Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) tibi666 válasza dragonfx (#7750) üzenetére


tibi666
senior tag

a cls egy elegáns limuzin, nem sportautó. :) az is dízel lenne.
a sima 5ös nem jön be, a 6ost meghagyom bódi szilvinek.

vagy tank, vagy cls. :)

egyébként 35d-nek hívják. bmw.hu, x5 árlista, x5 xdrive 35d 286 ló - 17.5 millió

(#7752) fekeandras válasza tibi666 (#7751) üzenetére


fekeandras
őstag

Vagy esetleg új ML? ;]

(#7753) tibi666 válasza fekeandras (#7752) üzenetére


tibi666
senior tag

nem nyűgözött le, az ml, kívülről vagány, de belülről nem tetszik. márpedig a belsejében töltök el évi sok-sok napot.

(#7754) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Mi a ráknak "terepjáró"? Már bocs... Bejön a forma, vagy sokat jársz Oroszokhoz/Ukránokhoz? ;] Mert ott az elvárás... :)
CLS -el jobban járnál, 320CDi -t nem mondom inkább...van itt szopás az miatt a szar miatt... De többet érne mint egy "terepjáró"....

Don't Tread On Me

(#7755) tibi666 válasza MPowerPH (#7754) üzenetére


tibi666
senior tag

a tank életérzés miatt.
belátom az utat, a többi autó eltörpül (mondjuk a cls sem kicsi) mellette.

és ha jönnek majd a gyerekek, akkor ebbe könnyebben belefér a babakocsi, meg ezer cucc, mint a cls-be. jobban variálható.

[ Szerkesztve ]

(#7756) MPowerPH válasza tibi666 (#7755) üzenetére


MPowerPH
félisten

Így érthető a dolog. :R Bár, CLS nálam a valaha legyártott legszebb merci. :)
Most ha új autót tudnék venni, akkor csak Audi lenne. :) Hiába a BMW szeretet, meghalok az S-line/RS külsőért. :)

Don't Tread On Me

(#7757) dragonfx válasza tibi666 (#7755) üzenetére


dragonfx
veterán

aha így más.ha erre vágysz akkor igen x5 a nyerő.
esetleg x3 vagy az uj x1 :DDD

bmw001>>nana árúló ne légy....és te is beállnál a 3.0tdi.sek közé mi :O .....az S-line nem nagy show sportfutómú, chrompakett meg szpoilercsomaga bmw.hez is vehető még az e39hez is bőven.én már mondtam neked kívülről cisnáld meg kicsit.mert elkopika formája megunod.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7758) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah Dragon, erre varrjál gombot. Tegnap 10,9 lett az átlagom az 540i -vel. :)
Ha nem sietek, ki se kell venni 6. -ból, nyomatékból elmegy. :) Pont mint egy diesel. :) Csak itt ha mérges leszek, visszakapcsolhatok 3 -at, és nincs ellenfél. :) Szegény Passat 2.0TDi, levillantott. :DDD Nem is értem mit hitt. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7759) tibi666 válasza MPowerPH (#7756) üzenetére


tibi666
senior tag

én is így gondolom, a cls egy műalkotás. :R

(#7760) dragonfx válasza MPowerPH (#7758) üzenetére


dragonfx
veterán

hehe ha angyon megnyomom az enyém eszik ennyit :O :O :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7761) Eagl3


Eagl3
veterán

(#7762) dragonfx válasza Eagl3 (#7761) üzenetére


dragonfx
veterán

hehe...hát egy z4be vagy kabrioba coupé könnyebb lenne.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7763) tibi666


tibi666
senior tag

a barátomnak névnapjára két gyári bmw kulcstartóval ([link]) lepem meg. a mostaniak elég leharcoltak, ilyet kap helyettük. mondjuk vicces, hogy a kettő postával együtt kevesebb lesz, mint amennyiért egyet meg lehet venni a bmwpower.hu-n.

karácsonyra pedig új lámpabúrákat fogok venni neki.

