Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) SpeedR válasza MPowerPH (#9999) üzenetére


SpeedR
őstag

De akkor miért nem látni a déli, tengerparti országokban rozsdás autókat? Ott aztán van fülledt meleg, meg sós és párás levegő.

[ Szerkesztve ]

(#10002) MPowerPH válasza SpeedR (#10001) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mert az a levegő ami a szabadban van, az nem egyenlő azzal a levegővel, ami a garázsban keletkezik. Én csak leírtam a rozsdásodás kémiai lehetőségét, utána lehet nézni. Természetesen a 0 közeli hőmérséklet is ugyan úgy elősegíti, csak nem olyan nagy mértékben. Ki lehet próbálni otthon... Benedvesítesz egy üvegedényt, raksz bele vasreszeléket, és szépen lefeded alufóliával. :) Egyiket beviszed a melegre, másikat kint hagyod a hidegben. És meglátod melyik kezd el előbb rozsdásodni. ;)
Amúgy rozsdás autó mindenhol van. Ez függ a gyártótól is. Pl. egy 2002 -es E320CDi (fater volt munkatársának az autója) lassan már minden részében rozsdásodott. Rossz volt ránézni.
Míg pl. az enyém 2 helyen rozsdásodik. Az ajtónál belül van egy bazi nagy karc, ami rozsdásodik, és van egy a csomagtartó fedelén. Ezek ugye nem gyártói hibák.

Ha sokszor ápolod az autó fényezését, akkor megelőzheted a rozsdát, főleg a tengerparti országokban fontos a folyamatos mosás.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10003) Gézengúz válasza Bubu79 (#9995) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hihihi........

Gondolod???? :)

(#10004) Gézengúz válasza MPowerPH (#9996) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszi...Meg is dolgoztunk vele.... :U

(#10005) dragonfx válasza Gézengúz (#9989) üzenetére


dragonfx
veterán

lehet 2.5 éves de nem hiányzike gy 20e.s költség ami jó ennyi.hidegbe mindegyik meghalt eddig nekem.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10006) SpeedR válasza MPowerPH (#10002) üzenetére


SpeedR
őstag

Ne érts félre, egyáltalán nem azt akartam kétségbe vonni, amit leírtál. Csak érdekességképpen vetettem fel a dolgot.

dragon:
Egy 2,5 éves akksinak még bőven jónak kellene lennie. Van pár autó a környezetemben, amik 7-8 évesek és még a gyári akksi van bennük.

[ Szerkesztve ]

(#10007) tibi666 válasza MPowerPH (#10002) üzenetére


tibi666
senior tag

hát, a w210 nem a korrózióvédelem mintapéldánya, az tény. :DDD

(#10008) Bubu79 válasza SpeedR (#10006) üzenetére


Bubu79
addikt

A legjobb akksi sem bírja sokáig, ha rövid távokon mászkálnak az autóval hidegben ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#10009) SpeedR válasza Bubu79 (#10008) üzenetére


SpeedR
őstag

Tudom, épp ezért csodálkozom, hogy bírja anyám 2003-as mazdája és ismerősöm 2002-es audija még a gyári akksival. Mindkettő 90%+ városi használatban van, és kb 100e km-nél jár mindkettő. Még csak rátölteni sem kellett egyikre sem. Jó az igaz, hogy este nem a szabadban áll egyik sem.

(#10010) MPowerPH válasza SpeedR (#10006) üzenetére


MPowerPH
félisten

Értem. Az ilyen tengerparti országokban egyébként sokkal nagyobb hangsúlyt kell fektetni az autóápolásra mint pl. nálunk.

