Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) erikke17


erikke17
őstag

Szerintetek hogy mutatna sötét ablakokkal? [link] Dilemmába kerültem :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#30002) MPowerPH válasza erikke17 (#30001) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mivel csak a hatsot, es a hatso oldalablakokat sotetitheted, igy semmi extrat nem latok benne. :)

Don't Tread On Me

(#30003) zsolt1225 válasza erikke17 (#30001) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Szerintem minden autónak jól mutat a sötétítés és nem drága mulatság...

(#30004) B-L-A-C-K válasza zsolt1225 (#30003) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mindenkinek más az ízlése, de szerintem mivel csak hátra lehet engedély nélkül, így elég hülyén néz ki... Vagy az egész legyen sötétítve vagy semmi.

(#30005) szőröscica válasza B-L-A-C-K (#30004) üzenetére


szőröscica
addikt

Engem az autóban ülve zavar, hogy sötét van benne, egy ilyet követve pedig szintén zavar, hogy nem lehet átlátni rajta, olyan mintha egy furgon menne előttem. Szerintem közlekedésbiztonsági szempontból nem nyerő a sötétítés, de ez az én magánvéleményem.

[ Szerkesztve ]

(#30006) cOxeR válasza szőröscica (#30005) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem sötétítve van a hátsó fele a kocsinak, engem nem zavar a kilátásban semennyire, még este se különösebben, bár tény, hogy azért nem úgy látsz ki belőle sötétben, mint egy sima üvegen át.
A magánvéleményed amúgy teljesen jogos, de aránylag kevés esetben kell "átnézni" egy kocsin, főleg ha az emberek követési távolságot tartanak és értelmesen használják az autót... amíg jobbra tartani nem tud az emberek nagy többsége, az indexet nem tudják kirakni akkor amikor kell és minden zokszó nélkül közlekednek forgalom elől elzárt területen, addig ez a sötétítés elenyésző veszélyt jelent.

(#30007) Möhe válasza erikke17 (#30001) üzenetére


Möhe
addikt

jól
nekem kicsit több mint 1 éve 40k volt

(#30008) CharlieDrop válasza cOxeR (#30006) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja, előző autómon a legdurvább skyfol volt hátul és oldalt, semmit sem zavart, egy picit este tolatáskor, de minimálisat, ja így nem volt értelme a fényre sötétedő belső tükörnek :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#30009) ADAM1337 válasza erikke17 (#30001) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szép a kicsike, ütne amúgy. :K

(#30010) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A 3-as BMW leszerepelt a fenyszoro teszten.

Ugye, mit papolok en mar egy ideje. Sz@rok a fenyszorok, nalam pl. a tompitott meg okes, de a tavolsagi az erotlen. Nagy blamazs ez a gyartonak, mert meg a led -es fenyszoroval is halovany a teljesitmenye.
Kar, hogy erre nem forditanak nagyobb hangsulyt. Arra van esz, hogy onmagatol bealljon, meg kiguruljon a gep, de a fenyszoro fejlesztesre mar nem futja. Biztosan felallitanek egy normat, es nem engednem gyartasba azokat a tipusokat, amik nem teljesitik. Sot, a rendesen megtervezett, intelligens led -es fenyszorot is kotelezove tennem, mert nagyon nem mind1, hogy ejszaka mit latsz magad elott, sok eletet megmentene ez is.

Don't Tread On Me

(#30011) H.Ezredes válasza MPowerPH (#30010) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Azért ez így nem igaz... A BMW Xenon-ja jó !!!! De egy használt kocsinál ha a foncsor már szétégett szar és az izzó is már használt erősén és még nincs is jól beállítva a lámpa soha nem is fog jól világítani... 1M-el nincs probléma pl mert 30E Km-van benne a fényszórója patent... Nincs szétégve belül bemattulva stb....Persze neki van még automatic high-beams is... Egyébként a LED-es új tesztautóknak jók a lámpái abszolút a hetes Laserlight-os lámpája meg mindent vitt.... A halogén egy forintot nem ér de soha nem is ért.... A régi hetesünkbe is kéne már foglalkozni a lámpával mert abban is gyatrán világít.... De pl télen "újítottam" föl egy FL előtti E39 lámpát újrafoncsorozás projektor és lámpa tisztítás új búra talán új izzó és makulátlan volt utána sötétbe. Nagyon elégedett voltam vele.... Egyébként a BMW LED lámpája volt tesztgyőztes is akkor WTF ?!?!? :DDD

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#30012) Kenny88


Kenny88
tag

Helo meg tudja mondani hogy mitol ment a fogyasztasom 7.7 korul volt regen most raneztem most meg 11-12L
nem hajtom szinte 3000 ig porgetem. Olvstam hogy a legtomeg mero befolyalsolhatja ezert raduktam a kocsit INPA-ra es nem mutatott erteket a legtomeg meronel:[link] ez aszt jelenti hogy meg halt vagy csak nem erzekeli a jelet? Esetleg mashogy lehet tesztelni hogy jo-e? A kocsi az e90 320i

