Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) Tsebacsi válasza urban racer (#64000) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mert van pofájuk egyre többet kérni, mert van aki kénytelen kifizetni, mert "kell" a beálló vagy fedett garázs. Tudom, kereslet-kínálat, de ilyenkor inkább a nyerészkedés jut eszembe... (ne vedd magadra nem rád gondolok)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64002) kardkovacsi válasza Tsebacsi (#63997) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Jó, de 6-8 millát sajnálunk egy garázsra egyszer kifizetni de 10-20-at egy autóra nem, pedig az cserélődik X évente. Mert kb. ez a helyzet.
Amúgy a garázst utálják építeni a kivitelezők mert négyzetméter árban ott van ahol egy lakás közben meg senki se akar érte fizetni.

(#64003) kardkovacsi válasza Tsebacsi (#64001) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Nincs itt szerintem semmilyen nyerészkedés. Egyet sem építenének ha nem lenne kötelező lakásonként legalább egyet építeni. Mennyi egy nm lakás ára? 1M, Budapesten már nagyon sok helyen annyi. Akkor meg egy 2.5x5M-es teremgarázs beálló ára meg 12.5M-re jön ki és akkor az oda vezető utakról nem is beszéltünk mert ugye azt is meg kell építeni, plusz mivel a legtöbb helyen föld alá rakják a homlokzat miatt, ezért plusz földmunka (ez kurva drága főleg a városban), plusz szigetelés.

[ Szerkesztve ]

(#64004) Tsebacsi válasza kardkovacsi (#64003) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem értem miért kerül ennyibe? Miért annyi a nm-e mint egy lakásnak? Ez egy garázs, nem lakás funkciója van. Mondom, szvsz el van menve rossz irányba az egész.
Az meg, hogy kötelezve vannak garázs építésre pont azért van, hogy ne mindenki az utcán álljon. Mindjárt szegény építtetőt fogom sajnálni, hogy munka van vele basszameg :C :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64005) kardkovacsi válasza Tsebacsi (#64004) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

A probléma ott van, hogy onnan próbálod megfogni, hogy a lakás értékesebb, de közben meg ugyanannyi anyag kell egy garázsba is, de nézzük:
Van telek rész rá? Van. Van szerkezeti rész? Van. Kell villamosság hozzá? Kell. Van burkolat? Van. Nincs teljes gépészet (szellőztetés itt is kell, sőt) de ennyi, cserébe lényegesen rosszabb a nem eladható nm per az eladható nm, az utak sokat elvisznek.
Sok helyen még a föld alá is kell vinni mivel a legtöbb épület magassága korlátos. Az még eleve sokkal drágább mint a sima épület ár a földmunka meg szigetelés miatt.
Egy családi háznál is ha akarsz garázst akkor bizony annak a költsége ház négyzetméter ár költségben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#64006) Tsebacsi válasza kardkovacsi (#64005) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak arra tudok gondolni, hogy valamiért régebben nem ilyen áron volt egy garázs egy társasháznál, de még egy családi háznál sem, de hát a világ nem mindig arra változik, amerre jó lenne neki (vagy nekünk).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64007) kardkovacsi válasza Tsebacsi (#64006) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Egyről van infóm. Anyámék békás mögötti társasházi részen 2.1M-ért vettek garázst 2000-ben. Azok most olyan 7M körül vannak. A lakás 19.6M volt az meg ilyen 70M. Én nem látom a nagy árváltozást, arányaiban.

(#64008) KAMELOT válasza kardkovacsi (#63995) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan erről van szó amit írsz. :) Nálunk egy kinti parkoló hely (nem garázs) bérlése 3000€/ év.

Tsebacsi: A házadat amikor megépíted, előtte telket veszel. Az sem olcsó mulatság. Nálunk 400 m2 sima telek--50.000€ és akkor hol van a ház meg a bútorok :U

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#64009) kardkovacsi válasza KAMELOT (#64008) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Akkor az olcsó telek :) Ennyiért már nem nagyon kapsz semmit Budapest környékén vagy akkor sok 10 km-et kell menned.
A budapesti agglomerációban amúgy totál felrobbantak a telek árak, mert 15 éve nem volt szinte egy parcellázás sem.

