Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) MPowerPH válasza okezsoke (#36998) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem rosszak egyebkent, az egyetlen hatranyuk, hogy nem lehet rajtuk az Androidot frissiteni. Valami frisebb kiadasut erdemes nezni, es igazabol utana klasszisokkal elorebb vagy, mint mondjuk egy MK4 -el. Szerintem mar van olyan verzio is, ami tudja tukrozni a telefont, onnantol meg nyert ugyed van. Lesz USB -d, AUX -od is.

Don't Tread On Me

(#37002) STC Speed válasza okezsoke (#36998) üzenetére


STC Speed
őstag

Nagyon jó, hangok minősége 2x szebb és hangosabb mint a régi bmw magnóval.
Bekötni is egyszerű (ha kell segitek) egyből ment minden,még a kormányvezérlés is. GPS 10/10, nagyon feldobja a belsőt.
üdv, Eonon 6150 tulaj

Már kapható a 7150...

(#37003) aero. válasza MPowerPH (#36991) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Király. Megvan a Wales tour, de a térképet nem néztem. Átnyálazom majd és bejelölöm a helyeket.

Ma annyit szoptam a dugóban, hogy egy életre elment a kedvem a manuális váltótól. Meg is bántam, hogy visszaváltottam. :D

(#37004) MPowerPH válasza STC Speed (#37002) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ismerosnek ez van. Ez mar 7.1 -es Androidot futtat. Full kompatibilis a teloval, Waze van tukrozve neki navinak, de barmit megjelenit, amit a telon latsz. Tolatokamerat szinten tokeletesen kezeli.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37005) Gsx-rr válasza MPowerPH (#37004) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Olyan nincs amin nativan fut a Waze es sim-et lehet beletenni ,mert akkor tukrozni se kellene.

Egyszer valahol lattam ilyet E90 ben is de a gyari nagy navi helyen.

(#37006) MPowerPH válasza Gsx-rr (#37005) üzenetére


MPowerPH
félisten

De, az android 7.1 miatt fel lehet telepiteni a Waze -t is. Viszont akkor is kell Wifi hotspot, hogy hasznalni is tudd, mert ugy emlekszem, simet nem lehet beletenni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37007) r4pt0r válasza MPowerPH (#37006) üzenetére


r4pt0r
tag

Elvileg ezekhez USBn lehet csatlakoztatni mobilsticket, és utána van net, és wifin is tud szórni a telefonoknak.

(#37008) ^Boss


^Boss
őstag

hogy csináltok ilyen jó fogyasztásokat?
nekem az E90 35d "kellemes" 11-12-ket eszik csak városban, amúgy jó.
sokszor megy persze 6-7km-eket szegény, gondolom ez a gond.
azért igyekszem menni vele értelmesen is, hogy ne tömődjön el a DPF

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#37009) MPowerPH válasza r4pt0r (#37007) üzenetére


MPowerPH
félisten

Latod, ezzel nem vagyok tisztaban. :R

^Boss: Akkor ott az egyik fo ok. Nekem a legtobb amit evett varosban a regi, az 10l volt, telen, dugozva. Ido volt, mire felmelegedett, es addig szeretett kajalni. De en 19km -re jartam vele, tehat azert volt ideje bemelegedni. A mostani azert jobb ebbol a szempontbol, mert az olaj 5km utan 80 fokos, igy a hideg uzem is joval rovidebb, amivel kedvezobb fogyasztas jar.
Egyebkent sem egeszseges ezekkel 5-6km -eket jarni, fel sem melegszik az E90 annyi ido alatt. DPF -t tonkreteszi, az olajad pedig nagyon gyorsan felhigul. Ilyen hasznalat mellett pedig jo, ha 0W -s olaj megy bele, es melle premium dieselt tankolsz, ami csokkenti a koromkepzodest, jobb lesz az eges es nem engedi elkoszolodni a befecskendezo rendszert.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37010) Gsx-rr válasza ^Boss (#37008) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem se evett kevesebbet.
A legfobb ok ami miatt a masok altal emlitett fogyasztasok kevesebbek az szerintem a valto!
50d osszkerekkel siman 10 literrel eljarok.
Hozzateszem ez erosen vezetesfuggo is.
2 hete par napig A8 4.2 d volt nalam, ami a baratomnal 14 korul eszik. Nalam kijott 11-re.

(#37011) ^Boss


^Boss
őstag

automata.

prémiumot kap mindig, meg igyekszem heti egyszer elvinni járni, hogy a DPF ne legyen gond.

