Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) lajafix


lajafix
addikt

nem tudja vki hogy kb mekkora embör fér el a Z3asban vagy a Z4esben?

Rock'n Roll

(#1002) dragonfx válasza lajafix (#1001) üzenetére


dragonfx
veterán

bármekkora vegyél kabriót max. kilóg a fejed...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1003) lajafix válasza dragonfx (#1002) üzenetére


lajafix
addikt

az élvezeti érték jelentős csorbulása nélkül értettem....

Rock'n Roll

(#1004) Gézengúz válasza dragonfx (#998) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szia!

Merre lax??

Tudok ilyen hangszórót és még sok másmilyen Blaut...féláron rendelni ehhez képest....Ugyebár Bosch csoport.....
Akár sd-usb rádiós kütyüt is...

Ha nem lax nagyon messze akár még meg is érheti.....

Csövi....

ui. megnéztem árlistában...4 ropi alatt van....ja és mk II :)

[ Szerkesztve ]

(#1005) dragonfx válasza Gézengúz (#1004) üzenetére


dragonfx
veterán

uhh köszike..majd tavasz nyár környékén lesz esedékes, cska linkeltem nekem ez szimpi.
Bp.n amugy.
mkII???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1006) Eagl3


Eagl3
veterán

Szép lassan megy el a héttérvilágítás az e34-em műszerfalán... Pl. a benzin szint jelző már nem világít, a km óra állás darabos, ballra index jelző nincs... 0-50ig halvány a sebességkelző (bár ott úgysincs soha :DDD ).

Mi a teendő ilyenkor, hogy van egyáltalán összerakva?

(#1007) Bubu79 válasza Eagl3 (#1006) üzenetére


Bubu79
addikt

Ki kell hozzá venni az óracsoportot - azt nem tudom, hogy E34-nél hogyan műkszik, de az E36-nál van két csavar az óracsoport előtt fent, azokat kiszedve előre kiszedhetó a műszeregység. Kicsit macerás, mert a kormánytól elég nehézkesen jön ki ( a kézikönyv szerint le kell hozzá venni a kormányt - én ezt a lépést kihagytam, mert nem akartam a légzsákkal bíbelődni... ).

Miután kivetted a műszeregységet, nem lesz sok gondod vele, mert nem kell szétszedni, mögötte mégláthatod az izzókat - egy-egy hatlapfejű műanyagban csücsülnek, amit dugókulccsal, vagy sima csavarhúzóval is ki tudsz szedni :)

Nem árt, ha a művelet előtt leakasztod az akksi negatív sarkát - meg kell bontani hátul a csatlakozókat, ami még önmagában nem baj, csak jobb a békesség ( légzsákos autónál amúgy is célszerű, mert előfordulhat, hogy bíbelődés közben az esetlegesen megcibált vezetékek miatt fals jelzést kap az elektronikája, utána pedig bámulhatod a légzsák figyelmeztető jelzését a frissen cserélt izzókon... )

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1008) God Vazzeg válasza Eagl3 (#1006) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ha kiszedted ahogy Bubu írja, cseréld ki az összeset, mert úgy szokta, ha 1-2 kimegy és kicseréled, sorban megy ki a többi is :D Nekem ezt eljátszotta, egyben kicseréltem az összeset (asszem nekem tán 5 van benne) azóta jó minden, igaz pl a benzinszintmérő nem mér, csak világít ha kifogy, illetve a fogyimérő nem műxik. Nem tudjátok miért lehet ez? :U

(#1009) Bubu79 válasza God Vazzeg (#1008) üzenetére


Bubu79
addikt

A pillanatnyi fogyasztásmérőre gondolsz? Ha megy a sebességmérőd is és a fordulatszámmérő is, akkor érdemes lehet szétnézni az óracsoporton belül kontakthiba után :)

