Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) tibi666 válasza MPowerPH (#7850) üzenetére


tibi666
senior tag

inkább az octavia rs-t szerintem. fiatalosabb autó, nem vagy te 40es területi képviselő, hogy passzáttal járj.

(#7852) Voyage válasza MPowerPH (#7833) üzenetére


Voyage
aktív tag

dupla...Szuper a netem... :(((

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7853) Voyage válasza MPowerPH (#7833) üzenetére


Voyage
aktív tag

Az első linkeden szereplő S60 az a miénk. :)
Faterom autója, ha gondolod, gyere el, nézd meg. 13-15literes fogyasztás baromság. Pesten 11 max 12 literből eljárt vele több, mint fél évig. Nyáron pályán kb végig 140-es tempónál kijött vele 7.6l-es átlag fogyasztás, és ebben benne volt sok határnál állás, meg bp is oda-vissza.
90 körüli tempónál kb 1500-1600-at forog, turbó még nem megy, fogyi kb 7liter körül van. Ha úgy nyomod, hogy a turbó is megy, akkor felmegy 9-ig simán. :)
Tökéletes állapotban van, csak pesten apeh parkolóban(faterom ott dolgozott...) párszor valami vadbarom megsúrolta az első lököst. :(((

Második linken levőt kiváncsíságból megnéztem, iszonyatosan nagy kamu az a 100k fölötti km, belül minden totál szétkopva, motor is csúnyán szól, nem véletlen annyi, amennyi.
2.5T egyébként elcseszett egy motor lett, 9 lóval több, mint a 2.4T és jóval többet fogyaszt, hangja is csúnyább. :(

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7854) MPowerPH válasza Voyage (#7853) üzenetére


MPowerPH
félisten

Milyen kicsi a világ, látjátok?! :) És ugye hogy nem fogyaszt 14lityiket?! Én amúgy tudom, mert anno e-max megmondta, hogy jól eszik az autója. Emlékezzetek vissza. És a Volvo az minőségi, nekem a beltér is nagyon bejön. Elegáns, kényelmes, és gyors. :)
Hát, ezt lehet nem fogom kihagyni, kíváncsi vagyok. Írok egy privátot mindenképpen. :K És most ráállok erre a típusra, és elkezdek olvasgatni, hogy otthon legyek benne. :) 2.5T -t csak azért linkeltem, mert fiatal, nem is a motor miatt. Tudom, hogy a Volvo 2.4T motorja ez egyik legjobb a turbos szegmensben. Egy gyengéje van, a turbo. De az minden turbosnál veszélyforrás a rendszertelen használat miatt.

tibi666: Tudom, persze. :B De én imádom az elegáns autókat. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7855) Voyage válasza MPowerPH (#7854) üzenetére


Voyage
aktív tag

13 liter volt a max, amit fogyasztott eddig, akkor apám nagyon sietett, padlóval tolta debrecenből pestre...Jó, majdnem padlóval. :)
Turbó mikor megvettük, akkor lett cserélve, előtte kb 3000km-el, azóta 16.000 ment bele, kb 1 éve. Talán másfél éve... :K
És ez garantáltan nem volt tekergetve az óra, volvo hungáriánál volt szervizelve, meg is lehet nézni.
Tavaly ősszel váltó rakoncátlankodott, előjött az automata típushibája, megcsinálták, valami 200 körül, azt mondták, ez innentől megint több, mint 200.000km-et bír, ha a többi cucc is bír benne ennyit. :)
Fékek most lettek cserélve 1 hónapja kb, meg minden tipp-topp állapotban van rajta. Megy mint a golyó, és ahhoz képest nem fogyaszt sokat, és mivel 5 hengeres, hangja is szép, kiegyensúlyozott, és kb 100-nál 1700-at forog... :)
Egyébként 2.6 körül el lehet vinni, és azért ennyi, mert tény, van ugyanilyen kb 400-al is olcsóbban, de kitudja mennyi km van benne, hányszor volt törve, stb-stb-stb....Ez meg tipp-topp, annyi, hogy koszos... :)
Írj privit, aztán gyere el, nézd meg, szinte minden nap megnézheted, délután.
És mivel fater generalinál van, nagyon jó biztosítást is tud rá intézni jövőre.
Csak neki merci a gyerekkori álma, és végre be akarja váltani... :)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7856) tibi666 válasza Voyage (#7855) üzenetére


tibi666
senior tag

Csak neki merci a gyerekkori álma, és végre be akarja váltani...

helyes, helyes. :DDD

(#7857) Voyage válasza tibi666 (#7856) üzenetére


Voyage
aktív tag

Én annyira nem vagyok oda érte, E39-et jobban támogatom, de az már volt, nem kell neki újra. :DDD

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7858) Adiking


Adiking
tag

Helló
E36 320 hogy fogyaszt?

