Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) chess001 válasza FERA88 (#35000) üzenetére


chess001
aktív tag

Szerintem itt a karosszériáról volt a szó, ahol takaríthatatlan zugokban megállt a sár és a víz.
Nyilván a millió kavics+sózott út a futóműről leviszi a festéket néhány év után, ha nincs karban tartva és az rozsdás lesz.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#35002) molnarpeter válasza STC Speed (#34998) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fényes kijelzőre veszel ebayről egy matt fóliát, és letudva ;)

[ Szerkesztve ]

(#35003) szőröscica válasza CharlieDrop (#34996) üzenetére


szőröscica
addikt

Gratula! Majd képeket várunk :)

Ha végre bekerül az a rohadt komfortülés, kivikszolom az autót kívül-belül (remélem, a húsvéti hosszú hétvégén sort keríthetek már rá), aztán teszek fel én is fotókat kintről, bentről. :)

(#35004) MPowerPH válasza FERA88 (#35000) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a tarcsa megerett a cserere. ;]

Don't Tread On Me

(#35005) FERA88 válasza MPowerPH (#35004) üzenetére


FERA88
tag

azóta, már szerintem lecserélték, nincs nálam az autó :DDD

(#35006) Skimaster válasza CharlieDrop (#34996) üzenetére


Skimaster
senior tag

Muti....gratulálok,újra Bömös....

(#35007) CharlieDrop válasza Skimaster (#35006) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi, köszi :)

Lesz kép, hamarosan :)

Ha du. kisüt a nap, akkor pláne :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35008) chess001 válasza CharlieDrop (#34999) üzenetére


chess001
aktív tag

Ha a kereket kiveszed, akkor nem nehéz.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#35009) negro válasza CharlieDrop (#34996) üzenetére


negro
őstag

Ah... Kepet kerunk, addig senki nem hiszi el :)

(#34990) CharlieDrop

En lattam mar olyat is (10 eveset) amin a vezeto oldali ajto alja, kivulrol lathatoan rozsdas volt. Ugyanakkor batyamnak ami volt szint ugy 2007-es, azon nem volt semmi. Nyilvan karbantartas (mosas) es garazsban tartas fuggo is ez.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#35010) CharlieDrop válasza chess001 (#35008) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az a nehézség, hogy vehetem le a kereket, is

egy izzócseréhez, hehe :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35011) Möhe válasza CharlieDrop (#35010) üzenetére


Möhe
addikt

Jönnek a kifogások ;]

(#35012) STC Speed válasza molnarpeter (#35002) üzenetére


STC Speed
őstag

Ez jó ötlet! :R

(#35013) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Don't Tread On Me

(#35014) Tálydi


Tálydi
senior tag

Volt szó a fritzenfestről, és a hasonló találkozók igénytelenségéről valamint résztvevőiről. A tegnapi eseményen én is részt vettem, és nos, mint rendezvény és nemet autók találkozója egy kalap... Gyorsulás és drift sem volt nagy volumenű de azért élvezhető volt. Egy képet csatolnék ami nagyjából alátámasztja előítéleteinket:

Nincs hozzáfűznivalóm...

Eeeeh, what’s up, doc?

(#35015) CharlieDrop válasza Möhe (#35011) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Izzóm sincs, vmi speckó kell bele, ahogy elnézem :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35016) Möhe válasza CharlieDrop (#35015) üzenetére


Möhe
addikt

Blablabla... sütött a nap délután, hol a kocsi?
;]

(#35017) MPowerPH válasza CharlieDrop (#35015) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ne vetitsel maar, jojjenek azok a kepek vegre. :) Azert mar eltelt 1 nap, lett volna ra idod. ;] Semmit nem mondtal az autorol, csalad elegedett? Nem H7 -es az izzo az angelbe?

En elkeszultem, vegre. :o Tegnap lemostam 3 soron, majd gyurmaztam vagy 3 orat. Ma waxoltam koran reggel szinten 3 oran keresztul. Ablakokat korbe poliroztam. Aztan a nyergeket letisztitottam, zsirtalanitottam, rozsdaoldoztam, majd ment ra a festek 3 soron. Felnik kozben megpucolva, ennel tobbet sajnos nem lehet beloluk kihozni. Kaptak egy brake dust shieldet, igy talan az mar nem ragad ugy hozzajuk.
A nyergek meg nincsenek teljesen keszen, holnapig szaradnak, majd van ra vignetta, amit csak akkor tudok ratenni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#35018) Möhe


Möhe
addikt

Motorolajat honnen netről gyosan?
Mielőtt lefekszem és elfelejtem.

