Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) erikke17


erikke17
őstag

Üdv :)

Tagnap haza hoztam egy E39-es patika állapotban viszont GPS este megmakacsolta magát.

Megy minden tehát betölti térképet keresni is tudok célt megadni, de ezt írja közben és egy kör van a képernyő közepén: Kein korrekte möglich.

Valamiért nem talál GPS-t vagy nem tudom, megnéztem service menüben 8 műholdat lát de mint ha figyelmen kivül hagyná a jelüket. Mit kéne szerintetek csinálnom? :-/

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#27002) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Bemutatnám az új családtagot :)
2006, 3.0D, SportShadowline 4x4

Iphone 7

(#27003) Djmarko válasza FET-MEN (#27002) üzenetére


Djmarko
tag

Nagyon szép állapotban van :K

[ Szerkesztve ]

(#27004) Möhe válasza FET-MEN (#27002) üzenetére


Möhe
addikt

Gratula! Ez most kié? Nagyi? ;]

Erikke: képet lőjjé te is, mégis mit hoztál haza?

[ Szerkesztve ]

(#27005) FET-MEN válasza Möhe (#27004) üzenetére


FET-MEN
veterán

Fater váltotta erre az E60-at :)

Iphone 7

(#27006) erikke17 válasza Möhe (#27004) üzenetére


erikke17
őstag

Oké jön a kép, de csak egy tagnapi gyors :D

[link]

Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy ha leállítom autót klímaszárító funkciót hogy tudom bekapcsolni? Tehát ne legyen büdi...

Navi közben megoldódót, életre kelt :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#27007) CharlieDrop válasza FET-MEN (#27002) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ól néz ki, ha nem titok, mibe fáj egy ilyen?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27008) Viszlát válasza BeZol (#27000) üzenetére


Viszlát
addikt

Mar most banom, de muszaj rakerdeznem, hogy ez valamifele harmas szerias onigazolasi probalkozas, vagy mi ertelme van 4-600 kiloval nehezebb autokkal osszehasonlitgatni (kialakitasrol, legellenallasrol nem is beszelve)?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27009) FET-MEN válasza erikke17 (#27006) üzenetére


FET-MEN
veterán

Szép :)

Iphone 7

(#27010) MPowerPH válasza FET-MEN (#27005) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sokat nem volt Nalatok az E60. :N

KINKY_007: Persze, gyari fekek maradtak rajta, mivel boven eleg az erejuk az auto lassitasara.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27011) FET-MEN válasza MPowerPH (#27010) üzenetére


FET-MEN
veterán

kb 1,5év

Iphone 7

(#27012) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Kiegett elol az egyik angelem, eddig birta a led. Megneztem, hogy mi a megoldas arra, ha szuper fenyes karikakat akarsz elore. Sajna nincs ra jarhato mod, csak nagyon draga, es idoigenyes. Meg kell bontani a fenyszorot hozza, es atalakitjak. Ehhez persze mindegyiket ki kell venni, el kell oket kuldeni 2+2 nap a szallitas, meg 3 nap, mire kesz van. Es egy vagyon az atalakitasuk, siman megvan belole 2db masik fenyszoro.
Rendeltem bele masik ledet(30W), de sajnalom, hogy a BMW ezt ilyen szinten elrontotta. Mar az is okosabb lett volna, ha mindket karika kulon rendszerbe kerul, es akkor eleg lett volna 2db 10W-os led, meg azzal is jobban vilagitana, mint az 1db 20W-ossal. De ugye tudjuk mar, hogy ott sem csak zsenik dolgoznak. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27013) BeZol válasza Viszlát (#27008) üzenetére


BeZol
őstag

Akinek fontos a menetdinamika, az így tutira tudja, hogy egy M135i/M235i-vel lehet a legjobb értékeket a lehető legolcsóbban elérni, ezután már csak 2xer ennyitől jönnek az igazi M-esek, amik dupla pénzért szerintem max 1,5xer többet HA nyújtanak. Én sejtettem eleve 1-2 kimeneteli eredményt, de van ami meglepett, gondoltam megosztom, nincs itt 3as szériás önigazolás, mindenki tudja mi az igénye :P