(#64010) Tsebacsi válasza kardkovacsi (#64009) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Áhh, a 16. kerület szélét azért tologatták az elmúlt 10 éveben kifele, sőt a Kardosfa utca másik felét most szabdalták fel 2-3 éve, és építik a házakat mint a hülye...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64011) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nálunk sem kapsz már 20 misi alatt semmit. Vagyis a földes utcákban,ahol semmi közmű,csak villany. Kb polski fér el,olyan keskeny az út. Összeteszem a kezem,hogy sikerült egy 43 m2-es lakást megvenni,még jó áron. Ma már esélytelen lenne bármit is venni. Vagy ha nagyra vágyok,akkor mehetek ki faluba,de már ott is 20 misi egy topis ház és azt is újítsd fel. Aztán lehet kocsikázni hajnalban... :W :(

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64012) vedini


vedini
őstag

Bikas park, vahot, uj epitesu tarhashaz, melygarazs parkolo 6.5m, elektromos kiallassal 7.5, lakas 48nm, amerikai konyha plusz egy halo 6x millio, mire mentunk csak zughelyeken volt szabad lakas, pikk-pakk elkapkodtak

Nem is nagyon hallottam meg ilyen konstrukciot, de mindegyik lakast butorozva adtak...

workworkwork...

(#64013) kardkovacsi válasza vedini (#64012) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Mostanság ez a divat. A szomszéd ikerházat is úgy adták, hogy kvázi be volt bútorozva.
Aztán ingatlan piacon otthon lévő ismerős mondta, hogy így sokkal jobb. Mert nem kell vacakolni a felhasználókkal, hogy milyen burkolat, milyen ez, milyen az. Építőnek sokkal könnyebb és még mondhatja is, hogy tessék itt van készen, hozzad bőröndöd, nem kell semmivel se foglalkozni csak élvezni az újat.

(#64014) CharlieDrop válasza kardkovacsi (#64013) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja. Tegnap szívtunk ilyenekkel. Pfff

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#64015) cOxeR válasza vedini (#64012) üzenetére


cOxeR
Ármester

Inkább az aggasztó, hogy kiköltözik Bp-ről is sok ember, de a jelenleg 60-70M házakhoz nincs garázs és a telek 3-400m2. Kint állnak ugyanúgy az utcán… vagy a nyeles-telken vonatoznak.
Ha vendégek jönnek a környéken, többször volt már, hogy előttünk állnak, 2-4 autóval mert itt van egyedül hely, most nem izgat, de ha parkosítom a kinti részt, tuti elzavarom őket.
Nekem feltétel volt a garázs (dupla garázs meg az álom volt), meg a nagy telek, simán ha kell be tud állni 4-5 auto telken belül…
Egy nyamvadt elektromos töltőt is nehéz lesz kiépíteni a szomszédoknak.
Meg épülnek sorra vásárlás után a fedett beállok hozza építve a szomszéd kerítéshez - illegálisan persze - mert bőven túllépik a megengedett beépítési területet…
Aztan mikor eső után árvíz van megy a csodálkozás, mert nincs földfelület se szikkasztó se esőelvezetés…

[ Szerkesztve ]

(#64016) Shadowbull válasza KAMELOT (#64008) üzenetére


Shadowbull
addikt

400nm 50e? Nem írtál el egy nullát? Bár fel milláért is olcsó lenne.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#64017) cOxeR válasza Shadowbull (#64016) üzenetére


cOxeR
Ármester

50k eur, azaz 18M Ft.

