Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) erikke17


erikke17
őstag

Ez igy normális?

[link]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#29002) Skimaster válasza CharlieDrop (#29000) üzenetére


Skimaster
senior tag

Amiatt,hogy le volt benne dermedve a nafta,vagy mert csak úgy? 12 ezerrel ezelőtt cseréltem gázolajszűrőt....most nem akarnám... :(

(#29003) CharlieDrop válasza Skimaster (#29002) üzenetére


CharlieDrop
veterán

is, meg a melegítés miatt.
De ez csak az én véleményem :) Majd faggassuk ki Ezredest is :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29004) BeZol válasza MPowerPH (#28996) üzenetére


BeZol
őstag

Én 1 éve fényeztettem a motorháztetőt (igaz nem én intéztem), és 1 évvel később már feljött 1-2 helyen a festék. Nem a fémet látom alatta, hanem szerintem az eredeti réteget, tehát mintha csak ez az új réteg jött volna le (itt nem is tükröződik, ilyen mattos szerű). Nem értek hozzá, de ez így szar, az biztos, és mivel szerintem csak rá lett téve az eredeti rétegre az új réteg festék, ezért ilyen amilyen.
Nem tudom, hogy ez most a festőt minőségeli, vagy az a baj, hogy le kellett volna inkább teljesen szedni a gyári réteget és inkább úgy, de nálam 1 évig volt jó csak.
Szívem szerintem megint lefényeztetném a motorháztetőt... :D Persze akkor már lökhárítót, visszapillantókat sem ártana, meg talán egy új szélvédő sem, már van rajta 4-5db kisebb kavicsfelverődés...
Az álmom pedig egy 50d motor beépítése lenne a kicsikébe :DDD

(#29005) Henry1990 válasza H.Ezredes (#28953) üzenetére


Henry1990
tag

Hogy mi fogott meg benne? annyi, hogy 200 000 forintból úgy fog kinézni kb, ahogy én akarom. Az, meg hogy a kormány alapján mindenki km állás szakértő lett az nem az én bajom. Átnézettem szakszervízben, Németben a DEKRA-nal, nem találtak semmit, és ez nekem elég. Őszintén sem a szövet üléseken, sem a pedálok gumijain sehol nem látni arra utaló jeleket, hogy a kocsiban félmillió lenne. Hameg annyira rejtegetné az eladó, hogy sok km-es autó, akkor pont a kormányt ne bőröztetné újra kb 30 Euro-ér? BMW szervíz szerint az óraállás hiteles, nemtudom miből állapítják meg, nem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#29006) Skimaster válasza Henry1990 (#29005) üzenetére


Skimaster
senior tag

Legyen igazad,majd kérünk egy képet a kész autóról.....meg egy végösszeget is! :K

(#29007) Henry1990 válasza Skimaster (#29006) üzenetére


Henry1990
tag

Rendben :)

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#29008) FERA88


FERA88
tag

[link]

e36 után megvan az utód e91-es :)) remélem lesz olyan jó mint az előd.

[ Szerkesztve ]

(#29009) ADAM1337 válasza FERA88 (#29008) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Gratula, motor/váltó ?

(#29010) CharlieDrop válasza FERA88 (#29008) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem, sajnos nem lesz...

na, de amúgy meg igen :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29011) MPowerPH válasza FERA88 (#29008) üzenetére


MPowerPH
félisten

Whow, jol nez ki. Grat hozza. Kepeket dobhatsz meg fol rola kivulrol-belulrol. :) Motor, valto, evjarat, km?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29012) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Kozben en megvettem hatulra a ledes lampakat, a heten elvileg megkapom, remelem egyben. :U Nem lattam roluk kepeket, azt mondta, hogy hasznalt, de nincs rajtuk se karc, se repedes.
Azt a kabelt kellene meg megtalalnom. Hol lehet azt beszerezni? Interneten nem talalom. BMW-hez menjek be, hogy kell egy konverter?

Beszerelest ugy nez ki, megoldjuk itt, nem tudok varni aprilisig. :B

Mar csak az elso fenyszorokat kell atalakittatnom, es akkor happy leszek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29013) -KP-


-KP-
addikt

mit szóltok ehhez?

