Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) Shadowbull válasza Gsx-rr (#70982) üzenetére


Shadowbull
addikt

"A földbe álltak a Volkswagen villanyautó eladásai?"

Kérdezi Bíró Balázs, ismert Tesla-propagandista. A válasz meg is érkezett:
Az első félévben a VW BEV eladásai 50%-ot emelkedtek a tavalyi évhez képest.

Hát akkor erről ennyit.

[link]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#71002) brumi1024


brumi1024
veterán

(#71003) brumi1024 válasza Shadowbull (#71001) üzenetére


brumi1024
veterán

A ceges marketinganyag sok mindent elbir, a befektetok miatt muszaj szep szamokat mutatni, de a CEO-val tenyleg megtortent az interview.

De ha kicsit kontextusba helyezzuk ezeket a szamokat, a Tesla csak Europaban eladott 138 ezer autot ugyanezen idoszak alatt (vs 141 ezer VAG worldwide), ami nem is a legerosebb piaca, egyetlen gyarto 3 modellel, nem egy konszern, es mint ismert joval nagyobb haszonkulccsal dolgozik (plane a VAG-hoz kepest, ahol gondok vannak a platform gazdasagossagaval). USA-ban erre rajott meg 181 ezer eladas, ami jol mutatja, hogy tenyleg gondok vannak.

Illetve ki szamit a marketinganyagban vevonek? A vegfelhasznalo, vagy a szalon is?

[ Szerkesztve ]

(#71004) kardkovacsi válasza Henry1990 (#71000) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Én úgy tudom nem csak kijelző méret a különbség hanem más a hardver is mögöttük. F30-nál biztos, tehát másik fejegység kell, kijelzővel együtt meg gondolom a programozás hozzá. Vannak itthon akik csinálnak ilyen retrofitet, kérdezz esetleg rá.
Itt van egy F30 komplett navi upgradejéhez való cuccok.

(#71005) Bmx válasza Henry1990 (#71000) üzenetére


Bmx
tag

Facebook csoportokban ilyen ~200k körüli összegekkel dobálóznak a komplett mutatványért..

(#71006) Shadowbull válasza brumi1024 (#71003) üzenetére


Shadowbull
addikt

"141 ezer VAG worldwide"

Azt remélem tudod hogy a VW nem ennyi autót adott el valójában.
A világ nem csak BEVből áll, sőt.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#71007) brumi1024 válasza Shadowbull (#71006) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudom, de a BEV eladásokról panaszkodott a CEO, és pont ők azok, akik a német trióból a leginkább elhanyagolják a belsőégésű vonalat.

[ Szerkesztve ]

(#71008) Newlachka válasza Henry1990 (#71000) üzenetére


Newlachka
őstag

lehet, keresd [ŐT]

[ Szerkesztve ]

(#71009) vedini válasza brumi1024 (#71002) üzenetére


vedini
őstag

Jo volt vegignezni a generaciokat, meglepoen jot ment az f90 hatso kerekkel, a reprezentativ mintahoz kellett egy bekrepalas is 😀
Ha jol tudom V8 mar nem lesz sajna, igy talan be is zarult a kor, G60 M60 mar mas liga... :(

workworkwork...

(#71010) brumi1024 válasza vedini (#71009) üzenetére


brumi1024
veterán

De a következő M5 (G90) V8 lesz (csak hibrid), az XM-hez hasonló hajtáslánccal.

[ Szerkesztve ]

(#71011) Ck.


Ck.
addikt

Újabb állat: [link]

(#71012) Bmx válasza Ck. (#71011) üzenetére


Bmx
tag

"Újabb" - 7 hónapos

(#71013) Ck. válasza Bmx (#71012) üzenetére


Ck.
addikt

Nekem most dobta fel a góógle...a véleményemen nem változtat, óriási hibát követnek el mind a gyártók, mind az adott országok jogi szabályozása. Egyrészt, hogy ilyen teljesítményű autókat legyártanak közúti használatra, másrészt, hogy a legtöbb országban semmilyen különleges, extra feltételhez nem kötött az ilyen autók legális vezetése.

[ Szerkesztve ]

(#71014) tasiadam válasza vedini (#71009) üzenetére


tasiadam
veterán

Szerintem nem sokan panaszkodnanak egy sor6+amper miatt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71015) vedini válasza tasiadam (#71014) üzenetére


vedini
őstag

Nah igen, viszont plusz 3-500kg

mas:
Savjaban maradt, hol itt a hiba ;]
[link]

workworkwork...