(#7764) fekeandras válasza MPowerPH (#7758) üzenetére


fekeandras
őstag

lehet, hogy szimplán csak sietett valahová? :U :P

(#7765) MPowerPH válasza fekeandras (#7764) üzenetére


MPowerPH
félisten

:D :P Azt az ki a f@szt érdekel. Várta volna ki a sorát, amíg előzök és le tudok húzódni. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7766) fekeandras válasza MPowerPH (#7765) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem látunk bele a másik fejébe.Franc tudja miért volt neki olyan sietős.Lehet égett a háza, szülni vitte a feleségét, hasmenése volt ... 'mittomén. :D

(#7767) MPowerPH válasza fekeandras (#7766) üzenetére


MPowerPH
félisten

LOL. :C

Végül is, utána nem akadályoztam. ;] 1min múlva már nem is láttam, hehe.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7768) Gyok2


Gyok2
aktív tag

E30 V10 mozgásban: [link]

Tiszta Windows rendes ház

(#7769) fekeandras válasza Gyok2 (#7768) üzenetére


fekeandras
őstag

(#7770) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Mikoo?

Tiszta Windows rendes ház

(#7771) fekeandras


fekeandras
őstag

"Mit ér az erő ha nem uralod"

[link] [link]

Enyhén közveszélyes vashulladék... :U

#7770: fail, egy másik topikban volt nem ebben. :B

[ Szerkesztve ]

(#7772) dragonfx válasza Gyok2 (#7768) üzenetére


dragonfx
veterán

vagány jöhetne egy benzinkúttal.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7773) tibi666


tibi666
senior tag

na, kimérve a fogyasztás.
kikapcsolt rádióval 10 perc után kapcsolja le amgát teljesen. ilyenkor 0.02-0.03 a-t fogyaszt, ez állítólag normális ezeknél az autóknál, és 1 hónap alatt lezabálhatja az aksit.

máshogy nem volt idő sajnos lemérni.

(#7774) _Fonzy_


_Fonzy_
tag

Árcsökkenés... :))

E36 320i eladó

E46 318i eladó

(#7775) MPowerPH válasza tibi666 (#7773) üzenetére


MPowerPH
félisten

Stimm, én is ennyit mértem. :K Kell várni az elején, egy darabig magas a fogyi. Utána szépen lecsökkent nálam is.
Most gondolj bele, és az ugye diesel, legalább 100ah aksi kell neki. Az enyémben 74ah -s van, azt gyorsabban szipkázza.

Don't Tread On Me

(#7776) tibi666 válasza MPowerPH (#7775) üzenetére


tibi666
senior tag

na ja. ez az autó igényli, hogy törődjenek vele. szóval hetente, max kéthetente el kell menni vele valahova, vagy pedig rátenni 2-3 napra csepptöltőre. a mai 700km-es, nagyrészt autópályás+budapesten araszolós, illetve némi országutas túrát 7.6-os átlaggal tettük meg. 3 emberrel, teli csomagtartóval. szerintem korrekt egy két tonnánál is többet mozgató, automata váltóval megáldott 200 lóerő körüli motortól.

[ Szerkesztve ]

(#7777) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Am, úgy néz ki alakul az autó váltás. :) Autómra megvan a vevő, hozzáteszek 1 milliót.
És 2.5 millióért veszek valamit... Eddig néztem Saab 93 -ast 2003 -as évjáratból. Vagy egy Audi A4 3.0 Quattro ugyancsak 2003 -ból.
Seat -ok annyira nem jönnek be, Honda Accord se...
Saab -ról valami tapasztalat? :U Alfa 2.4JTD -t néztem még, de az annyira nem jött be a C220 Kompresszoros mercivel együtt. :(
Ez csak időleges autócsere, remélhetőleg jövő ősszel visszatérhetek BMW -re, olyanra amire szeretnék végre. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7778) tibi666 válasza MPowerPH (#7777) üzenetére


