Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) tasiadam


tasiadam
veterán

M57 dízeleknél az eredeti vákuum csövek mérete az 3 vagy 3.5mm belső átmérő? LEszeretném cserélni a gyárit, mert szedett vetett, meg úgyis 1 (2, ha a bakokba is megy) kell, a többi fölöslegesen csak fityeg (örvénycsappantyú és EGR nincs)

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72002) FIREBLADE78 válasza chess001 (#72000) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Sóher vagyok dízelt venni jövőre 7-800 Ft-ba. Amire lesz pénz

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72003) KAMELOT válasza FIREBLADE78 (#71999) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen villanyost veszel? Nem ám kigyullad a ház előtt?! :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72004) FIREBLADE78 válasza KAMELOT (#72003) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Gyulladjon. Nem a lakásomnál van a "garázs" ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72005) Tsebacsi válasza FIREBLADE78 (#71999) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bojler vagy sütő ;]
Én még nyuszi vagyok, a kövi is tuti plug-in lesz...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72006) KAMELOT válasza FIREBLADE78 (#72004) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen típus lesz? Biztos i5 veszel.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72007) FIREBLADE78 válasza KAMELOT (#72006) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Áh. Tervbe van,hogy jövőre kiköltözünk a friccekhez. Úgy hallottam h magyar kocsit nem lehet használni huzamosabb ideig. Tehát kénytelen vagyok venni németben autót? :U Legalábbis az osztrákoknál ez van.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72008) chess001 válasza FIREBLADE78 (#72007) üzenetére


chess001
aktív tag

Milyen fajtában gondolkozol? IX3, I4?
Én pl a Tesla M3P-ért voltam megindulva, de már elbizonytalanodtan és jövőre már elég ideje lenne valamire beruházni, gyak semmit nem adnak már a megtermelt áramért...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#72009) kardkovacsi válasza FIREBLADE78 (#71999) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Szerzel a németektől egy i4-et :) ? Most van ott előadó dögivel nagyon olcsón.

(#72010) Shadowbull válasza FIREBLADE78 (#72007) üzenetére


Shadowbull
addikt

Elvileg rakathatsz rá német rendszámot. De amikor kijöttünk én is eladtam a magyarországi jármüveket, aztán vettem itt helyette.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#72011) FIREBLADE78 válasza chess001 (#72008) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Suv nem kell. I4 jó lenne. Idén ebből úgysem lesz semmi. Nem akarok évet veszteni

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72012) tasiadam válasza FIREBLADE78 (#72002) üzenetére


tasiadam
veterán

Átjárunk szlovákiába tankolni? :D Úgyis jövőre Párkányba fogok járni vásárolni, elrakok 20 litert majd kannába

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72013) Chris0321 válasza tasiadam (#72012) üzenetére


Chris0321
addikt

Én is átszoktam romániába, ugyanúgy MOL kúton 60 ft-al olcsóbban veszem a 100-as benzint mint itthon és jövőre még emelni akarnak 40 ft-ot ami már azért kellemesebb különbség. Én a helyedben már most átjárnék és csak azt sajnálom, hogy csak szeptember óta járunk át vásárolni.

(#72014) tasiadam válasza Chris0321 (#72013) üzenetére


tasiadam
veterán

Messze van kicsit, de havi 1 rendszeresítve lesz. A kannás megoldást nemtom h h tudnám kivitelezni. 1 teli tank 1 hónapta bőven elég szokott lenni, ha meg 600km-t megyek, akkor 1 útra elég az a 70 liter (sosem hagyom 15 környékére menni a szintjelzőt, de 30nál már tankolok)

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72015) Shadowbull


Shadowbull
addikt

Na, alakul ez is. :K

[link]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#72016) KAMELOT válasza Shadowbull (#72015) üzenetére


KAMELOT
titán

Nürnberg környékén a pályán ment :)

tasiadam: Kannás megoldás nem mindenhol van megengedve. Kérdezz rá előtte.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72017) kardkovacsi válasza KAMELOT (#72016) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Itthon szerintem nem engedélyezett. Jövedéki csalásnak számít. Ha van magyar számlád róla akkor talán egy kanna lehet. Én nem vacakolnék vele :)

(#72018) KAMELOT válasza kardkovacsi (#72017) üzenetére


KAMELOT
titán

Én sem értem ezt. Pár € végett be vannak tojva az emberek.
Ha autózgatni akarunk, le kell mondani más dolgokról, amik nem fontosak, költségeket kicsit lefaragni.
Azért írtam neki, hogy vigyázzon vele SK-ban. :)
Főleg magyar autóval kannába tankolni, mindjárt gyanús.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72019) Chris0321 válasza tasiadam (#72014) üzenetére


Chris0321
addikt

Az enyém benzines, nekem nem mindig elég az egy tank. Vettem 2 db 20 literes kannát, eddig csak az egyikben hoztam be benzint. A határon belenéztek a csomagtartóba, majd elköszöntek. Nem feltétlenül kell elhasználnod azonnal azt amit a kannába hozol, el fog állni pár hónapig.
Tudomásom szerint egy kanna üzemanyagot áthozhatsz a határon akármelyik irányból.