(#30013) erikke17 válasza MPowerPH (#30002) üzenetére


erikke17
őstag

Természetesen csak a hátsót :) Miért mi baj vele? :D

Möhe - Kb olyan árra számítok én is szombaton visszük haverral neki ismerőse csinálja már évek óta bizonylattal :)

ADAM1337 - Köszi! :) Akkor szerintem belevágok :D

Csak kiváncsi voltam egy pár tag véleményére, ugyebár ajtókeret króm avégett gondoltam nem e fog bután kinézni :S

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#30014) stickermajom válasza MPowerPH (#30010) üzenetére


stickermajom
addikt

E46-nál a halogén nem tudom milyen lehet, de én a bi-xenonnal nagyon meg vagyok elégedve. Miatta döntöttem el, hogy nekem ezentúl csak xenonos autóm lesz, annyira megszerettem. A távolságihoz ugye a H7-et is felkapcsolja a lamellák elmozdítása mellett, így lehet lézerkardozni az éjszakában. :DDD

Amúgy igazad van a normával kapcsolatban, valami kéne.

(#30015) ADAM1337 válasza erikke17 (#30013) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Utcánkba áll egy, krómos díszléces e39 touring, gyönyörű besötétítve, nem M-es csomag de nagyon egyben van.

(#30016) negro válasza B-L-A-C-K (#30004) üzenetére


negro
őstag

hatra is kell engedely am ha nem gyarilag sotititett az uveg.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#30017) B-L-A-C-K válasza negro (#30016) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt se tudtam, vagyis régen nem kellett csak előre.

(#30018) #56573440 válasza B-L-A-C-K (#30017) üzenetére


#56573440
törölt tag

előre szerintem soha se lehetett. mármint amióta én tudom biztos tilos bármilyen sötétítés.

(#30019) B-L-A-C-K válasza #56573440 (#30018) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De lehet vagy lehetett (még pár éve) csak orvosi papír kell hozzá hogy a szemed miatt kell.

(#30020) MPowerPH válasza B-L-A-C-K (#30019) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most is lehet. Pl. ha viszel papirt, hogy naperzekeny vagy, akkor mehet a sotetites. Meg a szelvedo felso resze is lehozhato, amig nem zavar a kilatasban.

Mod: Igen, jol. Csak annyiban javitottalak, hogy nem a szem miatt. Arra van kulon specko szemuveg. Ellenben a naperzekenyseg eleg gaz dolog. Egyik ismerosom ebben szenved, es neki az autojan is specko folia van korben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#30021) B-L-A-C-K válasza MPowerPH (#30020) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor csak jól tudtam...

(#30022) negro


negro
őstag

Jo hat ezek ilyen extrem esetek, hogy lehet elore is megoldani legalban is de normal esetben nem lehet elol semmi. Hatra meg ha teszel oda is kell matrca, milyen tipusu, mekkora fenyatereszto, stb. Illetve mubizonylat hozza. Ha ez nincs, muszakin siman belekotnek. Nekem van es kertek is mindig csak ezert tudom.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#30023) #56573440 válasza B-L-A-C-K (#30021) üzenetére


#56573440
törölt tag

ohh ezt a kiskaput nem is ismertem :DDD

(#30024) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Haverral lemostuk a kocsikat :)
Gondolkozom, hogy kéne egy 4-5 cm ültetés, főleg elől, eléggé magasnak néz ki...

(#30025) whitezo88 válasza zsolt1225 (#30024) üzenetére


whitezo88
nagyúr

valóban az gyárilag, anno én is gondolkoztam, de így is szétbassza a pesti út a futóművet, úgy meg pláne...

(#30026) Eyesis válasza zsolt1225 (#30024) üzenetére


Eyesis
őstag

Pöpec a kecó is :)

Eyesis

(#30027) yodamester10


yodamester10
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a sok infót de nekem nagyon szervizigényes a bmw.
Marad ez

(#30028) S. Szabi válasza yodamester10 (#30027) üzenetére


S. Szabi
őstag

Miből gondolod, hogy az a Volvo, főleg azzal a motorral (Peugeot-Citroën) kevésbé lesz az? [link] :S

Milyen BMW-ket nézegettél konkrétan, hasonló árban?

[ Szerkesztve ]

(#30029) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Túl híg olajat elcsíphet a turbó? Full terhelésen, 20 fok volt.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#30030) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Olvasgatom itt hogy E60-asokra évi 600 ezer rámegy...Ez abban az esetben is értendő ha veszek egyet, kicseréltetek benne minden olyat amit ki kell, akkor is? Persze a normális kötelező szervizelést megkapná, és évi 30 ezernél nem mennek többet.

(#30031) yodamester10 válasza S. Szabi (#30028) üzenetére


yodamester10
őstag

Itt a környékünkön senki nem akar bmw-t szerelni,peugeot szerelő ismerős meg van,de nem csak ez a fő szempont.