(#27014) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Jelezném, még mindig egyedül vagyok az összefoglalóba. Moderátor topicba linkelve ezt a topicot, és a képedet feltöltve, ugyanígy ópózolhat a bimmered az összefoglalóban :)

Iphone 7

(#27015) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Iphone 7

(#27016) Möhe válasza FET-MEN (#27014) üzenetére


Möhe
addikt

Dani, én majd egy előtte utána képpel "menőznék" év végén...addig lapítok :)

(#27017) FET-MEN válasza Möhe (#27016) üzenetére


FET-MEN
veterán

:D :D

enyém így nézett ki:

Iphone 7

(#27018) whited


whited
addikt

Üdv urak/hölgyeim!
Mit érdemes tudni a BMW e39 520i-ről?
Van egy a közelemben, 270e originált km-el de nem igazán ismerem a bömiket, ezért gondoltam rákérdezek nálatok :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27019) MPowerPH válasza whited (#27018) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem akarok hazudni, de a 20i motorok(2.0,2.2) kozul az M54B22 az kehes, eleg gyorsan generalt ker az irrealis olajfogyasztas miatt. Az e39-et szereltek M52-vel, es M54-el is. Evjaratot jo lenne tudni, na meg azt, hogy csak az uj M54 volt bajos az olajfogyasztas miatt, vagy a regiek is. (Bar szerintem azok rendben voltak...)

Egyebkent ne km-et vegyel, hanem allapotot. Az alkatresz nem draga az e39-hez, ellenben a korabol adodoan mindig van vele problema. Reszben annak is koszonhetoen, hogy elotte felvallrol vettek a szervizelest.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27020) whited válasza MPowerPH (#27019) üzenetére


whited
addikt

Ezzel tisztában is vagyok, hogy állapotot kell venni, csak amiatt írtam le a KM-t, hogy nem gondolnám azt, hogy tekerve van.
Műszakilag, motorikusan semmi meglepőt nem tapasztaltam, a futómű jónak érződik, egyedül a féket kell cserélni ( tárcsa és betét csere ) de más nem igazán ami feltűnt.
Évjáratra "99-es a kocsi :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27021) CharlieDrop válasza whited (#27020) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor az 52, 150 kevés ló. Versenyautó nem lesz, enni fog olyan 10 körül, vagy többet, de többnyire problémamentes motor...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27022) MPowerPH válasza whited (#27020) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor az a jo, megbizhato motor. Azert az olajfolyasokat meg kell nezni, motoron oldalt, alul, es a valton. Zsakbamacska nincs, ha minden mukodik rajta, ezek kimennek a vilagbol. A 10l-es fogyasztas azert tulzo, varosban annyi, de vegyesben 7-7,5l -el elmegy.
Fekcsere sem draga ezeknel, az miatt ne aggodj. 12k darabja az ATE -nak elore, meg tan 10k hatra. Betetek hatulra 10k, elore 16k, szinten ATE. (SKODA arak...)

Don't Tread On Me

(#27023) whited válasza MPowerPH (#27022) üzenetére


whited
addikt

Hogy őszinte legyek autók beszerzésével foglalkozunk de a BMW mint olyan kimaradt eddig ez viszont magán célra lenne ha minden úgy alakul.
Alkatrész meg nem gond mert tudunk rendelni, szóval koszonom a segítséget :)

Ha rakok fm transzmittert csak úgy tudom megoldani a zene lejátszást, ugye?

Kazettám már nincs sajna :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27024) kacsaesokos válasza whited (#27023) üzenetére


kacsaesokos
tag

E39-ba lehet aux csatlakozót rakni utólag, (feltételezem a tiedbe is) ezt onnan tudom, hogy még e60 is ugyanazt a csatlakozót-kábelt használja. (maga a kábel 15-20k, plusz beszerelés/programozás)

(#27025) MPowerPH válasza whited (#27023) üzenetére


MPowerPH
félisten

Transmitter, avagy tenyleg lehet bele szerkeszteni csatlakozot, ahogyan elottem irtak. :) Vagy veszel bele egy fejegyseget(dynavin pl.) es mehet az USB.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27026) whited válasza MPowerPH (#27025) üzenetére


whited
addikt

Nagyon meg kell bontani a gyári rendszert ha fejegységet szeretnek bele?
Alapvetően a gyári állapot megőrzésére törekszem minden kutyunel:)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27027) whited


whited
addikt

Jut eszembe, a futómű mennyire bírja szinte csak autobahnon használva a nagy (17") felniket?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27028) Cxgrav válasza whited (#27027) üzenetére


