Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Eagl3 válasza fekeandras (#7000) üzenetére


Eagl3
veterán

Akkor felhívom őket, de sok reményt nem fúzök hozzá, hogy értenek ehhez a váltóhoz... :(
Szóval csere lesz mindenképp szerintem, azért majd beszámolok ha érdekel.

(#7002) Eagl3 válasza Eagl3 (#7001) üzenetére


Eagl3
veterán

Felhívtam őket, ők konkrétan nem foglalkoznak ezekkel a váltókkal, mondta a srác, akárhányszor hozzányúltak sosem jött össze :) de rendes volt nagyon, adott egy számot, ők viszont úgy néz ki értenek hozzá és meg tudják csinálni. Mondjuk nagy baja nincs, csak minden megállásnál egyest kell kapcsolni. :)
Kösz a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#7003) VR6-Fan válasza Eagl3 (#6998) üzenetére


VR6-Fan
veterán

na végre már nem csak én mondom neki ezt. :)

szandro:
cabriokba-kupékba csak egy "briftasnit" (jó manapság hitelkártyát) illik vinni, meg az épp aktuális asszonyt.

azért ezek az autók nem arról szólnak hogy bele pakolom a családot és megyünk nyaralni. :U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7004) tibi666


tibi666
senior tag

ma azt hittem, hogy lefosom a bokámat.
megálltam az m3-on tankolni, meg vettem egy fagyit.
megettem, hajtok vissza a pályára, nincs túl nagy forgalom, nem akarok senkit feltartani, nyomom neki.110nél behajtottam a külső sávba, előttem teherautó, mögöttem alig nagyobb sebességgel egy vw polo a belső sávban. gyorsítok tovább, a polo nem nagyon közeledik, 140-nél behúzódtam a belsőbe én is. erre elkezd villogni a polos. először fel kellett dolgoznom magamban az információt, majd elegánsan megvillantottam a középső ujjamat. nem tetszett neki.

na mondom, akkor gyere. padló, mentem míg már alig látszott a tükörben. mögöttem azért még megelőzött egy autót jobbról. bevártam, hogy megnézzem rendesen ki vezeti. 30 körüli faszacsávó, mellette a csaja. óóóóó, menő. hagytam hadd menjen, 1.4-es volt, megnéztem.
na, usgyi utána, letoltam még egyszer, átmosolyogtam, kimentem a külsőbe, majd beálltam a szokásos tempomatos 150-re. nem bírta ki, hogy ne előzzön vissza.

csak tudnám, hogy az ilyennek mi jár a fejében, mikor levillog. :F

(#7005) Gézengúz válasza Vandit. (#6997) üzenetére


Gézengúz
addikt

Brrr.... máskor az első oldalt linkeld már, teljesen összekavartál.... :)

(#7006) SpeedR válasza tibi666 (#7004) üzenetére


SpeedR
őstag

Általában nem helyeslem az ilyet, de néha jól esik helyretenni a kis komplexusos k*cs*g*ket. Én legtöbbször nem szoktam felvenni a kesztyűt, de amikor az 1.2HTP Fabia, vagy a 2.0dci mondeo akar levillogni autópályán 150-nél kamionsort előzve (ezek tipikus nyomulós fajták), akkor néha nálam is felmegy a pumpa és jólesik megmutatni, hogy hány ló van a géptető alatt. Utána, ha nagyon erőlködik általában hagyom hadd menjen, hátha helyreáll a lelki békéje és nem művel további hajmeresztő mutatványokat. A középső ujj mutogatása szerintem nem illik BMW-hez, Mercihez, ezt meghagyom inkább a hondás, suzukis sztrítrészereknek.

Eagl3
Ha egy váltó folyton kidobálja a 0-ba, akkor ott már vmi komolyabb baj lesz, jól tetted hogy beszereztél egyet tartalékba.
Egyébként az E34-gyel volt valami baj azon kívül, hogy öreg volt? Nekem egyébként az E34 előtt volt egy Alfa 147-esem is, de egyáltalán nem sírom vissza, sőt....

[ Szerkesztve ]

(#7007) dragonfx


dragonfx
veterán

Sok a "szemét" a topikba gyerekek :(((
jó lenne mrá akinek nem bmw.je kitakaródna innen a faxba és boldogítaná a többi más autostopikos fórumlakót.
nem érdekel kinek lesz kinek volt.akinek most van annak van itt helye.
csak teleszemetelitek a bmw.s topikot.