Az üzemanyagszintmérőnél érdemes lehet megnézni a tankban az adót - egy kerámiatesten lehelyezkedő poti adja a jelet, plusz Nálad még valszeg van sima szintkapcsoló is ( az enyémnél a poti jeléből számolgatja az óracsoport a szintet - ha nem jó - nem volt az -, akkor mindig világít... ). A vezetékeket nézd meg a tankon belüli egységnél - nálam ott volt egy szakadt ér...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1010) Eagl3 válasza Bubu79 (#1007) üzenetére


Eagl3
veterán

Értem, köszönöm a kielégítő választ. Azt nem tudod, h. mien izzó kell bele? :)

(#1011) Bubu79 válasza Eagl3 (#1010) üzenetére


Bubu79
addikt

:B Szégyen és gyalázat, de nem... A teljesítménye kritikus, mert ha túl izmosat pakolsz bele, akkor galibát okozhat a keletkező hő :)

God Vazzeg: csak ügyesen :)

#1013: 2 w-os lesz az - az utastér világítások 5W-osak :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1012) God Vazzeg válasza Bubu79 (#1009) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Igen, minden műxik, csak a fogyasztásmérő nem, és a benzinszint mérő, de az legalább világít ha ürül a tank :D Eddig nem érdekelt, de gyorsan ki tudom deríteni, mert van másik óracsoportom :D

(#1013) God Vazzeg válasza Eagl3 (#1010) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Egyet kiveszel és elviszed a vásárláshoz. Nekem ha jól emléxem vagy 2 vagy 5W/12V és a legkisebb kétkörmös jár bele, mindenhol kapható. Neked nemtom :B :R

(#1014) Eagl3 válasza God Vazzeg (#1013) üzenetére


Eagl3
veterán

És a LED-eket is scak simán egy izzó világítja meg? Mármint a kilóméter óra állásnál...

(#1015) God Vazzeg válasza Eagl3 (#1014) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Azt nem tudom, nálam mechanikus még :U

(#1016) Bubu79 válasza Eagl3 (#1014) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem LED, hanem LCD és igen, izzóval van megvilágítva ;)

LED: Light Emitting Diode ( fénykibocsátó dióda ), LCD: Liquid Chrystal Display ( folyadékkristályos kijelző )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1017) Eagl3 válasza Bubu79 (#1016) üzenetére


Eagl3
veterán

Kösz a válaszokat, majd megpróbálok nekiesni.

(#1018) Eagl3 válasza Eagl3 (#1006) üzenetére


Eagl3
veterán

Ezt már nem hiszem el, elment a bal tompítottam is... Szép lassan minden fényforrás megszűnik a kocsim bal oldalán.

Holnap viszem szervízbe.

Munkalap a szerelőtől:
-Szervó csőcsatlakozás
-Első fékbetét csere
-Hátsó féktárcsa és fékbetét csere
-Váltó szimmering
-Hátsó fém fékcsövek nagyon rozsdásak
-Alvázvédelem
-Középső kipufogó csere (ezzel elvittem egy másik szervízbe, kimondottan kipufogósokhoz, kiszedték a középső dobot és egy ipszilonnal átkötötték az első dobra a cumót. Aztmondták semmi gond nem lesz a zöldkártyával ill. műszakival. Viszont érezhetően jobban megy :) )

Kíváncsi leszek mennyi lesz ez, tuti nem két fillér. Ezután chip tuning és kap egy sportdobot.
Bár ez még odébb lesz sztem :)

(#1019) Eagl3


Eagl3
veterán

Itt van 3 kép a kocsiról:

Elölről
Oldalról
Hátulról

Sajnos telefonnal készült képek, nem volt kéznél digit gép :)

(#1020) dragonfx válasza Eagl3 (#1018) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát ja nem kevés.
Aközépdob szétmegy nekem is sima cső lesz helyette vagy gázgyorsító.
A szervotartály csatlakozása nekem is kritikus pont már 3x megcisnálták mégis szivárog kissé... :W ...2e/l-es olajból kicsit drága mulatság...valszeg tömítés történet.

