Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) SpeedR válasza dragonfx (#3999) üzenetére


SpeedR
őstag

A linkelt e36-tal kapcsolatban:

"viszont van rajta m-pack"

Valami bodykit van rajta, de hogy nem gyári M-packet az szinte biztos. Érdekes továbbá, hogy egy 25i-n miért egy csöves a kipuff ?
További vevőriasztó tényezők: gagyi hatású hátsó lámpák, olcsó kinézetű szárny, machiált óracsoport (fehér skálázás?), racsing pedálsor, utángyártottnak tűnő visszapillantó tükör. (lehet hogy gyári?)
Valamint a fényképek sem túl jók. Miért nem tisztán van lefotózva? A bőrbelső jónak tűnik (M3), de miért van rajta az a piros huzat a fejtámla körül?

Egyébként mindenezek ellenére lehet, hogy nagyon egyben van az autó és kedvező vétel ennyiért. (km futás nincs feltüntetve)
A 323i tetszik. Jól néz ki ezzel a bodykittel, pedig a gyári megoldások híve vagyok.
Remélem nem lesz sértődés Fonzy, mert ez csak az én véleményem, és ugye nem lehet mindenki ízlése egyforma.

[ Szerkesztve ]

(#4002) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Alpinanak voltak 2.7 L-es motorjai kb. 200 LE-vel

Tiszta Windows rendes ház

(#4003) SpeedR válasza Gyok2 (#4002) üzenetére


SpeedR
őstag

Igen, de az nem gyári BMW. :)
Egyébként az Alpina belarakta a 3,5-ös sorhatost is az E30 kasztniba.
Valamint volt egy excluziv gyári E30 333i széria kizárólag a dél-afrika részére, de ebből talán néhány száz ha készült.

[ Szerkesztve ]

(#4004) Eagl3 válasza SpeedR (#4001) üzenetére


Eagl3
veterán

Egyet értek.
Csak nem akartam leírni mert mindig én írom ezt, a végén még megszólnak :D
Sztem drága is egyébként.

(#4005) MPowerPH válasza SpeedR (#3995) üzenetére


MPowerPH
félisten

Figy, ilyen téren igazad van. De a visszapillantóból meg lehet állapítani, ki is vezeti az autót. Meg bocsássa már meg az isten, 140 -nél engem senki ne villogjon le, főleg nem úgy, hogy egészen bemászik a seggembe. Én mindig megadtam neki a lehetőséget, hogy elmenjen mellettem, ki se vettem 5. -ből. Egyszerűen nem élt vele. :DDD
Biztos ilyet nem pont szép dolog csinálni, de az ilyen villogtatós, seggbemászós sofőröket rendre kell utasítani. Én mindig megcsinálom... De nem csak az ilyenekkel. Utálom, ha úgy előznek meg, hogy fékeznem kell, mert a szembejövő miatt nem férne el. Olyankor is elkap a méreg, és azt se hagyom annyiban.

Don't Tread On Me

(#4006) _Fonzy_ válasza _Fonzy_ (#3994) üzenetére


_Fonzy_
tag

199.000 Ft-ért is oda adom a kis E30-at...

Keskin kt7 Full krom 17 col felni eladó 150.000 Ft vagy autó csere eddig az árig.
A kocsit még megtartom:) mármint a fekete E36-ot :B

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4007) hoby36 válasza _Fonzy_ (#4006) üzenetére


hoby36
senior tag

Nagyon szép az E36! :Y

A logikában semmi sem véletlen!

(#4008) _Fonzy_ válasza hoby36 (#4007) üzenetére


_Fonzy_
tag

köszi:) építgetjük, de sajna a felnitöl megkel válnom...majd nyáron veszek 4 ugyan ilyet :P

(#4009) zolikaDB válasza SpeedR (#4000) üzenetére


zolikaDB
veterán

91-esnek nemnagyon van értelme, max a Trabikba! De ez fura, csupán az injektor hiánya miatt alapvetően gyengébb egy 200 ccm-el nagyobb moci?

