Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) molnarpeter válasza H.Ezredes (#49000) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Úgy emlékeztem, a vége felé már kevésbé volt tartós már az M47/57 vezérlése (értem ez alatt, hogy E90 van neki), viszont köszönöm a korrekciót, ez megnyugtató :R Visszaolvasva valószínű csak összefolyt a sok N és M mikor kerestem az infókat, my bad. :B

(#49002) davidsone


davidsone
addikt

Néha nemindulós 330-ra ezeket a hibakódokat dobta: P0302 henger 2 gyújtás kimaradás, P0304 henger 4 gyújtás kimaradás, P0600 soros kommunikációs kapcsolat.

Hol kéne elindulnom?

:R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49003) kenguru99 válasza davidsone (#48990) üzenetére


kenguru99
aktív tag

" 5 perc alatt be áll középre aztán ott is marad bármit is kap"

Azt csak hiszed. A mai autókban kamu vízhőmérő van, hogy ne idegesítse a tulajdonost azzal, hogy lássa ha meleg a motor. Ne kérdezd meg honnan tudom...
Ha szoktál csapatni a kocsival akkor életbevágó a motor egészsége érdekében egy valódi vízhőmérsékletet mutató egység beszerelése. Ha igényes vagy akkor egy olajhőmérséklet/nyomás műszer sem árt.

"Néha nemindulós 330-ra ezeket a hibakódokat dobta: P0302 henger 2 gyújtás kimaradás, P0304 henger 4 gyújtás kimaradás, P0600 soros kommunikációs kapcsolat."
Biztos gyújtáskimaradás? Nem égéskimaradás? Nagyon nem mindegy.

(#49004) davidsone válasza kenguru99 (#49003) üzenetére


davidsone
addikt

Ne ijesztgess :( Ezt nem is feltételezném de nem is tapasztalok ezzel kapcsolatban problémát.

Egyetlen hibajelenség van: eddig 3X nem indult. Most megint hibamentes menetteljesítménye, motorhang tökéletes. Nem tudom érdemes lenne kompressziót mérni v trafót v gyertyákat cserélni mert nagyon random csinálja aztán meg jó ideig minden rendben... :Y

Lehet Vezérműtengely holtpont jeladót kéne cserélni?

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49005) kenguru99 válasza davidsone (#49004) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Már az E36-on is olyan a vízhőmérő, hogy 75-105 fokig ki sem mozdul középről.

A Gyermán Zsolttal beszéltél? Csak azért mert nem érdemes találgatni. Vidd el hozzá, hogy nézze meg.

[ Szerkesztve ]

(#49006) davidsone válasza kenguru99 (#49005) üzenetére


davidsone
addikt

Még nem. Kevés szabadidőm van uh minél több lehetőséget ki akarok zárni mielőtt szakember látná. Vagy Ő rögtön lendítene az ügyön? :B

Az lesz a vége. Csak félek h amikor nem produkálja a hibát feleslegesen viszem el...

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49007) kenguru99 válasza davidsone (#49006) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Merre laksz?

(#49008) davidsone válasza kenguru99 (#49007) üzenetére


davidsone
addikt

XIII. ker váci, dózsánál

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49009) szimi57 válasza davidsone (#49002) üzenetére


szimi57
őstag

Cseréld meg a 2-es és 3-as trafót.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#49010) CharlieDrop válasza davidsone (#49006) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jobb ha ő nézi meg. Persze nem baj ha tudsz neki mondani valamit, de ne kezdj el találgatni, mert ha elviszed az erdőbe nagy szívás lehet belőle.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#49011) davidsone


davidsone
addikt

Kösz a tippeket!
Ja az lesz nem akarok kisérletezni...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49012) MoP_FX 57 válasza davidsone (#49011) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Szerintem úgy készülj, hogy bárhova viszed, jó eséllyel ott fogod hagyni az autót. Ha nagyon proaktív akarsz lenni, akkor felkészülsz azzal, hogy milyen kötelező szervízek voltak megejtve az autón a közelmúltban. Gondolok itt gyertyacserére, benzinszűrő cserére, és minden olyan alapvető időszakos karbantartásra, amikből el lehet indulni.

