Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) K Norbi


K Norbi
addikt

SeniorTilla
molnarpeter

köszönöm :K

(#50002) szimi57 válasza freaghill (#50000) üzenetére


szimi57
őstag

Inkább :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#50003) SeniorTilla válasza szimi57 (#50002) üzenetére


SeniorTilla
veterán

;] ;] ;] ;] ;]

a leírás az, ami a hirdetés lelke:

mi a f*szom számít ajánlattételnek, ha nem egy hirdetés?

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#50004) KAMELOT válasza SeniorTilla (#50003) üzenetére


KAMELOT
titán

Valójában egy autó ennyit ér.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50005) FIREBLADE78 válasza SeniorTilla (#50003) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mi ez a szar?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#50006) whitezo88 válasza SeniorTilla (#50003) üzenetére


whitezo88
nagyúr

hallássérülttől nem vennék autót mert nem hallja ha csörög, kopog, baja van.

(#50007) cOxeR válasza whitezo88 (#50006) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az emberek 80%-a nem hallja, pedig nem hallássérült. ;)

(#50008) H.Ezredes válasza szimi57 (#50002) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Uram atyám mi ez a fos már bocsánat egy BMW-s csoportban ?!?!?! Ráadásul egy Lada BMW helyett ?!?! :D "A rádió csak dísz " :DDD :DDD Komolyan most azt nézzük 1,5-ért milyen fost kapni ?!?! 1,5-ért lehet normálisabb E46-ot venni....

100X előbb ülnék akár ebbe mint abba az ipari hulladékba

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#50009) KAMELOT válasza H.Ezredes (#50008) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát erről van szó!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50010) freaghill válasza H.Ezredes (#50008) üzenetére


freaghill
őstag

Ez itt van helyben, ahogy nézem.
Hirdetés alapján neked szimpatikus?

(#50011) szimi57 válasza H.Ezredes (#50008) üzenetére


szimi57
őstag

Néha nem árt egy kicsit elkalandozni. :D A kalandra vágyók nyilván BMW-t vesznek :DD

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#50012) H.Ezredes válasza freaghill (#50010) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Igen nekem szimpatikus lenne ha ilyen autót keresnék. Ha ott van helyben mindenképpen megnézném személyesen.Ha személyesen is olyan / hason mint a képeken megérheti vele foglalkozni. Viszont vásárlás után legyen a zsebedben az első nagy szervizre egy 200-500K legalább és nagy meglepetés nem érhet. a motor benne nagyon jó az a 20D lényegében elpusztíthatatlan... Könnyen ki lehet belőle hozni egy kényelmes 180Le-t amivel magabiztosan lehet haladni és a 6-os kézivel meg a fogyasztás is baráti. M packet / M futómű / M-es belső és ülésfűtés + pont. A sport ülések jól tartanak. Az ára szerintem nincs elszállva és úgy gondolom a vételárral a kocsi mellett egy kis alku is beleférhet....

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#50013) szimi57 válasza freaghill (#50010) üzenetére


szimi57
őstag

A Hahun is fent van

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#50014) freaghill


freaghill
őstag

Köszönöm a segítséget!

(#50015) SeniorTilla válasza szimi57 (#50013) üzenetére


SeniorTilla
veterán

És véletlenül, éppen, PONT 195 ezer kilométerrel :DD :DD :DD

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#50016) molnarpeter válasza SeniorTilla (#50015) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Cégnél volt olyan, hogy eladás előtti szerviz stb miatt pont 100.000 km volt egy F30-ban, de ahogy nézem, most is akad 99 és 199 ezres futású autó. Mondjuk ezek inkább 5, mint 15 évesek :D

(#50017) Anubris


Anubris
őstag

Nah ilyet a Lada Granta biztos nem tud.
Jövünk ma haza egy 218i active tourerrel Szlovákiából mikor az út fele kapunk egy ilyen kiírást:

120 km/h-nál gyorsabban nem enged menni a gép. Mire a szülővárosomba érünk már csak 80 km/h, ha nyomod neki a gázt csak bőg a motor, de nem megy gyorsabban.

Kíváncsi leszek mit mondanak majd a szervizbe.
78.000 km van a kocsiban.

(#50018) NoZoli válasza Anubris (#50017) üzenetére


NoZoli
tag

"Nah ilyet a Lada Granta biztos nem tud."

Az biztos! Nem véletlenül írta szimi57, hogy a kalandra vágyók BMW-t vesznek. Szép kaland (lesz) ez is! :DDD

(#50019) KAMELOT válasza Anubris (#50017) üzenetére


KAMELOT
titán

78k ilyet ír ki? Az jó buli lesz. Ilyen az elektronika.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50020) CharlieDrop válasza Anubris (#50017) üzenetére


CharlieDrop
veterán

18i?