Jók ezek a képek, szép az autód.holvoltatok pecázni?..télleg jó idő votl lassna lehet ja.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1021) Eagl3 válasza dragonfx (#1020) üzenetére


Eagl3
veterán

A középső dob totál szét volt rohadva...
A képek amúgy a Csurgói víztározónál készültek.

(#1022) dragonfx válasza Eagl3 (#1021) üzenetére


dragonfx
veterán

:B
volt fogás?
sokan voltka mint látom.

igen az hajlamos rohadásra sajnos.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1023) bcs


bcs
aktív tag

sziasztok,

sürgősen szükségem lenne egy E36-oshoz való hátsó kerékagyra. ABS-es, tárcsafékes kivitel.
lehetőleg új kellene.
melyik boltban tudnak nekem ilyet gyorsan, és emberi árban keríteni?

köszi

(#1024) Eagl3 válasza bcs (#1023) üzenetére


Eagl3
veterán

www.bmwalkatresz.hu

(#1025) dragonfx


dragonfx
veterán

tessékn ézni a km állást

:R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1026) dragonfx


dragonfx
veterán

Ne halljunk már meg..itt a hír>>>

És még rajta is vok a promoicós anygaon..... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1027) Bubu79


Bubu79
addikt

Közeleg a tavasz... Nyiladoznak a rügyek... Süt a nap... Felhörögnek a lovak, irány a távoli messzián - lassan kirándulóidő van :K :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1028) Eagl3 válasza Bubu79 (#1027) üzenetére


Eagl3
veterán

Én már kirándultam, a lenti képek onnan vannak :DDD

(#1029) Bubu79 válasza Eagl3 (#1028) üzenetére


Bubu79
addikt

Már nézegettem őket - szép a jószág :K Délután úgy néz ki elgurulok valamerre itt a környéken :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1030) Eagl3 válasza Bubu79 (#1029) üzenetére


Eagl3
veterán

Itt fehérváron szép napos idő van csak kicsit fúj a szél :(

(#1031) Eagl3 válasza Eagl3 (#1018) üzenetére


Eagl3
veterán

152Ft. + 15 a kipufogósnak összesen 167Ft volt.
Plusz volt még pár javítgatás, műszerfalvilágítás, 1-2 izzó, gyertyák kicserélve, vezérműszíj...

Igazam lett, nem 2filér :)

(#1032) Bubu79 válasza Eagl3 (#1030) üzenetére


Bubu79
addikt

Egy laza köpésnyire Fehérvártól ( Dunaújváros ) szintén napos és hűvös idő van - pont alakalmas egy kis autókázásra :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1033) pyrannha


pyrannha
senior tag

Pár napja sétáltam a szomszéd utcában és láttam egy jó kis e36-ot. Most olvasgattam a topicot és visszaköszönt az a bizonyos BMW. Mint kiderült dragonfx az autó tulajdonosa. Nagyon szép a kocsi, bár csak a hátulját láttam.

PSN ID: VDFPO

(#1034) dragonfx válasza pyrannha (#1033) üzenetére


dragonfx
veterán

:B
thx...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1035) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Sziasztok!
Előre is bocs a reklámért,de akinek van kedve egy épülő bmw-s klubban tag lenni az nézze meg az oldalamat:
[link]
Remélem elnyeri tetszéseteket. :R

(#1036) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Sokkot kaptam! :Y :R
És megint :Y

[ Szerkesztve ]

(#1037) hugos


hugos
csendes tag

SZIASZTOK ha villamosági problémátok van keressetek priviben bátran
megprobálok segíteni

a bmw müszerfal izzók elég speciálisak W3W 12v a pontos típusa
a viszajelzökbe pedig W1.2W 12v a típusúak vannak

a W3W az 3W és pont olyan mint az 5W de semmi esetre se rakjátok bele mert nem lesz jó vége.
nagyobb alkatrész üzletekbe be lehet szerezni
pl
BÁRDI
UNIX
START stb..