Ha tovább akarsz menni, akkor veszel/kérsz egy 2500 forintos bluetoothos OBDII scannert (ezzel az autóval ez még később is jól fog jönni), kitörlöd a hibakódokat, jársz vele, kiolvasod újra, feljegyzed, hogy mi jött vissza. Aztán miután megint nem indul, kiolvasod újra, és megnézed, akkor jött-e hozzá új. A mostani hibakódjaid közelsem biztos, hogy relevánsak. 4 működő hengerrel is menne az az autó, ereje nyilván nem lenne és alapjárat sem lenne a legszebb, de beindulna.

Ha ezekkel az információkkal mész el egy autódiagnosztához, akkor már sokat lendítesz a saját ügyeden.

+1: nyugalmi akkufeszültség, indítózás közben feszültség, akku milyen korú

[ Szerkesztve ]

(#49013) davidsone válasza MoP_FX 57 (#49012) üzenetére


davidsone
addikt

Köszi a tanácsokat!

Tegnap jött meg az obd cucc azzal olvastam ki az említett hibakódokat. Töröltem is. Akku rendben 12,2 indítás előt aztán 13... mikor beröffen. Kiváncsi leszek dob e új hibakódot...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49014) Ck. válasza Drago1 (#48984) üzenetére


Ck.
addikt

Köszi srácok, nem gondoltam volna, hogy a ledesbe már nem kell ez az úri huncutság.

(#49015) Ummon válasza CsigaGyilkos (#48963) üzenetére


Ummon
csendes tag

A fejegység cseréje kissé macerás. Elég mélyen integrálták a rendszerbe, így érdemes megtartani csak mondjuk át kell mozgatni a csomagratóba. Nem biztos, hogy megéri a felhajtást.

Hangszóróknál az a kérdés van-e magassugárzód a tükrök mellett és ha nincs akarsz-e. Ha nincs, de kell akkor a műanyag kávát is cserélni kell, ami amúgy nem nagy összeg. Ha nem kell, akkor mehet a koaxiális változat az ajtókárpitba.

Az ülés alatti mélynyomókat nem kötelező egyszerre cserélni az ajtóban lévőkkel, ha a költségvetés nem engedi.

(#49016) KAMELOT válasza davidsone (#49006) üzenetére


KAMELOT
titán

Minek találgatni meg kínlódni.?! Vidd el oda nézze át ő egyből fogja tudni a hibákat és hadd is ott csinálja meg.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49017) Zolom89


Zolom89
senior tag

E91 LCI jobb első ajtókárpit kapaszkodó csere érett lett, rendeltem egyet hozzá láttam is mikor rendeltem hogy van hozzá csavar meg ilyenek felfogatáshoz... mondom mielőtt szétszedem nézek egy videót hát akkor látom, hogy ez gyárilag nem csavaros, hanem a műanyag elem van elsütve a végén :D mondom micsoda ez most komoly?? Igaz a videón nem LCI van, de ne reménykedjek mi? :DD

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#49018) H.Ezredes válasza Zolom89 (#49017) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Sütve van gyárilag igen.....

(#48990) davidsone

Víz / olaj hőmérsékletet ne keverjük... Attól mert azt látod 5 perc után,hogy középen áll a víz azért 5 perc alatt nem melegszik be az egész rendszer illetve az olaj gyakorlatilag hideg.... Jóval több idő kell neki mire eléri az üzemi hőmérsékletet.....

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#49019) negro válasza KAMELOT (#48938) üzenetére


negro
őstag

:R

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#49020) aero. válasza H.Ezredes (#49018) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Főleg, hogy e46 75°C-nál lecövekel középre.:D

Egyszer néztem inpaval, m54-nél ekkor 56°C az olaj, 23 fokos külső hőmérséklet, városban.