tibi666
senior tag

saabot ne. egy kollégám évek óta nyúz egy 9-5öst. nagyon szar autó. összeszerelési minőségben bármelyik francia autó magasan veri. nem szereti, bmw-t akar helyette. :)

az audi már inkább, az kevésbé zsákbamacska.
a helyedben clk mercit, vagy valamilyen volvot néznék meg. 2.5 millió körül szép darabokat lehet kapni. esetleg titkos adu ászként javasolnám a renault vel satist. nissan v6 benzinessel, vagy a 2 literes turbós benzinessel. a 3 literes dízel melegedési problémákkal küzd, a 2.2-es meg szimplán szar. egyébként irtó kényelmes, és nem túl a háklis. a benzines motorok szuperek, az autó nagy része a laguna 2-vel közös alapokon nyugszik, az pedig szintén nem rossz konstrukció. a hírénél sokkal jobb. ;)

(#7779) SpeedR válasza tibi666 (#7776) üzenetére


SpeedR
őstag

Ennek az akksi lemerülésnek utána fogok kérdezni, mert szerintem nem normális a dolog. Az E34 két hónap állás is pöc-röff indul.
530d-nek teljesen jó a 7.6L fogyi, főleg hogy volt benne Bp. is. Ráadásul touring ha jól emléxem?

(#7777) BMW001
Nem akarok belevauzni, de mi értelme van pár hónapra egy köztes autót venni? Szerinted a Saabot könnyebb lesz eladni?

(#7780) tibi666 válasza SpeedR (#7779) üzenetére


tibi666
senior tag

igen, touring.

(#7781) dragonfx válasza MPowerPH (#7777) üzenetére


dragonfx
veterán

mér 2.5é már kapsz e36 mat.....1 évre örültség valami átmenetit venni amin bukni fogsz árban szerintem is.

Saab>>néztem én is...nekem is bejön...olvass egy két népítéletet.....kb 1.5x drágább hozzá a szervíz mint a bmw.hez és hibaérzékenyebb is.
egy 1.8-2.0 t nekem is jöhetne.

alfa jtd>>olasz és dízelt és használatan???..sokat ittál??

c220 kompressor>>biztos jó lehet sok van belőle az uton, de pont a konkurencia???

Honda>>jó jóóó de nem német és nem bmw.

Seat>>egy leon jöhetne nekem is de nem tdi.1.8 t

1.5é viszek el a tiédet??..az elég harmatos nem???...2.5é már kapnál bmw.t akár átmenetit is.pl:e46ból valamit.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7782) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Srácok, van egy oka annak amiért nem BMW -t akarok. :) Ez az autó utána cégesen megint tovább megy, kicsit meg van bonyolítva. Igen, 1.5 milla harmatos, de a köcsög luxusadó miatt az erősebb autók értéke leesett. :(
Mindenképpen 2003 utáni autó kell, méretben csakis kisebb mint a mostani E39. BMW -t azért nem nézek, mert félek a dieseleiktől, én nem szeretnék a motorra költeni. Benzines turbo meg ugye nincs a kínálatban. Ezért igen, Volvo S60 is jó lehetne, Saab pont a turbo miatt megint, meg a 93 -as tetszik is. Francia autók soha nem fogtak meg, valszeg nekem olyanom soha nem lesz. :N Igazából még nem tudom, de ezek a mostani lehetőségeim, így ezekkel kell beérnem, hiába még diák vagyok. :(
Jó lenne ha jól fogyasztana, kevés lenne a szervízigénye, és azért menne is. Attól még a mostani E39 -em is megmaradna, csak átmenne cégesbe. :) Azért mondtam, családban marad. :)

Don't Tread On Me

(#7783) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Audiból ezt néztem ki. :U Fogyi hogy alakulhat ennél? :U E46 -ok irreális drágák amúgy... Azért azt nem nagyon nézek. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7784) tibi666 válasza MPowerPH (#7783) üzenetére


tibi666
senior tag

szerintem országúton, pályán 10 alatt tartható.
szép darab amúgy. csak sajna pont az utastérről nincs rendes kép.
de nincs benne napfénytető. :(