Ha olyan, mint a képeken éri az árát?

(#29014) Möhe válasza FERA88 (#29008) üzenetére


Möhe
addikt

én is beállok a sorba

VIN, évjárat,km,váltó....kutya neve? :DDD

u.i.: szééép :C

[ Szerkesztve ]

(#29015) MPowerPH válasza -KP- (#29013) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem gyonyoru. Megkerik az arat, ugye nem is full extras, mert se elektromos ules, se nagykepernyos nav. De tenyleg szep. Azt, hogy megeri e, az szemelyes dontes lesz, mert ennyiert ugye mar van E60 is.(ami szemettelepre valo)

Don't Tread On Me

(#29016) -KP- válasza MPowerPH (#29015) üzenetére


-KP-
addikt

mennyi lenne a reális ára szted?

van egy ilyen is. de ez csak 520i.

(#29017) H.Ezredes válasza MPowerPH (#29012) üzenetére


H.Ezredes
őstag

BMW-től biztosan :D ( v szólsz nekem ) Milyen április ?!?!? Nem februárba jössz ?!?!? :U :DDD Miről maradtam le :DDD

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#29018) MPowerPH válasza -KP- (#29016) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt nehez megmondani. 2500 eurotol mar lehet kapni ezeket, persze mas formaban, allapotban. Viszont ez akkor is mar 7000 euro, ami majdnem a 3x -osa. Viszont ahogy nezem, egeszen 9000 euroig van meg e39. Szoval a fene tudja. Vazz, jo nagy ardifferencia van az e39-eknel.

H.Ezredes: Bonyolult.... :( Azt elfelejtettem megirni(pedig azt hittem, hogy szoltam :o ), hogy februarban nem tudok hazamenni. Melot valtottam, es aprilisban, husvet utani hetvegen megyek haza, ez volt a legkorabbi idopont. :( Ha februarban mennek, akkor nem ugralnek, hogy talaljak kabelt. De nem akarom, hogy aprilisig itt alljanak a lampak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29019) -KP- válasza MPowerPH (#29018) üzenetére


-KP-
addikt

persze. e46-nál is ugyanez van. árban ott is ugyanekkora a szórás.

(#29020) MPowerPH válasza -KP- (#29019) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez alapjan akkor nem szoltam. Ilyenkor megszoktam nezni a tobbi hasonlo arban levo autot is, hatha van jobb. Ha nincs, akkor egyertelmuen megeri. Mobile.de -n van font egy rakat, lattam par jonak kinezot is.

Don't Tread On Me

(#29021) -KP- válasza MPowerPH (#29020) üzenetére


-KP-
addikt

hááát. lehet van fent egy rakat, de ha beütöm hogy:

sportülés
ülésfütés
pdc
tempomat
manuális váltó

Akkor a végére kb. alig marad találat. hahun meg úgy nulla és 1 közötti találat jön ki, de inkább nulla :D itthon szinte alig vannak benzinesek. ha erre még rányomom, hogy scheckheftgepflegt, még mobile/autoscout se dob ki pár autónál többet. bár most tél van, gondolom tavaszra nyárra sokkal több eladó kocsi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29022) MPowerPH válasza -KP- (#29021) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezeket ne nyomjad ra. :N Sokan lustak X -elni. Szerintem csak siman lapozgasd, es ha valamelyik jol nez ki, akkor nezd meg magad, mi van benne. Tempomat, sportules, ulesfutes, pdc meglete is latszani fog a kepekrol.

Don't Tread On Me

(#29023) negro válasza FERA88 (#29008) üzenetére


negro
őstag

Jo kis autok ezek meg. Batyamnak van ilyen es sok gondja neki se volt meg vele. Igaz, csak 150 ezer van benne miert is lenne.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29024) negro válasza -KP- (#29016) üzenetére


negro
őstag

Valamiert nekem az 520i szimpatikusabb. 6000 euro +1000 erte mire magyar rendszam lesz rajta es egyeb koltsegek. De hat sokszor at lett mar ragva, hogy egy jo E39 minimum 2+ milla! :)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29025) negro válasza MPowerPH (#29018) üzenetére


negro
őstag

Van az meg 10000 euroert is akar :) Persze tobbnyire mind M sportok amik ebben az arfekvesben vannak.
Kovezzetek meg de ha ma vennek akkor siman ilyet.