(#35019) molnarpeter válasza Möhe (#35018) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olajsziget bevált itt :)

(#35020) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok, 118i es 120i 2004-2007-es modellekrol mi a velemeny? Mennyire megbizhatoak ezek? Rozsdara hajlamosak? A varosi rovid tavokat hogy birjak? Koszonom a segitsegeteket! :R

(#35021) STC Speed válasza Möhe (#35018) üzenetére


STC Speed
őstag

Én a filterABC-t ajánlom, már 3x rendeltem innen,van minden, gyors, és eredeti olajok!
[link]

(#35022) CharlieDrop válasza Möhe (#35016) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A parkolóban :D

Kitakarja egy hármas golf :D

(#35017) BMW001:
A család jól van, bár a nagyobb gyerek örült volna egy panoráma tetőnek, de azt mondta nem baj :)
Nem tudom mi lehet az Angelbe, az LCI-be van elvileg H8, de az azelőttiről sajnos még nem találtam semmi infót... :(
Ha valakinek van, örülnék ha megosztaná velem :)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35023) MPowerPH válasza CharlieDrop (#35022) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ugy latom, E90/91 -nel mas, mint E92-nel. Youtube -on nezz ra, eleg sok video van, nem igazan tudom kihamozni, speci izzonak tunik. Emlekszem is, furcsan neznek ki, es egy keretben van benne. Rakj mindket oldalra led -et, tele vannak a store-ok... :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#35024) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Szóval, hogy ne egye szét az ideg a kedves fórumlakókat :)

A foltok a reggeli pára miatt vannak :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35025) Möhe válasza CharlieDrop (#35024) üzenetére


Möhe
addikt

Cééép :C

rosszabbat vártam ;]

(#35026) CharlieDrop válasza Möhe (#35025) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi. Mindjárt csinálok a beléről is képet. Az sokkal sötétebb :( :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35027) negro válasza MPowerPH (#35017) üzenetére


negro
őstag

Kiveri a szemem annyira csillog :) Szep lett.

Facelift lampa cseren nem gondolkodtal? Tesomat biztatom cserelje mert szerintem sokat dobna a megjelenesen.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#35028) szőröscica válasza negro (#35027) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez szerintem bonyolult lesz, a felso ledes lampa, nem biztos, hogy plug&play.

CharlieDrop: grat, remelem, sok oromod lesz benne. Legyel rendes BMW-s, allj meg a zebranal, hasznald az indexet, stb :)

(#35029) negro válasza CharlieDrop (#35024) üzenetére


negro
őstag

Hol a teto csomagtarto lec? Ugy nem touring a kombi :) Jo kiallasu ez. Grat.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#35030) Skimaster válasza CharlieDrop (#35024) üzenetére


Skimaster
senior tag

Rendben van a gép így elsőre...részleteket is kérünk,honnan,mennyi(ha nem titkos),alku volt?Felszereltség?Km?...stb.Köszi!

(#35031) negro válasza szőröscica (#35028) üzenetére


negro
őstag

Vmi vilagitas modul csere biztos kell az nem kerdes. Meg nekem is kellett E39-nel persze nem az elsok miatt, hanem a hatso facelift, LED -es Hella miatt.

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#35032) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Kösz srácok, szerencsére léc nincs rajta én nem szeretem.

Belül szövet, sportülések, kis navi :) Multikormány, tempomat, cd tár nélkül, parkradar elől hátul, bt, ülésfűtés, hirtelen ennyi jut eszembe :D
Persze automata :)

Igyekszek rendes lenni, mint mindig :)

2.1 magánszemélytől, komoly szervizes számlákkal, elvileg 185 ezer van benne, de 11 éves, szóval.
9 éve itthon van :)
De lehet para van, most jöttem eredetiségvizsgáról és találtak egy szép friss olajfolyást, amit nem láttam sem vételkor sem tegnap... nem tudom mi lehet :( Ráadásul úgy néz ki nem férek be a szerelőmhöz, mert teltház van :(

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35033) negro válasza MPowerPH (#35023) üzenetére


negro
őstag

En pont penteken este teszteltem egy LED-es H7-et. 37W. 20e ft egy par. 6000k szinhomerseklet, szoval total fehe. Kis beepitett venti is van benne. :) Szepen vilagit csak 2 gondom van vele: 1x, hogy E jelzes nincs benne. Bar ezt meg bevalalnam. 2x, hogy E39-nek speci a foglalata abba nem megy bele. igy ilyen oda tekert drottal kellene a helyere fogatni.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#35034) Highend55 válasza Gsx-rr (#34991) üzenetére


Highend55
tag

Èn is hasonlóan gondolkozom ahogy BMW001 kolléga.Az autót igazán hosszú út során tudjuk igazán kihasználni, pl.Német autópàlyán vagy Horvátországba leutazni vele.Nekem Belfastból Budapestig és vissza 800 Font (sajnos,a kompok rohadtul megdrágìtják)de énse azér vettem,hogy csak Anglián belül használjam.Idén szerintem repülök mert otthon van a màsik autóm de ha ez nem így lenne tuti hazavezetnék..