Hmm.

Remélem beszámolsz mi volt, köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#50021) szimi57 válasza SeniorTilla (#50015) üzenetére


szimi57
őstag

Annyira tekerik vissza, amennyit az állapota megenged :D

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#50022) BeZol


BeZol
őstag

A héten újrafényeztettem a motorháztetőt és a 2 visszapillantót: [link]

4-5 éve már fényeztettem a motorháztetőt, mert sok volt a kavicsfelverődés, viszont 1 évre rá már jött le a lakkréteg pár helyen, azóta pedig csak borzalmasabb lett ill. jött pár újabb kavics, aminek a nyoma már rozsdásodott.

Ahova anno vittem, most mutatta meg ez a fényező, hogy milyen kontár munkát végeztek. Az oldalsó kötényem aljára lefolyatták a festéket, érezni h vastag és dimbes-dombos (teremgarázsba picit meghúztam a kocsi jobb hátulját), ill. ezek úgy fényezték a motorháztetőt anno, hogy ezek szerint nem vették le a motorháztetőt, és az A oszlopaimba a hossz feléig ráfújták a festéket (mosáskor eddig is feltűnt h van kis minimális színtörés, most már értem miért...). Szerencsére egyik dolog sem látványos, csak a szakavatott szemeknek tűnik fel.

Viszont végre nincs rozsda. Legközelebb fényszórópolír, oldalsó indexbúra-csere, és elsö kötény fényezés lesz a projekt, de nem sürgős. Igaz, 1 helyen lejött a gyári lakk az első kötényről és a fényszórómosó fedőjéről is, de 3 hét múlva esküvő, jövő ilyenkor már egy v. több kisbaba is lesz ha minden jól megy, szóval szerintem megy a kocsi a garázsba és nézhetek egy családbarát kocsi. Terhes nő már nehezen ül be 6+ hónaposan, babával pedig nem tud hátul elücsörögni, hát még bemászni :D , bár tető nélkül egyszerű :DDD

Most járok bő 11 év után 213ezer km-nél úgy, hogy első 3 évben raktam bele 115ezret :K
Elmúlt bő fél év óta kint áll a lakótelepen (előtte mindig garázsban volt), nagyon nem idevaló a kocsi...
A hétvégi 75-75km-es kocsikázás havi 1-re csökkent, cserébe heti 3-5ször 6-6km-t megyek, ami alatt szerintem be sem melegszik a kocsi, a fogyasztásom pedig 10,5liter... Előtte 160-200-al végigrongyoltam a pályán és evett 8,3-at (ha betartottam a sebességet, 6,7-et). Úgyhogy jobb is ha megy a garázsba aztán 2 havonta teszünk vele egy karikát :(

(#50023) CharlieDrop válasza BeZol (#50022) üzenetére


CharlieDrop
veterán

F20-ra is ráférne egy kicsi ilyen
mocitető, meg van hátul meghúzás, meg az egyik ajtón...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#50024) Chrys_ válasza BeZol (#50022) üzenetére


Chrys_
addikt

Tetess rá nano- vagy kerámiabevonatot (nano jóval olcsóbb). De kell vele festés után kb. 3 hetet várni.

(#50025) SeniorTilla válasza szimi57 (#50021) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Well - well .... ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#50026) SeniorTilla válasza Chrys_ (#50024) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az megvédi a kavicsoktól?

Tegnap láttam unokatesómnál egy házi fényszóró polírozást EZZEL a cuccal. Nem BMW volt, de az mindegy is. Nagyon komoly eredményt csinált, egy félig bemattult fényszóróból szinte újszerűt. Első lépés volt a polír, aztán ment rá egy lakkréteg, ez a lakk tüntette el teljesen a karcokat.

Nekem is van karc rajtuk, pedig tavaly nyáron políroztattam, de most inkább megcsinálom ezzel a cuccal magamnak, jobbnak tűnik mint amit a szakik csináltak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#50027) freaghill válasza H.Ezredes (#50012) üzenetére


freaghill
őstag

Megnéztem az autót, szerintem erősen offos a rozsda miatt, állapotfelmérésre sem érdemes elvinni.

Készítettem pár képet +1 videót.
Drive link.