Cxgrav
senior tag

e39-en a 17" gyári méret ;)
235/45 R17

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#27029) whited válasza Cxgrav (#27028) üzenetére


whited
addikt

Pug 407en is, de tudtommal arra például sok a 17"-es felni :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27030) CharlieDrop válasza whited (#27027) üzenetére


CharlieDrop
veterán

kiindulva az e46-omból, amin 18"-ok vannak :D

Azért 7,5-ös fogyi egy másfél tonnás kaszniból, mikor egy e36 16i-18i jár el ennyiből ;) nem feltétlenül kell elfogadni, de pufing meg az evés :)

egy e36 23i fogyasztott ennyit manuál váltóval, automatával +1 liter

oké a 99-es 20i már TUB, szóval lehet nem kajál annyit, de fenntartással kezelem

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27031) Möhe válasza whited (#27026) üzenetére


Möhe
addikt

Én a gyári 16:9-es fejet cserélném le egy Pioneer-ra. De állítólag nagy sz*pás a csere, és attól félek hogy a beépítőkerettel is bután néz ki a müszerfalban :/.

Szerk: 18"-as pacskerral jött ki az enyém. 235/45 elöl, 265/35 vagy 40 es gumival hátul. ( M futóművel)

[ Szerkesztve ]

(#27032) whited válasza Möhe (#27031) üzenetére


whited
addikt

akkor a legegyszerűbb megoldás a transmitter?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27033) MPowerPH válasza CharlieDrop (#27030) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha taposod, es nem figyelsz oda, akkor siman megvan a 9l is. De egyenletes tempoval,kozuton a 7 is lehetseges. 28i evett neha annyit.

Don't Tread On Me

(#27034) CharlieDrop válasza MPowerPH (#27033) üzenetére


CharlieDrop
veterán

28i az más, a 20i, hogy menjen rövid váltó van alatta.
A 28i-nek van 280Nm nyomatéka a nyugis autózáshoz...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27035) Möhe válasza whited (#27032) üzenetére


Möhe
addikt

Nem feltétlen, csak hogy nagy meló a cseréje. Legalábbis ezt mondták nekem egy autóhifis boltban. Aztán hogy tényleg így van,azt nem tudom (sajnos nem értek hozzá,és időm sincs egy ilyen művelethez) ,de azt tudom,hogy szeretnék egy komplett fejegységet (a gyári kinézetű android/win alapú kínai koppintásokat szapulják kb 130-150k körül) ,de nem olyant ami utángyártott 220k, és ezek is kétes supportal rendelkeznek. Hanem egy komplett sztereo rendszert subládával és hozzá erősítővel, aminek az elejében van egy 16:9-es navis fejegység (Pioneert néztem ki eddig). Ezzel bukom a gyári menüt a kijelzőn,de az állófűtésre,majd megoldom a dolgot egy külön kis kapcsolóval/időzítővel elrejtve a kesztyűtartóban,vagy a könyöklő előtti részen.
[link]
Nem ilyen rendszert,mert ez egy DSP-s helyre berakott (nekem nincs is kivágva a kalaptartóban a mélynek a lemez) egyedi cucc. Én csak az első hangszóró szett+erősítő+ládára hajtok,mint átépítés. Processzor,DAB,TVmodul nemkell,sőt BM54-et is kukáznám a kocsiból,mert így okafogyottá válna a megléte.
Már csak ember kellene aki szépen minőségi munkát végezne.