PS: olajhőfokot hol nézitek?

[ Szerkesztve ]

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#37012) MPowerPH válasza ^Boss (#37011) üzenetére


MPowerPH
félisten

F10 -ben a vizhofokmero helyett olajhofokmero van. Sajnos az E90 -be meg vizhomersekletmero sem jutott. Te esetleg a titkos menuben tudod megnezni ezeket az ertekeket.

Jah, 35D -bol nincs is mas opcio. Tenyleg fugg a vezetesi stiluson, de az 5km az keves neki.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37013) CharlieDrop válasza ^Boss (#37008) üzenetére


CharlieDrop
veterán

sok minden függ, ugyanaz az útvonal, nyáron 7.2, most szeptemberben 9.7
csak nyáron kb 20-25 perc volt az út, most 35-45

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37014) KAMELOT válasza CharlieDrop (#37013) üzenetére


KAMELOT
titán

735i. Nekem 90-100km/h tempónál átlag 10, városban 15.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37015) CharlieDrop válasza KAMELOT (#37014) üzenetére


CharlieDrop
veterán

itt most megenné a 20-at is

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37016) Leonardo91 válasza KAMELOT (#37014) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Nekem ugyan ennyit eszik a 40i-m
Dugó belvárosnál 16-17
Mondjuk most az egyik lambdaszondám döglődik..

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#37017) H.Ezredes válasza ^Boss (#37008) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Neked azért nehéz a lábad mint nekem... Nekem 10-12L között eszik de úgy,hogy full városba megyek minden nap... Nálam mondjuk ez napi 2X25 Km plusz ami adódik közbe még. Úgy kis távra én nem használom. Mire bemelegedne nálad már állítod is le.... De majd remap után meglátjuk :D

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#37018) htomi85 válasza KAMELOT (#37014) üzenetére


htomi85
tag

Városban 15? Na ezeket kéne betiltani.
1825 kilós suvval fogyasztok 6 felet benzinből... De ma este gyér forgalomban volt 5,1 15km-en.

(#37019) gali777 válasza htomi85 (#37018) üzenetére


gali777
őstag

Senkit nem érdekel.

(#37020) MPowerPH válasza htomi85 (#37018) üzenetére


MPowerPH
félisten

:F De mi az?

Don't Tread On Me

(#37021) htomi85 válasza MPowerPH (#37020) üzenetére


htomi85
tag

Nx 300h

(#37022) aero. válasza htomi85 (#37018) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

5.1 15 km-en, meg hogy keveset fogyaszt ;]

(#37023) KAMELOT válasza htomi85 (#37018) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt is tedd hozzá, hogy 15 liter LPG. Ugye az nem nagyon szennyezi a környezetet, mert elég sok elég. :)
Számítsd ki 15x 0,48eu :) Csókolom! És számold át forintra. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37024) JanR válasza htomi85 (#37018) üzenetére


JanR
addikt

Városban 5,1? Na ezeket kéne betiltani.
2100 kilós autóval fogyasztok nullát benzinből.. De ma este gyér forgalom volt 0 15 km-en.

Tesla S..

Örülök, hogy ilyen hozzáállásod van. Akkor az összes szállítmányozó cég, az összes utasszállító cég zárjon be a pi**ába, mert hogymerészelnek 6,5 felett fogyasztani!

(#37025) KAMELOT válasza JanR (#37024) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod meg a másik. Itt olyan beszél akinek olyan kocsija van, ami 2,5 benzin + elöl elekromotor + hűtul elektromor. Kombinált fogyasztást mondta! Menjen csak sima benzinnel városban egyből más lesz a fogyasztása!
Csak mikor leírunk valamit akkor tessék odaírni, hogy milyen kocsiról is van szó. Szerintem nem soknak van Lexus NX300h-ja főleg az ára végett. 40 000eu újonnan és mivel új modell szerintem használtan sem olcsóbb.
Kiváncsi vagyok, hogy az a elektromotor majd 15 év múlva ugyan úgy fog menni! :)
Pénzben átszámolom az én fogyasztásomat ugyan ott vagyok és akkor a max városi fogyasztást mondtam. :)
Kocsi ára meg a töredéke!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37026) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sracok, engedjetek el. :)

Don't Tread On Me

(#37027) szőröscica válasza MPowerPH (#37026) üzenetére


szőröscica
addikt

O az ugyeletes troll az autos topikokban, mindig benyog valami okosat.