Valamiert borzasztan bejon E39 M csomagoson a piros!

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29026) KINKY_007 válasza negro (#29025) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Anno én is néztem ilyet, amikor még itthon volt eladó belőlünk. Nem bánom, hogy nem kell az 5 literes V8-at itatni, bár biztos meghálálná... A Vanos mindegyikek hangos lesz álltítólag.
Pont imola red fényezés (törés után) volt az egyiknek, nekem nem tetszett, de elég feltűnő.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#29027) -KP- válasza negro (#29025) üzenetére


-KP-
addikt

nekem metálkékbe is tökre tetszik :) egyébként bmw001-nek igaza lett. kiszedtem minden keresőfeltételt és találtam szép darabokat kevesebbért. egyelőre 325i/525i alá nem akarnám adni. bár lehet végül 20i lesz, bárhova megyek szupertrafi van. és ha tényleg elkezdenek átlagsebességet mérni, akkor lehet cammogni 90-el főúton. :F

(#29028) negro válasza KINKY_007 (#29026) üzenetére


negro
őstag

Ez a piros konkretan 535i. Hat nem egy halas szin viszon. Csak akkor nez ki jol ha tenyleg rendben a fenyezes, nyincs osszekarcolva, mattulva.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29029) CharlieDrop válasza negro (#29025) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tudom buzievagyok, de az e60 jobban bejön

okéértemén,hogyszar,na :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29030) negro válasza -KP- (#29027) üzenetére


negro
őstag

Nekem ugyan kek van de mar unom biztos ezert :) Hol ott nem kedvencem a szin. Csak bizonyos arnyalatai jonnek be. Enyemben van egy kis lila plane napsutesben latni es azert jott be. Montreal Blue Mettalic vagy mi.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29031) -KP- válasza negro (#29030) üzenetére


-KP-
addikt

nekem pl. ez a szín nagyon tetszik. de ilyen csak a mesében van :DDD

(#29032) CharlieDrop válasza negro (#29030) üzenetére


CharlieDrop
veterán

e36-om olyan volt, szép szín, de majdnem mint a fekete, minden meglátszik rajta

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29033) negro válasza CharlieDrop (#29029) üzenetére


negro
őstag

Az egy dolog. En special eszre se veszem oket. Sok is van beloluk. Persze azert az LCI, M pakkos mutat valahogy. Ha lenne egy lista az utobbi 10 ev legcsunyabb BMW -ivel akkor ez biztos az elso 3-ban lenne. Verszenyben az elso 1-es, E65 es elso genaracios X3-al. :D

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29034) negro válasza -KP- (#29031) üzenetére


negro
őstag

Ez avus blue talan. Passz. Kekbol amugy borzasztoan sok arnyalata van a BMW-nek. E39 -en is hasznaltak vagy 8-ot.

(#29032) CharlieDrop

Ne is mond.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29035) CharlieDrop válasza negro (#29033) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az a jó, hogy nem venni észre. :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29036) stickermajom


stickermajom
addikt

Ezredes Úr! A 83-84 fokos vízhőmérséklet mennyire tesz rosszat az M47 204D4-nek? A termosztátokkal nem nagyon foglalkoztam megvételkor, a mutató állt, ahogy kell, viszont mostanában nézegetve a szervizmenüt feltűnt, hogy ennél feljebb nem megy.

Le szeretném cserélni a termosztátokat, de mivel nincs fűtött garázsom, ezért még egy hónapot kb. így kéne maradnia. Addig még kb. olyan 3000 km belemegy.