(#71016) brumi1024 válasza vedini (#71015) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem biztos amugy, hogy lesz 3-500kg, pl X7 - XM vonatkozasban a V8-ak kozt ~100 kg van: X7 M60: 2 675 vs XM: 2 785.

(#71017) vedini válasza brumi1024 (#71016) üzenetére


vedini
őstag

Jah tenyleg... kis akku pakkal lesz, neztem a 63GT vs 63GT E-nel 260kg a difi

workworkwork...

(#71018) FIREBLADE78 válasza vedini (#71015) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szerintem direkt így akarta. Én is így szoktam néha ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71019) nincsnév007 válasza vedini (#71015) üzenetére


nincsnév007
őstag

Nem értem mi a baj, lehet elfelejtette vissza kapcsolni a móka gombot, rosszabb minőségü lehet az autó gumija, bármi. Hisz már az elején látszódik hogy nem szándékozik driftelni, ez egy enyhe megcsúszás, vízes az út ;]

(#71020) vedini válasza nincsnév007 (#71019) üzenetére


vedini
őstag

Ami tetszik a cikkben, hogy a vegen irja nem lehet tudni veletlenul csuszott meg vagy direkt driftezni szeretett volna, azert makja van, hogy nem volt jardaszegely

FIREBLADE78: egyebkent felmerult bennem, hogy haver vette fel...

workworkwork...

(#71021) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Egy F15 BMW-be (2017-es), nagy navis, hogy lehet megoldani a CarPlay-? Gondolom van több út, érdekelne, hogy kinek mi vált be a leginkább?
(Felhívtam a BMW-t is, ígértek visszahívást, de gondolom ők olyan 3 millióért meg is oldanák :D ).

Azt néztem, hogy vannak ilyen USB-s bluetoothos adapterek, amik ezt elvileg tudják :F meg láttam neten, ilyen mindenféle Garázs Bt.-t, aki szétszedi, kicseréli a fejegységet meg stb., de ennyit nem szeretnék vele maceráskodni, inkább valami egyszerűbb megoldás lenne jó, ha van ilyen.
:R

(#71022) Fr3eWar válasza Fr3eWar (#70325) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ma hívtam a kecskeméti bmw-t, hogy nézzék át az EGR környékét, mert reggel bedobott egy alacsony hűtőfolyadék szint üzenetet (hónapok óta minimum jel alatt volt egy kicsivel, de nem töltöttem rá direkt, figyeltem a fogyást, kb 1-2 hetente ránéztem).
Két hónapja (05.17.-én) hívtam őket hogy visszahívás stb, rakjanak listára a cserére.
Most hétvégén jöttem haza olaszból egy 1800km-es körről, azóta eltelt 3 nap, nem volt semmi, ma bedobta a hibát, kb az utazás előtti szinthez képest ~1cm-el alacsonyabb a folyadékszint.
Kezdhetek rettegni? :((( Kurva anyjukba tart ennyi ideig az alkatrészgyártás, évek óta szar van a palacsintájukba, egy apple le tud gyártatni havi 20millió telefont, egy BMW nem tud 1milla EGR-t csináltatni 4-5 év alatt...

A telefonba a szervizes emberke, hátőő úúú, jövő hét kedden 1-re be tudok menni az átvizsgálásra? Kb 1 órát fog tartani. Addig ne nagyon erőltessem az autót stb,
Nagyon remélem, hogy addig akasztanak a polcról valahonnan egy alkatrészt, és ki is cserélik, hogy legalább egy pár hónapig nyugodtan aludjak.
(B47 - G31)

[ Szerkesztve ]

(#71023) vedini válasza Fr3eWar (#71022) üzenetére


vedini
őstag

Hany km van a verdaban? Voltal mar diohejas tisztitason? Nekem 143e van benne, szombaton indulok szinten olasz, ~2500km, asszem nekem 2 eve oktober korul raneztek az egr-re, lehet kerni a cserejet?

workworkwork...

(#71024) Fr3eWar válasza vedini (#71023) üzenetére


Fr3eWar
őstag

155K
Nem volt még diózás, 1 éve vettük 125K-val, olajcsere fékfolyadék csere (normál szervíz) volt kb 15K-val ezelőtt.

