Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Eagl3 válasza Timyyy (#6150) üzenetére


Eagl3
veterán

Jó mocskos... :D

(#6152) SpeedR válasza Timyyy (#6150) üzenetére


SpeedR
őstag

Vagány kis csaj lehet.

(#6153) keIdor válasza Timyyy (#6150) üzenetére


keIdor
titán

Gyakrabban kéne lemosni azt a Z4-est.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6154) MPowerPH válasza Gyok2 (#6149) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jól megy? :U Menny vele csak 100km -et, egyből belátod, hogy ahhoz képest, hogy 230 ló van a motorban, elég gyengus. ;) Meg nem kényelmes, azt is gyorsan észreveszed.

dragonfx: BMW dieselek a leghurkább dieselek a piacon a nagy hármasból. Audi és Merci előttük jár. Olvasd már végig az 530D -kről az értékeléseket. ;) Azt is ahova több csillag van, mert ott is elég szépek a hibalisták. 3 év alatt nem költöttem összbe annyit az autómra, mint amennyit ott egy ember egy alkalommal kiad. :))
Jesszus, szívó sor 750k. :C :Y

tibi666: Ő nem ismeri az ilyen fusis dolgokat, számlára tankol általában a Shell -nél, mert az unokájának gyűjti a Smart pontokat. :)) Meg nem az a rászorult ürge, akinek ilyenre kellene vetemednie. Amúgy érdekes módra a javított 525D -k eléggé jól mennek, nincs velük annyi gond.

God Vazzeg: Nah, ilyenkor szokta megnyugodni, hogy én nagyjából biztonságban érezhetem magam. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6155) Gebriel


Gebriel
veterán

Szeretném a vasat kicsit fel tuningolni...
Van ötletem, utána is olvastam, de a Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.
Hol kezdjem?!

(#6156) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Kirakni a 1.8-as motort és 2.8-ast rakni bele :)

Tiszta Windows rendes ház

(#6157) Gebriel válasza Gyok2 (#6156) üzenetére


Gebriel
veterán

Gondoltam a végére oda írom, hogy a "cseréld nagyobbra a motort" és hasonló megjegyzésekkel kíméljetek.
Aztán még sem tettem mondom csak egy "BMW" topic tán csak más "felfogásúak" a tagok.
Tévedtem :(((
Sejthetem voltam, hogy lesz olyan pihent aki ezt mondja. :U
Ha érdembe nem tudsz hozzá szólni kérlek mellőzd a felesleges hsz-kat.

Más valaki.... :))

[ Szerkesztve ]

(#6158) Gyok2


Gyok2
aktív tag

A smiley már nem jutott el odáig.
Amúgy mi a szándékod.
Futóműnél lehet sokat változtatni a vezetés élményén. Más nem nagyon marad a motoron kívűl.

Tiszta Windows rendes ház

(#6159) Gebriel válasza Gyok2 (#6158) üzenetére


Gebriel
veterán

Optikailag letisztult formát szeretnék.
Futómű beállítást ajánlották máshol is elsőnek.
Érdemes ezt bele tenni :F
Vagy ezt :F

[ Szerkesztve ]

(#6160) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Azt írja a keménységet nem lehet állítani. Amúgy a márka jó.

Tiszta Windows rendes ház

(#6161) Gebriel válasza Gyok2 (#6160) üzenetére


Gebriel
veterán

Azt írja "minél közelebb vagy a földhöz annál keményebb a futóműved"...hmmm :F
Te mit ajánlasz?

(#6162) Vandit. válasza Gebriel (#6159) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez olcsóbb és 2 év garis. ;)

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#6163) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Kérdezd meg Addorjánt, ő eléggé otthon van a témában.