[ Szerkesztve ]

(#49021) Möhe válasza aero. (#49020) üzenetére


Möhe
addikt

Ezért van nálam olaj hőfokmérő, a pillanatnyi fogyi helyett.

(#49022) negro válasza Möhe (#49021) üzenetére


negro
őstag

Jo M5 ben ez alap. Bar azon en meglepodtem, hogy tesom F11 30d -ben is van. En is hianyolom sajatbol de ez csak mezei E39 :)

BTW ahogy latom Coxer az ur most mar. Ki lehetne cserelni a bemutatkozoban a kepeket ezekre: [link] hsz(#48936) illetve

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#49023) aero. válasza Möhe (#49021) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Helyes.:)

negro: mindegyikben az van mar, f30 320d-ben is, nagyon helyesen.

[ Szerkesztve ]

(#49024) H.Ezredes válasza Möhe (#49021) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Ez lenne a normális.... pl F10-e is élő adatba néztem az olaj hőfokot 75C-nál 100-at mutatott a műszercsoporton........ De mindentől függetlenül sokkal jobb az olajhőfok mérő mint a víz.... Én is ki akarom cserélni a számlapot olyanra amin olajhőfokos és hozzá programozni csak gyártatni kell hozzá számlapot mert gyárilag nincs....

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#49025) KAMELOT válasza negro (#49022) üzenetére


KAMELOT
titán

ún. mezei vadállat :)

Más: már csak 2000€ hiányzik aztán irány 1 hónapos szerviz. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49026) cOxeR válasza negro (#49022) üzenetére


cOxeR
Ármester

Bárki írhat akár privibe is ilyennel, előbb észreveszem. ;)

(#49027) CharlieDrop válasza aero. (#49023) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem tudom. F20-ba hol keressem? :F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#49028) aero. válasza CharlieDrop (#49027) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sehol, abban a legalapabb cluster van.

(#49029) CharlieDrop válasza aero. (#49028) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor mégsem mindegyikben :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#49030) aero. válasza CharlieDrop (#49029) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jah, azt hittem irtam, hogy szinte.:D Valoszinuleg ezert is irtam 3-ast.

(#49031) crissprivat


crissprivat
senior tag

Sziasztok.
Nemsokára olajcsere is lesz a kocsimban,szeretnék segítséget kérni tőletek olajválasztás terén. Liqui Moly olajat néztem ki,csak nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb nekem. A kocsi egy 2006-os e90 330xd lenne.
Ezek az olajak lennének:

LIQUI MOLY LONGTIME HIGH TECH 5W-30
LIQUI MOLY TOP TEC 4200 5W-30
LIQUI MOLY TOP TEC 4600 5W-30

Mind a 3 típust ajánlja a gyártó a kocsimhoz,ezért sem tudom,hogy melyik lenne a legjobb. Esetleg vannak valakinek tapasztalatok ez ügyben? Amúgy 8-10e km cserélek olajat,ha ez számít valamit most.
Köszi a segítséget.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#49032) KAMELOT válasza crissprivat (#49031) üzenetére


KAMELOT
titán

Esetleg Motul 8100 X-clean 5W-30?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49033) aero. válasza crissprivat (#49031) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Olaj topik

[ Szerkesztve ]

(#49034) crissprivat válasza KAMELOT (#49032) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi,de most LM olajat szeretnék.
Rendben,körül nézek ott.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#49035) CharlieDrop válasza crissprivat (#49034) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ha 8000 alatt ledobod, akkor minek?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#49036) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

Sziasztok!

A vezető oldali ajtómnál megunta az együttműködést a gumikéder , erre valaki tudna nekem mondani egy cikkszámot ? köszönöm

f30 2013

[ Szerkesztve ]

(#49037) MoP_FX 57 válasza NyalokAA (#49036) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Realoem az alvázszámod beírásával megmondja a pontos cikkszámot.