(#72020) Chris0321 válasza kardkovacsi (#72017) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem számít csalásnak. Van aki ki tudja mióta hoz be 2x20 liter üzemagyagot Romániából és soha senki nem szólt neki semmit. Az én kocsimban is volt már 20 literes kanna a határon és semmit nem szóltak. Természetesen a számla nálam volt a tankolásról, de meg sem említették.

(#72021) tasiadam válasza KAMELOT (#72016) üzenetére


tasiadam
veterán

egen, attól félek én is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72022) Chris0321 válasza tasiadam (#72021) üzenetére


Chris0321
addikt

Nincs mitől, sokan járnak külföldre vásárolni és van aki havonta többször is kimegy.

(#72023) tasiadam válasza Chris0321 (#72022) üzenetére


tasiadam
veterán

nem is,hanem a a gázolaj tartása. zárt garázsban 20 liter is baj lehet. Máshol meg nemtom h hol tárolhatnám.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72024) Harcipocok84 válasza Chris0321 (#72013) üzenetére


Harcipocok84
junior tag

Megéri átjárni Romániába nagy bevásárlásra?
Közel lakunk a Battonyai és a Gyulai határátkelőhöz is.
Hova érdemes innen mennünk? Melyik város melyik hipermarket?

Egy itthoni 70-100K-s bevásárlást már megérné ott kint elintézni?

(#72025) Chris0321 válasza tasiadam (#72023) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem az alsóépületben van több kanna benzin. Ki jönne be oda megnézni mit tárolok?

(#72026) dellfanboy válasza Harcipocok84 (#72024) üzenetére


dellfanboy
senior tag

Pàl te vagy az? nem te kerestel x6-ot youngtimernek? vagy mar most kezded a sporolast, az inseges idokre valo felkeszulest? ;]

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#72027) tasiadam válasza Chris0321 (#72025) üzenetére


tasiadam
veterán

Úgy értem, ez egy lakóház alatt több ember parkolója és oda nem rakom csak úgy le. Max ha lenne valami a környéken, vagy ismerős, akihez leteszem. Nővéremhez nem raknám, mert oda vissza 20km kb. Annyit meg nem ér.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72028) Rossi válasza KAMELOT (#72018) üzenetére


Rossi
addikt

Pár hónappal ezelőttig heti 2x tankoltam, főleg meló miatt, vidéki projektek (saját cég), havi 300e körül elment rá.

Újkora óta 100-as benzint kap, a nagy üzemanyagvésznél 830-nál azért csikorgattam a fogam.
De ugyanakkor futottam bele a cseheknél 102+ -os benzinbe is, hogy de jó, próbáljuk ki, aztán a kasszánál esett le, hogy 1500 Ft literje... :DDD
De jobban is ment alacsony fordulatról kigyorsítva. :D

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#72029) Chris0321 válasza Harcipocok84 (#72024) üzenetére