(#7859) Bubu79 válasza dragonfx (#7832) üzenetére


Bubu79
addikt

A hátsó dob cirka 5 évente szétrohad - az csak egy dolog, hogy hangosabb lesz a gép.
Sportdob? ;]

Pollenszűrő nem csak a klímás autókban van - akad már a Tiédben is, cirka 3K, saját kezűleg is cserélhető.

Főtengely, váltó szimmering azért nem jó játék, mert ha a kuplung oldali kezd el ereszteni, akkor a kuplung tárcsa is kaphat némi olajat, ami nem igazán használ a dörzshatáson alapuló erőátvitelnek - arról nem beszélve, hogy egy kuplung csere cseppet jobban fáj a zsebnek, mint az a pár szimmering ( a munkadíja borsos, ezt elismerem, de maga az alkatrész, a szimering "filléres" ).

Ha nagyon kivannak a gömbfejek, az autó kóvályogni kezd, egy nyomvályú is okozhat meglepetéseket az utolsókat rúgó lengőkar végi, középi, vagy irányító gömbfejeknek - arról nem beszélve, hogy állati kellemetlen hallgatni, ahogyan kopognak - ezek csere költsége elérheti a 100k-s nagyságrendet is...

A lengéscsillapító pedig nem játék - rázópadon kiderül, hogy mennyi van még bennük, mire cserélni kell - ez sem egy olcsó móka, az előző autómnál a két kayaba teló volt előre munkadíjastól 80k.

Hidrotőke - az a legkevesebb, ha kopogni kezd - idővel erősödik és előbb-utóbb szétveri a szelepet, mert így az nem lesz rendesen játékmentesítve - ez is egy olyan tétel, amit később kamatostól kell sajna rendezni...

Benzinszűrőt illik cseréltetni inspekciónál a többi szűrővel együtt - így a pumpa élettartama is hosszabb lesz.

ABS jeladó 15-20k - ha mázlid van és nincs berohadva a rögzítő imbusz csavarja, akkor Te magad is cserélheted - egy stekkert kell széthúzni, majd egy szem imbusz csavart kiszedni ( célszerű mindezt lehúzott akksi saruval csinálni, hogy az ABS egység hiba miatt ne akassza ki a műszerfalon az ABS lámpát - bár ha tudod, hogy hibás a jeladód, akkor már úgyis ég - ki kell üttetni.

Az első futóműben egy deka féltengelyed nincs, hacsak nem ix-es az autód ;]

Mi van a fűtéscsapoddal? :F

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#7860) Gézengúz válasza Adiking (#7858) üzenetére


Gézengúz
addikt

Viszonyítási alapnak ha megfelel a 320ia... ugyebár sor6 2000cm3 5 sebességes sportautomata (5HP18)

Most, hogy fennt vannak a 17-es kerekek 225/45-tel és beugrott a sperrdiffi is... Így már városon kívül sem nagyon lehet 10 alatt tartani... Míg régebben 15-ös kerekekkel normál diffivel 10 ből azért megvolt a város és nemegyszer persze hosszabb távon óvatosabban a gázpedállal 7- 7 és fél lityi is...

Na többek közt ezért is fogom előbb vagy utóbb lecserélni az automatát, bár meg kell hagyni borzasztó kényelmes... :) Megpróbálom majd még a kocsiban eladni, hogy bárki aki eljön az kipróbálhassa, hogy tökéletes.. Szerintem olyan 100 körül elkérhetek érte és abból Kasza Mesternél biztosan kijön egy jó állapotú 5 sebességes + hozzá tartozó motyók...