Nekem az autóban egy 7 éves Bosch aksi volt, és 7,5 évesen adta meg magát. :) Egy jobb aksi bírja pár évig. Persze ha Tesco gazdaságosat veszel, akkor bizony 3 évnél ne számíts többre.
Nekem most 2db van itthon, egy Varta és egy Alkaline. Mindegyik 74Ah -s, de a Varta 3x annyiba került. :DDD És valszeg tovább fogja bírni....

tibi666: Jah, hát brutális volt. Ott tényleg mindene rohadt, alul szabályosan mállott. :DDD

más: Ma szépen kipucoltam a verdát, bőrt leápoltam. Vettem az autóba nanopadot, hogy a telefont arra tudjam pakolni. De nem akar hozzáragadni a műszerfalhoz. Ha máshoz érintem meg alig akar lejönni, úgy kell letépni. Pedig letöröltem előtte, lehet a szilikon nagyon megfogta és az az oka. :F

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10011) tibi666 válasza MPowerPH (#10010) üzenetére


tibi666
senior tag

na én lelécelek lassan, most szólt a barátom, hogy nemsokára itt van, be kell centizni valahogy síbox-al a bmw-t a garázsba, remélem nem kell levegyük ebben a hidegben, hogy beférjen.

reggel meg indulás. nagy havazást mondanak, úgyhogy jó csúszkálást mindenkinek! :)

(#10012) MPowerPH válasza tibi666 (#10011) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hányan mentek? :) Nincs sízsák az autóban? Én utálnám a tetőre rakni... :DDD

Jah, lesz hó megint, Ti is vigyázzatok az úton, és akkor jó síelést még egyszer. ;)

Don't Tread On Me

(#10013) tibi666 válasza MPowerPH (#10012) üzenetére


tibi666
senior tag

7-en megyünk.
van sízsák, de abba kettőnél több lecet nem nagyon teszel bele.

köszi! :)

(#10014) MPowerPH válasza tibi666 (#10013) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah értem. :)

Don't Tread On Me

(#10015) tibi666 válasza MPowerPH (#10014) üzenetére


tibi666
senior tag

áh, mostanra sikerült bebikázni, mivel ez kirándulóautó, gyakorlatilag hetekig csak áll.
egy kisteherről plusz akkutöltőről beindította fél óra után. :DDD

(#10016) SpeedR válasza tibi666 (#10015) üzenetére


SpeedR
őstag

Csak nehogy majd a visszafelé út előtt makacsolja meg magát...
Szvsz érdemes lenne a barátodnak beszereznie egy akksitöltőt, ha ilyen ritkán van használva a vas. Már 10e alatt kaphatók, és akkor nincs többé para, hogy indul-e gépezet vagy sem.
Jó síelést, jó utat!

(#10017) tibi666 válasza SpeedR (#10016) üzenetére


tibi666
senior tag

van töltő, visszük is magunkkal. meg a bikakábelt is. :D
csak hát nem lehet állandóan töltőn az autó, ő is elég elfoglalt, nem tud vele annyit foglalkozni. fogunk járni napközben is vele, csak nem merül le egy hideg éjjel alatt.

(#10018) SpeedR válasza tibi666 (#10017) üzenetére


SpeedR
őstag

Nem kell állandóan töltőn lennie. Ha egyszer fel van töltve rendesen (~10+ óra a töltőn) , akkor utána 1-2 hónapig nem szabadna gondnak lenni vele.

(#10019) tibi666 válasza SpeedR (#10018) üzenetére


tibi666
senior tag

2-3 hét max. 2 hét után még talán indul, de sokszor már csak köhög az önindító.
egy hónap az garantált halál. még a távirányítóra se reagál, nem villog a riasztó lámpája a tükör alatt.

(#10020) dragonfx válasza SpeedR (#10009) üzenetére


dragonfx
veterán

az utolso mondata lényeg ennyi :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10021) tibi666


tibi666
senior tag

jelentem, az autó befért. viszont holnap izgi lesz, ha az autópályákat nem tartják rendben. :DDD

(#10022) Gézengúz válasza dragonfx (#10020) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mintha én nem mondtam volna, hogy szabadban áll nekem is az autó.........Szal akkor nem értlek....Tető van felette de hideg az van alatta.......

Más...

Akksiból csak gondozásmentes Bannert hidd el bírni fogja............