[link]

Tiszta Windows rendes ház

(#6164) Eagl3 válasza Gebriel (#6159) üzenetére


Eagl3
veterán

Ha a gyárival nincs gond, akkor szerintem felesleges cserélni. Egy idő után úgyis elkopik, majd akkor ilyet teszel bele. Persze te tudod... lehet rá sokat költeni az biztos. :)

(#6165) Gebriel válasza Eagl3 (#6164) üzenetére


Gebriel
veterán

Aktuális a csere.. :K

(#6166) keIdor


keIdor
titán

Na, haver elhatározta, hogy lecseréli a Golf IV-jét, amiben lassan 400.000km lesz. Gyakran járja Európát, és már fél, hogy egyszer otthagyja, de eddig megbízható kis járgány volt... meg kis is nőtte már, keveset lehet abba pakolni. Az autót különben én is sokat fogom vezetni. Ő is olyan, mint én, hogyha "hétköznapi" autó, akkor csak német, esetleg még japán, de inkább német!
3 Misi környékén nézne valami használt cuccot, a mostanit eladja, de csak pár százezret kap érte max... olyan 150.000 valós km alatti kell neki, ami szóba jöhet: VW, Audi, BMW, Skoda Superb (VW, Audi ugye...) talán még Mercedes, de mivel azt a legdrágább fenntartani, meg gyakran kell vinni szervizbe, így az kicsit másodlagos. Opel-ről lebeszéltem, pedig abban is gondolkozott. Nekem semmi bajom az Opel-al, sőt az (OPC) Insignia és OPC Corsa, Astra az még tetszik is, de a Vectra-k nem a szívem csücskei, ebben az árban meg azt kéne keresni, ha már Opel... Insignia még drága... meg különben is, az GM (bár már nem sokáig, mert valami Osztrák-Kanadai cég megveszi az Opel-t)
Én BMW001 véleményére nagyon adok, mert látom, hogy vágja a témát, tehát akkor Diesel kiesett, 30d legalábbis... egyikünk se az a "bunkó, megakar halni" sofőr, de néha szeretünk oda lépni neki, én is, ő is, tehát ha a Diesel nem bírja ezt, akkor felejtős...
Ami főleg játszik, A4, A6, BMW3, BMW5, Jetta, Passat... talán még EOS, ha belefér, bár nem fog, ahogy a friss A5 sem.:D
Hát 18i és 20d alatt semmi sem lesz, az tuti, bár lehet lesz 1-2 jobb fajta (állapotra gondolok) amire esetleg rábólinthat... linkelek egy bár BMW-t (ide csak azt offkorsz) pár hozzáértő mondhatna róla véleményt, hogy ő elmenne-e megnézni azt, megérheti-e.

320i - jó állapotúnak néz ki, felnicsere viszont egyből lenne rajta.
320i - tetszik ez a kék szín, állapotra is jól néz ki.
530i - ez miért ilyen olcsó...? :F Meg azaz automata váltó se kéne, egyikünk se a híve...
318i - kevés LE, de kombi, amibe lehetne bőven pakolni...
728i - gyanúsan olcsó ez is...
323i
320i - kombi :K
320Ci
M5 - :F mondjuk hiába is ennyi, nem tudnánk tankolni, egy körre, viszont igen-igen elvinném!:)
328Ci
325Ci
325i
Így hirtelen ők az esélyes Bajorok, bár esetleg még linkelhettek Diesel-t is, amiben megbízható motor van... (25d talán a legjobb, de lehet tévedek...)
Olyan 170-175.000 valós km állás is még jó, de valahol meg kell húzni a határt... A 7-es nem lesz, mert én 21 vagyok, ő 24, nem kell nekünk még 7-es BMW, mert minek? De megnézném szívesen ettől függetlenül, de inkább 3-as 5-ös lenne a nyerő! Az M5 az meg igen érdekes, de az azért esett ki alapból, mert nem tudnánk fenntartani...:D na körülnézünk addig a karikásoknál is, bár egy másik ismerősömnek van 2003 Audi A6 2.5 TDi, nagyon megy, tetszik azaz autó, és nincs vele gond, hiába diesel...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6167) dragonfx válasza MPowerPH (#6154) üzenetére


dragonfx
veterán

De szétment ez az e39 mint a papír.nem kategória a 2 verda.