(#4010) SpeedR válasza zolikaDB (#4009) üzenetére


SpeedR
őstag

91 oktános benzint ma már nem nagyon kapni, de nyugodtan beleönthető az eta motorokba, sőt az USA-ban általános 87-88 oktános benyával is jól működnek elvileg.
Nem az injektor hiánya miatt gyengébb (egyébként természetesen van benne injektor), hanem mert direkt ilyenre tervezték. (economy verzió) Bővebben itt.
Az ETA motorok egyébként az IS motorokkal állnak éles ellentétben. Az olasz piacra készült 320is elég vadállatnak számított a kis 2 literes pörgős 192 lovas motorjával, de a 318is sem szégyenkezhet a maga 140 pacijával.

(#4011) Manitou


Manitou
addikt

Egy 20 év körüli 750-esnek hogy alakul a fogyasztása városban? Óvatosan menve :D

(#4012) MPowerPH válasza Manitou (#4011) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh... :Y Hááát, merész. Én eddig E38 750i -ben utaztam, az átlagban 18l -t evett. Városban szvsz 20 fölött lennél vele. :U

Don't Tread On Me

(#4013) Boxer001 válasza MPowerPH (#4012) üzenetére


Boxer001
veterán

:Y Nesze neked Manitou. :DDD Gázt bele. :D

(#4014) SpeedR válasza Manitou (#4011) üzenetére


SpeedR
őstag

Inkább 740i-t vegyél! Lényegesen olcsóbb fenntartani, de majdnem úgy megy mint a 750i. Persze ha beleszerelmesedtél a V12 sima járásába és gyönyörű hangjába, akkor nincs menekvés. :DD

(#4015) Vandit.


Vandit.
addikt

Mindegyik gyúrós patkány bmw-t akar? :( ;]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4016) Boxer001 válasza Vandit. (#4015) üzenetére


Boxer001
veterán

Én nem, meg Manitou is csak álmodozik. ;] De ő se akarja majd a fél fizetését folyton kocsira elverni. :D Több esze van, mint neked. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4017) Manitou válasza MPowerPH (#4012) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor ez kilőve, nem mintha kevesebbre gondoltam volna :)
Láttam egy 750-est elég jó árban, de gondolom nem is megvenni nehéz, hanem fenntartani.

Boxer téved, mert 318 vagy 320-as benzinest még lehet vennék is :U

Nekem a régebbi BMW-k jobban tetszenek, mint az újjak, valamiért :F

(#4018) MPowerPH válasza Manitou (#4017) üzenetére


MPowerPH
félisten

Am, a V12 tényleg pótolhatatlan élményt tud nyújtani, eszméletlenül szépen jár, és olyan hangja van, hogy egy auto buzi elélvez tőle. :DDD Hátmég ha lepadlózod 1-2 -ben... Kívülről eszméletlen. :Y

De erről MadV12 tudna beszélni, neki 850CSi -je van. :K

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4019) dragonfx válasza SpeedR (#4001) üzenetére


dragonfx
veterán

teso nézd meg jobban... a felni, tükör, első/hátsó lökös, szárny, küszöb..mind gyári m-es azon az e36on...ne tévesszen mega rossz fotó..és hogy a lippe és a diffuzor rész is fényezve van...azoknak tényleg feketének kéne lennie.

a fekete e36os milyen mocis??..egy ültetés elférne rá :B

Manitou akár e30at vagy e36ot veszel 2.0ás mocisat vegyél.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4020) MPowerPH válasza dragonfx (#4019) üzenetére


MPowerPH
félisten

E36 -ból 28 -as mocisat vegyen. :P ;)

Don't Tread On Me

(#4021) dragonfx válasza MPowerPH (#4020) üzenetére


dragonfx
veterán

de akkor az téged odacsap mert lesz vagy 150 kiló előnyöm :C :P

meglátjuk..lehet elég a 2.0ás is.kéne jó fogyi.....erre az e36 328 vagy az e46 320 alkalmas jelenlegi infoim szerint....e36 320 azért bekap ám....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4022) MPowerPH válasza dragonfx (#4021) üzenetére


MPowerPH
félisten

Már melyik kap be? Az E36 320? :)) A sima E36 328i se fogna meg, max. jönne utánam. Chip sokat dob ám a mocin nálam is, főlegalacsony fordulaton. :U