(#49038) szabi325 válasza NyalokAA (#49036) üzenetére


szabi325
tag

Szilikonos ápolóval kenegetted vagy ezt hogy sikerült így előidézni?

(#49039) davidsone


davidsone
addikt

A gyújtás pillanatában mikor beröffen a gép normális h 10v köré esik az akku?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49040) kissusuly


kissusuly
csendes újonc

Sziasztok. E90 330d 2007-rol lenne szo. Hatso difibol hol lehet leengedni az olajat vagy kell egyatalan cserelni benne? Elore is koszi a segitseget.

(#49041) H.Ezredes válasza kissusuly (#49040) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Kell cserélni természetesen... BMW szerint lifetime ezért nem raknak leeresztőt csak feltöltőt..... Így ki kell szívi....

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#49042) kissusuly válasza H.Ezredes (#49041) üzenetére


kissusuly
csendes újonc

Ertem, koszi a segitseget :D

(#49043) kenguru99 válasza H.Ezredes (#49041) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Shadowbull majd úgy is megmagyarázza, hogy ez így fasza...

(#49044) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ha az ember venni akar egy hétvégi autót,ami 300+ lóerő és sok- sok évig akarja használni, kézi vagy automata váltósba tegye?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49045) Chris0321 válasza FIREBLADE78 (#49044) üzenetére


Chris0321
addikt

Ez szerintem inkább ízlés kérdése. Ha valaki ilyen autót vesz annak nem szokott gondot okozni kifizetni az esetleges javítást ha elromlik az automataváltó. Én személy szerint élményautónak kézi váltóst vennék mindenféleképpen, más épp azt élvezi ha az autómata vált helyette.

(#49046) Anubris válasza FIREBLADE78 (#49044) üzenetére


Anubris
őstag

Milyen jellegű hétvégi autót szeretnél?
Cabrio-ból sokan esküsznek a S2000, Mazda MX5 párosokra. Ezek manuálisak.
De lehet túl öregnek találnád a belsőt + nem mindenki szereti ezeket az alacsony kocsikat.
Az amcsi verdák (Mustang, Challanger) automaták. Nekem mondjuk azok is elég puritánok. Talán még a Camaro az Opeles belső miatt egy fokkal jobb.

(#49047) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Szívem szerint v8 mustang gt. De az lakás ára. Szóba jöhet 6-os bömös is. Vagy vmi régebbi M-es kocsi. Z4 m is bejövős. Mustang kvára szép kívülről,belülről okádék,de hang kárpótol illetve ahogy mondják a bemutató videóban most kell venni,mert pár év múlva már nem tudsz.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49048) SeniorTilla válasza FIREBLADE78 (#49044) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez így nagyon általános, ne így gondolkodj.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#49049) chess001 válasza FIREBLADE78 (#49044) üzenetére


chess001
aktív tag

Szerintem a feelingre érdemes rámenni-a túl régiek viszont nem kanyarodnak, fékeznek rendesen. Az elektromosok úgyis lenyomnak minden eddigit teljesítményben...
Szóval szivót+kézit. V8 corvette, vagy 911-ebből mondjuk lehet turbós is. :P

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#49050) NyalokAA válasza szabi325 (#49038) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Nem eddig csak vizes ronggyal töröltem mosás után , de ha kicseréljük biztos veszek valami sonax terméket és ápolom minden takarításkor , kedvezményesen 23 ezer Ft ez a darab gumi :D .... de itt-ott akár 100 eurót vagy 120 dollárt is elkérnek érte :o mindig van valami aprósàg nemrég az összes porvédőt cseréltem a lengéscsillapítókon , de úgy szét volt rohadva mind a 4 mintha valami 30 éves IFA alatt lenne... :W

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.