továbbra sem értek egyet hagyjuk ;)

Gebfirel>>képeket nyomj.Szerintme amivel érdemes foglalkozni.klassz 17"es flni, ültetés, de nem is TA technik meg FK...weitec, vogtland ilyenek., sportdob hátra.krómdíszek lámpák.hátra szárny diffuzor, sportküszöb, ha van rá akkor sportlökös.

chippelk kb 130 lóra menne fel.az azért már nem olyna vészes.éreznéd szerintem.

Gyok2>>neked bmw.d van vagy csak beszólni jössz ide??.tudom motorcsere mindig megoldás, de ami vana bból kell kihozni amit lehet.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6168) dragonfx válasza keIdor (#6166) üzenetére


dragonfx
veterán

én ezek közül a 325ci vagy 328ci.re tennéma voksom.

lefojtott mocit nem vennék.5-7es kilőve szerintme ár felszereltség miatt.4es golf utána 3as tökéletes választás.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6169) keIdor válasza dragonfx (#6168) üzenetére


keIdor
titán

Igen egyetértek... bár az 530i mindenképpen meg lesz nézve szerintem, ha tényleg ennyi és semmi baja...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6170) Eagl3 válasza keIdor (#6169) üzenetére


Eagl3
veterán

Ha valóban nagyon sokat utazik és egyszerre hosszabb utakat jár be, akkor mindenképpen ötösben gondolkodnék. Nagyobb, kényelmesebb, biztonságosabb strapabíróbb.

(#6171) SpeedR válasza keIdor (#6169) üzenetére


SpeedR
őstag

A második elég csúnya kívül-belül, a többi korrekt. Ha nagyobb utazásokhoz lesz használva, esetleg több személlyel, akkor a coupe nem túl praktikus. Az alsó 325 limo nagyon bejövős, de nem értem hogy egy ilyen extrás autóban miért nem automata a klíma. Az 530i is korrekt, de tényleg "túl" olcsó, körbe kéne mérni alaposan azt a kasztnit... A Stepronictól ne féljetek, hamar meg lehet szokni. Dízelt folyamatos autópályázásra pedig tényleg nem érdemes venni.

(#6167) dragonfx
Krómdíszek, szárny, diffúzor, sportdob ingyen se kéne. Ha E36-om lenne és optikai tuningot akarnék, akkor egy gyári M-Packetet vennék, annál szebbet és igényesebbet még nem nagyon láttam. Sportdob pedig semmivel sem jobb mint a gyári, csak hangosabb. Ezt nem egy ismerős tapasztalta, már, és mindegyiknek visszakerült a gépre a gyári dob. Talán egy komolyabb motortuning után lenne valami haszna, ha az egész rendszert hozzá igazítanák a nagyobb teljesítményhez.

(#6172) keIdor


keIdor
titán

70%-ban 300-1000km-es utakon lenne használva, főleg idén nyáron... azaz 530i egyelőre nagyon nyerőnek néz ki... hétfőn megy is egy telefon...
Na, mára elteszem magam, Audi lista egy kicsit vicc... csomó TT, S6, S8, A4 1.6 :F kevés olyan, ami neki ideális lenne, mert az S-eket lehetetlen etetni, meg szerintem szét is vannak hajtva, a TT meg kicsi, A4 1.6 lomha:(
Na majd holnap még nézelődünk, BMW-ben is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6173) dragonfx válasza SpeedR (#6171) üzenetére


dragonfx
veterán

én a sajátelgondolás som kedvem szerint írtam le ízléske pofonok.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6174) MPowerPH válasza dragonfx (#6167) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, hogy szétment. Ezért van az, hogy kimáli az utasokat. Van hol elnyelődjön az energia. ;) Minál jobban széttörik, annál jobb. Csak a fülke ne sérüljön, és ne deformálódjon. Pedál ne csússzon fel, és a kormány se előre.

