Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Eagl3 válasza MPowerPH (#7650) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem tudom kinek tetszik ez, de hogy nem 100 -as az is biztos.
Múltkor egy szénné chippelt seat tolta neki, én a pirosnál álltam az meg kanyarodott ki a másik sávból. Akkora tömény korom fekete füstöt tolt, amit még életemben nem láttam, természetesen padlón tolta a barom, következő lámpánál nézem, tiszta korom volt az egész autó hátulja, a hátsó szélvédőn át se lehetett látni..

Aztán lemaradt... :D

(#7652) MPowerPH válasza Eagl3 (#7651) üzenetére


MPowerPH
félisten

LOL :DD Neki biztos tetszik. ;] Szar lehet minden nap mosni az autó hátulját. :))

Don't Tread On Me

(#7653) Eagl3 válasza MPowerPH (#7652) üzenetére


Eagl3
veterán

Gondolhatod mekkora barom lehet az ilyen... persze ilyenkor rendőr sehol.

[ Szerkesztve ]

(#7654) MPowerPH válasza Eagl3 (#7653) üzenetére


MPowerPH
félisten

És mennyi ilyen van...sajnos... :( Műszakin/zöldkártyán hogy megy át az ilyen? Zsebpénz, mi? Nem tom rendőr mit szólna ehhez...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7655) tibi666 válasza MPowerPH (#7654) üzenetére


tibi666
senior tag

úgy, hogy a zöldkártya egy vicc.
ott hiába taposod ki a belét, nincs igazi terhelés alatt, nincs közegellenállás.

a zöldkártyás mérések szerint a barátomé is bőven a gyári határértékeken belül teljesít.

(#7656) MPowerPH válasza tibi666 (#7655) üzenetére


MPowerPH
félisten

Értem. :( És ha a rendőr lát menni egy ilyen gyárkéményt, akár meg is állíthatná, és bevonhatná a forgalmit, nem? :U

Don't Tread On Me

(#7657) fekeandras válasza MPowerPH (#7652) üzenetére


fekeandras
őstag

Az ilyen igénytelenek basznak naponta kocsit mosni.Már a dízeles berkekben is egyre cikibb ha az autó füstöl.Számtalan módon le lehet csípni a füstből csak az ugye pénzbe kerülne.Na meg akkor nem látná mindenki, hogy ő egy tuningolt kocsiban feszít.Az idiótája. :(((

(#7658) tibi666 válasza MPowerPH (#7656) üzenetére


tibi666
senior tag

nem tudom, nem vagyok rendőr.
szerintem ezekkel nincs nagy gond. mármint amik padlózva füstölnek. padlógáznál minden vezérlőelektronika leszarja a környezetvédelmet, és belead apait-anyait. ha egyébként normálisan üzemel, akkor engem nem zavar. ha meg egy nagy előzésnél füstöl, kit érdekel?

viszont az, ami városban az 50re gyorsítás alatt egy kiló kormot elereget, azt én is betiltanám. tegnap reggel ment előttem egy 3 literes dízel q7. megállunk egy pirosnál, indul, hatalmas füstfelhőt kinyom magából. mondom bazzeg, biztos rosszul láttam. a következő lámpánál ő is balra fordult, megálltam mögötte. zöldre vált a lámpa, megint nagy füst, és végig szemmel jól látható füstöt préselt ki magából, míg gyorsítottunk. normál, városi tempó, semmi padlózás. ja, és kegyetlen büdös volt.

(#7659) dragonfx


dragonfx
veterán

na megint a füstölés turbóelszállás 3.0d rossz moci effektus. :B

dízelt csak újban avgy 3-5 évest.
és 100e krönyékén szervízkönyvvel.

e39 530d helyett jó alternatíva lehet az 528i.

2.0d a 3asban zakatol igazán jól és igaz erre is igaza dízelbetegségek angyrésze de ezek szerint megéri a tulajoknak hosszútávon mert rengeteg futkorászik belölük.

Chippel minden dízel nagyon füstöl.