(#35035) MPowerPH válasza negro (#35027) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem valoszinu. Ami a kepen van, az az adaptive led fenyszoro, amit bontva nem kapsz, csak ujonnan, csillagaszati aron, nem beszelve a beszerelesrol. Kell neki kulon kamera, ha minden igaz, es egy vezerlo modul, pluszban az egeszet ra kellene programozni az autora. Ez mar nem az a betesszuk es happy, felig-meddig smart headlight. Alapbol eleg keves F10 fut ezekkel a fenyszorokkal, mert az opcios ara is magas volt. Es akkor mar meg sem emlitem, hogy elso szerias led, igy sajnos vilagitas teren elmarad a vegletekig tokeletesitet adaptive xenontol. Mikor kiprobaltam egy ilyennel szerelt F10-et, es csalodas volt. A szembejovonek persze jo, mert nem vakitja, de egyebkent gyengebben vilagit, mint a mostani Xenonom. Persze az teny, hogy baromi jol nez ki, de annyit nem er nekem. Be sem tudnam szerezni mashonnan, csak a BMW-tol. A vegen egy hasznalt auto araban allsz meg.
A masik opcio ugye a nem led lampa, lci xenon, ami visszalepes, mert az index egos, es eleg gazul mutat. Anno reszben azert hagytam ott egy 2014 -es peldanyt, mert gagyinak tuntek azok a fenyszorok, tekintve, hogy a hasonlo koru Mercikben es Audikban alap a led.

Lehet kapni egyebkent Hella bixenon lampat, ami jol nez ki. Ezekkel az a baj, hogy a fenyszoro adaptive funkcioja elvesz, tehat a fenycsova hosszat, iranyat sem valtoztatja, es a kanyarokba sem vilagit be.

Highend55: Neked raadasul ket komphoz kell igazodnod. En az egy darab atkelestol is rosszul vagyok, az az egyetlen, amit utalok a hazautban. Tavaly haromszor voltam otthon autoval, abbol 2x komp, egyszer vonat, mert nagy volt a felar. Most vonattal, megyunk csak £55 volt a differencia, annyit meg megert, mert csak 30 perc a 2:30-al +20 leszallassal szemben.

CharlieDrop: Honnan folyik, azt megmondtak?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#35036) Yeffy válasza negro (#35027) üzenetére


Yeffy
veterán

ugy latszik, en vagyok az egyetlen, akinek a regebbi, meg valoban kor AngelEyes-ok jonnek be (E60/5, E90/1/2, stb), nem pedig az ujabb, "szogletesitett" verziok (lsd a felso kepen, vagy akar 4er series, stb) jonnek be.
meg az is kicsit fura, bar szokhato szamomra, ha valakinek marad a "kor" Angel, csak nem a melegfenyu (gondolom izzos), hanem LED-es.
de mindegy, jelenleg pont ez a legkisebb problemam, h milyen AE legyen a Bombimbe :))

szep gep Charlie, grat hozza! leled sok oromod benne!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35037) CharlieDrop válasza Yeffy (#35036) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi :)

Már most imádja mindenki.

A párom csak annyit mondott: Álom vezetni :)

cserébe most egy kép belülről:

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35038) negro válasza MPowerPH (#35035) üzenetére


negro
őstag

Nem semmi. Nem gondoltam volna ennyire bonyolult.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#35039) negro válasza Yeffy (#35036) üzenetére


negro
őstag

Alapvetoen a regebbi modellekhez a kor illik viszont az ujabbaknal mar olyan mint dupla kor lampa sziluett nincs szoval ezeknel mutat ez a szogletes szerintem. Egy F10-nel meg akkora frissites ez mint anno az E39-nel.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#35040) negro válasza CharlieDrop (#35037) üzenetére


negro
őstag

+ pont a sport ules miatt. alap ules ezekben katasztrofa.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#35041) negro


negro
őstag

E39-nel is tud ez mutatni ha jol csinaljak meg. Hozza teszem nekem total gyari van. Meg a gyuruk megvilagitasi is halogen (sarga)

Itt egy pelda amit el tudnak kepzelni (eltekintve a hulye millitary foliazastol)