(#10023) dragonfx válasza Gézengúz (#10022) üzenetére


dragonfx
veterán

30k köszi :Y
nekem 12e.s van benne.
exide menne bele ha tönkrmenni de ilyneről ne is ebszéljünk.mert akkor állni og sokata evrda nincs 20+k most ilyenre.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10024) MPowerPH válasza dragonfx (#10023) üzenetére


MPowerPH
félisten

30k, mondjuk 6 évre. :U Most ha ilyen szemszögből nézed, akkor nem is olyan vészes. Havi 500Ft... :))

Don't Tread On Me

(#10025) Gézengúz válasza dragonfx (#10023) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hi...

Tiéd csak 16i...4hengerrel viszonylag kevés elektromos fogyasztóval...Se elektromos üléseid, se ülésfűtésed nincs. Nekem +ban még automataváltós is ami szintén igényli a stabil áramot, sok automataváltó hibáról hallottam ami stabil akkumulátorra váltás után megszűnt.... :)

Szal Neked ez bőven elég lenne és nem 30 ropi...De még ha annyi is lenne... ez kell... Érted??? Olyan nincs, hogy egy BMW nem indul, pofám nem lenne megjelenni mégegyszer vele akárhol.......... :)

[link]

Eszerint is...

[link]

001 számolj akkor ez mennyi havonta? :)

[ Szerkesztve ]

(#10026) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Valaki nem akar ótót venni?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10027) Bubu79 válasza Vangelis (#10026) üzenetére


Bubu79
addikt

Mondd, hogy nem a bimmert árulod.... :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#10028) dragonfx válasza Gézengúz (#10025) üzenetére


dragonfx
veterán

második nem jön be.

21k csak egy60as banner ez jó ár.
többre gondoltam.
csaka 17 kilot elhozni :DDD :DD

nekem már volt és meg merek jelenni...nahát....akksi a bmw.be is akksi....

Vangelis>>ne add el.......

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10029) MPowerPH válasza Vangelis (#10026) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ennyire rossz a helyzet? :(

Bubu79: Valszeg nem Suzukit bimmeres topicban. ;]

Gézengúz: Jónak tűnnek, és nem is írnak róla rosszakat. Dragonnal ez a 60Ah pont elég lenne. Én most letudtam az aksit pár évre. Amúgy nálam is volt olyan, hogy nem indult, nem is egyszer. De garázsban, nem látta senki. :DDD Rohadt telefon sok bosszúságot okozott. Akkor aksi ki, töltőre fel, másik aksi be. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10030) God Vazzeg válasza MPowerPH (#10029) üzenetére


God Vazzeg
veterán

-15 fok körül nekem is sokszor feladta az akku. Töltőre rá, 1 óra és indult. Este meg fel, reggelig. Most is optam a napokban mikor nagyon hideg volt, megnyomattam az akkut, és most szépen indít :K

(#10031) Bubu79 válasza MPowerPH (#10029) üzenetére


Bubu79
addikt

Azt sosem lehet tudni - annak idején panaszkodott a csobbanás fogyasztására :P :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#10032) MPowerPH válasza God Vazzeg (#10030) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, persze. Fel lehet tenni töltőre, csak ha sietsz, akkor az 1 óra is azt jelenti, hogy elkéstél. Én hajnali 5 -kor próbáltam ráindítani vizsgára menet, gondoltam 2 óra alatt felérek, 7:30 -ig lesz időm. Hát a fenéket, már a lámpák is halványan égtek, indító csak kattogott. Szomszédot felordítottam, hogy van e egy aksija elfekvőben, mert sos. :DDD Ez után döntöttem úgy, hogy kell egy tartalék aksi. :) Mondjuk 4 hónapja nincs gond, amióta kihúztam a telefont. Igaz garázsban 10C van, de 1 hét után is pöccre indul. Azt mondják, ha sokáig nem használod, akkor le kell húzni a saruról. Ez is egy megoldás...