Chris0321
addikt

Én még csak szeptember óta járok ki, még csak próbálkozom. Az üzemanyag ha ugyanúgy MOL-nál tankolok mint itthon akkor kb. 60-70 ft-al olcsóbb és jövőre itthon lesz még egy 40 ft-os adóemelés is. Ha addig nem változtatnak ezen is, de minimum 20 ft-ot írnak.
Vásárlásra több lehetőség is van, nekem a Kaufland jött be de van Penny, Lidl, stb. Ami olcsóbb, pl. tészták, húsok, édesség, sajtok, alkohol de szoktak lenni akciók is amiben más is benne lehet.
Pl. én most ásványvizet vettem kinn, a 2 literes Zizin mentes víz kb. 230 ft volt ha jól számoltam és teljesen jó mellékízmentes. Nekem jobb ez a kiszerelés is és ha 1,5 literesre átszámolom kb. 175 ft amiért itthon nem tudom milyen vizet lehetne venni. A Szentkirályit pl. már nem találom 200 ft alatt.
Facebook-on a Nagykárolyi bevásárlás oldalon szoktak kitenni olyan bejegyzéseket ahol tételesen leírják egy bizonyos üzletben vásárolva mi mennyibe kerül és van aki mellé írja a magyar árakat is.
Van ami olcsóbb, van ami kb. ugyanannyiba kerül és van ami drágább.
Úgy kell nézni, hogy sok kicsi sokra megy. Pl. ha 40 litert tankolok akkor spórolok kb. 2.400 ft-ot, ha 60 litert akkor már kb. 3.600 ft-ot. (Érdemes nem teli tankkal kimenni, kollegám csak 10-15 litert tudott tankolni és kannát sem vitt.)
Én a helyedben megnézném a Facebook oldalt amit írtam és az üzelek akciós újságait amibe bemennél, hogy milyen árakat írnak. Nem lesz benne minden, de majdnem mindenből lesz benne ár. A kiszerelések sem mindig ugyanazok, pl. lehet nagyobba kapod meg kinn. Pl. ásványvíz 2 és 2,5 liter, Pick szalámi 1 kg, stb. Utána el tudod dönteni, hogy ki szeretnél-e menni vásárolni vagy neked ez így nem éri meg. Érdemes rászánni egy napot és körülnézni több üzletben is. Általában van 1-2 ember aki tud magyarul és tud segíteni pár dologban.

(#72030) Parson válasza FIREBLADE78 (#72007) üzenetére


Parson
addikt

Nem vagy kénytelen, söt ha hivatalos helyi lakos leszel (német bejelentett lakcim), akkor is van 6 hónapod hogy elintézd az átregisztrálást német rendszámra és papirokra, ami kötelezö, hogy végül helyben regisztrált autód legyen - csakúgy mint Magyarországon. Ha a 6 hónap letelt és utána elkap a rendör, akkor jön a büntetés csak, de ahhoz is az kell, hogy valóban ellenörizzék ezeket a dolgokat, és meg is büntessenek érte, ami nem mindig történik meg (ismerösöm is járt így, hogy csak figyelmeztetést kapott elsöre, aztán meg intézte), de azért ezzel nem jó szórakozni.

Az már más kérdés, hogy milyen kiszerelésü kocsid van otthon és milyet kapsz itt (konkrétan német 'kivitelezésnek' emlegetik, (kép lent, forrás AutoScout.de). Na most erröl majd mehet az értekezés hogy mi finom technikai különbségeket takar, én nem kívánok belemenni. De tény, hogy más, én is használtam itt Magyarországból hozott autót, ami nem Deutsche Ausführung volt és látványos volt a különbség karosszériaelemekben is - igaz, ez a példa nem BMW márka terméke volt, hanem VW Group-é.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#72031) Parson válasza Parson (#72030) üzenetére


Parson
addikt

*AutoScout24.de - bocs a pontatlanságért.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#72032) dellfanboy válasza Parson (#72030) üzenetére


dellfanboy
senior tag

milyen kiszerelésü kocsit lehet valasztani?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#72033) Parson válasza dellfanboy (#72032) üzenetére


Parson
addikt

Németországban többnyire csak a német piacra készülteket, a használtpiacon meg amilyet kifogsz. Aztán lehet h vannak kivételek is.
Megj.: Azt hiszem a 'kiszerelés' nem jó magyar szó rá, inkább változatnak illett volna írnom.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#72034) kardkovacsi válasza Parson (#72033) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Export variant, mint régen :)
Én, őszintén, ebben nem hiszek. Sokkal inkább abban, hogy az itthoni emberektől kezdve a gyári szerelők nagy részéig megy az igénytelenkedés és ez meglátszik az autók nagy részén is.
Egy gyártósor van, sokkal bonyolultabb lenne különböző verziókat csinálni mint egyet :)

(#72035) Parson válasza kardkovacsi (#72034) üzenetére


Parson
addikt

Az hogy elhiszed-e vagy sem, az már egyéni döntés. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#72036) FIREBLADE78 válasza Parson (#72033) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ha átregelem az X5-öt akkor sem használhatom,mert magyar piacra készült? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72037) Shadowbull válasza kardkovacsi (#72034) üzenetére


Shadowbull
addikt

Így van.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#72038) Shadowbull válasza FIREBLADE78 (#72036) üzenetére


Shadowbull
addikt

De, használhatod. EUs típusengedély van, mindenhol érvényes az EUban.