[ Szerkesztve ]

(#50028) SeniorTilla válasza freaghill (#50027) üzenetére


SeniorTilla
veterán

a 4922-es képen mi az a madáreledelnek látszó tárgy??? :F

a fényszórók nagyon gázosak, ebben már x00 000km van, x helyére be lehet tenni egy 3-nál sokkal nagyobb számot :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#50029) Silent77 válasza SeniorTilla (#50026) üzenetére


Silent77
veterán

Megvárom a véleményed, mert a neten sok jót nem olvasni róla.
Emagnál 4999ft ingyen szállítással.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#50030) Chrys_ válasza SeniorTilla (#50026) üzenetére


Chrys_
addikt

Erre van kitalálva. Csákány attól még beleáll.

(#50031) SeniorTilla válasza Chrys_ (#50030) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Erre gondoltál? Én azt hittem, ez Fizetési Felszólítás 3.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#50032) molnarpeter válasza SeniorTilla (#50026) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kb ennyiből megcsinálják géppel is. UV védelemre alternatíva lehet a kerámia, bár az kevésbé tartós, a lakk meg bemattul, nincs jó dolguk szegény búráknak :D

[ Szerkesztve ]

(#50033) SeniorTilla válasza molnarpeter (#50032) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, 7e volt géppel a két fényszóró plusz a két ködlámpa (kedvezménnyel), de az eredmény nem volt tökéletes, és 1 évet sem bírt. (Lehet, lassabban kéne menni, vigyázni a fényszórókra ;] )

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#50034) H.Ezredes válasza freaghill (#50027) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Én egyenlőre nem látok olyat ami miatt probléma lehetne.... ajtó / csomagtér fedél csavarozható elem... bármikor kicserélhető.... És utánad dobálják vicc áron az alkatrészeket..... De nincs annyira szétrohadva,hogy ne lehessen vele közlekedni így képről..... A karosszérián meg vannak kezdődő rozsda nyomok de azok sem olyanok ami most 1-2 éven belül elrohadna..... Így nem tűnik annyira szar állapotúnak.... Az biztos,hogy sokat állt de szerintem abszolút menthető / rendbe rakható darab így képekről.... ~1,5M Ft-ért keresel autót elvileg ( amire szintén biztosan kell költeni vásárlás után).... Ha ezt odaadnák egy 1,1-ért és még belelocsolsz egy ~500K-t akkor is abban az ársávban vagy amiért tervezted a vásárlást.... Viszont akkor van egy olyan autód ami rendbe van rakva.... Kell egy alapos takarítás kívül / belül / motortér rendbe tenni a szokásos dolgokat és mehet a használat még sokáig.... Egy ténylegesen szép jó E46 is 1,5-2M Ft között mozog.... DE ez csak az én véleményem...

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#50035) freaghill válasza H.Ezredes (#50034) üzenetére


freaghill
őstag

Az, hogy az alja ilyen rohadt, az nem para? Vagy inkább nézzek más irányban, ha rohadásmenteset akarok, jó felszereltséggel?

Szerk.: Vagy úgy gondolod, hogy ha ez kapna egy alvázvédelmet akkor a rozsda merőben lelassulna és nem jelentene problémát?
Mert az, hogy most megveszem és pár év múlva annyira rohadt lesz, hogy senkinek nem kell, akkor lehet más fele kell elinduljak, mint az ilyen típusú autó.

Szerk.2: Nem tudom videó mennyire adja vissza, de ott hallottam ilyen fémes surlódó hangot, az mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#50036) freaghill válasza freaghill (#50035) üzenetére


freaghill
őstag

Kifutottam a szerkesztési időből:

Annyit még kérdeznék, hogy a hátsó toronyszilentnél is így rohad, az sem para? Félnék, hogy átrohad.

(#50037) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ha a -42 ig jo ablakmoso folyadekot 1:1 ben higitom az jo legalabb -10 ig?

(#50038) HELLAFLUSH válasza freaghill (#50035) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

én a helyedben hagynám a francba...1.2-ért tudtam volna rozsdamentes FL 20d-t venni csak közben meg gondolta magát a tulaj.
inkább nézz meg még párat és kalkulálj.

(#50039) szimi57 válasza freaghill (#50027) üzenetére


szimi57
őstag

Az a kocsi egy kukaszökevény :D

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#50040) SeniorTilla válasza Gsx-rr (#50037) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, akkor elvileg -21-ig jó, de -15-ig tuti

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#50041) cOxeR válasza Gsx-rr (#50037) üzenetére


cOxeR
Ármester

70-30-ra szoktak hígítani koncentrátumot, de lehet én emlékszem rosszul. Nagy baj mondjuk nem lehet, hamar elfogy, mikor jön be az őszi-kora téli időjárás.