Azért azt nem tagadom, hogy ár én is szeretnék cserélni. Egyfolytában nézelődök, hátha találok valami erősebb gépet. És nem csak márkán belül keresgélek. :N

[...] :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4023) _Fonzy_ válasza dragonfx (#4019) üzenetére


_Fonzy_
tag

A Fekete E36-ba 2000-es moci dübörög:)
Ültetés? igen... tavaj kinéztünk egy K&W álitható sport futóművet. Meg is vettük volna, ha nem pillantjuk meg a Keskin felnit :U

A 25i-t pedig így vettük, erröl nem tudok mit mondani. Egyszer belecsúsztunk egy árokba, azóta biztosra tudom, hogy az első lökös (M3) utángyártott+ toldat :DDD
A Gyári "kicsit" drágább...

(#4024) dragonfx válasza MPowerPH (#4022) üzenetére


dragonfx
veterán

súly miatt de vagy akkor jönne a chip nekem is azon nem mulhat :DD

e36 320 persze hogy nem.

Az ültetés többet dobott volna mint a felni van jo itthoni felni is olcsóbban és jól néz ki ültetésre is maradt volna.

Kicsit?..kb 4x :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4025) zolikaDB válasza MPowerPH (#4022) üzenetére


zolikaDB
veterán

Audi V8, quattro, 4.2 :DDD De ott a 635 CSi, cápa!

(#4026) MPowerPH válasza dragonfx (#4024) üzenetére


MPowerPH
félisten

És Dragon.. Életben maradnál egy E36 328i -ben? :)) Csak azért kérdezem, mert ennek a 316i -nek is szoktad nyomni rendesen. Ha ezt a 28 -assal csinálod, könnyen balul sülhet el.
Nekem is nehéz volt átszokni a 2.0 -ás Mondeo után erre, mert az elején mindig túlpörgettem, túl sok volt a padló és a visszaváltás. A Mondeonál kellett is, hogy menjen is... De itt életveszély volt.:D

Don't Tread On Me

(#4027) _Fonzy_ válasza _Fonzy_ (#4006) üzenetére


_Fonzy_
tag

(#4028) Eagl3 válasza _Fonzy_ (#4027) üzenetére


Eagl3
veterán

:Y
Ez a csúnya felni ilyen drága? :D

(#4029) _Fonzy_ válasza Eagl3 (#4028) üzenetére


_Fonzy_
tag

nhát jah :P 1,5 éve 88ezer-ért vettem darabját(gumival együtt) :B Nagyon keveset futott, úgymond kiállitási darab volt. Rengetegen megcsodálták ;]

[ Szerkesztve ]

(#4030) SpeedR válasza _Fonzy_ (#4027) üzenetére


SpeedR
őstag

Jó, felni, jó ár. A Keskin azért elég jó márka, nem kínai gagyifelni.
Milyen gumi van rajta és mennyi profil?

(#4031) Vangelis válasza _Fonzy_ (#4029) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Megcsodálták mért olyan drága:D?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4032) dragonfx válasza MPowerPH (#4026) üzenetére


dragonfx
veterán

1 darabig biztos.de lehet a 2.8as annyit eszik mint a 2.0ás akkor mér ne.nehéz lenne átszokni tuti.
de asr megfog nem?utolsó szériákba volt.e36ba is.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4033) MPowerPH válasza dragonfx (#4032) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megfogni megfog... De minden autoval be lehet sokallni. :)

Don't Tread On Me

(#4034) _Fonzy_ válasza SpeedR (#4030) üzenetére


_Fonzy_
tag

ige zsír márka. Német ;] am már a gumikat eladtam a Felniröl (225/45 R17 Falken) picit lufisak voltak szvsz... jobb lett volna 45 helyett 35öst venni, de majd...
Ugyanilyen felnit akarok majd venni, ha vége lesz nálam a válságnak :P , de 18col és 9,5-sbe 245/35/R18-as.. még nemtom milyen márkáju Gumikkal.. Azt mondták, hogy E36 alá még befér..