(#64018) Shadowbull válasza cOxeR (#64017) üzenetére


Shadowbull
addikt

Tudom. Mi 2009 végén vettük a telket (3as sorház) akkor volt 1000 Eur/nm a telekár.
Most legalább 2.000, de inkább több.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#64019) Tsebacsi válasza cOxeR (#64015) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Zöld területre (fű pl. vagy virágok) és autóbeállóba nem parkolhat be idegen autós (zöld területre meg senki) más kérdés hogy az önkormi éppen milyen kedvében van és kit zsanettoz meg érte és kit nem...
Nekem herótom van attól, hogy a saját pénzen építtetett beállómat 4-ből 3 szomszéd rendszeresen használja megfordulásra, már széttörték az aszfalt és a térkő közötti betonsáv egy részét és azt várom mikor fog emiatt a térkő is kimozdulni. Persze a szép szó nem számít, mert a tipikus mantra megy: "Közterület"
A jegyző baszik válaszolni, hogy ha tönkremegy, kinek a költsége a helyreállítás (elvégre közterület) de meg sem lepődök ezen sem...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64020) cOxeR válasza Tsebacsi (#64019) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezekkel a dolgokkal nem tudsz mit tenni… temérdek ilyet látok, hogy nem fér el a teherautó a személy mellett az úton, simán felmegy a térkőre és ezerrel megy tovább, én meg lelassítok, elengedem ha valaki jön és nem hajtok rá… pedig nem teherrel járok, aztán a tulaj meg nem érti a szegélykő miért van összetörve meg kiforgatva a helyéről.
Saroktelken vagyunk, az utca végén olyan 20-30 ház épül jelenleg is, az összes teher levágja a kanyart majdnem egészen az árkunk széléig… nem zavarja őket semennyire.
Önkormányzat mindenre is szarik itt is, állandóan kérdezek, mit lehet mit nem… de határozott válasz nincs, legyen törvényileg megfelelő… de igazából vállalás amit be kellene tartani/tartatni az sosincs.

(#64021) Tsebacsi válasza cOxeR (#64020) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:((( :( Sajnálom.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64022) urban racer válasza cOxeR (#64020) üzenetére


urban racer
senior tag

Tudom, mi nagyon "vad" vidék vagyunk, de itt az ilyen helyekre követ raknak. Mármint egy sziklát, és hopp, nem megy át senki, nem parkol fel senki oda. Volt olyan, hogy elvitték a köveket, odébbrakták. Aztán lett egyre nagyobb a kő, míg végül senki nem tudja elvinni. :C

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#64023) Tsebacsi válasza urban racer (#64022) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is ilyet tennék ki, ha nem ott lenne a kihajtóm is :D
lehet valami automata parkolásgátló lesz belőle, aztán várom a feljelentést a seggfejektől. :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64024) urban racer válasza Tsebacsi (#64023) üzenetére


urban racer
senior tag

Kihajtó 2 szélére 1-1 kő? Esetleg az útra valami hasonló megoldás? Nekem az egyik legnagyobb útépítő cég aszfaltozta a bejárómat, biztos vállalnak festést :D

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#64025) Tsebacsi válasza urban racer (#64024) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Fő gond, hogy ráhajtanak a drágák, majdnem neki a kapunak, napjában fejenként van, hogy 4-5x... Konkrétan a kapu elé kéne egy ilyen: [link] Csak ez egy nagy valami... Mármint összecsukva is akadályozhat, ha csak felállok a beállómra (ami mondjuk ritka).

Ez van előttem, a bal oldal a mienk, a képen látszik, a betonszegély jobb oldala már széttöredezett. Na azóta már majdnem a fele...

Persze first world problem, de asszony eléggé háklis miatta, és ha az asszony hányklis, akkor nincs mit tenni...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64026) urban racer válasza Tsebacsi (#64025) üzenetére


urban racer
senior tag

Totál megértem, ki ne lenne az... Én egyszer eltoltam egy kocsit, ami beállt a kapum elé :C
Kicsit félek, ha veszprémben elkezdődik az ekf őrület, akkor nem lesz parkoló, és a belvárosi fizetőparkoló megkerülők lassan átszivárognak a mi utcánkba. Bármi akadályozót választasz, mindenképp olyat keress, ami elég erős, lehetőleg 1m3 beton fogja, hogy teherautó se tudja kidönteni vagy bárki elvinni ;]
Szerk.: a gyeprács folytatásában parkolnak, párhuzamosan a kaputok síkjára?