(#29037) CharlieDrop válasza stickermajom (#29036) üzenetére


CharlieDrop
veterán

szerintem pont jó ebben a hidegben

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29038) stickermajom válasza CharlieDrop (#29037) üzenetére


stickermajom
addikt

Az a baj autópályán esett már le 80-ra is. Pedig a zsalu zár rendesen, a kiegészítő fűtésem is dolgozik. Ezért gyanakszom a termosztátokra, hogy már nem 100%-osak, mégiscsak egy 10+ éves autóról beszélünk. Bár lehet ez már megint csak az én agybajom, mert facebookos csoportokban napi szinten van ilyen "50 fokos hűtővízzel járok, szerintetek ez normális?" poszt. :DDD

Én eddig úgy tudtam 85-90 körül kéne lennie, illetve több hozzászólást olvastam, hogy nekik stabil 90. Bár, hogy ebből mennyi a menüből nézett adat, és mennyi aki csak rámondja a merőlegesen álló mutatóra (ami amúgy 75 foktól már úgy áll nekem..) azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#29039) CharlieDrop válasza stickermajom (#29038) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor van baj, ha az utolsó osztás alá esik, tehát a kék és az osztás közé, akkor tuti termosztát, ha osztás fölött van, akkor nincs baj, ha középen áll, akkor 85 fok körül van.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29040) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

7er 4 hengerrel

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29041) KINKY_007 válasza CharlieDrop (#29040) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Impreza WRX 4 hengerrel? Nem a 4 hengerrel van a gond, ahogy írták a cikkben is, hanem akinek ezzel kell kompenzálnia...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#29042) MPowerPH válasza CharlieDrop (#29040) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rosszul hangzik, de nezd meg a menetteljesitmenyet. Uti a regi sor 6 -ot. Persze, azzal a valtoval a 100-as sprint 1s-el biztos jobb, de akkor is meggyozo a 6.2s.

Don't Tread On Me

(#29043) Möhe válasza CharlieDrop (#29040) üzenetére


Möhe
addikt

Nemá,hogy egy top modelbe "szénnéhúzott" 4hengerrel menjen a burzsuj.......
Az még gázabb hogy ezt simán elnevezik 30i-nek.....

(#29044) CharlieDrop válasza MPowerPH (#29042) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, de "ugyanez" van a Miniben is :)

Amúgy meg a teljesítménnyel semmi gond sincs

@(#29043) Möhe

Ja, e38-ból is volt 28i, az ehhez képest méggyengébb a 725tds-ről nem beszélve

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29045) ADAM1337 válasza CharlieDrop (#29040) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az a durva, hogy amit leírtak engem nem riasztana el a vásárlástól.
Igaz én mire oda érek lehet nem E60 lesz, hanem 420D ahogy nézem.

(#29046) MPowerPH válasza Möhe (#29043) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es mennyire gaz, hogy ez a kis 4 hengeres mitugrasz reggelire megeszi a regi 730i-t. :U Itt volt mar az ideje ennek, szivo motoroknal nem volt hova tovabb. Az utolso bastya a Civic Typre R VTech -el volt. Ha a Honda belatta, hogy itt vege van, es dobta azt a csodalatos dolgot, beallt a sorba, akkor nincs mese, el kell koszonni a szivo motoroktol. Jok voltak, de abszolut korszerutlenek, es joval gyengebb menetteljesitmennyel birnak, mint az uj mini csigasok. A tartossaggal meg nem lesz gond, regen is voltak eros turbos motorok, es nem volt veluk baj.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29047) Möhe válasza MPowerPH (#29046) üzenetére


Möhe
addikt

ha a nagy böhöm 60i-t kell leváltani egy turbos 40i-vel az még teljesen ok, de ha így megy a dáunszájzing, akkor turbo 16i lesz mindenhol,csak a töltőnyomás lesz más.....

(#29048) MPowerPH válasza Möhe (#29047) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eltalaltad. A vege az lesz, hogy 3 azonos blokk, csak a csigak szama lesz mas meg a toltonyomas.

Szerintem pont a V12 az, amit nem szabad eldobni, mert az a presztizs. Tudtommal lesz is a 7-esben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29049) Skimaster válasza CharlieDrop (#29040) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nemááááá....szerintem BMW hat hengerrel a legjobb!!Nekem a kis traktor van(320d),és nagyon lesem a 6 hengeres dízelt....6 henger benzin volt már,de most kell a dízel,mert sokat megyek....

Nincs valakinek cserébe egy 330d vagy xd,vagy 530d v 530xd???

[ Szerkesztve ]

(#29050) stickermajom válasza CharlieDrop (#29039) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi! Szervizmenüben néztem az értékeket, de lehet nem kéne ennyit foglalkoznom a dologgal.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.