Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Z0mbi válasza Gézengúz (#19000) üzenetére


Z0mbi
senior tag

nem nyert :D ugye jon a nagy ikon inditaskor hogy tankolni kene... az also sorban meg a teljes km mellett a megtett kilometer szerepel lenullazas ota es ezutan a felkialtojel hogy volt egy figyelmeztetes (hogy tankolj te marha)
Szoval ennyi :D:D:D
Egyebkent E87 rol beszelek.
Viszont ha mar igy egybegyultunk es mindenki jol kimulatta magat a kezdo bmw sen :D megkerdezem hogy a hifit hogy a francba lehet kivenni. Belerakatott az elozo tulaj egy nokia BT kihangositot., Eleg gazul mutat. Mindezt ugy hogy gyarilag benne figyel az eredeti bmw s kihangosito :D
(a nokiat ki akarom venni belole)
koszi

(#19002) ESP válasza Gézengúz (#18995) üzenetére


ESP
senior tag

Ezen miért kell meglepődni? Talán egy nem tekert órás kocsi.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19003) Gézengúz válasza ESP (#19002) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ki lepődött meg? Friss tulajoknál szokott előfordulni, használtautók esetében...Megtalálják az óracsoport tesztet és azt hiszik, hogy a 4. állás a valós km...Ennyi...persze ez szokott 6 számjegyű is lenni, olyan esetekre gondolok...

(#19004) Z0mbi válasza ESP (#19002) üzenetére


Z0mbi
senior tag

egyebkent ha a tekergetes szobajott eldicsekszem:
67k-t ment az auto 2008 ota. Elso tulaj. Az idos ur a wallisnal vette a kocsit, oda vitte mindig szervizbe, minden pecset a maga idejebe bepecsetelve, a wallisnal megneztuk minden stimmel vele. (egyezik a szervizkonyv a szamitogepes adatokkal)
Valamint a kocsi belul olyan allapotban van hogy csak na... (nem ugy mint a masik 5 amit megneztunk ugyanabben a kategoriaban)
Ugyhogy megkockaztatom: ez tuti nem volt tekerve :)

(#19005) whitezo88 válasza Z0mbi (#19004) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ennyi idő alatt teljesen reális a 67k. nem hinném hogy egy idős úr márkaszervizek közt vitte mutyiba szervizelni mert tekergetni...

(#19006) aero. válasza Z0mbi (#19004) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Valamit mondjál már, ne kelljen harapófogózni. 16i, 18d? Képek hol maradnak? :)

(#19007) ESP válasza Z0mbi (#19004) üzenetére


ESP
senior tag

2008-as octavia. 312.000km

Meg nem mondanád hogy ennyi van benne :D

céges...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19008) Gebriel válasza Gézengúz (#19000) üzenetére


Gebriel
veterán

Tőle szerettük volna hallani. :D

(#19009) Z0mbi válasza aero. (#19006) üzenetére


Z0mbi
senior tag

116i 1.6 122 paci, 4 kerek... :-D
En naiv azt hittwm az angel eye az alap minden bombosbe de nem. Na majd eccer lesz hozza az is. Kaptam teli nyarit is. Gyari alun vannak a nyariak. Sajna tenyleg a gyariak. Bar nem olyan kopottak csk 5 evesek.
Villany tukrok nagyon tetszenek csak nem tudom meg hogy lehet ravenni hogy bezaraskor behuzza oket. Soha nem volt gepi mosoba mosva ez az achilleszem :-) ugyhogy nagyon szep allapotu. Mit mondjak meg...kep meg nincs ha lesz publikalom.
Hat ennyi. Ismerkedek vele. Elso hatsokerekesem. Leszamitva az 1500ost amin tanultam meg 18 eve... Szoval igen tudok hoban driftelni..de ezzel majd fankot is fogok tudni nyoni..a telit ugyis le kell rola fustolni majd ;-) jovore uj kell.

(#19010) dragonfx válasza Z0mbi (#19009) üzenetére


dragonfx
veterán

hehe nehéz lesz az espmiatt lefüstölni vay a kikapcsolás az széria...
hát pedig szerintm széria az AE már kb 2006 ota...még az 1esbe is.biztos hogy gyári lámpa van benne?vagy nincs kiégve?
viszont az ablakbehajtás az a gyári risztó feladata szerintme behuzni, de ha jol tudom ez igencsak durva feláras extra....ilyen e60 535d fölött szokott széria lenni kb....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19011) Z0mbi válasza dragonfx (#19010) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Riaszto nincs benne szerintem. Ezt az elado se tudta megmondani. Az ok hogy a tukor alatt villog egy piros led de az nem csak disz? Hogy tudnam kideriteni hogy van e benne? Emeljem meg az autot vagy eleg ha bezuzom az ablakot es ha visit akkor van benne.. ;) Jo lenne ha lenne benne mert ez az ablakfelhuzas az elozo gepemen volt es nagyon megszoktam, allandoan ugy fogom igy hagyni az ablakokat.