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#64027) Tsebacsi válasza urban racer (#64026) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem parkolnak elénk szerencsére, hanem a "kedves" szomszédok használják a mi széles, kényelmes beállónkat megfordulásra, mikor megérkeznek a saját portájukhoz... Van aki naponta 5x pörög itt meg előttünk, mert idemegy-odamegy.
Ha heti 1-2 alkalom lenne leszarnám elhiheted, de napi 5 egyiktől, 2 másiktól, plusz az eltévedt józsi és a vendég gizi, és máris 7 év alatt szétment a beállóm eleje...
Az ikerszomszéd szarik rá, mert ő elköltözik, aki meg jön, még nem tudja milyen jó helyre érkezik :P
Ha válaszolna az önkormi, hogy akkor kinek a költsége, az jó lenne, mert ha nem az enyém, akkor csak bejelentem, de ha az enyém, akkor itt vér fog folyni :(
Anno ez ilyen volt, nem tudom akkor micsináltak "szegények", biztos el kellett menni az utca végéig, vagy használni a saját beállójukat...

Szóval nekem olyan cucc kell, ami az autóbeállómat védi, de mobilis, azaz ha jövök vagy hozzám jön vendég, akkor oda tudjon állni.
És persze az "illetéktelen" ne tudja hipphopp felkapni elvinni.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64028) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok, Fóti Zolit ismeri valaki, vagy van valakinek tapasztalata vele?

(#64029) urban racer válasza Tsebacsi (#64027) üzenetére


urban racer
senior tag

Mit szólsz ahhoz, ha merőlegesen a beállótokra 1 vagy 2 elválasztó betont tennétek?
Ilyesmit: [link] Akkor kiállni kitudtok, nincs semmi mozgó valami, cserébe nem tudnak forgolódni.
Valahogy így:

szerk.: esetleg beton virágláda?

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#64030) kardkovacsi válasza urban racer (#64029) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Az összes településen be kéne vezetni, éjszaka nincs autó a ház előtt. Pont.
Lehet havonta 1-2 kivételt engedélyezni, de tartós utcán parkolás nincs vagy megveheti 30e per hó. Ez már pont az a költség amiért megéri beállót csinálni a telken belül.
Ugye családi házaknál az is probléma, hogy sokan megveszik, megcsinálják a házat aztán eltelik pár év majd a garázs hirtelen szoba lesz, az autó meg kikerül az utcára.

(#64031) Tsebacsi válasza urban racer (#64029) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A bejelölt, piros vonalak közötti rész a szomszédé, az nem érdekel :D A miénk balra van tőle a zöldhulladékos zsák felé :) A bal piros vonal és a zsákot "átvágó" fehér csík közötti a mienk. Elválasztó sáv nem megoldott és balesetveszélyes lenne, ráadásul mindenben IS akadályozna engem is, meg a "kedves" ikerszomszédot is. Nehéz eset vagyok tudom :U :B
Fogalmam sincs a kitett kukán/zöldhulladékos zsákon kívül mivel lehetne kevésbé kívánatossá tenni ezt a sávot a forgalom számára... A kukák tologatás meg nem csak kényelmetlen, de kicsit gáz és valahol szabálytalan is (rendelet szerint nem tárolhatod kint a kukádat közterületen a szállítási időszakon kívül)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64032) urban racer válasza kardkovacsi (#64030) üzenetére


urban racer
senior tag

Abszolút adom. Nekem soha nincs autó az utcán, kb 8-9 autó elférne telken belül térkövön vagy garázsban. Leggyakrabban a 2 hely a garázsban, a garázstól balra és jobbra keresztbe 1-1 hely és a garázs előtti placc van használva. Múlt héten pl bmw benn, hajó mellette, garázstól jobbra keresztbe az ügyfél e39, céges autó a garázs előtt.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#64033) kardkovacsi válasza urban racer (#64032) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

és hol van a napelem erről a fasza tetőről :) ?