A fenti piros 1.8is.re amit magamnak betábláztam senki nem is írt semmit. :DD ...na mibe lehet ott belekötni.... :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7660) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Na lássátok fanjaim! :D Lesz 1 ilyenem egész nap ezt fogom csinálni! :D

BMW M3 E92 Burnout..:D Tibi! Lehet kövezni! :D

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7661) keIdor válasza gamerkiller (#7660) üzenetére


keIdor
titán

Csak bírjad gumival... :D

Ám ez jobb

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7662) gamerkiller válasza keIdor (#7661) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Láttam..:) Jó jó..:) Csak egy kicsit kevés a gumifüst nemde?:)

Ha lesz egy ilyen autóm egy garnitúra gumiba nem fogok belehalni..:)

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7663) dragonfx


dragonfx
veterán

ezekkel az ujakkal nem illik nem is szabad ilyet csinálni.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7664) MPowerPH válasza dragonfx (#7659) üzenetére


MPowerPH
félisten

Belekötök. ;] Minek IS, mikor van 28i? :DDD Meg 20i :)

Don't Tread On Me

(#7665) dragonfx válasza MPowerPH (#7664) üzenetére


dragonfx
veterán

mert 28i.ből alig vana piacon ami van olyna áron adják hogy röhej.
a 20as meg már 6henger és minimum +2liter.
az 1.8is is így ugy megy pörgössége miatt.de mégis 4henger nem szív be annyit.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7666) MPowerPH válasza dragonfx (#7665) üzenetére


MPowerPH
félisten

Írtem. :D

Don't Tread On Me

(#7667) dragonfx válasza MPowerPH (#7666) üzenetére


dragonfx
veterán

jojo.
tudom tud a 28 keveset enni.de a franc tudja mindenki másokat mond...
lehet az 1.8is is bekap 11-12öt mint a 20asés akkro semmi értelme matekozni.azért fogyiba is szeretnék jobbat ha másikat veszek majd.fejlődni ujjítani abba is persze lefelé. :C
erre viszont tényleg csak az e46 320 a megoldás. :U ..ameddigre lesz nekem rá...jajjjj..addigra már millioért odadják azokat.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7668) MPowerPH válasza dragonfx (#7667) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, azt hogy keveset eszik E36 -ban, azt visszavonom. Ugyan úgy 10-11 liter sajnos. :(
2 oka van. Az egyik, hogy csak sima Vanos van azokban a motorokban, ez ugye vonatkozik a 98 előtti E39 28i -kre is. A másik ok az, hogy az E36 28i -ben a váltó áttétek sokkal rövidebbek mint az E39 28i esetében. Többet pörög, 110 fölött már 5. -ben is talán 3000 -es a fordulat. Ez is hozzájárul.

Don't Tread On Me

(#7669) dragonfx válasza MPowerPH (#7668) üzenetére


dragonfx
veterán

teso ennek járj utána, 28i.ből a bmw csak 1 motrot cisnált.
ezek mentek az e36 modellfrissis széria utániakba.96' utántól.ez ment az e46ba és az e39be.sőt ha jól tudom az akkori 7esbe is raktak 28ast.
Ez elejétől kezdve dual vanos motor volt.és csak 1 verzió volt belőle.elég sokáig tartott az élete sikerszéria volt.nem volt belőle kettő fajta.egy időben el is tűnt miatta a 25ös motor e36nál.

Városban 12-13 ltk.n 7-8 az engem nem nyugtat meg a 28as esetében mer én többet megyek városban.ezért gondolom az 18is kevesebbet enne.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7670) MPowerPH válasza dragonfx (#7669) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát ez jó kérdés. Mert a 98 előtti 28i -knek 275NM a nyomatéka, az utániaknak 280NM. Valami változtatás volt, csak nem találom. :B

Don't Tread On Me

(#7671) Bubu79


Bubu79
addikt

Majd jönnek képek :))

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#7672) MPowerPH válasza Bubu79 (#7671) üzenetére


MPowerPH
félisten

Várjuk. :C

Don't Tread On Me

(#7673) Tomics


Tomics
addikt

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#7674) tibi666 válasza Bubu79 (#7671) üzenetére


tibi666
senior tag

mit vettél? :)

(#7675) Bubu79 válasza tibi666 (#7674) üzenetére


Bubu79
addikt

E36 323i :))

Még akad némi takarítani való belül, de kívül már le van csutakolva - holnap megkapom a forgalmit is ( most valami igazolás jellegű valami van nálam ), utána szerviz - szűrők, olajok, szíjak, miegymás cseréje, amiket állapotfelvételen kiszúrtak :)

Aztán pediglen gogogo :))

Nem makulátlan, de nagyon jól megy - végre sorhat :DD

A szárnyacskának mennie kell - akkor is, ha ki kell cseréltetnem miatta a csomagtér fedelet... :U

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#7676) SpeedR válasza Bubu79 (#7675) üzenetére


SpeedR
őstag

Grat hozzá! Szép a vas és a 23i nagyon jó kis motor. Szárnyat jól teszed, ha száműzöd. Nem rizsrakéta ez. :D
Egy gyári duplacsöves kipuffot hátra meg két ködlámpát előre és pöpec a járgány. :K

[ Szerkesztve ]

(#7677) Bubu79 válasza SpeedR (#7676) üzenetére


Bubu79
addikt

Köszi :)

A 318i után egy vadállat - és nem volt kérdés, hogy E36 lesz ez is :)

A csinosítgatással nem lesz gond - van pár ötletem a szolid, gyárias kinézet eléréshez :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#7678) Voyage válasza Bubu79 (#7675) üzenetére


Voyage
aktív tag

Autó! :R
Grat hozzá, sok baleset mentes km-et. ;)

Szabad tudni mennyi volt, mennyi idős, mennyi km, felszereltség, stb? :B

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7679) Bubu79 válasza Voyage (#7678) üzenetére


Bubu79
addikt

Köszi :)

Hát...