Az hogy szeria e az AE abba nem vagyok biztos...nem az 1 esben. ez 2008 as es ilyen a lampa:

A DSC rol:
Figyel egy ilyen feliratu gomb az elakadasjelzo felett, ezt 3mp ig nyomvatartas utan 'mokas' uzemmodba kerul a kocsi :) persze nem fogom lefustolni a gumikat en az autoimat mindig tul nagy becsben tartom ehez...

(#19012) whitezo88 válasza Z0mbi (#19011) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ha nem villog az index záráskor akkor nincs benne ha minden igaz. sajnos enyémbe sincs pedig bent villog egy led.
de írd be a VIN-ed ide és kiírja mivel lett szállítva az autó. [link]

(#19013) Z0mbi válasza whitezo88 (#19012) üzenetére


Z0mbi
senior tag

villog. De ezt kulon be is tudom allitani hogy villogjon a beallitasoknal (azt is hogy a feklampa vagy az elakadas villogjon) Na megnezem a VIN akkor :)
Kocc

Szerk:
na megneztem. Bakker az oreg se tudta mit ad el...de mikor vette akkor se volt rola goze se :D
A VIN alapjan van benne riaszto. es advatage csomag is. Juhuuu... az ablakot akkor se huzza fel de akkor ezekszerint a riaszto lelkivilagat kellene elolvassam/utananezzek.
Koszi megegyszer

[ Szerkesztve ]

(#19014) dragonfx


dragonfx
veterán

ne már hogy egy 2008as bmw.be nem teszik bele az AE, gyári riasztot ami ablakfelhuzos?

hehe amugy majdnem belezsaladt egy csunyaságba én arra gondoltam hogy a visszapillantó záráskor felhajlik magától..

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19015) Z0mbi válasza dragonfx (#19014) üzenetére


Z0mbi
senior tag

hat a tukor behuzasa azt hittem en is magatol tortenik... :( azert nem adom fel. Ha a riasztonak talalok leirasat akkor megnezem miert nem huzza fel az ablakot, es hogy a tukroket ra lehet e birni hogy szinten igy mukodjenek...

(#19016) Z0mbi válasza Z0mbi (#19015) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Ok nem spammelek sokat igerem. Utanaolvastam en nem felek osszemocskolni a kezem meg kozel all hozzam a szoftver szakma :)

Idezek:
Electric/folding mirrors can be made to work with the key-fob when locking/unlocking the car, but it needs to be coded by the dealer or someone with access to coding - needs ASP_KOMFORT_EINKLAPP (or SPIEGEL_KOMFORT_EINKLAPP) changed to aktiv (will be non-aktiv atm). Also needs to have the windows closing/opening from the fob set to aktiv - but this setting is standard.

Szoval egy 100dollaros kabel kell hozza (ilyen) es maris el lehet kurni az ECU-t :)

Vagy megegyszerubb... egy csoka azt irja ha a bezaras gombot nyomva tartod tovabb behuzza... persze ezt mas nem erositette meg. Ha hazamegyek kiprobalom.

(#19017) Shodan válasza Z0mbi (#19009) üzenetére


Shodan
addikt

én is most megyek az enyimér :) majd lesz sok okos kérdésem biztos :)
bár ez kicsit régebbi mint a tied :D

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#19018) Z0mbi válasza Shodan (#19017) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Aze gratula...elore is

(#19019) Shodan válasza Z0mbi (#19018) üzenetére


Shodan
addikt

Thx már nálam van. És már itt is a probléma...
az autót 96/11-es ként árulták 318ti compót. Most hoztam el nézem a melóhelyen a papírokat forgalmiba 95/3 van :(( német behozott. 1.9es ként, a forgalmiba 1.8 gondolom a régebbi m42 motorral van így az m44 helyett.
Mit lehet ilyenkor csinálni? :F
vásáláskor forgalmi nem volt mert ugye behozott kocsi.
gyorsan elkezdtem nézegetni az m42 es és 44-es között a különbségeket. Mennyivel szenvedek hátrányt így? ahogy néztem nem sok mondjuk 5LE meg kicsit nyomatékosabb a m44 ha minden igaz. ezenkívül bármi amit tudni érdemes? kovácsolt és egyéb apróságon kívül.
Nem is én lennék ha nem jártam volna így :((( :o
az évjáratot még lenyelem, mert tényleg jó állapotban van, szerelőnél még nem volt holnap viszem. ha vissza is veszik átírást gondolom úgy is bukom. Miért kell ebbe a rohadt orszagba állandóan cigánykodni.
Legutóbb iphoneommal jártam így...