De egyelőre olyan finoman váltogat még mindig, hogy sajnálok hozzányúlni...

(#7861) Gyok2


Gyok2
aktív tag

De a manuális váltás élményét nem adja.

Tiszta Windows rendes ház

(#7862) dragonfx válasza Bubu79 (#7859) üzenetére


dragonfx
veterán

kár hogy nem az lett helyette jah.

van 15k a oszlop alattvan nagy kür alaku papir mint egy nagy direktszuro kb.

csak szivarog ez van.majd abbahagyja.

na ez akkor nem hiba mert ilyen nincs.

2 bilstein előre 60k.majd lesz ilyen is.padon jo, gyakorlatban szerelő mondta hogy nem.honnan tudjam én jo e???

kiderult nem a hidrotoke kopog hanema főtáscsap ha futeni kezdek rendszeres impulzutsonként. de kicsit trakihangja van hidegen.

benya szuro 3-4 inspekciot elvisz még wallis szerint is kb 60e km.

jelado uj kell 30k darabja mert ate.s kell bele.

szerinted én vagom hol aza feltengely?????? :DDD

kopog.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7863) dragonfx válasza MPowerPH (#7850) üzenetére


dragonfx
veterán

passat?? népauto kell?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7864) Eagl3 válasza dragonfx (#7863) üzenetére


Eagl3
veterán

Több e60 van az utakon mint ilyen passat...

(#7865) dragonfx válasza Eagl3 (#7864) üzenetére


dragonfx
veterán

de ez nem hiába van igy :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7866) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Sziasztok.

E91-re bőrözés + újrafújás kb mennyibe kerül?

(#7867) dragonfx válasza mayerlaci (#7866) üzenetére


dragonfx
veterán

guriga felett tuti...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7868) Integra


Integra
titán

x3 tapasztalata van vkinek?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7869) mayerlaci válasza dragonfx (#7867) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Köszi.

Integra: Melyik motorral?

(#7870) Integra válasza mayerlaci (#7869) üzenetére


Integra
titán

2 és 3 literes traktor

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7871) Manitou válasza Integra (#7870) üzenetére


Manitou
addikt

Ilyen? :D
[link]

(#7872) mayerlaci válasza Integra (#7870) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Nem ismerem sajnálom.

Mostanában hallottam a Rádióban hogy Budapesten 100 bevizsgált BMW-t lehet venni de nemtudom a Céget sem és, hogy még érvényes e ez.Aki tud valamit írjon kösz.

(#7873) Integra válasza mayerlaci (#7872) üzenetére


Integra
titán

nem mo-n vennék.
igazából egy erősebb 2 literes is elég lenne, a 180 lovas dízel a 6-os váltóval, de úgy tűnik, hogy az csak a 320d-ben van benne, az x3 2.0d-ben csak a 150 lovas 5-ös váltóval.
azt szeretném tudni, hogy milyen költségekbe verem bele magam.

Manitou: lol, ez a tuti:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7874) tibi666 válasza Integra (#7873) üzenetére


tibi666
senior tag

nocsak, hogyhogy bmw? :)

(#7875) Integra válasza tibi666 (#7874) üzenetére


Integra
titán

már írtam korábban.
egyszerű, mert japánoknál nincsen nagy súlyú suv-hoz normális traktor motor a hosszú utakhoz, továbbá itt bődületesen nagy a kínálat.
teljesne egyszerű racionális okok.
azért nem x5, mert egyedül vagyok, és az baszott nagy dög. semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7876) dragonfx válasza Integra (#7875) üzenetére


dragonfx
veterán

vagy nézd meg az x1et ha nem akarsz nagyot, gyakorlatilag nem sokkal kisebb mint az x3.
költsége biztos van wallisnál.
eddig ahol csak olvastam írtak róla azt írták a 2.0d kellően mozgatja a kasznit.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7877) Manitou válasza Integra (#7873) üzenetére