(#27036) KINKY_007 válasza Möhe (#27035) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

És mire készen van dupláztad a kocsi árát...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#27037) Möhe válasza KINKY_007 (#27036) üzenetére


Möhe
addikt

Az enyémet nem,( a hahun szereplő bontószökevényekről meg nem is beszéljünk) mivel szép és jó állapotú ezért hosszú távra tervezek vele,így nem sajnálok erre, sem arra hogy még idén rendbe legyen téve kívül/belül eltünteve az apró felverődéseket,karcokat, korrozióvédelmet még a tél előtt, és a műszaki állapotát is szem előtt tartva tényleg darabokra lesz kapva (kicsit sarkítva).
Használni akarom és nem minimálbérből tartom fenn. Sokaknak nem megy az addig nyújtozkodom ameddig a takaróm ér. Nekem most telik rá,és ezzel a manőverrel le is akarom tudni a rendbetételét.
Pár hete e39 találkozón olyan szép darabokat láttam,hogy csak na, azóta is keresem az államat.

(#27038) KINKY_007 válasza Möhe (#27037) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

A használtpiacon nem adják meg az állapot árát, persze tisztelet a kivételeknek. Nagyon hülyén fog kinézni egy másik fejegység benne, én egy Dension okosítót erőltetnék inkább.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#27039) whited válasza Möhe (#27035) üzenetére


whited
addikt

Őszintén szólva csak annyit szeretnek hogy tudjak lejátszani mp3t a kocsin de erolkodo es társai nincsenek betervezve, mivel szükségem van minden literre a csomagtérben ezért is gondoltam a transzmitterre

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27040) Möhe válasza KINKY_007 (#27038) üzenetére


Möhe
addikt

Dension van a kocsiban, de őszintén szólva,nem vagyok kibékülve vele.
A navi lenne a fontos,mert a mostani gyári,az hagyjukmá' kategória,és a telefonos navit szeretném kiváltani.

(#27041) KINKY_007 válasza Möhe (#27040) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Nekem majdnem ez lett a német helyett. Okos a tablet beépítése és ebben BOSE van alapból.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#27042) Djmarko válasza KINKY_007 (#27041) üzenetére


Djmarko
tag

Ezzel nem jártál volna jobban?(teljesítményre gondolok) :D

(#27043) MPowerPH válasza KINKY_007 (#27041) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, meg szervizelni is egy alom(rem) lehet meg a BMW-hez kepest is.

Don't Tread On Me

(#27044) kacsaesokos válasza KINKY_007 (#27041) üzenetére


kacsaesokos
tag

Barátom, fél éve vett egy 2006-os 6-os MPS-t, közel 3 millióért, 120e km-rel, eddig 600e-et költött rá, mindig van valami gond vele, teljesség igénye nélkül (jobb toronycsapágy, EGR szelep és cső tisztítás, futómü lengőkarok, felfüggesztés megfáradás, lamdba szonda), mondjuk amikor megy akkor nagyon élvezetes!

(#27045) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Igazából nem tetszett az ülés, nem volt elég passzentos és csúszkáltam a bőrön. De akkor több szempontból is örülök...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#27046) negro válasza whited (#27039) üzenetére


negro
őstag

En is transzmittert hasznalok E39-ben. Teljesen jo. Pen drive bele mehet a MP3, memoriakartyat is fogad illetve a telot ra tudom dugni kis jack-el. Mi tobb kozben tolteni USB kabellel egyben. Letezik olyan is ami bluetooth -os es akkor kabel se kell a telorol zene hallgatashoz.

Vagy vehetsz ilyet jo 100-ert ami kozel gyari kinezetu nagy navi es ez visz mindent.

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#27047) CharlieDrop válasza negro (#27046) üzenetére


CharlieDrop
veterán

WinCE, hagyjuk

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27048) MPowerPH válasza CharlieDrop (#27047) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig nagyon baba. Ismerosom e46-ba ilyet vett 1 eve.

Don't Tread On Me

(#27049) erikke17


erikke17
őstag

Üdv.

E39 530d akkut tölteni hogyan érdemes/szabad itt? Közvetlen akkusarura, vagy inkább motortéren keresztül a pozitív ponton és ráakasztani a kasztnira/közös negatívra a negatívot?

C-TEK-et kicsit ráengedném akkura, nem hiszem hogy jól fel lenne töltve...

Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#27050) CharlieDrop válasza MPowerPH (#27048) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem tudom, infósként évek óta nem támogatott rendszer, nem nyerő, de mindenki azt vesz, amit szeretne :)

Jövőre ki akar márkafüggetlen talira jönni?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.