(#50042) H.Ezredes válasza freaghill (#50035) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Pontos és teljes véleményt csak azután tudnék mondani miután láttam az autót, de találkoztam megszámlálhatatlan E46-al és nekem az a tapasztalatom ,hogy amik a képen szerepelnek rozsdák azzal az autó még jó pár évég gond nélkül tud menni.... Én továbbra se látom ezt olyan drámai dolognak mint ahogy a többiek... 2003-06-20 a gyártás. A régebbiek ~2000 vagy 2000 előttiekkel több probléma van / lehet. Pl kiszakadnak a hátsó rögzítési pontok a hídnál. Itt ilyen nincsen..... Ha el tudod képzelni benne magadat akkor megnézetném ha nem és full para a dolog akkor hagyd.... Leginkább maga a hátsó híd rozsdás meg a csonkállvány maga a karosszéria felületi rozsdás innen a képekről.... lámpát le lehet polírozni tükörlapot fűthetőt újat fillérekért lehet bele venni ajtót is lehet venni rá ezek esztétikai dolgok. Költségmentes ilyen áron nem lesz egyik autó sem !!! Vagy egy olyan összeget mondasz rá amiért nyugodt szívvel megvennéd és reális is persze... :D

Holnap érkezik a lakkfekete díszléc szettem ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#50043) Gsx-rr válasza H.Ezredes (#50042) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Meirt nem fujattad at a tiedet?

(#50044) H.Ezredes válasza Gsx-rr (#50043) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Nem akartam kínlódni vele.... Gyárit akartam amit fogok kiveszek / berakok... E39-be is vettem fekete gyári szettet és kicseréltem... Én ezt találtam a legésszerűbb dolognak... Nincs az,hogy elbaszták nem úgy fújták nem olyan stb.... Igazából nekem 30K-ba lesz a szett annyiért meg nem fogok nekiállni kiszedni szétszedni elvinni fényezőhöz megvárni amíg kész majd visszamenni érte újra beépíteni... Ezt megkapom kézbe és rakhatom fel.... 1X kell szerelnem nem kell várni semmire.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#50045) SeniorTilla válasza H.Ezredes (#50042) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy ennyire elhanyagolt autó biztosan nem kapta meg a minimális törődést sem. Ha így néz ki, és ennyire igénytelen az eladója (hogy ilyen állapotban árulja), akkor ha megveszi, azzal a nyakába veszi az elmúlt évek összes kimaradt szervizét, cseréjét, ápolását, stb. Nem szabad érte pénzt adni, bontószökevény. Nem is értem, miért mondod neki, hogy megveheti...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#50046) Gsx-rr válasza H.Ezredes (#50044) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megertem, en meg A8 nal megcsinaltam, muszaj volt mert az a Bejglimintas fautanzat siralmas volt : D

(#50047) cOxeR válasza H.Ezredes (#50044) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én meg ilyet se tudok lőni az enyémbe. :D Pedig mennyit túrtam a netet... vagy hát nem emészthető áron, ha találok, tuti angol változat.
Így néz ki az átlagos ár.

[ Szerkesztve ]

(#50048) Def26


Def26
félisten

Sziasztok

Úgy adódott, hogy utaztam egy 316d 2014 évjáratú bmw 3 -ben és baromira megtetszett. Első dolog ami szembe jött velem az a motor kigyulladásos dolog. Van erre valamiféle ajánlás, hogy milyen évjáratot milyen motorral nézzek amivel el tudom kerülni ezt a hibát?

Tudom, hogy sokan gyengének találják a 316d -t de nekem megfelelne.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#50049) kissusuly


kissusuly
csendes újonc

Sziasztok. Az alany e90 330d 2007.Elkezdett eltűnni a víz 3 napja meg rátöltés után 400 km-t mentem vele és alig kellett rátölteni, tegnap már 100 km után minimum alá ment. Ha a motor nem jár nem tűnik el víz. Amikor benéztünk a motortérbe az autó jobb elején az intercooler csőről csöppent a műanyagra. Próbáltuk végig követni honnét jöhet és egészen az egr hűtőig láttuk mintha onnét jönne. Kibontottuk és feltöltöttük vízzel de nem folyik sehol. Repedt csövet nem láttunk. Víz pumpa jónak tűnik. Mi lehet a probléma, honnét eresztheti a vizet? Előre is köszönöm ha valaki tud bármit segíteni :D

(#50050) freaghill válasza SeniorTilla (#50045) üzenetére


freaghill
őstag

Úgy döntöttem, hogy inkább hagyom, gyűjtök, és olaszországit, vagy hollandot kereset.

Köszi mindenkinek!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.