790-ről indultunk, állapotfelvétel után már tudtunk kicsit játszani az árral, 700k volt :)
Még cirka 150 rámegy, de megéri :)

M52B25 motor, cseppet fojtva, ezért 323, plüss belső, ABS, ASR, könyöklő, board kompóter, riasztó, centrálzár, elektromos ablakok elől, elektromos tükrök kutyafüle, mittomén :)

'96 év végi, három éve van Magyarországon, Svájci származású a jószág. Előttem két tulaja volt, az órában 193000 van (LOL), de szerintem már ez is megtette a Hold-Föld távolságot párszor :D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#7680) keIdor válasza Bubu79 (#7679) üzenetére


keIdor
titán

384.000km a Föld Hold távolság, ha ezt párszor megtette, akkor nagy a baj. :D

Grat hozzá!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7681) MPowerPH válasza Bubu79 (#7675) üzenetére


MPowerPH
félisten

Grat az autóhoz. :) Sok balesetmentes km -et kívánok én is. ;)

Nekem bejön az eredeti M3 -as szárny. :B

Keldor papa: :DDD :DDD :DDD Egyszer már biztos megtette. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7682) Bubu79 válasza MPowerPH (#7681) üzenetére


Bubu79
addikt

Leveszem és viheted :D

Köszi mindenkinek :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#7683) SpeedR válasza Bubu79 (#7679) üzenetére


SpeedR
őstag

Hű, hát nem csináltál rossz boltot vele, annyit simán megért.
Az a 193e akár még valós is lehet. Ha 13 évvel osztjuk akkor kijön egy évi ~15e km-es futás, ami svájci és magyar viszonylatban nem irreális. (nincsenek olyan nagy távok)
Az viszont igaz, hogy Svájcban a sokat futó autók között is sok a benzines, mert a gázolajosokat nagyon megadóztatják.

(#7681) BMW001
Jó, de ennek köze nincs a gyári M3 spoilerhez. :)
Egyébként kövezz meg, de nekem M3 is hátsó spoiler nélkül kéne. :B

[ Szerkesztve ]

(#7684) Bubu79 válasza SpeedR (#7683) üzenetére


Bubu79
addikt

Tuti, hogy nem annyi van benne - érezni a bal egyes fotelen is és a kormányon, sebváltón is látszik ;)

A 318i-mben óra szerint 260000 körül volt, de az ülése nem volt ennyire nyenyerés ;)

A motor szépen muzsikál, karter gáz nyema, csendes is - a belsejét meg majd reszelgetem cseppet :)

Nincs valakinek elfekvőben egy bólogatós dalmatája a hátsó ablakba? A másikban volt, csak kiöregedett szegény, úgyhogy el kellett altatni ;]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#7685) SpeedR válasza Bubu79 (#7684) üzenetére


SpeedR
őstag

Sokat számít az is, hogy ki használja és milyen módon. Ha egy izzadós 120 kilós emberke használja, napi 20 beszállás-kiszállásos városi üzemmódban, akkor fénysebességgel tud amortizálódni.
De ha egyben van a gép, akkor kár is ezzel foglalkozni, a belsejét viszonylag egyszerűen lehet renoválni.

(#7686) Bubu79 válasza SpeedR (#7685) üzenetére


Bubu79
addikt

Azt nem tudom előzőleg ki használta - a srác, akitől vettem nem kifejezetten nagydarab - pár centivel alacsonyabb nálam és könnyebb, úgyhogy valószínűleg nem Miatta nyekereg :)

Részletkérdés - nem fiatal jószág, biztosan nem a garázsban senyvedt ideáig :)

Ezeket nem a klasszikus idős bácsikák vették, akik eljártak vele a sarki közértbe, meg a melóba és azon kívül semmi :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#7687) tibi666 válasza Bubu79 (#7686) üzenetére


tibi666
senior tag

szép autó, használd egészséggel!!!