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#19020) Z0mbi válasza Shodan (#19019) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Hat sajnalatos, de nem feltetlen... ha jo az auto akkor szerintem nem akkora gaz. Viszont az gaz hogy nem azt kapod amit kersz. Irtatok valami eloszerzodest? Le voltak ezek az adatok valahova irva? Mert ha igen akkor tuti visszamennek es rajukboritanam az asztalt...

(#19021) Shodan válasza Z0mbi (#19020) üzenetére


Shodan
addikt

Igen remélem az autóval nem lesz probléma, holnap viszem szerelőm megnézi, ha nincs gond lenyelem. Írtunk papírt mikor foglalóztam, de szerintem abban csak a kocsi típusa volt benne.
Csak ma láttam miután átvettem a forgalmiban. Motor miatt voltam ideges inkább, de most már elolvastam jópár fórumot és több helyen írják hogy kb egyenlő a két motor.
Bizományos kocsi volt egyébként, tehát csak behozták nekik. Arra is gondoltam lehet ők se tudták, de ha korrektek akkor miért nem hívtak fel, mert ugye a vizsgán úgy is kiderül.De mindegy már nem kattogok többet rajta.
Csak pont ezaz hogy mégse azt kapsz amit vettél. Most örülnöm kéne neki mert már két nepja azt vártam hogy mikor hozhatom el, és mehetek vele.
Így most megpróbálom ezt az egészet figyelmen kívül hagyni és inkább örülök neki. :U jupiii

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#19022) Gézengúz válasza Shodan (#19019) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha már 2ajtós.....Mért jobb egy madárseggű mint egy kópé? 1 dolgot el tudok fogadni, hogy jobban lehet bele pakolni....de most tényleg ezért veszünk BMW-t, vagy valami egészen másért...

Ráadásul a hátsó futómű még E30, ahogy a műszerfal is...

[link]

[link]

Kópéból még a motorválaszték is sokkal nagyobb....

(#19023) profi91 válasza Gézengúz (#19022) üzenetére


profi91
tag

Talán az ár miatt... :B

(#19024) Gézengúz válasza profi91 (#19023) üzenetére


Gézengúz
addikt

Te tényleg profi lehetsz....Így 22 évesen...

Akinek számít 2 nagyon max. 300000 egy ilyen kocsi vételénél az felejtse el a BMW-t...

(#19025) profi91 válasza Gézengúz (#19024) üzenetére


profi91
tag

Már megint egy okos azt hiszi, a 91 a születési évem. :DDD
Sebaj. :)

Aki 600-700.000-ért vesz autót, annak igenis számít 200-300.000 forint.;)

(#19026) Zewa válasza Gézengúz (#19024) üzenetére


Zewa
senior tag

Én azt mondom inkább vegyen valaki egy top állapotú compactot mint egy lerúgott kópét. Némileg olcsóbb az alkatrész és talán könnyebben olcsóbban lehet, jót jobbat kapni.

Belseje valóban ocsmány, kívülről sem tettszik viszont amióta mentem egy 323i-vel nem tudok rá "gyűlölettel" gondolni mert az M-es futómű, ez a teljesítmény elég jó vezetési élményt ad szerintem. :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#19027) Shodan válasza Gézengúz (#19022) üzenetére


Shodan
addikt

Némileg az ár, kinézet , és coupekból valóban sokkal leharcoltabbak vannak.
Igen nekem a felső jobban tetszik, ilyen is van. Egy pár évvel ezelőtt vagy még annyi se lehet hogy mást mondok.A műszerfala pedig annak se egy űrszekerek...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#19028) Shodan válasza profi91 (#19025) üzenetére


Shodan
addikt

Ha meg suzukit vettem volna annyiért, akkor meg azt mondanák hogy ennyiből miért nem vettél egy bmw-t.
Ennyi keretből ezt láttam a legjobbnak, ha lett volna 200-300-al több se veszek coupét. Ha meg még+200-300 akkor már e46 és lépegethetünk így tovább egészen pár miskáig.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#19029) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Egy kedves kollega felvilagositott hogy 1es bol is van M. A legolcsobb Mes bmw... Kis meregzsag 340 paci :D es piszok jol nez ki. Nem latott valaki bontoba veletlenul egyet? Kivennem az uleseket...(motort, valtot, felfuggesztest :D)
Szoval nagyon durva...