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#35042) Yeffy válasza negro (#35039) üzenetére


Yeffy
veterán

kulonbozoek vagyunk .
neked bejon, nekem annyira nem. nem szar/csunya/stb, csak nekem a klasszik "sarga" kor dogosebb. ennyi.
szerintem meg egy olyan "oldschool" car-on, mint az E39, kisse hulyen mutat (mint amikor egy-ket kivetellel mindenfele nem Bimmerekre dobnak fel aftermarket "Angel eye"-feleseget), nekem ott is a klasszik halo kor tetszene (bar nem vagyok nagy E39 fan, kellemes gep, de akkor mar inkabb E46 LCI Ci), de kinek mi. ;)

nyilvan, ahogy modernizaltak/jak a markaarculatot -pl mikor kijottek eloszor a LED-es kor Angelek, majd most mar a "szogletesitett"-ek - ezek valtoznak, es nem is rosszak, de azert nekem hianyoznak azert a regebbi halo-k.
mint pl a konkurens E Klassenal, amikor asszem a 2009-14 vagy hogy gyartott elozo gennel mar tok modernul kinezo, de meg kulonallo elso lampak voltak (ugye meg a papaszemesnel vezettek ezt a kulonallosagot be, vagy regebbota, nem is tudom? azert lett ez a beceneve, ugye), az utodnal meg ugye LED-"csikokkal" egy bura ala hoztak. szep az uj is, de nekem valahogy akkor is az elozo tetszett (es tetszik is) igazan.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35043) negro válasza Yeffy (#35042) üzenetére


negro
őstag

Gyari fetisiszta vagyok (linkeltem az en autom is) de ami lentebb van kepen az nekem mutatna. De ezek alltalaban "hazilag" keszulnek. A kepen egy gyari facelift hella lampa van es abbol szedtek ki a gyurut es tettek be a szogleteset, leddel megvilagitva persze.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#35044) Möhe válasza negro (#35041) üzenetére


Möhe
addikt

Annak a terepes lámpája nagyon csecse.
Az komplett lápacserés projekt?

(#35045) Yeffy válasza negro (#35043) üzenetére


Yeffy
veterán

vagom.

igen, lattam a gepedet is, szep darab egyebkent, foleg a szine :K imadom a keket, ha egyszer lesz olyan Bomim vagy Mergam, amilyet szeretnek, es lesz ra keret, fix, h Estoril Blue - vagy hasonlo - lesz a szine/wrappingolasa.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35046) H.Ezredes válasza CharlieDrop (#35037) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Gratulálok !! ;)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#35047) letepem


letepem
aktív tag

Sziasztok!

Jelentkeznék a klubba egy oxford zöld 320d touring-gal.

Szeretjük egymást már, voltak apróbb problémák kapcsulatunk kezdetén. Amióta betörtem már kezesbárány a lelkem. :DDD

Viszont az oszlopokon elkezdett hólyagosodni a kárpit, tudtok ajánlani olyan szóróragasztót, ami egyáltalán nem üt át és még ragad is? (Zavar hogy alapvetően van egy szép autóm, de itt ott ráncosodik :N )

Valamint kaptam ajánlatot egy gyári angel eye-os fényszóró-szettről, nem tudom szeretném e, mert dögös így is. :)

Üdv,
Miki

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#35048) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#35046) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszönöm szépen :)
Már értem miért kell az egyes meg a kettes, mint sportos BMW :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35049) negro válasza Möhe (#35044) üzenetére


negro
őstag

Szar minosegu a kep de ahogy kiveszem, fogtak egy gyari Hella facelift lampat, le vettek a plexit majd tettek bele gyujtolencset a refi helyere is, illetve le festettek feketere a krom reszeket. Gyuroket kipattintottak es jott bele ez az egyedi szogletes, plexi vissza. Talalsz ugyan 3D-es E39 lampat de azok nem igy neznek ki: [link]

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#35050) Don.Corleone válasza Tálydi (#35014) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Hát ez mesés... nekem végül kimaradt, 2 napig esett az eső, úgy voltam vele ezért kár elindulni, de akkor nem bánom. Közeljövőben is kerülni fogom, az ilyen suttyó környezet csak felkúr... Pakoló parádéra szeretnék eljutni, de sajnos most nem jó a dátum, az talán színvonalas rendezvény.
Helyette vasárnap lett egy Írott kő túra, szép idővel egybekötve, mindig rádöbbenek mennyien szeretik az e30-t, parkolóba vissza érve körbe-körbe járkáltak és nézegették. Kedvencem egy 2-3 éves lurkó volt, nem győzte anyukája elvinni onnan. Jópofa volt. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.