(#30032) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Fürcsizés.... :C


►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#30033) Eyesis válasza B-L-A-C-K (#30030) üzenetére


Eyesis
őstag

Nekem nagyon mélyről indult az E60-asom karrierje, nagyon sokat kellett rá költenem, de én mindent rendbe tetettem rajta.
Eleinte még az évi 600-nak is örültem volna :) Most már majdnem egy éve nem kellet rá költenem szinte semmit. Kérdés mit értesz bele az évi 600-ba. Ha az üzemanyagot, ablakmosó folyadékot, mosást is, akkor gondban lennél egy új autóval is szerintem. Én nagyon ritkán járok vele, akkor is többnyire vidékre a rokonokhoz, és a havi 1 teli tankot nem szoktam megúszni.
Most viszont kinéz egy ékszíj és görgőinek a cseréje.

Eyesis

(#30034) B-L-A-C-K válasza Eyesis (#30033) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Természetesen csak a szervizelési költséget értem ez alatt. :)

(#30035) Eyesis válasza B-L-A-C-K (#30034) üzenetére


Eyesis
őstag

Szerintem ez attól is függ, hogy milyen betegségeken esett már át a kicsike... Pl, ha már volt kettőstömegű csere, akkor az nem várható havonta :) Szóval nekem 2 év alatt eddig átlag 50ezer, de mondom nekem MINDENT kellett javítani már szinte.

Eyesis

(#30036) MPeter87 válasza B-L-A-C-K (#30034) üzenetére


MPeter87
őstag

Ne cigóktól vedd, akik bontott légszűrőt vesznek hozzá ;] és nézesd át vétel előtt hozzáértő szerelővel. Ha nem engedik átnézetni, hagyd ott. Egyik kereskedésnél azt mondták, mikor az átvizsgálást kérdeztem, hogy mindent ki akarnának rajta cseréltetni, úgyhogy nem kellene.. Gondolom véletlenül.. Az ilyennel nem szabad foglalkozni.

(#30037) ADAM1337 válasza H.Ezredes (#30032) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez E30/E34 ?
Bár az E30-nál a biztosítékok és a túlfolyó máshol vannak, akkor e34 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#30038) B-L-A-C-K válasza MPeter87 (#30036) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze, ezek alapok dolgok nálam, mondjuk még odébb van a vásár, de már puhatolózok mit lenne érdemes, na még 1-2 évre kellene majd csak, addig bírja ki...:)

(#30039) CharlieDrop válasza Eyesis (#30033) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor lassan összeáll a vas? :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#30040) MPeter87 válasza Eyesis (#30033) üzenetére


MPeter87
őstag

Megkérdezhetem, hogy neked mikori, milyen motoros és miket költöttél rá eddig?

(#30041) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák ez micsoda?

Ki lett cserélve a kartergázcső, onnan jó sok ilyen trutyi kijött, egy időre el is tűnt ez, most azonban levette az olajsapkát, hogy megnézzem és megint ott van ez a "krém" szerűség.

E46 318i N46

[ Szerkesztve ]

(#30042) S. Szabi válasza KaiotEch (#30041) üzenetére


S. Szabi
őstag

(Nem válasz akart lenni)

Üdv!

E90 facelift esetében vannak olyan jellemző problémák, amik később előjöhetnek? Amire érdemes figyelni, néha ellenőrizni? (E90 318i facelift, sedan, kézi váltó, 2009-es, 78 000 km van benne, most eladás előtt volt nagy szervizen, motor olaj + szűrők cseréje, gyertya csere, benzin szűrő is, diffiben is olaj csere, lehet a váltóban is, azt nem is néztem, fékek stb. ellenőrizve, szerviz könyvben minden szépen lepecsételve, meg addig is vezetve volt rendesen)

Valahol olvastam, hogy esetleg a kuplunggal lehetnek később problémák.
Valami gumicső vagy ilyesmi elöregedésre mire kell figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#30043) H.Ezredes válasza ADAM1337 (#30037) üzenetére


H.Ezredes
őstag

E28 :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#30044) tibby74 válasza KaiotEch (#30041) üzenetére


tibby74
csendes tag

sajnos ez hengerfejesnek néz ki!

(#30045) KaiotEch válasza tibby74 (#30044) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor a víz is felforrna meg még 30 dolog lenne mellette. Utánaolvasva, sok helyen fellelhető, hogy sajnos attól, van hogy rövidtávon járok, és így csapódik le.

Amikor hosszabb távon megyek (legalábbis nemrég) pályáztam, miegymás, akkor ez kb eltűnik.

(#30046) H.Ezredes: Köszönöm szépen a válaszodat! :R

[ Szerkesztve ]

(#30046) H.Ezredes válasza KaiotEch (#30045) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Tipikusan rövid távokon jelentkezik ez. De nem kell félni semmi baja nem lesz. De ha főleg rövid távokat mész 1x 1x mindenképp menj vele többet !!

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#30047) tibby74 válasza KaiotEch (#30045) üzenetére


tibby74
csendes tag

a rövid távot nem írtad:9akkor szerencséd van.

(#30048) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Iphone 7

(#30049) JanR


JanR
addikt

E46 benzin automataja mennyire ajanlott? :) Vagy inkabb kerulendo?

(#30050) CharlieDrop válasza JanR (#30049) üzenetére


CharlieDrop
veterán

olyat akartam volna, csak amikor kerestem nem volt :S

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.