Itt le van írva mi kell hozzá.
[link]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#72039) Parson válasza FIREBLADE78 (#72036) üzenetére


Parson
addikt

Most irjam le ugyanazt mégegyszer vagy mutassam meg, hogy melyik sorban irtam erröl, hogy ez nem gond? :D
A lényeg, hogy ha ez a terved, akkor hajrá, csináld, csak nyersz vele (ha jól csinálod) hosszútávon, szvsz. De ez erösen csak privát vélemény.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#72040) kardkovacsi válasza Shadowbull (#72037) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Mindig vannak ilyen nagyszerű urban legendek :)
Elképzelem a nagy piros pöttyöt az autó alvázán, ez Jürgennek megy akkor nála befelé húzzuk a csavart, ez meg Istvánnak akkor nála egy fordítás az ellenkező irányba, hogy zörögjön az az elem :) Megyek be is nézek az autóm alá, lehet van egy jó nagy piros fehér zöld folt az alvázon :D

[ Szerkesztve ]

(#72041) Parson válasza kardkovacsi (#72040) üzenetére


Parson
addikt

Urban legend? Na ne nevettessünk. :D

Egyetlen példa:
Minek kellene egy új szerelösort felhúzni azért, hogy pl egy müanyag karosszériaelemet (pl szoknyát - konkrét példa alsóbb kategóriás autóknál) natur / szinrefújt változatban is szerelni lehessen? Túlgondoljátok már megint a dolgokat. :D

Müszaki minöségben és funkcionalitás terén alapvetöen nincs különbség az autók között, ez egyértelmü.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#72042) Parson válasza Parson (#72041) üzenetére


Parson
addikt

Kieg.: Google a barátotok - deutsche ausführung unterschied -, ha már lehet németül is linkelni #72038 Shadowbull hsz alapján. - Ennyit az urban legendröl - szinte ugyanazt írja, mint én pár sorral feljebb, csak más szavakkal, példa nélkül:

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#72043) KAMELOT válasza Rossi (#72028) üzenetére


KAMELOT
titán

Perszehogy jobban megy nagyobb oktánnal + még a motornak is jót teszel.
Maxmimum jársz akkor spórolósabban.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72044) chess001 válasza Parson (#72042) üzenetére


chess001
aktív tag

EU-ban ugyanaz. Ha USA piacra gyártják a példa kedvéért BMW-t, akkor más fényszórókat kap már a gyárban, ha visszahozzák az EU-ba át kell szerelni EU-sra.
Miért lenne más egy magyar vagy német BMW, hülyeség a négyzeten, nem urban legend!

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#72045) Parson válasza chess001 (#72044) üzenetére


Parson
addikt

Fö a nyugalom. Ha titeket ez megnyugtat (tények ellenére is), akkor legyen így. Nekem végeredményben tök 8 Deutschland-ból nézve.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#72046) Parson válasza Parson (#72045) üzenetére


Parson
addikt

Kieg.: amúgy meg persze h megkapod ugyanazt, ha megveszed. Csak ami itt Serienausstattung-ban van pl az lehet h egy gyengébb piacon (Magyarország messze nincs egy szinten a német piaccal, remélem, ezt nem kell részletezni) már egy extra kiegészítésként szerepel. Erröl van csak szó fentebb a linkelt leírásban is.

Mindez általánosságban igaz, ez nem azt jelenti h minöségben rosszabbat kapnál, ezt ne felejtsük el.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#72047) chess001 válasza Parson (#72045) üzenetére


chess001
aktív tag

Ja, hogy a szavakat nem érted, azért gépelsz hülyeségeket:
https://translate.google.com/?hl=hu&sl=de&tl=hu&op=translate

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#72048) Parson válasza chess001 (#72047) üzenetére


Parson
addikt

Olvasd el az elözö hsz-em, talán segít picit.
Keresni nem az EU-ra kell, hanem a fent mutatott kifejezésre. EU-n belül is vannak finom különbségek.
De látom sikerült darázsfészekbe nyúlnom… hagyjuk a témát inkább. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#72049) Parson válasza chess001 (#72047) üzenetére


Parson
addikt

Ne haragudj, de így csak fölösleges feszültséget szítasz (nem nekem kell a google translate, én itt élek már egy jó ideje), nekem nem ez volt a célom, csak megemlíteni, h ha a fentebb hozzászóló kolléga kijön és itt új kocsit vesz, az alapból (minimálisan, de néha látványosan is akár - ez a BMW-re kevésbé igaz) jobban felszerelt, stb. Mert Deutsche Ausführung.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#72050) Tsebacsi válasza Parson (#72049) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Álljunk meg! Az köztudott tény hogy országonként más és más az autók alap illetve extra felszereltsége, csomagok tartalma, stb. Ezt az adott ország illetve régió szokásai és adottságai (időjárás) határozzák meg. Ellenben minőségi eltérés nincs avagy nem nagyon lehet. Olyan létezik, hogy valami egyik országban rendelhető extra, másikban meg nem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.