(#37028) majnkopf válasza JanR (#37024) üzenetére


majnkopf
tag

Szard le :) rosszabb napjaimon én csak visszaolvasom a kommentjeit, hogy felviduljak :D tőle nem igazán fogsz látni értelmes hozzászólást :)

(#37025) KAMELOT: te meg értsd meg, hogy csak az a jó ami az övé :) a többi szar és be kell tiltani, mert
- nehéz
- régi
- benzines
- dízeles
- sokat fogyaszt
- kevesebbet fogyaszt, mint az övé
- annak is 4 kereke van
- annak meg nincs
- azon szebb a fényezés.. és még sorolhatnám

[ Szerkesztve ]

(#37029) KAMELOT válasza majnkopf (#37028) üzenetére


KAMELOT
titán

:DDD :DDD :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37030) Durai


Durai
csendes tag

Sziasztok! Nem ismertek jó fényezőt Budapesten? Hétvégén parkolásnál meghúztam a bömbi jobb elejét :O Eddig kaptam egy ajánlatot első lökös újrafényezésre, 60rugó :S Ezt mindenhol ilyen drágán mérik?
Köszi szépen!

(#37031) MPowerPH válasza Durai (#37030) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dehogy. Kb. a fele, vagy inkabb 25k -bol megvan.

Don't Tread On Me

(#37032) KAMELOT válasza Durai (#37030) üzenetére


KAMELOT
titán

Ismerősöm megcsinálja 20k vagy alatta is. Csak 100km-re vagy.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37033) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !

Valakinek van eladó alufelnije téligumival e39-re ?

(#37034) JanR válasza Maxell014 (#37033) üzenetére


JanR
addikt

17"-os felnim van, de gumim nincs rá. Styling 116

(#37035) szőröscica válasza JanR (#37034) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem gumim van, de nem E39 méret (225/50 R17).

(#37036) Maxell014 válasza szőröscica (#37035) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszönöm, de nem.

(#37037) Durai válasza KAMELOT (#37032) üzenetére


Durai
csendes tag

Köszi, írtam privit.

(#37038) K Norbi


K Norbi
addikt

(#37039) Yeffy válasza K Norbi (#37038) üzenetére


Yeffy
veterán

ahh, imaadom ezt a gepet. nekem o az igazi endless love, miota megjelent... ♥ :C
ha ugy volna penzem, ahogy nincs, tuti beruhaznek ra.
na jo, eleg egy 428i M-Sport is. azzal is pikkpakk kinyirnam magam, lol :DD

most nezem, h ez Z-Performance vidi is, ismeros is volt a guriga a feher gepen. latom, benne van a tulaj Zed is :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37040) KAMELOT válasza Yeffy (#37039) üzenetére


KAMELOT
titán

Dolgozol, spórolsz és használtan már vehetsz is majd. Habár az M-ek tartják árukat. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37041) K Norbi válasza Yeffy (#37039) üzenetére


K Norbi
addikt

Brutál jók ezek a gépek :K
Mióta ültem a havernak a BMW be azóta megszerettem azt az érzést.
Van egyfajta vonzereje, amit eddig nem ismertem. :) Megfertőzött! Utálom is érte. :D

Holnap kihúzzák a számaimat.
Rendelem is meg :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37042) Joker94Hun válasza K Norbi (#37041) üzenetére


Joker94Hun
tag

Nagyon szép ez a vas! 😳 De én egy e46 m3-al is beérném,csak sajnos egyre feljebb mennek az áraik :( Más kérdés :D Motor teret mivel szoktatok takaritani? Dzsuvás-olaj maradékos kicsit az m57 és b.szottul zavar :D

(#37043) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kikérni.
Ebben a hónapban autót kellene vásárolnom, de már totál bizonytalan vagyok benne, hogy mit.

Eddig az E92 325i volt a kiszemelt. Mivel az esetek 90%-ban városban közlekedem, rövid távokat, így benzinesre gondoltam. Őszkerék kilőve meg a nagyobb motorok is, mert az már a városi fogyit nagyon megemeli.

Kinéztem egy Facelift változatot, magas felszereltséggel, héten akartam megtekinteni, de a hirdetést levették, úgy néz ki eladták. Mást meg most jelenleg nem látok eladót, ami megfelelne ebből a motorból.

Ebben az 5M-es ársávban amiben nézelődök, F30 320i nem igen van normálisan felszerelt, így azt kilőttem.