(#64034) urban racer válasza kardkovacsi (#64033) üzenetére


urban racer
senior tag

Hallod, és ne bszon szét az ideg? :W
Az utcában nem megfelelő a villamos rendszer. Azt hiszem 3 vagy 5 éven belül köteles az eon korrigálni, mert beadtam igénybejelentést. Veszprém, kvázi belváros. A napelemes sem hitte el, zergebasztafalván sem volt ilyen gond.
szerk.: 3 év

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#64035) cOxeR válasza kardkovacsi (#64030) üzenetére


cOxeR
Ármester

Amúgy ez nem rossz, de ennél sajnos kardinálisabb dolgokat se tudnak átvinni, pl a rohadék földkábelen menjen az áram, ne a levegőbe kelljen néznem a kábeldzsungelt.
előttem van azért közterület bőven... ezért szeretnek ideállni. :D 250m2, igaz a kerítés sincs jó helyen, de majd előbbre jövünk ha lesz keret cserélni ezt a drótot.

[ Szerkesztve ]

(#64036) Mr X válasza Tsebacsi (#64031) üzenetére


Mr X
veterán

Hogy ez mennyire ismerős... Velünk pont szemben egy általános iskola van. Nem győzzük elzavarni a parasztokat. Az összes hülye a kapu elé parkol, nehogy a gyereknek sétálnia kelljen 10 métert.

(#64037) cOxeR válasza urban racer (#64034) üzenetére


cOxeR
Ármester

3x25A a max elérhető? Mondjuk én szeretném egész maxig feltolni, bár kétlem, hogy a 3x80A menni fog.
Arra lehetne akasztani később egy 50kw-os töltőt, amiből lehetne egy kis pénzt is szerezni.
Nálunk meg mikro áramszünetek vannak… én is küzdök a szolgáltatóval, meg az Önkormányzattal, mert az egész városban ez van és nem lépnek fel ellene.

(#64038) Chris0321 válasza cOxeR (#64035) üzenetére


Chris0321
addikt

Ültess sövényt, plusz pár fát. Nekünk is van az utcán fa pedig nem nagyon szoktak oda parkolni de legalább árnyékol is. Most akarunk pirosvirágú galagonyát venni kinntre, az elfér a légvezeték alatt is és szép terebélyes.

(#64039) chess001 válasza Chris0321 (#64038) üzenetére


chess001
aktív tag

Egyszerűbb kirakni egy Parkolási díj táblázatot és akkor mindenki elkerüli majd ;P

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#64040) cOxeR válasza Chris0321 (#64038) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálunk nincs semmi, mert földkábelen jön minden is, szóval bármekkora méret mehet. Vörös/fekete fenyőt szeretnék, meg van jó pár bevált növény (bugás hortenzia, macska menta) - van kintre előkészítve egy csepegtető kör is, de van fontosabb bőven előtte. Sorrend kb napelem/kerítés/térkő. Most épp a garázst próbálom befejezni szigetelni/vakolni/színezni.

(#64041) urban racer válasza cOxeR (#64037) üzenetére


urban racer
senior tag

nem, csak 3x25-el ugrottam neki. Azt gondoltam, hogy elég lesz, de aztán elb elrontották a hőszivattyú rendelést... 3 helyett 1 fázist eszik, ha nagyon hideg van és rásegít a fűtőbetét, akkor már nem elég :/
Összesen 132 A elérhető, most van folyamatban a H tarifa: 3x25+1x32 lesz.

Szerintem lakosságiban max 3x63A lehet. Legalábbis nagyon sok helyen az a vízválasztó.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#64042) urban racer válasza cOxeR (#64040) üzenetére


urban racer
senior tag

Há! Gyenge vagy! Nekem van saját villanyoszlopom :D Tényleg. Nem engedték felbontani az aszfaltot(még nem volt 5 éves), a földben meg gáz volt, úgyhogy nem lehetett lőni se. Le se aszfaltozhatták volna az utat, mert nekem nem volt bevezetve a csatorna-de természetesen a térképen úgy volt jelölve, mintha lenne. Most írom le utoljára: Veszprém belváros! A csatorna meg lett oldva okosan, lett csatornám és még fizetni se kellett-hivatalosan-. A villany viszont nem: 2017ben 60 ezerért vettem villanyoszlopot. De jó szolgálatot tesz, ezen van bekötve a digi optika, 2 kamera is van rajta meg egy refi. Az építkezés elején már volt netem, tök jó timelapse videó lett belőle :DD

BTW az egész utca olyan, mint egy pókháló... keresztbe-kasul mindenhol Q kábelek :W

szerk.: én Leylandi ciprust ültettem az építkezés elején, tavaly már a tetejéből vágtam vissza-2,5 méteren. Belül tiszta sűrű, folyamatosan metszettem és tápszereztem, hogy gyorsabban és sűrűbbre nőjön.