Don't Tread On Me

(#6175) MPowerPH válasza MPowerPH (#6174) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most nézem, pár betű nem ok. :DDD Görbe este volt tegnap sorry. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6176) dragonfx válasza MPowerPH (#6175) üzenetére


dragonfx
veterán

elfér....

ki jön vadkertre innen?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6177) Gebriel válasza dragonfx (#6176) üzenetére


Gebriel
veterán

Én tervezem....
Csak sajnos még nem a bömbivel.. :(

Képeket délután dobok fel....

[ Szerkesztve ]

(#6178) MPowerPH válasza dragonfx (#6176) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mikor lesz?

Don't Tread On Me

(#6179) dragonfx


dragonfx
veterán

juni 19-21.

Gebriel>>mér nem?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6180) Gebriel válasza dragonfx (#6179) üzenetére


Gebriel
veterán

Mert még a szerelőnél/karosszériásnál lesz az autó.
Teljes felújításon esik át :))
És nem valószínű, hogy addigra készen lesz...

Szerk: De ki tudja :B

[ Szerkesztve ]

(#6181) dragonfx válasza Gebriel (#6180) üzenetére


dragonfx
veterán

sürgesd meg 2 hét van még majdnme addig.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6182) Eagl3 válasza dragonfx (#6181) üzenetére


Eagl3
veterán

Inkább ne sürgesse, fontosabb, hogy jó munkát végezzen.

(#6183) God Vazzeg válasza dragonfx (#6179) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én ott leszek :K De csak szombaton :U

(#6184) Gebriel válasza Gebriel (#6177) üzenetére


Gebriel
veterán

Ma már sajnos nem fog menni a képfelrakás :(

(#6185) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Dragon mi lenne, ha nem velem foglalkoznál és kinőnéd már a sportdob, chiptuning hülyeségeket?

Tiszta Windows rendes ház

(#6186) MPowerPH válasza keIdor (#6166) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az az M5 nagyon jó áron van. Diploma osztó után egy ilyennel fogom megajándékozni magam, az fix. Még ha nem is tudom sokáig fenntartani, annyit megér. :))

Don't Tread On Me

(#6187) tibi666


tibi666
senior tag

na, 99.9%, hogy vesz a barátom egy 530d-t.
elmentünk ma, kipróbáltuk.
szépen jár a motor, szép a belseje, nem zörgött, szép a bőr, a 260 ezer km reális.
tv-navi, full.
az ablakok körül a tömítések szépek, nem repedezettek, garázsban tartott autó lehetett. az lcd-k rendben.

a váltó finoman kapcsol, a motor hangja is szép és húz is becsülettel.
a csomagtérajtó alja picit rozsdál, de azt még helyben megcsinálják.
a balelső ajtó egy része és a motorháztető volt fényezve, meg a tükrök, kavicsfelverődés miatt. az orra rendben, ha volt is törve, profin csinálták.

holnap szerelőhöz megy, összeírja tételesen, hogy a szokásos olaj- és szűrőcseréken kívül mit kell még javítani. nagyon olyan érzésünk van, hogy ez lesz a mi autónk. én is adok az itteni emberek szavára, mert ide nem az olcsójános vegyél suzukit, mert az az isten, tegyél bele gázt, mert úgy mégjobb, meg vegyél golf 2-t, azzal villanthatsz a 10 milliós autóknak emberek járnak, hanem olyanok, akik AUTÓznak. és ezért elgondolkoztam BMW001 30d szidásán, de végül arra jutottam, hogy talán inkább annak fogok hinni, aki több mint 10 éve ötös bmw-ket szerel. ne vedd támadásnak, de én is azok pártjára állok, akik szerint erősen eltúlzod ám ezt a diesel ellenességet.