kb 50-60 ft /db

A győztesek alkotják a szabályokat ,a vesztesek pedig betartják

(#1038) hugos


hugos
csendes tag

ja és az E34 -be 3db van

ketté kell nyitni hozzá a müszercsoportot

A győztesek alkotják a szabályokat ,a vesztesek pedig betartják

(#1039) Eagl3 válasza hugos (#1037) üzenetére


Eagl3
veterán

Hello!

Nekem a köv problémám lenne. Műszerfalon a ballra index jelző egyszer működik egyszer nem. Többnyire nem... :U
Először azt hittem, h. kiégett az izzó, de a szerelő aztmondta ő kicserélte az összes izzót, mindet megnézte egyesével, hogy világítanak e. Ezután vettem észre, hogy egyszer-egyszer működik a jelző, tehát az izzó biztosan jó. Mi lehet a gond? Valahol vmi rosszul érintkezik?

A másik gondom az LCD kijelzővel van, eléggé darabos, már le sem lehet róla olvasni a kilóméter állást. A kérdés az lenne, hogy ez a része le van plombálva tehét nem lehet cserélni, vagy csak rá van kötve a computerre és ki tudom cserélni kompletten?

Azért elküdöm ezt a hsz-t privibe is :)

(#1040) hugos válasza Eagl3 (#1039) üzenetére


hugos
csendes tag

ment pü

A győztesek alkotják a szabályokat ,a vesztesek pedig betartják

(#1041) dragonfx válasza God Vazzeg (#1036) üzenetére


dragonfx
veterán

szégyen ide vagy oda a dinamitos nekem jobban tetszik..a másikmár zavaró szerintem..
De kétségtelen az a karbon koptató..fekete vese...és a mocitető kivágása sokat dob... :K

#1039>>detto ugyanez volt nekem is...kiröhögtema dolgotmikro rájöttem...a szál az izzóba elvolt égve repedve..hol összeért hol nem..ezért volt mikro ment volt mikor nem...szemmel nem látod!!!! próbáld ki másik izzóval és ha akkor se akkor nézz máshol szét...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1042) dragonfx


dragonfx
veterán

God>>
inkább eza hang...[link]..fogyit nézzétek.. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1043) God Vazzeg válasza dragonfx (#1041) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem is jobban tetszik a dinamitos :D Majd akarok valahogy videót csinálni az enyémről, hallhattok olyan hangot, hogy bexartok :DDD

(#1044) dragonfx válasza God Vazzeg (#1043) üzenetére


dragonfx
veterán

:DDD
igaz utolsónak de tavaszra terveznék én is egy remust rá annak van fain hangja a janóéknál egész jó áron vannak akcióban.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1045) God Vazzeg válasza dragonfx (#1044) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Egyelőre kilyukadt a középdobom, azzal kell valamit csinálni :(

(#1046) dragonfx válasza God Vazzeg (#1045) üzenetére


dragonfx
veterán

hát az tényleg nem jó..tégy helyére csövet... :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1047) Eagl3 válasza dragonfx (#1046) üzenetére


Eagl3
veterán

Valamivel hangosabb lesz ha áthidalja y-nal. Az enyémnek jót tett :) picit erősebb is.

(#1048) dragonfx válasza Eagl3 (#1047) üzenetére


dragonfx
veterán

sejhető jah..lehet majd ha enyémnek is lesz vaami baja az lesz vagy gázgyorsító...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1049) God Vazzeg válasza dragonfx (#1046) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Inkább másik gyári középdob lesz, nem akarom hogy hangosodjon.. Így is elég már :D

(#1050) Eagl3 válasza God Vazzeg (#1049) üzenetére


Eagl3
veterán

Azért annyira nem hangos mitha lyukas lenne :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.