(#7688) MPowerPH válasza SpeedR (#7683) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, tudom, hogy nincs. :) Nem kövezlek. :DDD Ízlések és pofonok, nekem a gyári spoilerezés mindig nagyon bejön. :K

Don't Tread On Me

(#7689) tibi666


tibi666
senior tag

reggel beadtam az ótómat a fényezőhöz, holnap az 530d-vel megyek kirándulni a hegyekbe. :DDD

(#7690) dragonfx válasza Tomics (#7673) üzenetére


dragonfx
veterán

fu de klassz.
tiéd?
fogyiról info?
12 alsóhang...
ez a felujított motor meg hogy 93as ergo tuti nem vanos talán picit ledobja az árát.

Bubu>>jó az a szárny, de tény nem gyári m3 szárny az mind2 oldalt odailleszkedik a csomitetőhöz és lámpás.találj egy fekete e36ot szerintema tulaja vígan kicseréli veled szárny nélkülire a csomitartót...svájcból vett kocsival csak jóljárhatsz szerintem erre 90%ot teszek.ott nem hiszem gondatlan tulajok lettek volna.

BMW001>>szerintme az az 5NM lehet elírás illetve picit más márkájú valamiből és máris annyi(pl:légszűrő)
hehe fekete lenne nekem is kéne a szárny....nekem bejövös...na akkor lassan licit lesz érte :))

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7691) keIdor válasza tibi666 (#7689) üzenetére


keIdor
titán

Merre fele mentek?:) Azt ne mond, hogy a magyar dombságról beszélsz. :D

Alpok? Igazán szép ebben az évszakban! :K (sőt mindegyikben)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7692) tibi666 válasza keIdor (#7691) üzenetére


tibi666
senior tag

valószínűleg szlovákiába, vagy hollókőre.

[ Szerkesztve ]

(#7693) keIdor válasza tibi666 (#7692) üzenetére


keIdor
titán

Értem, jó utat!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7694) tibi666 válasza keIdor (#7693) üzenetére


tibi666
senior tag

kösz, nemsokára indulok. :)
még elmegyek szarni előtte, meg a fényezőhöz kinézek, hogy mi van az autómmal.

[ Szerkesztve ]

(#7695) dragonfx válasza tibi666 (#7694) üzenetére


dragonfx
veterán

:C :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7696) dragonfx


dragonfx
veterán

Ma láttam egy modellfrissis e92 m3 limot. :K

Rájöttem a amikor a bmw.sekre azt mondják köcsögök nem igaza csak leleményesek feltalálják magukat. :C :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7697) MPowerPH válasza tibi666 (#7694) üzenetére


MPowerPH
félisten

LOL :DDD

Don't Tread On Me

(#7698) tibi666


tibi666
senior tag

na, a mai bmw-zés sikeresen elmaradt.
pedig mindent megpróbáltunk. ez ugye utazó, kirándulóautónak lett véve, hétköznap nincs használva. 3 hetet állt a garázsban, vadi új aksival, a nyaralás előtt lett véve. annyira lemerült, hogy a riasztó sem működött, csak kulccsal tudtuk kinyitni.

gondoltuk, bebikázzuk. elkértem anyám 307-esét, mégiscsak 2 literes motor van benne, biztos könnyen beindítja. hát, 20 percig töltöttük, de nem indult be. a végén már egész lelkesen kínlódott az indítómotor, de még vagy 20 perc kellett volna neki. úgyhogy mehettünk a 307essel kirándulni. az enyém csak holnapra készül el. nem is megy rosszul egyébként, csak pörgetni kell.

a bmw viszont fura. valami zárlat lehet, mert ennyire magától nem merülhetne le 3 hét alatt. 2 hét állást még bír gond nélkül, beindul magától, de ez a 3 sok volt neki. most megy autóvillamosságis ismerőshöz. amint sikerül beindítanunk. szereztünk aksitöltőt, holnap feltöltjük, aztán jövő héten irány pest. amúgy egészen szürreális élmény egy szűk teremgarázsban tologatni egy 2 tonnás bmw-t, és kormányozni szervó nélkül a 235-ös gumikat. :DDD

(#7699) dragonfx válasza tibi666 (#7698) üzenetére


dragonfx
veterán

3 hetet nem bír ki ha csomo védelmi cumo van rajta.
nincs semmi baja ez sok ennyit nem bír.
e60 530d?

bmw001> tiédre egy ilyen lámpa??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7700) VR6-Fan válasza dragonfx (#7699) üzenetére


VR6-Fan
veterán

egyedül a riasztó vehet fel áramat az akksiról (védelmi cuccokat vettem csak figyelembe)
a váltó zár az mechanikus
a GPS meg saját aksis.

egy riasztó meg 3 hét alatt nem szabad hogy lemerítse a gyári paramétereknek megfelelő akksit.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.