[ Szerkesztve ]

(#19030) dragonfx válasza Z0mbi (#19029) üzenetére


dragonfx
veterán

vagány ez kéne nekem. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19031) whitezo88


whitezo88
nagyúr

szerdán nagyon lapos volt a jobb első, jobbra is húzott. másnap fújtam vissza, 0,8 Bar volt... ma délben indulás előtt vettem észre miért: egy csavarral sikerólt centrírozni a gumimat, ami szépen beékelődött két lamella közé. Holnap irány a gumis, remélem meg tudják csinálni.

(#19032) Gézengúz válasza whitezo88 (#19031) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekem is volt már csavarom, bár az nyáron volt, leengedett ablak mellett olyan szépen lehetett hallani, hogy csattog, fordulatonként... :(((

(#19033) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Érdeklödnék.
Van egy 118d-m, amibe szeretnék olajat cserélni.
A könyve longlife-01-et ir, de erröl nem sokat találtam.
2005-ös a vas, 160k van benne.
5w-40-et szeretnék beletenni... ez mennyire jó ötlet?
Köszi

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#19034) Gézengúz válasza s7evcsenko (#19033) üzenetére


Gézengúz
addikt

[link]

??

(#19035) Z0mbi válasza Gézengúz (#19034) üzenetére


Z0mbi
senior tag

hu ez nagyon hasznos oldal :) koszi

(#19036) whitezo88


whitezo88
nagyúr

tájul. [link] (feltörés)

(#19037) s7evcsenko válasza Gézengúz (#19034) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#19038) dragonfx válasza whitezo88 (#19036) üzenetére


dragonfx
veterán

:O :(
szánalmas ez az ország ahol már 10 éves auto sincs biztonságban.vicc.pedig nem 4-5millio.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19039) Z0mbi válasza whitezo88 (#19036) üzenetére


Z0mbi
senior tag

eh... kar hogy itt nem tudom leirni amit gondolok csak csillagal lehente..
Sajnos nekem is volt feltorve/ellopva autom mar. Remelem a bmwm nem lesz. Tudnam az ilyennel miert probalkozik a tarsadalom. Ezekbol semmi nem lesz. 0.5Euro egy 9mm es skulo.
Szoval egyutterzek, remeljuk anyja gyogyszerere kereste a penzt.

(#19040) MPowerPH válasza whitezo88 (#19036) üzenetére


MPowerPH
félisten

F@sza... :W

Don't Tread On Me

(#19041) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19042) dragonfx válasza Z0mbi (#19039) üzenetére


dragonfx
veterán

én meg remélem a brazíl idegméregre. :((( :(((
lexarja a rendőrség persze.erre csak az a skullo a megoldás ja. továbbiakban meg garázsban, örzött helyen, saját kertbe tárolni.
gondolom a gyár feltételezi aki bmw.t vesz annak alap hogy kertes házba él és felsőbb régioba keres ergo nem probléma egy 20e.s parkolo bérlése.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19043) Shodan


Shodan
addikt

csavarok, patentek kimondottan bmw-hez nem tudjátok hol beszerezhetők?
az ajtóbehúzó karban van egy sülyesztett csavar az tűnt el, de sehol nem találok ugyanolyat

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#19044) MPowerPH válasza Shodan (#19043) üzenetére


MPowerPH
félisten

BMW-s bontó pl., vagy KASZA Mester.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19045) Tálydi válasza Mr.Csizmás (#19041) üzenetére


Tálydi
senior tag

pusztulat :)

Eeeeh, what’s up, doc?

(#19046) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ajj, de gyönyörű. ;] Kár az automatáért....

De ez sem kutya...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19047) Z0mbi válasza MPowerPH (#19046) üzenetére


Z0mbi
senior tag

mennyi? :D te jo eg deolcso az ott.. :(
BTW valaki csinalt a nem multi kormanyabol multit? Talaltam mas forumot es megvan hogy kell csak kivancsi vagyok csinalta e valaki....
Lehet nekigyurkozom. Ugyis PRo hifim van elvileg a lufi mogott ott a csati hozza...

(#19048) KaiotEch válasza MPowerPH (#19046) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Inkább kár a jobbkormányért :)

(#19049) ESP válasza dragonfx (#19042) üzenetére


ESP
senior tag

El kell keserítselek.

2002-ben, családi kertes házunkból, garázsból!!! Vitték el a kocsinkat :U

Az már más kérdés, hogy váltózárnak hála 2 utcával arrébb leégette a kuplungot és otthagyta.

A profi autótolvajok pedig nem brazilok.

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19050) whitezo88 válasza ESP (#19049) üzenetére


whitezo88
nagyúr

reggel tréleres mellé ültem be hogy elvigyük a villamosságihoz. Mesélt olyanról, asszem ismerőse volt, hogy az X5-t a kertből a kaput nemes egyszerűséggel leszerelve vitték el. Hello mi?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.