Manitou
addikt

Egy ilyennel tolnád neki, lehet jobban megnéznének, mint X3-al :DDD

(#7878) Integra válasza Manitou (#7877) üzenetére


Integra
titán

jaja, cserébe az autópályán le is fagynék róla, 1400km alatt.. :DDD

ha nincsen az x3-ban gyári kifordulú navigáció, azt utólag bele lehet ettől függetlenül szerelni??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7879) fekeandras


fekeandras
őstag

(#7880) Integra


Integra
titán

mit jelent a raucherpaket?
ez valami bagósoknak extra csomag összeállítva?
vagy ez amúgy is az összes autóban benne van?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7881) tibi666 válasza Integra (#7880) üzenetére


tibi666
senior tag

gondolom szivargyújtó a 12 voltos aljzatban+üríthető hamuzó.
prémiummárkáknál minden szarért elkérik a pénzt, még egy normális térképolvasó lámpáért is, szóval nem feltétlenül alap dolog.

(#7882) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Jó ocsmányra sikerült ez az E30 V12. Itthon is volt, az legalább jól is nézett ki.

Tiszta Windows rendes ház

(#7883) Integra válasza tibi666 (#7881) üzenetére


Integra
titán

ahhh, akkor ez nagy valószínűséggel bagózó autót sejtet..
fákkk..
pedig pár egész szép darabot találtam.

mondjuk az is igaz, hogy van szárazjeges belső takarítás, az gyakorlatilag mindent kiszed mindenhonnan, szagokkal együtt is ha vannak.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7884) tibi666 válasza Integra (#7883) üzenetére


tibi666
senior tag

én nem bagózok, de mindenképp vennék az autómba ilyen csomagot. sosem tudhatod, hogy mikor jön jól a szivargyújtó például.

(#7885) Integra válasza tibi666 (#7884) üzenetére


Integra
titán

ok, azt nem tudtam, hogy már alapból van, hogy kihagyják
persze, hogy kell, navihoz vagy bármihez a szivargyújtó.
de hogy ezért felárat fizetni..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7886) dragonfx válasza Integra (#7885) üzenetére


dragonfx
veterán

hát durva de enm hinnéme gy sima szivargyújtóért kérnek felárat.
a doháűnyzócsomag ha jól emlékszem a műszerfalból egy kis kihuzható fakk hamuzótálca jah, sőt asszem gyújtó is valami izzítóval.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7887) tibi666 válasza Integra (#7885) üzenetére


tibi666
senior tag

na várjál, én a szivargyújtó alatt a 12 voltos aljzat dugójaként funkcionáló, gombnyomásra izzító szerkezetet értem. :) 12 voltos csati tuti van alapból az autóban, csak hamutálca, meg szivargyújtó nincs.

(#7888) Integra válasza tibi666 (#7887) üzenetére


Integra
titán

ja ok, nem vágom ezt, nem bagózom szerencsére, már jó pár éve:)
nekem navihoz kell a cigistekker.
ehh, amit kinéztem, már el is vitték szombaton. gyorsan kipörögnek a jó gépek. iszonyú jó kínálat van. és rengeteg a nagyon jól felszerelt.
most láttam, hogy kijött egy 2.0d 177le automata váltóval. sajnos az még nagyon új, drága nekem:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7889) dragonfx válasza Integra (#7888) üzenetére


dragonfx
veterán

a vicces a magyar oldal szerint a 20as benyábans is csaka régi 150 lovas moci van.mikor a 3as 5ösben már 170es. érdekes felfogás, pedig az x3 viszonylag új modell.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7890) fekeandras


fekeandras
őstag

:))

(#7891) tibi666 válasza Integra (#7888) üzenetére


tibi666
senior tag

és ha vennél egy 150 lóerőset, majd íratnál hozzá egy új motorvezérlőt? 20-25 lóerőt simán hoznak, és akkor még nincs is kihegyezve.