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#64043) Tsebacsi válasza Mr X (#64036) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Uhhh nem irigyellek. Sajnos van az a gyerekes szülőfajta, aki azt hiszi, hogy azonnal felsőbbrendű létforma lett, amint sikeresen kipottyantott x+1 porontyot. Nem a szülőket bántom ezzel, hanem ezeket a hülyéket. :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64044) Chris0321 válasza chess001 (#64039) üzenetére


Chris0321
addikt

Vagy feljelentenek.

cOxeR: Úgy láttam, már 5.000 ft körül lehet venni fekete fefnyő csemetét. Az nem olyan nagy összeg és pár évnek el kell telnie míg megnő így érdemes hamar beszerezni. Mi nemrég ültettünk tuját, az nő mint a bolondgomba ha locsolja az ember de annak is kell 3-5 év mire lesz valamekkora magassága.

(#64045) cOxeR válasza Chris0321 (#64044) üzenetére


cOxeR
Ármester

3-4 métereseket néztem, mert nagyon lassan nő, de az ugye drága is… de lehet marad a kicsi, mert erre aztán végképp nincs értelme költeni, közterületre ugye.

(#64046) urban racer válasza Mr X (#64036) üzenetére


urban racer
senior tag

A mi utcánkban magánovi van. Van egy csak, nagyon megjegyeztem... Google mapson lemértem, 351 méterre lakik-nem légvonalban-az ovitól. Merci CLAval hordja a gyereket oviba-majd megy haza :DDD Igen, ezen a távon.
De a környék mindig tele van Porsche panameraval, teslakkal meg minden jósággal, katasztrófálisan leparkolva. Egyik ügyfelem az ovitól pár házra lakik, akar kiállni a garázsból, ott ál egy kocsi. Odaszól, hogy vigye már innen a szarát, erre visszaszól anyu, hogy pár perc csak, mindjárt jövök. :DDD :W Szegény úgy lefagyott, köpni-nyelni nem tudott :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#64047) urban racer válasza cOxeR (#64045) üzenetére


urban racer
senior tag

Anyáméknál a sor smargdfenyő pusztult ki. Nem bírták a kutyavizeletet. :(

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#64048) cOxeR


cOxeR
Ármester

Ki kapa meg? :) - jó buta lett az új befizetési módszer
Ilyenkor azért örülök a választásnak, jövőre már a másik is “csak” 27k lesz.

(#64049) KAMELOT válasza cOxeR (#64048) üzenetére


KAMELOT
titán

Éves adó a kocsira? :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#64050) Tsebacsi válasza urban racer (#64046) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ilyet írt más is, sőt ebből volt valami balhé is, hogy a faszi már annyira kivolt ettől, hogy mindenki előtte parkolt "csak 5 percre", amit elviekben a kurvajó kresz enged is. Ez tök nonszensz, én agyhúgykövet kapnék az fix...
Gondold el, odaáll valaki, kiteszi a csemetét, beugrik a postára, stb. akármi, elmegy 5 perc múlva, de azonnal odaáll más, mert hopp egy hely, újabb 5 perc, majd megint, és megint. Te meg ott pislogsz és nem tudsz elmenni/beállni a saját házadba. :C
Ja még annyi: volt nemrég 1 hét, azon belül 3 nap, mikor a szembe szomszéd zöld területének szélére álltam 1-1 órára, ahol térkő van pont ilyen esetre, mert a mi beállónk annyira tele volt falevéllel, hogy előtte el kellett sepernem, mielőtt beállok. Ezt 1 hét múlva visszakaptam, hogy ők simán megfordulhatnak előttem, mert közterület, de én az Ő közterületére úgy parkoltam 3x1 órát, hogy nem kértem tőle engedélyt (nem kapu beálló, út széle!!!). :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.