Most az is felmerült, hogy lehet jövő évtől egy évig kellene hetente egyszer Bp.-re elmásznom, ami nekem kb 230km csak oda. Így elvileg ha kocsival megyek talán a dízel is szóba jöhetne. Viszont a dízelekkel eddig nem nagyon foglalkoztam, azok közül mi az ami ajánlott? 25D már szóba jöhet vagy inkább 30-35D?N57? M57? Melyik a megbízhatóbb motor?
Összkerekest is nézhetek?

Ilyen árban már vannak azért dízelből F30-asok is. Igaz 320D. Mennyivel rosszabb motor egy N47-es a N/M57-hez képest?

Dízel autó-t manuális váltóval nézzek, vagy felejtsem el és csak automata?

Egy benzineshez képest, azt tudom, hogy vezérműlánc cserére számíthatok ami kb +300K, ezen kívül mi az amivel még pluszba számolnom kell?

(#37044) brekes


brekes
tag

Hali, kerestem itt a fórumban, de nem találtam számomra megfelelő választ. Az lenne a kérdésem, hogy E90 BMW-ben gyárilag CCC navi van. Ezt nem tudom kicserélni CIC-re, vagy akár NBT-re? Mi ennek a menete? Ha tudtok akkor linket is írjatok nekem. Én egyszerűen semmi értelmes írást, vagy infot nem találok. :R

(#37045) szőröscica válasza brekes (#37044) üzenetére


szőröscica
addikt

E60-ban ki lehet, gondolom E90-ben is megoldják. Kérdés, hogy megér-e neked ez jópárszáz ezer forintot, mert ez nem filléres móka ám.

Tudok embert, aki E60-ban megcsinálja: [link]

Szerintem inkább nyarald el ezt a pénzt. :)

[ Szerkesztve ]

(#37046) brekes válasza szőröscica (#37045) üzenetére


brekes
tag

Értem. Köszi. Esetleg azt nem tudod, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy telefonról bluetooth-on keresztül tudjak zenét hallgatni? Transzmitter kilőve. Mindenképp a kijelzőn szeretném látni a dolgokat. Gondolok itt arra, hogy éppen melyik zenét hallgatom, hány perce megy, ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

(#37047) szőröscica válasza brekes (#37046) üzenetére


szőröscica
addikt

Dension.hu

Nekik van adapterük hozzá, bő 100 ezer forintba kerül. Én is ilyenen gondolkodtam, aztán a végén egy sima jack dugós megoldás mellett döntöttem, mert az csak 25-be fájt, és viszonylag ritkán használom. Amíg nem szereltettem be, meg voltam őrülve érte, aztán mióta van, szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt használva. Nem vagyok egy nagy zeneőrült. :)

(#37048) Yeffy válasza K Norbi (#37041) üzenetére


Yeffy
veterán

ahh, ne is mutogasd, instant nyalelvalasztasom megindul toluk :D kajak minden szempontbol nekem ottvannak a szeren. meret/aranyok/kinezet/belso, egyedul az a "tablet", ami ugye manapsag megy a gyartoknal, az ami kisse idetlen itt is, bar a Bimmer meg aranylag ertelmesebben oldotta meg. speciel ez az E92 LCI-ben jobban bejon nekem.
meg valahol olvastam a napokban, szerintem valami angol forum volt, ahol felmerult, h a kupek altalaban, mivel keret nelkuli az uvegezese az oldalajtoknak ugye, bar gyonyoruek, de autopalyatempotol elegge "engedik be" a szelzajt. nem tudom, ez igaz-e. remelem azert nem.

ha tudnek venni egy ilyen kek szepseget, csak a 28i mocijaval, es ilyen borrel (bar elsore a piros sem tunik rossznak, de inkabb maradnek a barnanal), nem is kene tobb! ♥
na, majd egyszer ;]

Kamelot: azon vagyok, nyugi, de szerintem maradok a 428i M-Sport-nal, finom sotetkek kulso/barna bor komboval,az M4 azert az mas liga, azt tudni kell kezelni. oda meg ernem kell :)) meg persze etetni/fenntartani sem artana.
mondjuk nem is csodalom, h az M-ek aranylag jobban tartjak az arukat.

na jol van, nem OFF-olok tovabb, csak olvasgatok neha, meg sajna nem vagyok tulaj, de rajta vagyok az ugyon hehe.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37049) szőröscica válasza Yeffy (#37048) üzenetére


szőröscica
addikt

440i kell, a 28i csak négyhengeres.

(#37050) brekes válasza szőröscica (#37047) üzenetére


brekes
tag

A jack dugós megoldás hogyan működik?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.