Don't Tread On Me

(#10033) Bubu79 válasza God Vazzeg (#10030) üzenetére


Bubu79
addikt

Van, hogy csak hétvégén kerül elő a jószág a garázsból - pöcc-röff és már jár is a motor szépen :)

Nincs fűtve, de valamivel 0 felett jár a hőfok odabent ( a desztivíz nem fagyott bele az üvegbe, a teteje sem kemény ) - az akksit viszont tavaly télen vette bele az előző tulaj :)

Ha a ház előtt alszik a jószág a hidegben, akkor sincs baj - legalábbis leszámítva az esetleges hókaparást :D

74Ah-s bánat tudja milyen akksi lakik a csomagtartóban :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#10034) God Vazzeg válasza MPowerPH (#10032) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Persze, anyázok is olyankor :K

Bubu: jó neked, nekem csillaggarázs van, -15-be a BMW is nyekeregve indult. De beindult az is, ez is :K

(#10035) dragonfx válasza God Vazzeg (#10034) üzenetére


dragonfx
veterán

ennyi a megoldás.
ha 5-10 fok van nincs gond.
mínuszban van gond pláne -10-15be....
ez nem a bmw hibája.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10036) Vangelis válasza Bubu79 (#10027) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De sajna nagyon nagy a trágya.
Ha valainek kell egy gyönyörű verda akkor itt az alkalom!

6 henger gyönyörű hang és benzingőz!

Garantálom nem sok ilyen van az országban.

Amikor voltam vizsgán a vizsgabiztos nem hitt a szemének!
Azt mondta ilyen szépet régen látott,nem akarta elhinni hogy 1999es évjárat!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10037) dragonfx válasza Vangelis (#10036) üzenetére


dragonfx
veterán

:B

de kár nincs pénzem :O

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10038) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Eddig a téli vegyes fogyim 8.1l/100, nem tudom hány 1000km -en. Beleszámítva azt, hogy jártam driftelgetni, és voltam Bp. -n is dugóban, mellette most kevés autópálya, és sok főút.
Dieselnél nagy lesz a mérce, 5,5l -t húzok meg neki, többet nem illene zabálnia. :K

Don't Tread On Me

(#10039) Vangelis válasza dragonfx (#10037) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ÜDV A KLUBBAN :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10040) MPowerPH válasza Vangelis (#10039) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ilyen adók mellett normális, ha az egyéni vállalkozók sínylődnek, sajnos. :(

Don't Tread On Me

(#10041) Vangelis válasza MPowerPH (#10040) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Rosszabb!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10042) MPowerPH válasza Vangelis (#10041) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tönkremennek... Van egy érzésem, egy év múlva már nem lesznek ilyen adóterhek. :U
Nem tudod addig szüneteltetni?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10043) God Vazzeg válasza MPowerPH (#10042) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Meg lennék lepve, de ne nekem legyen igazam :R

(#10044) Vangelis válasza MPowerPH (#10042) üzenetére


Vangelis
nagyúr

nem :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10045) MPowerPH


MPowerPH
félisten

(#10046) tomcsi23 válasza MPowerPH (#10045) üzenetére


tomcsi23
veterán

Oda a lámpánál kilövő racereknek. :))

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10047) Gebriel válasza Vangelis (#10044) üzenetére


Gebriel
veterán

Link? Ő lenen?

És most tényleg elakarod adni?

[ Szerkesztve ]

(#10048) tibi666 válasza MPowerPH (#10038) üzenetére


tibi666
senior tag

az 530da touringgal 7.9-es átlagot mentem most egy 2800km-es túrán.
4 fő+tetőbox.
ebben minden volt, amit el tudsz képzelni. 180-al pályán (többel nem mertem a box miatt), szerpentinezés, dugó münchenben, szakadó eső, még nagyobb hó, 20 perces etapok hókotrók mögött.

el se hiszem, hogy hazaértem.
kegyetlen túra volt.

(#10049) Vangelis válasza Gebriel (#10047) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szeva

Nagyon úgy fest a helyzet sajnos:(

.... mintha a fogamat húznák. Nem is inkább húznák ki az összes fogamat.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10050) dragonfx válasza tomcsi23 (#10046) üzenetére


dragonfx
veterán

nem mert kikapcsolható vagyis eddig így volt.
amugy apár karbon elem jót tett az autó kinézetének.A fekete hátteres lámpa is vagányabb.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.