Vangelis: A minőséget meg kell fizetni :U :C

[ Szerkesztve ]

(#4035) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Hello mindenkinek!
Én is erős késztetést érzek, hogy csatlakozzam a klubhoz, de sajnos elég lehangolóak eddig az élményeim:
a kiszemelt típus E30 325i lenne, de félmillió környékén elég lepusztult darabokat láttam eddig, úgyhogy a próbakör is kimaradt eddig.
Ha tud valaki jó ajánlatot ne tarsa magában. Én is néztem az arany 325i-t, de ahhoz még sokat kell spórolnom...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#4036) dragonfx


dragonfx
veterán

nekem ebbe a hidegbe pláne hogy reggel és este rövid távokra használóm városba bivaly sokat eszik a verda...normális ez?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4037) hoby36 válasza dragonfx (#4036) üzenetére


hoby36
senior tag

Biztos :K nekem is sokat zabál így.

A logikában semmi sem véletlen!

(#4038) MPowerPH válasza dragonfx (#4036) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem is. Megoldás, hűtőrács elé valami takarót, gyorsabban felmelegszik. :K

Don't Tread On Me

(#4039) Vangelis válasza hoby36 (#4037) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem 8 lite így is... én nem raktam semmit...
jó a termosztát:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4040) Vangelis válasza MPowerPH (#4038) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Esetleg gyújtson alá:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4041) dragonfx válasza MPowerPH (#4038) üzenetére


dragonfx
veterán

és utána felforr ha leforgatom kicsit. :DDD ..meg rárakoma fűtést...igen nekem irto nyitott elől...e36ba a hütrács és a lökös merevítő közé nincs valami szürű szélfogó dolog...mintha az első törés előtt lett volna ott valami..csak azóta ugye nincs ott.

bmw001...csak városba neked mennyit eszik így télvíz idején?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4042) MPowerPH válasza dragonfx (#4041) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem forr fel. :) Télen jó megoldás, én is nézegettem ilyen takaró lemezt. Annyi levegőt kap még így is. Nyáron a 40C -ban sem forr fel. ;)
Csak városban? Hát... Nekem addig van gond, ameddig nem melegszik fel. Közúton kb. 20km kell ahhoz, hogy meleg legyen a motor, ami ugye nagyon sok. Így városban szerintem 13 körül enne, hideg motorral, de a 14 se kizárt. :(
Így vidéki utakon még 9 alatt maradok hideg motorral is. Viszont melegen már nincs gond, nagyon jó a fogyim mostanában, főleg a szerviz után. :K

Am hidegen minden auto így viselkedik. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4043) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Tegnap nyomtam tele a bömit, 8/100
ma nyomtam tele a suzukit 10.5/100

Ki érti ezt:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4044) MPowerPH válasza Vangelis (#4043) üzenetére


MPowerPH
félisten

Suzuki.... :U

Don't Tread On Me

(#4045) dragonfx válasza Vangelis (#4043) üzenetére


dragonfx
veterán

1.0 splash???
zsír új??
egyre többet eszik???

akkor ehhez képest ha az én 12éves vasam eszik 12 ilyen időben azfaxa.és kussolok.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4046) Boxer001 válasza dragonfx (#4045) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem akarok beleszólni, de megteszem. :D Most kivételesen a jószándék feléd... ;], szóval többször olvastam már, hogy túl sokat eszik a vasad. Szerintem nézesd meg valami szakival, mert marha sok még hidegben is a 12 liter az egyhatosodtól, szerintem. :U

(#4047) Vangelis válasza dragonfx (#4045) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szerviz szerint teljesen rendben van.... de nekem gyanus...

Egyre kevesebbet járok vele, 320i-m el jobban kijövök anyagilag... de hogy kinek fogom eladni.. hát fingom sincs:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4048) SpeedR válasza dragonfx (#4036) üzenetére


SpeedR
őstag

Aki zsír e30-ast szeretne most itt a lehetőség: link

Vangelis:
Az a 10,5L elég durva egy ekkora kis csettegőtől, vmi gubanc lesz ott sztem. Főleg ,ha a BMW, aznos használat mellett kevesebbet eszik...

[ Szerkesztve ]

(#4049) Vandit. válasza SpeedR (#4048) üzenetére


Vandit.
addikt

:C :R

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4050) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Valami tuti nem jó azzal a Suzukival. Egy 1.2 L-es Kalos eljár 5-6 L-ből.

Tiszta Windows rendes ház

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.