Visszahívás lekérdezés
Ide dobd be az alvázszámot, és dobja ha van rá.
Nekem ez van most:

"A jármű nyitott műszaki akcióban érintett. Kérjük, ide kattintva, a "szükséges szervizbeavatkozás" ("service as required") lehetőséget kiválasztva foglaljon online szervizidőpontot a járművéhez, vagy további információkért vegye fel itt a kapcsolatot márkakereskedőjével. Műszakiakció-kód: 0011150700"

amire jelentkeztem is

(#71025) vedini válasza Fr3eWar (#71024) üzenetére


vedini
őstag

A koszi, ezredes mindig megnezi ha van visszahivas, megneztem azert es nincs jelenleg.
Tervezem a diozast kov olajcserekor, meg valszeg egyben hutokazetta tisztitas, ne kelljen annyiszor megbontani...

mennyire voltak dugok, minden siman ment?

workworkwork...

(#71026) FIREBLADE78 válasza Declare (#71021) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nálam is ez van. Hiába full digitális,nagy navi stb és no carplay. Használom a gyárit. Az legalább mutat,mond mindent.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71027) Fr3eWar válasza vedini (#71025) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Kifelé minden jó volt, nulla dugó, M7 is járható volt.

Visszafelé Szombaton jöttünk az szopó volt, sokszor 70-80-al Udine-ig, ott sok német, svájci elment északnak, kicsit tisztult a fogtalom, szlovénia egész járható, ljubjanát délről kerülük mindkét irányból. Maribor előtt bedugult, egyik program alapján inkább átvágtunk a városon -20p-ért.

Aztán a rémálom Magyarország volt, gyötrelmes állóra lassítások talán fonyód körül le is mentünk egy szakaszon a pályáról, mert ott is 32percel rövidebbet írt.

(#71028) FIREBLADE78 válasza Fr3eWar (#71022) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nálam hónapokkal ezelőtt kidobta h egr rossz stb vagyis hívjam a szervizt. Hívom és pufi elküldött h nem az van az üzenetben,hogy csere. Figyeljem... Ok...

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71029) kardkovacsi válasza Declare (#71021) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Csak az NBT EVO az ami tudja a Carplayt azaz iDrive 6. Előzőre nem tudod felrakni. A Carplay elég erőforrás igényes, valószínűleg előző se szoftver sem hardver oldalról nem tudná kezelni a Carplayt.

(#71030) kardkovacsi


kardkovacsi
senior tag

A nem megy a villany témához. Bár ez Merci [link] de még régen se volt jellemző, hogy egy demó autóra 34% kedvezményt adjanak a listaárból.

(#71031) vedini válasza kardkovacsi (#71030) üzenetére


vedini
őstag

Csak erdekessegkeppen 1km potom 3888FT plusz az aram ;]
Fr3eWar: koszi az infot, vasarnap Lellerol este 10-kor indultam f1-re ertem haza :O

workworkwork...

(#71032) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Isten áldja az ülésszellőztetést

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71033) Declare válasza kardkovacsi (#71029) üzenetére


Declare
őstag

Köszi!

Neten azt találtam, hogy elvileg NBT EVO az 2016 tól van az F15-ben. Hogy tudom kideríteni, hogy mi van nekem?

(#71034) Declare válasza FIREBLADE78 (#71026) üzenetére


Declare
őstag

Hát csak a gyári navi, az pont nem mutat normálisan dugót, rendőrt, terelést stb... előző autómba volt és nagyon jó dolog, megy a waze, telefonkihangosító, közben meg mehet a streamelt zene....persze lehet élni minden nélkül, de nekem most nagyon hiányzik.

Azért durva, hogy ennyit megy előre a technika, hogy ma veszel egy suzukit és megy benne a carplay, egy 4-5 éves X5, meg ezt nem tudja :D

[ Szerkesztve ]

(#71035) nincsnév007 válasza Declare (#71034) üzenetére


nincsnév007
őstag

Dacia Springünk is tudja :D

(#71036) Declare válasza nincsnév007 (#71035) üzenetére


Declare
őstag

Amúgy most itt az infóitok által oda jutottam, hogy elvileg NBT EVO kellene hogy legyen az autóban, az meg elvileg frissíthető idrive 6 ra, amire pedig elvileg fel frissíthető a carplay :D írtam a BMW-nek, kíváncsi vagyok...elérhető e a Dacia Spring multimédiás szintje :D

(#71037) kardkovacsi válasza Declare (#71033) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Csempés a jó.