Lehet van pár dologhoz hozzá nem értésem de véleményem akkor is lesz, és amit leírtak abban bőven benne van az irigység is, nem az én autóm hanem alsóhangon a bmw márka felé. és nem mellesleg egy hibát nem úgy kell eltusolni hogy visszatámadunk valamivel hanem beismerjük bazzegg xar!!!ennyi!!

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7008) szandro válasza dragonfx (#7007) üzenetére


szandro
aktív tag

Született pár alfás hozzászólás, ami ugyan tényleg nem témába vágó, de lehet normális hangnemben is szólni emiatt szerintem. :U

Kinek volt kinek lesz...
Akinek volt az szerintem nyugodtan szóljon hozzá és mondja el a véleményét, tapasztalatait a volt BMW-jéről. Akinek lesz, tervezi a beszerzését az meg nyugodtan tegye fel a kérdéseit itt, ahol tulajdonosok, hozzáértők válaszolnak neki.

:R

(#7009) fekeandras válasza dragonfx (#7007) üzenetére


fekeandras
őstag

1. Mindenki offba rakta a mondandóját szóval ne értem mit hisztizel mint egy kényes picsa.Nem tetszik neveztesd át a topikot dragonfx játszóterének... :W
2. Hirtelen átfutva rajta 12 helyesírási hibát vettem észre a post-odban.Nem lehetsz ennyire igénytelen!!Az isten szerelmére könyörgöm tölts már le egy firefoxot mert abban van helyesírás ellenőrzés.A 9éves unokaöcsém tisztában van a magyar helyesírás szabályival te pedig nem.Nem tartod ezt kicsit kínosnak? :U
3. A stílusod még mindíg megnevettet... igazi lol :DDD

további szép napot ;)

mod: először off-ba akartam rakni de meggondoltam magam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7010) Eagl3 válasza SpeedR (#7006) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem volt semmi gondja... mindig volt mit rajta megcsinálni, de egyben volt nagyon.

(#7011) Eagl3 válasza dragonfx (#7007) üzenetére


Eagl3
veterán

Vagy csak azok írjanak, akiknek van vagy volt 6 hengeres BMW -ük, elvégre egy BMW ott kezdődik. ;]

(#7012) fekeandras válasza Eagl3 (#7011) üzenetére


fekeandras
őstag

Jól beszélsz! :C

(#7013) dragonfx válasza fekeandras (#7009) üzenetére


dragonfx
veterán

hehe.....bwm játszótér :C ..de csak köralakú lehet...ez bejön eza duma...be is rakom lentre...

kapaszkodsz?erősen?..3.0.12es firefoxom van csak színvak vagyok..tudod a zöldre mega pirosra. :C :C :C ahol kell helyesen írok itt nem mind1?.megérted amit írok ennyi.

na örülök neki, leszünk barátok?? :C :C

köszi szép....elég kánikula van...megdobhatsz egy sörrel.

Eagl3>>hehe ez már inkább egy illő válasz...te legalább érted :K ....de én kivétel vagyok....1., én nyitottama témát 2., kivétel erősítia szabályt ..3., fejben 6hengeres eza bmw....
van kérdés?????? :))

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7014) Tomics


Tomics
addikt

[link] nekem tetszik :)
ma láttam élőben először egy új 7-est, szép, de még szokni kell :DDD

PH! addikt since 2004

(#7015) Bubu79 válasza Eagl3 (#7011) üzenetére


Bubu79
addikt

Akkor biza nyasgem :P

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#7016) E-Max válasza Tomics (#7014) üzenetére


E-Max
tag

Szép, de szokni kell? :DDD
Én csak azt tudom rá mondani, hogy igen erőteljesen szokni kell... :DDD
De ingyé' jó ez is. :D

