is quattro-val nyerte zsák szám a kupákat, de legyen igazad, 4X4 verseny pályán nyűg. :R

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7350) E-Max válasza SpeedR (#7348) üzenetére


E-Max
tag

Jah, autópályán 240-el bemész egy kanyarba, BMW-vel nem biztos, hogy bent is maradsz...
Audival annál inkább. :U

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.