(#7892) Integra válasza dragonfx (#7889) üzenetére


Integra
titán

a 320d-ben a 150 lovas motorhoz csak 5 sebességes manuál váltó van csatlakoztatva. (unokatesómnak ilyenje van, de nem ez a legújabb gáz kinézetű hármas, hanem az eggyel régebbi)
ugyanez a 150 lovas motor az x3-ban viszont 6 sebességes váltóval jön.
a 320d-ben, ezt a 150 lovas motort leváltotta egy 163 lovas motor 6 sebességes váltóval, majd később megjelent asszem a 177 lovas is 6 sebességes váltóval.
egyébként én sem értem, furcsa is, de gyanítom a 177 lovas motor lett az x3 alap dízele 6 sebességes váltóval. a 3.0d nem éri meg, horror fogyasztás a 2.0d-hez képest és ki sem lehet használni. szimpatikus a 177 lovas, de az csak tavaly jött ki, sajnos a kitűzött keretnél többe kerül. lehet, hogy tavasszal már beleférne. utána kell járnom ennek is.
de ha pl itt a szervízben azt mondják, hogy a 150 lovas megbízhatóbb, kevesebb a mecera vele, a szervíz periódusok is jobbak, nekem nem fogja megérni a 177 lovas.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7893) Integra válasza tibi666 (#7891) üzenetére


Integra
titán

ehhez azt kell megtudnom a szerívzben, hogy hardverben van e a két motor között bármilyen eltérés e vagy sem. ahogy láttam, nm-re nincsen nagy különbség (330 vs 350nm asszem), de a váltónak és a motortartó bakoknak is lehetett módosítása. sok mindennek.
ráadásul 2008-tól faceliftes x3 van ugye, ezzel jött ki az új 177 lovas motor az automatával. jól hangzik, meg is venném, de mint mondtam, nekem az túl sokba fáj sajnos.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7894) Eagl3 válasza Integra (#7893) üzenetére


Eagl3
veterán

A 150 lovas dieselt fel lehet chippelni gond nélkül 170-180 -ra az alapból 177 lovasat pedig 190-200 -ra... én legalábbis így gondolom. :)

(#7895) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Arról, hogy sokat eszik egy 3.0 -ás diesel. Igaz nem 530D, hanem A6 3.0TDi, automata ugye. Tegnap 215km -et(Pécs oda-vissza) 6.7l/100 -al tettem meg. :) Nah, ennyit a fogyiról. Kurva életbe ezekkel a dieselekkel, csak ne lenne annyi baj velük. :W
Jah, és 110 -el mentem állandóba tempomattal. Csak ugye mentem Pécsen is, meg ott van szerpentin. :) Néha előzni is kell. :)
Így nézve nem rossz. :) 528i esetében ez 8l/100 lett volna kb. És a gázolaj olcsóbb is vagy 20Ft -al. :)

Komolyan átgondolom a 330D t. De inkább sok pénzért beméretem szakszervízben, utána veszem csak meg. :U Porlasztók, turbo állapotát könnyen fel lehet mérni. És az egyéb paraméterek is árulkodóak lehetnek. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7896) Bubu79 válasza MPowerPH (#7895) üzenetére


Bubu79
addikt

Az a 200Ft 10 literenként tényleg számottevő, tedd el perselybe - jól jön majd, amikor a kopó dolgokat cserélteted a futóműben ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#7897) MPowerPH válasza Bubu79 (#7896) üzenetére


MPowerPH
félisten

Több az mint 200Ft. :DDD Most az E46 gyengeségeire utaltál, ugye? :U Mert mindenki az első futóművét szidja. :U
Amúgy kb. 500Ft-550Ft /100km a megtakarítás. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7898) tibi666 válasza Bubu79 (#7896) üzenetére


tibi666
senior tag

plusz, ha hozzászámolod azt is, hogy 100km-en akár 3-4 literrel is kevesebbet eszik a dízel, akkor valóban...

már egy telitanknál is szép összeget meg lehet spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#7899) MPowerPH válasza tibi666 (#7898) üzenetére


MPowerPH
félisten

Teli tankonként 3700Ft körül van a különbözet. :U Az durva. :Y Aki sokat megy, annak számít az a 3700Ft. Fater egy héten néha 7 szer tankolja fullra az autót. :U
Az átlag az 3, de még úgyis sok. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7900) Bubu79 válasza MPowerPH (#7897) üzenetére


Bubu79
addikt

Sok az első futóművében a kopó alkatrész - de nem véletlen, hogy annyira kényelmes, jó útfekvésú autó. :) Ami gáz, az az itthoni utak állapota - sajna nem aknamezőre tervezték az E46-okat sem...

Azért az elég vicces, hogy nagy köbcentis, nem középszerű autókkal fillérb@szóskodtok a fogyasztásuk miatt :U

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.