Mondtam ugye múlthéten, hogy hétvégén megyünk egyet autókázni.
Kipróbáltam az A8 6.0 W12-t másodszorra, csak most volt lehetőség meghajtani.
Csodás. :D
450 paci, 12 henger... :DDD Hiába szívó, akkor is jobban megtolja a kocsit, mint az én biturbós sor6-osom... :)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#7017) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szevasztok. Nah, nem rég értem haza Parma -ból, a héten 2800km -et tettem meg. :)
Asszem, most elég volt egy darabig az autózásból. :DDD Autót hajtottam végig, klíma is ment végig, megnéztem, egy deci olaj nem fogyott. :)
Jól megvoltunk pakolva, és úgy már be kell vallani, 4 személlyel kevéske a 200 ló is, hiába. :)
De úgy szálltam ki az autóból, mintha végig feküdtem volna, egyáltalán nem voltam fáradt egyszer se. :) Legalább jó valamire ez a szar régi e39. :D

Don't Tread On Me

(#7018) _Fonzy_


_Fonzy_
tag

BMW E46 alkatrészek eladók!

[ Szerkesztve ]

(#7019) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez de kemény hirdetés. :D

Szépen visszaolvasgattam, és látom megint volt veszekedés. :(
Dragon, miért zavar ha más autósok is beírnak ide? Engem pl. egyáltalán nem zavar, sőt, kifejezetten jó, mert pörög a topic, jól elbeszélgetünk. Ha valakinek volt BMW -je, vagy tervezi, az is nyugodtan írogathat szerintem, mi rossz van abban?!
Meg van ez a néphiedelem, és az előítélet a BMW -ekkel szemben, hogy bunkó állat az összes. Erre nekünk itt rá kellene cáfolni, mert ez egy abszurd, teljesen helytelen előítélet. És azt hiszem talán sikerül is, legalábbis itt, mert elég népszerű ez a BMW -s topic, és többen is írták, hogy szeretnek ide járni. Szerintem ennek örülni kellene, és nem elzavarni mindenkit, aki nem BMW -vel jár. :U És lehet nyugodtan, és higgadtan is vitatkozni, ahogy normális emberek szoktak, nem kell egymásnak esni minden hülyeségért. :)

Mert én se szeretem ha egyből pl. a nickem alapján lebunkóznak... :((

Don't Tread On Me

(#7020) VR6-Fan válasza MPowerPH (#7019) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Nem bunkó BMW-s szuzis, VW-s, Audis van, hanem bunkó emberek.

Esetleg az lehetséges hogy egyes márkáknál hatványozottan vannak jelen ilyen emberek, szerintem.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7021) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Gondolom ezt is hallottátok. Ez ugye E36, ahogy a képeket nézem. :(

Ez meg nagyon durva. :(

Don't Tread On Me

(#7022) MPowerPH


MPowerPH
félisten

És ajánlom figyelmetekbe a WTCC -t is, Norbi miatt is, és hát a BMW kezdi magát összeszedni a tádék ellen. ;]

Don't Tread On Me

(#7023) tibi666


tibi666
senior tag

bütykölgettük kicsit a barátom bmw-jét, most semmit nem akar ellenőriztetni a computer, minden oké. :)

a merciben meg megcsináltuk az ablakmosó fúvókákat, beállítottuk, kitisztítottuk őket, olyan mint újkorában. majd kap valami jó erős ablakmosó folyadékot, hogy átmossa a rendszert. a mostani valami tragédia, egy litert ellőttem, míg szépen sikerült beállítani, de a bogarakat nem szedte le normálisan. :D

[ Szerkesztve ]

(#7024) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Azért meg kell hagyni, TDi -k elég szépen tudnak kigyorsítani, is -eknek azért kell kis idő, mire összekapja magát. Lehet jövőre már diesel BMW -k lesznek itt is. :K

Don't Tread On Me

(#7025) szandro


szandro
aktív tag

Lenne egy kérdésem. Apa használ egy 2004-es E39-et és volt vele mostanában olyan gond, hogy klíma nem ment, műszerfalon egyszer működtek az órák egyszer nem, azt se tudta mennyivel megy, meg állítása szerint rosszabbul is ment. Elvitte a BMW szervízbe. mondták, hogy ez valami chip, nem sokkal rá ki is cserélték (300k+ volt asszem), ugyan klíma már van meg az órák is működnek, de a kézifék(?), az abs és a kipörgésgátló lámpája folyamatosan ég. Nincs valami ötletetek, hogy mi lehet a gubanc?