(#6188) keIdor válasza MPowerPH (#6186) üzenetére


keIdor
titán

Majd én tankolok neked egysze-kétsze, de akkó oda kell adnod "pár" körre.:D

Különben mennyit ehet azaz 5000-es benzines motor? 100km/h meg több is érdekelne, mert folyton 100-al lehetetlenség menni M5-el... főleg Németben nem tudnám megállni... :D Meg a szerviz (átlag mondjuk, olaj, olajszűrő, üzemanyagszűrő stb. csere) mennyibe fájhat M5-nél?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6189) God Vazzeg válasza tibi666 (#6187) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem fog csalódni, én is 530D-t vennék, egy másik BMW-s fórumban az egyik legjobbnak tartják őket, ennél jobb csak az 535D, szerintük. Szerintem is, de én nem értek annyira hozzá :K

(#6190) Vandit. válasza keIdor (#6188) üzenetére


Vandit.
addikt

Srácok az M5 román forgalmis. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#6191) Vandit.


Vandit.
addikt

Na mit találtam. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#6192) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Képről szép

Tiszta Windows rendes ház

(#6193) Vandit. válasza Gyok2 (#6192) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez erősen megnézős kategória. :K

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#6194) MPowerPH válasza tibi666 (#6187) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én a tapasztalatoknak hiszek, nem másoknak. Diesel -ről nekem a véleményem nem fog megváltozni, főleg nem az E39 dieselkről. :) Majd ha beüt valami nagyobb tétel, nem én fogok sírni, az is biztos. :) De ki tudja, lehet szerencséje lesz, és ha nem megy vele sokat, nem jön ki a motorgond. :) Egy jó tanács, jelentkezzen be az Autó Klubnál, mert akkor kedvező áron hívhat autó mentőt. ;]
Amúgy akihez én járok, az 26 éve BMW -t szerel, és kint Németben a BMW -nél kezdte a munkáját, utána nyitott saját műhelyt. ;) Nekem az ő szava számít, aminek a lényege, óvakodj az E39 dieselektől. :)
De olyannal nem szabad vitázni, aki diesel autóval jár, ezt már megtanultam. :) Nemsokára megjönnek a Turbo -s, alacsony cccm -es benyás autók, akkor ez a diesel mánia is véget ér. ;)

Keldor papa: Hát, igen. M5 esetében az a gond, hogy nehéz megállni, hogy ne taposd a pedált padlóig. :( Én eddig 5db M5 -öt láttam/néztem meg, a computer alapján 4 -ben 20l fölött volt az átlag fogyi. A maradék egy az egész tűrhető volt, 15,2l -t mutatott. Tulajok azt mondják, hogy normális tempóban, városon kívül el lehet menni 10l környékén.
Városban 30l+ a fogyi. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6195) Tomics válasza Vandit. (#6191) üzenetére


Tomics
addikt

De miért K betűs a rendszám? Erre nem szoktatok gyanakodni?:)

PH! addikt since 2004

(#6196) God Vazzeg válasza Tomics (#6195) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Mire kellene gyanakodni? Az enyém is új rendszámos, "J"-s :K

(#6197) tibi666 válasza Tomics (#6195) üzenetére


tibi666
senior tag

mert lecserélte a régit, elhagyta, ideiglenesen ki volt vonva, vagy a legvalószínűbb, hogy külföldről lett behozva.

(#6198) Vandit. válasza Tomics (#6195) üzenetére


Vandit.
addikt

Ha rendben van az autó kb. leszarom a rendszáma. A többiek meg le is írták, hogy miért lehet. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#6199) God Vazzeg válasza tibi666 (#6197) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Megadtad a választ, az enyém német import volt :C

(#6200) Vangelis


Vangelis
nagyúr

enyém olasz import volt:), de mindenki azt hitte azért K-s mert annyira újnak nézték:), és nem gondolták, hogy 9 éves:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.