(#71038) kardkovacsi válasza Declare (#71034) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

"Azért durva, hogy ennyit megy előre a technika, hogy ma veszel egy suzukit és megy benne a carplay, egy 4-5 éves X5, meg ezt nem tudja :D" - ugye az autógyártókra jellemző, hogy az utolsó filléren is takarékoskodnak így ha nem kell nagyobb számítási kapacitás akkor 5 euróért simán berakják a sokkal régebbi elektronikát, amivel még pont elmegy a dolog.
A másik oldalról meg 7 év az azért elég sok idő IT dolgokban. A 7 éves ultra highend mérnököknek szánt laptopomat (akkoriban 1,5M+áfa volt a listaára, nyilván nem ennyiért vettem :) ) most épp lemossa egy alsó kategóriás gép. Sebességben biztos.

[ Szerkesztve ]

(#71039) aero. válasza kardkovacsi (#71038) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A Carplay/AA-t 2016-ban indították el, és flottul megy azokban az autókban mai napig. A BMW később reagált, 17-18 körül, Android Auto pedig csak 2020-ban.

Amúgy minden megoldható, léteznek emulátorok, 2011-es Mercibe én is szereltem, a gyári rendszer mellett ment.

[ Szerkesztve ]

(#71040) FIREBLADE78 válasza Declare (#71036) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mikori a gyártás? Miénk is 2017-es,de 16 végi gyártás. Szerintem nincs is benne az evo. :( Sünt stb nem mond. Nem kell rohanni :)

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71041) kardkovacsi válasza aero. (#71039) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Azokban igen :) én arra gondoltam, hogy a régebbi hardverek egyszerűen nem bírják el. Az enyémen is látszik, hogy ha megy a carplay akkor a sima navi tetű lassú lesz, az útvonal számolás nagyságrendekkel rosszabb. Mondjuk nem is használom mert nem kell.

(#71042) kardkovacsi válasza FIREBLADE78 (#71040) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Változó melyik modellbe mikor rakták be. Ismerős 2017-es év végi F30-ban már van, de az i3 pl. csak 2018 végén vagy 2019 elején kapta talán meg.
A curved display (iDrive 8) se ment mindenbe egyből, i4 azzal ment, de a párja a sima négyes meg az előző iDrive 7-el.

(#71043) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nagy gond lehet a Bömösnél ha ingyen adogatják az extrát ix1,ix-re.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71044) nincsnév007 válasza FIREBLADE78 (#71043) üzenetére


nincsnév007
őstag

Milyen extrát?

(#71045) FIREBLADE78 válasza nincsnév007 (#71044) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Fejből nem tudom. Bmw.hu. Asszem m csomag stb

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71046) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!

Közeljövőben meg szeretnèm lépni magam egy autóval.
Pl, egy ilyennel( esetleg ezzel):[link]
Igazából, a motorja èrdekelne, mennyire megbízható, vagy milyen nagy szervizes költségek merülhetnek fel.
Maga az autó nagyon tetszik, sőt, ez mèg kombiban is nagyon jól nèz ki :K .

Van mèg 1-2 off autó ami tetszik, - Golf GTI, Arteon, Giulia- de leginkább, a BMW 320i, vagy a GTI az esèlyes.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#71047) kardkovacsi válasza FIREBLADE78 (#71043) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Vagy csak visszatér a régi világ, amikor többször ősszel ingyen adták az x drive-ot, vagy mondjuk a 330e esetén már megjelenéskor összeraktak egy csomagot amiben alapáron volt a Sport line (akkor még volt talán), az ülésfűtés, meg még pár extra. Meg voltak demó autók (egy időben azt se rendelhettek a dílerek, nem tudom most mi van) stb.

(#71048) FIREBLADE78 válasza kardkovacsi (#71047) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Bár úgy lenne.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71049) kardkovacsi válasza FIREBLADE78 (#71048) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Nézd ezek sok év alatt kialakult értékesítési módszerek voltak. A COVID ezt is felborította, de azért nem hiszem ha vége a végtelen keresletnek nem fognak visszatérni a régi rendszerhez. A keresletnek pedig vége van, még valószínűleg sok autó van a csőben, egy ideig a demó autó készlet feltöltés is elvisz majd a gyártásból jó sok slotot. Kell hozzá idő mire visszaállunk teljesen.

(#71050) vedini


vedini
őstag

Ep test ep lelek, nyaralas elott kiglancoltattam a verdat ;)

video:
[link]

kepek:
before: [kép] [kép] after: [kép]

es meg par: [kép] [kép] [kép]

workworkwork...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.