Köszi

(#7026) MPowerPH válasza szandro (#7025) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ujjujj jujj... :( Hát, nekem van egy, de az nem hálás. :( Nagyon computer hibának tűnik ez. :U Meg van zavarodva az elektronika. Azt próbáltátok, hogy az ABS attól függetlenül működik e a TCS -vel együtt? Mert ha igen, akkor nem lehet olyan nagy a probléma.

Ilyen hibák esetén BMW szervizeket tessék elfelejteni, legombolják a pénzt, de nem csinálják meg rendesen. :((( Van pár hely, ami nagyon megbízható, oda érdemes ilyennel fordulni. De fontos lenne tudni, hogy az ABS és a TCS rendesen működik e. 1 -es padló fordulatról, majd satufékkel könnyen meg lehet állapítani.

Don't Tread On Me

(#7027) szandro válasza MPowerPH (#7026) üzenetére


szandro
aktív tag

Majd megpróbálom akkor, őt nem igazán érdekli sajnos :DDD , csak kölcsön kapta az autót, nem mi fizettük szerencsére. Amúgy egy 530DA Individual M-packet-al, szép kis autó, én nagyon szeretem. =)
És köszi az infot, ha kipróbáltam írok még.

(#7028) tibi666 válasza szandro (#7027) üzenetére


tibi666
senior tag

azzal nem lesz nehéz kipróbálni, hogy megy-e a tcs. :)

(#7029) MPowerPH válasza tibi666 (#7028) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD :DDD :DDD

szandro: Okok, várjuk a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7030) SpeedR válasza MPowerPH (#7021) üzenetére


SpeedR
őstag

Látod ezért vagyok én inkább azon a véleményen, hogy lassan járj, tovább élsz...

(#7025) szandro
Hiba volt BMW márkaszervízbe vinni. Egy hozzáértő töredék áron megcsinálta volna jobban. Szerintem vigyétek vissza, hogy csinálják meg rendesen, ha már ennyit legomboltak rólatok(ill. a cégről) ,mert az elvégzett munkára ill. a beépített zsír új alkatrészekre kötelesek garit adni.
Egyébként 2004-ben már nem gyártottak E39-et, persze a forgalomba helyezés éve ettől még lehet 2004.

(#7031) tibi666 válasza SpeedR (#7030) üzenetére


tibi666
senior tag

kombit még gyártottak, nem?

(#7032) SpeedR válasza tibi666 (#7031) üzenetére


SpeedR
őstag

ETK szerint az 530d szedánt 2003/9-ig, touringot valamivel tovább 2003/12-ig gyártották.

(#7033) szandro válasza SpeedR (#7030) üzenetére


szandro
aktív tag

Úgy gondoltam :), a gyártás valóban 2003 végi. :R

(#7034) Gebriel


Gebriel
veterán

(#7035) MPowerPH válasza SpeedR (#7030) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vagy inkább, mindig légy résen. :U

Don't Tread On Me

(#7036) tibi666 válasza MPowerPH (#7035) üzenetére


tibi666
senior tag

szerintem is. én pl. országúti 90-nél, vagy autópályás 120-nál sokkal kevésbé figyelek, elbambulok, mint 110nél, illetve 150nél.

(#7037) MPowerPH válasza tibi666 (#7036) üzenetére


MPowerPH
félisten

Így van. Én autópályán 130 -nál, és közúton 90 -nél mindig bebambulok kicsit. Főleg ha még a tempomat is be van kapcsolva, mert ilyenkor általában azzal megyek.
Ha az ember gyorsabban megy, általában csak a vezetésre figyel, jobban érzi az autót, és a környezetet. Én néha többet nézek hátra mint előre...Vagy legalábbis folyamatosan nézem a visszapillantót és azt, hogy mi van előttem.

Don't Tread On Me

(#7038) SpeedR válasza MPowerPH (#7035) üzenetére


SpeedR
őstag

Egy többórás út során óhatatlan, hogy ne lankadjon le néha a figyelmed. Nagy tempónál jobban összpontosítasz, ergo hamarabb el is fáradsz.

(#7034) Gebriel
Itt mit kell nézni? Te már bevásároltál ha jól tudom. :DDD Mellesleg szép ez a felni nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#7039) MPowerPH válasza SpeedR (#7038) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, ez így is van. Ember függő, én 900km alatt nem fáradtam el a múlt héten. :) De ismerek olyat aki sima 100km -es autózástól elfáradt. Ha az ember sokat vezet, és bele is szokik, nem lehet gond.