és kéziváltós. bár neked ez pozitívum. :)

(#7785) dragonfx válasza MPowerPH (#7783) üzenetére


dragonfx
veterán

hát annyira azért nem.
Ez az audi jónak tűnik.
Ha 1 év után cseréled akkor a saab bevállalható talán.
És akkor az e39cel jársz tovább ugyanúgy???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7786) fekeandras válasza MPowerPH (#7783) üzenetére


fekeandras
őstag

A6-ban ugyanez a motor automata váltóval 15/9/11 litert fogyaszt (város/országút/pálya). Ez a sofőrtől függően lehet minimálisan kevesebb de akár sokkal több is.

(#7787) fekeandras


fekeandras
őstag

(#7788) Bubu79


Bubu79
addikt

Az elmúlt hétvégén autókáztunk cseppet az új vassal, majd' 500km ment bele dimbes-dombos tájon, a Bakony lankáin.

Benyomások a jószágról ( szerviz után - olajak, szűrők, szíjak, szilentek, gömbfejek, kutyacsontok cserélve ):

- harapós
- csendes
- szépen fekszik az útra - nem imbolyog, nem kóvályog, csak teszi a dolgát

Imádom :D

Fogyasztást ne kérdezzétek - még van a tankban, de nem kergetek illúziókat, ez nem fog keveset hörpölni :DDD

És a hat henger...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#7789) SpeedR válasza Bubu79 (#7788) üzenetére


SpeedR
őstag

Tehát semmi különös, csak tudja mindazt, amit egy BMW-nek tudnia kell. :DDD :))

(#7790) SpeedR


SpeedR
őstag

(#7791) fekeandras válasza SpeedR (#7790) üzenetére


fekeandras
őstag

>>> ;) <<<

(#7792) SpeedR válasza fekeandras (#7791) üzenetére


SpeedR
őstag

Mea culpa, nem láttam, hogy az ott egy link volt. :B


Kárpótlásul itt egy csinos E46. :K

[ Szerkesztve ]

(#7793) fekeandras válasza SpeedR (#7792) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem rossz csak valami hülye picsa beállt a képbe... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7794) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez milyen? :U Félek tőle nagyon. :( :U

Don't Tread On Me

(#7795) keIdor válasza MPowerPH (#7794) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem ezt érdemes lenne megvizsgálni közelebbről.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7796) tibi666 válasza MPowerPH (#7794) üzenetére


tibi666
senior tag

a xenon nem gyári, vagy csak én nem látom a lámpamosókat?

(#7797) MPowerPH válasza tibi666 (#7796) üzenetére


MPowerPH
félisten

Abszolút jó megfigyelés. :K Így automata magasságállító sincs rajta. :( Kilőve. :)
De néztem népítéleteket...hát...rengeteg baj van ezekkel. :( Én csak lepkéztem. E39 ehhez képest kutyapöcs.

Don't Tread On Me

(#7798) Calogero válasza tibi666 (#7796) üzenetére


Calogero
addikt

Sőt túl "kék" gyári xenonnak.

(#7799) dragonfx válasza fekeandras (#7793) üzenetére


dragonfx
veterán

beszállhatna egy órára....sokat úgyse kifele nézne hanem lefelé ;]

bmw001>>nagy dízelt soha.mégha bmw akkor se.
tényleg túl kék gyári xenonnak.

320i.vel mi a gond???vagy 328i???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7800) tibi666 válasza Calogero (#7798) üzenetére


tibi666
senior tag

egy sokat futott autónál a xenon színe szerintem nem releváns.
úgyis cserélni kell az izzókat, akkor pedig olyan színhőmérsékletűt veszel, amilyet akarsz.
tehát akár túl kék is lehet egy gyári rendszerben.

viszont a lámpamosó hiánya egyértelmű jele annak, hogy ez nem gyári.
egyébként sem vennék olyan helyről autót, ahol a nevét sem tudják leírni. snitzer, te jó ég. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.