Don't Tread On Me

(#7040) SpeedR válasza MPowerPH (#7039) üzenetére


SpeedR
őstag

Szerinted.

(#7041) MPowerPH válasza SpeedR (#7040) üzenetére


MPowerPH
félisten

Magamból tudok kiindulni. :)

Don't Tread On Me

(#7042) SpeedR válasza MPowerPH (#7041) üzenetére


SpeedR
őstag

Egy teherautó sofőr vagy kamionsofőr, esetleg taxis, futár stb. sokkal, de sokkal több km-t levezet mint te. Ők eléggé "bele vannak szokva" a vezetésbe, de mégis rengeteg balesetet okoznak. Talán nem véletlenül van megszabva számukra a kötelező pihenő idő sem...

(#7043) MPowerPH válasza SpeedR (#7042) üzenetére


MPowerPH
félisten

Biztos...Nem állok le vitatkozni Veled. De kamionnal elég tötymörgős is, én is gyorsan megunnám, és elálmosodnék. És hülyeség is keverni a két dolgot, mert nem ugyan az. 1,5 nap alatt levezettem majd 2000km -et, úgy hogy nem is aludtam, ez volt múlt héten. Ha végig tötymörgök, valszeg 2,5 nap lett volna ebből.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7044) tibi666


tibi666
senior tag

most derült ki, hogy légrugózás van a barátom 530d-jében. egyre jobb. :)
bár sajna 100-110 körüli tempónál még mindig üt kicsit, nem sikerült tökéletesre a centírozás.

(#7045) MPowerPH válasza tibi666 (#7044) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, ismerős a probléma... Nem magyar utakra van tervezve a futómű. :(

Don't Tread On Me

(#7046) keIdor válasza MPowerPH (#7043) üzenetére


keIdor
titán

Én is egyetértek veletek... még télen mentem Dunaújvárosból Berlinbe. Hajnali 1-kor indultunk, délután 4-re voltunk ott, végig én vezettem, kicsit több volt, mint 1000km, mert nem Pozsony felé mentünk, hanem Bécs felé, és úgy Prága irányába. Szóval nem mentünk végig a pályán.
110-150km/h-val mentem (pályán), Németeknél bőven volt 200 is, és nem fáradtam el. A nagy hószakadásban lassítottam le 110-re a Cseh autópályákon és ott álmosodtam el nagyon. Akkor jobbnak láttam megállni 20 percre, mert nagyon ragadt a szemem. Aztán Drezdától mikor már toltam neki tök éber voltam... szóval ebben igenis van valami. Ésszel kell megválasztani a sebességet, a tötyörrgés veszélyesebb szvsz...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7047) SpeedR válasza MPowerPH (#7043) üzenetére


SpeedR
őstag

Akkor asszem megvan a megoldás: vezessünk be a kamionosoknak egy 130kmh-s alsó határt, hogy ne fáradjanak el. :))

Az emberi szervezet azonban nem gép, és nem tud hosszú ideig ugyanolyan jól összpontosítani. Ha magasan tartod az adrenalin szinted (pl. a nagy sebességgel), akkor elodázható valamivel a dolog, de aztán dupla erővel fáradsz ki. Sajnos ez van, nem vagyunk terminátorok, még akkor sem, ha azt hisszük néha. Remélem nem a saját károdon fogsz rájönni erre.ű
Ja és tévedés ne essék, én most csak a hosszú utakról beszélek. Rövidebb távokon már más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#7048) MPowerPH válasza SpeedR (#7047) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van egy bizonyos sebességtartomány, amit ha tartasz, akkor vagy jól. Nálam ez autópálya 150, közút 110. Ilyenkor érzem jól magam, fölötte tényleg gyorsabban is fáradok, alatta meg bambulok. :(

Don't Tread On Me

(#7049) SpeedR válasza MPowerPH (#7048) üzenetére


SpeedR
őstag

Nekem is kb. pont ezek a kényelmes sebességek.

(#7050) MPowerPH válasza SpeedR (#7049) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, én erről beszéltem. Logikusan nem 200 -as pálya, meg 160 -as főút, meg 130 -al a hajtűbe. :) Abba tényleg el lehet fáradni, meg a sok gyors előzés.

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.